Plaatselijke Berichten H.deBont-v.Hulten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 24 April 1937. No. 34 De Echo van het Zuiden Derde BI ad DRUNEN. KAATSHEUVEL. GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Vrijdag 30 April 1937, om 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. a. Koninklijk goedgekeurde veror dening op de heffing van school geld voor l.o. en u.l.o., vastge steld bij raadsbesluit van 29 Januari 1937. b. Goedgekeurde capitulantenver- ordening, vastgesteld bij raads besluit van 25 Maart 1937. c. Goedgekeurd raadsbesluit van 25 Maart 1937 tot aanvaarding van een strook grond aan de Wagenstraat van J. A. Kuysten. d. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 Maart 1937 tot wijziging der begrootingen 1936 en 1937. 2. Voorstel tot wijziging der politie verordening. 3. Voorstel tot vaststelling van ge wijzigde parkeervoorschriften voor motorvoertuigen enz. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het aan schaffen van een vrachtauto voor de gemeentewerken. 5. Voorstel tot onderhandsche ver huring der gemeentewoning Groo- te Straat 78a. 6. Voorstel tot aankoop van lande rijen langs de Ooster-havenkade. 7. Voorstel tot wijziging der begroo tingen 1936 en 1937. 8. Behandeling bezwaarschrift school geld. Prea-advies punt 3. liij Uw besluit van 27 December 1935 weiden voorschriften vastgesteld betreffende het tijdelijk in stilstand houden (parkeeren) van motorrijtui gen enz. in de verschillende straten. De Dij dat besluit genomen maatregelen hebben ten volle beantwoord aan daarvan verwacht resultaat met be trekking tot de veiligheid van het ver keer. Het aantal verkeersongevallen is sindsdien aanmerkelijk verminderd. Evenwel is gebleken, dat een alge heel parkeerverbod voor het gedeelte der Grootestraat vanaf de poort ten Oosten der woning nr. 262 tot aan de Wagenstraat niet volstrekt noodzake lijk is en dat in dit straatgedeelte zou kunnen worden volstaan met een alJ geheel parkeerverbod aan de Zuid zijde en een gedeeltelijk parkeerver bod (n.l. van 8—19 uur) aan de Noordzijde. Voorts is het, in verband met de aanwezigheid van enkele rijdammen onmiddellijk ten Oosten van perceel Grootestraat 262, gewenscht om het aldus gewijzigde parkeerverbod in hel vooromschreven straatgedeelte een eindweegs in Oostelijke richting uit te breiden. Het in- en uitrijden der hier voor bedoelde rijdammen wordt n.l. thans bemoeilijkt door het groot aan tal voertuigen, dat aan de overzijde (Noordzijde) geparkeerd wordt, om dat iets verder naar het Westen het parkeerverbod begint te gelden. Dit bezwaar zal worden opgeheven, in dien het parkeerverbod in Oostelijke richting zal worden uitgebreid tot aan den Westelijken hoek van perceel Grootestraat 333. Aangezien de in verband met deze verandering te maliën kosten voor verkeersborden (de meeste kunnen worden verplaatst of veranderd) zeer gering zijn, stellen wij U voor om, on der intrekking der bij Uw besluit van 27 December vastgestelde parkeer voorschriften, een nieuw besluit van gelijke strekking vast te stellen, waar in de hiervoor omschreven wijzigin gen zijn verwerkt en waarvan een ontwerp ter inzage is nedergelegd. Van deze gelegenheid maken wij ge bruik U voor te stellen eveneens in te trekken: 1. Uw besluit van 28 December 1928 tot afsluiting voor het verkeer met motorrijtuigen en rijwielen van het pad ten Noorden van de Noorde lijke boomenrij aan de Burgemeester v. d. Klokkenlaan en aansluitende aan de trottoirs van de Mr. van Cooth- straat en de Stationsstraat. Intrekking hiervan is noodzakelijk in verband met den aanleg van het nieuwe plant soen aldaar. 