SPORT. KAATSHEUVEL, GEERTRUIDENBER6. HEUSDEN. WASPIK. DUSSEN. „De Echo yen het Zuiden" De directeur dankte de leden van 't stembureau, waarin zitting hadden de heeren H. W. Kerst en W. P. van Beek, voor hun werkzaamheden en sprak vervolgens eenige woorden van dank aan het adres van den heer Maris, voor het vele werk, dat deze in het be lang der Bank gedaan heeft en sprak de hoop uit dat het hem in zijn nieuwe standplaats goed moge gaan. Tot leden der commissie voor het na zien der rekening en balans werden be noemd de heeren J. Sterrenburg en A. J. Verhoeven. Uit het hierna volgende onderzoek bleek, dat een en ander keu rig in orde was, waarna rekening en balans onder dankzegging aan den kas sier, den heer B. Verhoeven, werden goedgekeurd. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den directeur ge sloten. De land- en tuinbouwinventarisa- tie 1937 zal, naar we vernemen, in on ze gemeente dezer dagen zijn beslag krijgen. Belanghebbenden, bij wien de ze inventarisatie nog niet heeft plaats gehad, kunnen zich tot 31 Mei a.s. als nog vervoegen bij den heer B. van der Hoeven, die voor onze gemeente hier mede belast is. A.s. Zondag des morgens half 10 zal in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse leesdienst worden gehouden, terwijl des namiddags half drie hoopt voor te gaan Ds. Cuperus. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Cu perus. Het echtpaar Arn. Boeser aan de Nieuwevaart vierde j.l. Woensdag in intiemen familiekring onder zeer veel blijken van belangstelling van familie en kennissen zijn gouden huwelijks feest. L/ De korfbalvereeniging K.I.O.L. speelt a.s. Zaterdagavond 7 uur op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart voor de Altenacompetitie van den Dordtschen Korfbalbond tegen A.K.C. uit Almkerk. Deze wedstrijd zal geleid worden door den heer B. Koek- koek. Vanwege de Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij wordt a.s. Maandagavond 7 uur in het Sta tionskoffiehuis van den heer P. Pruijs- sers een openbare vergadering gehou den, waarin als spreker zal optreden Mr. Vervoorn uit Herwijnen. L/ Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslagen, berichten, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich op „De Echo van het Zuiden", Naar den Elshout Zondag vertrekt de processie van de H. Familie alhier naar O. L. V. v. d. Elshout. Onder leiding van den heer W. Bergeveld zal de 2 H. Mis van Perosi gezongen wor den. Dinsdag namiddag houden de jongensscholen een voetprocessie naar het genadeoord van O. L. Vr. Een gemengd koor zal alsdan een lof zingen. Zilveren Ambtsjubileum Op 1 Juni a.s. zal de heer W. Damen zijn zilveren ambtsjubileum als postbode te Kaatsheuvel her denken. Er zal wel niemand, groot of klein in Kaatsheuvel gevonden worden, die Willem Damen niet kent en niet eens gebruik gemaakt heeft van zijn gewillige dienstbaar heid. En dit niet alleen in zijn functie van postbode, doch daar naast op allerlei gebied. Willem is en blijft de vraagbaak van een ieder, de man, die steeds met raad en daad weet te helpen, het fac totum, dat U steeds den weg wijst en een oplossing brengt, 't Gold reeds sinds jaren en 't geld nog wilt ge iets weten, hebt geinlichting of raad noodig spreek Willem aan en gij komt op de hoogte met wat ge wenscht. Buiten zijn postambt stond de heer Damen reeds 'n kwarteeuw in 't volle publieke leven. In de organisatie van werklieden- vereeniging met de onderafdeelingen, zieken en doktersfonds, waarvan hij resp. voorzitter en administrateur is, is hij sinds jaren een der actieve voormannen. Van het Wit -Gele Kruis is hij vanaf den beginne 2e secretaris. Van de R.K. Par. Kiesver. St. Jan was hij reeds jaren 1ste thans 2de secretaris. Hij is een der oprichters en groote zwoeger van de TBC-vereeniging