VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. SPORT. ADVERTËNTIEN, Groote Drieband- Biljartwedstrijd ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. HAAMSDONK. DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. WASPIK. HEUSDEN. Panhuisen uit Tilburg Mans Lefferts uit Leeuwarden. IN CAFÉ „CITY" Ook de weg zelf is van een prima dek voorzien geheel van asphalt, zoodat de gevaarlijke kiezels en scherpe sintels geen gevaar meer voor de banden der auto's doch vooralook voor de fietsers opleveren. De bochten zijn ook fiink ver breed terwijl de leuningen, der hekken van de brug boven de sluis, deuren verplaats zijn. Wanneer nu nog de klinker- bestrating over de brug verbeterd is, heeft Waalwijk een ideale ver binding met Heusden verkregen, die ook in de wintermaanden voor nat of vuiligheid niet gemeden be hoeft te worden. Wij willen echter van deze plaats nog even de aandacht vestigen op den weg van de Groensteeg tot het Stoomgemaal die niet in een al te besten toestand verkeert. Vooral voor wielrijders die vanaf de richting stoomgemaal komen is de rechter kant van dezen weg niet te berijden, daar hier langs zich zoowat alle kiezels en keislag hebben opgetast, waardoor men gevaarloopt hetstuur kwijt te raken en in den langs den weg liggenden sloot terecht te komen. Hopelijk dat ook hierin verbetering zal komen. De Wolhandkrab. „Het Puiloog" uit Waalwijk schrijft ons Als een bewijs dat 't gevaar voor de visscherij, voor de palingvisschei ij in het bijzonder, van de terecht zoozeer gevreesde Chineesche Wol handkrab van jaar tot jaar grooter wordt, in onze Zuidelijke visch— wateren, moge dienen dat op ééne dag in »Het Oude Maasje)) achter v.m. Baardwijk niet minder dan zes dezer dieren werden gevangen in zijn fuiken. Het zal weinigen bekend zijn dat ook onze Brabantsche rivieren,ka nalen, kreken en wielen al zóó erg «besmet» zijn. De wolhandkrab, ook wel Chi neesche kreeft geheeten, werd enkele jaren geleden in de stroomen en rivieren, vooral in het Noorden van ons land in groote getale aangetrof fen, waar zij groote schade aan de visscherij toebracht. Zij rooft niet alleen 't aas, maar wat het ergste is zij richt vooral groote vernielingen aan aan het vischzaad, waarop zij bij voor keur aast, alsmsde aan de visch netten. In het najaar van 1935 was volgens »De Maasbode» de plaag vooral in de provincie Groningen zéér groot op sommige plaatsen kon daar gedurende de herfstmaan den de hengelsport niet beoefend worden 1 Er schijnt daar echter thans verbetering ie zijn gekomen. Van de inmiddels ingestelde Commissie tot bestrijding van de ^olhandkrab is voorzitter Prof. R. /pL Hazelhof, directeur van het Zomtoiisch laboratmum te Gro— ningen'^en serefaris de heer A. Brink, ambtenaar der Ned. Heide Maatschappij te Arnhem. Een rapport over haar onderzoekingen verschijnt eerstdaags. Men doet goed, als men zulk een krab vangt deze ter beschikking te stellen van genoemde commissie. »Het PuiIoog« verleend indien gevraagd graag zijn medewerking in deze. Vermeld dient nog te worden dat voor belanghebbenden exemplaren dezer krabben te bezichtigen even tueel te bekomen zijn bij het lid den heer J. B. Verwiel, Naturalist te Waalwijk. BILJARTEN. Drieband Biljart Tournooi. Heden Woensdagavond wordt in café City bij H. de Ruijter het vervolg gespeeld om den wisselbeker voor het eerste drieband-tournooi dat in den omtrek van Waalwijk verspeeld wordt. De resullaten die in den eersten avond behaald zijn hebben de diverse biljartliefhebbers in ons vorig num. mer kunnen lezen. Welnu, biljart liefhebbers van Waalwijk en om streken, als U werkelijk iets nieuws, iets moois op biljartgebied wilt zien, komt dan hedenavond eens in café City, het is hier zuiver amateurisme. De beste drieband spelers van Waalwijk, de heeren Lodensleijn, Jan de