2. Uw besluit van 4 October 1935 tot vaststelling van voorschriften be treffende het in stilstand hebben van motorrijtuigen op meer dan twee wie len, rijwielen op meer dan twee wie len enz., op meer dan 10 Meter afstand van een brandenden straatlantaarn. Intrekking hiervan is noodzakelijk aangezien thans voorschriften daar omtrent zijn opgenomen in het nieuwe motor- en rijwielreglement. Prea-advies punt 6. Bij Uw besluit van 26 Juni werden een drietal perceelen weiland aangekocht langs de Ooster haven kade voor het storten van bagger tijdens het uitbaggeren van de haven. Het laat zich echter aanzien, dat deze eigendommen voor de nabije toekomst geen voldoende ruimte bieden om de uitkomende bagger te bergen. Wij zijn daarom in onderhande ling getreden met het bestuur van het Waterschap »De Buitenpolder van Waalwijk» betretfende aankoop van 3 aldaar gelegen perceelen hooi land te zamen groot 1,78 H.A. en 1 perceel moeras, groot 1.13 10 H.A. Het waterschapsbestuur blijktthans genegen om deze perceelen te ver- koopen voor de som van f4500.— onder voorwaarde dat de gemeente de üoster-havenkade in beheer en onderhoud overneemt. Aangezien de Ooster-havenkade, welke thans eigendom der gemeente is, na aankoop der hiervoor be doelde perceelen geheel en al ge meente eigendom zal zijn geworden, kan tegen de voorwaarde van over nemen in beheer en onderhoud o.i. geen bezwaar bestaan. De koopprijs, welke in verband met de oppervlakte der perceelen neerkomt op ongeveer fl5U0.per H.A., is in verhouding tot de vorige aankoopen, welke tegen f2000.— per H.A. werden gedaan, alleszins billijk te achten, waarom wij U voorstellen tot aankoop der bedoelde perceelen te besluiten. BENOEMING. De heer A. J. Tervoort, leeraar aan de R.K. H.B.S.A. alhier, zal zitting ne men in de examen-commissie Middel baar Onderwijs gymnastiek. 19361 UITBREIDING. Naar wij met belangstelling verne men zal de fa. Vermeer 6 Beerens, le der-importeurs alhier, hare magazijnen belangrijk uitbreiden. Aan het thans bestaande complex, Groote Straat, naast 't postkantoor, zal een lederma gazijn aangebouwd worden van niet minder dan 21 x 9 M. Het wordt zoo danig gebouwd dat het met de kanto ren, magazijn en pakruimte van thans, één geheel vormt en dat het later har monisch aaneen kan sluiten, wanneer het woonhuis enz. daarbij eventueel wordt bijgetrokken voor kantoren e.d. Wederom een verblijdend teeken van opleving in handel en industrie. R.K. VROUWENBOND. In de Dinsdagmiddag, 20 April gehouden bestuursvergadering van den R.K. Vrouwenbond is besloten om op 12 Mei a.s. een algemeene ledcn- vrgadering te houden, waarbij twee tooneelstukken zullen worden opge voerd. Het eerste is een mirakelspel ge titeld: „Hoe een jonge Monnik bij Maria ter Feeste ging". Dit zal worden opgevoerd door de tooneelclub van den R.K. Vrouwen bond onder leiding van mevr. J. de Teuling. Het tweede is een hoorspel voor de Katholieke Jeugd met als titel: „Trou badours van den Grooten Koning", opgevoerd door de gezamenlijke jeugdvereenigingen onder leiding van mej. A. Fransen. Onder de pauze zal dan voorts nog en verloting gehouden worden met waardevolle prijzen. We hopen op dezen avond nog na der terug te komen. DE OLIEBOLLENDAG. Zooals we reeds hebben gemeld, zal door het Dames-comité voor de T.B.C. bestrijding op 8 iMei a.s. een oliebol lendag worden georganiseerd evenals het voorgaande jaar. Thans doet dit Comité reeds een beroep op het publiek om tot het sla gen van dien oliebollendag mede te werken. Aller hulp is noodzakelijk en wordt ook verwachtStel de Waal wij ksche TBC-patiënten niet te leui- en zorgt dat de netto opbrengst nog grooter zal zijn dan vorig jaar. In een der vorige nummers van dit blad, deed de penningmeester der T.B.C.-Commissie rekening en ver antwoording, waaruit bleek, dat er momenteel een nadeelig saldo is. Het gevolg hiervan is, dat men minder kinderen, dan gewenscht is, zal kun nen uitzenden. Dit moet voorkomen worden, want het gaat hier om de ge zondheid van het kind. Daarom zal het Dames-comité alle krachten inspannen om dezen dag te doen slagen. Laat dan het publiek ook mede werken door 8 Mei te stempelen tot een echte oliebollen-eetdag. EEN LAATSTE WOORD. „Estaminée de Witte Katte". Uit de diverse verslagen over dit tooneelwerk en de uitvoering zelf moge glashelder blijken, dat we hier niet te doen hebben met