1 Plaatselijke Berichten KERKNIEUWS. RECHTZAKEN 1 Zaterdag 1 Mei 1937. No. 36. De Echo van het Zuiden. Vierde Blad n, (Vervolg van het 3e Blad). 65-jarig bestaan der^ Handboogschutterij „Eendracht maakt macht." Bondsconcours. Een der oudste Baardwijksche gezelschappen, de handboogschutte rij «Eendracht maakt macht» viert morgen op feestelijke wijze zijn diamanten feest, alsmede het gouden jubileum van een harer leden. De plaats die tegenwoordig de voetbalsport in onze samenleving inneemt werd vroeger jaren bekleed door de handboogsport. Schier elk café had zijn «doelen» in den tuin, waar voornamelijk des Zondags, de handboogschutters van eiken leeftijd zich oefenden of elkaar bekampten in de edele handboogsport. Want dit was juist het mooie in deze sport dat zij door eiken leeftijd beoefend werd, terwijl op het voet balveld de ouderen vrij spoedig hun plaatsen moeten ruimen voor jeugdiger krachten. Ook die ge moedelijkheid en een prettige spor tieve geest bij wedstrijden die daar heerschte stak gunstig af bij wat tegenwoordig, soms niet ten onrechte als «voetbalhartstochten» wordt betiteld. Niettemin heeft in het duel handboog voetbal, de voetbal aan het langste eind getrokken en bleek deze 'n grootere aantrekkingskracht .voor de jeugd te bezitten, waardoor ^de toevloed van jonge krachten voor de handboogschutterijen grooten deels werd afgesneden. Als gevolg hiervan zijn verschillenden hieraan geleidelijk doodgebloed of lijden een kwijnend bestaan. Met destemeer voldoening mag «Eendracht maakt macht» daarom op haar 65 jarig bestaan terugzien en is er alle reden om dit zeldzaam diamanten feest op feestelijke wijze te herdenken. Vanaf de oprichting is dit hand boogschutters gezelschap gevestigd geweest in het van ouds bekende café »'t Vosje», waar voorheen C. Pullens, thans dienszoon W. Pullens als kastelein gevestigd was. Zij die in 1872 het initiatief namen hebben reeds het tijdige met het eeuwige verwisseld. Het waren o.m B. Schrijner, C. Pullens, P. van Beijnen, J. v. d. Mee, A. van Drunen, J. van Beerst, J Lombarts, Th. Kogels en A. v. Herpt. Verschillende dezer namen zullen bij de oudire Baardwijkers nog een bijzondere klank hebben en vele herinneringen uit het verleden op wekken. Zooals bij elk gezelschap wisselden ook hier de perioden van bloei, van roemvolle overwinningen en van prettigen clubgeest zich af met tijden van verslapping der ambitie, slechte prestaties en minder goede onderlinge verstandhouding. Zoo zouden de jaren 1913 en 1914 toen de schutters van «Eendracht maakt macht» alom gevreesd waren en met de hoogste lauweren gingen strijken tot de glorievolle periode kunnen worden gerekend, terwijl 1923, toen het bestaan der vereeni ging ernstig bedreigd werd, door een aantal leden, die een scheuring wisten te veroorzaken en in een ander café een nieuwe vereeniging oprichtten,als een zwarte bladzijde in de geschiedenis mceten worden aangemerkt. Aan de hechte clubliefde van het beste deel der leden en aan de toewijdingen takt van bestuursleden als W. v. Heesch (die 25 jaar Voorz was) J. v. d. Mee, J. de Vries, J. v. fouten e.a. is het te danken geweest dat* dit gezelschap alle moeilijk hedèji en tegenslagen het hoofd heeft weten te. bieden en als een gezónde vereeniging, met'n prettige geest en goede ambitie thans haar diamanten feest kau vieren. Als voorbeeld van ware