Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. AMNE Gemeenteraad Raamsdonk. FEUILLETON JOORO-BRABAItD" Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD. NUMMER 41. WOENSDAG 19 MEI 1937. 60e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag el Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. De raad dezer gemeente kwam Za terdagmiddag, 15 Mei 1.1. in openbare vergadering bijeen onder Voorzitter schap van den Edelachtb. heer Burge meester Moons. Van den heer de Jongh was een be richt van verhindering binnengeko men. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten is goedkeuring ontvangen van de wijziging der Bouw verordening, van de secretarie leges. Machtiging tot het doen van uitgaven op de begrooting tot een totaal van x/\< verschillende aanmerkingen op de be grooting. Verder is ingekomen een verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim; verslag van het agent schap der Arbeidsbemiddeling. Alle ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorstel van Burg. en Weth. tot beschikbaarstelling over '37 v. gel den voor extra-hulp aan werkloo- zen (Steunverleening B). Op voorstel van B. en W. wordt besloten over 1937 voor extra hulp aan werkloozen (steunverleening B) een bedrag beschikbaar te stellen van 2.per werklooze, dat wordt in to taal 802. Het Rijk draagt 3.30 per werklooze bij. 3. Vaststelling kohieren der straat belasting, der rioolbelasting A en der rioolbelasting B over 1937 en suppletoire kohieren der straatbe lasting over het belastingjaar 1935 en 1936. Worden aldus vastgesteld. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 19) Jenny voelde haar oogen branden van moeilijk bedwongen tranen en haar stem klonk gesmoord toen ze antwoordde: Je kunt haar niet spreken, John. Ze kan niemand ontvangen mij niet eens. Waarom niet, Jenny? Kun je dat niet raden? Trillend heesch, kwamen de woorden over Jenny's lippen. - Neen, het spijt mij erg, maar ik heb geen idee. Je zult me de reden moeten zeggen Jenny sprong op. Niet hier, hijgde ze. Ze kijken allemaal naar ons Pamela brandt gewoon van nieuwsgierigheid om te welen wat we toch hebben, zie maar. Jenny wipte door het openstaande venster op het betegelde terras het was maar een klein sprongetje. John volgde haar voorbeeld en zag haar als een witte schaduw voortbewegen door hel duister van den tuin. Het geluid van de gramofoon doofde uit tot een ver gejengel. Het huis stond halverwege op een 4. Ontwerp-raadsbesluit tot vaststel ling van het bedrag der vergoe ding voor de bijzondere scholen, ingevolge artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920. 5. Ontwerp-raadsbesluit tot het ver- leenen van een voorschot op voor melde vergoeding. Op voorstel van B. en W. wordt besloten 80% uit te keeren op de vast gestelde bedragen der vergoeding voor bijzondere scholen, ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot inwilliging van het verzoek van het bestuur der R. K. Bijzondere lagere jongensschool, te Raams- donksveer, om beschikbaarstelling van de noodige gelden voor aan schaffing van leermiddelen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten op het verzoek van het bestuur der R.K. Bijz. Lagere Jongensschool te Raamsdonksveer, een bedrag van 390.40 beschikbaar te stellen van de gelden noodig voor aanschaffing van leermiddelen. Dit bedrag is ook door den inspecteur goedgekeurd. 7. Alsvoor van het bestuur der R. K. bijzondere jongensschool, te Raamsdo_nk(dorp) tot het aan schaffen'van schoolmeubelen. Voor de Bijz. R.K. School in Raams- donk(dorp) wordt eenzelfde bedrag beschikbaar gesteld voor het aan schaffen van schoolmeubelen. 8. Ontwerp-raadsbesluiten tot wijzi ging van de begrooting der Ge meente en hare bedrijven voor het dienstjaar 1936 en 1937. Worden goedgekeurd. 9. Bezwaarschriften tegen plaatselijke flauwe heuvelhelling. Van het punt waar John zijn nichtje inhaalde daal de het terrein terrasvormig naar mal- sche graslanden, waar een breede, on diepe beek doorheen liep. Helder maanlicht viel over het als vloeiend zilver voortstroomende water en de /waar-geurende seringen op het terras heneden hen. En Jenny, kun je het me niet vertellen? Jenny keek hem aan. In het vage schemerlicht voelde ze haar zelfver trouwen groeien. Je zult me wel heel dwaas vin den. John, begon ze, maar ik moest er heter aan gewend zijn ik kan er gewoon niet aan wennen. We waren altijd samen en nu heb ik haar al in meer dan een jaar niet gezien. En zij heeft de baby nog niet eens gezien. Er klonken