SPORT. KANTONGERECHT. VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. BOEKBESPREKING. i WASPIK. DUSSEN. GEERTRUIÜENBERG. HERPT. - RAAMSDONK. den ruim 50-jarige heer K. het leven verloor. De heer K. kwam uit de richting Amsterdam en raakte het spatbord van een tegenligger. De wagen begon daarop te slingeren, waardoor de be stuurder het stuur niet langer meester bleef. In volle vaart kwam de heer K. in botsing met een van den tegenover- gestelden kant komenden auto. De wagen van den heer K. sloeg over den kop en kwam op de trambaan naar Amsterdam terecht. De bestuurder smakte uit den wagen en bleef zwaar gewond op straat liggen waarop hij spoedig overleed. De inzittenden van den wagen, die naar Amsterdam reed, mej. R. en mej. F. liepen hoofdwonden op, terwijl me vrouw S. een wonde aan den onder arm kreeg. HAAR KIND VERDRONKEN. Naar thans bekend geworden is, heeft de 35-jarige vrouw M. C. S. uit Limmen, die gescheiden is van haar man, v. d. M. te Alkmaar, Vrijdag avond op het landgoed ter Coulster te Heilo vermoedelijk haar 33^-jarig zoontje verdronken. De vrouw kwam met het verdronken kind aan den uit gang van het park en hield een auto uit Castricum aan, met het verzoek haar mee te willen nemen naar Lim men. Zij deed het verhaal, dat zij en haar zoontje in ter Coulster in den vij ver waren gevallen en dat zij slechts zichzelf had kunnen redden. Later heeft de Heilosche politie een onder zoek ingesteld en op grond van ver moeden van moord met voorbedachten rade het lijkje in beslag genomen. Dr. Hulst uit Leiden zal hierop de sectie verrichten. De vrouw is naar het huis van bewaring te Alkmaar overge bracht. Men vermoedt, dat zij in een vlaag van verstandsverbijstering heeft gehandeld. DIENSTMEISJE DOOD GEVALLEN. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. DOODELIJKE AANRIJDING. DEN BOSCH. A. N., Heusden, Vleeschkeurings- wet, f5.— boete. R. D. R., Heusden, Vleeschkeu- ringswet, f5.— boete. A. J. v. L., Vlijmen, verboden weg berijden, f3.- boete. W. A. G. L., Dussen, rijwiel zonder licht. f3.boete. J. P. S., Vlijmen, rijwiel zonder licht, f3.boete. C. J. de B., veiligheid van verkeer \y in gevaar brrngen, f5.— boete. HANK. Dezer dagen waren eenige kin deren bij den loswal aan de brug Keizersveer, aan het vuurtje stoken. Een der kinderen de 8 jarige B. alhier liep daarbij aan een der beenen zulke ernstige brandwonden op dat hij eenige dagen huisarrest zal moeten houden. Hoe gevaarlijk het is, als kinderen met lucifers spelen, is hier eens weer bewaar heid. Door de rijks- en gemeente politie is tegen een zekeren v. T. procesverbaal opgemaakt wegens het loopen op verboden terrein. Tegen den autobestuurder B. wegens het besturen van een motorrijtuig zonder voorzien te zijn van een geldig rij- en nummerbewijs. Pietje gaat chau/jeeren I Gij allen kent Pietje, de huisknecht» portier, tuinknecht, kortom het manusje van alles van Hotel Jansen. Ge ziet hem door de straten van Geertruidenberg flan-ereren en fietsen als een Pijnenburg met zijn rose buisje aan. Voorkomend, tegen iedereen beleefd, minzaam groetend. Nu dan, ons Pietje is Vrijdagavond wat overkomen dat hij nooit van z'n leven meer zal vergeten. Vrijdagavond nl. moest de eigenaar zan hotel Jansen een bestelling gaan afleveaen aan de P. N. E M. en daarbij moest Pietje assisteeren De reis werd gemaakt per auto en toen men aan de P. N. E. M. was gearriveerd moest Pietje even in den wagen blijven wachten tot de bestelling was af.eleverd. Of het wachten te lang duurde is ons niet bekend, maar Pietje ging in de auto op verkenning uit, draaide aan dit knopje, morrelde aan dat handeltje met uiteind lijk gevolg dat plots