Paatselijke Berichten. .deBont-v.Hulten GEVESTIGD METSELAAR-AANNEMER G. COPPENS TANDHEELKUNDIG INSTITUUT i; 12.51 1 1 17.51 1 i 11. Osze Siofzuigerdiensl VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. ieerenkleeding naar maat Kerkstraat 40, tegenover Postkantoor - Telefoon 2213 's-HERTOGENBOSCH. 15 cent per uur Fa. Anton Holtgrefe aterdag 17 April 1937 No. 32 De Echo van het Zuiden Derde Blad Grootestraat 189 Telefoon 282. ÜRUNEN. EERVOL ONTSLAG. Met ingang van 1 Mei a.s. zal de iperwachlmeester der Koninklijke arecliaussee alhier, den heer Pleys, egcns het bereiken van den pen- oengerechtigden leeftijd, den dienst let pensioen verlaten. [Wachtmeester Pleys is van 1922 i, dus 15 jaar in Waalwijk werk- Lam geweest en heeft zich steeds [et veel toewijding en plichtsbetrach- jig van zijn dikwijls moeilijke taak kweten. Voordien is hij 4 jaren in Heusden stationneerd geweest, nadat hij rst eenigen tijd in Zeeland werk- am was. Opperwachtmeester Pleys stond bij jn superieuren hoog aangeschreven, rwijl hij steeds de volle achting van jn minderen genoot en ook bij de irgerij was hij algemeen gezien. Allen zullen den sympathieken oper dan ook slechts noode zien ver- ekken.. Wij wenschen hem vele jaren van n welverdiende rust. Naar wij vernemen zal hij zich gaan ;stigen in Soelekerke, een plaatsje sschen Vlissingen en Middelburg in ieland. TOT BLOEI DER TOONKUNST" BESTAAT 50 JAAR. A.s. Maandag, 19 April, zal het pre es 50 jaar geleden zijn dat de Lie rtafel „Tot Bloei der Toonkunst" Baardwijk werd opgericht. Gelijk men weet is liet de bedoeling it gouden feest op waardige wijze te rdenken door het houden van ootsche opgezette muziekfeesten op 13 en 20 Juni a.s. Aan de voorbe- iding hiervan wordt door de diverse mités momenteel reeds hard ge er kt. Voor de leden der Liederlafel kon eigenlijke oprichtingsdatum echter et geheel onopgemerkt voorbijgaan daarom is besloten a.s. Maandag- ond in café v. Cromvoirt onderling bescheiden feestelijke wijze de op- hting vóór 50 jaar te herdenken. Deze herdenking zal een intiem ka- kter dragen en waar de op handen nde feestelijke viering aan ons id, evenals aan de zustervereenigin- n en verdere belangstellenden nog Idoende gelegenheid zal geven om ze sympathieke zangvereeniging te mplimenteeren en haar een alles- ns verdiende hulde te brengen, zul- n wij voor thans volstaan met den ugelijken oprichtingsdatum te me- oreeren en de zangers a.s. Maandag n prettigen avond toe te wenschen. Over haar geschiedenis, haar ver misten op verschillend gebied en an- re bijzonderheden hopen wij bij ge- eenheid der a.s. muziekfeesten, als officieele herdenking plaats vindt, der uitvoerig terug te komen. ootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- jmstandigheden aangepast. PROF. MURRAY KOMT! Maar wij vernemen zal de beroemde depaath Prof. Jim Murray ook te aalwijk een experimenten-avond ge- a en wel a.s. Maandag om 8 uur in isis Sacrum. )e heer Murray voert uiterst interes- ate demonstraties op; op het gebied a telepathie, blind lezen, enz., terwijl suggesties ongeëvenaard zijn. Re en sneeuw, de bioscoop, de wieler- -dstrijd, hitte en koude, de meest ko- iche situaties doen zich voor en geeft voorstelling een overweldigend ïsucces. 