De groote feestdag der N.V. Ivo v. Harens Schoenfabrieken. Een unieke, onvergetelijke feestdag voor directie, personeel en onze plaats» Provinciaal Nieuws. Woensdag 19 Mei 1937 No. 41. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad Hoog waren de verwachtingen ge spannen ten opzichte van de zoo groot scheeps opgezette feestelijkheden waar van Waalwijk gisteren getuige is ge weest. Zooals de fa. van Haren ook in za ken gewoon is alles grootscheeps aan te pakken, zoo zou ook het bereiken van dezen bijzonderen mijlpaal in de ont wikkelingsgeschiedenis van dit bedrij worden gemaakt tot een luisterrijken jubeldag, tot een waardig, onvergetelijk feest voor alle betrokkenen en belang stellenden. Over de groote organisatorische pro blemen die opgelost moesten worden om dezen gloriedag naar wensch te doen slagen, om de honderden feeste lingen naar Waalwijk en weer naar huis te brengen en tenslotte om te zor gen dat het den meer dan 1200 gasten aan niets ontbreken zou, daarover heb ben we in ons vorig nummer reeds zoo een en ander gezegd. Voor geen moeilijkheden of kosten is men echter teruggeschrikt, er is met man en macht aan de voorbereiding gewerkt en thans, nu het feest tot het verleden behoort, kunnen we getuigen dat het in elk opzicht een schitterend verloop heeft gehad, dat het zeker ieders ver wachting verre heeft overtroffen en dat het een indrukwekkende manifestatie is geworden van den geweldigen omvang die dit bedrijf in enkele jaren tijds ge nomen heeft. Wat bijzonder opviel was het groote enthousiasme waarmede de honderden employés van hier en van elders aan dit feest deelnamen, de er kentelijkheid en het hartelijk mede-, leven dat door hen aan den dag werd gelegd, alsmede de overweldigende be langstelling uit alle kringen, waarvan bij de opening en bij de receptie werd blijk gegeven. Daardoor is deze dag voor de voort varende directie tot een glorie-dag ge worden, waarop zij met rechtmatigen trots het resultaat van 8 jaren ener gieken arbeid heeft kunnen aanschou wen en heeft kunnen constateeren hoe veel bewondering en waardeering zij daarbij heeft weten af te dwingen. Ook voor de honderden werkers in dit bedrijf was het een onvergetelijke feestdag, die een krachtige stimulans zal beteekenen om ieder op zijn gebied ook aan den verderen uitbouw zijn bes te krachten te blijven geven. Onze gemeente stond gisteren als het ware geheel in het teeken der Van Haren's-feesten. In dichte drommen verdrong het publiek zich op die pun ten waar men iets van deze veelbespro ken, grootsche feestelijkheden te zien kon krijgen. Reeds vanaf den vroegen morgen brachten de vele auto-bussen, die de employé's der filialen naar het hoofd gebouw en het Hoogeinde vervoerden veel vertier in onze plaats. Groote doe ken met sprekende opschriften, maak ten de voorbijgangers duidelijk dat het vroolijke gezelschap op weg was naar het Van Haren-feest. Aan het Hoogeinde, waar in den voormiddag reeds veel publieke belang stelling was, had de politie de handen vol om het verkeer te regelen. Tiental len autobussen werden op het markt plein geparkeerd, zoodat ook het cen trum spoedig in het teeken stond van deze bijzondere gebeurt», nis. In groepen werd door het winkel personeel een rondwandeling gemaakt door de schoenfabrieken en onder des kundige toelichting konden de honder den se'noenverkoopsters, filiaalchefs en andere employé's der filialen eens nader kennis maken met het geheele produc tie-proces dat de schoenen moeten door- loopen die door hen aan het publiek