ter plaatse, aan wie de vereeniging zeer veel verplicht is. Honderden heeft de heer Damen aan zich verplicht, die wederzijds hem op zijn jubileumdag zullen huldigen voor wat hij in een kwarteeuw voor Kaatsheuvel op velerlei gebied deed Gouden Bruiloften. De Hoofdstraat (West) viert in de maand Mei twee gouden bruiloften. Het echtpaar W. Brekelmans-v. Box tel jubileerde op 8 Mei j.l. Kerk en familiefeest zijn reeds op dien dag ge- geoffreerd. In den vroegen avond brachten achtereenvolgens de harmonie Con cordia, de liedertafel Echo der Duinen en de harmonie Sophias- vereeniging een serenade, waarbij de jubilarissen door de voorzitters dier vereenigingen werden toege sproken. Al metal is't voor de betrokkenen een prachtig feest geweest waaraan zij nog dikwijls met genoegen zullen terugdenken. Woensdagmiddagontscheepte zich alhier aan den Thorsteiger aan de Het gouden echtpaar W. Brekelmans-van Boxtel. Het gouden echtpaar G. de Beer-van der Velden. vierd. Op Maandag 24* Mei is het krasse echtpaar G. de Beer-v. d. Vel den aan de beurt. Naast het kerke lijke en familiefeest zal dien dag de gehele Hoofdstraat (West) in een groot reünie in hotel v. Assem het dubbele gouden feest van de buurt herdenken. Het bekende Kaatsheuvel- sche ensemble Vijf komma, nul zal 's avonds de aanwezigen in hotq} v. d. Assem vermaken. Natuurlijk is aan versiering der wijk, het aanbieden van een cadeau, kinderspelen etc. de volle gebruikelijke aandacht geschonken, 't Wordt Maandag a.s. ongetwijfeld een gro^t feest in de Hoofdstraat (West). LOON OP ZAND. Gouden bruiloft Het was weer enkele jaren ge leden dat in ons dorp een gouden huwelijksfeest was te vieren. Dins dag j.l. echter herdacht 't echtpaar P. v. d. Velden Coomans zij 50— jarige echtverecniging. De buurt Hoogen Steenweg en omgeving alwaar het gouden echtpaar woont had zich opgemaakt om dezen dag voor jubilarissen tot een onver getelijke te maken. Het woonhuis was slemmig versierd met bloemen terwijl men een smaakvolle eere- boog had opgericht. De geheele buurt had de vlag uitgestoken. Te ongeveer half negen stelde zich voor de woning een stoet van ruim 10 auto's op om het gouden paar en de feestvierende familie kerkwaarts te voeren. In de auto die de stoet sloot was het gouden paar gezeten deze auto was omgeven door een stoet van bruidjes met bloemen guirlandes, terwijl er aan vooraf gingen tal van bruidjes die de auto met gulden linten als het ware voorttrokken. In de kerk aangekomen zong een dameskoor uit de buurt onder leiding van den heer H. v. d. Wildenberg een toepasselijk lied waarna de zeereerw. heer pastoor Schoenmakers de plechtige H. Mis opdroeg. Na beëindiging van den dienst ging^ de terugtocht door Gasthuisstr. en Gerlachusstr. wederom naar den Hoogen Steenweg. Namens de buurt werd bij monde van den heer A. Toorians als voorzitter van de buurtcommissie een prachtig geschenk aangeboden, waarna mej Cato van den Hoven een treffende toespraak hield tot het gouden paar en de aanwezige 'amilie. De jongedames uit de buurt brachten de jubilarissen vervolgens een bloemenhulde waarbij zij een tweestemmig lied uitvoerden. Van 1 tot 2 uur had een receptie plaats waarvan velen gebruik maakten om het paar te compli menteeren. Naast vele mondelinge en schriftelijke gelukwenschen wer den ook tal van bloemstukken rivier de Donge een regiment ca- vallerislen die met een tweetal booten 's nachls uit Rotterdam wa ren vertrokken, hier aan wal kwa men om verder te gaan naar Gilze- Rijen en Zevenbergen alwaar zij zouden worden ingekwartierd. Een der manschappen moest echter met zijn paard in deze ge meente worden ingekwartierd daar het paard aan boord een trap van een ander paard had bekomen zoodat het de reis niet verder kon meemaken. Een en ander bracht veel vertier in deze