de motor aansloeg en ^de wagen, die in de eerste versnelling stond, zich in beweging zette. Pietje schrok zich een aap, maar zag toch in dat hij noodgedwongen wel achter het stuur moest plaats nemen, wilde de wagen niet in het electriciteitsgebouw terecht komen en daardoor misschien geheel Brabant zonder stroom zou komen te zitten. Fluks greep hij dus het stuur en terwijl hij met de wagen manouvreerde stelde hij alle pogingen in het werk om dat'ding toch maar te stoppen. Maar niets hielp. Wilde hij remmen dan duwde hij op de gaspedaal, zoodat de wagen nog meer snelheid kreeg. Ten einde raad besloot Pietje de tocht naar Huis maar te aanvaarden en daar ging hij, eerst de helling af, daarna de Emmaweg op. Gelukkig waren de hoornen van de overweg niet gesloten 11 Dan zat hij aan de eene kant, dan aan de andere kant van den wagen. Het zweet brak hem uit. Nabij het Wilhelminaplein werd het nog erger want o je, daar stonden de marechaussee die Pietje in de gaten kregen, hem achternagingen en hem maanden te stoppen. Maar Pietje kon niet, het was hem on mogelijk. Gelukkig was de weg vrij. Kinderen speelden er toevallig niet. Eindelijk was hij bij de garage, scheerde tusschen 'n paar boompjes door, maar o, daar stond de afras tering van de Villa Noad Deze moest het ontgelden. Ter lengte van ongeveer 2 Meter werd deze ver nield, een paar paaltjes braken af en net voor de deuren van de garage hield de wagen stil. Zoo wit als een lijk kwam Pietje uit de wagen tevoorschijn waarop hij een procesverbaal kreeg van de marechaussee hetgeen Pietje blijk baar nogal zoo erg niet vond. »Maar het hekje meneer, het hekje, dat is erger» aldus Pietje en daarmee was dit gevaarlijk avontuur ten einde. Pastoor V. C. v. d. Mee alhier herdacht 1 Juni zijnzilveren Priester- Heest. Des v.m. kwart over 8 kwamen de leerlingen van de R. K. Scholen op de speelplaats hunner scholen bijeen. Om half negen H. Mis waar onder algemeene H. Communie der kinderen. Om half elf huldiging van den ZeerEerw. heer Pastoor door de kinderen der R K. Bewaar school. Om 3 uur huldiging van den jubilaris door de leerlingen der R.K. Scholen op de versierde speel plaats van de St. Antoniusschool. 's Avonds om 7 uur was de eerste opvoering van het historisch tooneel stuk »Het spel van den Berg» in het parochiehuis. Deze uitvoering werd opgeluisterd door het R.K. Zang koor. Woensdag 2 en Donderdag 3 Juni beide avonden om 8 uur zal dit spel nogmaalsworden opgeroerd. Ook Zondag vindt hiervan een op voering plaats Zondag 6 Juni volgt het feest voor de volwassenen. Om 7 en 8 uur v.m. H.H. Missen waaronder algemeene H. Communie der parochianen. Om half tien wordt voor het parochie huis een stoet opgesteld welke den Jubilaris naar de kerk begeleid. De schoolkinderen worden aan weers zijden van den weg tusschen kerk en pastorie opgesteld. De bruidjes komen om half tien op de speel plaats van de Jongensschool. Om kwart voor tien vertrekt de stoet van de pastorie naar de kerk. Gedurende deze tocht wordt gezon gen door Meisjeskoor, Jongenskoor en R.K. Zangkoor. Om 10 uur volgt een Solemneele Hoogmis opgedragen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor, terwijl de feestpredicatie zal worden uitge sproken door den Zeereerw P. H. Sweep, 0. F. M. Na de Mis wordt door R.K. Zang koor een feestcantate uitgevoerd van G. Brouwers. Van een tot half drie volgt een receptie in het parochiehuis. Om drie uur Plechtig Lof waarna om half vijf de deelnemers aan het défilé zich in de Koestraat bij het Parochiehuis zullen opstellen. Na afloop van dit defile huldiging van den Jubilaris onder aanoieding van de gelukwenschen en bet ge schenk der Parochianen. 