Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. ABDIJSIROOP SPRANG—CflPELLE. KAATSHEUVEL, HEUSDEN. GEERTRUIDENBERG. Hebt Gij hel telkens op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkte V RAAMSDONK. SPRANG. Predikbeurten Zondag 25 April: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat W. Fijn van Draad van Wieringerwerf. De Ned. Herv. Meisjesvereeni- ging „Persis" kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond al hier in jaarvergadering bijeen onder leiding van haar eere-voorzitter, Ds. W. Bousema. Afgevaardigden van zus terverenigingen, Kerkeraad, enz. wa ren aanwezig. De belangstelling uit de gemeente was niet bijzonder groot. Ds. Bousema opende de bijeenkomst en las na psalmgezang een gedeelte uit de H. Schrift, waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord heette Ds. Bousema de aanwezigen hartelijk welkom. Hierna waren aan de orde de jaar verslagen van de secretaresse, mej. Cor Bouman, en de penningmeesteresse. mej. Alida de Bie, welke goed ver zorgd waren en getuigden van een ge zond verenigingsleven. Door mej. Vos werd een keurig on derwerp ingeleid over „Sionisme" en door mej. Cor Bouman over ,,De He melvaart". Door de afgevaardigden der zusterverenigingen enz. werden de beste wenschen uitgesproken voor den verderen groei der vereniging; na mens den kerkeraad voerde het woord ouderling A. Bosch. De avond werd verder op zeer ge zellige en intieme wijze doorgebracht, afgewisseld met zang, muziek en voor dracht. Aan het einde dankte Ds. Bousema voor de medewerking tot welslagen van deze zeer geanimeerde bijeenkomst en sprak een woord van opwekking voor het verenigingswerk in de toe komst, waarna met dankgebed werd geëindigd. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard" hield j.l. Dinsdagavond in de Consistoriekamer der. Ned. Herv. Kerk eene algemeene vergadering onder leiding van haar voorzitter de heer C. Nieuwenhuizen. Na opening met het lezen van een ge deelte uit Gods Woord en gebed, wer den de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd, waarna door den heer J. Vos Mzn. een onderwerp ter bespreking werd ingeleid over de gelijkenis van den zaaier, naar aanlei ding van Lucas 8 1 15. Op deze in leiding volgde een goede bespreking. Met dankgebed werd de vergadering hierna gesloten. Onder leiding van den voorzitter der burgerlijke afdeeling Sprang-Ca- pelle van de Nationale Vereeniging ,,Pro Rege", den Weleerw. heer Ds. W. Bousema, werd j.l. Woensdag avond in de zaal van den Chr. Volks bond alhier een groote propaganda- vergadering gehouden voor Pro Rege. Naast de medewerking van den heer P. J. Scheltema uit Tilburg, bestuurder van het provinciaal verband Noord- Brabant en Limburg, die een propagan distische rede hield, werkten aan deze bijeenkomst mede een aantal dames en de militaire afdeeling van ,,Pro Rege" uit Breda. De bijeenkomst, waarvoor veel be langstelling bestond, werd met psalm gezang geopend, waarna Ds. Bousema den 96sten Psalm las en voorging in gebed. Ds. Bousema zette in zijn openings woord de beteekenis van ,Pro Rege": Voor den Koning, uiteen, n.l. om onder de militairen werkzaam te zijn, opdat deze zich ook in de kazerne niet scha men om uit te komen voor de eere van den Koning der Koningen en om liefde te kweeken voor Koningin en Vader land. De Eerw. spreker heette vervol gens in 't bijzonder welkom den spreker dhr. Scheltema, den Adjudant v. Har- denduin en den huisvader van het Chr. Militair Tehuis te Breda, de heer Vis ser, alsmede de militairen uit Breda. De heer Scheltema, hierna het woord verkrijgende, begon met er op te wij zen, dat de levenstaak van ,,Pro Rege" is, de geestelijke en stoffelijke belangen der militairen te verzorgen. Tot beter begrip van het werk van',,Pro Rege" zette spr. hierna breedvoerig uiteen het recht en de wenschelijkheid van het hebben van een militaire weermacht. Hij gaat hierbij de