gemeente waarbij natuurlijk weer ter sprake kwam de tijd dat Geertruidenberg nog een garnizoens plaats was. Dinsdagavond geraakten twee wielrijdsters afkomstig uil Raams- oonksveer aan het Plantsoen alhier met de sturen in elkaar waardoor zij beiden kwamen te vallen. Een der dames liep nogal eenige ver wondingen aan het gelaat op waar door zij flauw viel en bij kapper Heesters moest worden binnenge dragen. Na een half uur was zij echter weer bekwaam om zich naar ha^r ouderlijke woning te begeven. Door de marechaussee werd alhier gearresteerd zekere C. B. die in het algemeen politieblad stond gesignaleerd voor drie maan den hechtenis. B. is naar Breda overgebracht. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. F. ten Brug- genkate. De v.v. Juliana hield Woensdag avond haar jaarvergadering. Het aftredend bestuur werd in zijn ge heel herkozen. Voorts werd nog mededeeling gedaan dat op 13 Juni a.s. de v.v. Blauw Wit uit Antwerpen een wedstrijd zou spelen op het Julianaterrein alhier. In den laatsten wedstrijd ge speeld om het damkampioenschap van Nederland behaalde de heer A. de Graag alhier Zondag tegen den heer Ham, kampioen van Zuid- Holland de overwinning, terwijl hij tegen den heer Luchtenberg remise speelde. A.s. Zondag speelt hij tegen den heer Metz en Maandag tegen den heer Kolden. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waspik op Vrij dag 21 Mei 1937 des namiddags ten 7 uur. Aan de orde: 1. Mededeelingen. 2. Wijziging besluit geldleening. 3. Besluit extra steunverleening aan werkloozen (steun B). 4. Wijziging begrooting 1936 en 1937. 5. Wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur. 6. Adres verbetering Vrouwkens- vaartscheweg. 7. Reclame schoolgeld. De collecte ten bate der Jeugd- werkloozenzorg heeft alhier ruim 39.opgebracht en te Hank 35.—. VOETBALSPORT. Derde klasse D. WAALWIJK. R. W. B. KAATSHEUVEL. Zandschel. SPRANG. N.E.O. I V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. RAAMSDONK R.K.V.V. W. V. R. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S. N. P. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready R.K.V.V. Dussensche Boys. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op L/ Wedsirijdprogrumma voor Zondag a.s.: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. PSVGo Ahead AjaxFeijenoord AFDEELING IV. Promotiecompetltlee 2de klasse. MiddelburgWillem II Miranda—MVV Promotiecompetitie 3de klas. TOP—Tl vol i ESVGudok Derde klas C. SETOisterwijk DERDE KLASSE D. ZnltbommelRWB KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Valt morgen de beslissing? PSV—GO AHEAD PSV krijgt morgen gelegenheid baar positie op den ranglijst ecnigszins te verbeteren, maar een overwinning op het bezoekende Go Ahead Is daarvoor dan ook dringend, noodig. We gelooven wel dat PSV in staat zal zijn om Go Ahead een nederlaag toe te brengen. Immers de club van Leo Hallc c.s. heeft in uitwedstrij den geen verbluffende resultaten weten te beha len en PSV blijft op eigen terrein een moeilijk te bstrijden tegenstander. \Vje houden het maar op een overwinning der Philips-lui. AJAX— FEIJENOORD. Hei zal er morgen spannen in Amsterdam, het Ajak-terreln waarop op uitdrukkelijk verlangen der Ajax-spelers zal gespeeld worden, zal wel te klein blijken te zijn. Het belooft dan ook een wedstrijd te worden met een maximum spanning, met als hoofd-inzet, kunnen wc wel zeggen, liet nationale voetbal kampioenschap. De wedstijd Feijenoord—AJax eindigde in een 0 overwinning voor de thuisclub, maar mor gen zal het zoo gemakkelijk niet gaan. Ajax ruikt reeds liet zoo vurig begeerde kam pioenschap en zal zeer zeker alles in het werk stellen om Feijenoord, dat er ook zin in heeft, van zich af te schudden. Wij verwachten daarom een zeer kleine AJax- ovorwtnning. AFDEELING