's Avonds om half acht zal door de harmonie «Apollo een serenade worden gebracht, begeleid door ruiters uit den Jongen Boerenstand. Zij die bloemen willen aanbieden worden verzocht deze Zaterdag 5 Juni aan de pastorie te laten be zorgen. Tevens wordt verzocht op Zondag 6 Juni a.s. allen den nationalen uit te steken. J Bij het schieten voor het koning schap in het kruisboogschuttersge zelschap »A1 dopnde leert men« gevestigd bij J. Aji Verhoeven alhu r heeft zich dezen titel verworven de heer Jac. Verhoeven Jzn. en wel met 140 punten. Zijn opvolger was in puntental de heer M. de Kort met 139 punten In de vacature van diaken hij de Ned. Herv. Kerk gemeente alhier is gekozen de heer C. A. Baaijens. De eenige Ouderling alhier is 83 jaar terwijl de pas gekozen digj^ten nog maar 23 jaren telt. Ter plaatse waar vroeger de tramrails waren gelegen, en wel in de Keizersdijk en Prins Bernhardslraat, is nu een rijwielpad gekomen De wielrijders worden er op attent gemaakt hiervan gebruik te maken, wanneer men komt van de richting Keizerveer, wil men niet de kans loopen een bekeuring te krijgen. Maandagmiddag is door de ver" keerspolitie uit Rijen op den Rijksweg tusschen Raamsdonkveer en Oosterhout een bestelauto aangehouden, waarvan de hand en de voetrem niet functio neerden. De wagen is overgebracht naar de garage v. Zw- alhier, waar de auto eerst grondig moest worden nagezien en in orde worden gemaakt, voordat de schauffeur, afkomstig uit Breda, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt, de reis kon vooitzetten. In de dezer dagen gehouden ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap »deCarthuizerpolder«c is in de plaats van B. van Achterber die ontslag genomen heeft als bestuurs lid, gekozen de heer L. van der Made. Door de marechaussee alhier is aangehouden de minderjarige v W., uit Oosterhout, die door de Rechtbank te Breda tot een maand tuchthuisstraf was veroordeeld Hij is overgebracht naar de tuchtschool te Ginneken Door de gemeente-polilie al hier is bekeurd de kapper v. d. W. wegens overtreding van de Winkel sluitingswet. W. die reeds eenier hiervoor is bekeurd, was een paar minuten voor 't middernachtelijkuur nog klanten aan het bedienen. Bij de gemeente politie is een vulpen en een roeiboot gevonden, terwijl als verloren is aangegeven een zilveren damesarmband. Bij de de marechaussee is als gevonden gedeponeerd een dameszegelring. De vergadering van stemge rechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk, ter verkiezing van een ouder ling in de vacature Okkers, zal gehouden worden op Donderdag avond a.s. half zeven, resp. half acht. VOETBALSPORT. K.N.V.B. Kampioenschap van Nederland. Kampioenschap van Nederland. SPRANG. WIELRENNEN. SlaatsBellenaars winnen te Oostburg. ATHLETIEK. Nieuw wereldrecord polstok hoogspringen. drie jongens in de JOURNALISTIEK. Door A. D. Hildebrand. Geill. door Jan Lutz. Prijs Ingen. 1.30, geb. 1.90 Drie jongens van drie verschillende standen worden door den redacteur van het „Amsterdamsch Nieuwsblad", op reis gestuurd door Nederland, Bel gië en Luxemburg, om dan met artike len over die landen bovengenoemde courant weer tot nieuw, frisch leven te brengen. Aanvankelijk schijnen zij het slecht met elkaar te kunnen vinden, vooral Bob, het bankierszoontje, kijkt met minachting op de anderen neer omdat die van veel mindere afkomst zijn. De schrijver weet zich echter op de juiste manier in het jongensleven te verplaatsen en verhaalt dan ook op humoristische wijze hoe de drie jour nalisten elkaar beginnen te waardee- ren en hoe deze reis een geheele om mekeer in hun levensopvatting teweeg brengt. Het is een aangenaam, onderhou