kunstmatige opdrij ving, om effect te maken, met een ze kere parademakerij, om indrukken te wekken bij het publiek, met een lokmid del, om een uitvoering te doen slagen, die misschien niet beantwoordt aan de verwachtingen. Neen, we hebben op zettelijk anderen aan het woord gela ten, recensenten, die spontaan en eer lijk hun meeningen ten beste gaven, die vlot en eerlijk hun indrukken vast leg den in enthousiaste artikelen over spel en spelers. En wij zelf durven nu vrij en vrank onze meening zeggen, in de vaste overtuiging, dat men ons geloo- ven zal, wanneer we beweren, dat de gestelde verwachtingen nog verre zul len worden overtroffen, en dat al de genen, die dit vroolijk spel, waaruit voortdurend de lach opklatert, maar waarin toch zoo n schoone, diepe ernst verscholen ligt, hebben gezien, nog lang de indrukken ervan zullen vast houden. De sappige, Vlaamsche humor, de geestige en leuke zetten, de komische situaties temperden den ernst van het gebeuren (de eeuwige strijd tusschen goed en kwaad) tot een volmaakte evenwichtigheid in het geheel, zoodat de toeschouwers al lachende leeren en allerlei lessen van levenswijsheid krij gen opgediend in het aantrekkelijk uiterlijk van een klucht. Mag ik sluiten met de woorden van den Osschen tooneelrecensent Edward Peters:: ,,Er werd voortreffelijk spel ge geven door allen, zoodat het moeilijk is te weten, aan wien den eerepalm te rei ken. En Baas Best, de estaminéehouder, én zijn vrouwke Amelie, én de Capu- cynerbroeder, èn de femelaar Sjef, die tenslotte toch nog menschelijk blijkt te kunnen wezen, èn Free, de gebuur, èn de Duivel, ze schenen geen dilettantéli van meer dan gewoon formaat, maar beroepsspelers te wezen. We kunnen alleen maar hopen, dat „Ons Genoe gen" van Huize Nazareth nog eens op een winteravond op de planken ver schijnt met hetzelfde spel. We hebben uitbundig genoten en met veel liefde gerecenseerd, 't Was een schitterende avond, die ons nog lang zal heugen!" Wij zouden er zelf nog eens op wil len wijzen, dat men zich bij bezoek aan dezen avond niet alleen verzekert van een mooie ontspanning, neen, men doet hiermee tevens een prachtig werk. Huize Nazareth toch heeft de zorg voor 120 jongens, die er van allëteijden wor den heengezonden, die er tot hun 21e jaar verblijven en opgevoed worden tot flinke, degelijke jongelui en goede vak- menschen en anders in hun omgeving misschien verloren zouden zijn; welnu uwe bijdragen komen ten goede aan Huize Nazareth of liever aan de jon gens, hun opvoeding, hun ontspanning, enz. Een goed werk doet men dus tevens! Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. BERT BRUGMAN's MARIONETTEN-THEATER KOMT. 62 JAAR - DOET MEE AAN VOLKSDANS. Oude dame verklapt het geheim van haar levenskracht. „Kruschen Salts werd mij aanbevo- en door een dame van 62 jaar, die nog aan volksdansen meedoet als een jong meisje, en wanneer men vraagt naar de oorzaak van haa lenigheid, antwoord zij altijd „Kruschen". Zij adviseerde mij Kruschen Salts om van de hevige hoofdpijnen, waaraan ik leed en de rheumatische pijnen in mijn beide schouders, af te komen. Kruschen vol bracht het kunststuk: mijn hoofdpijn verdween, evenals mijn rheumatische pijnen." Mevr. F. B. W. Kruschen Salts is een combinatie van 6 natuur-zouten, welke Uw lever, nie ren en spijsverteringsorganen aanspo ren tot gezonde werking. De „dagelijk- sche dosis" zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt Uw bloed zuiver. Kruschen Salts is ver krijgbaar bij alle apothekers en erken de drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. gevolg beëindigd n.l. Frans Hof- mans, Sjaak Spijkerman, Arn. Ver wiel, Jan Verwiel, J. Mombers, Sj. Kemperman, F. Langemeijer en A. de Peffer. Even wild op dezen avond de verkennersbelofte hernieuwd, terwijl aalmoezenier van Lierop zijn zegen gaf. Na dit meer ernstig gedeelte van den avond wera deze verder gevuld met vroolijke zang, muziek en voordracht zooals we dat van de verkenners gewend zijn. Met het Wilhelmus werd