SPÖRL PIANO LAATSTE BERICHTEN. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" te koop gevraagd Eet meer FruitI Eet meer Fruit 1 HET ZAKJE VOOR DEN JONGE WERKLOOZE. Het collecte-zakje voor den jonge werklooze is thans wel in Uw bezit gekomen, 't Is begeleid door een aardig foldertje, dat LJ practisch met enkele korte woorden duidelijk in licht omtrent het doel van de geld inzameling. Tevens komen er de meest belangrijke gegevens op voor betreffende de werk-en leerkampen voor de jonge werkloozen. En als „dritte im Bunde" treft Ge dan nog aan een prachtige plak- zegel. Dat is bestemd om het zakje, nadat er Uw gave en die van Uw huisgenooten in is gedeponeerd, goed af te sluiten. Trouwens; de achterzijde van het zakje vermeldt een volledige „gebruiksaanwijzing." Vanzelfsprekend is wel, dat het zakje niet eerder moet worden dichtgeplakt, dan nadat alle huis genooten er hun bijdrage in hebben gestort. Zoodra dat echter is ge schied, plakke men 't goed dicht, en wachtte men rustig af tot zich de colleclant(e) meldt om het zakje in ontvangst te nemen. Wilt U daarbij er rekening mede houden, dat deze op Uw eerste verzoek moet kunnen toonen een door de nationale en plaatselijke commissie geteekende legimitatiekaart. Kan hij (zij) dat niet, dan bewijst U de jonge werklooze een grooten dienst door het zakje niet mede te geven, en te wachten tot de «echte»collectant(e) zich meldt. En daarmee stappen we van den ötechnischen» kant van de geld inzameling af. Ten slotte nog dit korte woord, 't Is volop lentefeest, en wie eenigszins oog en oor heeft voor het wonderlijke in de natuur, voelt zich als een ander, heroplevend gelukkiger mensch. De blijheid en het geluk doorzinderen het bloed, en dubbel zoo opgewekt dan enkele weken geleden wordt het leven geleefd. Daarbij komt nog dat we juist het Pinksterfeest vieren; het vreugde feest bij uitnemendheid naar het aardsche maar vooral ook in geeste lijk opzicht. Bedenken we echter, dat er zoo- velen zijn, die, geheel buiten eigen schuld, in hun feestvreugde ernstig worden belemmerd; en wel door de ellendige werkloosheid. En te erger is dit, waar dit geldt zoovele jonge werkloozen; juist hen die het meest ontvankelijk (moesten) zijn voor de dubbele feestvreugde van deze dagen. Komdenk daar 'ns even over na, alvorens Ge 't collecte zakje sluit. Eventjes slechts ernstig en diep nadenken. Weloverwogen de hoe grootheid van Uw gave bepalen; welbewust deelnemen aan de steunactie voor hen, die ons aller medeleven en daadwerkelijke hulp zoo dringend noodig hebben, en ook zoo ten volle waard zijn. Met 't zakje in de hand dus goed nadenken, en ongetwijfeld doet Ge 't got d. De jonge werklooze en U zelf ten heil. Namens de plaatselijke R.K. Commissie voor de Jeugd werkloozenzorg, P.A. BUYKX, Voorzitter. A. STOKWIELDER, Secretaris. ALGEMEENE VERGADERING R. K. VROUWENBOND. Donderdagavond, 13 Mei 1.1., hield de R.K. Vrouwenbond haar laatste alge- meene vergadering in de zaal van den R.K. Gildenbond, welke zeer goed be zocht was en buitengewoon geslaagd mag heeten. De presidente van den R.K. Vrou wenbond, Mevr. Hoffmans-van der Schoot, heette namens het bestuur van den R.K. Vrouwenbond allen van har te welkom en zeide er niet aan te twij felen ofdat de aanwezigen zeer voldaan over het gebodene zullen huiswaarts keeren. In de vacature ontstaan door het be danken van Mej. Koehorst, als be stuurslid der St. Antoniusparochie, heeft