worden verkocht. Ook de Edelachtb. heer Burgemees ter Moonen, de beide Wethouders de heeren Eibers en Smolders en de ge meente-secretaris, den heer van Mierlo, gaven reeds vroeg acte de presence en volgden in de fabriek met belangstel ling de geheele fabricage van het van Haren-product. Bezoek van de pers. Te 11 uur verzamelden zich in het ruime privé-kantoor de vertegenwoor digers van een 60-tal bladen en nadat zij door de directie hartelijk en gastvrij verwelkomd waren, werden ook deze pers-menschen in de reusachtige fa- brieksruimten rondgeleid, waarbij het hen aan deskundige explicatie niet ont brak en die hen een duidelijke en inte ressante kijk gaf op het omvangrijke en gecompliceerde productie-proces in de ze groote met de nieuwste machinale vindingen toegeruste schoenfabriek. Per autobus werden de pers-verte genwoordigers na afloop naar Hotel Verwiel gebracht, waar hen de lunch werd aangeboden. De heer C. van Haren sprak hier een welkomstwoord en drukte er zijn ge noegen over uit dat de pers zoo talrijk was opgekomen. Hij liet uitkomen dat de directie de macht van de pers zeer hoog aansloeg en hoopte dat zij van haar bezoek aan het nijvere Waalwijk een gunstigen indruk zou meenemen. Spr. schetste in het kort de ontwik keling van het bedrijf sinds in 1929, dus slechts 8 jaar geleden, besloten werd den lederhandel om te zetten in de fabricatie van schoenen en den ver koop aan het publiek zelf ter hand te nemen. In Rotterdam werden de eerste 2 winkels geopend en na 8 jaar is dit aantal reeds tot 50 gestegen en de pro ductie tot meer dan een millioen paar per jaar, dank zij het fabrikaat, de re clame en het eenheidsprijzen-systeem dat van den beginne af succes heeft ge had. Het streven naar een juiste verhou ding tusschen fabricatie-kosten en ver koopprijs, de controle over fabricatie en distributie, het rekening houden met de koopkracht van het publiek, dat waren alle factoren die tot den grooten en snellen bloei hebben bijgedragen. Eenige cijfers. De procuratiehouder, de heer de Munnik, die zooals hij zeide gewoon was met droge cijfers om te gaan, ver strekte de pers hierna nog enkele inte ressante cijfers, waaruit deze groei wel heel duidelijk sprak. Op 23 Aug. 1929 werden te Rotter dam de eerste 2 filialen geopend, in 1930 volgde de opening van 6 nieuwe winkels, in het crisisjaar 1931 kwamen er slechts 2 nieuwe winkels bij. De schade werd in 1932 echter weer ruim schoots ingehaald door de opening van 7 nieuwe zaken in dat jaar. In 1933 volgden 4 nieuwe filialen. In 1934 we derom 4, terwijl 1935 een recordjaar werd, doordat toen niet minder dan 13 nieuwe zaken geopend werden. Nadat ook in 1936 en 1937 de nieuwe winkels in vrij snel tempo elkaar opvolgden, is thans in Waalwijk, de bakermat der van Haren's schoenfabrieken, het 50ste filiaal aan de beurt. Met deze snelle expansie moest na tuurlijk een gestadige uitbreiding der schoenfabrieken gepaard gaan. Naast groote uitbreidingen die aan de fabriek aan het Hoogeinde tot stand kwamen, werd in 1936 ook de fabriek der firma Donkers aangekocht en is de productie thans opgevoerd tot 15000 paar per week in fabriek I, 2000 paar in fabriek II en 4000 paar in fabriek III, in totaal dus 21000 paar per week of meer dan een millioen paar per jaar. Circa 1400 personen zijn in deze fabrieken en in de verschillende filialen werkzaam. Al leen het kantoorpersoneel omvat reeds 42 personen. Door den aankoop der lederfabrieken v.h. v. Iersel Witlox Co., die een ge weldige capaciteit hebben, opent zich weer een