clubliefde en ambitie kan zij morgen ook wijzen op een gouden jubilaris. Sinds 1884 is Peerke van Dijk een der trouwste leden geweest. Is het geen zeldzaamheid dat een lid gedurende 50 jaar nooit een ver- Igadering van zijn club verzuimd 'heeft? En daarom verdient Peerke, die kras en opgewekt als hij nog is, nog altijd actief aan het schieten deelneemt, ten volle de hulde die hem bij zijn gouden jubilé bereid wordt. Als voornaamste onderdeel der viering van het 65-jaiig bestaan zal er morgen op de banen van de jubileerende vereeniging een groot Bondsconcours gehouden worden voor de aangesloten vereenigingen van den Langstraatschen Bond van Handboogschu ttersgezelschappen «Gezellig Sumenzijn«. De opening zal plaats hebben te half twee en wij verwachten een groote belangstelling, vooral uit de kringen der zustervereenigingen, die de jubileerende club, alsmede haar gouden jubilaris, van hun medeleven zullen doen blijken. Ook wij bieden «Eendracht maakt Macht« en het jubileerende Peerke van Dijk onze beste wenschen aan. Honderdjarig bestaan Schuttersgilde St. Crispijn. In 1938 zal het honderd jaar ge leden zijn dat alüier bet zoo bekende schuttersgilde St. Crispijn en Chris- pinianus werd opgericht. Reeds nu zijn daarom dienaan gaande besprekingen gevoerd om dien dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. In de onlangs gehouden bestuurs vergadering is daarom voorloopig besloten om de feesten te houden in de maand Mei of Juni van het volgend jaar. De bedoeling is er een groot twee daagsch feest van te maken. Aangezien den dag van herdenking nog meer dan een jaar verwijderd is, zijn deze plannen nog maar globaal opgemaakt. Wij hopen echter t.z.t. met nadere bijzonderheden op dit uitzonderlijke jubileum terug te komen. Verjaardag Prinses Juliana. Gisteren ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H, Prinses Juliana wapperde van de, otficieele gebouwen en vele particuliere huizen de nationale driekleur. De beide harmonieën „St. Crispijn'' en „St, Jan" maakten onder veel belang stelling hun muzikale rondgang door de gemeente, met tot slot het Wilhelmus op het Raadhuisplein wat door B en W. en den gemeenteraad, die juist in ver gadering bijeen waren van de loggia van het gemeentehuis werd aanhoord. Ook in het geheele land vooral op Soestdijk is deze verjaardag met groot enthousiasme gevierd. J ESSONDA van Felix Rutten. Naar wij vernemen zal op veel vuldig verzoek het mysteriespel van Felix Rutten «Jessonda», dateenige weken geleden met zooveel succes werd opgevoerd door de leden der Kath. Jeugdver, te Waalwijk, nog maals worden gegeven, n.l. op 10 Mei a.s. om 8 uur 's avonds in de zaal van den Gildenbond alhier. De K.J V. heeft ditmaal de goede gedachte gehad om de opbrengst te bestemmen voor een liefdadig doel. De baten zullen n.l. worden afge dragen aan de St. Vincentiusveree. niging en de St. Elisabethvereeniging te Waalwijk. Wat betreft de kwaliteiten van stuk en actrices, daarvoor herleze men wat wij o.m. over de vorige opvoering voor een volbezette zaal schreven «Wanneer men het geheel be schouwt, kan men niet anders zeggen dan dat deze opvoering uitstekend geslaagd is en de K.J.V. haar goede reputatie die zij reeds verkregen had met de uitvoering van «Goudmuiltje», volkomen be vestigd heeft.» Ook deze keer verwachten wij voor deze opvoering groote belang stelling. Een