IV. Promotiecompetiti© 2de klasse. Willem II moet de verre reis gaan maken naar Middelburg, om daar de club van dien naam te gaan bekampen. We weten bij voorbaat zeker dat de tricolores ccnigszins huiverig tegen dezen wedstrijd zullen opzien, daar zij van een goeden uitslag lang niet zeker zijn. Bij Middelburg is liet steeds slecht kersen eten, en wanneer zij den zelfden goeden vorm van vorige week tegen MVV te pakken hebben dan vreezen we voor de Willem Il'ers het ergste. De twee Limburgsche gegadigden van deze competitie treden ook in liet strijdperk en wel op liet terrein van Miranda. MVV speelde vorige week een grootsclien wed strijd, terwijl Miranda bij Willem II nu juist geen grooten indruk achter liet. Op deze feiten afgaande zou men zeggen dat een overwinning voor de Maastrichtenaren zeker is. maar wij zijn er lang nog niet zoo zeker van. Het zal een wedstrijd worden met enthousiast spel van beide zijden, waarbij tenslotte de betere techniek van MVV wei den doorslag zal geven. Promotiecompetitie 3de klas. TOP zal morgen wel weer een stap nader tot het zoo zeer begeerde tweede-klasserschap zijn gekomen. De Ossenaren krijgen n.l. Tivoll op bezoek, dat er nog maar weinig van terecht lieeft gebracht, terwijl TOP met de behaalde resultaten alleszins tevreden kan zijn. Een TO P-overwinning lijkt ons daarom het meest waarschijnlijke. ESV ontvangt Gudok op bezoek, waarover zij zicli wel de meerdere zal toonen. Wij zijn er echter van overtuigd dat Gudok haar huid zoo duur mogelijk zal verkoopen en de nederlaag zoo klein mogelijk zal houden. Hier resteert nog een wedstrijd van Zaltbom- inel tegen RWB. De RWB'ers zullen wel mans genoeg blijken te zijn om te vpprkomen dat Zaltbommel met de eer gaat strijken. De overwinning zal wel mee naar Waalwijk komen. Eindstand afdeelina IV, res tweede klasse B. BW 3 14 11 0 3 22 67—26 PSV 4 14 10 0 4 20 61—36 NOAD 4 14 8 1 5 17 14—36 Willem II 3 14 7 1 6. 15 3636 Wilhelmina 2 14 5 1 8 11 45—42 WSC 2 14 5 0 9 10 36—53 l.ONGA 3 14 4 1 9 9 33—53 Zaltbommel 2 14 4 0 10 8 29—69 RWB 2OrsanonBoys 48. RWB 2 heeft liet in haar eersten promotie-wed strijd niet tot een overwinning kunnen brengen. De bezoekers wisten al spoedig een 2—0 voor sprong te nemenj doch onze jongens wisten na hard werken den stand gelijk te maken. Lang plezier hebben zij hier niet van want weer zijn het de bezoekers die nog tweemaal doelpunten zoodat zij met de rusl een 4—2 voorsprong heb ben. Na de hervatting slaagt RWB er in haar achterstand geheel in te loopen 44. Als een der RWB-verdedigers dun een fout maakt, door in plaats van op zijn keeper te spelen liet zelf wil doen en den hal onvoldoende wegwerkt, maakt de mldvoor der bezoekers er 4—5 van, even hier na krijgen zij een strafschop en het is 4—6. RWB 2 speelt dan een verloren wedstrijd en het kost de bezoekers niet veel moeite de stand tot 4—8 op te voeren waarmede het einde komt. Het eerste elftal verloor van Good-Luck in Geertruidenberg met 65. Het programma vermeldt voor a.s. Zondag Zalt-Ronimel 1>RWB 1. Deze laatste competitie wedstrijd kan een der zwaarste worden ge noemd, daar Zaltbommel op linar eigen terrein nog mnar een nederlaag leed. Wij verwachten echter dat allen nog eens extra hun best zullen doen om een zoo goed mogelijk resultaat te be halen. RWB'ers succes. A.s. Zondag speelt Zandschel 1 een thuiswed strijd tegen BW 5 uit 's-Bosch. Zandschel dat vorige week tegen denzelfden tegenstander met een verzwakt elftal speelde, verloor toen met 9—1. Deze wedstrijd werd toen 7 min. voor het einde gestaakt, daar de jeugdige doelverdedigcr van Zandschel, A. v. d. Schans, zijn heen brak. Morgen komt Zandschel weer volledig uit. Wij verwachten veel belangstelling. Entree vrij. Op het terrein van de voetbalvereenlging NEO, aan liet Oostelnde alhier, zal