geheel nieuw terrein van werkzaamheid, waarin weer vele ar beiders emplooi zullen vinden. Na al hetgeen reeds tot stand is ge bracht, is de directie nog geenszins van plan op haar lauweren te gaan rusten, want reeds zijn de opening van 3 nieu we filialen en verschillende andere plannen weer in voorbereiding. Door een der pers-confraters werd aan het einde van den in elk opzicht keurig verzorgden lunch een dank woord gesproken en de beste wenschen geuit voor den verderen groei van het bedrijf, waarbij hij in het bijzonder wees op Ned. Indië waar z.i. voor ver deren uitbouw nog een uitgestrekt ter rein braak lag. De pers zou van dit bezoek aan het nijvere Waalwijk zeker een gunstigen indruk medenemen. Opening 50ste filiaal. Te circa 2 uur verzamelden zich in het nieuwe filiaal in de Grootestraat, waar een schat van bloemen het fees telijk aanzien niét weinig verhoogde, de directie met familieleden en tal van ge- noodigden, w.o. het dagelijksch bestuur der gemeente, architect, aannemer, pers-vertegenwoordigers, enz. Nadat de heer Ivo van Haren met een enkel woord de aanwezigen ver welkomd had, gaf hij het woord verder aan zijn broer, den heer C. van Haren, wien z.i. meer redenaarstalent aange boren was. Deze vertolkte de vreugdevolle ge voelens van de directie nu het 50ste fi liaal kon geopend worden in Waal wijk, de bakermat van het bedrijf. Hij dankte alle aanwezigen voor hun be langstelling en bracht hulde aan archi tect J. A. Lelieveld uit Hillegersberg, die met de verbouwing van dit filiaal de 50ste verbouwing voor de fa. van Haren voltooide, dus wel een bewijs dat zijn werk in den smaak viel. Spr. dankte verder den aannemer, den heer C. Timmermans uit Sprang, den schilder den heer P. Beijnen, ai rier, den chef van het nieuwe filiaal, den heer Erwich, de dames van Loon, den etaleur en alle verdere medewer- cers. Nadat de heer Lelieveld nog een dankwoord had gesproken voor de waardeerende woorden aan zijn adres en de genoodigden hun beste wenschen aan de directie hadden aangeboden, werd de champagne rondgediend en conden de deuren van het 50ste filiaal geopend worden. Défilé van het personeel. Intusschen naderde de lange stoet van ruim 1200 employé's der fabrieken en filialen die zich voor het hoofdge bouw aan het Hoogeinde had opgesteld en in zeer opgewekte stemming naar Waalwijk trok. Overal langs den weg stonden dichte rijen belangstellenden om dit imposante, buitengewone schouwspel gade te slaan. Vooral nabij het nieuwe filiaal in de Grootestraat was er zoo'n toeloop van publiek dat de politie de handen vol had om den weg voor den passeerenden stoet vrij te hou den. Voorop marcheerde een goed bezet muziekcorps, geheel uit personeel der Van Haren-fabrieken samengesteld, dat in keurige uniformen gestoken een kra- nigen indruk maakte ook wat de muziek betreft. Voor het filiaal werd even halt ge houden en bracht het korps den heer Ivo van Haren, die met echtgenoote en verdere familieleden, het gemeentebe stuur en verdere genoodigden voor den ingang den stoet gadesloeg een aubade. Aan enthousiaste toejuichingen ont brak het niet bij het passeeren van den stoet; onophoudelijk brachten de voor bijtrekkende groepen den heer v. Ha ren en familie een ovatie. Tal van op schriften als: „Dat kan alléén van Ha ren", .Ondervindt 't, van Haren wint 't", werden meegedragen; het leertip mannetje, het bekende blikvangertje in de Van Haren's reclames, zag men haast overal en in allerlei vorm. Het liep levensgroot mee in den stoet, het werd als een decoratie op