daarna dezen prettigen avond gesloten. R.K. Landdag te Vlijmen Op 6 Mei (O.H. Hemelvaart) des nam. half vier zal te Vlijmen een politieke Landdag gehouden worden waar als sprekers zullen optreden Z Ex.Mr. Dr L. Deckers, Minister van Lanbouw en Visscherij. De ZeerEerw. heer K. Ronckeri, Aalmoezenier van den Arbeid te Venlo. Een zeer bijzondere uitvoering wordt ons morgenavond in het Bonds- gebouw te v.m. Baardwijk vanwege de St. Clemens-Jeugdvereeniging aan geboden. Bert Brugman, de bekende, kunst zinnige marionetten-tlieater-exploi- tant, komt ons met zijn nieuwe, groote handpoppen-theater een zeer artistieke, doch uiterst vroolijke avond bezorgen. Dat het hier geen poppenkast-vcr- tconing betreft zooals die op de ker missen de aandacht van iedereen, maar vooral van de jeugd, weet te trekken, doch een werkelijk hoog staande, kunstzinnige prestatie, verze keren ons de namen van vele bekende letterkundigen, tooneel-kunstenaars, professoren, geestelijke hoogwaardig- heidsbekleeders, e.d. die het comité van aanbeveling vormen. Opgevoerd zal worden het geestige en boeiende spel: „De Tooverviool", een sprookjesachtige geschiedenis, met zang en dans, verschijningen en ver dwijningen, hocus pocus, etc. in 10 ta- fereelen, door Frans Graf von Pocci. Naast dit vroolijk familie-stuk zal jer nog eenige andere humoristische varia worden geboden, terwijl we in een der tafereelen Prinses Juliana en Prins Bernhard ten tooneele zullen zien verschijnen die de aanwezigen zullen toespreken. Evenals overal elders zal ook hier dit Marionetten-theater veel belang stelling trekken en zeer in den smaak vallen. ONEENIGHEID. Op de weekmarkt van Vrijdagmor gen 1.1. kregen twee boertjes uit het na burige Sprang-Capelle ruzie over de aankoop van een koe, daar de kooper meende dat het beest niet geheel zuiver op de graat was. De verkooper was echter geenszins van plan het beest te rug te nemen, om welke redenen er al lerlei onvriendelijke uitdrukkingen naar elkanders hoofden werden geslin gerd. Dit werd zoo erg dat de twee boertjes elkaar in het haar vlogen en eenige klappen werden uitgedeeld. Door politiebemiddeling werd er spoedig een eind aan de oneenigheid gemaakt, zeer ten spijt van de lachen de toeschouwers. RELLETJESMAKERS. Bezoekers van „buiten" hebben te genwoordig de aardigheid Zaterdags- en Zondagsavonds relletjes te veroor zaken door onderlinge ruziepartijtjes, die vanzelfsprekend direct groote pu blieke belangstelling trekken. Zaterdag 1.1. waren aan de Haven en nabij de Markt van die groote kwa jongens doende, in geweldig dispuut en dreigend zelfs met messen. En 't grap pigst is. dat de helden en belangstellen den niet weten hoe vlug ze uit elkaar moeten stuiven, als ze maar in de verte de politie zien aankomen: nu deze heeft er dan ook flink den wind onder en dirigeert de lastige bezoekers ook maar zoo spoedig mogelijk naar hun eigen „home". Woensdagavond kreeg een jong- mensch van een collega, die daarvoor even van z'n fiets stapte en na z'n hel dendaad weer even snel verdween, in de Groote Straat zulk een trap tegen z'n buik, dat hij door omstanders moest worden opgevangen, voor hij van de pijn kwam te vallen! Kwajongenswerk, dat ernstige ge volgen kon hebben! - Donderdagavond 1.1. kregen en kele opgeschoten lummels uit louter baldadigheid ruzie welke beslist uitge vochten moest worden. Aan de haven kwam het tot een treffen, waarbij flin ke klappen werden uitgedeeld, waar van een zekere W. 't slachtoffer werd. Door de politie zal proces-verbaal worden opgemaakt. HANDBOOGSPORT. Zondag hield de handboogschutterij Ons gezelllig tehuis, gevestigd in het café van den heer W. van Helvoirt te Baardwijk haar jaarlijksch koningschie- ten. De heer Gubbens behaalde den /koningstitel met 170 pnt. in 50 pijlen. I De president, de heer A. Schutjes, reikte hem met toepasselijke woorden de medaille uit, waarna door de leden de verdere avond genoeglijk werd doorgebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen van de navolgende ge vonden voorwerpen Een sleutel, een ledig vaatje, een paar glacé handschoenen, een schoen, een portemonnaie met inhoud. WERKGELEGENHEID IN DUITSCHLAND De Rijksconsulent voor Sociale Za ken. tevens Directeur van de Ned. Ar beidsbeurs te Oberhausen, vestigt er opnieuw de aandacht op, dat er groote vraag is in Duitschland naar onge huwde melkers, paardenknechten en interne knechten voor allerle i land- bouwwerkzaamheden, die tien of meer koeien kunnen melken. Loon 25. tot 50.