historie van land en volk na en constateert dat wij allen de erfgenamen zijn van de schatten die onze voorvaderen ons nalieten en dat wij die schatten hebben te bewaren en zoo noodig te verdedigen. Spr. dankt God dat Hij ons land geleid heeft tot een constitutioneele monarchie, wat aan ons volk rechten, doch ook plichten geeft. In den breede zet de spreker dan uiteen wat de militaire afdeeling voor de jongens in mil. dienst doet en schetst het ontstaan der burgerlijke af- deelingen en haar taak, waarna hij op wekt zich als lid der burgerlijke afdee ling Sprang-Capelle op te geven en al- zoo mede te werken opdat de militaire afdeelingen haar taak des te beter kun nen blijven vervullen. Ds. Bousema dankt den spreker voor de kernachtige en bezielende rede en onderstreept de opwekking om als lid der plaatselijke afdeeling toe te treden, waaraan een 8-tal personen staande de vergadering voldoen. Een tweetal schitterende tableaux volgden hierna, terwijl door de mili tairen een leuke voordracht „Radio-uit zending" werd ten gehoore gebracht. Burgemeester Smit, die wegens het bijwonen van een andere vergadering, later ter vergadering kwam, sprak een slotwoord, waarin Z.E.A. er op wees dat de vergadering nu wel duidelijk zou zijn, wat voor prijzenswaardig en nood zakelijk werk door ..Pro Rege" wordt verricht. De burgemeester zegt dat het in de practijk van het soldatenleven niet altijd gemakkelijk is getrouw te zijn en de banier van Koning Christus hoog te houden, waarom zoo'n verga dering zijn nut heeft. Spr. hoopt dat door dezen avond de belangstelling voor het werk van Pro Rege zal zijn toegenomen. Ds. Bousema dankt tenslotte voor de opkomst en voor de medewerking, waarna werd gezongen: ,,'k Wil U. o God. mijn dank betalen" enz. en de heer Visser met dankgebed eindigt. De afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders houdt a.s. Dinsdag avond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond een ledenvergadering, ter bespreking van de agenda der Bonds vergadering te Scheveningen en be noeming van twee afgevaardigden voor die vergadering. Voor de Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging alhier hoopt a.s. Don derdagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond in openbare vergade ring. als spreker in verband met de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer, op te treden den Weled. Heer C. Smeenk van Arnhem, lid der Tweede Kamer. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Hallelujah" in de Heistraat heeft be sloten deel te nemen aan het nationaal muziek- en zangconcours te Amersfoort op Tweeden Pinksterdag a.s. In het gebouw voor Chr. Be langen kwam het pl. comité Sprang- Capelle e.o. van de Centrale v. Werk- loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor prac- tisch Christendom in vergadering bij een, onder leiding van den voorzitter, de heer C. B. Timmermans. De voorzitter opent de vergadering op gebruikelijke wijze en heet allen har telijk welkom, waarna door de collec tanten de ingezamelde gelden werden afgedragen, waaruit bleek dat het to taal voor Sprang-Capelle 274.33 be droeg en voor Waspik 20.70. De voorzitter dankte in de eerste plaats de collectanten voor hun arbeid, de inge zetenen voor de gaven, de verschillen de vereenigingen en de predikanten voor de ondervonden medewerking en hoopt dat bij een ev. volgende gelegen heid die medewerking weer zal wor den gegeven. Ook aan Burg. Smit, die in alles zijn medewerking verleende en de collecte door de radio heeft aanbe volen, brengt spr. een woord van har- telijken dank. Burg. Smit spreekt hier na een opwekkend woord en zegt dat er voor hem geen enkele reden was om niet met volle sympathie medewerking te verleenen; het doet hem genoegen hieraan te hebben mogen medewerken en uit alles blijkt dat een goed werk is gewrocht. Spr. brengt als tolk der inge zetenen een woord van dank aan het comité