den jas gedragen, het stond in tal van bloemstukken, zelfs op het feestgebak, de feest-menu's, op de reclame-ballons, enz. enz., kortom leertip" was troef. Nadat de lange stoet het nieuwe fi liaal was gepasseerd, trok men via de Mr. van Coothstraat naar de nieuwe Van Haren's lederfabrieken aan de Burg. v. d. Klokkenlaan, waar eveneens weer een massa publiek was samenge stroomd. Inbedrijfstelling lederfabriek. Op de binnenplaats dezer fabriek be merkten we behalve het voltallige per soneel, wederom het voltallige dage lijks bestuur onzer gemeente, de Z.E. heeren pastoors Heezemans en v. Erp, het bestuur van Waalwijks Belang en tal van bekende personen uit de schoen en lederindustrie en daarbij betrokken branches. i Toen de heer Ivo van Haren met familie op het terrein arriveerde en op het feestelijk met bloemen versierde po dium plaats nam, werden hen geestdrif tige avaties gebracht en speelde het muziekcorps een ,,Lang zal hij leven". Ook de toespraken die hierna gehou den werden, werden herhaaldelijk door toejuichingen onderbroken, als wilden de honderden hier verzamelde em ployé's met hun bijvalsbetuigingen de woorden van hulde en erkentelijkheid bekrachtigen. Door de luidsprekers-installatie van het R.D.B. werd het gesprokene voor iedereen duidelijk verstaanbaar weer gegeven. Pers-fotografen en filmoperateurs de den hun werk. De fabriekssirene loeide. Er was een echte feestelijke stemming en deze plechtigheid van de inbedrijf stelling der lederfabriek, en de huldi ging van winkelchefs, winkelpersoneel en kantoor- en fabriekspersoneel, met hartelijke toespraken en schitterende geschenken, mag dan ook zeker tot het meest indrukwekkende gedeelte van den feestdag worden gerekend, die den stichter en leider van dit geweldige be drijf en zijne naaste medehelpers wel de grootste voldoening zal hebben gege ven. Toespraak van den heer C. van Haren. De heer C. van Haren heette Burg. en Weth., de ZEerw. heeren geestelij ken, het bestuur van Waalwijks Be lang, de pers en alle aanwezige chefs en employé's van harte welkom op dit terrein, waarop de fa. van Haren thans een nieuwe actie gaat inzetten. De directie heeft bij het bereiken van dezen bijzonderen mijlpaal in de ont wikkeling van het bedrijf alle werkers, die, hetzij door de verhooging van schoonheid en kwaliteit van het pro duct, hetzij door het verkoopen daar van al het mogelijke hebben gedaan om dezen snellen groei te bereiken voor een gezamenlijke feestviering bijeen willen brengen. Ook het personeel verheugt zich in dezen gestadigen groei en bloei van hun bedrijf, dat ook voor hen be- teekent een consolideering van hun be staansmogelijkheid (luide instemming). Als een frappant staaltje van dit me deleven haalde spr. aan hoe vlak na het gereedkomen der laatste nieuwe uit breiding der schoenfabriek, toen Vrij dagsmiddags de eerste ploegen reeds in de nieuwe fabriek aan het werk waren gegaan en plotseling de alarmkreet „brand" weerklonk, hoe toen niet al leen de directie maar ook het personeel de emotie aangreep en besefte wat er op het spel stond. Met leeuwenmoed hebben die arbeiders toen gevochten om het onheil te keeren en het is hen ook gelukt het vuur te bedwingen, doch 11 menschen lagen haast onher kenbaar door brandwonden verminkt in het ziekenhuis. En als spr. dan de rij bedden langs ging, dan beklaagden deze gewonde redders zich niet, doch zeiden: „De fabriek is gelukkig toch gespaard gebleven, wij hebben dus nog ons werk en ons brood (langdurige toejuichingen). Spr. noemde het begin