het bestuur candidaat gesteld Mej. Ma rie Smolders. Indien er binnen tien da gen geen andere candidaten door de leden worden gesteld, dan wordt Mej. Smolders als bestuurslid gekozen ge acht. Van het Hoofdbestuur van den R.K. Vrouwenbond was een schrijven ont vangen waarin werd medegedeeld dat het Hoofdbestuur erin geslaagd was, door onderhandelingen met verschillen de fabrikanten, een zeer goed badpak in den handel te brengen genaamd Mete oor, dat in alle goede winkels verkrijg baar is. Verder werd medegedeeld dat, daar we staan aan den vooravond van de verkiezingen, men niet moet vergeten dat van een goede rijksregeering ont zaggelijk veel afhangt en niet het minst voor de vrouw. Men moet hierbij be denken dat deze aangelegenheid heel ernstig opgenomen moet worden, niet alleen voor zichzelf, maar ook voor de kringen waarin men zijn invloed kan laten gelden. Dus vooral niet thuisblij ven op den dag der verkiezingen. Hierna werd opgevoerd het tooneel- spel ,,De Troubadours van den Groo ten Koning, door de tooneelclub van de gezamenlijke jeugdverenigingen. Dit stuk werd een groot succes. Door de jeugdige dilettanten werd dikwijls zeer fraai spel te zien gegeven, waaruit bleek, dat er terdege geoefend is om dit moeilijke stuk onder den knie te krij gen. Mej. A. Fransen komt dan ook op deze plaats voor haar kundige leiding een woord van lof toe. Een hartelijk applaus bewees dan ook wel dat het stuk zeer was ingeslagen. Onder de pauze werd een verloting gehouden op het rad van avontuur. Als prijzen waren beschikbaar gesteld o.a. een groote krentenmik, welwillend beschikbaar gesteld door mevr. J. den Teuling. De lotjes gingen vlot van de hand en men kon een netto-opbrengst noteeren van 22.-, welke besteed wordt voor de bestrijding der onkosten aan dezen avond verbonden. Na de pauze werd opgevoerd een mirakelspel, getiteld: ,,Hoe een jonge monnik bij Maria ter feeste ging". Ook dit stuk, onder leiding van Mevr. J. den Teuling door de tooneelclub van den R. K. Vrouwenbond opgevoerd, was een groot succes. De leidsters hebben wel eer van hun werk gehad en voor de vele moeite die zij zich bij het instudeeren van de stuk- ken gegeven hebben, komt hen nog maals een woord van lof toe. Dat dit werk ook door de leden werd gewaardeerd, moge blijken uit de bloe menhulde die de beide bovengenoem de dames na afloop in ontvangst had den te nemen, waarvoor zij zeer getrof fen dankten. Tot besluit sprak de ZeerEerw. Ad viseur Pastoor Heezemans een dank woord tot allen die aan dezen avond hebben meegewerkt en spoorde de aan wezigen aan om waardeering te toonen voor het werk van het bestuur, zoodat de lidmaatschappen voor den R. K. Vrouwenbond bewaard mogen blijven. K. J. M. V Bovengenoemde vereeniging hield gisterenavond haar veertiendaagsche vergadering. De heer W. Hornman hield daarbij een zeer vlotte lezing over »Kunst«, welke zeer in den smaak viel. Daar de K.J.M.V. 10 Juni a.s. haar eerste lustrum hoopt te vieren werden uitgebreide plannen be sproken, om ter gelegenheid hiervan in het najaar enkele groolsch opgezette feestelijkheden te organi seeren. Voorts werd een voorloopig zomerprogam opgesteld. BIOSCOPEN. «THEATER MUSIS SACRUM« HET CIRCUS KOMT 1 Een film waar men het circus in ruikt! Circus!... De wereld van het aange harkte zand, met haar romantiek, haar sensatie, haar klatergoud, haar geuren. Want een circus ruikt men en als de regisseur zoo'n