I Nog 11 dagen VOOR ie veikiezingen. No. 1 van LIJST 1. R.K. STAATSPARTIJ. smakelijk efen KERKNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. WPIGLEY SPORT. CORRESPONDENTIE. BURGERLIJKE STAND. J ZUIVERT DEN MONDl Marktberichten, „De Echo van het Zuiden" van f 12694,05. Op 1 Jan. 1936 was een kapitaal aanwezig van 13000,77 en een nalig saldo van 1 60.28. De begrooting over 1937 werd vastgesteld op een bedrag aan inKouisteu en uitgaven groot 1 7119,20. Na de pauze sprak de heer Post over de verzekering voor zieken verpleging en operatiekosten. De vergadering werd besloten inet een voordracht van pastoor G. J. Suetens te Eindhoven over »De sociale taak van het Wit— Gele Kruis«. Examen Politiediploma "St. Michaël". Het bestuur derSticüting Politie- vakopleiding van den Ned. R.K. Poiietieooud St. Micbael, gevestigd te 's Herlogeunosch. beell ten aan- zien van net in 1937 al te nemen examen voor het politiediploma bepaald, dat hel examen zal worden algenomen in twee gedeeltenhet scunltelijk gedeelte op Donderdag 3d Septemner id37 op verscüiiieude plaatsen, waarscuijniijk te Haarlem, iVlaastncht, Nijmegen, Tilburg, Utreent en Venio. Het mondeling gedeelte, te begin nen op 2j UcloOer, zal worden al- gelegd te 's Hertogenboscb. JHR. P. VAN DER DOES DE WILLEbOIS t In den nacht van Dinsdag op Woens dag is te 's-Hertogenbosch overleden in zijn 95ste levensjaar, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der ster venden, jhr. Petrus Josephus Joannes Sophia Maria van der Does de Wille- bois, oud-burgemeester van 's-Herto- genboesch, oud-lid van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal; oud-hd van Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant; oud-voorzitter van de Ridder schap van Noord-Brabant; Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw; Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau en Commandeur in de Orde van den H. Gregorius de Groote. De plechtige uitvaart zal plaats heb ben op Zaterdag 15 Mei te hall elf in de Kathedrale basiliek van St. Jan te Den bosch, waarna de bijzetting volgt in het lamiliegral te Orthen. De negende parochiekerk te 's Hertogenoosch Zaterdag werd door Z. H. Exc. Mgr. A. E. Diepen, bisschop van 's Hei logenboscü met genruikelijk keikelijK ceremonieel den eersten steen gelegd van de St. Anuakerk in de wijk Deuteren, waar de negen- de parochie van de stad werd ge sticht. De nieuwe parochie was in vlaggetooi evenals het bouwterrein. Mgr. verrichtte de plechtigheid in bisschoppelijk ornaat, getooid met mijter en staf, waarna door den bisschop een toespraak werd gehou den. Ook Mr. F. J, van Lanschot, burgemeester voerde het woord, alsmede de nieuwe pastoor Pater van Benthem, van de Congregatie der Maristen aan wie de zielzorg der nieuwe parochie is toevertrouwd en die ter plaatse een Juvenaat zal stichten. De plechtigheid die wel bijzonder veel belangstelling had, werd mede bijgewoond door Mgr. Hendnksx vie. gen. van het Bossche bisdom. Plebaan Brekelmans, Mgr. C. C. Prinsen, pastoor van Grinsven van St. Jacoo, pastoor Barten van de parochie van St. Antonius en St. Barbara, den Gardiaan der Paters Capucijnen, Rector van Grinsven van de Paters Redemptoristen, het bestuur der R. K. Raadsfractie, Mr. F. Teurlings, lid der Tweede Kamer, den Provinciaal der Paters Maristen, den Eerw. Overste van het Maristen- klooster te Hulst, den heer B. J. Koldewey, te Voorburg, architect van de kerk en bijhoorende gebou wen en vele andere genoodigden, w. o. vele eerw. heeren geestelijken uit 's