Plaatselijke Berichten STEMT T uinparasols Prima Amerikaansthe Grasmamchinns Zware gegalvaniseerde Gieters GR1SPERKVERSHÜIÏERS vaoai f 0.90 Fa. ANTON H0LTGREFE Wij leveren de beste kwaliteit voor de laagste prijs. Zaterdag 22 Mei 1937 No. 42. De Echo van het Zuiden Derde Blad WIJ HEBBEN IN VOORRAAD De Tweede Kamer-verkiezing Publicatie der uitslagen Ons blad is voor de Tweede Kamer-verkiezingen van a.s. Woens dag aangesloten bij den Verkiezings- dienst van het Algemeen Neder, landsch Persbureau »A.N.P.« te Amsterdam. Wij zijn daardoor in staat om het publiek zoo spoedig en zoo volledig mogelijk van het verloop der verkiezing op de hoogte te houden. Reeds vanaf circa 7 uur n.m. en verder den geheelen avond zullen aan ons bureau gedetailleerde uit slagen van belangrijke plaatsen, groepen van gemeenten en kies kringen, met vergelijkende cijfers van vorige verkiezingen worden gepubliceerd De luidsprekers-installatie van het R.D.B. zal ons bij deze publi caties mede van dienst zijn en tevens met gramophoon-muziek een welkome afwisseling bezorgen aan het belangstellende publiek. Gemeenteraad van Waalwijk. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, te houden op Vrijdag 28 Mei 1937 om 19 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen Stukken. a. Van Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurde raadsbesluiten van 30 April 1937 tot wijziging der begrootingen 1936 en'37. 2. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 April 1937 tot onderhand- sche verhuring eener ge meentewoning. 3. Goedgekeurd raadsbesluit van 30 April 1937 tot aankoop landerijen aan de Ooster havenkade. b. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Finantieele Ad viezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's Gravenhage. Proces-verbaal van kasop- neming bij den ontvanger, gehouden op 13 Mei 1937. c. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Verslag over 1936. 2. Voorstel inzake onderhoud dei- haven. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling I van een crediet vooi het aanschaf fen van benoodigdheden voor de gemeentelijke muziektent op het raadhuisplein. 4. Afrekening vergoeding ingevolge artikel 101 der 1. o. wet met het bestuur der Nuts's u. 1. o. school over de jaren 1933, 1934 en 1935. 5. Voorstel tot wijziging der be- grootinge» 1936 en 1937. Onderhoud HavenJJ(z'Q punt 2). Bij de onderhoudswerkzaamhe den aan de haven gedurende de laatste jaren is gebleken, dat het zeer goed mogelijk is om de bag - geringen, inplaats van jaarlijks, anderhalfjaarlijks te doen geschie den. Het aan het einde eener an derhalfjaarlijksche periode in de haven aanwezige slib levert niet zoodanige bezwaren voor de scheep vaart op, dat daardoor de meerdere kosten eener jaarlijksche baggering zouden zijn gewettigd. In verband hiermede zijn door ons onderhandelingen gevoerd met den ondernemer, aan wien in 1932 het vijfjaarlijksche onderhoud dei- haven werd opgedragen en wiens overeenkomst met de gemeente op 1 April 1938 afloopt. Deze bleek na gevoerde onderhandelingen be reid om 1. De laatste baggering volgens de loopende overeenkomst welke dus, inplaats van in Maart of April 1938, in September of October 1938 zou moeten plaats hebben uit te voeren tegen, een verhooging rret f 1500,— van het hem per baggering volgens het tegenwoordige bestek toekomende bedrag, zoodat hem per 1 April 1938 zal worden uiige keerd een bedrag van f 3566,98 (zijnde het restant der oorspron kelijke aannemingsom, verminderd met f 1500,-), terwijl hem bij op levering van het baggerwerk in het najaar 1938 f 3000,— zal worden uitbetaald. 