dend boek, waaraan de jeugdige lezers de beste herinneringen zullen bewaren en die hen tevens een levensles zal meegeven. VIER VOGELVRIENDEN. Door U. G. Dorhout. Geill. door Freddie Langeler. Prijs Ing. ƒ0.75, geb. ƒ1.20. Wie zou niet houden van het vrije jongensleven in de heerlijke buiten lucht? In de vrije natuur waar men naar hartelust zijn vertier kan zoeken in uitgestrekte weilanden en bosschen, in tegenstelling met het wufte stadsle-: ven. Toch zeker wel iedere rechtgeaarde Hollandsche jongen. En rechtgeaarde Hollandsche jongens zijn onze vier vo gelvrienden uit het mooie jongensboek van Dorhont, met hun liefde/ voor de natuur, en de wezens die er in die na tuur leven, genieten hun volle bescher ming, waartoe zij worden aangespoord door den vriendelijken schoolmeester Kleefstra. Een boek dat voor het jeug dige volk van 8 12 jaar een dank baar geschenk zal zijn. AAN DE GROOTE VERKEERSWEG. Door Alb. v. Loon. Geill: door F. Beumei. Ing. ƒ075, geb. ƒ1.20 In dit boek verhaalt de schrijver, de geschiedenis van een werkloos stads- gezin, waarvan de moeder alle moeite heeft om met een klein bedrag rond te komen, tot er betere tijden schijnen aan te breken, als vader in een klein dorpje werk vindt. Ofschoon moeder gelukkig is met het dorpsleven denkt zij toch dikwijls met weemoed aan de stad terug. De kin deren worden echter direct in het nieuwe leven opgenomen, al het vreemde trokt hen aan. De groote verkeersweg met zijn modern snelver keer langs het dorp boeit hen en zij vinden er hun plezier in, wagens aan te houden om een ritje mee te maken. Ook het stille dorp biedt voor de jeugd zijn genoegens en avonturen en de schrijver weet die op eenvoudige en makkelijk leesbare manier ook de jeugdige lezers aan te bieden die zich met het lezen van dit werk in een ge heel andere omgeving zullen voelen. Deze vier jeugdboeken zijn ver krijgbaar in den boekhandel. De uitge vers Gebr. Kluitman, Alkmaar, zorg den als steeds voor een uitstekende verzorging. Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslagen. berichten, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich op De Echo van het Zuiden", Gistermiddag tegen vijf uur was de 17-jarige dienstbode T. Reyersberg, gewoond hebbende in de Groenelaan te Schiedam, in de woning aan den Essenburgsingel alhier, waar zij in be- tiekking was bezig met het schoonmaken van de dakgoot. Het meisje heeft daarbij het even wicht verloren en is van 15 meter hoogte naar beneden geslagen. Zij kwam met het hoofd op de straat terecht en moet op slag dood zijn geweest. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhui aan den- Coolsingel vervoerd. In de Havenstraat bij de Gasthuisstraat te Hilversum is gistermiddag ongeveer kwart over vier het drie-jarig meisje I». Berkenbosch, wo nende aan de Hoogstraat aldaar, door een vracht auto beladen met groenten overreden en vrij we» onmiddellijk gedood. Het kind stond op het trot- to!r toen de vrachtauto naderde. Zij wilde even ƒ001- den zwaren wagen haar passeerde over steken en kwam toen onder de wielen. De chauf feur had van het ongeluk niets bemerkt. Een arts constateerde een schedelfractuur. De politie auto heeft het lijkje naar de ouderlijke woning vervoerd. De vrachtauto is door de politie In beslag )£enomen, doch na onderzoek vrij ge geven. Den Chauffeur bleek niet de minste schuld te treffen. Te Zwaag bij Hoorn is gistermiddag de zeven jarige jongen C. Bennis, toen bij den weg over stak, aangereden door een auto, bestuurd door een pastoor. Daar de auto ter plaatse een maai- machine moest passeeren had de jon|en geen ruimte meer om uit te wijken, zoodat hij tus- schen auto en maaimachine bekneld raakte. Hij overleed kort daarna. 