sfeer in een filmwerk kan brengen, is het reeds voor driekwart geslaagd. De regisseur van »Het Circus Komt heeft niet alleen die sfeer in zijn gan- sche werk behouden, doch tevens kunnen verrijken met artisten als Wallace Beery en Jackie Cooper. Met een groot karakterspeler als Beery, rauw en uit bundig in zijn spel, breed en soms onbeschaafd in zijn gebaar, die zijn tegenspeler vindt in een Jackie Cooper, ingetogen en beschaafd in dictie en expressie, kan het niet anders of hier is wat groots bereikt. Een spel vol kracht en sentiment, dat is dan als men Beery als dierentemmer in al zijn brute kracht ziet versmelten tot een liefde zoekenden Vader, die zijn kind na tien jaar scheiding terugkrijgt al is het dan maar voor 3 maanden. Spanky moet dan met zijn Vader meetrekken met het reizende Wereld Circus, alwaar geweldig sensationeele avonturen wor den medegemaakt. Het is alles Circus en nog eens Circus. Het zijn grijnzende roofdieren muilen en dreunende woedekreten. Het is e?n geweldige strijd tusschen mensch en dier en tegelijk een strijd van mensch tot mensch. »Het Circus komtl* is een circusfilm zooals er heel lang niet een geweest is en ongetwijfeld zal het succes en de belangstelling, welverdiend, heel groot zijn. DRIE HARTEN OP EEN IJSSCHOTS. IN DE PENARIE 1 Tweede Pinksterdag en Woensdag loopt in Musis »Drie harten op een IJsschots'. Aan den regisseur Geo. Fitzmaurice is het te danken, dat de prachtige natuurtafereelen uit het Hooge Noorden zoo goed tot hun recht komen en de slotscène het wegdrijven van het verloofde paar op een ijsschots is een goede en welgeslaagde vondst, Het verhaal boeit van het begin tot het eind. Myrna Loy en Robert Montgomery ver tolken met routine de hoofdrollen in deze bijzonder aardige film. Vooraf gaat een denderende klucht met Laurel en Hardy met de actueele titel »In de penarie*. De wijze waarop deze helden zich uit de penarie trachten te redden, ontlokt lach salvo's zelfs aan den grootsten Nurks! LUXOR BIOSCOOP. Twee sensatienummers. Mannen zonder Naam. Na dit seizoen met «Patrouille wagen 99« reeds een politiefilm gebracht te hebben, die algemeen de aandacht trok en door hetpubliek hogelijk gewaardeerd werk om zijn groote spanning en sensatie, komt Paramount thans met «Mannen zonder Naam« U een al even pak kende film aanbieden over den strijd der geheime recherche, het is een relaas van voortdurende, felle strijd tusschen rechercheurs en de niets ontziende gangsters van Amerika. Opnieuw wordendaarbij middelen die de politie gebruikt, op interes sante wijze gedemonstreerd en adem- loos wacht men het moment af, waarop het net om de bende zal worden toegehaald en de politie zal toeslaanen dit gebeurt tenslotte zoo onverbiddelijk, dat het witte doek trilt van opwinding. Wij hebben ons expres van een inhoudsbeschrijving onthouden om een maximum aan spanning en sensatie te behouden. Het is een film die door niemand mag gemist worden. Als tweede sensatie hoofdnummer draait Prairiegansters. De pakkende Zane Grey-roman van bovengenoemden titel is hier in beeld gebracht. Een groote wor steling tusschen ranchers en vee dieven. Een zekere Clay Jackson, een beruchte veedief, heeft er het groot ste belang bij dat een prikkeldraad omheining om een groote ranch niet tot stand komt. Een Cowboy die de heining be waakt, wordt vanuit een hinderlaag neergeschoten. Eindelijk is de hei ning gereed, doch de veedieven jagen een groote kudde koeien door het hek heen, zoodat het weer vernield is. Nu wordt het den eigenaar van de ranch toch wat te bar en hij gaat de veedieven in hun eigen hol opsporen, waar een verwoed gevecht ontstaat, waarbij Jackson wordt neergeschoten. Door deze wilde spannende prairie film is een mooie liefdesgeschiedenis geweven, waardoor het komt dat de film met een happy-end eindigt. Een Pinksterprogramma dat er zijn mag en ongetwijfeld vele bios coop-bezoekers zal trekken. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 16 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 (3.30 Brussel Vlaamsch. 9.20 Parijs. 11.50 Droitwich. 3.20 Londen Regional 3.50 Droitwich. 4.15 Pauze. 4.20 Londen Regional. 5.35 Droitwich. 6.00 Londen Regional. 7.15 Droitwich. (3.05 Diversen. (3.25 Droitwich. 9.20 Diversen. 9.50 Droitwich. 10.30 Parüs. MAANDAG 17 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 (3.00 Brussel Vlaamsch. 9.35 Droitwich. 11.20 Londen Regional. 4.20 Droitwich. 5.20 Diversen. 6.20 Droitwich. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Lichte Muziek: 3388 Ballet Egyptien. 3443 Ave Maria. Largo. 1407 Traumende Glocken. Die Spieluhr thnzt. 3387 Still wie die nacht. Standchen. 3393 Der Voglein Abendlied. Serenade. 2885 Andante. Aria. 4177 lm weissen Rossi am Wolfgangsee lm Salzkammergut da kann man lustig sein. 4988 Wir bitten zum tanz. 1041 Puppe en Hampelmann. Tee bei Maikafer. 8.20 Droitwich. DINSDAG 18 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Droitwich. 5.20 Diversen. 5.40 Londen Regional. 78 ulir Gramofoonm. v.h. R.D.B. Wals en Marschmuziek 3010 Hoch Heidecksburg. TriumphSivaDucis. 4545 Alle mit uns. 3377 Die Schlittschulaufer. Esdudiantina. 3383 Sparenklange. Donauweibchen. 3209 Eine walzer redoute. 2974 Die parade der zinnsoldaten. Siamesische wachtparade. 2595 Unter dem sternenbanner. Gladiatorenniarsch. 1734 Wiener praterleben. Du,stiges Wien. 3546 Ich fahr mit dir ins Blaue 'rein. DidelDum. 8.00 Droitwich. 10.10 Londen Regional. 10.15 Droitwich. WOENSDAG 19 MEI 1937. Programma 3 Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Droitwich. 10.35 Pauze of gramofoonmuziek. 5.20 Diversen. 5.35 Brussel Fransch. 6.35 Droitwich. 78 uur Gramofoonm. v.h. R.D.B. Dansmuziek 5210 You, A pretty girll is like a melody. 1410 Corcovado. Mabel Tango. 3379 Ohne dich gibt's kein Vergn. Liebe ist ein Geheimnis. 6219 Gute Nacht. Es fiel ein stern vom Himmel. 3196 Das ist der kleiner Strauss. Nur einer kleiner Strauss. 3394 Die ersten Kusse. So kusst nu,r die Katja. 3200 Katze en maus. 3207 Dort in Hawaii. Ich schenk' dir Rosen. 5108 In der Krone ist grosser Manoverball. Die sonnenuhr. 8.00 Londen Regional. 10.30 Droitwich. Naar wij vernemen, zal vandaag een Kon. besluit verschijnen, waarbij mr. I Linthorst Homan, burgemeester der gemeente Vledder, met ingang van l Juni benoemd wordt tot Com missaris der Koningin in de provincie Groningen. Het gewone briefpost zal eerlang verminderd worden van 6 op 5 cent. Het luchtpostrecht naar Indië wordt afgeschaft. Het werktijdenbesluit voor kan toren zal 1 Juni a.s. in werking treden. Prinses Juliana en Prins Bernhard zullen Donderdag na de vlootrevue van Spithaed per kruiser „Java" naar Holland terugkeeren. Gistermiddag heeft een Amster dam-Noord, een volksbuurt, een rel plaats gehad, toen Ir. Mussert ingroote blauwe auto met 2 chauffeurs ver scheen, om een paar N.S.B. families, die