KANTONGERECHT. VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING. Zaterdag 15 Mei 1937ïNo. 39 De Echo van het Zuiden Derde Blad KAATSHEUVEL. DE FEESTELIJKHEDEN BIJ DE OPENING VAN HET 50e FILIAAL EN DE INBEDRIJFSTELLING DER NIEUWE LEDERFABRIEKEN DER N. V. IVO VAN HAREN S SCHOENFABRIEKEN ALHIER. A.s. Dinsdag 18 Mei zal het voor de directie en voor de vele honderden die in het omvangrijke bedrijf der N.V. Ivo van Harens Schoenfabrieken werk zaam zijn, alsmede voor onze gemeente een zeer bijzondere dag zijn. Dan zal, zoowel in de fabrieken ter plaatse als in de 49 winkelzaken van deze fa. over het geheele land ver spreid, de arbeid eenigen tijd worden onderbroken om allen gezamenlijk in Waalwijk feest te vieren, nu er een bij zondere mijlpaal in de jonge geschie denis van dit machtige bedrijf is be reikt, n.l. de opening van het 50ste fi liaal en de ingebruikstelling van de nieuwe lederfabrieken, die de grootste van Nederland kunnen worden ge noemd. Die meer dan 1000 werkers zullen deze gelegenheid ook te baat nemen om hun patroon een grootsche hulde te be reiden en hem blijvende herinneringen aan dezen heugelijken dag aanbieden. En evenals een paar jaar geleden het fabriekspersoneel gezamenlijk naar de winkelzaken in enkele hoofdsteden trok om daar kennis te maken met de mach tige verkoopsorganisatie, zoo zullen a.s. Dinsdag de honderden employé's der filialen naar Waalwijk komen om daar eenig inzicht te krijgen in het fabrica- tie-proces. Uit de publicatie van het voorloopige programma der feestelijkheden in ons blad van 5 dezer, hebben onze lezers zich reeds eenig idee kunnen vormen van den grootschen opzet hiervan en van de bijzondere voorzieningen en omvangrijke regelingen, die er getrof fen moeten worden om deze massale feestviering ordelijk te doen verloopen en de circa 1200 gasten een echt heu gelijke feestdag te bereiden. Om zich daarvan een voorstelling te kunnen geven zou men eens een kijkje moeten kunnen nemen in de reusachti ge ruimte in de nieuwe lederfabriek welke tot feestzaal is ingericht en een praatje maken met den oud-Waal- wijker, den heer H. Robbers, die op zich genomen heeft er voor te zorgen dat het den honderden gasten aan niets ontbreken zal. Duizenden luxe broodjes, duizenden speciale gebakjes, duizenden fleschjes bier, limonade en andere dranken, hon derden kilo's vleeschwaren, om van tientallen andere voor consumptie be stemde artikelen niet te spreken, moes ten besteld en voor het gebruik gereed gemaakt worden en straks zal een le gertje van kelners, buffetdames en an dere gedienstigen noodig zijn om alles behoorlijk te serveeren. Op uitdrukkelijk verlangen van den heer van Haren is al het voor de fees telijkheden benoodigde zoo eenigszins mogelijk in Waalwijk besteld, zoodat heel wat bakkerijen, café's en restau rants en andere middenstandsbedrijven in onze gemeente ermede gebaat zijn. In het ruim 50 M. lange fabrieks- lokaal, dat tot feestzaal is ingericht en zeer smaakvol is versierd, is aan het einde een groote dansvloer van circa 160 M2 oppervlakte gelegd met een podium voor het 8 man sterke dans- orkest „The Darling Band". De tafels die er staan opgesteld hebben rondom gemeten een lengte van 550 Meter en bieden dus plaats voor 1100 a 1200 personen. Vooraan en in het midden bevinden zich de buffetten, terwijl aan een af zonderlijke uitstalling sigaren en siga retten verkrijgbaar zijn. Er zijn dus *geen moeiten of kosten gespaard om de vele honderden feeste lingen een geschikte plaats, een gul ont haal en volop vroolijkheid te bezorgen en dit avondfeest zal dan ook ongetwij feld een grootsch en waardig slot vor men van dezen bijzonderen feestdag. Wij laten hieronder het volledige programma van a.s. Dinsdag volgen: Programma. 