0—3 2—3 Uitslagen van Zondag 1.1.: Go AheadAjax Be Quick—P.S.V. AFDEELING I Promotiecompetitie 2de klasse. 't GooiHilversum io ('t Gooi eerste klasser). AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2de klasse. Miranda—Middelburg 6—3 Willem IIMVV 43 Promotiecompetitie 3de klas. BCSiTerneuzcn i? 3_i Tivoli—ESV 13 Willem IKerkrade 21 Ondanks het warmte, zeer drukkende weer, heeft Ajax zich bij Goj Ahead nog eenige moeite gegeven om tot besluit van het seizoen een mooie overwinning te behalen. oor Go Ahead zal deze nederlaag in zooverre onaangenaam zijn, dat zij er door op de onder ste plaats verzeild raakte, waar PSV zoo trouw de wacht heeft gehouden, totdat zij het te ge vaarlijk begon te vinden en mede door een overwinning op Be Quick de eer aan een ander liet. BE QUICK—P.S.V. 2—3. Na het aanvangssignaal begon de strijd veel belovend, speciaal van thuisclub-zijde werd er flink gestreden en een paar hoekschoppen demon streerden duidelijk eenig Be Quick-overwicht. Langzamerhand kwam PSV er echter beter in en herhaaldelijk werd het doel der thuisclub belegerd, doch de schotvaardigheid kwam voor de zooveelste maai in deze competitie PSV par ten spelen. De eerste helft leek alzoo met blanco stand te zullen ingaan, totdat de bal bij Walter Blijham terecht kwam, deze zette fraai voor en via van Run scoorde Jcnscma no. één. 10. Na de rust was PSV meer geregeld in den aanval zonder nochtans den gelijkmaker tc kun nen scoren. Hierin slagen zij eerst na een half uui spelen als een vleugelschot van de Visser in doel belandt. 1—1. Even later bracht van Kooijk den stand op 1—2. In de laatste drie mi nuten werd er nog 2 maal gescoord. Nadat n.l. Peters den stand op 1—3 had-gebracht, maakte Pienter er 2—3 van. Bouwman was bij PSV vervangen door Winkels. GO AHEAD—AJAX 0—3. Ajax slaagde erin een verdiende docli geflat teerde overwinning tc behalen. Go Ahead speel de een uitstekenden wedstrijd en was vooral voor de rust herhaaldelijk ln den aanval. Het geluk kwam echter aan de andere zijde, als van Roencn even voor de rust een hard schot loste dat rakelings langs de paal gaande doel trof. 0-1. Na de rust was het aanvankelijk weer Go Ahead dat den toon aangaf. Toen scheidsrechter Hofman, die zeer ongelukkig leidde, echter een strafschop over liet hoofd zag, zakte het spel peil van Go Ahead tot beneden liet normale. Door een fout van Goldenbeld bracht Ajax door van Reenen den stand op 0—2, terwijl even Inter wederom van Reenen scoorde 0—3. Hier mede kwam ook het einde. Ajax 8 7 1 Feijenoord 74 3 Be Quick 73 4 PSV 8 3 5 Go Ahead 8 2 6 20—10 14 15— 9 8 11—14 6 15—22 6 8—14 4 AFDEELING IV. Promotiecompetitie 2de klasse. MIRANDA—MIDDELBURG 6—3. Door deze overwinning op Middelburg heeft Miranda nog een minimaal klein kansje op het eerste klasserschap behouden. In het veld waren de belde partijen goed tegen elkaar opgewassen, doch het schieten der Lim burgers was heel wat beter. Voornamelijk daaraan dan ook dankt de thuis club haar grootc overwinning, dat de spanning niet ontbroken heeft blijkt wel uit den 0—1 ruststand. WILLEM II—MW Hoewel MVV in het veld stellig niet de min dere was. Integendeel, zij liet het beste veldwerk zien, heeft zij voor Willem II die beter de kan sen wist te benutten, de vlag moeten strijken. Willem, II nam de leiding 1—0, onmiddellijk daarop was liet gelijk 1—1. Uit een strafschop werd het 21. Ook na de rust bleef MVV het meest in den aanval, de Willem Il-verdediging verzette ont zettend veel werk. Schlangen maakte er 31, opnieuw scoorde MVV direct tegen 3—2, ten. slotte bracht Beks en Vliecks den eindstand op 4—3. Door deze overwinning is Willem II reeds met een been het voetbalwalhalla ingetreden, waarop zij krachtens haar roemvol verleden ook vol komen recht heeft. Willem II 3 3 0 0 11—4 0 MVV 3 2 0 1 9—6 4 Miranda 3 1 0 2 9—10 2 Middelburg 3 0 0 3 312 2 Promoticcoinpetitic 3de klas. De eene wedstrijd die hier op het programma slond was van veel beteekenis met het oog op de bezetting van de bovenste plaats. ESV heeft haar kans echter uitstekend ver beterd en op het zwakke zusje Tivoli een mooie alleszins verdiende overwinning behaald. 