van den ar beid in deze nieuwe lederfabriek de bekroning van het werk tot op heden en wekte ieder op met moed en ver trouwen verder te arbeiden, in de le derfabriek thans onder leiding van den nieuwen medewerker, den heer J. van Iersel Jr. en met de onmisbare hulp van God. Hij verzocht ten slotte den edelachtb. heer burgemeester Moonen tot de inbe drijfstelling der lederfabriek te willen overgaan. Toespraak burgemeester. Zijn edelachtb. noemde het voor een industrieele gemeente als de onze een verheugende gebeurtenis dat een van de grootste fabrieksgebouwen met een moderne installatie, na een gedwongen rust van een paar jaar weer in bedrijf werd gesteld. Daaraan verleende hij gaarne zijn medewerking al was deze dan slechts van symbolische beteekenis. Van Haren heeft de crisis ten spijt de schoenfabriek tot zoodanige ontwik keling weten te brengen, dat het de verwondering van velen maar ook de bewondering van iedereen afdwingt. Spr. hoopte dat de ontwikkeling van de looierij een afspiegeling moge zijn van de ontwikkeling van de schoenfa briek en hij had geen enkele reden hier aan te twijfelen. De stuwende kracht, die bij dalende conjunctuur een bedrijf tot bloei wist te brengen, zal thans bij de ingetreden verbetering zeker zijn doel weten te bereiken. In de hoop dat dit bedrijf sociale en economische voordeelen zou afwerpen en aan de directie voldoening zou schenken en haar optimisme ook hier niet zou falen, ging spr. er toe over de machines in werking te stellen. Terwijl de machines beginnen te draaien, laat de sirene een langgerekt fluitconcert hooren, de talrijke toe schouwers juichen en het muziekcorps zet een lustig wijsje in. Rede de heer Wilmont. Hierna voerde de heer Wilmont, controleur der filialen het woord. Spieker zeide dat er reden is om feest te vieren. Werden voor plm". 8 jaren in Rotterdam de eerste twee za ken geopend, vandaag beleven wij het heugelijke feit dat van het vijftigste filiaal de deuren werden geopend. Spreker zeide dan, dat nu op de eerste plaats hunne gelukwenschen moeten uitgaan naar hunnen eminen- tcn Directeur den heer Ivo van Haren, de groote motor en stuwkracht, die hel heeft bestaan om ondanks crisis en 'malaise, zijn firma te brengen aan den spits van de Hollandsche schoen industrie. Spreker gaf den heer Ivo van Haren de verzekering dat allen hun best zullen doen, om, de firma tol verderen groei en bloei te brengen. Hierna gaf spreker liet woord aan den oudsten employé den heer Arn. Lombarts, die sprak namens de win kelchefs. Rede de heer Lombarts. De heer Lombarts memoreerde in liet kort de jaren dat hij werkzaam was in de vroegere lederzaak, die steeds groeide en bloeide totdal geen uitbreiding meer mogelijk was, en de heer van Haren bet initiatief genomen had om de geheele lederzaak om te zetten in schoenfabrieken, welker pro ductie geplaatst moest worden in eigen verkoopfilialen, welke zaken sinds dien voortdurend bloeiden onder zijne eminente leiding. Spreker hoopt dat de heer Ivo van Haren nog lange ja ren de teugels in handen mag houden, en zeide er dan van overtuigd te zijn, dat allen hunne toekomst zonder zor gen tegemoet kunnen gaan. Als blijk van waardeering bood spr. namens de winkelchefs twee groote luchtfoto's aan in fraaie lijst, voor stellende de beide fabriekscomplexen aan het Hoogeinde en de Burg. v. d. Klokkenlaan, benevens de 4 fabrieken waarvan G foto's om geplaatst te wor den in de hoofdfilialen. Het dochtertje van den heer Lom barts bood hierna Mevr. v. Haren als bewijs van hoogachting