— per maand met vrije kost en huisvesting. Er is niet slechts gelegen heid voor plaatsing in Rijnland en Westfalen, maar ook in groote mate in de Nordmark (Hamburg en omgeving), Hannover e.o. en in midden Duitsch land. Aanbiedingen ten spoedigste. Onze Verkenners Gisteravond kwamen de Verken ners en Welpen der Zijlmansgroep afd. Waalwijk in hun gezellig kamp op den zolder van de R.K. Broe derschool bijeen, ter viering van 't Patroonfeest van St. Joris. Nadat door alkela Snijders, hop man Hofmans en vaandrig de GraafT de goed verzorgde jaarverslagen waren uitgebracht, waaruit een gezond clubleven sprak, werd aan enkele verkenners het E.H.B.O.- insigne uitgereikt. Deze cursus in E.H.B.O. op advies van Dr. Kolster gevolgd en gegeven door den heer Klaassen werd dooi de volgende verkenners met goed leder 't zijne Door een landbouwer wiens per ceel grond aan het Braakpad ligt werden werkzaamheden verricht, die niet in 't belang bleken te zijn voor den welstand van't Braakpad. Doch toen de politie en Burge meester ter plaatse verschenen werd alles wederom in vrede opgelost. Zoo zouden kleine oorzaken.... Uitbreiding Veiling.' De plannen der veiling uitbreiding zuilen waarschijnlijk eenige wijzi ging ondergaan. Dit hangt af van den uitslag der aanbesteding. Zooals 't oorspronkelijke plan was: aaneenbouwen van veiling en em- Dallageloods blijkt moeilijkheden op te leveren in den houw zelf. maar vooral voor het aan en afvoeren der producten. Daarnaast is thans een plan ont worpen, waarhij de emballageloods verrold moet worden naar 't aan. gekochte terrein aan de Westzijde. Dit zou de meest praclische oplos sing zijn. „Jonge Wacht". Voor de afdeeling J. W. Drunen zijn wederom eeri aantal aspirant- leden in opleiding, die dan de zevende groep der afdeeling Drunen zullen vormen. Een partijtje knokken. Een vechtpartijtje ontstond omdat een tweetal jongelui, die naar de keuring waren geweest en misschien daarna te veel spiritualiën hadden gebruikt in conflict kwamen met een wielrijder. 't Werd meenens en den uitslag was verwondingen en bloed, terwijl de stemming wel weg zal zijn ge. weest. ELSHOUT. Kermis. De kermis begint Zaterdagmiddag om 4 uur. Naast de diverse attrac ties op hel kermisterrein zal er op Zaterdag, Maandag en Dinsdag in verschillende calé's gelegenheid tot dansen zijn. Werkl het weer mee, dan zai Elsliout als eerste kermis in deze streek een druk bezoek krijgen. Wit-Gele Kruis. Op de laatst gehouden vergade ring van het Wit Gele Kruis werd tot voorzitter gekozen de heer M. Muskens. Eeuwfeest. Omtrent de viering van het eeuw feest der orde van het Mariagesticbt op 4 Mei a.s. vernemen wij dat het de bedoeling is den dag te beginnen met een algemeene H. Communie voor de kinderen. Om 10 uur een plechtige H. Mis in de parochiekerk, waarna receptie. Om 2 uur Lof, waarna tractatie der kinderen en om 7 uur serenade der fanfare onder leiding van Jan Merkx Openbare vergadering van den gemeenteraad van Loon op Zand, te houden op a.s. Woensdag 28 April des avonds om 7 uur len gemeente huize. Agenda 1. Vaststelling notulen vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel om een crediet be schikbaar te stellen ten behoeve van het verstrekken van extra hulp (crisissteun B 4. Voorstel vaststellingverorriening tot heffing van besmettelijke-ziekten- gelden 5. Voorstel tot wijziging van de begrooting van hei Burgerlijk Arm bestuur over 1936. 6. Voorstel tot verbouw van de dokterswoning te Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9