PRESTO 12 V RECHTZAKEN. SPORT. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. HERPT. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. Bij de onderhaodsche aanbesteding is de bouw van een nieuwe garage voor rekentng van den heer W. Kuijs expeditie en auto-verhuur-inrichting alhier, gegund aan Theo van Horen alhier voor de som van f 1546.50. De afdeeling R.K. J. B. alhier heeft besloten om dit jaar wederom een proefveld aan te leggen en wel met maïs en met 2 soorten bieten nl. »Groenengra Voederbret» en »Ceres Rosa Jaapjespeen», beide van gehaltegroep 16. Is het in onze plaats gewoonte dat men bij het in ondertrouw gaan van een buurtgenoote schoten lost, een gebruik dat van zeer ouden datum is, deze week is deze pret verstoord doordat procesverbaal is opgemaakt vermoedelijk voor het feit dat men niet in het bezit was van bescheiden, vereischt volgens de vuurwapenwet Sally als Redacteur. Voor een uitverkochte zaal traden „De Prolyleeën" de ontspanningsaf- deeling van de R.K. Werkliedenver- eeniging uit Tilburg in den R.K. Gil denbond op met een tooneelvertooning ten bate van de T.B.C.-Vereeniging al hier niet de bekende klucht in drie bedrijven „Sally als Redacteur". Zooals te verwachten was is het een avond geworden van uitbundig en on ophoudelijk lachen. Het ging er op het kantoor van den uitgever Davidson allerkoddigst toe. Zoowel de spelleiders als de onder geschikte rollen waren in handen van geroutineerde acteurs, waarover de Propyleeën in keus en keur beschik ken. 't Is een leuk en amusant klucht spel geweest, waarvan de opvoering een mooie bate opbracht voor de plaatselijke T.B.C.-kas. De Tyroler Mandoline-club „Edelweis" liet onder leiding van Frl. Chwila van aangena me entre-acte muziek genieten. Opening Sportpark. Zondag a.s. zal het seizoen voor ons R.K. Sport- en Wandelpark op offi- cieele wijze worden geopend. Den Hoogeerw. heer Deken en Pastoor A. J. v. d. Rrekel zal bij deze gelegenheid van den laatste competitiewedstrijd van het seizoen van DES 1 voor de 2de klasse I.V.C.B. -om kwart voor twee met een kleine plechtigheid tevens het Sportpark voor den komende zomer opnieuw openstellen. Na afloop van den voetbalwedstrijd zullen tenniswedstrijden worden ge houden waaraan tevens deelnemen eenige van onze Spaansche gasten o.m. de beide heeren Bourbon en de moe der van onze kleine Palomita de jongste van de Spaansche uitgeweke nen. Binnenkort zijn te verwachten de ruiterkozakken die overal elders zulke stoute staaltjes van ruiterkunst vertoonden. Op Zondag 25 April worden er de nationale politiehonden-wedstrijden gehouden van de politiehondenclub „Onze Verdedigers" die hiermede haar- vijfjarig bestaan herdenkt. Het bestuur van het Sportpark is alzoo ac tief werkzaam om Kaatsheuvel en omgeving voor het komend seizoen een aangename ontspanning ter plaat se te bieden. Hoog bezoek. Maandag ontving onze gemeente bezoek van Zijne Excellentie v. Vol lenhoven oud gezant van de Neder- landsche regeering in Spanje met Zijne echtgenoot een geboren Spaan sche van hooge familie en verwant aan de beide Spaansche uitgewekenen de heeren Bourbon, die verwant zijn aan ex-koning Alphonso. De beide heeren Bourbon zullen voor eenige dagen de gast zijn van Zijne Excellen tie v. Vollenhove te Driebergen, waar de oud-gezant momenteel woont. Benoemd. Tot onderwijzers aan de St. Bernar- dusschool alhier