Centraal Tandbnelkuiilig Instituut UW KRANT DRUNEN. DUSSEN. EETHEN. GEERTRUIDENBERG. HÉUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSDONK. WASPIK. „De Echo van het Zuiden" Lijkwagen, 4 Door het Kerkbestuur is aan wagenmaker J. van Delft alhier opdracht gegeven tot het vervaar digen van een lijkwagen. Het stoffelijk overschot van veraf wonende parochianen wordt steeds op een boerenkar vervoerd, thans zal men dan de lijkwagen kunnen gebruiken, waarmede wederom een oud gebruik verdwijnt. V erkeersverbetering. Met het wegbreken van muur en hekwerk bij de R.K. Kerk is daar mede een belangrijke verbetering in 't verkeer op dit punt gebracht. Het uitzicht in en uit de Station straat is daarmede belangrijk ver beterd, hoewel de lichtmast der straatverlichting thans noodig ver plaatst dient te worden om de verbetering tot zijn volle recht te doen komen. Wij hebben den toestand ter plaatse eens bekeken en de mogelijkheid bestaat om bij de uitrit van de Stationstraat een z.g. vluchtheuvel te maken en daarop de lichtmast te plaatsen. Wij gelooven, dat het verkeer daar zeer zeker mee gediend zou zijn. Gouden Bruiloft. Temidden van frisschedennenlucht en ontloken groen vierden twee sympathieke eenvoudige en goede menschen op een even eenvoudige wijze te midden van hun familie en enkele buurtbewoners hun gouden bruiloft. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankzegging in de parochiekerk St. Lambertus. De buurtbewoners van Pessaert en Steegerf hadden zorg gedragen voor een gepaste versiering en in den loop van den dag kwamen Geestelijke en wereldlijke autori teiten de jubilarissen feliciteeren. 't Was alles zoo echt gemeend en wij twijfelen er niet aan of deze dag is voor de jubilarissen en hun familie een onvergetelijke. Ook wij willen ons verslag een voudig houden en daarom besluiten wij met nogmaals een hartelijke gelukwensch aan 't gouden paar en hun familie en nog vele jaren in de beste gezondheid. De kermis. De kermis is in aantocht en wordt gevierd op 16, 17, 18 en 23 Mei a.s. Drunen heeft een zeer eigen aardige Kermis, die wel de bijnaam draagt van »koppelkermis of geiten. markt«. Oudtijds moet er rondom Pink steren, misschien Pinkster-Dinsdag een levendige Geitenmarkt geweest zijn of i.d. Wij laten het voor wat het is en beginnen Drunen met hun kermis goed weer toe te wenschen, want daar hangt 't succes grooten- deels van af. 't Is een der eerste kermissen hier in de omgeving en als 't mooi weer is komen er veel, zeer veel menschen uit de naaste omgeving, die dan vertier en leven op het kermisterrein brengen, dat dit jaar wederom prachtig is gevuld. De café's bieden hun traditioneele attractie voor goed verzorgde orgel of band muziek, daarbij wij de kermisgangers bijzonder kunnen aanraden eens een kijkje te gaan nemen. Naast de goede en leutige muziek kan men daar zeker zijn van een goede en goedkoope consumptie, wat zeer naar den smaak zal zijn van denkermisbezoeker, wiens beurs misschien ook van crisisheimweeën heeft geleden. Vast staat dat Drunen deze vier dagen de zorgen opzij zet en op kermis-Dinsdag van 10 uur v.m. tot 8 uur n.m. in de diverse ge legenheden de beenen nog eens over de vloer doet gaan en zich wederom uitleeft binnen de perken der netheid. Wij zien dit graag en wenschen de bezoekers der Drunensche kermis dan ook veel plezier toe. Gedurende de kermisdagen zullen ook een drietal matinées gegeven worden nl. in café A. v. d. Geld door het Mannenkoor »Zang en Vriendschap«, in de harmoniezaal van Th. Elshout waar het duo Hentom uit Waalwijk optreedt en op de Jongens Congregatie, 't Voorspel van zoo'n kermis is mooi. In groepjes staan de jongelui in de buurt van 't kermisterrein en naast zwaresportproblemen wordengroote kermisplannen gesmeed en infor maties ingewonnen omtrent deze of geene schoone, die met hun de kermisvreugde zal deelen om na de kermis misschien voort te zetten in een vast scharreltje of engage ment. De kinderen ruzieën als een kermiswagen aankomt over waar die toch zal bijhooren en overal worden zij verjaagd, want hun aanwezigheid is nu een ongemak, maar straks op de kermis een noodzakelijkheid. Zij schikken zich in bun lot en vlassen er op als a.s. Zaterdag middag de autobaan, draaimolen of andere vermakelijkheid een gratis rit organiseert. 