belangstelling die, in aanmerking genomen inhoud en vertolking, het stuk dubbel en dwars waard is. Doch thans nog te meer, waar men op 10 Mei a.s. niet alleen zich zelf een avond van kunstgenot kan verschaffen, doch bovendien nog een goed werk verricht, doordat men bijdraagt voor doeleinden, waarmee toch iedereen vooral in deze dagen kan instemmen. In den loop der volgende week zullen een aantal dames den voor verkoop ter hand nemen, K. J. M. V. Gisteravond had in de bovenzaal van den R.K. Gildenbond alhier een speciale bijeenkomst plaats van de K. J. M. V. De Voorz. de heer Ant. Raaij makers, die vanaf de oprichting lid was van de vereeniging, moest wegens huwelijk afscheid nemen. Tot nieuwen Voorzitter werd ge kozen de heer Chr. Klerkx Jr., voordien Vice-voorzitter en tot Vice- voorzitter de heer C. van Huiten, die beide hun benoeming aan vaardden. Met een dankwoord nam daarna de heer Ant. Raaijmakers afscheid van de vereeniging, met een aan - sporing om trouw de principes van de K. J. M. V. te blijven beleven. Namens de leden bood de heer Chr. Klerx Jr. een fraaie oorkonde aan. Chr. Klerkx Jr. dankte namens de leden Ant. Raaijmakers voor het vele en nuttige werk dal hij in al die jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Nieuwe Magazijnen I. C. Mortier. DiijKeus au vei leiiiie lil ons blad zal ue nieuwe zaaK van den neer 1. C. Mortier te Waalwijk lieden om 3 uur geopend woiuen. Rel geuouw ouder arcuitectuur van den neer D. Verdoe ven Jr. te Nijmegen, de aannemers J. W.v. d. Reiiigenbeig, leleriiigen en M. Diom, Raamsdoiiksveer gebouwd, ziet er degelijk, goed uitgevoerd uil en is een venraaiing voor de om geving. Ret gebouw is opgetrokken van staal (geleverd duo. de Fa. de Vries Kooné, Gorincbem) beton en in mooie gevelsteen. Rel interieur is volgens de modernste principes en zeer pracliscü ingericht. Dit geoouw is ue eerste etappe van de ontmanteling der Ned. Herv. Kerk. Reel Waalwijk zag al jaren lang uit naar den tijd, dat de kerk weer ontruimd zou worden en hel huis dat er zoo onteerend staat werd afgebroken. De veranderde levenshouding van de familie Mortier heeft, naar men ons mededeelt, tenslotte ae uoorslag gegeven; toen kwam met de welwillende medewerking van de Munster, Monumentenzorg Provinciaal bestuur, Gemeente bestuur en de Kerkelijke instantie's spoedig een oplossing. De etalage loont een schip nieuw Nederland, dat van stapel loopt, doelend op de nieuwe zaak, die nu staat te beginnen. De winkel is ingericht volgens Wollssysteem, zoodat elke klant zien kan wat hij noodig heelt. Bouwartikelen, huishoudelijke artikelen, landbouwgereedschappen, schoenfournituren kan ieder zich zelf uitzoeken. De totale lengte van het gebouw met magazijn is plm. 40 M. Vele stellingen vindt men in- het maga zijn, waar overal veel licht is; ook de kantoren zijn ruim en friscb. Het heele gebouw is centraal verwarmd. En hiermede is de wensch van de lirma vervuld om alles in een gebouw ouder te brengen. Wij wenschen den heer Mortier alle succes in z'n nienwe zaak, dat beslist een eenig magazijn is op dit gebied en een werkelijk sieraad voor dit gedeelte der Grootestraat en der Wagenstraat. Wanneer men nu overgaat lot ontmanteling der kerk en de nieuwe verbeteringen aanbrengt, die hier geprojecteerd zijn, dan belooft het met dit smaakvolle pand aan de overzijde, een zeer mooi