3e uitmuntende Goochelkunstenaar illusionist Davola, zal mede optre- a, en het publiek tot uiterste verba- g brengen door zijn leuke en zeer ppante trucs. Een vroolijk intermez- dat evenzeer op prijs zal stellen! Maar wij nader vernemen zal een amissie van controle een geheime dracht samen stellen en wordt deze dracht geblinddoekt uitgevoerd, ande op de treeplank van een auto, or Prof. Murray. )e afrit is om zes uur vanaf Musis crum, dus niet om half zes. Iedereen dit dus bijwonen en de opdracht ÜT na afloop aan het publiek mede- eeld. »Jessonda« <n de zaal van den R.K. Gilden- Xnd werd Donderdagavoad 15 pril 1.1. een tooneeluitvoering ge. ïven door de leden van de K.J.V. elke uitvoering, gezien het fraaie iel en de groote belangstelling, ïer zeker een succes voor de •J.V. geweest is. Opgevoerd werd het tooneelstuk n den bekenden Limburgschen schrijver Felix Rutten »Jessonda« De K.J.V. heeft met de keuze van dit stuk getoond, niet op te zien tegen de groote moeilijkheden, die aan de vertolking van een dergelijk werk gevraagd worden en we moeten zeggen zij heeft zich door die moeilijkheden dan ook prachtig heengeslagen. Het zou niet doenlijk zijn om hier enkele namen der dames speciaal te vermelden daar allen stuk voor stuk voo» hun taak be rekend waren. Wanneer men het geheel be schouwt, kan men niet anders zeggen dan dat deze opvoering uitstekend geslaagd is en de K.J.V. haar goede reputatie die zij reeds verkregen had met de uitvoering van «Goudmuiltje», volkomen be vestigd heeft. De WelEerw. heer Kapelaan van Lierop sprak een kort openings woord, waarbij hij tevens 'n kleine inhoudsbeschrijving van het stuk gaf. Verder deelde spreker mede dat van het college van B. en W. be richt van verhindering was binnen gekomen, om te besluiten met den wensch van goed succes voor de K.J.V. en een genotvolle avond voor de aanwezigen. i jEn beide wenschen zijn volkomen uitgekomen. Hulde aan de tooneelis- ten en hare leiders, speciaal aan mej. Anna Fransen, die de instudeering en regie zoo succesvol op zich heeft genomen. De grime, prima verzorgd, was een groote openbare vergadering uitgeschreven op Maandag 19 April a.s. 's avonds half acht in 't gebouw voor Chr. Belangen aan de Be- soijenschestaaat. Spreker Mr. T. A. van Dijken, Lid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal te Den Haag, met het onderwerp «Waar het om gaatcc. Er zal gelegenheid zijn tot debat. Nieuw Metselaarsbedrijf. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de in dit blad voor komende advertentie waarin de heer G. Coppens kennis geeft van zijn nieuw metselaars- en aannemers bedrijf. Door vakkundige bedieniug en lage prijzen hoopt hij het ver. trouwen te winnen. Wij wenschen den heer G. Coppens veel succes met zijn nieuw bedrijf. Ongeval Dezer dagen had het zoontje van den heer B. H. alhier, toen hij per step van de Broederschool kwam het ongeluk zijn beentje te breken, doordat een makkertje tegen hem aanliep en hij met z'n step kwam te vallen. NIEUWE NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN. G. en F. Kuypers schoenfabrikant N.V. Ie Hilvarenbeek. Oprichters; G. F. J. Kuypers, schoenfabrikant te Hilvarenbeek en F. J. J. Kuypers, in- dustrieël te Hilvarenbeek. Doel: de fabricage van en den handel in schoenen en aanverwante artikelen, zoomede alles wat geacht kan worden te behooren tot de fabricage en den handel bovengenoemd, alles in den meest uitgebreiden zin, zulks ter voortzetting van de zaken, tot heden ALS die zich beleefd aanbevolen houdt voor alle voorkomende werkzaamheden. VLUGGE VAKKUNDIGE BEDIENING I STERK CONCURREERENDE PRIJZEN 1 Geen opdracht te groot Geen opdracht te klein. van den heer Jan Hombergen. Bedevaart naar Handel De jaarlijksche bedevaart zal, niet zooals we vorige week schreven den tweeden Zondag in Mei plaats vinden, maar zal gehouden worden den eersten Zondag in Mei, dus 2 Mei a.s. Ivo van Haren's Schoen- en Lederfabrieken In ons vorig nummer deelden wij mede dat de opening van het 50ste filiaal en de lederfabriek te Waalwijk zouden plaats hebben opl8 April a.s. Dit is natuurlijk een vergissing en bedoeld is: 18 Mei a.s. Benoemd. Mejuffrouw D. Meuwese, leerares M. O. Engelsch aan de Handels- Avondschool en tijdelijk ieeraiesaan de R.K. 11 H.S.