en sympathie een bloemenhulde aan. Rede de heer v. Keulen. Hierna voerde namens het winkel personeel de chef van het oudste fi liaal, Hoogstraat Rotterdam, de heer A. W. v. Keulen het woord. Spreker huldigde met welgekozen woorden den heer v. Haren voor zijn persoonlijke werklust en energie, waarmee hij de zaak tot zoo'n grooten bloei heeft gebracht. Spreker noemde den heer v. Haren de groote stuw kracht die doorwerkte tot in de laag ste gelederen van zijn personeel. Hierna memoreerde spreker de eerste besprekingen van het tot stand ko men der eerste filialen en den bloei van het bedrijf. Spreker hoopte dat door middel van den voorgenomen export de firma een wereldfaam mag verwerven. Namens het winkelpersoneel bood spreker een schitterende album aan, bevattende de luchtopnamen van de 4 fabrieken alsmede de foto's van alle filialen, dus een beeld van het resul taat van de prestaties van den heer v. Haren waar hij met recht trotsch op kan zijn. Aan Mevr. v. Haren werd een fraai salonkussen aangeboden. Rede de heer de Munnik. Hierna was het woord aan den heer de Munnik, procuratiehouder, namens het geheele kantoor- en filiaalperso- neel, die sprak o.m. als volgt: Toen het bekend werd, dat het \ijltigsle tiliaal te Waalwijk met feestelijkheden zou worden geopend, meende het personeel uwer groote on derneming, dat deze unieke gelegen heid niet verzuimd -mocht worden U een blijk te geven van onze oprechte waardeering en dankbaarheid. Waardeering op de ecyste plaats voor uw geweldigen ondernemings lust en waardeering ook voor uw groot organisatietalent en niet te over- trelteh leidersschap. Het personeel ziet tegen u op als de groote leider, die het in ijver en toewijding van verre volgen wil. U hebt door uw mee gaandheid bereikt dat uw personeel liefde voor u heeft gekregen, voor uw zaak en met recht trotsch er op is te mogen werken in uw onderneming, die zij zijn gaan beschouwen als hunne zaak. In een tijd dat de gansche schoen industrie als het ware verlamd werd door de crisis hebt u het durven be staan, schoenfabrieken te bouwen en schoenwinkels te vestigen en in kor ten tijd uw bedrijf te brengen op een ongekende boogte, en thans wordt de kroon op uw werk gezet door de ope ning van uwe, Nederlandsch grootste zoollederfabriek. Als bewijs van dankbaarheid en te vens als huldeblijk bieden wij u aan een door kunstenaarshanden uitge voerde Delftsch Tegeltableau, voor stellende de vier fabrieken, alsmede bet portret van den stichter, hetgeen naar wij hopen voor u alsmede uwe echtgenoote en kinderen een blijven de herinnering moge zijn aan dezen zoo heugel ij ken dag. Rede van den heer Ivo v. Haren. De heer Ivo v. Haren dankte nier- na in een keurig gestyleerde rede allen voor deze treffende hulde, en sprak o.m. als volgt: Het is heden, 18 Mei, voor de N.V. v. Haren's Schoenfabrieken een ge denkwaardige dag. Wij zijn met de ontwikkeling van ons concern geko men op een punt waar de directie ge meend heeft een mijlpaaal te moeten slaan. Zoo u weet is heden van Ha ren's 50ste filiaal in Nederland ge opend en u waart zoo juist getuige der inbedrijfstelling van v. Haren's Le derfabrieken door onzen Edelachtb. heer Burgemeester. Als Directeur is mij de hoogst vereerende taak opge legd u allen onzen oprechten dank te betuigen, voor zoover gij hebt mede gewerkt aan den opbloei van ons be drijf. Op de eerste plaats breng ik dank aan God, Wiens zegen zoo zichtbaar op onze onderneming rust en ik hoop en bid dat wij dien zegen ook in de toekomst rijkelijk zullen mogen