't Is alles zooals Vondel reeds zeide »De werelt is een speel tooneel«. »Elck speelt zijn rol en krijght zijn deel«. Hoofd der school. In verband met de ongesteldheid van den heer Jos. van Heijst, hoofd der O.L. School te Vlijmen is als waarnemend Hoofd der School benoemd de heer P. C. van Nistelrooy uil Drunen. Leeraar Engelsch. De heer H. Brok alhier is be noemd als leeraar Engelsch aan een R K. Mulo te Amsterdam. Rectificatie. 't Bericht omtrent een opdracht aan de firma L. van Oers alhier, blijkt op een vergissing te berusten. Een en ander is opgedragen aan firma voor ijzerconstructie buiten Drunen. ELSHOUT. Eeuwige gelofte. Gisteren legde de Eerw. Broeder Chrispinus (H. Spull) onder groote plechtigheid in de klooster kapel van 't St. Norbertus-gesticht alhier de Eeuwige Geloften af voor deze orde. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de kinderen Lan- gerwerf alhier is opgedragen aan de aannemers P. v. Mierlo, timmer werk en A. v. d. Pluijm, metselwerk. Met ingang van 12 Mei j.l. is de heer H. C. Kivits, na 38 jaren trouwen dienst bij de posterijen alhier, op pensioen gesteld. Toch verlaat de heer Kivits den dienst der posterijen nog niet geheel. Tol voor 12 Mei was alhier één besteller de heer Kivits, een hulpbesteller de heer B. v Luxemburg en een re serve de heer J. Peterse. Thans is onze plaats in drie wijken verdeeld en met ingang van heden zijn alle bovenvermelde personen als hulp- besteller in een van deze wijken aangesteld door de Posterijen. De heer v. Luxemburg is als hoofd- hulpbesteller benoemd. De heer v. Honsewijk had het ongeluk met een zwaren landbouw- tractor van een hoogen dijk te tui melen. Gelukkig werd het gevaarte door een boom in zijn vaart gestuit. Met behulp van een tweeden tractor werd hij weer op den beganen weg gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, doch detractor liep begrijpelijk nogal averij op. De door 't Oranje Comité ge organiseerde Oranjedag met de daar aan verbonden volksspelen met at tracties, heeft een batig saldo opge bracht van ongeveer f270.—. Dit bedrag zal voor de armen van Dussen en Hank worden besteed. Zooals bekend if, is op de rijksbegrooting voor de restauratie van het kasteel alhier een som van f 64.000 uitgetrokken, terwijl de pro vincie een som van f32.000 zal be schikbaar stellen. In het kasteel zullen, behalve het gemeentehuis, tevens een burge- meesterswoning en een veldwach- terswoning worden ingericht. Het restauratiewerk zal worden uitgevoerd onder architectuur van den heer G. de Hoogh te 's Graven- hage. Het gemeentebestuur zal nu pogingen aanwenden om het restau ratiewerk geplaatst te krijgen als werkverschaffingsobject voor werk. looze bouwvakarbeiders, zoowel uit de gemeente als uit den naasten omtrek. HANK. Alhier is komen aanloopen een zwarten hond, soort Groenendaeler. Tevens gevonden een rijwielpomp. Inlichtingen te bekomen bij den ge. meenteveldwachter te Hank. Door de rijkspolitie is tegen een zekeren v. d. S. te Werkendam procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van riet in den «Biesbosch». Een 50-tal bossen riet waren ont vreemd. Ook is door rijks en ge meentepolitie tggen verschillende personen procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der rijwielbe lastingwet. Dezer dagen vertrekken weer verschillende arbeiders van hier KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 2213 's-HERTOGENBOSCH. Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheelboven- of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN: Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHANDELING UITSLUITEND DOOR TANDARTS. naar Duitschland, om aldaar in den landbouw te werk te worden ge steld Reeds zijn verschillende ar beiders van hier ongeveer 1 maand geleden naar Duitschland vertrok, ken, die het volgens ontvangen be richten aan familie, goed stellenen niet te klagen hebben. Tot onderwijzeres aan de O. L. School te Babilonienbroek is be noemd Mej. C. den Besten van Andel te Gorinchem. Woensdag 12 Mei j.l. herdacht het echtpaar H. v. d. Ploeg -Jansen aan de Elfhuizen alhier zijn 50 jarige echt vereeniging. Door een uit de buurt gevormde commissie was aan het huis door een keurige palmversiering en het aanbrengen van vele electrische ge kleurde lampjes een feestelijk aanzien gegeven. Des morgens werd allereerst in de St. Gertrudiskerk alhier een plechtige gezongen H. Mis van dank baarheid opgedragen, waartoe zich de talrijke familie en het gouden paar met een zestal auto's naar de kerk begaven De bruidsauto werd door een 12 tal bruidjes in het wit (symbool der rein heid) met wit zijden linten voortgetrok ken, voorafgegaan door een gouden kroon. Na de H. Mis bood Mej. E. Visser namens de buurtcommissie in welgekozen woorden het gouden paar een schitterende bloemenmand aan. Naast talrijke schriftelijke felicitaties en aanbiedingen van bloemenmanden werd van de receptie een zeer druk gebruik gemaakt. Ook burgemeester Bianchi met zijn echtgenoote kwam het gouden paar persoonlijk feliciteeren. Des avonds werd door de harmonie Apollo een serenade gebracht waarbij het gouden paar door den voorzitter der harmonie werd toegesproken. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt le Pinkster dag a.s, des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur en 2e Pinksterdag des v.m. 9,30 voor te gaan de heer Terlouw uit Goudriaan. J- Het aantal ingeschreven werk zoekenden bij den agent der arbeids bemiddeling bedraagt op het oogenblik slechts 98, waarvan er 40 voor ge meentelijke steun in aanmerking komen. \j Met het instudeeren van het his torisch spel uit de oer oude geschiedenis dezer gemeente, hetwelk zal worden opgevoerd ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest van pastoor V C. v. d. Wee op 6 Juni a.s. vordert rr.en goed. Het ligt in de bedoeling dit spel een drietal malen in het parochiehuis op te voeren welke opvoeringen voor alle parochianen gratis toegankelijk zullen zijn Voor niet-katholieken en inwoners uit andere gemeenten die dit spel willen zien, zal een beperkt aantal plaatsen beschikbaar worden gesteld tegen een klein entree. Raadsvergadering. Onder voorzitterschap van burge meester Wijs, kwam de raad Woens dagavond in een openbare vergadering bijeen. 1. Diverse stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Het verzoek van S. Kwebberste Veen om geldelijken steun, wordt ter afdoening in handen gesteld van de Godshuizen. 3. Aan den heer Janssen te Orthen wordt voor den tijd van 3 jaren een standplaats voor een suikerkraam op de kermis verhuurd voor f 40 per jaar. 4. Ingekomen is nog een schrijven van L. Schermers te Nieuwendijk, waarin hij aanbiedt een ducdalf te plaatsen bij den aanlegsteiger, met bijlevering van gebruikte palen voor f 295 met nieuwe palen voor f 340Wordt besloten der. aanlegsteiger solied te doen herstellen. 