-H B S. alhier is benoemd aan de B. K. Lycea te 's Hertogenbosch. H. Kindsheid Tot thesaurierster van de H. Kindsheid alhier, is benoemd mevr. van Loon-de Jong. Lezing Ned. Herv Kerk Woensdagavond 14 April j.l. had in de Ned. Herv. Kerk een lezing plaats van den WelEerw. heer ds. A. Straatsma uit Den Haag, over het onderwerp: «Kerkstrijd in Duitschland«. Deze lezing, welke zooals oor spronkelijk was aangekondigd in de kerkzaal gehouden zou worden, moest vanwege de enorme belang stelling in de kerk zelf plaats vinden. Ds. A Straatsma opende de ver gadering, waarna hij voorging in gebed. De lezing «Kerkstrijd in Duitsch- landcr, vond een zeer aandachtig gehoor. In gloedvolle bewoordingen zetle spr. de moeilijkheden uiteen waaraan de geloovigen in Duitsch- land bloot stonden en de middelen die ons ten dienste staan om te voorkomen dat iets dergelijks ook hier zou kunnen plaats vinden. Na afloop mocht spr. een dank baar applaus in ontvangst nemen, voor z'n zeer interessant betoog, waarna de vergadering met gebed werd gesloten. Anti-Revolutionaire Kiesvereen. Door de Anti-Rev. Kiesvereen. «Nederland en Oranje« alhier is gedreven door de handelsvennoot schap onder de firma G. en F. Kuy pers, te Hilvarenbeek. Kapitaal: 50.000, verdeeld in 50 aandeelen aan toonder, elk groot 1000, waarvan er 20 zijn geplaatst en volgestort. Vol- storting geschiedt door inbreng van alle activa en passiva van de tot he den door den heer G. F. J. Kuypers gedreven vennootschap onder de fir ma G. en F. Kuypers, te Hilvarenbeek. Bestuur: een directie, bestaande uit één of meer directeuren, onder toezicht van ten minste 2 commissa rissen. Voor de eerste maal is tol di recteur benoemd de heer G. F. J. Kuy pers, voornoemd, en tot commissaris sen de heeren P. A. F. M. Lombarts, boomkweeker te Zundert en Dr. A. Hodes, arts te Eindhoven. De Estaminée de Witte Katte. «Een zeldzaam stuk, vol humoris tische» ernst«, schrijft de tooneel- recensent Jac. van Vlijmen en vervolgt dan «Wat felle contrasten, wat een sterke karakteruitbeelding, wat 'n deining van lief en leed en bij al die schrille tegenstellingen, wat een fijne humor Zoowel de hoofdpersoon, Baas Best, als Amelie, zijn vrouwke in.devoot, de rijke schoonbroer wien de wierooklucht in de kleereu hangt, als de sluwe duivel, de geweldige, die zelfs Baas Best kan doen schrikken en schokken, zijn figuren, die aan het geheele stuk een frischheid en een charme geven, die het tot een der beste volks- looneelen stempelen. Dat dit stuk, dat een zoo ernstig thema behandelt, een blijspel is geworden, waarvan een zaal vol menschen drie uren zit te smullen, terwijl de daverende lach niet van de lucht is, is 'n speciale verdienste van de schrijvers, maar niet minder van de tooneelgroep «Ons Genoe gen® van Tilburg. Het stuk wordt gespeeld met een vaart en een entrain, die de aan dacht geen oogenblik loslaat. De slotscène is te mooi en te origineel, om hier te vertellen, dat moet men gaan zien. Men