geheel te worden op dit drukke punt onzer gemeente. „As 't mar waor is!" de nieuwe Bossche Revue. Er komt weer een Bossche Revue 1 Na de groote successen, die zijn vorige revues «Hou doe wor» en «Ge kunt me nog veul meer ver tellen», hebben behaald, is de Bos sche revueschrijver Nico de Rooij Jr. opnieuw in zijn pen geklommen en zijn 8Ü «artisten» zullen nu op Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag) Zondag 9, Maandag 10 en Dinsdag 11 Mei in den mooien schouwburg Casino zijn geesteskind «As 't mar waor is!» ten tooneele brengen. Ook deze revue is even grootsch van opzet als de beide vorige. Ze is vol humor en leut, doch ook de aankleeding, balletten, orkest, decor zullen avonden schenken van kos telijk pleizier en genot. 24 taferee- len, 4 finales en 7 balletten telt «As 't mar waor isEn na afloop is er bal De entréeprijzen zijn zeer popu lair, dus laag gesteld. Voor weinig geld worden vier echt Bossche avonden geboden, waarvan men pleizier zal beleven. Niet alleen voor den Bosschenaar is deze revue geschreven, doch voor iedereen, zoodat ook zeker zij, die buiten de Hertogstad wonen, «As 't mar waor is 1» zullen willen zien. Voor bijzonderheden zie men de annonce in dit blad. Invoerrechten e r/ccijnzen. Bij Kon. besluit van 27 April, is aan J. B. Overgoor, verificateur der invoer rechten en accijnzen te Roosendaal, op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1937 eervol ontslag verleend uit 's rijks dienst. Bond van Nederlandsche Lederfabrikanten. Op 3 Mei a s. zal des v.m. te 11 uur in hotel »Suisse« te Tilburg een algemeene vergadering worden ge- houden door den Bond vanNeder- landsehe Lederfabrikantcn. Op bedoelde vergadering zullen de secretaris en penningmeester verslag uitbrengen over het jaar 1936, terwijl tevens de commissie van verificatie rapport zal uitbrengen inzake het beheer van den penning meester. Verder zal een voorstel ter tafel worden gebracht door het bestuur, om in totaal f300 beschikbaar te stellen aan de Federatie, ter gedeel telijke dekking van het exploitatie tekort over 1936. DE VERWORDING IN HET BAKKERIJ-BEDRIJF. Langstraatsche bakkers opgeroepen. Enkele dagen geleden ontving Ue Nederlandsche R K. Bakkerspa troonsbond te Den Haag het alar- meerend bericht, dat de toestand voor de bakkerij in de Langstraat onhoudbaar was geworden tevens werd dringend verzocht hier een uitkomst te brengen. Waarop de landelijke Bond zich wendde tot het actie comité voor de Bossche Bakkerij en Omstreken, de organisators van de massale pro testvergadering van 13 Januari j.l., welke ook hier ter stede zoo doel treffend gewerkt heeft. Dit actie comité heeft direct zijn medewerking toegezegd, zoodat alle bakkers uit de Langstraat opgeroe- pen worden reeds op 10 Mei a.s. ter vergadering bijeen te komen, waarop zij de middelen zullen ver nemen die noodig zijn om een ge zonden toestand te bereiken.. Prov. Ct. BIOSCOPEN. «THEATER MUSIS SACRUM« Een avond in de Opera. Een geheele moppentrommel uitgeschud in één film. Zelden werd zoo'n komische film gemaakt als „Een avond in de Opera" waarin de Marx Bros de hoofdrol len vervullen. In het begin is het bijna niets anders dan een reeks geestigheden,vooral gelanceerd door Groucho als Mr. Driftwood, die een Amerikaansche millioenenweduwe in de hooge kringen zal invoeren. De weg naar hooge kringen leidt volgens Mr. Driftwood