zijn benoemd bij de vacature van den eerw. Broeder Cera- nus, die als hoofd fungeerde de Eerw. Broeder Joad, reeds aan de Bernar- dusschool werkzaam, in de vacature ontstaan door diens benoeming als hoofd, de eerw. Broeder Albertus, als secundant reeds te Kaatsheuvel werk zaam en in de vacature van de Eerw. Broeder Bernardus, die benoemd werd tot hoofd van de inrichting Jonker bosch, instituut voor B.L.O. te Nijme gen, de Eerw. Broeder Cyrianus uit Tilburg. ST. JOACHIMSMOER. Zondag had 't eerste prijsschieten plaats voor de leden van de Combina tie van Kruisbooggezelschappen op de 10 Meter baan op de banen van „Wil lem Teil". De uitslag daarvan was als volgt: le prijs A. Kouwenberg van Onderl. Vriendschap met 41 p.; 2e prijs A. v. Dongen van Willem Tell met 40 p.; 3e C. v. Wanrooij van W.T. met 40 p.; 4e W. Sins van W.T. met 39 p.; 5e H. Dingemans van O.V. met 38 p.; 6e A. v. d. Hoven van O.V. met 38 p.; 7e J. Zebrechts van W.T. met 36 p.; 8e Joh. v. Wanrooij van W.T. met 35 p.; 9e H. Rolberg van O.V. met 35 p.; 10e P. v. d. Hoven van O.V. met 34 p.; lie Jos. in 't Groen van W.T. met 33 p.; 12e E. Verhelst van O.V. met 32 p.; 13e J. van Wanrooij Jr. van W.T. met 32 p.; 14e P. Hazenberg van O.V. met 29 p.: 15e G. Gommers van W.T. met 29 p.: >16e W. Klijn van O.V. met 28 p.; 17e M. %hellekens van O.V. met 28 p.; 18e P. Wagemakers van W.T. met 24 p. De Voorzitter van Willem Tell, de heer W. Sins reikte de prijzen uit. Als volgend samentreffen voor de eerste bekerwedstrijd werd voorloopig ge noemd Zondag 9 Mei a.s. Zondag j.l. herdacht onze R. K. »S. D. O." haar tweede lustrum. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankzegging en een al- gemeene H. Communie der leden. Na de H. Mis had voordeledenen genoodigden in calé Brok, clublokaal der vereeniging, 'n koffietafelplaats. Tijdens deze maaltijd werd de ver eeniging toegesproken door den Weleerw. Adviseur diein welgekozen woorden de club feliciteerde en een oproep deed aan de bevolking van Nieuwkuijk de club en voetbalsport in Katholiek verband te steunen. Ook de secretaris der club de heer J. van Loon sprak een waar- deerend woord en bracht namens de vereeniging dank aan den advi- seur. Van de hierna gehouden re ceptie werd een druk gebruik gemaakt. Behalve de diverse plaatselijke vereenigingen hadden vele zuster- uereenigingeu van elders en »S.D.O.» aanhangers aan den oproep gehoor gegeven en kwamen de jubileerende vereeniging hun gelukwenschen aanbieden. Na den middag hadden op het »S. D. O.» terrein groote kinder spelen plaats die allen een ordelijk en goed geregeld verloop hadden. Een en ander werd met muziek der harmonie »De Eendracht» opgelui sterd en had een groote publieke belangstelling. RAAMSDONKSVEER. Alhier werd een afdeeling van den Chr. Landarbeidersbond aangeslo ten bij Menaldum, opgericht. Het be stuur bestaat uit dhrn. P. Blom, voorz., C. Dubbelman, secr. en P. v. Strien, penningmeester. Slecht, zeer slecht was altijd de Boterdijkweg. Gelukkig heeft het Pol derbestuur nu besloten dezen weg te verbeteren door er een flinke laag kool- asch op te laten brengen. Voor de Stichting „Het Hoog land" werd alhier ruim 15.