GEEN consultatie bureau van Dr. Weijers. INGEZONDEN BURGERLIJKE STAND. SPORT, ADVERTENTIEN, Tot nader bericht Groene- en Wit-Gele Kruis Waalwijk. t DE RIJWIELHANDEL TELEFOON 261.1 „De Echo van het Zuiden" r wij WASPIK. L. ZIJLMANS. 7. Voorstel tot vaststelling van het kohier der straatbelasting voor het belastingjaar 1937. 8. Voorstel tot vaststelling van het kohier der rioolbelasting voor het belastingjaar 1937. 9. Voorstel tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1936, evenals ook van de be grootingen voorhet gasbedrijf en van de exploitatie der drainagevelden. 10. Voorstel tot benoeming van 2 onbezoldigde ambtenaren van den burgerlijken stand. 11. Voorstel om een nieuwe ver ordening vast te stellen op het be- kalken der straten. 12. Benoeming van een plaats werker bij het gemeentelijk gas bedrijf. 13. Rondvraag. VEEN. Het werkfonds heeft aan den gemeenteraad medegedeeld, dat de Maasdijk onder deze gemeente niet van een asphaltdek maar van een asphaltbetondek zal worden voor zien. Het plan hiervoor is reeds doorgezonden naar Ged. Staten. Predikbeurten Zondag 25 April 1937 Ned. Herv. Kerk voormiddag vacature-dienst; n.m. 2 uur Ds. G. Lans Jr. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie Met onverdeeld genoegen las ik in Uw blad het overzicht dat door den voorzitter van Waal wijks Belang« ter gelegenheid van 't 30-jarigbestaan is uitgebracht en daaruit kunnen degenen, die het nog niet wisten, duidelijk zien wat in al die jaren is gedaan in en voor Waalwijk en daaruit moesten alle lezers de con clusie trekken, dat zij lid moesten zijn of worden van W. B. Het zal ook hier wel weer zijn als overal »profiteeren van de bij dragen en het werk van anderen«. Niettemin moeten wij ons toch goed realiseeren, wat het zeggen wil de centrum-gemeente te zijn en te blijven van de Langstraat en om geving. Ja, geachte lezers daar hoort heel wat toe en op de eerste plaats medewerking en steun, samenwer king van allen. Wij moeten daarvoor hebben of verkrijgen le. goede verbindingen naar alle zijden. 2e. Een prima winkelstand. 3e. Uitstekend onderwijs in ver schillenden vorm. 4e. Een bloeiende handel en fabrieksnijverheid. 5e Hoogstaande vereenigingen op het gebied van cultuur, kunst op verschillend terrein. 6e. Attracties die den trek naar Wanlwijk bevorderen, als concerten, uitvoeringen, feestelijkheden. 7. Een goed Amusements-bedrijf. 8e. Goed verzorgde wandelwegen, gemakkelijk te bereiken uitspan ningen, natuur—monumenten, enz. De lezer vuile zelf maar in en overwege wat in deze reeds is bereikt, maar tevens wat nog bereikt kan en moet worden om de plaats die we hebben te behou den of nog meer uit te blinken op verschillend gebied en dat kan als allen samenwerken als allen zich aansluiten bij »W.B.« en eenieder bezield is met den wil om te doen wat mogelijk is, om het hiervoor geschetste te bereiken. Is gemeentesteun ook hier niet op z'n plaats? Een der jongere Waalwijkers- Mijnheer de Redacteur. In Uw blad van 1.1. Woensdag las ik een bericht over de ver— kiezings—tournee die Dr. H.Colijn door ons land maakt en zag dat ook een rede was vastgesteld te Nieuwendijk. Is dit een organisatie van een plaatselijke kiesvereeniging aldaar of gaat dit uit van het provinciaal Anti Rev. bestuur? Zoo dit laatste het geval is, is de plaats toch ai zeer slecht gekozen. Waarom neemt men daarvoor niet een centrum—gemeente b v. ais Waalwijk, zooals dat vroeger is geschied. Dan konden zijne vele partijgenooten uit de Langstraat, zoowel als die uit het Zuidelijk deel van het Land van Heusden en Altena op gemakkelijke manier deze propaganda rede van den grooten leider bijwonen. Nu is dat slechts een klein deel van het Noordelijk deel met mis schien een stuk van Gelderland en blijft de streek in Brabant, waar toch mee der meeste en actiefste leden der Anti Rev. partij wonen, n.l. de Langstraat en een groot deel van 't Land van Heusden en Altena van deze bijzonder gelegen heid' om Dr. Colijn te hooren, verstoken M.i. is de plaats zeer slecht ge- hopen, dat daarin nog verandering gebracht kan worden. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, EEN ANTI-REV. KIEZER. Sprang—Capelle, 22 April 1937 Wij zouden den geachten inzender raden zich te wenden tot het Provinciaal—comité of het lichaam dat in deze bevoegd isdat zal dan vermoedelijk meer resultaat geven. Red. WAALWIJK. R. W. B. Zooals nvij reeds berichten staal de voetballiefhebbers Zondag op 't R-.YR- terrein een interessanten strijd te wachten. De hier in Waalwijk z o goed bekend zijnde vereeniging TOP uit Oss zal voor den Bondsbeker op bezoek komen. Bestaat er voor tie KWB—TOP wedstrijden altijd een ongekende be langstelling, ook nu weer zal het hier niet aan ontbreken, daar niemand de gelegenheid 0111 beide rivalen nog eens aan het Nverk te zien, zal laten voor hij gaan, temeer daar men een strijd kan verwachten tusschen tNvee elftal len die zich lot hel uiterste zullen in spannen om een zoo goed mogelnk re sultaat te behalen. Met dit al zal men een strijd kunnen zien tusschen twee gelijkwaardige tegenstanders. Ken voorspelling omtrent den uitslag is met geen mogelijkheid le zeggen, zoo dat dit de spanning nog aanmerkelijk zal verhoogen. Deze wedstrijd vangt aan om half drie. JULIANA. Zondag a.s. speelt het eerste elftal den laatsten competitiewedstrijd van dit seizoen en komt ZBVY uit Zalt- bommel op bezoek. Het is al lang ge leden dat Juliana een thuiswedstrijd heeft gespeeld en wij vertrouwen dal onze geel-zwarten zich eens van hun beste zijde zullen laten zien om dezen wedstrijd in een overwinning om te zetten ook met het oog op de plaats op de ranglijst. Dat deze dan ook een eervolle moge worden. Wij verwach ten dan ook dat velen voetballiefheb bers Zondag op het Juliana-terrein aanwezig zullen zijn om dezen laatsten competitiewedstrijd hij te wonen. Aan vang half drie R.K.V.V.HERCULES. R.K.V.V. W. V. B. DAMMEN. W. D. V. Groot nederlaag-tournooi. Onze plaatselijke damvereeniging or ganiseert een groot nederlaagtour- nooi, waaraan verschillende prijzen zijn verbonden; reeds zijn enkele ver eenigingen uit den omtrek aangeschre- Wij hópen hierop nog nader terug te komen. Voor a.s. Dinsdag is het program ma voor de onderlinge competitie als volgt: Groep I: H. BrouwersD. Verhagen. v. d. HammenE. Hollemans. A. Moonen: vrij. Groep II: H. HulstF. te Vruchten. F. v. d. GouwA. Hollemans. P. BerriotteAnt. v. d. Gouw. W. v. Munster: vrij. Zooals men weet zit er de spanning nog volop in, vooral in groep II krijgen A. en F. van der Gouw een harde noot te kraken, en in groep I is het ook een lastige partij voor den leider. Marktberichten, Waalwijk, 23 April '37. Biggen: f 13.a f16. Eieren: 23 cent. VEILING LANGSTRAAT DRUNEN BIOSCOr EN LUXOR BIOSCOOP. Artistcn. Om deze film bij iedere bioscoop- liefhebber aan te bevelen, zouden wij aan enkele woorden genoeg hebben, n.l. dat de hoofdrol vervuld Nvord (looi den bekenden „Artist" Harry Piel. In deze 100ste Harry Piel-film wordt het bioscooppubliek verplaatst naar 't circusleven met al zijn intriges en in een circussfeer gebracht, zooals men nog nimmer te voren mocht aanschouwen. Harry Piel in den rol van Harry Pe ters vormt met zijn dieren het sensatio- neele hoofdnummer in het programma van het variété „Tivoli". Hella Stoll. die hij sedert een doodelijke val van haar ouders bij zich heeft genomen en over wie hij als voogd waakt, helpt hem