Akkertjes VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. SPORT. TARZAN VAN DE APEN. SPRANG—CAPELLE, KAATSHEUVEL werd. Een felle bliksemstraal trof het kind, dat op slag dood was. De consternatie ter plaatse was groot: de moeder gilde hevig en werd door voorbij gangers geholpen. De geneeskundige dienst heeft het lijkje naar het gemeente ziekenhuis gebracht. Fietser tegen een vrachauto gebotst. Gistermiddag wilden de 14 jarige B. Boom te Alblasserdam, die per fiets van den Dam naar het over. zei veer reed, een andere fietser pas. seeren. De sturen van de beide liet sen raakten echter verward, waar door B. zoodanig over den wjg kwam te reiden, dat hij met een tegemoetrijdenden vrachtauto van een Rotterdamsche firma in botsing kwam en tegen den grond werd gesmakt. Hij was op slag dood. In kokend water gevallen. Te Middelburg is het driejarig zoontje van de familie v. O., wonende in het Park van Nieuwenhove, in een waschketel met warm water gevallen. De kleine werd met hevige brandwonden naar het gasthuis vervoerd en is daar aan de gevolgen overleden. Waarschuwing. De Commissaris van Polietie van den just, dienst D te 's#Giavenhage vesligd de aandacht op de N.V. Nationale A dm mistra tie nank vau Ontroerende goederen, gevestigd Laan van Meerdervoort 27i aldaar, onder directie var J. H. Molenaar. Deze onderneming zendt haar vertegenwoordigers in het hijzonder naar landuouwers in de .Zuidelijke provinciën, met het doel haar zg. heieggingshescunj vingen, resp. groot 1 ddd, 1 odd, t lUdü te pjaatseu. De inschrijvers zijn verplicht ge durende 12 jaren vastgestelde he dragen te storten of een storting in eens te doen. De aandacht wordt er op geves tigd dat de Maatschappij 12 jaren na den datum van inscurij ving geen bedragen ad f öuü, f üOU, oi i lUÜU in contanten aan den inchrij ver zal uitneeren, doch door de Maatschap, pij zelf uit te geven zg. 5 pc. ren tende inkomsienohligalies, welke volgens de directie een zeilde waar de hebben. Uit onderzoekingen is gebleken, dat vertegenwoordigers der N.V. het tegenover de inscurij vers doen voorkomen alsof dezen na 12 jaar bedragen ad. f ÖUU f 5UU of f lUUÜ in contanten zullen ontvangen, Marinevliegtuig der V.S. Neergestort. In de nabijheid van de Columbiaan- sche kust is een vliegtuig der V.S. neergestort. Daaroij vond een der in zittenden, een luitenant, den dood ter wijl de overige vijf, noewel licht gewond, gered konden worden. Zes goudzoekers door Lawine gedood. Een reusachtige lawine heeft in Alaska zes goudzoekers onder de sneeuw be dolven. Allen werden gedood. De lawi ne had een breedte van meer dan een halven kilomeier en de sneeuwmassa's liggen op sommige plaatsen acht tot negen meier hoog. Kind aan den dood ontsnapt. Toen Maandagmiddag omstreeks half- vijf een goederentrein het station te Valthe naderde, zag de machinist tot grootteonstelte is een klein kind tusschen de rails ioopen, vlak voor de locomotief. Hij remde terstond uit alle macht en sprong, toen de trein stil stond, ijlings van de machine om te zien hoe het on geluk afgeloopen was. Aanvankelijk kon hij het kind nergens vinden, maar ten slotte vond hij het knaapje onder den achtsten wagon. Wonder boven wonder had het kind nagenoeg geen letsel ge kregen tot groote