ont vangen. Dank ook aan het college van Bur gemeester en Wethouders, aan den Edelachtb. heer Burgemeester, die op ons eerste verzoek spontaan bereid was onze nieuwe fabriek in bedrijf te stellen. Dank ook aan de ZeerEerw. heeren Pastoors die hier aanwezig zijn voor hun dankbare medewerking. Verder nog aan de hier aanwezige journalisten en vertegenwoordiigers der Nederlandsche pers, die den roem der v. Haren's producten door het ge heele land wisten te verbreiden. Ik dank ook de vele zakenvrienden voor hunne bijzondere medewerking door ons uit alle landen der wereld de hulpmiddelen te verschaffen die het ons mogelijk maakten ons fabrikaat te stellen aan den spits der schoenin dustrie. Namens mijn echtgenoote dank ik ook nog het kantoor- filiaal- en fa briekspersoneel voor de overweldi gende hulde die ik zoo juist van u ontvangen mocht. Een bijzonder woord van dank wil ik nog wijden aan de mede-oprichters der vennootschap, de steun; i la ren van het groote concern. Het betreft hier mijn broeder C. N. v. Haren, mijn zwager dhr. Oomens en niet te ver geten den onvermoeiden procuratie houder den heer de Munnik. De aan wezigheid van ons geheele winkelper soneel dat uit alle oorden en steden des lands is herwaarts gekomen en dat wij vandaag als onze gasten beschou wen, vervult mij met bijzondere vreugde. Onder de bekwame leiding onzer verkoopsleiders de heeren Wil mont en Haak, hebt gij ondanks alle crisis van jaar tot jaar betere resul taten weten te behalen en zijn uwe ver koopcijfers in dit seizoen van dien aard dat wij ondanks onze productie van 21000 paar per week steeds naar uitbreiding van ons productieappa raat moeten blijven uitzien. Ook wil ik een woord van welkom toeroepen aan den nieuwen medewer ker in ons concern, den heer v. Iersel, bedrijfsleider dezer lederfabriek waar naar ik vertrouw weldra het zelfde kwaliteitsleder vervaardigd zal worden, als dat waardoor deze fa briek vroeger in binnen en buiten land zoo beroemd was. Tot slot Dames en Heeren, wensch ik u verder een prettige feestdag, die wij u als bewijs van onze erkentelijk heid hebben aangeboden. Ik hoop dat deze feestdag in een aangename en prettige stemming ver- loopcn zal, zoodat iedereen met vol doening op dezen heugelijken dag zal kunnen terugzien. De receptie. Op de receptie die in Hotel Verwiel werd gehouden, was de belangstelling eveneens overweldigend. Tal van au toriteiten, geestelijken, zakenrelaties en vrienden kwamen hier de directie en familie hun gelukwenschen aanbieden. Het feestdiner. I er wijl het personeel der filialen in de voorzaal van Hotel Verwiel en in „Musis Sacrum" aan een keurig ver zorgd diner aanzat, vereenigden de di rectie, familieleden en tal van genoo digden zich in de achterzaal aan een feestdiner. Hier werden vele hartelijke woorden gesproken. De heer Herman Hulshof uit Lich tenvoorde had als ceremoniemeester de eminente leiding. Zijn felicitatie tot den heer en mevrouw van Haren, hun kinderen en familie, was bijzonder wel sprekend en gevoelvol. Nog spraken hier de edelachtb heer burgemeester, die onder welgekozen en hartelijke woorden ook de belangen der gemeente naar voren wist te brengen de voorzitter van Waalwijks Belang, dé heer J. Timmermans Phzn., de heer Mr Overes, directeur der Incasso-Bank te Nijmegen, de heer Pimentel, hoofdver tegenwoordiger der lederfabriek „Ois- terwijk de heer Lelieveld, architect, die onder een geestige speech een gou den pen aanbood, e.m.a., aan 't eind al len in hartelijke woorden dank gebracht door den