Hertogenbosch. De consecratie van de St. Annakerk zal vermoedelijk in October plaats hebben, Het verbod van de Vlaamsche betooging te Brussel. Het verbod van het houden van een Vlaamsche betooging in Brussel, door burgemeester Max, heeft in het Vlaamsche land groote veront waardiging verwekt. In de Kamer is Donderdagmiddag door verschillende Vlamingen ge ïnterpelleerd over deze kwestie, waarbij verklaard werd dat de be tooging geen aanleiding zou hebben gegeven tot onlusten. Het Vlaamsche Kamerlid Romsé verklaarde dat, wanneer de regeering het werkelijk goed met het Vlaamsche volk en de grondwet meent, zij den heer Max niet langer zal handhaven. De minister van Binnenlandsche Zaken, de Schrijver, verklaarde dat Max het recht had de betoogingen te verbieden; naar zijn persoonlijke meening kan hij de daad van den burgemeester echter niet goedkeu ren. In de huidige omstandigheden staat de regeering onmachtig tegen over het burgemeesterlijk besluit. Britsche Torpedojager op een mijn geloopen? De Britsche torpedojager «Hunter», die zich in dienst van de non-interventie controle bevindt is ter hoogte van Almeria aan de Zuid-Spaansche kust door een explosie zwaar beschadigd. Acht leden der bemanning zijn gedood en 24 gewond. De «Hunter» is door een oorlogschip der Spaansche regeering de haven van Almeria binnengesleept. De torpedojager maakt zware slagzij. De oorzaak van de explosie; staat tot dusver niet met zekerheid vast. Te Valencia gelooft men evenwel dat de «Hunter» op een drijvende mijn is geloopen. Stakingen in Amerika's staal industrie De eerste groote staking in de Amerikaansche staalnijverheid sedert 1919 is Woensdagavond te 11 uur uit gebroken, toen de nachtploeg in twee fabrieken der staalonderneming van Jones en Laughlin niet aan den arbeid ging. Bij deze onderneming zijn 27.000 arbeiders in dienst. Groote brand in de haven van San Francisco In de haven van San Francisco woedt op het ogenblik een enorme brand, die over een oppervlakte van 36H A. verscheiden opslagplaat sen in vlammen heeft gezet. Zware rookwolken stijgen voortdurend om hoog, niettegenstaande meer dan vierhonderd brandweermannen alles in het werk stellen om het vuur te dooven. Alle pogingen ten spijt, worden nog steeds nieuwe pakhuizen aangetast en twee havenhoofden zijn reeds gedeeltelijk vernield. De schade wordt nu reeds op 200 000 doilar geraamd. RAAMSDONK. Groot Nationaal Concours Hippique. DUIVENSPORT. Abusievelijk staat vermeld dat dit nummer bestaat uit drie bladen, dit moet zijn VIER bladen. Waalwijk, 14 Mei '37. Biggen f 12.f 15. Eieren 3—3'/a cent. GEE RTR L' ID EN BER G Geboren: Sebastianus Jacobus zv. E. C. Zijlmaiis-RuJens Franciscus Cor nells zv. C. F. v. Strien-Goossens Jo hanna Cornelia dv. C. F. v. Strien-Goos sens Catharina Adriana Angelina dv. A. A. J. v. Etten-v. d. Veeken Johan Christiaan zv. J. W. F. Chr. v. Gelderen- de Graaf Cornells Antoon zv. A. A. Mathijssen-v. d. Lisdonk Thomas Jo hannes Marie zv. A. J. Sandbergen-Ja- cobs Johanna Maria Cornelia dv. NV. v. Gils-Goossens Hendricus Maria dv. A. W. Sweep-van Seeters. GehuwdHubertus E. v. Blerck 32 jaar en Johanna M. Christaanen 29 jaar. Gevestigd: Adam J. Versteeg uit Aspe- ren Petrus F. de Nijs uit Breda Francisca v. Disseldorp uit Raams donk Margaretlie R. Kupak uit Gin- neken Antonetta A. Geboers uit Ze venbergen Lucia J. de Veth en Ger- truda M. W. Oomen uit Tilburg. VertrokkenPetronella M. Emmen naar Waspik Arie P. M. Krooswijk naar Raamsdonk Adrianus Diepstra ten naar Ginneken Wilhelmina Av. Groezen