— inge zameld. Tot bestuursleden van den Chr. Nat. Werkmansbond werden gekozen de heeren C. Sneep, voorzitter, J. A. Blom, P. v. Strien en D. Verhagen. SPRANG. Het 2-jarig dochtertje van v. d. K. alhier werd j.l. Vrijdag bij het spelen met een ouder dochtertje, met een pot lood in een oog gestoken, waardoor dit ernstig verwond werd en geneeskundi ge hulp van Dr. Winkelman moest worden ingeroepen, die overbrenging naar het Ziekenhuis te 's-Bosch nood zakelijk achtte. Wij vernemen dat het kind waarschijnlijk het oog zal moeten missen. Alhier zal deze week langs de hui zen door een aantal collectanten die zich hiervoor belangeloos beschikbaar stelden, de collecte worden gehouden voor de Centrale voor Werkloozen- zorg, gesticht op initiatief van de Ned. Kerken voor practisch chistendom, tot instandhouding van de werkkampen voor jeugdige werkloozen. Wij ver trouwen dat de ingezetenen naar ver mogen voor dit mooie doel zullen bij dragen en bevelen deze collecte dan ook zeer aan. Naar wij vernemen zal de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Persis" al hier a.s. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond haar jaarvergade ring houden. Het ligt in de bedoeling van de Chr. Oranjevereeniging „Het Drie voudig Snoer" van Sprang-Capelle, om op Vrijdag 30 April a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een Oranje avond te organiseeren in verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Ju liana. J.l. Dinsdagmiddag kwam mej. Br. alhier te vallen, met het ongelukkige gevolg dat zij een pols brak. Genees kundige hulp van Dr. Winkelman werd ingeroepen, die de eerste hulp verleende. Heden moet de pols in het ziekenhuis te Waalwijk worden gezet. VRIJHOEVE-CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Be langen aan het Bruggetje kwam Zater dagmiddag j.l. de Gouw Noord-Bra bant van Anti Revol. Jongeren Clubs in jaarvergadering bijeen. De voorzitter de heer P. J. de Rooij opent de samenkomst op gebruikelijke wijze, leest Hand. 19 1 12 en wijst vervolgens in z'n openingswoord op de kracht, die er kan uitgaan van een kleine kern van oprechte belijders. Na het lezen der notulen der vorige jaarvergadering en het afhandelen van eenige huishoudelijke zaken, wat be treft propaganda etc., sprak de heer H. Boogaarts uit Kapelle-Biezelinge Z., als hoofdbestuurslid een opwekkings woord. „Quo Vadis" was de titel van deze kernachtige rede. Vervolgens behandelde de heer I. Langendoen van Zevenbergen een zeer duidelijk referaat over „Souvereiniteit in eigen kring", waarop een leerzame bespreking volgde. Na de rondvraag, waarin besloten werd de volgende jaarvergadering te Sprang te houden, wordt deze geani meerde samenkomst gesloten met dank gebed door den heer Langendoen. Zaterdagmiddag werd de be slissingswedstrijd gespeeld in het ne- derlaag-tournooi dat in het afgeloopen seizoen gegeven is door de voetbalver- eeniging Sparta alhier. In dezen wed strijd moesten uitkomen de vereenigin gen die in het tournooi tegen de orga- niseerende vereeniging hebben gelijk gespeeld, n.l. N.E.O. uit Sprang en de Zandschel uit Kaatsheuvel. De wed strijd werd gewonnen door N.E.O., die hierdoor in het bezit kwam van den prachtigen beker, voor deze gelegen heid beschikbaar gesteld door den heer Ant. van Dijk, caféhouder alhier. Het was een interessante wedstrijd, waarvoor veel belangstelling was. Dinsdagavond werd in het ge bouw voor Chr. Belangen een verga dering gehouden met de collectanten, ruim 50, die zich beschikbaar hebben gesteld om te collecteeren voor de Cen trale voor werkloozenzorg „Jong Hol land snakt