daarbij: hij bemerkt echter niet dat het meisje hem lief gekregen heeft. Er komt zich echter een andere vrouw tusschen hem en het meisje in dringen, n.l. Vera Leander, die Harry weet over te halen. Avond aan avond na de voorstelling leeft hij in een roes met de fatale Vera een verwaarloost daardoor zijn beroep, zijn dieren en zijn pupil Hella. Door zijn levenswijze nu niet meer meester over zijn zenuwen en spieren, stort hij bij een voorstelling uit de nok van een circus naar beneden en zou onherroepelijk verloren zijn geweest, indien de oliefant Jumbo hem niet op zijn slurf opgevangen had. In dit uur, onder den indruk van de verwijten van een ouden vriend van hem, Hofer, be sluit Harry zijn levenswijze te veran deren, hetgeen tevens onverwacht leidt tot de ontmaskering van een ge vaarlijken bandiet, Morelli genaamd* En Hella? Harry voelt zich weer tot Hella aangetrokken en zij bekennen el kaar hun liefde: Hella wil, zooals eens haar ouders, in de manége werken. „De beide Peters met hun dieren", heet in de toekomst het circusnummer, dat overal in de wereld het grootste succes oogst. De dieren hebben een beslissend aandeel in het geheel. Abel Glazee heeft eens gezegd, dat de die ren de beste filmspelers zijn. Inderdaad zijn ze zich niet van de camera bewust en daardoor steeds zichzelf. Een goed regisseur en zeker een dierenkenner als Harry Piel, kan er wonderen mee doen. Harry heeft er wonderen mee gedaan. Rest ons nog te vermelden dat deze film vervaardigd werd in en om het wereldvermaarde circus Sarrasanie. Een speciale film voor den verwen den bioscoopliefhebber. „THEATER MUSIS SACRUM" „Het Dubbele Paspoort". Een filmdie steeds sensa- tioneeier wordt. Niet alleen het gegeven van»Het dubbele paspoort« is bijzonderaan- trekkelijk, ook de regie en 't spel geven herhaaldelijk reden tot opgetogenheid. Edward G. Robinson, de Amerikaansche Louis Bouw meester, heeft met buitengewone ingenomenheid van dit filmwerk gewaagd en inderdaad, wij kunnen ons niet herinneren, een betere film van hem te hebben gezien. Daarbij bereidt hij zijn publiek ook nog het genoegen van een dubbele rol. Hij treedt in de film op als het eenvoudige, schuwe boek— houdertje Jones en de Gangster Mannion, «staatsvijand No. 1«, die merkwaardig op elkaar gelijken zoozeer dat, wanneer het portret van Mannion in de bladen heeft gestaan, weldra de heele stad spreekt over de vergissing, die begaan werd, toen de politie Jones in plaats van Mannion arresteerde. Daarom krijgt Jones een speciaal paspoort met «bijzonder kenteeken««Lijkt op Mannion«. Mannion komt daarachter en perst hem het paspoort af voor nachtelijk gebruik bij het zetten van kraken. De arme Jones raakt ontzettend in het nauw, maar Mannion ook, die vogelvrij verklaard wordt, zoodat er voor hem nog maar één oplossing is: zich voortaan Jones te noemen en Mannion, dw.z. Jones, naar de andere wereld te helpen. Jones voelt ook, dat dit de beste oplossing zou zijn en net als de oplossing in vervulling zal gaan, krijgt hij een zeer helder oogenblik op een moment, dat de bendeleden van Mannion, zich in Jones ver gissen, denkende, dat zij hun chef voor hebben, geeft Jones, die hen in hun waan laat, order om dat lamme boekhoudertje neer te paffen. Mannion, die zijn mannen juist hetzelfde komt zeggen, krijgt er niet eens de gelegenheid voor. als hij zich bij zijn bende voegt Met een machinegeweer wordt hij neergeknetterd, volgens de zeden van de onderwereld «zoo humaan mogelijk«. Jones constateert voldaan dat Jones dood is en dan volgt de staart van de film. Uit den inhoud is alleen het ver haal gelicht, dat, zoodra de dubbele rol geboren is, steeds sensationeeler wordt. De fijne geestigheid, die het begin van de film zoo bijzonder bekoorlijk doet zijn, ontaardt dus in galgenhumor, maar de kiem daarvan ligt in de ironie, waarmee de film rijkelijk overgoten is. In het korte bestek van een recensie is het on doenlijk aan te toonen, hoe John Ford de accenten heeft gezet. Elke situatie heeft Ford aangegrepen om sfeer te scheppen met humoristische verfijningen van de bouwstof voor zijn film. Een afwisselend, prima verzorgd bijprogramma gaat deze schitterende film vooraf. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 25 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. rograinma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.30 Brussel Vlaamsch. 11.50 Droitwich. 3.20 Londen Regional. 3.40 Droitwich. 4.20 Londen Regional. 4.40 Droitwich. 5.20 Londen Regional. 7.15 Droitwich. 8.05 Diversen. 8.25 Londen Regional. 9.20 Boedapest. 11.25 Radio Parijs. MAANDAG 26 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Droitwich. 12.35 Londen Regional. 4.20 Droiwich. 5.20 Diversen. 5.40 Lond enRegional. 6.20 Droitwich. 7.00—8.00 Gramofoonm. v. h. R.D.B. Populaire Muziek A 6584 Es gibt ja so viele nette Mad- chen. Der Nachtschwarmer. A 7314 Dann fangt der alte Stephan- sturn zti plaudernan. Schrammeln spielt's mir nur no an Tanz. A 1349 Hansel und Gretel. A 6173 Schwarze Augen. Habe Mitleid. A 0958 Kleiner Tanz. Arabeska. A 7161 La Folletta. Canzonetta. A 3444 Ungaricsher Tanz nr. 5 G-Moll nr. 6 D-Dur. A 7312 Wir Horen Walter Kollo. 8.00 Londen Regional. 9.00 Droitwich. DINSDAG 27 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35' Droitwich. 11.50 Droitwich. 1.50 Londen Regional. 3.50 Droitwich. 5.20 Diversen. 5.45 Droitwich. 6.50 Lond enRegional. 7.008.00 Gramofoonm. v. h. R.D.B. Dansmuziek A 2321 Lustiger Postillon. Rhitmic Moments. A 3208 Nie. Wenn es nacht wird in Venedig A 6162 Wer weiss, wo ich dich finde. Dort. nvo die Steppe beginnt. A 3237 You're a heavenly thing. In a little gypsy tearoom. A 6165 In Santa Margarita. Allc Lieder meiner Liebe. A 6164 Wenn der Mond alles sieht. Es schneit. A 3205 Leb' wohl Hawaii. Abschied. A 3438 Konfelti. Katze und Maus. A 3559 Heute Abend bei mir. Sag mir stumm Adieu. 8.00 Londen Regional. 8.20 Droitwich. 8.40 Weenen of Diversen. 9.00 Droitwich. WOENSDAG 28 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Droitwich. 1.25 Londen Regional. 2.20 Droitwich. 5.20 Diversen. 5.40 Londen Regional. 6.00 Droitwich. 7.008.00 Gramofoonm. v. h. R.D.B. Dansmuziek. A 6898 Ride, Bed, Ride. Harlem Hokum Blues. A 6184 Wir sind richtig. A 6193 Das Gluck ist wie ein Stern. Ich habe nur'ne ganze kleine Bude. A 6181 Wenn ein junger Mann gut pfeifen kann. Bnbarabubu. A 7250 L'ile du bonhcur. C'est la valse d'un jour. A 7159 Auf der Schaukel. Mit meiner kleineen Laterne. A 7205 Thuringer Wald. Traume an der Donau. A 3551 Eine Serenade klingt bei Nacht durch Venedig do su Zartlich eine Weise klingt. A 7157 Am Wendelstein mil dir allein. Mein schones Bartholoma. 8.20 Droitwich. 9.40 Weenen. 10.50 Droitwich. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op 31 WAALWIJK. Zondag en Maandag om 7.30 uur opvoering van Vlaamsch Volks tooneel «Estaminée Üe Witte Katte« Zaterdag, Zondag en Maandag, Luxor Bioscoop »Artisten«. Zaterdag en Zondag, Theater Musis Sacrum «Het dubbele pas f oort«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor O. en V. Zondag half 4 op het Raadhuis plein groote politieke Landdag. Maandag 8 uur in Concertzaal Musis Sacrum gastvoorstelling Jim Murray. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. «De Molenvliet». Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvmnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdaö van 5.30 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School V WIJ t WIJ WIJ WIJ leveren uitsluitend le kwaliteit verkoopen alles onder garantie zijn gesorteerd met alle merken repareeren vakkundig zijn Telefonisch aangesloten onder No. 261. Beleefd aanbevelend, 4 Hl 4 4 4 4 4 t Y 4 4 Van 10 Maart tot 23 April '37 Gcborn: Arinne Jacoba Marianne, d.v. A. Hafl'uian-SchepesJohannes z.v. St. Blom-van Caeni -Johannes Maria, z.v. L. C. Mandjes-Adri- aanscbe Johannes HeUdrikus, z.v. H. J. van den lieuvel-KnuijverAdriana Hendrika, d.v. A. G. van de Wiel-van ZeelandNicolaas, z.v. Nic. Pol-BonmanTlicodorus Adrianus, z.v. M. W. Fijncniiui-K listenWliltyelinlna Martina Maria u.v. H. Kampman-van Baardwijk. Martina Emma Alberta dv.. NV. E. van Dijk-Maas. I'etronclla Hnrica Johanna d.v. NV. van Hooft- van Knik. Overleden: Cornells Dielessen, oud gl jaren— Helena E. Kaak, echtgenoote van Nic. A. van Gorcum, oud 52 jarenMaria NVa. van de Ven, echtgenoote van F. J. Krol, oud 64 jaren. Huwelijksaangiften: H. Possemis, oud 26 jaren en Johanna M. F. Schoemans, oud 29 jaren, I eiden te WaalwijkC. J. J.Mahieu, oud 30 jaren n E. M. P. van Boxtel oud 25 jaren, beidn te Waalwijk. Gehuwd: H. J. van Boxtel, oud 29 jaren, wo nende te 's-Bosch en NVa. Et li. van NVoensel, oud 28 jaren, wonende te WaalwijkH. J. Pullens, oud 28 jaren en Aa. Tha. de Vries, oud 31 jaren, beiden wonende te NVaalwijk. ingekomen: Geene. VertrokkenNV. F. L. Thomas naar 's-Bosch G. Jonk naar EdamMa. Ja. Ja. Berns naar Botterdam— K. J. H. Steffcns naar TilburgJa. van den Hoven naar DrunenCa. M. Mertens naar Heemstede Ca. van Zeben en dochter naar ZutphenC. A. Brok naar Velsen. Programma voor a.s. Zondag: Hercules 2—N'ios 2 DES 4--Hercules 3 Het tweede elftal speelt a.s. Zondag de laatste thuiswedstrijd tegen Vios 2 uit Tilburg. Wij verwachten dat onze reserves revanche zullen nemen op de 4—3 geleden nederlaag in Tilburg. Aanvang 2 uur. Het derde elftal gaat naar Kaatsheuvel en speelt daar tegen liet 4e elftal van DES. Aan vang 12 uur. Vertrek 11 uur per fiets. Niettegenstaande het einde der competitie reeds in zicht begint te komen, duurt de strijd zoowel in de bovenste zoowel als in de onderste regionen nog met onverminderde hevigheid voort. In bijzondere mate geldt zulks voor de onderste plaats, waarbij niet minder dan 5 clubs naar het weinig begeeronswaardigc haantje van hekkensluiter sollicitecren. Ook NWB geniet de twijfelachtige eer tot dit laatste vijftal te be lmoren, al is haar positie dan nog wel liet minst penibel. Voor een nlgeheele veiligstelling dienen i.chter nog enkele punten bemachtigd te worden, waartoe morgen reeds een uitstekende kans ge boden wordt als OSG 1 uit Ortlien op bezoek komt. Deze vereeniging die ook tot de degrn- datle-candldaten behoort, zal liet de oranje- hemden niet gemakkelijk maken. I)e NWB'crs weten dus wat hen te wachten staat. Slechts met groote krachtsinspanning bestaat er uit zicht op succes. Zet de tanden op elkaar en be denkt dat een eventueclc overwinning morgen dubbel telt. T)e kans is er dus, grijp ze aan, en laat de supporters weder juichen. Met vertrouwen zien wij den uitslag tegemoet. Aanvang 2 uur. I)e overige elftallen zijn vrij. Goudrcinctten II 20—33; Culemans 1216, Klumpkcs 1418, Spinazie 612, Witlof 311, Juin 2—4, Sjalotten 1015, Wortelen 12'/2, Knolraap l'/i, Scliorseneercn 6-7, Roode kool 24, NV'jtte kool 22'/2, Boeren kool l'/22V4, Tomaten' 40—42, Asperges III 40—57, alles per K.G. Bloemkool 21, Knolselderij 29, Sla 13Vi Andijvie 1U alles per stuk. Radijs l'/2—-3/2, Selderij 1/3— l'/i, Peterselie -1 l\'iKelen 2 3|'2, Tulpen 4—5 alles per bos. WijziKinK in programma voorbehouden.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10