naar Made Maria P. Pruijs ten naar Breda. RAAMSDONK. Van 17 Mei 1937. GeboortenAlberdina A. dv. Steven v. Peer en Atheroma Christ Adriana Y\'. dv. Yv mem uuhheiuam en Meenje den Otter iNieoiaas zv. Geraruus 11. broeders en Cornelia M. Snoeren. Huwelijken: J. A. li. M. van buien 28 jaar en Johanna G. M. Sunonis 28 jaar Antonius G. 11. Sweep 28 jaar en ilui- herdina Broeders 3D jaar. Overlijden: Geene. DRÜNEN. GehuwdLamb. Musters 34 jaar en wnlia. Al. v. Sou 32 jaar. Overlijden: Corn. Kronenburg wed. van H. v. Oers 96 jaar. EET HEN. Geboren: Willi Dingena Christina dv. P. Treffers en K. Al. v. woven Cornelia dv. W. Splinters en A. J. van Kuijck Evert Jan zv. W. W. Vos en J. van Vuren Dirk Daniël zv. D. N. Coiet en Al. Smits. Gehuwd: C. J. van Beek 23 jaar en J. de Rooij 20 jaar G. 't Dooit ÖU jaar en T. A. Thur 34 jaar. OverledenA. A. P. van Noordennen oud 9 jaren. DUSSEN. Over de maand April. GeborenH. zv. H. van Balkoni-van DorLmont P. zv. J. de Bok-Weterings C. zv. J. Langerak-van Gooi E. dv. D. Vollebregt-Heijmans C. zv. P. We- terings-Penninx J. zv. Al. de Baar- Rijk H. zv. W. Prinsen-van Hus L. dv. Th. van Ham-Valk F. zv. J. Pelicaan-Kivits P. zv. A. v. Boxel-de Ronde. GehuwdS. v. d. Westen en A. de Wit H. Stoel en L. van Dortmont D. v. Rragt en J. Nieuwenliuize C. Rarel en E. Verlee J. Monshouwer en AI. Kant. Overleden: J. v. d. Pluijm 73 jaar H. Staal 55 jaar A. Dekker 39 jaar A. de Wit 78 jaar P. Schermers 05 jar. SPRANG—CAPELLE. Over de maand April. Geboorten: Huibert Jacobus zv. H. Al. Koenen en C. J. Chabot Johannes Hendrik zv. J. H. Leenen en W. van Peer Helena Petronella dv. J. P. v. d. Hoven en AI. Roosenbrand Bastiana dv. I). Rijken en J. C. van Peer. Ras liaan Leendert zv. L. E. van Peil en J. v. Oosterhout Jannie Arnolda dv. J. de Bie en A. A. de Rie Johannes Marti- nus zv. H. Heurter en J. W. Vugts Maria Wilhelmina dv. E. M. van Canipen en J. Evertse. Huwelijken: B. van Haarlem 21 jaar en J. A. Haverhals 19 jaar J. P. de Rooy 28 jaar en G. J. van Tilborgh W. C. Paans 22 jaar en W. AI. Verduyn 21 jaar A. Nieuwenhuizen 23 jaar en A. N. van Beek J. C. van Krimpen 36 jaar en J. J. Kuysten J. Mandema- kers 24 jaar en A. de 'Jong 24 jaar. Overlijden: J. C. Soeters 70 jaar echtg. van A. P. Snijders P. van Vuuren 69 jaar echtg. van C. H. de Roon J. P. Molegraaf 33 jaar echtg. van L. de Rooy J. van Iersel 70 jaar echtg. van B. J. van Oers. De dagen spoeden. Ook ónze tijd gaat voorbij. Wij roemen het groote werk der groote voorgangers. SCHAEPMAN'S moed, NOLEN'S kracht, RUYS fierheid. Hoe zal men in de toekomst oordeelen over óns werk» ónze verantwoordelijkheid, ónze beslissingen Er is een gewichtige beslissing op handen I Voor tientallen jaren I Geen twijfel hoe zij moet uitvallen Ingekomen: J. J. de Bruijn en gezin van Goes. Ma. Aa. Fijneman van Raamsdonk. - Pa. Ga. van Susteren van Oosterhout. Ma. H. H. Schlarb van Amsterdam. J. Vellinga en gezin van Slochteren. Vertrokken: Pa. van Gelder naar Oisterwijk. Ja. M. C. van Berkel naar Tilburg. H. Migchels naar Onstedde. W. Schoonbeek naar Eindhoven. Ja. Franco naar Boxtel. A. J. Bel naar Rotterdam. M. A. Biekens en gezin naar Loon-op-Zand. J. Krol naar Loon-op-Zand. Pa. M. M. van den Heuvel naar Drunen. Ja. M. Wil- lems naar Hillegersberg. I. C. Pleijs en gezin naar O. en W. Souburg. Volop groente! De weken van heel jonge groenten zóó jong, maar daarom ook zóó duur, dat ze voor de meeste huis vrouwen onbetaalbaar zijn!liggen alweer achter ons en het loopt nu naar den tijd van overvloed voor iedereen. De raapstelen, die we als jonge groente het eerst hebben zien ver schijnen, zijn al bijna oud tenzij we er een smakelijke stamppol van bereiden; spinazie, postelijn, zuring, stoofsla en kropsla gever, ons alge meen geliefde voorbeelden van ver. sche bladgroente, terwijl bloemkool, meiknolletjes en wortelties ons aan groente van wat steviger soort helpen. 