5. Bij de eerste stemming vooreen voorzitter van het burgerlijk armbestuur te Herpt verkrijgt de Wiel 2, Buijs 3 en v. Bokhoven 2 stemmen. Bij de tweede stemming verkrijgt Buijs 5 en de Wiel 2 stemmen, zoodat de eerste is benoemd. 6. De rekening van het burgerlijk armbestuur van Herpt over 1936 wordt in handen gesteld van een commissie van onderzoek, waartoe door den voor zitter worden aangewezen Meijer, Vos en Hub, Verhoeven. 7. Aan hef Kroondomein wordt een gedeelte van het perceel gemeentegrond, ter grootte van 9 M2, van het perceel Sectie A no. 1347, verhuurd, aangezien dit perceel abusievelijk door het Kroon domein in opstal is uitgegeven. 8. Na toelichting door den secretaris wordt het voorstel van B. en W. tot wijziging der begröoting 1936 en 1937, goedgekeurd. 9. Het voorstel tot wijziging der begrooting 1936 van de Godshuizen, wordt na toelichting door den voorzitter, goedgekeurd. 10. Het 2e suppletoir kohier hon denbelasting wordt vastgesteld op f 17,50 en het suppletoir kohier rioolbelasting op f 4. 11. De voorzitter zegt, dat in een vorige vergadering is besloten tot ver betering van de Herptschestraat met asphaltbeton. Hiervoor zouden de kosten ongeveer f 2400 zijn. De technische ambtenaar van den Prov. Waterstaat acht een klinkerweg economischer. De kosten hiervan zijn pl-m. f 3350 Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. 12. Wordt besloten de reclames ri ooibelasting en hondenbelasting in be sloten vergadering te behandelen- 13. Bij de rondvraag vestigt het lid Meijer de aandacht op den slechten toestand van het cadaverhuisje. De voorzitter zegt, dat rioleerings materiaal besteld is, zoodat binnenkort met eenige herstellingen zal worden begonnen Na eenige opmerkingen van het lid Vos, sluit de voorzitter de openbare vergadering. Zondag a.s. speelt onze stadge noot A. de Graag voor het kampioen schap dammen van Nederland tegen aen heer Stam, kampioen van Zuid- Holland. Maandag komt hij uit tegen den heer Lochtenberg. Woensdagnamiddag had alhier een ernstig auto-ongeval plaats. Toen het zes-jarig zoontje van den slager A. van der Ven, dat bij zijn speelkame raadje aan den overkant van zijn wo ning aan 't spelen was, even naar huis wilde loopen, werd hij door een uit de richting Waalwijk komende luxe auto bij het oversteken van den straatweg gegrepen en op slag gedood. De chauf feur heeft het ventje, dat plotseling uit een zijweg van een boerenerf kwam en pardoes voor den wagen is geloopen, niet gezien. Alleen toen het ongeval gebeurde, bemerkte hij het. Dr. Akker mans uit Drunen, die direct ter plaatse was, kon niet anders dan de dood vast stellen, tengevolge van schedelbasis- fractuur. Men kan zich de droefheid der ouders voorstellen. Het jongetje was van een tweeling. Naar de schuldvraag werd onder zoek ingesteld. Het echtpaar J. de Groot-Ver schuren vierden Dinsdag j.l. onder groote belangstelling haar gouden huwelijksfeest. Per auto werden de jubilarissen kerkwaarts gereden, voorafgegaan door talrijke kinderen en klein kinderen, alwaar om 8 uur een gezongen H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen. Na afloop werd naar Hotel Koppelpaarden gereden, waar het feest in familiekring werd gevierd. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt, o.a. kwam ook het polderbestuur de jubilarissen feliciteeren, alwaar de Groot meer dan 30 jaren als polderbode in dienst is geweest. Des avonds om 7 uur bracht de harmonie »St. Bavo« het gouden paar een serenade, wat een groote menschenmenigte op de been bracht. Het bestuur van de kring Raamsdonksveer van den R.K. Ned. Bakkersbond is alsvolgt samenge steld Voorzitter P. M. Stallen, secretaris J. J. Simonis—Poppelier, penningmeester H. P. v. Amelsvoort en commissaris J. Boom. Vergadering van den raad der ge meente Raamsdonk, op Zaterdag 15 Mei 1937, des namiddags om 6 uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot beschikbaarstelling over '37 v. gel den voor extra-hulp aan werkloo- zen (Steunverleening B). 