naar werk". Door het be stuur van het plaatselijk comité Sprang- Capelle werden de noodige aanwijzin gen verstrekt, zoodat de collecte, welke van Woensdag tot Zaterdag gehouden zal worden een aanvang kan nemen. Zondag j.l. is in alle kerken in Sprang- Capelle op dit belangrijk werk de aan dacht gevestigd, terwijl Burgemeester A. Smit Maandagavond door radio de zen arbeid bij de ingezetenen hartelijk heeft aanbevolen. Het plaatselijk comité hoopt en vertrouwt dat ook in Sprang- Capelle deze collecte, zooals overal in den lande, mag slagen. CAPELLE. In de Kom bij de brug had j.l. Zaterdagnamiddag een botsing plaats tusschen een uit de richting Waspik ko mende luxe auto en de van de Haven kant komende geladen vrachtauto van den meelhandelaar D, uit Vrijhoeve- Capelle. Vooral de luxe wagen liep vrij belangrijke materieele schade op, doch de beide inzittenden, alsmede de chauf feur van den vrachtwagen, kwamen met den schrik vrij. De in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk gehouden collecte ten bate van den Geref. Zendingsbond heeft 20.35 opgebracht. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" houdt Zondag een wed vlucht vanuit Duffel. De duiven voor deze vlucht worden a.s. Vrijdagavond om 8 uur in het clublokaal bij Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieu- wevaart ingekorfd. De rekening van de inkomsten en uitgaven van het waterschap „De Waarden" over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 wijst in in ontvangsten aan 168.21 Yi en in uitgaven 140.59. De rekening sluit met een batig saldo van 27.62J^. De jaarlijksche vergadering van stem gerechtigde ingelanden van dit water schap zal plaats hebben op Vrijdag 23 April a.s. des morgens half 12 in het café Pompe te Besoijen. De gemengde zangvereen. 't Ro- zeknopje heeft, naar we vernemen, be sloten met Hemelvaartsdag a.s. deel te nemen aan het te Kaatsheuvel te hou den festival ter viering van het 60-jarig bestaan van het muziekgezelschap „Euphonia". De Capelsche damclub O.N.A. speelde in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruijssers een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Dussensche damclub met den volgenden uitslag: CapelleDussen: W. HoolboomA. Vingehoedts 02 A. Tactor—A. v. d. Pluijm 2—0 A. v. d. Waals—W. v. d. Pluijm 2—0 F. OerlemansL. de Rooij 2—0 A. v. Vuuren—H. v. Moergestel 1 1 P. Pruijssers—Adr. de Rooij 0—2 Z. Molegraaf—G. v. Nunen 0—2 Joh. v. Rooij—J. v. Tilburg 2—0 De wedstrijd werd met 9—7 door O.N.A. gewonnen. Voor damliefhebbers in de gemeente is iederen Vrijdagavond, den oefe ningsavond van O.N.A., gelegenheid het edele damspel te beoefenen. We raden liefhebbers van dit spel ten zeer ste aan zich bij deze vereeniging aan te sluiten. L-^ De rekening van inkomsten en uit gaven over het dienstjaar 1 Juli 193c tot en met 30 Juni 1936 van het wa terschap „Ten Westen van de Capel sche Vaart en het Veerpad" vermeldt voor de afd. „Het Voorland" aan in komsten 1030.49 en aan uitgaven 557.43, batig saldo 473.06: voor de afd. „De Aanwassen" aan inkomsten 591.20 en aan uitgaven 400.06, ba tig saldo 191.14 en voor de afd. „De Waardjes" aan inkomsten 268.30 en aan uitgaven 33.45, batig saldo 234.85. - De ooievaar, welke reeds enkele dagen zich in den polder opgehouden heeft, heeft het nest, staande bij de smederij van den heer Adr. Couvé be trokken. Het wachten is nu op