't ls in elk geval een geschikte tijd, om ons kook-talent tebeproeven op allerlei smakelijke schotels, waar in die groenten beurt om beurteen rol spelen; en wij willen U daarom een paar recepten beschrijven, die naast de vele groente-mogelijkheden, die U reeds kent, zeker geen slecht figuur zullen slaan, Slakropjes op Fransche wijze (4 personen) 8 12 kroppen sla (afhankelijk van de grootte), 1 Maggi's Bouillonblokje met 2'/2 d.L. L.) wafer, 50 G ('/a ons) boter, een paar lepels pa neermeel of gestampte beschuil wat zout. Maak de slakroppen schoon en wasch ze zóó lang, tot het water volkomen zandvrij is; kook ze dan gaar in wat water met zout (vooral niet te véél water en ook weinig zout), laat ze op een vergiet uitlekken maar vang het druipende kooknat op. Schik de kroppen in een vuurvasten schotel. Los het Maggi's Bouillon blokje op in ƒ4 Lvan het kooknat, giet den bouillon over de kroppen bestrooi ze met wat paneermeel of beschuit en leg er de in klontjes verdeelde boter op. Laat in een ma tig warmen oven de sla een half uurtje stoven (in het begin met een deksel er op, de laatste 10 minuten ongedekt). Gebruik bij gebrek aan een oven ook wel een gewone platte stoofpan en laat in dat geval de sla op een zacht vuurtje stoven, steeds dicht- gedekt; bedruip nu en dan de kropjes met bouillon en breng tenslotte de groente over in een niet te diepe schaal. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op m Sarah Haden, Jackie Cooper, Wallace Beery in "O'Shaughnessy's Boy" Wallace Beery, Jackie Cooper en Sarah Haden in een scène uit de grootse circusfilm „Het Circus komt!" 1 PER PAKJE 5 CT. f 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM f 22 De Landelijke Rijvcreeniging „Juliana" alhier zal op Maandag 17 Mei a.s. (2den Pinksterdag) een groot Nationaal Concours-Hipplque met Springconcours houden op het voetbalterrein van het Wapen van Raainsdonk nabij het station. De dressuur vangt aan om 11 uur voormiddag en het concours om 2 ur nam. Het programma dat heden is verschenen ziet er als volgt uit: A. Dressuur voor Achttallen: le prijs 15, 2i pr. ƒ10,—, 3e pr. ƒ5,—, le pr. ƒ2.50. Overige achttallen 1.50 b. Individueele dressuur: le prijs ƒ5,2e pr. 3,3e pr. 2,4e pr. 1, 1. Aangespannen Landbouwtuigpaard uit de gemeente Raamsdonk: le prijs ƒ7,50, 2e pr. ƒ5,—, 3e pr. 3,—, 4e pr. 2,—, 5e pr. 1,— 2. Aangespannen Landboirwtuigpaard NSTG nierriën: le prijs ƒ15,met wisselprijs sigaren kist met zilverbeslag, 2e pr. ƒ10,3e pr. ƒ5, 4e pr. ƒ3,5e pr. ƒ2, 3. Dressuurnummer door het achttal dat de le prijs behaald lxceft met de parade. 4. Tweespannen voor oogstwagens: le prijs 110,—, 2e pr. 7,—, 3e pr. 5,—, 4e pr. 2,50. 5. Schoonste landbouwrijpaard in eigendom der Landelijke Ruiters: le prijs ƒ10,2e pr. ƒ8,—, 3e pr. ƒ6,le pr. ƒ4,5e pr. ƒ2, 6e pr. 1, 6. Springconcours voor Landelijke Ruiters; le pr. 15,—, 2e pr. 10,—, 3e pr. 7,50, 4e pr. 15—, 5e pr. ƒ2,50. 7. Rijden „en fleche" ter opluistering. 