met zijn ijverig bestuur, voor de vele moeite om de collecte zoo goed mogelijk te doen slagen. De secretaris de heer Jac. Vos bracht nog een woord van dank aan de pers voor de ruime publicatie, waarna deze geanimeerde samenkomst door Burge meester A. Smit met dankgebed werd gesloten. Op Donderdag 29 April, des avonds half 8, in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje, houdt de Anti-Rev. Kiesvereeniging een verga dering, waarin als inleider zal optre den de heer A. Korteweg, met het on derwerp: „Het keeren van den omwen telingsgeest, welke de volkeren be zielt". Te Puttershoek overleed op 68- jarigen leeftijd Ds. Snoek, voordien verschillende jaren predikant bij de Geref. Kerk alhier. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt Zondagmorgen half tien op te treden Ds. Lans uit Was pik. J Bij de onderhandsche aanbeste ding voor het bouwen van een schuur voor rekening van den heer W. Pruys- sers te Sprang werd als volgt inge schreven: Gebr. Spierings, Capelle 1659 C. B. Timmermans, Sprang 1625 J. Michaël, Vrijh.-Capelle 1543 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 1499 A. Willemsz, Sprang 1477 Het werk is opgedragen aan den laac^sten inschrijver. A.s. Zaterdag 24 dezer speelt de korfbalvereeniging K.I.O.L. alhier op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart haar tweede competitie wedstrijd tegen H.K.C. 1 uit Boven Hardinxveld. De wedstrijd begint om 5 uur en staat onder leiding van den he^- A. Versteegh. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" houdt a.s. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuit Vil voorde. Muziekfeest Euphonia. Nog slechts een tiental dagen schei den ons van het groote muziekfeest, dat het Kon. Muziekgezelschap Euphonia ter gelegenheid van zijn 60-jarig be staan, tevens ter herdenking, dat het 30 jaren geleden is dat het gezelschap het praedicaat „Koninklijke" verkreeg, gaat geven. Begrijpelijk zijn de voorbereidingen in een stadium gekomen, dat mag ge zegd worden alles is geregeld en geor dend. De laatste dagen resten voor de uitvoering 'van de getroffen maatrege len. Dezer dagen zullen de groote affi ches verschijnen, die het publiek een beeld zullen geven van wat de plaats op 6, 8 en 9 Mei zal bieden. Ook de feestgids is in druk en zal dezer dagen van de pers komen. Bekroond. Op de 52ste tweedaagsche intern, hondententoonstel'ing te Amsterdam wist de bekende dwergpincher-fokker F. Elshout alhier, met zijn rood reutje ..Gold Crimm van Ukkie's Heim" de lste prijs Z.G. te behalen, met de spe ciale prijs voor het beste dwergpin- chertje in de Nieuwelingsklasse. Ook de heer W. v. Wezel behaalde met zijn grauwe Kees „Rigo" le prijs Z.G. in de Open Klasse. Bond van Huiseigenaren. De Bond van Huiseigenaren hield Donderdag in Euphonia zijn driemaan- delijksche vergadering. Naast de af werking der gewone huishoudelijke agenda kwam ter sprake een voorstel van den Bossche Bond van Huiseige naren om toe te treden tot een z.g. con tact-commissie, die in onderling over leg als voornaamste actiepunt zou voe ren wettelijke verlichting van de las ten, die de huiseigenaren te dragen hebben. Op voorstel van het Bestuur werd besloten in principe tot deze com missie toe te treden en na het bijwonen van een of meer vergaderingen te be- oordeelen of definitieve toetreding van de vereeniging gewenscht is. Burgerwacht. Eenige maanden geleden hebben wij gemeld, dat de bekende redenaar Pater Henri de Greve voor de Burgerwacht alhier een spreekbeurt zou vervullen. Reeds was de datum hiervan in over leg met spreker vastgesteld. Toen nu ongeveer voor een maand nader met Pater de Greve werd gecorrespondeerd moest hij tot zijn en onze spijt meldden, dat een nieuwe instructie van den Bis schop van Haarlem het hem onmogelijk maakte voortaan nog als spreker op te treden voor vereenigingen van niet zuiver katholieke beginselen, en waar de Burgerwacht