Plaatselijke Berichten. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Tweede Blad APHMMPCDT II 00 njj PI Aü DRUNEN, DUSSEN. Een snel groeiend groot-bedrijf. Herhaalde malen zijn wij in de gelegenheid naar voren te brengen wat onze gemeente speciaal op het gebied der schoen- en lederindustrie presteert, welke grootbedrijven onze plaats op dit terrein herbergt en daarbij is dan wel eens de klacht geuit dat Waalwijk nog al eenzijdig is op het gebiei van industrie en handel. Bekijkt men de zaken echter eens meer opden keper,dan ontwaart men toch ook andere krachtige uitingen op handels en nijverheidsgebied. Thans weer willen wij eens de speciale aandacht vragen voor een in onze gemeente opgericht en ge vestigd groot bedrijf dat in geweldig snel tempo groeit. Wij bedoelen het levensmiddelenbedrijf der firma André van Hilst hier ter plaatse. Voor eenigen tijd, bij de opening der Moerdijkbrug hebben we ver meld dat de eerste winkel boven de Moerdijk, namelijk in Doidrecht werd geopend, later weer deelden we mee dat een winkel in Rotter dam zou volgen en deze is voor eenige weken voor het publiek open gesteld als 28e winkel Begin Juni volgen de 29e winkel te Breda en de 30e aan de Groene Hilledijk te Rot terdam (dus reeds de tweede in Rotterdam). Als we nu zeggen dat in Januari 1.1. het 24e filiaal te Goirle werd ge opend en nu de 30e te Rotterdam, dan ziet men dat in een half jaar tijds 6 nieuwe filialen gesticht zijn en blijkt daaruit zonneklaar dat dit groot levensmiddelen bedrijf groeit in zeer snel tempo, een feit waarvan wij met groot voldoening melding maken, vooral waar het hier een zuiver Waalwijksche onderneming betreft, hier zooals men dat noemt «geboren en gelogen» Wij vermelden daarbij nog dat in deze bedrijven reeds 135 perso nen werkzaam zijn, waarvan een flink gedeelte op het hoofdkantoor in Waalwijk. Gaarne wenschen wij de ener gieke ondernemers een voortdurend succes en groeiende uitbreiding van dit voor onze gemeente en haar naam op handelsgebied steeds meer beteekenend groot-winkelbedrijf. Onder het kantoor-en winkel personeel der verschillende filialen van bovengenoemd bedrijf bestaal een reisclub. Deze zal a.s. Zondag voor het €erst een club reis maken naar Antwerpen en Brussel De ver schillende bussen die het personeel zullen ophalen, komen te Breda bijeen om dan voorts gezamenlijk den tocht te aanvaarden. Deze club werd, naast eigen we- kelijksche bijdragen, daartoe mede in staat gesteld door den steun der firma. Uit de Lederindustrie. Naar wij vernemen heeft de Fede ratie van Nederlandsche Leder fa brikanten in de Donderdaggehouden vergadering, waarin ook het 10 jarig bestaan feestelijk herdacht werd, met algemeene stemmen besloten aan den minister de leverings- en betalingsvoorwaarden voor leder, zooals deze door het bestuur ont worpen zijn, ter bindend verklaring voor te dragen. Een prettige feestmaaltijd was het besluit dezer jubileum-vergadering. Voor deze gelegenheid was nu eens niet de hei gekozen, maar een terrein aan den Paralelweg, zoodat iedereen, tegen betaling van een klein entrée in de gelegenheid was, het vroolijke kampleven van meer nabij mee te maken. Over de medewerking van het weer heeft men niet te klagen ge had en daarom is het toch wel jammer dat niet meer bezoekers blijk van belangstelling gegeven hebben. Over de inrichting van het kamp hebben w^ niets dan lof. De tenten waren keurig opgesteld Fietsenrekken waren door de ver kenners zelf vervaardigd en voorts waren rekken opgesteld om de keukeninventaris een goed plaatsje te geven. De koks der verschillende pa trouilles staken des middags hun kookkunst niet onder stoelen of banken en de jongens vielen op de kookproducten aan alsof ze uitge hongerd waren. De