2. De loopende overeenkomst inzake het onderhoud der haven te verlengen en wel voor 2 bagge ringen, uit te voeren telkens na verloop van ongeveer l'/2 jaar, tegen een bedrag van f 3325,— per bag gering overeenkomstig het bestek 1932, zulks onder voorbehoud, dat bij een stijging van de olie- en/of staalprijzen in den groothandel na 1 Januari 1937 met minstens 50 °/0 het grondbedrag van f 3325,met f 125, en bij een stijging met minstens 100 °/0 met f 250,— zal worden verhoogd, een en ander ter beoordeeling van burgemeester en wethouders bij den aanvang van iedere baggering. Bij de bepaling van het bedrag van f3325,is in aanmerking ge nomen, dat de baggeringen over l'/3 jaar loopen en voorts, dat de tijd, benoodigd voor een baggering, in het tegenwoordige bestek niet ruim genoeg is gesteld. De laatste baggering b.v., welke vrij gunstig is verloopen, vergde nog in het geheel bijna 8 werkweken, terwijl in het bestek 4 weken was aange nomen. De prijs van f 3325,— is dan ook scherp berekend en is gebaseerd op de prijzen van brand, en smeerstolTen, ijzer- en staal waren enz., zooals die thans gelden en waarvan vrij zeker kan worden verwacht, dat zij beduidend zullen rijzen. Vandaar dan ook, dat de aannemer het hierboven omschre ven voorbehoud heeft moeten be dingen. Eveneens dient er rekening mede te worden gehouden, dal hij een volgende openbare aanbesteding door een z.g. pool vorming in het baggerbedrijf de baggerprijs aan merkelijk hooger zal zijn Voor onze haven zou, naar onze here kening, alleen reeds ten behoeve dezer ,,pool" door den aannemer aan de C. B. (Centrale Baggerbe drijf) per baggering een bedrag van ruim f1200.— moeten worden be taald, welke extrakosten de aan nemer natuurlijk aan den besteder in rekening brengt De huidige aannemer is er echter, na bespre kingen met de C. B., ingeslaagd om bij eventueele verlenging der loo pende overeenkomst vooreen twee tal anderhalfjaarlijksche baggerin gen van deze storting te worden vrijgesteld, zulks uitsluitend omdat het alsdan een verlenging eener bestaande overeenkomst betreft. Ten slotte mogen wij U er nog op wijzen dat de baggeringen door den tegen- woordigen ondernemer D Bogers te Hilversum steeds tot onze volle tevredenheid werden uitgevoerd en dat het door hem gebezigde mate riaal (n 1. een molen met vloe inrichting) voor onze haven buiten gewoon geschikt is. Deze gunstige omstandigheden in aanmerking genomen en gezien het feit, dat bij de aanbesteding in 1932 de heer Bogers bijna tie helft lager inschreef dan de overige gegadigden, meenen wij U in overweging Je moeten geven om te besluiten, ten aanzien van het onderhoud der haven de hiervoor omschreven ge dragslijn te volgen. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Meubileering voor Muziek-kiosk (Zie punt 3). Bij de voltooiing van de afsluiting der Westzijde van het raadhuisplein zal de gemeente de beschikking hebben gekregen over een fraaie en in de omgeving passende muziektent. Waar de gemeente thans voor het geven van concerten op het raad huisplein niet langer gebruik zal behoeven te maken van de voor dit doeleinde door de vereen. «Waal- wijks Belang» steeds welwillend be- shikbaar gestelde houten kiosk, achten wij het eveneens van belang dat de gemeente ook de bijbehoo rende stoelen en lessenaars niet meer, zooals tot dusver gebruikelijk was, van derden gaat huren. De ondervinding heeft daarbij geleerd, dat het geven van concerten vaak op moeilijkheden stuitte, door dat niet steeds op het gewenschte oogenblik ovei stoelen en lessenaars kon worden beschikt, omdat die voor denzelfden datum reeds waren bezet door of toegewezen aan an dere instellingen of vereenigingen. In verband hiermede achten wij het gewenscht, dat de gemeente.deze benoodigdheden zelf aanschaft. Bij het bouwen van de muziektent is dan ook rekening gehouden met deze mogelijkheid en is een onder- grondsche ruimte onderde muziek, tent voor het opbergen van stoelen en lessenaars gereserveerd. De aanschaffingskosten zullen naar raming ongeveer f300.— be dragen en wij stellen U mitsdien voor, een crediet tot genoemd be drag en voor genoemd doel beschik baar te stellen. 