GraafT, Leo van Schijndel, H. de Ruijter zullen hedenavond hun wedstrijd spelen tegen de heeren die benoemd werden om deel te nemen voor het drieband-kampioen, schap van Nederland. De heer Jan de GraafT heeft op het moment een punt verschil op den heer Lodensteijn, direct gevolgd door Leo van Schijndel en den heer de Ruijter. Hedenavond worden het zware wedstrijden, daar dit spel ook wel eens dikwijls van goede positie afhangt. Zeker de heer Panhuisen uit lilburg, de heer Lepperts uit Leeuwarden zijn in dit spel sterk, doch de Waafwijkers zullen laten zien dat zij in merg en been wils krachtig doch ook productief zijn in dit mooie doch zeer moeilijke spel. Aanvang van den eersten wedstrijd acht uur. t H. Princen. j- Te Vlijmen is in den leeftijd van 84 jaren overleden de heer H. Princen, oud-hoofd der school té Haarsteeg, waar hij meer dan 40 jaren werkzaam was. Wijlen de heer Princen was in Haarsteeg en omgeving een zeer geziene figuur. Hij was o.m voor van 't Wit Gele Kruis, van den Bond van harmonieën in de Langstraat, van de tuinbouwvereeniging «Vlij men« en van tal van andere ver- eenigingen. Onder groote belangstelling had gisteren de begrafenis te Haarsteeg plaats. Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Paul uit Benthuizen. Gloeilampen in beslaggenomen. Zaterdagmiddag werd door een tweetal rechercheurs uit Eindhoven een perooon uit Nijmegen aange houden, die trachtte gloeilampen te verkoopen aan de kermisexploitan ten op de kermis te Drunen. Een partij lampen werd nadat de assistentie van veldwachter van Nistelrooij was ingeroepen in beslag genomen en Dinsdag door een ingenieur van Philips onderzocht. Daarbij bleken een paar Belgische lampen te zijn, waarvoor de koop. man voor de herkomst hierheen zich te verantwoorden zal hebben. Plotseling gestorven. De vrouw van M. de Hart Joozen voelde zich Zondagmorgen onwel. Zij zakte ineen en overleed spoedig daarna. De Kermis. Drie dagen zijn verloopen in de beste orde en reet een ontzettend groote drukte en met 'n pracht van jolijt en pret, De menschen van Drunen en honderden hebben zich weer eens uitgeleefd en genoten, echtgenoten jong en oud. Dinsdag was minder druk van buiten volk, maar 't was een dag voor Drunen, waarbij in ongeveer alle caié's gedanst is geworden in een buitengewoon gezellige sfeer en onder de toonen van prachtig ver zorgde bands of een goede draai orgel zooals die van Slaats uit Waalwijk in calé Ph. Steenbergen. De Heijmans band speelde in café A. v. d. Veer goed en trok veel publiek evenals de accordeonband van de familie v. d. Akker in café A. v. d. Geld Voor muziekliefhebbers is daar 't puikje van de kermis. De Green-Smoking Band in Hotel Vissers handhaafde haar reputatie en hooien wij daarbij nog steeds graag. De komische band van de Vitaliuis in café Elshout deed ae zaal naast een massale volkszang overgaan in een lachende menigte, dank zij hun goede en rake streken en grappen. The Country Band in cale Klerks voorspellen wij een goede toekomst. Hun werk was goed en werd ge waardeerd door alle aanwezigen, die veelal met de muziek instemden door dapper mee te zingen, wat intusschen een meer voorkomend verschijnsel is in deze kermisdagen. De matinees afgedaan. Na een goed bezocht matinée van «Zang en Vriendschap» Zondag beleefde »De Volharding» en de Jongens-Congregatie Dinsdag 't feit dat deze matinée's binnenkort zullen hebben afgedaan. De opkomst van het publiek was bij geen van beiden groot. In de Jongens-Congregatie trad een duo op uit Breda, dat met zijn coupletten en voordrachten groot succes oogste. De Volharding gaf haar matinée met medewerking van het duo Hentom uit Waalwijk, waarbij verder commentaar overbodig mag zijn bij een verklaring: »'tWasaf», »we hebben genoten I» Uit het openingswoord van den heer Molenaar, merkten wij op, dat «De Volharding» in de toekomst voornemens is geen matinée's meer te organiseeren met kermis. Dinsdagavond omstreeks 7 uur ontstond in 't woonwagenkamp aan de Sluis alhier twist tusschen een tweetal vrouwen. Hiervoor sprongen de beide echt- genooten in de bres, waardoor de twist tusschen deze beiden werd voortgezet. Het mes kwam er aan te pas en een hevige vechtpartij ontstond. Hierbij werd de woonwagenbe woner D. D. zoo ernstig gewond door een zoon van zijn broer dat hij in eenzakte en even later over leed. De dader werd spoedig gegrepen en in arrest gesteld. De verslagen heid in ons anders zoo rustige dorp is algemeen. De volkstoeloop was geweldig. Zoowel geestelijke als genees kundige hulp werd den getroffene nog verleend, doch waarschijnlijk was hij toen reeds overleden. Het lijk werd in 't R.K. Gasthuis bij de Eerw. Zusters alhier onder gebracht. RAAMSDONKSVEER. Vrijdag 21 Mei a.s. des n.m. 8 uur zal voor de R.K. Staatspartij afd. Geertruidenberg in het parochiehuis alhier spreken de heer Serrarens, lid van de le Kamer der Staten Generaal. De Gemengde Zangvereeniging «Excelsior« behaalde op't concours te Werkendam met 339 punten den eersten prijs in de hoogste afdeeling. De directeur, dhr. Snijers verwierf den directeursprijs. De directeur en vereeniging ge feliciteerd. A.s. Zondag 23 Mei zal de St. Theresiakerk te Waspik-Boven worden bezocht door de jaarlijksche processie uit Tilburg. De H. Missen zijn op dien dag om 7 en 9 uur voor de parochie, en om ongeveer 10 uur voor de pelgrims uit Tilburg. Op Zaterdag 5 Juni a.s. hoopt de Zeereerwaarde Pater Placidus Heulers, van de ongeschoeide Carmelieten, oud. pastoor van Hazerswoude (Groenedijk), oen dag herdenken waarop hij voor 50 jaren de H. Priesterwijding ontving. Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris zal dit gouden jubileum alleen kerkelijk worden gevierd, met een plechtige H. Mis van dankbaarheid in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven op Zondag 6 Juni a.s. om 10 uur. Zuster Servia vierde haar 50 jarig kloosterjubilé in 't St. Antonius- gesticht alhier. De jubilaresse heeft ongeveer 25 jaar in het klooster alhier vertoefd en eveneens 'n 25 jaar in een klooster te Burghoorn (België). Zuster Servia verheugt zich nog over een Igoede gezond heid. RADiO-DISTRIBUTIE-BEDRïJl' WAALWIJK. DONDERDAG 20 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M, Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Londen Regional; Droitwich. Diversen. Brussel Fransch. Brussel Vlaamsch. uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Opera Muziek 1325 Zigeunerbaron. Die diebische Elster. Cavalleria R'usticana. Die Hochzeit des Figaros. Enlfuhrung aus dem Serail. 3428 Die fliedermaus. 4133 Die lustiges Wciber von Windsor. 2352 Kalif von Bagdad. 8.00 Droitwich. 9.40 Pauze. 9.45 Londen Regional. 10.50 Droitwich. 12.35 5.20 5.35 6.20 7—8 1699 2353 3416 VRIJDAG 21 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pau,ze. 9.35 Londen Regional. 4.20 Droitwich. 5.20 Diversen. 5.40 Droitwich. 78 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Populaire Muziek: 7310 FleuryMarsch. Soldatenkist. 2623 Serenade Nr. 1. Humoreske. 6189 Ganz allerliebst. Abends auf dein Niederrliein. 7311 Wir horen Walter Kollo. 6693 Tanzen mocht ich. Eva Walzer 6191 Dti holde kleine Mullerin. Die schone Nachbarin. 5838 Abschicd in der Lobau. Unter dem Sternenzelt. 6678 Ich mach mit dir am Sonntag eine Landpartie. Dir mocht' ich einmal im Mond schein begegnen 8.00 Droitwich. ZATERDAG 22 MEI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 6.20 Diversen. 6.50 Brussel Fransch. 78 uur Gramofoonmuziek v.h. R.D.B. Bonte Avond. 5399 Auf zurn tanz. DerbyGalopp. 2172 Momi. Dolly Dimples. 1730 Verscheidene Schweizer Jodler Volkslieder. Bei uns Dachauer. 