vreugde van de moeder. Oude Diefstal te Amsterdam opgehelderd. Het is aan de activiteit van de re cherche van het poliebureau aan oe öpaarndammerslraat te danken, dat thans een groote diefstal, die twaalf jaar geleden bij de Superfosfaatfabriek werd gepleegd, tot opheldering is geko men. Drie mannen die hier vroeger heb ben gewerkt, zijn vanmorgen van hun bed gelicht en naar het politiebureau aan de Spaarndammerstraatovergebracht Zij zijn zeer waarschijnlijk de daders van dezen diefstal waarbij voor een bedrag van 3500 gulden werd gestolen Twee dooden op een onbewaakte overweg Op den onbewaakten overweg in de lijn Arnhem-Utrecht, twee kilometer voorbij De Klomp, op een binnenweg in de gemeente Ede, is Donderdagavond omstreeks zeven uur een vierpersoons gesloten auto door den uit de richting Arnhem komenden internationale D trein gegrepen en totaal veprletterd, waarbij de twee inzittende op slag werden gedood. De slachtoffers zijn de 23 jarige handelsreiziger H. Oostenburgen uit Veenendaal en de 22 jarige Van Butze- laar, chauffeur-monteur te Ede. SPRANG. Predikbeurten Zondag (le Pink. sterdag)Ned. Herv. Kerk voorm. 9.3U uur leesdienstnam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur candidaat Rulman van Utrecht Maandag (2e Pinksterdag)Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur Ds. VV. Bousema. Vergadering der A.R. Kiesver- eenigiug bprang op a.s. Woensdag des avonds 7.30 uur in dezaalvan den Chr. Volksbond alhier. Aan de orde: Opening, Notulen, Ingekomen Stukken, Verslag Depu- tatenvergadei ing, bespreking aan staande verkiezingen, rondvraag en sluiting. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Kei zer. In het lokaal der Geref. Gem. aan de Hoogevaart leesdienst. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Christ. Fabrieks en Transportarbeiders- bond bedraagt momenteel 95, waar van 70 geheel en 25 gedeeltelijk werkloos zijn; hieronder zijn 76 fabrieksarbeiders en 19 transport arbeiders. In de plaatselijke steun regeling zijn 33 leden opgenomen. Voor de Ant. Rev. Kiesver eeniging alhier hoopt op Maandag 24 Mei in openbare vergadering op te treden Ds. de Geus van De Rilt. In het lokaal der Geref. Gein. aan de Hoogevaart zal vol gende week Vrijdag 21 Mei, des avonds 7 uur in den Dienst des Woords voorgaan Ds. Heikoop van Utrecht. Jubileum 25-jarig bestaan der gemeentegasfabriek te Kaatsheuvel. Op Donderdag, 13 Mei, werd het 25- jarig bestaan der gemeentegasfabriek herdacht. Des avonds om 8 uur kwamen een aantal genoodigden ter herdenking sa men in Hotel Snoeren-v. Heesch. Burgemeestr Mallens heette de aan wezigen namens B. en W. hartelijk welkom waarna hij een overzicht gaf van het bedrijf, het ontstaan en de resultaten over de afgeloopen 25 jaren. Op 3 December 1910 werd door tie gemeente een crediet verleend van 85.000.voor de stichting der gas fabriek, terwijl hoogstwaarschijnlijk in Mei- 1912 de fabriek in gebruik werd genomen. In 1930 kwam de aansluiting van Loonopzand tot stand waardoor het debiet in dat jaar steeg tot 22000 M3. In totaal leverde het bedrijf in 25 jaar een winst op van 138300. De directeur van de gasfabriek dhr. Teunissen richt een woord van geluk- wensch tot het gemeentebestuur hij de herdenking van het feit een kwart eeuw