een instituut is, dat voor ieder openstaat, moest hij van de bepaalde spreekbeurt afzien. In ver band hiermede heeft het bestuur uitge zien naar 'n anderen spreker van naam en het is daarin niet minder gunstig mogen slagen. Niemand minder dan de geroemde Capucijner spreker Pater Henricus uit Helmond zal thans voor de Burgerwacht optreden. In verband met de komende verkiezingen is dit echter niet mogelijk dan op 31 Mei a.s. Reeds thans kwamen bij het bestuur aanvragen om besproken plaatsen bin nen. Er is echter nog tijd om dezen avond te organiseeren. Nationale wedstrijd. Zondag 25 April zal dan alhier de groote Nationale Politiehondenwed strijd plaats vinden, waarover in deze sportkringen met zooveel verwachting reeds maanden gesproken wordt. Het programma zegt meer dan voldoende van de belangrijkheid van dezen kamp. Buiten de programma-punten op de af fiches vermeld, kunnen wij nog mede- deelen, dat de loting onder de deelne mers 's morgens zal plaats hebben in het clublokaal bij den heer L. v. Ber- kel, waarna om ongeveer 11 uur de wedstrijd in het Sportpark zal aanvan gen. In de pauze zullen de deelnemers zich wederom in hetzelfde clublokaal aan een gratis koffietafel verenigen. Ook de prijsuitreiking zal bij den heer v. Berkel geschieden. De dag wordt met een groot bal besloten. Waar het Sportpark gratis voor eenieder toegan kelijk is, verwachten we bij eenigszins gunstig weer van uit Kaatsheuvel en de verr^ omgeving veel belangstelling. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus Johannes z.v. J. v. d. Lin den en Ma. Ja. v. Wanrooij. Josef Adriaan Johann z.v. J F Bienert en La. Ga. van Boxtel. Wilhelmus Marij- nus z.v. A. J. v. Kuijk en Ha. Aa. de Jong. Huwelijken: J. v. d. Bruggen oud 20 jaar en Wa. v. Deursen oud 17 jaar, beiden alhier. A. v. Gorkom oud 26 j. te Udenhout en Ja. Kroot oud 25 jaar alhier. Ingekomen: Ma. Thomas van 's-Bosch. M. C. Paulisse van Rotterdam. Ha. van Roesel van Hillegersberg. Ca. de Jong van Tilburg. Tha. v. d. Lan- genberg van Boxtel. F. Chavenu v. Bergen op Zoom. Vertrokken: J. Zwart naar Dongen. A. J. de Bruin naar Amsterdam. P. Keeris naar Nijmegen. A. G. Versteeg en gezin naar Sprang-Capelle. W. van Kooij naar Diemen. L. Rijbroek naar Amsterdam. A. J. M. Visser naar Amsterdam. j Schoenen uit een faillieten boedel genomen? Naar wij vernemen zijn de Gebr. De K., schoenfabrikanten uit Kaatsheuvel. Maandag j.l. naar Breda ter verant woording geroepen voor het feit. dat zij ongeveer veertien dagen geleden gefailleerd zijnde schoenen uit den aanwezigen inboedel genomen hebben. De marechaussée heeft de zaak in onderzoek. Hsgz. LOON-OP-ZAND. Met verlof. J.l. Dinsdag arriveerde bij zijn familie alhier voor het doorbrengen van een kort verlof de Zeereerw. heer Jos Theeuwis, pastoor in de r.k. missie in Zweden. Bouw van gesticht. Naar wij vernemen zijn dezer dagen de plannen gereed gekomen voor den bouw van een gesticht voor zwakzin nigen enz. dat door de broeders van den H. Norbertus te Elshout alhier aan den Tilburgschen weg zal worden op gericht. De plannen zijn thans aan de bevoegde kerkelijke instantie ter goed keuring opgezonden. Terug uit de Missie. Met het stoomschip Cuyaba arriveer de met enkele dagen vertragingdeZ. Eerw. heer M. v. d. Wildenberg, pas toor te Jacaracy in Brazillië wederom voor het doorbrengen van verlof in het vaderland. Zijn eerw. heeft zijn intrek bij zijn familie genomen. De damclub V.D. hield Maandag j.l. haar 9e jaarvergadering. Het verslag van den secretaris werd voorgelezen. Blijkens verslag van den penningmeester was een klein nadeelig saldo. De heer J. Deurlo, werd als aftredend bestuurslid her kozen. In Februari 1938 zal, in verband met het 10 jarig bestaan, dezen zo mer een dampartij met levende stukken worden georganiseerd, als mede een openlucht-simultaansean ce. Dit in verband met den slechten toestand der kas. Tevens zal den geheelen