5397 Beim Fleutenbach ess Huhzick huck. Einmal em Johr ha' mer Na .mensdag. 6956 Zapateado. Cielito. 6913 Satervalsen. En som a glad. 1362 Der Ritter vora Steckenpferd. Drie frechen Spatzen. 3552 Grusz aus Berchtesgadcn. 5479 La Paquita. Die lustigen Drei 8.20 Droitwich. 9.40 Brussel Fransch. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.30 Brussel Fransch. 10.50 London Regional. OnderwerpKatholieken weest ,°P Uw hoede. zuVeV^dèr" GezondlmkUcnmm°°'r" 1 ui Voor de EvanSelisatie Eben 1 "Wegens poging tot doodslag tegen der Gezondheidscommissie, Haezer te Raamsdonksveer hoopt alhier, ia door den gemeente- I veldwachter de Moor proces verbaal opgemaakt tegen P. C. G. uit Dongen. K. N V. B, Kampioenschap van Nederland. Kampioenschap van Nederland. SPRANG. N.E.O. R.K.V.V. HERCULES. WIELRENNEN. Supportersclub Joke van Geene. Morgen Donderdagavond zal het voorloopig bestuur van de Suppor tersclub voor Joke van Geene trachten een vast definitief bestuur voor deze vereeniging te krijgen. Nogmaals verzoeken wij sport menschen van alle rangen Donder dagavond in Gafé «City» aanwezig te zijn. Verschillende personen die in de sport bekend zijn, hebben dezer dagen een schrijven ontvangen om hunne belangstelling en mede. werking in deze te verleenen. Met veel personen kunnen wij iets beieiken, vele kleintjes maken een groote, daarom roepen wij U allen op, komt Donderdagavond ter vergadering om onzen Waalwijk- schen renner Joke van Geene te helpen. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. i. d. eetzaal. »De Eendracht« Vrijdagavond van half acht tot tien uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Pont St. Maxence of Quievrain. »W.C.B.« Vrijdagavond van half 7 tot 8 uur inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Pont St. Maxence en Quievrain. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. »De Wildernis roept«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. ONDERTROUWD Johannes P. van Zwiete.ring en Elisabeth M. van Rijswijk Sprang-Capelle 'j 13 Mei 1937. Waalwijk i Huwelijksvoltrekking Zaterdag 29 Mei a.s. Heden Woensdagavond tusschen de heeren LODENSTEIJN, Waalwijk J. DE GRAAFF, LEO v. SCHIJNDEL, Waalwijk H. DE RUIJTER, tegen den heer en den heer AANVANG 8 UUR BIJ H. DE RUIJTER Markt Waalwijk. GROOT NATIONAAL CONCOURS HIPPTQUE. ManndEtfe Tweedon Pinksterdag heeft Raams- donk weer z'n concours hippique geluid, waar van gezegd kan worden, dat het in alle opzichten geslaagd is. De algemeenc bekendheid «Ier groote deelname en het mooie weer, wel wat friscli maar het bleef toch gelukkig droog, hadden honderden paardonsportliefliebbers uit Raamsdonk en om streken naar het concoursterrein nabij het sta tion gelokt. Hun aantal kon zeker wel op 1500 geschat worden. Doör de uitstekende organisatie was het mo gelijk het uitvoerige programma vlot af te wer ken. Het Bestuur der Rijvcreeniging bestond uit de volgende heeren: A. J. W. M. Moons, burgemees ter dezer gemeente, Eere-voorzitter; A. A. Schoen makers, voorzitter; .1. Kamp, vicc-voorzitter; P. de Bont, secretaris-penningmeester; Am. de Bont en J. Verschure, leden. Als juryleden fungeerden de heeren: voor no. A.: A. de Brouwer Tilburg en J. A. M. Wijt- vliet, Zevenbergen; voor no. R.H. Nuijens, Oir- schotvoor de no. 1 2 3 1 en 5 L. van Dongen, PrincenhageJ. A. van der Schans Drongelcn, en A. van Rilzën, Breda; voor de no. 0 en 7 II. Nuijens, Oirschot; J. A. M. Wijlvliet, Zevenber gen en A. van Bilzen, Breda. Arbiter: de heer G. van der Werf, Dierenarts, te Raamsdonksveer. De nummers A. en B. werden om 11 uur In den voormiddag afgewerkt. Voor den aanvang sprak den Voorzitter der loncours-gevende rijvcreeniging „Juliana" dhr. Schoenmakers een woord van welkom tot de heeren juryleden, en tot het groot aantal deel nemers, waaronder zeven rijvereenigingen uit den