de exploitant te zijn van het ge meentegasbedrijf. Met de beste wenschen voor het bedrijf en voor het gemeentebestuur besluit spreker. Verder voerden nog het woord de heer Roestenberg, die reeds lid van den raad was hij de totstandkoming van bovengenoemd besluit. De heer v. d. Heuvel die het op prijs stelt dat B. en W. het 25-jarig bestaan met een klein feestje wil herdenken. Tot slot dankt burgemeester Mal lens allen die hun krachten aan het gasbedrijf in die 25 jaren hebben ge wijd en besluit met den wensch dat het bedrijf zijn gouden jubilé in even gunstige omstandigheden zal mogen vieren. Concoursvlucht. In combinatie met de Dongcnsche Postduivenbond hield de K.C.C. met eenige andere vereenigingen uit de omgeving een concoursvluelU van uit Quievrain. De eerste duif werd geconstateerd om 10.11.20 uur met een gemiddelde snelheid van 1224.7 meter; de laatste prijswinnende duif om 10.26.57 uur met een snelheid van 1144.9 meter. De uitslag was: 1 J. v. Gooi D; 2 20 P. Stokkermans K; 3 5 49 66 C. v. Rooij; 4 68 127 C. v. Boxtel; 6 144 L Stubbe; 7 71 93 A. Pijnenburg; 8 81 F. Damen; 9 A. Ver haren; 10 52 58 117 C. Smits; 11 29 L. v. Reijen; 12 106 A. Snoeren; 13 36 44 57 80 129 174 G. v. d. Linden; 14 65 M. v. Boxtel; 15 R. v. d. Linden; 16 26 124 K. Steenbergen; 18 41 50 61 149 C. d. Bondt; 19 142 H. v. Rijswijk; 21 33 147 H.Kouwenberg; 22 109 R. Remmeren23 P. Snoeren; 24 J. v. Boxtel; 25 48 73 105 151 Jos Schrau- wers; 27 62 86 G. v. d. Wee; 28 P. J. v. Dongen; 30 W. v. d. Geijn; 31 F. v. Dongen; 32 37 L. Franken; 34 102 F. v. d. Linden; 35 83 W. Bergmans; 38 67 89 Joh. Akkermans; 39 Jos Brouwers; 40 120 Th. Ligtvoet; 42 54 C. Aarts; 43 111 M. Broeken; 45 64 72 L. Mosselveld; 46 A. van Tilburg: 47 W. d. Bondt; 52 W. v. Best; 54 119 150 F. Stubbe; 56 H. v. Rijswijk; 59 85 123 Jac. Vloemans; 60 118 Jac. Hoevenaars; 63 78 A. Priems; 69 G. v. Loon; 70 110 A. Vermeulen; 74 A. Snaphaan; 75 77 J. Opperman; 76 M. Aussems; 79 84 131 137 P. Radema kers; 82 97 A. Zacht; 87 W. Zijlmans; 88 W. Remmeren; 90 140 J. v. d. Lin den; 91 101 H. Hendriks; 92 J. Lens- veldt; 93 153 C. Groeneveldt; 94 J. Weterings; 95 Joh. v. Wanrooij; 98 H. Klis; 99 B. v. d. Linden; 100 138 G. v. Loon; 103 104 125 A. Aussems; 106 L. Michielsen; 107 126 R. Pols; 108 Jac. Koenen; 113 F. van Woen- sel; 114 J. Couwenberg; 115 J. v. Til burg; 117 J. Remmeren; 121 Jos van Gooi; 122 W. v. cl. Ven; 123 M. v. d. Velden; 130 J. v. Dongen; 132 P. v. Woensel133 A. Goedhart; 134 J. Ha mers; 135 143 Ficcp van Disseldorp; 136 H. Reulen; 139 M. Brokken; 141 M. Zeebregts145 J. v. Tilburg; 146 J. v. Nieuwenhuizen; 148 G. Vermeu len; 152 P. Broeders; 155 Fr. v. d. Assem; 1ste overduif J. Remmeren. R.K. Kiesvereeniging St. Jan. Zaterdagavond 15 Mei a.s. zal op de speelplaats van de St. Jansschool in de Schoolstraat een groote propagan- da-vergadering gehouden worden van de R.K. Kiesvereeniging S. Jan, waar hij als sprekers zullen optreden de Edelachtb. heer Krijgman, oud Wet houder van den Bosch en den Wel- Eerw. heer kapelaan van Lierop. De bijeenkomst zal om half 8 aan vangen en opgeluisterd worden met muziek van de z.g. Kleine Kapel van de Harmonie Apollo. Werkloosheid. Rij het plaatselijk orgaan der ar beidsbemiddeling staan heden 306 