3. Vaststelling kohieren der straat belasting, der rioolbelasting A en der rioolbelasting B over 1937 en suppletoire kohieren der straatbe lasting over het belastingjaar 1935 en 1936. 4. Ontwerp-raadsbesluit tot vaststel ling van het bedrag der vergoe ding voor de bijzondere scholen, ingevolge artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920. 5. Ontwerp-raadsbesluit tot het ver- leenen van een voorschot op voor melde vergoeding. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot inwilliging van het verzoek van het bestuur der R. K. Bijzondere lagere jongensschool, te Raams donksveer, om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor aan schaffing van leermiddelen. 7. Alsvoor van het bestuur der R. K. bijzondere jongensschool, te Raamsdonk (dorp) tot het aan schaffen van schoolmeubelen. 8. Ontwerp-raadsbesluiten tot wijzi ging van de begrooting der Ge meente en hare bedrijven voor het dienstjaar 1936 en 1937. 9. Bezwaarschriften tegen plaatselijke belastingen. Raamsdonk staat weer aan den vooravond van het groot Nationaal Concours Hippique, dat op den Twee den Pinksterdag alhier zal worden ge houden. Het concours-terrein is gelegen nabij het station, terrein der Voetbalvereeni- ging ..Wapen van Raamsdonk". Het aantal inschrijvingen is weer bij zonder groot, alle nummers zijn weer ruim bezet. Voor het springconcours zijn 20 inschrijvingen binnen gekomen de beste springers der Rijvereenigin- gen in de kring Breda. Tien rijvereenigingen uit den omtrek zullen een demonstratie geven, o.a. Dongen, Oosterhout, Alphen, Gilze, Oosteind, Bavel, Baarle Nassau, Els- hout, Teteringen en Raamsdonk. Gezien het groote succes dat de Rij- vereeniging ..Juliana" alhier steeds bij vorige concoursen heeft gehad, zal het dit jaar weer wel storm loopen, indien het weer een beetje meewerkt. Het Be stuur heeft hier echter op gerekend, overal is voor gezorgd, een flinke tri bune, enz., om het de bezoekers toch maar zoo gemakkelijk mogelijk te ma ken. Het concours zal worden opgeluisterd door onze harmonie ,,St. Bavo", die voor deze gelegenheid een speciaal programma heeft samengesteld. RAAMSDONKSVEER. Zondag, le Pinksterdag, treedt Ds. Oost des morgens om half tien op in de Dorpsche Kerk en des middags om half drie op 't Veer. 2e Pinksterdag om half tien in de Veersche Kerk. In de 3 kerkbeurten zal er gecollecteerd worden voor de Zen ding. De uitvoering gegeven door de Kon Erk. Harmonie «de Eendracht* is zeer goed geslaagd. Door het bestuur was aangezocht de Tooneelvereenlging »Te- teringsche Dijk Vooruit», om deze uit voering die alleen toegangkelijk was voor de leden en donateurs der Harmonie, toch maar in alle opzichten te do en sla gen. Jammer dat echter de opkomst maar zeer matig was. Het vergevorderde jaargetijde zal hiervan wellicht de oor zaak wel geweestzijn. Door de Harmonie werd onder directie van den heer N. Snijers een viertal auteursrecht—vrije nummers ten gehoore gebracht, welke op keurige wijze werden vertolkt. Bij de dezer dagen gehouden keuring van dienstplichtigen der lichting 1938 zijn geschikt verklaard 30, onge schikt 7 en niet verschenen 2. De Deijlstraat, dit is het gedeelte van den Rijksweg vanaf 't Postkantoor tot aan het Kruispad, zal de naam krijgen van Prins Bernhardstraat. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk: Zondag 16 Mei '37 (le Pinksterdag) v.m. half tien en n.m. 2 uur Ds. G. Lans Jr. Op 2e Pinksterdag alleen dienst 's morgens om half tien: MOET ZIJN

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10