1. In den loop van den voormiddag arriveert het personeel der winkel zaken met autobussen bij 't hoofd gebouw, waarna het in verschil lende ploegen achtereenvolgens 't fabricage-proces in oogenschouw door de directie. 6. Tegen 2 uur heeft zich voor het hoofdkantoor aan het Hoogeinde een stoet geformeerd van het ge heele filiaal-, kantoor- en fabrieks personeel. De volgorde in den stoet is als volgt: Voorop gaat het muziekcorps, dat uit het fabriekspersoneel is ge vormd, in een keurig pakje gesto ken. Daarna volgen: Dames winkelpersoneel naar volg orde van het nummer van hun fi liaal. Dames kantoorpersoneel. Heeren chefs, sous-chefs filialen, alsook Heeren Kantoorpersoneel. Loopjongens. Vrouwelijk personeel der fabrie ken. Snijderij. Stanzerij. Personeel der firma Oomens. Onderwerkafdeeling. Mannelijk personeel Fabriek II. Mannelijk personeel der Ophalerij. De stoet passeert op weg naar de nieuwe lederfabriek het 50ste fili aal in de Grootestraat, dat even te voren geopend is, waar een oogen- blik wordt halt gehouden en door het muziekcorps aan de directie en familie een aubade wordt ge bracht. 6. Om 3 uur heeft de officieele in be- drijfstelling plaats der lederfabriek aan de Burg. v. d. Klokkelaan, door den edelachtbaren heer bur gemeester E. C. J. Moonen, die daartoe de motoren in werking zal brengen. 7. Aanbieding van het huldeblijk der filiaal-chefs. 8. Aanbieding huldeblijk van het fi liaal-personeel. 9. Aanbieding huldeblijk van het kan toor- en fabriekspersoneel. 10. Rondgang en bezichtiging der Le derfabrieken door alle aanwezigen. 11. Van 4—5 uur wordt in Hotel Ver- wiel receptie gehouden. 12. Om 6 uur feestdiner voor directie en genoodigden in de eetzaal van Hotel Verwiel en voor het winkel personeel in de achterzaal en in Hotel „De Twee Kolommen". 13. In de tot feestzaal ingerichte ruime hal van de lederfabriek zal voor het fabriekspersoneel den feest avond aanvangen, waarbij zich later ook alle employé's der filialen en voorts de directie en verdere genoodigden zullen voe gen. Door de gemeente-lichtbedrijven zul len den geheelen avond de gebouwen van de lederfabriek met schijnwerpers verlicht worden. Om 1 uur 'snachts zullen de feeste lijkheden beëindigd worden. Derde klasse D. RHEUMATISCHE PIJN IN ALLE GEW RICHTEN. Gezindheid thans geheel hersteld. „Ik had rheumatische pijnen in elk gewricht. Dit duurde zoo 13 weken. 1 oen raadde men mij om Kruschen Salts eens te probeeren en voordat ik mijn tweede tlacon op had, was ik reeds in staat om mijn dagelijksche ge wone plichten te vervullen. Kruschen Salts heeft mij absoluut van de pijn af geholpen." Mevr. I. D. Rheumatische toestanden zijn meest al een gevolg van een ophooping van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts heeft de kracht om het gevaarlijk urinezuur, dat zich vastzet en ondrage lijke pijnen veroorzaakt, op te lossen en langs de natuurlijke kanalen uit het lichaam te verwijderen. De „dagelijk sche dosis" Kruschen zal Uw lichaam voor goed vrij houden van alle kwaad aardige afvalstoffen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a 0.40, ƒ0.75 en 1.60 per llacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. laans v. d. Heuvel, Rietra en van de Wiel, gemeente secretaris M. A. van der ee en den heer M. J. van Nieuw- stadt. Tijdens de opvoering van een voor deze gelegenheid opgevoerde revue door de jongens der St. Bernardus- school, opgeluisterd met muziek van het mondharmonicaorkest onder lei ding van den Eerw. Broeder Galenus, sprak de jongenheer Jos van Gastel namens de jeugd