zomer de contributie blijven gehandhaafd. Wordt nog besloten deel te nemen aan het nederlaaglournooi te Waal wijk en eiken Maandag van de maanden Mei, Juni, Juli en Augus tus een demonstratie te geven in het clublokaal in de MULO-school, waarbij ook niet.leden welkom zijn. Zondag 25 April a.s. zal te G'berg het 20 jarig bestaan van de afdeeling St. Geertruidenberg van den B.K. Metaalbewerkersbond in Nederland »St. Elooy« feestelijk worden her dacht. Op genoemden datum zal tevens neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat dit voor U hèt aangewezen middel is. de heer F. J. Snijers den dag her denken waarop hij zijn 20 jarig bestuurslidmaatschap van genoemde afdeeling waarneemt. Vanaf de oprichting dezer afdeeling is de heer Suijers penningmeester. Um 7 uur 's morgens zal een H. Mis worden opgedragen, waaronder algemeene H. Communie. Om 10 uur volgt eveneens een plechtige Hoogmis tot intentie der afdeeling terwijl 's avonds om hall zeven een gezellige feestavond zal worden ge houden in het parochiehuis waar o.m. als spreker zal optreden üe heer Slein—Metz, hoofdbestuurder. Verder wordt den avond gevuld met zang en voordrachten. Na de eerste H. Mis van 7 uur wordt in het parochiehuis gezamen lijk ontheten. Voor de Evangelisatie »Eben Haezer« te li'veer hoopt Zondag a.s. des voorni. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Snaijer uit Dordrecht. In hotel Leemans hield de On derlinge Varkensverzekering Woens dagavond onder voorzitterschap van den heer Jongbloets, haar algemee ne jaarvergadering. Door den secretaris-penningmees ter den heer J. J. Leemans werd een keurig verzorgd jaarverslag uitgebracht waaraan we 't volgende ontleenen. Up 1 April 1930 was in kas 1 072.23. Ontvangsten gedurende 't afgeloopen jaar bedragen f 193.55, de uitgaven f 177.05. Alzoo een batig saldo van f 15.90. In 't afgeloopen jaar kwamen 0 sterfgevallen voor. Het ledental is een weinig gestegen en bedraagt momenteel 02. Besloten werd dit jaar geen ver loting te doen plaats hebben. De contributie voor schrammen werd vastgesteld op f 0,50. Een verhoo. ging van de contributie voor biggen werd niet aangenomen. Door enkele liefhebbers der wandelsport is alhier een wandel- sportvereeniging opgericht, die reeds enkele flinke wandelmarschen heeft gemaakt. Een hiervan was meer dan 00 K.M.lang. Door propaganda voor de wandelsport hoopt men 't ledental, dat thans nog niet zoo groot is, op te voeren. A.s. Zondag houdt de B K Werkliedenvereeniging afd. Dussen in 't Patronaat een feestvergadering voor de dames, waarbij mej. Reijn- tjes uit Tilburg zal spreken. De Tooneelafdeeling onder leiding van den heer Eichhout komt even eens op de planken. RAAMSDONKSVEER, Onze voetbalvereeniging »Veer- sche Boys I« speelt a.s. Zondag 25 April haar laatste thuiswedstrijd der competitie tegen Uno Animo I uit Loonopzand. De opstelling van het elftal is alsvolgt; doel Jac. Fijneman, achter A. de Rooij en G. Broeders, midden Adr. Vissers, W. Schalken en Ant van Seters, voor M. van Hulst, L. Keijzers, J. Ivieboom, J. van Laar hoven en J. Marcelissen, reserve W. Verhagen. Door de combinatie van Post duivenvereenigingen G. O. zal a.s. Zondag 25 April een wedvlucht gehouden worden vanuit Mpns (B.) Afstand 151 K M, Voor <}en Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen, verzachten en versterken de ontstoken en gevoelige slijm vliezen van Uw ademhalings-organen goed en grondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krachtig hoest-bedwingende stof: codeïnewelke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprik- kel verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Daarom noemt men Akker's Abdijsiroop voor oud en jong ,,'s Werelds béste Hoest-siroop". tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma. Verlaagde prijzen: f 0.75. f 1.25, f 2.-, f 3.50 u. flacon

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6