't Benoodigde materiaal zal waar schijnlijk grootendeels van plaatse lijke leveranciers kunnen worden betrokken. Roomsch Katholieke Staatspartij. Afdeeling Waalwijk. Dinsdag 25 Mei om 8 uur vergadering De R. K. S. P. belegd voor de Kiezers van Waalwijk (mannen en vrouwen) een laatste vergadering op Dinsdag a.s. den vooravond der verkiezingen waar als spreker zal optreden de WelEerw. Heer Pater Henricus O. M. C. uit Helmond Deze welbespraakte Pater zal ons dien avond nog eens met zijn wel sprekendheid aansporen om toch vooral onze eenheid te bewaren en niet in versnippering te vervallen of op een andere partij zijn slem uit te brengen. De vergadering die om 8 uur zal plaats hebben in de groote zaal van den Gildenbond in de Grootestraat is toegankelijk voor alle kiezers zoowel mannen als vrouwen zoowel R.K. als anderen. De harmonie »St. Jan» heeft zich bereid verklaard voor den aanvang een muzikale wandeling te maken vanaf de muzieknis in de Minister LoetYslraat naar de vergaderzaal. Ook is de medewerking verkregen van de Harmonie »St. Crispijn» die behalve een paar flinke muzieknos. ook mee zal spelen de liederen die volgens het programma zullen worden gezongen. Wij vertrouwen dat alle Katho lieken van Waalwijk aanwezig zullen zijn en uit volle hors'; deze liederen zullen meezingen. Komt allen; komt demonstreeren voor de R.K. eenheid ook op staat kundig terrein en tot het behoud van de R.K. Staatspartij, zonder welke, tot op heden de Katholieken hun invloed niet zoover zouden hebben kunnen aanwenden tot het verkrijgen van de doorvoering der R. K. beginselen ook in de wetten en voorschriften van onzen Staat. T B C.-steun De collecte die Dinsdagavond ter gelegenheid der Van Haren feesten door 't Dames TBC comité in verschillende zalen is gehouden, heelt opgebracht de somma van ruim f75, die aan deGem.TBC- commissie voor uitzending van kinderen ten goede komt. R.K. Jeugdwerkloozenzorg. De collecte, georganiseerd door de Commissie voor de R.K. Jeugd- werkeloozenzorg in onze gemeente heeft opgebracht de somma van f 154,14 De meubels der Trouwzaal Gaarne vestigen wij de aandacht op de advertentie der KEMI in dit nummer, waarbij zij mededeelt dat de Meubels van de Trouwzaal van het Raadhuis, geschenk van Waal wij ks Belang, gereed zijn gekomen en geëtaleerd zijn. Wij kunnen eenieder aanraden zeker een kijkje te nemen, 't is o.i. een pracht stuk weik een eer voor den Waalwijkschen vakman. Beëediging Bij de Arrondissementsrechtbank te 's Hertogenbosch werd Woens dag j.l. beëedigd als makelaar in machinerieën en fabrieksin ven tarissen de heer J. H van Wees alhier. Volksconcert. Op Maandag 31 dezer zal de Harmonie »St. Jan» met medewer king van de liederlafel »Tot Bloei der Toonkunst» haar eerste Volks concert van dit seizoen geven op de muzieknis in de Min. Loeft'straat. Programma zullen we t z. t. pu bliceeren. Naar Elshout. Morgen vroeg maken de leden van H. Familie der St. Clemensparochie alsmede van de R.K. Werklieden vereeniging en van de GymnastieK- vereeniging »Kunst en Kracht» haar jaarlijksche bedevaart naar Elshout. De Harmonie »St. Jan» zal als gewoonlijk den tocht mede op luisteren. Nationale Reclasseeringsdag Woensdagavond 19 Mei 1.1. ver gaderde in zaal 20 van het gemeentehuis alhier het Reclas- xeeringscomité om den a.s. Natio- nulen Reclasseeringsdag van 5 Juni te bespreken. Dhr. Joh. Helmerhorst, Adjunct- Secretaris van het Landelijk Uit voerend Comité hield hierbij een lezing over het zegenrijke werk der Reclasseering. In vlotte en sympathieke be woordingen zette spr. uiteen wat er door het werk der gezamenlijke Nederlandsche Reclasseerings-ver eenigingen zooal 1 ereikt is. Verbeteringen der gevangenissen, invoering van voorwaardelijke ver oordeeling en voorwaardelijke in vrijheidsstelling, voorlichting van den rechter, oprichting van werk kampen, jeugdgevangenissen, enz. Reclasseering is een stuk inaat- schappelijken arbeid, waardoor menschen worden gered van een dreigenden ondergang; dat zonder deze toegestoken hand de duizenden, die