heeft een avond van onbedaarlijk plezier en gaat naar huis met een mooie gedachte over het bovenaardsche tegenover alle menschelijke zwakheid en duivelsche sluwheid. Aan «Ons Genoegen« een woord van uitbundigen lof! De heer kapelaan Schellekens GEHEEL KUNSTGEBIT MET GARANTIE MET INBEGRIP VAN PIJNLOOS TREKKEN GEHEEL BOVEN- OF ONDERGEBIT MET GARANTIE, EVENEENS MET INBEGRIP VAN PIJNLOOS TREKKEN PIJNLOOS TREKKEN VAN TAND OF KIES Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN: Alle werkdagen van 912 en 1.30—4 uur. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspi eekuren Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. MONDONDERZOEK KOSTELOOS. BEHANDELING UITSLUITEND DOOR TANDARTS. uit Zevenbergschen Hoek schrijft in de Zevenbergsche Courant Stormenderhand heeft de Tooneel- club van Huize Nazareth te Tilburg het publiek gewonnen, met haar tooneelspel «Estaminée de Witte Katte«. 't Is een dilettantenspel van een zevental spelers, maar dan een dilettantenspel, dat het in menig opzicht wint van 't Beroepstooneel De laatste jaren is deze tooneel- club uit Tilburg meer naar buiten getreden en zoo was het voor de 17e maal, dat dit spel te Zeven bergschen Hoek vertoond werd. Geschreven in 't Vlaainsch, werd het correct in deze taal gespeeld. Zielkundig juist, vol diepen ernst van het leven, maar tevens door weven met fijnen humor, is hier een spel vertoond, dat in onze dagen op z'n plaats is. Van liet begin tot het einde boeide het en zwakke momenten kon men dan ook niet aanwijzen. De rollen waren prachtig verdeeld en zelfs de kleinste rol werd meesterlijk vertolkt. We kunnen in den loop van een jaar veel aan tooneelspel zien, maar ik overdrijf niet, als ik zeg, dat we zoo'n hoogstaand spel in onze kringen van dileltantentooneel nog nooit zagen 18 April komen ze naar Zeven bergen. Ik gun ze een volle zaal, want men zal geen spijt krijgen dit stuk gezien te hebben. Zelfs verwacht ik er menschen die van dit spel opnieuw willen komen genieten. (Raadpleeg s.v.p. verder de ad vertentie in dit nummer). Velen maakten reeds gebruik van 1 uur zuigen is een plezier, 3 uur vegen en borstelen is een kwelling 1 uur zuigen verwijdert stof en vuil, 3 uur vegen verplaatst slechts 'tstof. 1 uur zuigen per week beteekent grondig reinigen. 1 uur vegen per dag beteekent den anderen dag opnieuw beginnen. Bespreekt even Uw stofzuiger; het is gemakkelijkerOf even een tele foontje aan nr. 72. „MUSIS SACRUM BIOSCOOP". „De Paarlenroof". Een interessante film vol tempo en humor. Op geraffineerde wijze hebben een stel juweelendieven zich meester ge maakt van de beroemde Koronof-Pa- rels. Onder de dieven bevindt zich een charmante dievegge, die het hart weet te stelen van den rechercheur die is uitgezonden om haar te arresteeren. Dat dit tot verwikkelingen leidt laat zich indenken. Niet dan na hevige gevechten, sen- sationeele autoritten, een voorbeeld van huiselijk geluk en kinderzegen, komt de zaak tot een goed einde; niet dat de dievegge gepakt wordt, doch de detec tive geeft zich gevangen in de liefdes- ban. Myrna Loy is de dievegge en Spen cer Tracy de rechercheur, de hoofdrol len zijn dus in goede handen. Alle andere rollen in deze vlotte en vooral komische film zijn trouwens voortreffelijk, zoodat, wanneer U zich eens kostelijk wil amuseeren, U wordt aangeraden deze week naar Musis te gaan. LUXOR BIOSCOOP. Bloedgeld. De Luxor Bioscoop heeft met haar programma deze week weer een uit stekende keuze gedaan. Twee hoofd nummers