1>isschen de eerste drie kan nog alles ge beuren, bezie onderstaand rnnglljstje maar eens: TOP 3 2 10 5—3 5 ESV 4 2 11 85 5 Gudok 3 2 0 1 5—2 4 Tivoli 4 0 0 4 3—11 0 WEST EUROPA—CENTRAAL EUROPA. De beide elftallen samengesteld. liet West-Europeesch elftal alsmede dat van Cintraal-Europa is thans vastgesteld. Het Centraal-Europeesch elftal is buitengewoon sterk, alhoewel het West-Europeesch elftal er niet voor behoeft terug te gaan staan. Centraal Europa Doel: Planicka (Tsjechoslowakije). Achter: Sesta (Osotenrijk) Schmaus (Oosten rijk). Midden: Serantoni (Hongarije) Androlo (Italië) Laznr (Hongarije). Vóór: Sas (Hnogarije) dr. Sarosy (Hongarije) Piola (Italië) Meazza (Italië) Puc (Tsjechoslo wakije). West Europa: Doel: Jacob (Duitschland). AchtejrJanes (Duitschland) CaJdenhoVe (Nederland). Midden: Kltzinger (Duitschland) Goldbrunner (Duitschland) Delfour (Frankrijk). Vóór: Leliner (Duitschland) Braine (België) Bakhuijs (Nederland) Smit (Nederland) van den Evnde (België). N.E.O. Het eerste elftal van NEO speelde Zater dagmiddag tc Aalburg tegen de voetalclub Wil. helmina aldaar een comp. match voor den Bral). Voetbalbond. De wedstrijd eindigde ln een neder laag voor NEO. Uitslag 5—0 voor Wilhelmina. S.D.O. Op het SDO-terreln werd een comp. wedstrijd gespeeld voor de Zaterdagmiddag-comp. voor den Brab. Voetbalbond tusschen het eerste elftal van SDO alhier en NOVA uit Werkendam. SDO moest in Nova ook haar meerdere erkennen. Het einde kwam met 4—2 voor Nova. Gisteravond werd op het voetbalterrein van SDO een voetbalwedstrijd gespeeld voor de Waal- wijksche Jeugdcompetitle tusschen de Junioren der plaatselijke clubs SDO en NEO. Voor deze wedstrijd bestond een groote belangstelling. NEO moest in SDO haar meerdere erkennen en verloor deze wedstrijd met 2—0. KAATSHEUVEL. ZANDSCHEL. Zandschel I was Zondag op bezoek bij Juliana I voor het nederlaag-tournooi, en wfst met 91 te winnen. Zandschel II speelde om 5 uur eveneens tegen Juliana 1 en verloor met 3 —2. Donderdag a.s. Zandschel IISprang II. Zondag a.s. WVO Zandschel I. De uitslagen van de Zondag te Oostburg ge-' houden openingswedstrijden luiden als volgt: Snelheid: 1 Pellenaars, 2 Buysse, 3 De Kuys- scher, 4 van Hoek. Ploegachtervolging le serie: 1 Verhaegen—Raes, 2 Franken—Wlee- maes, op twee meter. 2e serie: 1 E. Maes—Buysse, 2 van Hoek—wan Hove. 3c serie: 1 Slaats—Pellenaars, 2 Bllllet—d« Kuysscher. Koppel wedstrijd over 60 K M. in 5 klassementen: 1 SlaatsPellenaars 10 punten. Op 2 ronden: 2 Billictde Kuysscher. 3 FrankenWeemaes. 4 Raesvan Hove. BuysseMaes. Op 6 ronden: 6 Van HoekVerhaegen. Phenomenal* prestatie van Sefton. William Sefton verbeterde tijdens de wedstrij den te Los Angeles het wereldrecord polsstok hoogspringen, door over een hoogte van 4.54 meter heen te komen. Het oude wereldrecord stond op naam van Sefton en Meadow, die beiden op 9 Mei j.l. te Pak Alto in Californië 4.18 meter sprongen. harl Meadow wilde echter Zondag niet achter blijven en slaagde cr in, toen dc lat eveneens op 4.54 meter lag, er over te komen, zoodat belden weer wereldrecordhouders zijn.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3