de le vensgezellin. VOOR DE SCHOONMAAK POLITIERECHTER DEN BOSCH. Het dorp aangestoken? I it de Langstraat komen opvallend veel werkloozen voor den Strafrechter, omdat aldoor maar opzettelijk, om wederrechtelijk méér geld te kunnen ontvangen, de formulieren voor steun- uitkeering foutief worden ingevuld. Toen dertien fraudeerende steuntrek kers uit Sprang-Capelle tegelijk ter ver antwoording geroepen werden en Sprang zoo vaak „aan bod is", merkte de officier op: 't Lijkt wel of 't dorp er mee aangestoken is! Aan allen was er valschheid in ge schrifte ten laste gelegd. Geen halsmis drijf in deze gevallen en 't kostje blijft desondanks toch nog maar buitenge woon schraal voor 't gezin, maar de tijd is zwaar voor alle belastingbetalers, oordeelt de officier zoo vaak, op hèra mag de fraudeerende steuntrekker het niet verhalen. En wat verboden is blijft verboden! Met de eerste uit de rij liep het op een sisser af: D. v. O., arbeider te Sprang-Capelle bleek niet alles te ontvangen wat zijn kinderen verdienden. Het totaal van 16.08 kwam niet bij moeder in de beurs. Dus had van O. ook maar alleen opgegeven wat hem afgedragen werd. Uit de verklaringen bleek, dat hij het niet weten kón, dus werd hij conform den eisch vrijgesproken van valschheid in geschrifte. G. H. R., arbeider, heeft een dochter, die op van Haren's schoenfabriek per week 6.50 verdient, terwijl als in komen slechts 4.50 op het formulier was vermeld. Volgens den politieman Arie Keljnemans uit Sprang-Canet'e b "1 het meisje opgegeven 2.per week achter te houden voor reparatie van haar rijwiel, wat toch wel vreeselijk aan den hoogen kant was en er dan ook bij den rechter niet inging! J. M. v. R„ een schildersknecht, had hetzelfde trucje aangewend. Z'n dochter verdient 3.45 en ook zij had een te hooge kosten noodig voor stukken aan de fiets. Maar ook in deze zaak hield de uitvlucht geen steek. J. C. de R., schoenmaker, genoot van de kinderen 12.inkomen. Maar ook hij goochelde met de cijfers en ook dat kon niet door den beugel. M. T., een grondwerker, had op de steuhkaart een inkomen ingeVuld van 8.50 per week. En dat was óók niet naar waarheid. De man beriep zich op armoede, maar de officier die de wet heeft te handhaven, oordeelde 't noodig dat aan de werkloozen méér zal wor den bijgebracht, dat valschheid in ge schrifte er niet mee door kan. TI. W., schoenmaker, hield vol dat de kinderen 7.60 thuis brengen, terwijl het onderzoek uitwees, dat ze 12.86 behooren in te brengen. Ook hier werd de schuld bewezen. Volgde A. V., schoenmaker, die even als z'n lotgenoten hetzelfde deuntje op dreunde. De andere dito! De houding van W. T. een grondwerker, lokte de verontwaardiging uit van den president. T. beweerde, dat z'n dochter slechts 2.50 per week aan de ouders af droeg, terwijl ze 4.50 verdiende. Neem je dochter maar eens geducht onderhanden, aldus de president, en breng haar maar eens aan het verstand wat haar plicht is en bovendien, dat vader en moeder haar voor een rijks daalder niet kunnen houden en wij hier niet op rekening van de belasting betalers zullen brengen wat ie dochter voor zich meent noodig te hebben. Tegen ieder der verdachten luidde de eisch 14 dagen gevangenisstraf. Het vonnis was milder: Ieder 14 dagen voorwaardelijk. En laat het nu uit zijn! waarschuwde de president. Sp&ciajfis PAKKEN VOOR Mishandeling. J. D., een arbeider uit