zullen vertoond worden, die volkomen tegenstellingen van elkaar zijn. Het eerste hoofdnummer is getiteld .Bloedgeld", welke ons verplaatst naar het gangsterleven in het Wilde Wes ten. William Fenwick, een jong advocaat die reeds veel misdadigers uit de ge vangenis gehouden heeft, krijgt bericht dat zijn broer, een detective, gedood is door een zekere Selton en nu beseft hij voor het eerst wat voor beroep hij uit oefent en besluit te trachten de moor denaars van zijn broer op te sporen en reist daarvoor naar het Westen. Een jong, knap meisje, Virginia, reist ook naar het Westen en zij blijkt Selton's zuster te zijn. Door middel van dit meisje komt hij nu Selton op het spoor, doch hij raakt hopeloos verliefd op haar. Intusschen heeft de bende lont gero ken en wil vluchten. Zij willen Selton, die ziek is, echter achterlaten, waarop een hevig revolvergevecht ontstaat, waarbij Selton wordt gedood. De ben de wordt gevangen genomen en het slot van deze spannende film is het happy end tusschen Fenwick en Virginia. De Laatste Halte. Als tweede hoofdnummer draait een geestige amusementsfilm, die zich af speelt bij de Weensche tram, getiteld ,.De laatste halte". De tramconducteur Karl Vierthaler, is de lieveling van de tram, door zijn gedienstigheid voor de reizigers. Op zekeren dag komt er een naaister tje. Anna, met een groote doos, waarin een hoed zit, op de tram. Deze doos mag echter niet vervoerd worden daar ze veel te groot is. Hierdoor doen zich allerlei complicaties voor die danig op de lachspieren der bezoekers zullen werken. Het indirecte gevolg van deze vele complicaties is dat Karl op Anna verliefd wordt, hetgeen echter niet naar den zin van Karl's ouders is, daar zij niet kunnen begrijpen hoe hun zoon een arme dochter van een waschvrouw kan prefereeren boven een goede par tij als Rosa is, die intusschen ook op het tapijt is verschenen en Karl het hof maakt. Ten slotte komt alles echter weer op zijn pootjes terecht, zoodat Karl en An na samen trouwen. De laatste halte, zal door zijn vlotte vroolijkheid en zijn uitstekende bezet ting ongetwijfeld bij het Waalwijksche publiek in den smaak vallen. K. J. M. V. Gisteravond had in de Bovenzaal van den R.K. Gildenbond een bui tengewoon interessante en tevens amusante vergadering plaats van de K. J. M. V., waarbij zich tevens een aantal nieuwe leden opgaven. De Voorz,, de heer A. Raaymakers, opende de vergadering en hielc tevens een lezing over «Wat doen we zooal in onze vereeniging«, waarna de moderator, de WelEerw. Heer Kap. v. Lierop het woord voerde over «Hoe gaan wij te werk«. De Vice-voorz., de heer Chr. Klerkx Jr. zette daarna enthou siaste woorden het streven van de K. J. M. V. uiteen met het onder werp «Waarom toch al die drukte De verschillende lezingen werden afgewisseld met vroolijke muziek en voordrachten, waarna als extra attractie een grimeer-wedstrijd plaats had. De prijzen hiervoor werden be haald door: Kees v. Huiten, Chr. Klerks Jr., Louis Sars en J. v. d. Dungen. Besloten werd 25 April a.s. een uitstapje te maken naar de Betuwe, Landdag R.K. Staatspartij Leeren, bekeeren en demon- streeren. 't Moet. Morgen op het Raadhuisplein wordt 'n demonstra tie van alle kiezers en kiezeressen uit Waalwijk en de verre omgeving een demonstratie voor de R. K. Staatspartij, een demonstratie voor de eenheid, ook op politiek gebied. We zullen demonstreeren vóór het program der R.K. Staatspartij. 