tranen in haar stem. Maar ik begrijp er niets van, waarom dan toch....? Jenny stampvoette. Ik geloof dat je het erop toelegt om mij pijn te doen. Heb je er een soort wreed plezier in om anderen pijn te doen? Is dat je aard? Absoluut niet. Ik wil alleen weten waar Anne is? Zij is ergens waar jij haar niet kunt bezoeken. Waarom geloof je me toch niet? Kort voor mijn trouwen is ze. .is ze ziek geworden en ze heb ben haar opgesloten. Niemand mag hij haar. Een inwendige stem had John ge zegd, dat dit komen zou; het was als of hij het uit de verte had zien aan komen een langen weg af. En nu het hem had bereikt nu zijn onbe- belastingen. Van den heer Elshout is een be zwaarschrift ontvangen op het ver gunningsrecht. Dit is echter te laat in gediend en komt duS niet meer voor behandeling in aanmerking. De heer De Klerk heeft gegronde bezwaren tegen de rioolbelasting. B. en W. stellen voor ontheffing te verleenen tot een bedrag van 1.51 der straatbelasting en 3.54 der riool belasting. De heer De Leijer vraagt verlaging van zijn vergunningsrecht van ƒ75.—. B. en W. meenen dat geen enkele reden voor verlaging aanwezig is. De heeren Weterings en Jansen be talen eenzelfde bedrag. De heeren Elemans merkt op, dat de bedragen in Waspik niet zoo hoog zijn. De Voorzitter zegt, dat men daar hier niets mede te maken heeft. De heer Lankhuyzen vraagt of er wel rekening gehouden is met den om zet, daar een kleine zaak dikwijls meer EEN POLIS LEVENSVERZEKERING stemde ongeformuleerde vrees gestal te had gekregen in 't gesproken woord, verzette alles in hem zich ertegen in een heftige, intuïtieve ontkenning. Hij hoorde de wind door de seringenstrui ken spelen, hij hoorde Jenny's adem in hortende snikken gaan, hij hoorde Pamela's Austin's heldere, hooge jon gensstem in de verte een stuk van een jazz-deun zingen. En hij wachtte tot hij weer in staat was rustig te spreken. Bedoel je.... dat Anne krank zinnig is? Jenny barstte nu in woest huilen uit. Het het spijt me verschrikke lijk, dat ik je pijn doe, verontschuldig de John, van zijn stuk gebracht dooi haar hevige emotie, zich stamelend, maar ik moest het weten. Dus je be doelde dat? O! Het was een meelijwekkende jammerkreet. Ze bedekte haar gezicht met de handen en lusschen het huilen door hakkelde ze: O John, het breekt mijn hart! Die arme, lieve Anne! En haar slank figuurtje schokte in krampachtig snikken. X. ANNE BELINDA. AnncWaveney trad in de lentezon- neschijn naar buiten en keek om zich heen. Een vrouw die voorbij ging staarde naar haar, Anne keerde zich naar reclus en wandelde weg; ze drceg het hoofd hoog en haar hart klopte fel. Een minuut later was ze de starende vrouw vergeten; ze zag op naar den blauwen hemel, die vol blij licht was, keek naar een indrogend omzet dan een groote. De Voorzitter zegt, dat het bedrag naar den omzet berekend is. Rondvraag. De heer v. Woerden zegt dat de losplaats aan den nieuwen Dombosch niet te gebruiken is wegens den stijlen oprit. Ook voor den ouden Dombosch wil spreker de aandacht vragen, daar hier de watertoestand in vergelijking met andere gemeenten bedroevend slecht is. Spreker vraagt de sluis te laten ver beteren. Spreker bejammert het dat de daartoe bevoegde commissie zich zoo weinig van den toestand op de hoogte stelt. De gemeente moest zich schamen zoo slecht voor deze gronden te zor gen. De Voorzitter geeft weth. Schoen makers als voorzitter van de commis sie het woord. In verband met het hooge water van dezen winter, zegt weth. Schoenmakers, is het niet te ver wonderen dat er ook hier zooveel wa ter staat. Het heeft den geheelen winter gere gend. Er was een hooge waterstand op alle rivieren, en de sluizen konden die massa's water niet ineens verwer ken. Andere polders hebben er ook last van. De Voorzitter zegt, dat de commis sie wel waakzaam is en a.s. Dinsdag den toestand gaat bekijken. De heer Lankhuijzen heeft den toe stand ter plaatse bekeken en meent dat het veel beter kon zijn. Van bevoegde zijde heeft hij ver nomen dat de sluisbuis lek is. Hij stelt daarom voor de sluis te laten onder zoeken en de sloot die er op uit loopt te laten verbeteren. De Voorzitter zegt, dat de sluis ver beterd zal Worden. De lek zit echter naar den heer v. d. Heuvel mededeelt achter de sluis. De heer de Bruijn meent ook dat den toestand slecht is, doch hij acht dhr. Schoenmakers capabel genoeg den toestand in orde te maken. modderplasje op het plaveisel, een bewijs dat het den afgeloopen nacht geregend had, naar een klein meisje met rossig