Zaterdagmiddag een competiticwedstliljd voor de Zaterdagmiddag competitie van den Brah. Voetbalbond plaats hebben tusschen de plaatselijke voetbalvereni gingen NEO en SDO alhier. Het lijdt geen twijfel or voor deze plaatselijke ontmoeting zal veel be langstelling ontstaan. Het belooft dan ook een spannende match te worden, waar beide clubs tegen elkaar opwegen en beide ploegen ook alles in het werk zullen stellen om de overwinning te behalen. Atnvcng half zes. Hedenmiddag om 5 uur wordt er op liet Her cules-terrein een wedstrijd gespeeld tusschen Hercules 1 en een scheidsrecliters-elftal van dis trict lilburg. Daar er onder de scheidsrechters verschillende goede krachten schuilen belooft dit een spannenden wedstrijd te worden. Entree gra tis. Ten bate van de sclieidsreclitersvereeiiiging zullen echter steunkaartjes worden verkocht, docli iedereen is vrij in het koopen hiervan. Doordat hel bestuur onzer vereeniging het ver zoek tot overspelen van den wedstrijd Veersclie Boys—'Waspik heelt ingetrokken, is voor ons eerste elftal het seizoen beëindigd. Hiermede is «Ie competitie 1936—1937 achter den rug. Nog nimmer mogen we wel zeggen werd een seizoen onder zoo moeilijke omstandigheden doorgemaakt. Geen enkele tegenslag werd ons bespaard en we mogen wel aannemen dat het een uiterste krachts inspanning gekost heeft alsnog een regelmatige afwerking van het program te bewerken, en wat nog meer zegt liet gevaar van de hekkensluiters plaats te omzeilen. De periode van rust welke thans aanbreekt zal ongetwijfeld gebruikt wo.uhn om waar noodig een en ander te reorganiseeren. Het tweede elftal speelt morgen haar laatste competitiewedstrijd tegen Virtus 3. Onze reserves hebben zich in den loop van het seizoen zoo vast op de tweede plaats genesteld, dat een eventu eel! nederlaag tegen de bezoekers haar daarvan niet verdringen kan. We nemen echter aan dat ons team aan 't seizoen een waardig slot zal ma ken, en de gasten geen kans zal laten om ook maar één puntje in de wacht te sleepen. Het programma voor morgen vermeldt den wedstrijd WVRVirtus 2. Als we ons echter goed herinneren heeft deze ontmoeting reeds plaats gthad en is hier dus een onjuistheid binnen ge slopen waarvan we nog wel rectificatie verwach ten. Het eerste elftul behoeft nog slechts één wedstrijd te spelen en wei tegen HVV. Deze zal over het eventueele kampioenschap kunnen be slissen daar beide partijen op gelijken voet staan. Er stant voor morgen weer een hartig partijtje voetbal klaar. Ons eerste elftal gaat n.l. bij onze naaste huren Veersche Boys 2 op bezoek. We kunnen gerust zeggen dat deze ontmoeting gelijk staat met een derby, en we meenen dat de Boys over de beste papieren beschikken. Br Ready speelde haar laatsten competitie-wed strijd tegen SN F 1 en verloor deze met 30, waar» door de geel-zwarten, ondanks hun gehavend elftal, op onwaardige wijze deze competitie heb ben afgesloten. En thans naar de viering van het tweede lus trum. De Boys hadden wederom een gedwongen rust dag en wachten af, of hun laatsten wedstrijd tegen W]VR2 a.s. Zondag zal worden vastgesteld. Intusschen is 't voor hen moeilijk aan liet zomer- progrnmma te beginnen. We zullen afwachten. WIELRENNEN. NED. TOUR DE FRANCE-PLOEG VOLLEDIG. De Nederlandsche ploeg voor den Tour de France is thans compleet: <le drie rcstecrende plaatsen worden ingenomen door P. van Nek, v. il. Ruit en Braspenninx Jr., de drie Ned. weg- nenners, die den laatsten tijd steeds maar ,op oorlogspad" zijn en in eigen land zoowel als' in België eenige goede successen wisten te hoeken, niet de drie anderen reeds eerder gecontractu- eerden, t.w. de gebr. Van Schcndel en Middel kamp, heeft Nederland een zoo sterk mogelijke ploeg op de been gebracht.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7