personen als geheel en 68 als gedeel telijk werkloos ingeschreven. Het aan tal tewerkgestelden in de werkver schaffing bedraagt 32, terwijl »59 per sonen in de steunregeling zijn opgeno men. Ernstige aanrijding aan den Horst. Toen gisteren de heer L. van Box tel van Tilburg per fiets naar Kaats heuvel terugkeerde, nam hij waar het donker werd en hij geen licht op had z'n rijwiel aan de hand. Bij den Horst stak hij den weg over naar den Vaart- weg, doch werd plotseling gegrepen door een vracht-auto van de firma de R. uit Capelle. De man werd ernstig gewond opgenomen en op last van Dr. Capetti naar 't ziekenhuis te Til burg overgebracht, waar een kaak- fractuur en andere verwondingen ge constateerd werd. Naar de schuld vraag wordt een onderzoek ingesteld. LOON OP ZAND. Tentoonstelling vakschool. Zondagmiddag 12 uur had alhier onder groote belangstelling van de in gezetenen de opening plaats van de werkstukken vervaardigd door de leerlingen van de avondvakschool voor schoenmaken en patronenma- ken. In zijn openingwoord bracht de heer Snoeren dank aan den gemeenteraad die jaarlijks door het voteeren van een belangrijk subsidie de mogelijk heid opent om den. cursus in stand te houden. Deze spreker kon ook be houdens misschien een enkele uit zondering de ambitie van de leerlin gen zeer roemen. Namens de schoenfabrikanten sprak de heer Hornman een woord van dank tot <le leermeesters voor het dikwijls moeilijke werk dat zij verrichten. Verder feliciteerde hij de leerlingen die het resultaat van hun arbeid en ijver met een prijs zagen beloond en spoorde hen die minder resultaten hadden bereikt aan om door ijver en toewijding te trachten een volgende maal een beteren te bemachtigen. De heer v. Lier wethouder dezer gemeente sprak een kort woord en releveerde dat ook de gemeente het nut van goed vakonderwijs wel dege lijk inziet getuige de jaarlijks ver leende geldelijke medewerking. Aan den cursus 1936/1937 hebben 47 leerlingen deelgenomen t.w. 21 voor patronenmaken en 26 voor hand- schoenmaken. Gouden huwelijksfeest. A.s. Dinsdag hoopt het echtpaar P. v. d. Velden-Coomans hun gouden huwelijksfeest te vieren. Een buurt-commissie bestaande uit de heeren A. Toorians, H. Wagema- kers, R. v. <1. Hoven, C. Michielsen en P. van Esch heeft reeds voor enkele weken de noodige plannen ontwor pen en thans tot uitvoering gebracht. 'n "Akkertje" beschermt U Als 't gure weer U koud en rillerig doet thuis komen en voor 'n zware verkoudheid, zelfs voor een griep aanval doet vreezen, neem dan voor 't naar bed gaan een "AKKERTJE" Ge voorkomt dan veel narigheid en slaat morgen gezond en prettig opl NedeHandsch Ongeëvenaard bij gevatte kou rfoduct rheumatiscne pijnen. Zenuwpijnen, Hoofdpijn, enz. Per 12 st. 52 cl. Zakdoosje 20 cl. I.V.C.B. Programma voor 17 Mei: Kampioenschap van Nederland. MaastrichtBKVVL-Treffers. Amsterdam—WA—HBC. lste Klasse. MuloBrabantia, rest. 26 min. 3de Klasse C. HKTW 2Uno Animo. 