omtrek, waarna het concours aanving. De jury kweet zich naar aller genoegen van haar taak en kende de prijzen als volgt toe: No. A. Dressuur Achttallen. Acht Rijvereenigin gen namen hieraan deel, twee vereenigingen waren niet opgekomen, o.a. de rijvereeniging „Vivace", uit Ginnekcn en „Dongen" uit Don- gen. Ie prijs Rijvereeniging „de Paardenvriend" te Alphen; 2e pr. Rijver. „Juliana", te Bavel; .Ie pr. Rijver. .Nassau", te Baarle-Nassau4e pr. Rijver. „Wiihélmlna", te Gilzc; 5e pr. Rijver. T,Rijdt met beleid", te Teteringen; 6e pr. Rijver. „Juliana" te Raamsdonk; 7e pr. Rijver, „de Eendracht"^ te Oosteind; 8e pr. Rijver. „de Paardenvriend", te Waspik. No. B. Individueele dressuur. Ie prijs H. dt Brouwer. Tilburg, met Olga2e pr. .1. Leijten, Tilburg, met Poolster; 3e pr.G. Kennis, Alphen, met Robert; Ie pr. H. Vermeer, Golrle, met Bobby; Ie pr. A. Jansen, Baarle-Nassau met Rrngola; 5e pr. Adr. Sprangers, Dongen, met Sokes; 5e pr. II. Hendriks, Baarle-Nassau, met Sonny Boy. No. 1. Aanvang 2 uur. Concours Eenspannen type Jandbouwtuigpnard uit de gemeente Raams- c'onk. Ie prijs Adr. van der Plijm, Ranmsdonks. veer, met Vondeling; 2e pr. Andr. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Corry; 3e pr. Jos. Boons J/n., Raamsdonk (dorp) met Thirza; le pr. Arn. Pink, Ranmsdonk(dorp), met N.N.5e pr. J. Verschure, Raamsdonk (dorp), met N.N. No. 2. Concours Eenspannen N.S.T. g Merrien. le prijs J. van Riel, Bavel, met Sida2e pr. Gebr. Smits, Waspik, met Weri; 3e pr. W. Klijn, Elshout met Toosjc; 4e pr. Jos. Boons Jzn., Paamsdonk(dorp), het Thirza. Aan dit nummer is een wisselprijs verbonden, bestaande uit een sigarenkist met zilver beslag. Deze prijs wordt eigendom van den deelnemer die twee keer op het concours hippique te Raamsdonk in deze rubriek den eersten prijs behaalt. Het is nog geen der deelnemers gelukt op dezen prijs be- sl :g te leggen. No. 3. Concours eenspannen type landbouwtuig- paard. Vrije deelname, le pr. J. van Riel, Bavel, niet Sida2e pr. C. II. Roks, Tilburg, met Wie- sito; 3e pr. Andt\ de Bont, Raamsdonk(dorp), met Corry; le pr. A. Steehouwer, Dubbeldam, met Hubert; 5e pr. W. Klijn Elshout, met Tjos.ie. Daarna volgde no. 4 Dressuurnummer door het Je prijswinnend achttal, gevolgd door Parade Landelijke Rijvereenigingen, aangesloten bij den Bond van Landelijke Rijvereenigingen van den N.C.B. Door de deelnemende vereenigingen werd een schlttirttide parade gereden. No. 5. Tweespannen voor Oogstwagen. Type Landbouwtuigpaard. le pr. Adr. de Bont, Raams donk (dorp), met Umunda en P. de Bont, Raams donk (dorp), met Wemara; 2e pr. Jos. Boons Jzn Raamsdonk (dorp.), met Thirza en Adr. van der I'Iuijni, Raamsdonksveer, met Vondeling; 3e pr. D. Vciseliure Waspik, met N.N. en N.N 4e pr. .Tos. Luijks, Breda, met Tabaria en Marie. No. 0. Schoonste Landbouw-Rijpaard in het bezit van I.. R. Ie pr. Jos. Luijks, Breda, met Tabaria: 2e pr. J. Leijten, Tilburg, met f'ool- ster; 3e pr. Tli. van Gestel Goirle, met Polly; 4e pr. Arn. de Bont, Raamsdonk (dorp) met Wery: 5e pr. C. Oerlenums, Goirlc, met N»Uy; 6c pr. P. do Uont, Raamsdonk(dorp), met We- main; 7e pr. Aug. de Leeuw, Alphen, met Cor.i. No. 7. Springconcours voor L. R. aangesloten bij den bond van L. R. van den NCB. le pi ijs J Hendriks. Alphen, met Cora; 2e pr. H. Hen driks, Baarle-Nassau met Bragola; 3e pr. G. Kennis, -vlphcn, met Robartle pr. Joh. van loon. Dongen, met Frits; 5c pr. C. Meeuwlssen, Baarle-Nassau, niet Elza; Ge pr. J. Leijten, Til burg, met Poolster; 7e pr. J. Cliristiaancn, Ul- \enhout met Anneniic. Drie deelnemers waren in dit nummer niet opgekomen. Het springconcours luid een vlot verloop, er werd door de deelnemers goed ge sprongen. De le, 2e en 3e prijswinnaars hadden een foutloos parcours. No. 8. Harddraven voor de leden der concours- gevende vcreeniglng. le