'n Demonstratie voor handhaving van onze Christelijke maatschappij, vóór steun aan het gezin, vóór werk voor ons volk, vóór ordening in het bedrijfsleven. Onze tegenstanders boude demon straties voor hun program, maai ook tègeu ons, Laat ons dan allen demonstreeren vóór óns program en tégen andere programs. Maar een goede demonstratie moet niet be staan uit 'n handjevol menschen, ook niet uit honderde mannen en vrouwen, maar uit duizenden. Bij zoo'n demonstratie moeten allen, maar dan ook allen, aanwezig zijn 1 Anders heeft ze geen ellect vóór ons, maar getuigt ze tegen ous. Dan geelt ze een getuigenis van slapheid en halfheid!! Noch slapheid, noch halliieid zijn echter in deze verkiezingsstrijd tepermitteeren. We kunnen ons die weelde absoluut niet veroorloven, indien wij niet «aan politiek willen doen«, dan zal de politiek aan ons doen 11 Daarom kiezers en kiezeressen allen óp Zondag half vier naar het Raadhuis plein. Laat het worden een nooit geziene demonstratie voor No. 1 van Lijst 1 1 Het Bestuur van de R K. Kiesvere niging verzoekt alle winkeliers, die aanplakbiljetten voor den Landdag ont vangen hebben, deze duidelijk zichtbaar voor hun etalages te willen ophangen. Bij slecht weer wordt de Landdag gehouden in het Bondsgebouw en Musis Sacrum. terwijl tevens een voetbalelftal werd samengesteld voor het deelnemen aan diverse wedstrijden. Seriewedstrijden der Ambtenaren- club „T.O.G.". Op Hemelvaartsdag zal het be stuur der Ambtenaren-club T.O.G. op de voetbalterreinen van RWB en WVB serie-wedstrijden organi- seeren, waaraan deelnemen de Ambtenaren—clubs uit Waalwijk, Eindhoven c.a., Zaltbommel c.a.en Tilburg c.a,« Des avonds zal de prijsuitreiking plaats hebben in Hotel Verwiel, waar een cabaret avond met bal wordt aangeboden. Gevonden voorwerpen Op 't politiebureau zijn inlich tingen te bekomen van de volgende gevonden voorwerpen Een ketting met medaille, rood dameshoedje met veer, zilveren kettinkje, een polshorloge m. leeren riem, een kosteloos rijwielbelasting, merk, portemonnaie met inhoud, nummerbord van auto 13457 en 13457, een sleutel, een ledig vaatje. Contingenteering van gschoeisel. Nader wordt medegedeeld, dat, naar mag worden verwacht, de contingenteering van schoeisel en leestklaar schoenwerk per 1 Mei niet voor een jaar, doch voor den duur van zes maanden zal worden verlengd. Ernstige aanrijding. Donderdagmiddag had ter hoogte van wegwerker L. Musch op de Kuijk- sche Heide, een ernstige aanrijding plaats. Den heer P. Veltman kwam per fiets uit de richting Nieuwkuijk en wilde den weg oversteken naar de woning van M. Op 't zelfde oogenblik was daar de heer Klerks uit Baardwijk met zijn auto. Een aanrijding was onvermijdelijk. V. werd van zijn fiets geslingerd en liep daarbij een gebroken been en en kele andere kwetsuren op.x Dr. Akkermans verleende eerste hulp en vervoerde V. naar zijn woning. Auto en fiets liepen averij op. Majoor Peeters en gemeenteveld wachter v. Nistelrooij stellen een on derzoek in naar de schuldvraag. Steun. Door de Boerenleenbank is 450.— beschikbaar gesteld uit het winst-saldo voor steun aan behoeftige boeren en tuinders in Drunen en Elshout. De Vak. Op de gehouden bestursvergadering van den R.K. Fabrieksarbeidersbond alhier werden na de aanvulling van t bestuur de functie s als volgt verdeeld: Voorzitter: H. Maas; vice-voorz.: M. Pulles; secr.: Jan Vrijhoeven; penning meester: J. Schapendonk en 2e penning meester F. v. Venrooij. Geslaagd. Onze dorpsgenoot P. Peeters slaag- L

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9