door de opera. De cheques van Mr. Claypool stellen de operadirecteur Gotliebin de gelegenheid een beroemden Italiaanschen tenor te engageeren, die verliefd is op een zangeres, Rosa. En Rosa is weer verliefd op een anderen zanger. Het geheele gezelschap vertrekt naar Amerika, deels officieel, deels als verstekeling. De eene mop na de andere komt van het celluloid, waarbij die van de kleine hut, waarin op het laatst een heele volksstam aan het werk is, zeker een der komieksteis. Een aardig intermezzo brengt de reis nog aan boord als de gebroeders Marx hun muzikale gaven toonen. Amusant is ook de parodie op de aankomst van de driebaardige vlieg- helden. De eigenlijke avond in de opera is een dwaze dooreenmengeling van gebeurtenissen, boven, tusschen, voor, achter en zelfs in de décors, die een allerzotsten indruk maakt, omdat opera ernst en filrndwaasheid elkaar daarin telkens op ongeloofe- lijk komische wijze kruisen. Ten slotte is het ook een muziek film met veel fraaie dansen. Wilt U anderhalf uur achtereen onbedaarlijk lachen, wel het adres is dan Mukis Sacrum Bioscoop. LUXOR BIOSCOOP. Catharina do Kleine. Een rijke jongeman, Hans von Gerstikow, is verliefd op Sybill, de dochter van den groot-industriee' Sixtus Bi ann, die zijn dochter echter zoo streng bewaard dat Hans ze slechts zoo nu en dan voor enkele oogenblikken te spreken kan krijgen en op zekeren dag beveelt de vader aan het geheele personeel er voor te zorgen dat Hans nooit meer over den vloer komt. Een eenvoudig keukenmeisje. Catharina, heeft dit verbod echter niet gehoord en Hans besluit nu van haar hulp gebruik te maken. Zij verschaft hem toegang tot het huis en werkt zoodoende onwetend mede tot het weerzien met Sybill. Catha rina is. intusschen echter ook ver liefd geworden op Hans, die zich als chauffeur gekleed had om niet te worden herkend. Bij Hans begint echter zijn geweten te spreken. Onmerkbaar is zijn belangstelling voor Catharina ont waakt. Daar hij toch nog van Sybil' houdt en aan een verbintenis met Catharina niet te denken valt schrijft hij haar een afscheidsbrief. Zij is verrukt met den brief, kust hem, doch leest hem niet, daar ze dit nooit geleerd heeft. Zij gaal er mee naar Hans, die dan niet anuers kan doen dan hem zoo voor te lezen dat zij denkt dat het 'n liefdesbrief is. De tegenstand van Sixtus is echter ondertusschen gebroken, waar hij leeft bemerkt dat Hans betrekkingen ïeeft met Catharina. Op een feestje nu laat hij Catharina bedienen en dan voelt hij zich bedrogen, daar hij in den rijken mijnheer haar chauffeur herkend heeft. Hans merkt nu dat Catharina deeenigeis waar van hij werkelijk houdt. Zij wil echter niets meer van hem weten, ze wil geen «echte mijnheer«. Hans weet haar echter te overtuigen dat er in liefde geen onderscheid is tusschen een echte mijnheer en een ch uffeur en zoo heeft ook deze film op een zeer vermakelijke wijze haar happy-end gevonden. Een extra-attractie voor deze film is de medewerking van de ook in Nederland zoo populaire Comedian Harmonists, die verscheidene liedjes ten beste geven, Het bijprogramma is zooals steeds in het LuxorTheater weer uitnemend verzorgd. Werkgelegenheid in Zweden Naar het agentschap der arbeids bemiddeling ons mededeelt is de kans op arbeid voor bouwkundigen in Zweden, welke enkele maanden geleden nog eeniger mate bestond thans vrijwel