pr. Adr. van der Pluijm, Raamsdonksveer, met Vondeling; 2e pr. H. de Wit, Raamsdonk (dorp), met N.N.3e pr. Jos. Boons, Raamsdonk(dorp), met Dikky. En hiermee was het zoo schitterend geslaagd concours afgeloopen. De harmonie „St. Bavo" van Raamsdonk(dorp) zorgde evenals andere jaren er weer voor, dat er de stemming onder het publiek in bleef. W(jzigrinK in programma voorbehouden. Uitslagen van Maandag 1.1.: AjaxBe Quick (Zondag) FeijcnoordGo Ahead (Zondag) AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2de klasse. Willem II—Miranda MWMiddelburg Promotiecompetitie 3de klasse. AxelTerneuzen TOP—ESV (Ti vol iG-inlok HeerlenKerkrade Reserve 2de klasse B. Zaltbommel II—WSC II 2—1 2—0 4—1 3—0 2—1 1—1 0—2 3—1 1—4 AJAX—BE QUICK. Ajax is er in geslaagd volgens onze verwach ting een kleine benauwde 21 zege te behalen op Be Quick. Toch was de zege ongetwijfeld verdiend en de kansen van Ajax staan nu mooier dan ooit. Indien de Noordelingen in de eerste helft echter een beetje beter hadden aangepakt, zou hel vermoedelijk niet tol een overwinning der rood-witten zijn gekomen. FEIJENOORD-GO AHEAD. Ook Feijenoord heeft met veel moeite een over winning bevochten en wel op Go Ahead. Er was weer pen groote publieke belangstelling, naar schatting 43000 man, die van een spannenden wedstrijd hebben kunnen genieten. Al gauw nam Feijenoord door Vente de leiding, terwijl na de rust de prima spil van Feijenoord, Huppen, Leo Halle met een ver doch houdbaar schot verraste. Met 20 kwam alzoo het einde. Dc stand is nu: Reserve 2de klasse B. Ajax 6 5 0 1 10 15—10 Feijenoord 0 4 0 2 8 15—7 Be Quick 6 3 0 3 0 9—11 Go Ahead 6 2 0 4 4 7—9 PSV 0 1 0 5 2 10—19 AFDEELING IV. Promoticcompetltlee 2de klasse. Dc belde tliuis-spelende clubs hebben hier de competitie goed Ingezet met twee sprekende over winningen. Willem II slaagde er na een vlot gespeelden wedstrijd in met 4—1 van Miranda te winnen. 2 3—0 2 1—1 0 0—3 0 0—3 MVV ontving Middelburgsen was in grootschen vorm. Ook het spel van Middelburg stond op goed eerste klas spel, doch was niet tegu het superieure spel der MVV'ers opgewassen. Met een 3—0 nederlaag konden zij naar huis terug. De stand is MVV 110 0 Willem II 110 0 Miranda 10 0 1 Middelburg 10 0 1 Promoticcompctitie 3de klas. TOP behaalde een zeer verdienstelijk resultaat door tegen E.S.V. gelijk te spelen en heeft «le leiding in deze competitie. Volgens onze verwachting was Tivoli niet bij machte Gudok in bedwang te houden. Tivoli speelt in deze competitie wel een zeer bescheiden rel, alhoewel men haar algemeen een goede kans zou hebben gegeven. De stand: TOP 2 110 3 3—2 Gudok 2 10 12 3—1 ESV 2 1 1 0 3 5—1 Tivoli 2 0 0 2 0 0—6 BONDSELFTAL—WEST HAM UNITED 14. Ook het Zuiden heeft zijn oefenwedstrijd gehad van een bondselftal tegen West Ham United De Hammers hebben met 41 gewonnen en alleszins verdiend door «1e superioriteit van hun spel. Dat is voclbal om van te smullen, en waar van de ongeveer 4000 toeschouwers, die den wed strijd bijwoonden nog lang heugenis zullen heb ben. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. DUITSCHLAND—DENEMARKEN 8—0. Ruim 40.000 toeschouwers woonden te Rreslau den achtsten landenwcdstrijd tusschen Dultsch land en Denemarken bij, welke ontmoeting met niet minder dan 8—0 door «ie Duitschers werd gewonnen. Het is een van dc grootste overwinningen van 't Dultsche elftal geworden, welke ooit behaald is. In de eerste helft scoor«le Lelincr het eerste doel punt, gevolgd door drie van Siffling. Met de rust leidde Duitschland dus reeds met 40. In ile tweede helft voegden Siffling er twee, Urban een en Szcpan een achtste doelpunt aan Jiet to- taa' toe. Vooral Siffling beeft zijn scliut 1 ^capa citeiten dezen middag wel ten toon gespreid. ZWITSERLAND—IERLAND 0—1. 