jaarlijks met den strafrechter in aanraking komen de kans om zich op te richten en stand te houden in het leven ontvallen zou. Dat nu, is het werk der Reclas seering. Maar iedereen kan begrijpen dat een dergelijk heilzaam en om vangrijk werk geld kost en geld is er te weinig, veel te weinig. Wij kunnen echter onzen arbeid alleen volhouden wanneer onze Nationale Reclasseeringsdag, die op Zater dag 5 Juni a.s. gehouden zal worden een groot succes wordt. Werkt mede! Niet iedereen kan zijn tijd en kracht geven aan den Reclasseerings arbeid. Maar op den Nationalen Reclasseeringsdag kan eenieder iets doen tot instandhouding van dit niet alleen sociaal en humaan, maar ook Christelijk werk. Waterschap „De Buitenpolder van Besoijen" De Stemgerechtigde Ingelanden van bovengenoemd Waterschap vergaderden Donderdag 20 Mei 1.1. in het café van dhr J. v. d. Meijs alhier. De rekening 1935-36 wees aan ontvangsten aan een bedrag van f 1629,20 en aan uilgaven f1445,92 zoodat een batig saldo resteert van f 183,28 De begrooling 193738 werd in inkomsten en uitgaven vastgesteld op een bedrag van f 1589,40 Den aanslag per H.A. ward vast gesteld op een bedrag van f3,50 Het bestuur werd voorts ge machtigd tot het uitvoeren van werken in eigen beheer. WAALWIJKS BELANG. Het bestuur der vereeniging Waal- wijks Belang heeft een circulaire ge richt tot ingezetenen die geen lid of geen lid meer zijn, speciaal tot winke liers en café-houders, om tot de ver eeniging toe te treden. In deze circulaire wordt uiteengezet, waarom het aller belang is lid te zijn van W. B. en wij hopen dat velen aan dezen oproep gevolg zullen geven, op dat de feestelijke viering van 't 30-jarig bestaan op 14 en 15 Augustus a.s. ge schraagd worde door 'n zoo groot mo gelijk aantal leden, die de vereeniging moreel en financieel steunen en zoo er toe bijdragen dat steeds meer kan ge daan worden voor Waalwijk op elk gebied. ONS ORANJE-HUIS. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie van „Ons Oranje-huis", waarin de al- gemeene jaarvergadering der vereeni ging wordt aangekondigd op Maandag 24 dezer, des avonds 8 uur, in hotel Verwiel. 't Is niet voldoende dat men tevre den is over 't werk van 't bestuur en dat kan men gerust als 'men ziet wat deze en andere Oranje-vereenigingen mét de voorbije feesten hebben gepres teerd. men moet ook z'n daadwerkelijke belangstelling toonen, door 't bezoek aan de algemeene vergadering. Trouw aan Oranje Algemeene Vergadering, welke gehouden zal worden Maandag 24 Mei a.s. des avonds om 8,30 uur precies in de zaal van »De Linde boom Agenda. Bestuursvei kiezing. Bespreking contributie inning. Feeslelijkheden Koninginnedag (Kinderspelen of Bioscoopvoorstelling) Mededee— lingen Rondvraag. Sluiting. W. S. C. Bovengenoemde vereeniging zal Maandag 24 Mei a.s. haar jaarlijk sche algemeene ledenvergadering houden in het clubgebouw op het W.S.C. terrein Aanvang om 8 uur. Conlingenteering van papier en leder De contingenteering van papier gaat volgens de M. v. A. voort, de opheffing acht de minister op het oogenblik niet verantwoord, zoo ook die van leder. Naar aanleiding van de conlin. genteering var. leder, deelt de minister mede, dal de stijging, welke de lederprijzen den laatsten tijd hebben ondergaan, is toe te schrijven aan de zeer sterke slijging van de huidenprijzen, zoowel ten gevolge van de depreciatie als ten gevolge van de hausse op de inter nationale huidenmarkten. Deze Een schitterende collectie Allen indanthren geverfd. X pZ ^7 r Prijzen vanaf I O. O tOI I 2U-- met KOGELLAGERS en 5 MESSEN uit speciaal staal. in 5 verschillende inhoudsmaten, door vroeg tijdige inkoop nog tegen OUDE PRIJZEN. Prima Tuinslangen, Tuinkranen, Gras- en Heggescharcn., Verder alle voorkomende TUIN ARTIKELEN. vh. Bierlaagh-v. d. Heijden „De Groote Ijzerhandel" - WAALWIJK Hoek Raadhuisplein. No. 1 van Lijst 1 RA Staatspartij Xlr«iÉS

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9