geheel uitgesloten. Zoo nog bij uitzondering aan een buitenlandsche architect of teeke naar werkvergunning wordt ver leend, geldt die vergunning slechts voor zeer korten tijd. Het heeft dus geen zin meer dat gegadigden ter verkrijging van in lichtingen o T-trenteventueele werk gelegenheid in Zweden eenige moeite te doen. VOETBALTOURNOOI. Zooals reeds in het vorig bericht terloops werd medegedeeld zal op Hemelvaart a.s. de ambtenarenclub „T.O.G."alhier, een voetbaltournooi organiseeren op de twee naast elkaar gelegen voetbalterreinen aan den Parallelweg nabij het station. Aan deze wedstrijden zullen deel nemen de ambtenarenclubs uit Den Bosch, Eindhoven, Helmond en Waal wijk. Voorheen was het steeds de gewoon te deze seriewedstrijden in 's-Her togenbosch te spelen. Thans echter is aan de Waalwijksche Ambtenarenclub de eer te beurt gevallen dit tournooi in Waalwijk te houden. Niet te ver wonderen derhalve dat al het moge lijke zal worden gedaan om dit sport gebeuren tol in de finesse te doen slagen. De plaatselijke club zal zoo sterk mogelijk voor den dag komen. Tot dat doel weni een elftal samengesteld uil jeugdige spelers, die over het alge meen, hetzij in Waalwijk, hetzij in de onmiddellijke omgeving van Waal wijk, in clubverband spelen. De elftallen uit 's-Hertogenbosch, Helmond en Eindhoven zijn van su perieur gehalte. In elk dezer elftallen zijn bekende spelers opgesteld, zoodat inderdaad mag worden aangenomen, dat deze seriewedstrijden een zeer spannend karakter zullen dragen. Wint dit jaar 's-Hertogenbosch den eersten prijs dan komt de wisselbekei waarom, op papier althans, den Bosch definitief in het bezit dezer club. reden een zeer sterk elftal heeft opgesteld. De eerste wedstrijden beginnen om 2 uur. Op heide terreinen wordt tege lijkertijd aangevangen. De finale en verliezersronde worden om ongeveer half vier gespeeld, zoodat het tour nooi duurt van 2 uur tot half zes. De wedstrijden zijn voor iedereen toe gankelijk tegen lage èntree-prijs. Een mooie gelegenheid voor jong en oud cm van deze uitzonderlijke gebeur tenis te profiteeren. Volgende week Woensdag hopen we in dit blad nader terug te komen op dit voetbaltournooi. Intusschen wordt verwezen naar de op diverse plaatsen uithangende reclame-teekeningen. Naar wij vernemen is door het be stuur van „Waahvijks Belang" een beker beschikbaar gesteld voor dit Voetbal-tournooi. OXFORD-GROEPS-BEWEGING. Men verzoekt ons mede te deelen, dat zij die lust hebben de meetings bij te wonen van de Oxford Groepbe- weging van Hemelvaartsdag tot en met Pinksteren te Utrecht, zich om inlichtingen kunnen vervoegen hij de fam. Mortier te Waalwijk. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau alhier zijn inlichtingen te hekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: Een sigarenkoker, klimsporen met gordel, duimstok, schoenen, een por- lemonnaie met inhoud, een paar glacé handschoenen. Beaevaan tishout. Zondag 2 Mei. H. Communie vanai o uur. R. Missen 6, 7,4ó, 8,30, 9,30, 1U,30. Om 0, 7,40 en 0,30 voor Ue paiocnie. Om 7 uur vrij. 8,30 voor R.hamilie van haarsteeg! Uui 10.30 vuur piocessie van Innui^. Na üeii miuuag Lot voor Ue pa rochie 2,30. Voor lilourg i,45 kruisweg, daarna naar Ue kapel en processie mei Uel Allerheiligste over t Keiknoi. In ue kelk lantum Ei go. Om 6 uur alscheiusoelening. Voor Ue Congregatie van Heusuen 