40000 toeschouwers waren te Bern bij den landenwedstrijd tusschen Zwitserland en Ierland aanwezig, welke ontmoeting door de Ieren met 1—0 werd gewonen. Tien minuten voor de rust was liet Dunne, die Ierland de leiding gaf. In de tweede helft was het Zwitsersche elftal geens zins de mindere, doch ook nu kon men het niet tot scoren brengen. TSJECHO SLOWAKIJE—SCHOTLAND 1—3. Zalerdag is op het Spartaterrein le Praag voor 40000 toeschouwers een landenwedstrijd gespeeld tusschen Tsjecho Slowakije en Schotland. Voor de rust maakten Simpson en Mac Phail de Schot- srlie doelpunten, terwijl Puc het tegenp^nt scoor- «le. Na de rust bracht Gillick «Ion stand op 3—1, waarmede het einde kwam. ZWEDEN—ENGELAND 0—1. In het nieuwe Rasundastadion te Stockholm, lielwelk Maandag door Koning Gustaaf van Zweden werd ingewijd, won het Engelsclie voet balteam met 40 van Zweden, welke stand reeds met rust bereikt was. De Engelsclien waren een klasse beter dan hun tegenstanders en deden het in de rust kalmer aan. Ook hier woonden 10000 toeschouwers deze ontmoeting bij. J.l. Zaterdagmiddag speelde onze voetbalclub N'EO te Vrijhoeve-Capelle een wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voet balbond legen Sparla. Er werd van beide zijden goed spel te zien gegeven en flink gewerkt om dc overwinning te behaln, wat onze club tenslotte niet den oneven goal gelukte. Uitslag 2—1 in het voordeel van NEO. Veersche Boys 1Hercules 1 12 Het eerste elftal speelde Maandag 2e Pinkster dag op uitnoodiging van de Veersche Boys een vriemlschappelijken wedstrijd tegen liet eerste elftal van bovengenoemde vereeniging welke de tweede plaats bezet van de 3e kl. KNVB. Voor den aanvang van den wedstrijd werden aan Her cules bloemen aangeboden. Aanvankelijk hadden wij gedacht «lat ons eerste elftal tegen deze ploeg met zulk een techniek niet waren opgewassen. Doch onze spelers dachten er blijkbaar anders over. Wat zij tegenover deze ploeg aan techniek en routine tekort schoten werd dubbel en dwars vergoed door het vurig enthousiasme waarmede deze wedstrijd door onze spelers werd gespeeld. De aanvallen van onze voorhoede waren zeker zoo talrijk en gevaarlijk als die van de tegen partij. Het einde van deze fair gespeelden wed strijd kwam dan ook met een verdiende 21 overwinning voor Hercules. Hel 3e elftal speelde een compelitie-wedstrijd legen Blauw-Wit te St. Joachimsnioer, en moes ten na een goed gespeelden wedstrijd tenslotte met 2—1 de meerderheid van Blauw-Wit erken nen. ST. JOACHIMSMOER. BLAUW-WIT Hercules 3 uil Waalwijk bracht 2dcn Pinkster dag een bezoek aan Blauw-Wit, alhier. Voor dc rust is het een kaline partij voetbal met een goed heen en weer gaand spel, waarbij de heide achterhoeden nog al eens dc handen vol krijgen. De voorhoede der thuisclub schijnt er geheel uit tc zijn. Verschillende ongelegde kansen worden niet benut, en falen volkomen. Alzoo treedt de rust in mei blanken stand 0—0. Na lialf-tinie gaan de gastlieeren er onmiddel lijk met den bal van door, en de rechtsbuiten geeft Blauw-Wit de leiding 10. Even later weet dc linksbuiten met een prachtscliot de score te verhoogen. De gasten laten zich ook niet onbe tuigd, en uit een onverwachtsche aanval boeken ze succes, en weten daarmee de eer te redden. Het einde komt zoo met een 21 zege voor de thuisclub na en prettige wedstrijd, die op keurige wijze geleid werd door scheidsrechter Jansen. Zondag te 12 uur vergaderde de RK Voct- halverccniging Blauw-Wit alhier. Het was een verplichte vergadering, waarop bijna alle leden aanwezig waren. Een nieuw lid werd geïnstal leerd. De stemming over hel ingekomen voorstel vanh et Hoofdbestuur tot wijziging van het reglement, wat betreft dc vertegenwoordiging der clubs op de a.s. Algemcene Vergadering, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Het be stuur deed inededecling van de gevoerde corrc- spondntle