8. Sportnummer door «1e leden der concours- gevende vereeniging. Het inleggeld bedraagt, uitgezonderd no. 1, 1ft procent van den eersten prijs. Het concours zal worden opgeluisterd met mu ziek door de Harmonie „St. Bavo", van Raams donk (dorp). RAAMSDONKSVEER. De combinatie Van postduivenverenigingen C,.O. hield een wedvlucht vanuit Quievrain (Bel gië). Afstand 165 K.M. Aan de wedvlucht namen deel 96 duiven. De prijzen werden als volgt toe gekend: P. KeljXers 1 9 18e pr., A. de Gast 2, C van Eijl C 8, L. van Diem 7, J. van Alphen 10 17, C. Blok 11, C- Krooswijk 12 14 20, C. Pruijsten 13 19, Gebr. Joore 15 24, N. van den Bosch 16, C. Zijlmans 21, Fr. Hanegraaf 22, Mar. dc Jong 23. Eerste prijswinnende duif om 10 uur, llmin. en 19 sec. Laatste prijswinnende duif om 10 uur, 20 min. 35 sec. t Wegens het slechte weer van Zondag j.l. in het buitenland-, werden de duiven niet gelost voor Maandag j.l., zoodat de wedvlucht eerst Maandag vanuit Noijon plaats had. Afstand 271 K.M. In concours waren 176 duiven. Door de volgende leden van de combinatie G.O. werden de prijzen verdiend: L. van Diem 1 22 40, M. Oomen 2, Gcbr. Joore 3 11 35, Q. Blok 4 28, Th. Hanegraaf 5, P. Damen 6, G. van Wietniarschen 7, Gebr. de Borst 8 9 18 41, M. dc Jong 10, A. M. Theuns 12 33 42, Fr. Hanegraaf 13 32, C. de Rent 14 23, C. Zijlmans 15, C. Pruijsten 16 36, J. van Erp 17, W. Oomen 19, Matli. de Ruijter 20 34, C. Kcrremans 21, P. Keijzers 21 29, J. Bergé 25, L. Snoek 26 27, J. van der Pluijm 30, A. Cornel 31, C. van Eijl 37, J. van Alphen 38 39 45 J. Kamp 43, A. Feskens 44. Eerste prijswinnende duif om 11 uur, 54 min. Luatste prijswinnende duif om 12 uur, 13 min. 35 sec. WAALWIJK. Burgerlijke Stand van 7 tot 14 Mei 1937. Geboren Maria dv. C. J. Eekelsvan Schalk Cor nelia L. E. M. dv. J. M. C. L. Verwiel-Brans Antoinetta J. M. dv. Chr. W. Suoss-Bolslus Antonius J. J. M. zv. J. J. M. van Heeswijk- Schomakcr Henrlcus A. A. zv. J. A. Berg- mans-de Wijs Andries C. zv. J. M. MalJers- van Zeist Helena, dv. Jan Dalmaijer-Kuijaten Arnoldus Ma. zv. M. Klcijngeld-van Disseldorp. Overleden Nicolasina Maas, oud 76 jaren, weduwe van H. Maas Catliarina Langenhuizen, oud 68 Jaren Kornelis Rel, oud 89 jaren, weduwnaar van Aa. Ca. Nieuwenhuizen Henrlea Ha. VYcrtz, oud 88 jaren, eehtgenootc van F. L. van Delft. Huwelijks aangiften: H. A. J. van Rlel.oud 29 jaren, wonende tt Loonopzand en M. A. van den Hoek, oud 25 jaren, wonende te Waalwijk A. J. J. van Deijl, oud 29 jaren, wonende te Hoensbroek en C. E. M. van den Broek, oud 24 jaren, wonende te Waal- wljk J. P. Zwietering, oud 19 jaren, wonende te Sprang-Capelle en E. M. van Rijswijk, oud 17 jaren, wonende te Waalwijk Fr. L. van Delft, oud 31 Jaren, en J. van Eeten, oud 27 jaren, beiden wonende te Waalwijk Fr. de Haan, oud 29 jaren, en L. Hoeksema 24 jaren, heiden wonende te Waalwijk J. C. Vermeulen, oud 56 jaren, wonende le Alplien en Riel en M A. van Drunen, ouil 42 jaren, wonende te Waalwijk C.. M. van Engelen, oud 25 jaren en Ma. A. van Daelen, oud 25 jaren, beiden wonende te Waalwijk. Gehuwd H. Possemis, oud 26 jaren, en Ja. Ma. Fa. Schoemans, oud 29 jaren, beiden wonende te WaalwijkJ. 1". J. Zijlmans, oud 29 jaren, •i Ja. Pa. van Mil, oud 25 jaren, beiden wonen te Waalwijk W. J. Hovers, oud 32 jnrev en Ma. Ea. Weissmnnn, oud 22 jaren, belden wenende le Waalwijk M. M. Treffers, oud JS jaren, en Ja. Fra. Liebrechts, oud 23 jaren, beiden wonende te Waalwijk A. H. Hendriks, oud 31 jaren en La. Wa. Kooien, oud 32 jaren, beiden wonende te Waalwijk C. J. J. Mahleu, oud 30 jaren en E. M. P. v.Boxlel, oud 25 jaren belden le Waalwijk A. v. Eggelen, oud 29 Jaren en Adr. v. Assen oud 22 jaren, heiden te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 14