3de Klasse 1). SVDVlijm. Boys, rest. 30 min. BerkdijkOSS. WVBHVC. Overzicht. BKVVL heeft een mooie kans om landskampioen te worden. We geloo- ven niet dat de Treffers hun van de wijs zullen brengen. De puntjes zul len wel in Maastricht blijven. WA is op eigen terrein zeer sterk dit zal HBC uit Heemstede wel ondervinden. In de eerste klas wordt de gestaakte wedstrijd MuloBrabantia afgewerkt. In de derde klas krijgt Uno Animo gelegenheid om zijn positie nog wat te verbeteren. In de derde klas I) kan SVD kam pioen worden door van de Vlijm. Boys te winnen. Berkdijk heeft tegen OSS een mooie kans. WVB moet uit een ander vaatje gaan tappen anders loopt het mis. Tegen HVC krijgen zij een goede gelegenheid. Promotie lste Klas. BW HerculesRKTVV. ServatiusSCO. We" zijn benieuwd hoe de Tilburgers zich in Budel zullen houden. We ver moeden dat hun een nederlaag te wachten staat. Servatius zal niet be letten dat Oosterhout met de puntjes naar huis gaat. Door EDGAR RICE BURROUGHS. 3. Zwarte Michael was juist iets vlug ger dan de handiet, die de Greystoke's wilde neerslaan. „Ik hen nu de kapi tein op dit schip en alleen wat ik zeg, gebeurt", brulde hij, als leider dei muiters, terwijl hij naar zijn kame raden keek. „Dit zijn mijn vrienden, waag het niet, hen kwaad te doen". De muiterkapitein wees Lord en Lady Greystoke, dat er land in zicht was en zij hoorden, dat het in de bedoeling lag hen met al hun hebben en houden daar heen te brengen. Protesteren tegen de onmenselijkheid oin hen op een onbekende kust achter te laten, ten prooi aan wilde dieren, was ab soluut los vergeefs. Vóór het donker was, lag de boot voor anker in een natuurlijke haven. De omringende kust was prachtig begroeid met tro pisch gewas, terwijl in de nabijheid het bergachtige landschap overal me( dicht oerwoud bedekt was. Geen en kel teken van leVen was er te beken nen. Geen smeekbeden of beloften konden Zwarte Michael van besluit doen veranderen. „Ik ben de enige aan boord, die het niet op Uw leven begrepen heeft; U hebt het mijne ge red, in ruil daarvoor spaar ik Uw leven en dat van Uw vrouw. Wij moe ten morgenochtend dadelijk na zons opgang U aan land zetten". Het vrese lijke gebrul van een leeuw steeg op uit de zwarte schaduw van de nabije jungle. Nadat de duisternis over de aarde was gedaald, kroop de vrouw dichter hij haar man, in ontzettende angst voor de komende dingen, als zij de volgende nacht alleen in dat woeste en verlaten land zouden zijn. Wat wachtte hen in dat donkere, ge heimzinnige, tropische woud? AKKER Volgens recept van Apotheker öumont R.K. JEUGDCOMPETITIE WAALWIJK E.O. Nu DESK n uit Kaatsheuvel het kampioenschap van onze jcuKdcompetitie heeft behaald zal a.s. Maandag 2den Pinksterdag te Kaatsheuvel de uitreiking plaats hebben van den wisselbeker. Tevens zal dien dag een wedstrijd worden ge speeld door het kamploenselftal uit de overige deelnemende elftallen. Dit elftal is samengesteld als volgt: Doel: Jos Schalken, WVB; Achter: J. de Bruin, HEC; J. ten Haaf, Hercules B. van Loon, Hercules; A. Brok, HEC; C. Ves- ters, WVB; Vóór: J. v. d. Gouw, WVB; W. van Gorkum, Hercules; G. Schalken, WVB: T. de Bruin, HEC; M. Verhofstad, HEC. Reserves: Cor. Leijten Hercules, G. Slaats Her cules, J. van Son HEC en J. Verharen Hercules, De wedstrijd te Kaatsheuvel begint om 2 uur. Vertrek bij van Daalen om EEN UUR precies per rijwiel. De spelers moeten kousen, schoenen en een ZWARTE broek meebrengen. Voor shirtcn wordt gezorgd. v. d. B. 1933. Edgar Rice Burroughs. Ine nc

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7