3,15 Lol. óiuii zich veruer aan bij liibuig. Cougiegahe voor hlshoui's jongens om o uur. Op werkdagen H. Communie vanaf 6 uur. R. Missen: Maandag om 6,30 en 7,30. Dinsdag6,30, 7,30 en 9,30. Ysoensuag: 6,30, 7,30 en 9 uur. Donderdag leest van 's Heeren Hemelvaart: H. Missen om 6, 7, 7,30, 8, 9, 10 en 11 uur. Voor de parochianen ooi 6, 7 en 10 uur. Om 7,30 en 9 uur voor de Con gregatie Vlijmen. Om 8 uur voor de H. Familie Weikl.ver. uit heusden. Oin 11 uur voor K.J.V. en K.J.M, uit Kaatsheuvel. Namiddag om 3 uur Lol voorde parochie en Lol voor Kaatsheuvel. Om 5 uur Lof voor de jongens uit Drunen. Eerste Vrijdag. H. Missen om 6, 6,30 en 7,30 uur. Vrijdagavond om 8 uur Lof. Zaterdag half zeven en half acht Zaterdagavond om acht uur lof. Zondag 9 Mei, H. Missen om 6, 63/4, 8, 83,4 en 10 uur. Na de 11. Mis zal de kerk gestoten blijven tot aankomst der processie van Waal wijk die om kwart voor zeven de H. Mis heelt, kwart voor negen H. Mis voor de H. Familie van Haar steeg. Na den middag kwart voor drie lof voor de parochie, om drie uur congregatie vau Baaruwijk aan de kapel, om half viel congregatie van Besoijen. Beiden zullen samen ver der regelen. Om 6 uur congregatie voor Els hout's jongens in de zaal. Na verleden week zijn nog op gegeven Op Hemelvaart K.J.V. en K.i.M. uit Kaatsheuvel. De jongens van Drunen. 23 Mei. De Meisjescongregatie van Drunen. 27 Mei. Eerw. Broeders en leer lingen der scholen van Kaatsheuvel. 30 Mei. 0.11 O.V.A. uit Waalwijk. Het trouwlustig paar, verlegen om geld. De rechtbank wees vonnis tegen de ex verlootaen H. J. W- 5., 22 jaar, venier te Amsterdam en het meisje E. A. J. v. V- uil Den Bosch, beiden gedelineerd, die naar hedikhuiztn wa ren gegaan om geld los ie krijgen van de Unie van het meisje, die haar centen in een zakje om den hals heette te dragen. S. sloeg de tante Mej. H. v. d. Griendt ie Reoikhuizen mei een hamer op het hoofd, terwijl zijn verloofde, die nem den weg gewezen had, builen wachlte. Door hel gillen der geirotlene sloegen de twee per fiets op de vluchl. Tegen S. was 5 jaar gevangenisstraf geeischt. Vonnis 4 jaar gevangenissiraf. liet meisje hoorde een jaar en 6 maanden gevangenissiraf tegen zich eiscnen w.o. 6 maanden voorwaardelijk. Vonnis 10 maanden w.o. 6 maanden voorwaardelijk. Diefstal in vereeniging. W. L. K., 24 jaar, arbeider te Vlijmen, thans gedeiineero, stond terecht wegens in vereeniging ontvreemden van een koffer met schorten, eigendom van W. Mutsaers- Meae werd ter verantwoording ge roepen de medeplichtige W. S 24 jaar, arbeider te Vlijmen. De eerste verdachte gehoord, be kende. Beiden hadden het koffer uit een auto genomen en droegen den buit om beurten, 't Was een flinke vracht. Getuige W. Muisaers, koopman te Tilburg, was de gedupeerde. De diefstal geschiedde in Mei 1936. De eisch luidde tegen verdachte 8 maanden gevangenisstraf Verdachte staat niet bijster gunstig bekend en is vaak drankzuchtig, waar tegen de president hem waarschuwde De medeplichtige S. bekende met K. op stap te zijn geweest. Het bewijs voor het ten laste gelegde kwam niet vast te staan dus luidde de eisch vrijspraak. De spoorwegdiefstallen te Viijmen. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 32-jarigen mandenmaker H van E. ril '37 PEERKE VAN DIJK, 50 jaar Hd van „Eendracht maakt Macht".

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 11