naar aanleiding van voorgevallen, in cidenten op competitie-wedstrijden. Hieruit bleek dc «rust en degelijkheid waarmee de belangen der leden behartigd worden, en voor hun goed recht wordt opgekomen. Een contributie-wijziging voor enkele leilen werd voor dit geval goedge keurd; op de a.s. Juni-vergadering zal daarover definitief worden beslist. Een goede eliandeling van materiaal en kleeding werd den leden ernstig aanbevolen. Alvorens te sluiten met gebed sprak de Voorzitter de hoop uit, dat bet elftal de com petitiewedstrijden met succes mag beëind'r.en, en wensclie de spelers het beste succes toe op den wedstrijd van 2den Pinksterdag tegen Her cules uit Waalwijk. i KAATSHEUVEL. VOETBAL. Hedenmiddag speelde DES 1 een lam oefen- partijtje tegen de eerste klasse Best Vooruit. Daar DES met een verjongde ploeg in bet veld kwam was er voor deze wedstrijd bijzonder veel belangstelling. Dc verjongde en gewijzigde op stelling heeft echter niet ten volle voldaan daar dc gcel-blauwen een smadelijke 51 nederlaag hebben geleden. De Dessers begonnen overrom pelend en goe«l combineerend trokken zc voort durend op naar het Bestschc doel, waar na een prachtig van rechts voorgegeven bal de links binnen onhoudbaar inzet. Hiermede is echter jammer genoeg het goede spel van de Kaats- heuvelaars zowat gealndlgd. Het weril van de zijde van DES zeer onsamenhangend getrnp waarvan Best Vooruit dankbaar profiteerde en maar liefst 5 maal de DES-keepcr passeerde, wat vooral te danken was aan hun onvermoeide en scholvaardigc voorhoede. Als voorwedstrijd speelden de DES-junioren een huldigingswedstrijd tegen een sterke Waal- wijksche Junioren-combinatie daar de Dessers het kampioenschap van het Dekenaat Waalwijk hadden behaald. De Combinatie behaalde een geflatteerde 3—0 overwinning. TENNIS. Zaterdagmiddag luid op de Euphonia-tennisbaan een competitiewedstrijd plaats tusschen de Kaats- hcuvelsclie Tennisclub en die uil Gilze Reijen. Deze tweede competitiewedstrijd voor dc eerste klasse werd voor de Kaatsheuvelaars een volle 5—0 overwining. De uitslag luidde: Heeren Single: M. van NieuwstadiC. Verster 6—0 O—0. Dames Single: Schalken—C. Aarts 6—0 6—0. Heeren Double: Jos. Schalken en A. Schalken v d. Made en C. Verster 60 60. Dames Double: C. Lccnaarts en I). Schalken C. Aarts en Mej. de Vet 62 60. Mixed: M. van Nieuwstad en D. Schalken—T. Aarts en Mej. van Liempt 63 60. Wanneer de Kaatshcuvelsche Tennisclub op deze schitterende wijze voortgaat zullen zij on getwijfeld een zeer goede kans op het kampioen schap hebben. WIELERBAAN ALKMAAR. Onder groote belangstelling werden 2«Ien Pink sterdag op dc Alkmaarschc Wielerbaan inter nationale wedstrijden gehouden. De diverse uitslagen lulden: Sprintwedstrijd over 1 K.M. (6 baan ronden 1 J. Pijnenburg (Ned.) snelste ronde 10.8 sec.; 2 A. Meerschaerl (België); 3 II. Zims (Duitsch land). B klassement wedstrijd over 3 K.M. (18 ronden) met 3 klassementen: 1 J. Pijnenburg, 2 A. van Meerschacrt, 3 H. Zims. C tijdracc over 500 M. (3 ronden): 1 J. Pijnen burg 32.4 scc.; 2 A. v. Meerschacrt 33.4 3 H. Zims 34. De totaal uitslag was dus: 1 J Pijnenburg 9 pnt.; 2 A. v. Meerschacrt 6 pt.; 3 II. Zims 3 pt. Afvalwedstrijdcn voor proffessionals en onaf hankelijker.: 1 L van Schijndel; 2 H. Kuster; 3 F. Slaats. De gedetailleerde uitslag van den koppelwed strijd ovc 60 K.M. luidde: 1 Middelkampvan Mcerschaer' 15 pt. in 1 uur 21 min. 35 sec.; op 2 ronden: 2 v. Schijndelv. d. Broek 9 pt.; 3 PijneüburKSlaats 8 pt.; op 3 ronden: 1 Zims Kuster 8 pt.; de overigen op 4 ronden. Het scheen dat Pijnenburg er pleizier in had om Frans het zware werk te laten doen, want elke poging van Slaats om een ronde te nemen mislukte doordat Pijnenburg niet doorzette. Bl ersteeg 78 a. 2s Zeine 31 c.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6