een gelukwensch tot den jubilaris en familieleden. Mede namens het onderwijzend per soneel sprak de heer Robben de teestrede uit waarin hij herinnerde aan de benoeming van den heer Tuer- lings, de flinke karakters die door hem in deze kwart eeuw zijn gevormd. Spreker roemde den jubilaris als de opvoeder, de gevormde correcte on derwijzer, die zijn leerlingen mede deelt van zijn persoonlijkheid. IIij bewondert in hem de gestage plichtbetrachting, de onverflauwde nauwgezetheid in den 25-jarigen ar beid voor het Kaatsheuvelsche kind. Spreker spreekt over de dankbare herinnering van het geslacht dat als kleine jongens lot hem kwam en thans groot geworden zijde, nog steeds van zijn arbeidzaamheid de vruchten plukt. Met den wensch dat de hper Tuerlings met dezelfde opgewektheid, hetzelfde jeugdig vuur zal mogen blij ven werken voor het onderwijs be sluit spreker. Namens de schoolgaande jeugd bo den twee jongens van de St. Bernar- dusschool den jubilaris een gouden horloge met inscriptie aan. Na de luistervolle aftocht der revue spelers, die in hun bonte kleederdrach ten tot een ware ovatie aangroeide, werd in een der localen der St. Bernar- dusschool door den Eerw. Broeder Overste den jubilaris namens het on derwijzend personeel een prachtig Ie dere acte-tasch aangeboden. Het zilveren jubileum van den heer Tuerlings was hiermede voor de jeugd beëindigd en het kan wel niet anders of ook de heer Tuerlings met familie leden zullen nog lang dezen huldedag in aangename herinnering bewaren. neemt in de fabrieken 1, 2 en 3. 2. Om 11 uur worden de vertegen woordigers van de pers op het Hoofdkantoor ontvangen en nadat hen een verfrissching is aangebo den, gaan zij de fabrieken bezich tigen. 3. Van 12 tot \]/2 uur wordt den ca. 400 employé's der filialen in een 7-tal café's een koffietafel aange boden. 4. Om 1 uur pers-lunch in Hotel Ver- wiel. 5. Om 2 uur opening van het 50e fi liaal in de Grootestraat alhier, Begrijpelijkerwijze zal het a.s. Dins dag een reuze drukte geven in onze ge meente en het is zeer zeker verheugend dat deze feestelijkheden voor tal van neringdoenden weer een aardige bron van inkomsten zullen vormen en zooveel honderden menschen vanuit 't geheele land eens kennis komen maken met on ze plaats, om hier te kunnen constatee- ren hoe Waalwijk met recht een voor uitstrevende gemeente en het centrum der schoenindustrie genoemd mag wor den. Het is een feit van beteekenis dat Waalwijk een schoenenbedrijf in z'n Een paar kiekjes der lederfabriek die a.s. Dinsdag in bedrijf wordt gesteld. midden heeft dat z'n 50e filiaal in den lande opent en een 1200 tal personen in dienst heeft. Een belangrijke gebeurtenis voor Waalwijk mag het ook genoemd wor den, dat in het groote gebouwen-com plex aan de Burg. v. d. Klokkenlaan waar reeds een paar jaar het werk was stilgelegd, de machtige machines weer zullen gaan draaien en vele handen weer werk zullen vinden in deze groot ste lederfabriek van ons land. Het zal voor de voortvarende direc tie, speciaal den heer Ivo van Haren, met z'n uitgebreid personeel a.s. Dins dag een zeer bijzondere en beteekenis- volle dag worden in menig opzicht en aan blijken van belangstelling zal het hen niet ontbreken, een dag die dank baar zal stemmen voor 't geen in zoo korten tijd bereikt is en voor de blij ken van medeleven die men ondervindt, maar ook een dag die een stimulans zal beteekenen voor een prospereerende toekomst. In dezen geest wenschen wij directie en medewerkers van harte geluk met de gebeurtenissen van a.s. Dinsdag 18 Mei. CDfïDT VOETBALSPORT. K. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Derde klasse 1). DEN BOSCH. Ha M. v. B. uit Vlijmen, P. v. B., Loonopzand; Chr. J. v. D., Waspik; J. D., Kaatsheuvel; J. W. W. R. H., Dussen; H. v. H., Eethen; H. K., Waal wijk; B. K„ Dussen; P. A. K., Dussen; J. A. K., Eethen; W. M. L., Waalwijk; L. J. M. A. L., Waalwijk; W. L., Waalwijk; C. v. d. M., Genderen; C. J. J. M., Waalwijk; G. J. M., Waal wijk; J. R., Sprang-Capelle; Ph. W. S., Drunen; J. J. v. d. S., Sprang; P. S., Waspik; J. S. S., Drongelen; J. Th., Genderen; G. H. v. d. V., Waalwijk; C. J. H. V., Heusden; P. J. v. W., Kaatsheuvel; J. H. de W., Waspik, werden allen veroordeeld wegens over treding der Invaliditeitswet. De vonnissen liepen van 3 tot 5 boete. C Ter correctie. De caféhouder C. v. D. te Dussen had een grooten mond gehad tegen een ambtenaar, die bij hem kwam in functie. Hij was niet ter verantwoor ding verschenen. Wegens beleediging eischte de offi cier 1 week gevangenisstraf. De Politierechter sloeg de beleedi ging niet zóó hoog aan. Het vonnis luidde slechts een rijksdaalder. Een reiziger bestolen. W- L. K., 24 jaar, een alleenwonen de arbeider te Vlijmen had in 1937 in zijn dorp uit de auto van den handels reiziger W. Mutsaers te Tilburg een koffer met damesschorten ontvreemd. Hij werd deswege veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Conform den eisch werd W. S„ 24 jaar, mandenmaker te Vlijmen, vrijge sproken van heling in deze zaak. Zilveren onderwijzers-jubileum Jan Tuerlings. De scholen in feeststemming. De nationale driekleur die heden morgen wapperde van het klooster der Eerw. Broeders van Liefde, vanaf de St. Bernardusschool en St. Jans- school deden kond dat hier feest stemming heerschte, en terecht. De heer Jan Tuerlings herdenkt he den den dag, dat hij vóór 25 jaren als onderwijzer, eerst hij het openhaar, later hij het Bijz. Lageronderwijs werd aangesteld in deze gemeente. De sympathie die steeds naar dezen ijvervollen opvoeder der jeugd uit ging, deed met gerustheid verwach ten, dat dit heugelijk feit niet onge merkt zou voorbijgaan en dat den heer Tuerlings een waardige herden king van dit feit zou worden hereid. We hehben ons hierin niet vergist, doch hoe kon het ook anders. Gedu rende 25 jaren toch was de heer Tuer lings de tactvolle onderwijzer, die naast de belangen van het onderwijs, al wat in zijn vermogen lag, gaf voor de vorming en opvoeding van de jeugd. Meer dan ooit hleek dan ook thans de dankbaarheid van de velen die bij hem het eerste onderwijs genoten. Ook hij het onderwijzend perso neel geniet de heer Tuerlings waar deering voor zijn onverdroten ijver en niet in het minst om zijn collegiali teit in den waren zin des woord. Des morgens om 8 uur werd in de parochiekerk van St. Joseph een H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarbij de jubilaris met echtgenoote en kinderen, het onderwijzend perso neel en de leerlingen der heide scho len tegenwoordig waren. Onder leiding van den Eerw. Broe der Alardus zong een twee-stemmig gemengd koor op zeer verdienstelijke wijze de Messa van Bottesella, terwijl de wisselende gezangen werden uit gevoerd door het koor der Eerw. Broeders van Liefde. Om 10 uur opende de Eerw. Broe der Overste met een kort woord de huldiging door de schooljongens. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de HoogEerw. Deken van den Brekel, Pastoor F. de Klijn, burge meester Mallens, de Weleerw. kape- gewonnen hebben. ESV is een taaie, harde, ploeg die alles in het werk zal stellen haar plaats in de 2de klasse te behouden. Een gelijk spel lijkt ons nog niet zoo'n gek resultaat. Ti vol i ontvangt den oud-tweede klasser Gudok op bezoek en wc gelooven niet dat Tivoli de stoere Tilburgers de baas kan blijven. ZBW heeft een thuiswedstrijd tegen Heusdcn waarbij laatstgenoemde wel aan het kortste eindje zal rekken. VlijmenKaatsh.