daar tusschen S. D. A. P.'ers enz. wonen te bezoeken. Hoe het juist is toegegaan staat niet vast. Alleen heeft Mussert met een gummistok geslaan en een chauffeur met een revolver geschoten Ir. Mussert beweert van achter te zijn aangevallen en metsteenengegooid. De zaak is in onderzoek. In de buurt van Hoensbroek is een wissellooper beroofd van een portefeuille met pl.m. 3000 gulden. Het lijk van de Hertogin van Bedfort, de bejaarde aviatrice, is in 't Kanaal gevonden. Koning Christiaan van Denemar ken herdenkt heden zijn zilveren koningsjubileum. De vliegers Merill en Lambie zijn in New-York aangekomen, zij vlogen Londen-New-York in 24 uur en 22 minuten. Dit is een record-tijd zij waren binnen 5 dagen op en neer van Engeland naar Amerika. Ofschoon het slechte weer, dat vandaag op het front van Biscaye heerscht, het tempo der militaire ope raties eenigermate vertraagt en Mola's luchtmacht belet, aan den strijd deel te nemen, dringen de nationale storm- colonnes met hun veldbatterijen voort durend verder op in de richting van de „ijzeren linie", die de Basken om Bilbao hebben aangelegd. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag en Maandag, Luxor Bioscoop «Mannen zonder naam«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum «Het Circus komt«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor O. en V. Maandag Theater Musis Sacrum «In de Penarie«. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gvmnastieklokaal Ü.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastic!' dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Caté Rest. «De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en Langstraatsche Courant. voor studiedoeleinden. Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 56732 PINKSTER-RECLAME. 12 SINAASAPPELEN a 25 cent 8 a 25 cent a 25 cent a 25 cent FYFFES BANANEN (extra) 16 cent per pond. Verders voor zieken: aardbeien, perziken, druiven, tomaten, Tafelappelen, enz. enz. enz. Beleefd aanbevelend, H. KLEIJN - TUMMERS. ALLÉÉN STATIONSSTRAAT 21. Wijziginc in programma voorbehouden. DRIE-BAND BILJART TOERNOOI. Vrijdagavond wérd onder goede belangstelling in café City bij H. de Ruijter aangevangen met litt Drie-band biljart tournooi. Er werden dezen avond zeer mooie partijen gespeeld, vooral dt lieeren Jan de Graaf en Lodesteijn verrasten ons door hun schitterende drie-band stooten. A.s. Woensdagavond komen de craks Lefferts uit Leeuwarden, en Panhuizen uit Tilburg. Wij zijn benieuwd hoe de Waal wij ksclie heeren het cr tegen hen zullen afbrengen. In ons bind van a.s. Woensdag komen wij hierop nader terug. De wedstrijden van 1.1. Vrijdag verliepen als volgt Lodesteijn 49 beurten, 25 punten hoogste serie 5, gem. 0,501. Frits Schoelitz 48 beurten, 19 pun ten, hoogste serie 3, gcm. 0,395. H. de Ruijter 44 b., 22p., hoogste serie 3, gein. 0,500. J. de Graaf 14 b. 20 p., hoogste serie 5, gem. 0,591. Lodesteijn 41 b., 27 p., hoogste serie 4, gem. 0,656. Leo van Schijndel 10 b., 17p., hoogste serie 3, gem. 0,425. Fritz Schoelitz 29 b., 11 p., hoogste serie 3 gem. (1,379. J. de Graaf 29 b., 27 p., hoogste serie 4, gein. 0,931. Leo van Schijndel 48 b., 25 p., hoogste serie 3, gem. 0,520. H. de Ruijter 47 b., 14p., hoogste serie 2, gem. 0,297. Jan de Graaf 49 b., 26 p., hoogste serie 5, gcm. 0,530. Lodesteijn 48 b., 24 p., hoogste serie 3, gem. 0,50.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 15