haar, waarin de zonne stralen speelden, naar een magere kat* die met glijdende tijgerbewegingen over den weg sloop en op dat oogen- blik waren al deze dingen even mooi en heerlijk voor haar. Een echte kat in een echte Londensche straat, echte mensehen, op boodschappen en brood winning uit, elkaar aansprekend en een vluchtig praatje makend, een echt kindje in een kinderwagen. Toen ze het kindje passeerde, twinkelden er gouden vonkjes in Anne's oogen en hel kindje maakte een kraaigeluidje, en stak een natbelurkt handje op. Anne sloeg een hoek om en riep een juist passeerende taxi aan. Ze had zich herhaaldelijk erin verdiept, dat dit alles zoo zou zijn dag en nacht had ze eraan moeten denken. Nu hel eindelijk werkelijkheid was, kreeg ze een sensatie alsof ze vleugels had; ze voelde zich zoo intens gelukkig, dat het geluk haar van den grond scheen te tillen en voort te dragen zonder dat zijzelfs iets behoefde te doen. Ze zat in de taxi en haar oogen dronken gre tig in wat ze op straat zag. Ze droeg een aardig tweed mantelpakje en een kleinen vilthoed. De mantel en de rok en de hoed waren een jaar geleden nieuw geweest. Ze waren nog nieuw maar uit de mode! Het uiterlijk van de vrouwen en meisjes, die de taxi voorbijstoof, liet haar, zelfs hij den vluchtigen blik die zij op hen kon werpen, daarover niet in twijfel. Wat zou Jenny wel van haar kleeren zeg gen? Ik kan het haar vragen ik kan De heer v. Woerden zegt, dat daar het land van de gemeente is, de ge meente het voorbeeld moest geven. Er wordt reeds van gesproken dat de gemeente hier zoo verwaarloost. De heer Lankhuijzen vestigt nog maals de aandacht op den oprit van den loswal bij den nieuwen Dombosch, die naar sprekers meening niet te ge bruiken is, die moest grooter zijn. Weth. Schoenmakers vindt dat de loswal goed is en voldoende groot. Doch daar er ook andere personen lossen dan de pachters der gemeente, is er te weinig ruimte. De gemeente heeft echter voor die andere pachters niet te zorgen. De loswal is voor de belangen der gemeente voldoende groot. De Voorzitter zegt, dat de bedoe ling van den loswal is dat de pachters van land van de gemeente daar hun bieten kunnen lossen. Maar als er ge legenheid en ruimte voor is, kunnen particulieren tegen betaling ook van den loswal gebruik maken. De belan gen der gemeente mogen echter niet in verdrukking komen. De commissie zal echter een en an der bekijken. De heer de Bont vestigt de aandacht op den slechten toestand van den Pa- ralclweg vanaf het huis van dhr. Snij ders. De Voorzitter zegt, de zaak te zul len laten nazien. De heer Lankhuijzen zegt, dat van de waterleiding in de Julianastraat de aansluitingen zoo ver boven den weg uitsteken. De Voorzitter zegt, dat dit komt omdat dit een nieuwe weg is die na tuurlijk verzakt, terwijl de putjes blij ven zoo ze zijn. De zaak zal echter in orde gemaakt worden. Hierna sloot de Voorzitter de ver gadering. Jenny vandaag zien en spreken ik kan haar alles vragen wat ik wil. Anne Wveney zuchtte van geluk. Hel vooruitzicht Jenny te zullen zien, bracht een blos op haar wangen en dansende lichtjes in haar donker blauwe oogen. Haar gedachten dans ten ook. Toen dwong ze zich om rus tig haar verdere plannen te overwe gen. Dansende gedachten waren heel mooi en aardig, maar ze moest prac- lisch zijn er was nog ontzettend veel te doen voor ze naar Jenny kon gaan. Ze had als adres liel hotel opge geven, waar zij en juffrouw Jones ruim een jaar geleden hadden gelo geerd. Maar toen de taxi de weiheken- de straat indraaide, kwam een ondefi nieerbare gewaarwording van af schuw over haar. Ze had er geen idee van gehad, dat ze op die manier zou reugeerenHet was onredelijk, onge rijmd, mal, maar het geval was er onmiskenbaar en onontkoombaar. De naam van een ander hotel flit ste haar door den geest. Handelend in een opwelling, gaf ze door de spreek huis hel adres aan den chauffeur. En terwijl ze weer achterover leunde, gleed het afgrijzen, de verschrikkin gen van haar af ze trilde van op luchting. Het hotel waarheen ze nu reed, zou precies zijn wat ze hebben moest: ijselijk netjes, met een vleug je van stille deftigheid en niet te duur. Aurora Fairlie logeerde er altijd als ze in Londen was. Even glimlachend vroeg Anne Waveney zich af waar Aurora nu zou zijn en wat ze wel uit voeren mocht. (Wordt vervolgd). De Echo van het Zniden, Waalwpsche en Langstraatsche Conrant, GESLOTEN BIJ DE GEEFT ZEKERHEID VOOR DE TOE- KOMST VAN U EN DE UWEN.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1