buitenlucht maakt immers hongerig. Zaterdagavond, 9 uur werd er een groot kampvuur gehouden en de gezelligheid die hiervan uilgaat kan men het best bemerken bij de welpen die zich wat groot gevoelen als ze tusschen de verkenners een plaatsje krijgen. Vroolijk werd er gezongen en voorgedragen. De kampspelen op Zondag en de demonstratie E H B.O. en koken waren eveneens een groot succes. Het zijn voor de jongelui enkele prettige dagen geweest. De welpen maakten meermalen een marsch door onze straten. Wij zijn er van overtuigd dat wanneer onze verkenners weldra naar Vogelenzang zullen trekken, zij daar een goed figuur zullen slaan tusschen de verkenners uit alle deelen der wereld en zeer zeker voor niemand zullen behoeven onder te doen. Opdracht, De uitbreiding der schoenfabriek van de firma H. Greve aan het Hoogeinde alhier, onder architect van A. van Huiten Jr., is opgedra gen aan den aannemer A. Willemse te Sprang Capelle. Volksconcert. Maandagavond opende de harmo nie »St. Jan» het zomerseizoen met een volksconcert op de muzieknis in de Minister LoefFstraat, met me dewerking van de Liedertafel »Tot Bloei der Toonkunst» Het werd door mooi weer begunstigd en trok veel belangstelling. De harmonie voerde onder lei ding van den heer J. Thijssen een uitstekend varieerend programma uit, terwijl de zangnummers der Liedertafei onder leiding van den heer W. Ligtvoet een mooie, zeer gewaardeerde afwisseling vormden Jamboree-weekend kamp. De verkenners en welpen van de Andreas-Zijlmnns groep te Waalwijk hielden Zaterdag en Zondag 29 en 30 Mei in onze gemeente een Jam boree-weekend kamp. z i: vïpbh'wrw -r i* i Uitstapje Harmonie „St. Crispijn". Reeds om 5 uur Zondagmorgen was 't reveille voor de leden van «St. Crispijn Zij zouden nl. een uitstapje gaan maken, echter niet voor concours, festival, concert of i. d., maar nu alleen om eens te genieten, 'n plezieireisje dus. 't Doel was een uitstapje door een der mooiste gedeelten van ons land. De touringcars van Mulders- Sars waren tijdig present; met passagiers beladen ging het begunstigd door 't mooiste weer dat men zich denken kan, eerst naar naai Den Bosch, waar in de kerk van de Paters Capucijnen de H. Mis werd bijgewoond. Daarna ging het op weg tot Tiel, waar een tijdje vertoefd werd om den inwendigen mensch te versterken en tevens om van den Penningmeester 't »tracte- ment» in ontvangst te nemen. Hier bleek reeos dat de stemming voor een plezierreisje wel aanwezig was. Van Tiel ging het rechtstreeks naar Rhenen waar langen tijd werd vertoefd in het schitterende Ouwe- hand's Dierenpark. 't Was ook wel de moeite waard aan de bezichtiging hiervan gerui- men tijd te besteden. De aanleg van dit bekende park is in één woord schitterend, terwijl de verzameling dieren ook zeer groot is. Vooral de krokodillen - show met zijn plm. 1000 dieren is zeer interressant. De speeltuin oefende groote aantrekkingskracht uit opdejongere generatie, die hier volop konden genieten. Enkele ouderen konden zelfs de verleiding niet weerstaan, om ook even te «glijen» of te »w:ppen.» Omstreeks 12 uur werd de reis voortgezet, grootendeels langs de Rijn tot aan Doorn, een plaats rijk aan natuurschoon. Nadat hier weer eenigen tijd vertoefd was, werd eveneens door een schitterende omgeving, langs de Leusder hei enz. naar Amerstoort getuft, waar de eerste zorg was het middagmaal te gaan bestellen, want langzamerhand begonnen de magen te jeuken. Den gérant werd een uur tijd gegeven om te zorgen dat 'n goed maal voor zoo'n groot aantal hongerige magen gereed was. Van dit uur werd ge bruik gemaakt om Amersfoort te gaan beziehtigen. Stipt op tijd waren allen present en aanstonds werd 'n aanval ondernomen op de goed voorziene tafels. Echter moest