-Boys wordt ook een over winning voor de thuisclub. BURGERLIJKE STAND. KAATSHEUVEL. Geboren Chrlstinnn Johannes Martinus, zv. A. J. Vesters en Pa. Aa. Ja. Jacobs Laurenllus Franeiscus Maria zv. J. H. Sperber en Eth. Pa. Laurijssen Peter Johannes Engelbertus Maria, zv. C. D. v. Wanrooij en Ca. Ha. v. Micrlo Adrianus zv. J. Vast ré en Ja. Ca. v. Rlcl Johannes Maria zv. Th. P. Hendriks en Ja. Aa. Dingemans Francina Antonia Gerardus Maria dv. M. Mens en Ma. Aa. Ca. v. Heijst. Huwelijksaangiften Franciskus Damen, oud 28 jaren en Cornelia Couwenberg, oud 28 jaren, beiden nlhier Johannes Hoevenaars, oud .10 jaren en Wa. v. Beers, oud 20 jaren, belden alhierWilhelmus Vugts, od 36 jaren en Jacoba Roeien, oud 36 jaren, beiden alhier. Gehuwd J. Verboven, oud 41 jaren en Ca. Remmeren oud 34 jaren, beiden alhier J. Aa v. Loon, oud 25 jaren, te Waalwijk en Ea. D. Schrnuwers, oud 26 jaren alhier. Overleden Wilhelmus Vos, echtg. van Aa. de Ruijter, oud jaren Maria Pols, echtg. van M. I.aros, oud 64 jaren Cornells Antonius Brouuwuers, oud 10 weken Hendrika Elisabeth v. d. Schans, oud 15 jaar. Ingekomen J W. Sup van Oisterwljk A. v. d. Made van Dongen Ca. v. d. Made van Tilburg J. Krol van Waalwijk M. A. Biekens en gezin van Waalwijk Wed. v. d. Hoof en gezin van Helvoirt P. Ligt voet van Amsterdam Ma. Gu Teurlings van St. Oedenrode. Vertrokken Aa. Ma. Schellen naar Tilburg Pa. Ma. Schellen naar Tilburg H. J. Noordman naar Avereest Ja. Pa. Ca. de Kort naar Olrschot Ma. Ca. Hultcrmans naar Dongen Eth. Ma. Pi. Verhelst naar Best J. J. M. Verhiel naar Iilburg Ha. Wa. Damen naar Terhcijden J. A. Verduijn naar Waspik. Programma voor Maandag (2n Pinksterdag) AjaxBe Quick (Zondag 16 Mei). FeijenoordGo Ahead AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2de klasse. Willem II'Miranda MVV—Middelburg Promotiecompetitie 3de klasse. AxelTerneuzen TOP—ESV TivoliGndok ZBVVHeusden Vlijmen—Kaatsh. Boys KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, AJAX—BE QUICK. Deze wedstrijd zal met meer dan gewone be langstelling worden tegemoetgezien, dan de an dere wedstrijden in» deze competitie. En wel omdat iedereen verwonderd is over de buiten gewone resultaten die Be Quick in de lands- kiiinpioenscliapscompetitie heeft weten te be halen en die haar tot een ernstigen candidaat voor liet kampioenschap stempelden. Het zou ons dan ook niet verwonderen, wan neer Ajax morgen moet toezien dat Be Quick zich mede aan de leiding plaatst. Geheel on mogelijk zou dit niet zijn, maar vanwege de eigen omgeving geven we Ajax toch een betere kans op een kleine overwinning. FEIJENOORD—GO AHEAD- Feijenoord schijnt zich in haar nieuw stadion reeds goed thuis te gevoelen, gezien de spreken de resultaten die zij hier reeds wist te behalen. We gelooven daarom ook wel dat zij morgen over Go Ahead de baas zal blijven, ware het niet dat dit Go Alieads laatste kans is. Er zal daarom hard voor een overwinning door de Rotterdammers moeten worden gevochten, en zoo gemakkelijk ais vorige week legen PSV zullen zij het zeker niet hebben. AFDEELING IV. Promotieconipetitie 2de klasse. Hier zijn de wedstrijden weer hetzelfde vast gesteld ais vorige week. Willem II krijgt Miranda op bezoek en kan tegen de Limburgers wel een overwinning behalen. MVV ontvangt Middelburg en zal de kampi oenen wel met een nederlaag naar huis toe sturen. Promotiecompetitie 3de klasse. TOP, dat de vorige week de competitie zoo goed inzette, zal morgen zoo gemakkelijk nog niet

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9