Dussen. werd ter verantwoording geroepen wegens mishandeling, maar hij was maar thuis gebleven. Als getuige werd gehoord J. Hansen, 't Zaakje ging vlug onder den hamer door. Eisch en vonnis: 10. boete of 10 dagen hechtenis. KANTONGERECHT DEN BOSCH UITSPRAKEN L. L„ Dussen, invaliditeitswet, 5 boete of 5 d. h. J. H., Vlijmen, idem, 3 boete of 3 d. h. M. C. H., Dussen, idem, 5 boete of 5 d. h. A. H. M., V aalwijk, rustdagbesluit, 7,50 boete of 5 d. h. J. H. B., Kaatsheuvel, niet voldoende rechts houden, 10 boete of 10 d. h. N. F. S., Vlijmen, rijwiel zonder bel, 2 boete of 2 d. h. J. v. O., Vlijmen, rijwiel zonder licht, 1 boete of 1 d. h. G. V., Sprang, dronkenschap, ordever storing en vloeken, 25 boete of 25 d. h. G. B., Dussen, ijkwet, 1 boete of 1 d. h. Ma. A. v. D., Waalwijk, idem, 3 boete of 3 d. h. L. H. v. H., Drunen, rijwiel zonder licht, berisping. A. J. v. d. K., Raamsdonksveer, verblindende verlich ting, 5 boete of 5 d. h. J. M. S., Waalwijk, idem, 5 boete of 5 d. h. H. J. K., Waalwijk, rijwiel onbeheerd, ƒ2 boete of 2 d. h. C. v. d. L., Vlijmen, te lange lading, 2 boete of 2 d. h. G. v. H., Drunen, onbevoegd loopen op wei land, 5 boete of 5 d.h. M. J. V., Sprang- Capelle, loopen op gemeentegrond, ƒ15 boete of 15 d. h. J. v. B„ Heusden, dron kenschap, 10 boete of 10 d. h. Z. J. M., Sprang- Capelle, rijwiel zonder licht, 3 boete of 3 d. h. DE NIEUWE KOPPELS. Zoonis men weet zal in het a.s. seizoen Slants met Pellenaars rijden. Naar ver luidt keert Pijnenburg weer tot zijn oude liefde, Wals terug. 0 Voor hoelang vraagt men zich terecht af. WalsBilliet winnen de Parijsche Zesdaagsche. Dat aan de zesdaagsche te Parijs vele koppels hebben deelgenomen, welke kans op de overwinning hadden, blijkt wel uit den uitslag. Toen het laatste schot van de zesdaagsche Dinsdagavond om 11 uur weerklonk, bestond de kop groep uit niet minder dan 8 koppels. Met NederlandschBelgische koppel Wals-Billiet legde evenwel door een groote puntenvoorsprong beslag op de eerste plaats. Schön-Pellenaars, de win naars van de vorige zesdaagsche, be zetten thans de vierde plaats, terwijl Pijnenburg met den Franschman Letour- neur op de zesde plaats eindigde. De uitslag luidde: 1. BillietWals 834 pnt. afgelegde af stand 3209 K.M. 2. GuerreaDi Paco 575 pnt. 3. SeresBouchard 570 pnt. 4. SchönPellenaars 517 pnt. 5 IgnatDiot 437 pnt. 6. PijnenburgLetourneur 228 pnt. 7. ArchambaudLapebie 185 pnt. 8. WalthourCrossley 171 pnt. Op twee ronden 9. ChocqueDayen 237 pnt. Op drie ronden: 10. SpeicherLe Greves 148 pnt. Op vier ronden 11. RichardBoucheron 782 pnt. ZWEMMEN. Jopie Waalberq egaliseert een wereldrecord. Tijdens de Zondagavond gehouden wedstrijden in het sportfondsenbad te Amsterdam is Jopie Waalberg er in geslaagd den schoolslag van H. Mage- hatta 'e evenaren met een tijd van 3 min. 0.4. hierdoor bracht zij levens het Eu- ropeesch record op haar naam. BILJARTEN. Kampioenschap van Nederland cadre 712. In de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland, cadre 712, die in café Dubois te Amsterdam gehouden werden heeft C. v. Vliet den titel be haald. Totaal uitslag: 1. v. Vliet (kamp.) 4 1443 136 74 10.63 2. Dommering 3 1429 146 75 71.2 3. Wiemers 3 1375 170 65 8.08 4. de Leeuw 2 1240 132 56 9.39 5. Sweering 2 1302 151 66 8.62 6. Gehrels 1 1187 161 94 7.37 I I .PHIBS*"-

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3