tus schen 't eten door even gepauseerd worden, omdat »den Dekker» nu voor goed los kwam. Zich niet storend aan de vreemde bezoekers, stond hij spoedig op een stoel en natuurlijk kwam »De Pastoor van Schaerbeek» op de proppen. De Waalwijkers weten wat het zeggen wil als »den Dekker» een maal op dreef is en er werd dan ook uitbundig gelachen, 't Diner dat keurig in orde was, werd daarna alle eer aangedaan. Vervolgens werd de reis voortgezet over Soest, Soestdijk, (langs't paleis van Prinses Juliana) over Laren, waar nog korten lijd werd vertoefd, over Bussum naar Hilversum, waar ook eenige tijd gegeven werd voor bezichtiging van een en ander. Dan werd de terugreis aanvaard. In Den Bosch werd nog geruimen tijd vertoefd en om ruim half elf waren we weer in Waalwijk terug. »St. Crispijn» heeft werkelijk een uitstapje gemaakt, waarvan de leden naar hartelust hebben kunnen ge nieten en dat hen niet spoedig uit 't geheugen zal gaan. BENOEMING DEURWAARDER WAALWIJK. Door Z.Exc. den minister van Justi tie werd j.l. Maandag benoemd tot Deurwaarder bij de Arrondissements rechtbank te 's-Hertogenbosch ter standplaats Waalwijk, de heer F. B. Tecker, thans deurwaarder bij het Kantongerecht te 's-Hertogenbosch. Het behoeft niet te worden gezegd dat deze benoeming zoowel voor de Langstraat als het Land van Heusden en Altena groot gemak en voordeel zal opleveren, waar onlangs de deur waardersstandplaats te Heusden offi cieel werd opgeheven. Deurwaarder Tecker, die vroeger aan 't Kantongerecht te Waalwijk was verbonden, is dus voor ons geen onbe kende en we zien hem gaarne in onze gemeente terugkeeren. 8e Int. Hondententoonstelling te s Bosch. Op bovengenoemde tentoonstelling 1.1. Zondag in de Veehallen in Den Bosch gehouden werden uit Waal wijk de volgende prijzen behaald; C. Manders met Foxlerrier »Mon rêve» Open klasse 2e prijs Z. G. Nieuwelingsklasse 1ste prijs Z. G. Jeugdklasse 1ste prijs Z. G' Speciale prijs best gefokte hond in Brabant. Idem van de Ned. Foxterrierclub Den Bosch 30 Mei, Kynologenclub 's Bosch en omstreken. A. Bakkers met Hollandsche Kees «Egbert» Open klasse 1ste prijs goed. Jos. v.d. Broek, met Hollandschen Herder. E. de Vries met zwart—bruin Duitsche Dwergpincher «Derby» den lsten prijs Z. G. Burgerwacht De Waalwijksche Burgerwacht afd. Zuid, hield op de schietbaan een onderlinge wedstrijd. De uitslag was: W. de Rooij 39 p., H. van Beurden 38 p., J. van Loon 37 p., M. van den Bogaerd 36 p., G van der Kolk 34 p., A. Kroot 34 p., en F. Mulders 34 p. Tijdelijke afsluiting van den Provincialen weg Meeuwen— Dussen. De afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. bericht, dat de pro vinciale weg van Meeuwen naar Dussen tusschen km. 7040 en km 11090 wegens het uitvoeren van noodzakelijke vernieu wingswerken tijdelijk wordt afgesloten voor alle verkeer in beide richtingen, vanaf heden tothet tijdstip, waarop de werkzaamheden de afsluiting niet meer zullen vorderen. De schoenfabriek >;IJselmeer», In de dezer dagen gehouden ver gadering heeft de raad van de ge meente Bunschoten besloten de schoenfabriek »IJsse!meer« met ma chines en toebehooren uit den fail, lieten boedel aan te koopen voor een bedrag van f21,500 en voor dit zelfde bedrag in huurkoop tegeven aan de N.V. Schoenencentrale Knoek en Ros te Js Gravenhage. Tegen het weggeld. Burgemeester van Aken van Zevenbergan heeft tot de Kamers van Koophandel een krachtig adres gericht waarin hij deze oproept om te ageeren tegen het weggeld in Noordbrabant. Prins Bernhard koopt paarden bij de fa. Uijtendaal. De Bredasche Manége en Handels stal M. Uijtendaal te Breda heeft voor Z. K H.den Prins der Neder landen, aan het Kon. Staldeparte ment, twee rijpaarden van bijzon dere klasse mogen