ceremoniemeester en den held van den dag den heer Ivo van Haren. Het avondfeest. Op het avondfeest in een der groote zalen van de lederfabriek die keurig was versierd, ging het er al spoedig heel vroolijk toe. De heer v. Haren toonde zich hier. zooals trouwens den geheelen dag, een zeer gul gastheer. De bekende Darling Band zorgde voor prima dansmuziek. Hoe groot deze feestzaal ook was en er voor het benoodigde aantal plaat sen was gezorgd, toch bleek ze nog te klein te zijn om een ordelijk verloop te verzekeren. Daarom werd voor het winkelpersoneel ook Hotel De Twee Kolommen als feestzaal aangewezen. De heer van Haren en familie hield zich geruiftten tijd in de beide feestzalen op en er heerschte tot laat een uitge laten vroolijkheid. Voor een aardige verrassing had de heer E. v. Beijnen gezorgdT die op alle door hem geleverde gebakjes een „leer tip-figuurtje had aangebracht. Honderden belangstellenden gingen 's avonds aan de Burg. v. d. Klokken laan de schitterend met schijnwerpers verlichte fabriek bewonderen. Bloemen en nog eens bloemen. Van de bloemenhulde die de directie bij deze gelegenheid ten deel is geval len is eenvoudig geen idee te geven. Overal waar men kwam, aan de schoen fabriek, de lederfabriek, in het nieuwe filiaal, in de feestzalen van Hotel Ver wiel en Hotel de i wee Kolommen, overal stonden tientallen fraaie bloem stukken, waaronder zeer kunstzinnige. Ook het aantal gelukwenschen en hul debetuigingen die'op andere wijze bin nenkwamen, is legio. Bij dit overweldigend aantal bewij-, zen van belangstelling en medeleven voegen wij tenslotte nogmaals glutine onze hulde aan de voortvarende direc tie met de beste wenschen voor den ver deren groei en bloei. Benoeming Tot leeraar Kngelsch aan de U.K. H.H.S.H.B S. is door het hoofdbestuur van O.M.ü. te Tilburg benoemd de heer Dr. A. J. A. Etman uit Rijswijk (Z.H.) Nieuwe Brigade-Commandant. Met ingang van 25 Mei a.s. is benoemd tot Commandant der bri gade bij de Koninkl. Marechaussée te Waalwijk, de heer Rooms. De heer Rooms is thans nog Wachtmeester der Marechaussée te Papendrecht. Schiiderskunst. In de etalage van de firma van Mil—Jansen, aan de Grooteslraat. alhier is momenteel een fraai schil derstuk geëxposeerd van onzen Waalwijkschen Kunstschilder, de heer Theo y. Delft. Het schilderstuk bestaat uit een bloemenvaas met magnolias, meet 90 bij 120 c.m. en is vervat in een mooi bijpassende breede lijst. Wij raden eenieder aan dit mooie kunststuk te gaan zien. De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk. De Stemgerechtigden Ingelanden van bovengenoemd Waterschap vergaderden gisterenmorgen in het café van den heer W. Pullens Cz. te Baardwijk. De inkomsten 1935—1936 geven een bedrag aan van f5393.90, de uitgaven een bediag van f3998,54. Batig saldo 1395.26. De begrooting 1937 1938 sluit debet en crediet met een bedrag van f5370.09. De heeren C. A. Baijens en J. v. Heesbeen leden van het Dagelijksch Bestuur, die aan de beurt van af treden waren, werden met algemeene stemmen herkozen. Aan het bestuur werd verder nog machtiging verleend om onder houdswerken in eigen beheer uit te te voeren. De weg Waalwijk-Heusden. Een mooie wegverbetering is thans tot stand gekomen tusschen Waalwijk en Heusden. Iedereen kende wel de lastige bochten bij het stoomgemaal over het Zuider-Afwateringkanaal. Thans zijn deze bochten aan zienlijk verbeterd en witte heldere paaltjes geven bij avond een duide lijke afbakening van den berm van den weg.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5