verkoopen. VEILING LANGSTRAAT DRUNEN Sacramentsprocessie. In den tuin der Eerw. Broeders werd op plechtige wijze een Sacramentspro cessie gehouden. Een rustaltaar was opgericht, en Pastoor Dekkers hield een mooie predicatie. De kapel was prachtig versierd en 't zangkoor zong verdienstelijk. Intronisatie H. Hartbeeld. Zooals gemeld, zal op 6 Juni het H. Hartmonument op t Kerkplein worden geïntroniseerd. De dag begint met een algemeene H. Communie. Om 6 uur n.m. wordt een plechtig Lof opgedragen, waarna alle vereenigingen uit Drunen in op tocht trekken vanaf de R.K. Kerk door Kerkpad, Achterompad, Stationstraat naar de R.K. Kerk, waarna bloemen hulde. Daarna zal de plechtige intro nisatie plaats hebben. Triduum. Vanaf Donderdag 3 tot en met Za terdag 5 Juni, zal door een Pater Ca- pucijn een triduum gehouden worden voor de parochie van St. Lambertus. De weg door 't duin. Omtrent de verbeteringen aan de weg door de duinen vanaf Giersber- gen naar Rustende Jager vernemen wij dat onderhandelingen gevoerd wor den met de vereeniging voor Behoud van Natuurmonumenten en andere be langhebbende instanties om tot defini tieve verbetering van dit gedeelte van een belangrijk verkeerspad te komen. Getracht zal worden een en ander in werkverschaffing te doen uitvoeren. Aanrijding. In de Kleine Straat te Drunen kwam mej. Koenraad in botsing met een driewieler. De botsing was zoo hevig, dat mej. K. bewusteloos bleef liggen. Dr. Akkermans verleende eerste hulp en constateerde een hersenschud ding. Gouden Kloosterjubileum. Op 6 Juni a.s. hoopt de Eerw. Zus ter Regina (J.M.J.) in de wereld mej. Walthera v. d. Weijden den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in de orde van J.M.J. trad. Ruim 43 jaar verbleef de Eerw. Zus ter in 't suceurzaalhuis te Drunen. Man uit 't raam gevallen. Zaterdagmorgen had alhier in 't St. Franciscusgesticht een ongeval plaats met doodelijke afloop. De 69-jarige pensiongast J. v. Hoek viel, waarschijnlijk tengevolge van een hartverlamming, uit een venster der eerste verdieping. De man was op slag dood. Dr. Akkermans uit Drunen, Burge meester Mr. R. Th. v. d. Heijden en majoor Peeters waren spoedig ter plaatse. Motorclub. De motorclub kwam in vergadering bijeen. Besloten werd bij de intronisa tie van 't H. Hartmonument bloemen te offreeren. Verder zal worden deelge nomen aan de Sterrit te Tilburg op 13 Juni a.s. Opdracht. Aan de wegenbouw G. Vissers, al hier, is opgedragen het vernieuwen van een gedeelte der gemeentewegen te Heusden. Zwembassin. Met het leegpompen van het zwem bassin in (de Peune Wiel) vordert men snel. Doch een gedeelte van den bodem blijkt nog bedekt te zijn met een flinke laag moer en modder. Wij vernemen, dat voor 't verwer ken daarvan een electrische zuigin- stallatie zal worden geplaatst. Ruilverkaveling. Wij vernemen, dat het voornemen bestaat om volgend jaar een gedeelte van de gronden tusschen Herdijk en Drongelsch kanaal te verkavelen. Zilveren Onderwijsjubileum. Dinsdag 1 Juni herdacht in alle stilte mej. A. Klerks haar zilveren ambts jubileum als onderwijzeres. Na korten tijd in Zevenbergen werk zaam te zijn geweest, is de sympa thieke onderwijzeres ruim 20. jaar ver bonden aan de R.K. Meisjesschool al hier. Op uitdrukkelijk verlangen der jubilaresse is aan dit feit geen rucht baarheid gegeven, maar toch liet het schoolbestuur dit niet ongemerkt pas- seeren en bood haar een vulpen aan. B. V. L. Zondag hield de B.V.L. afd. Dru nen een algemeene vergadering onder presideum van J. Stevens. Besloten werd mee te trekken in de optocht op 6 Juni a.s. en bloemen aan te bieden. Op 13 Juni vangen de schietwed strijden aan. 9 Zondagen wordt ge schoten met K.S.O.-patronen, 5 Zon dagen zijn verplicht, terwijl elke Zon dag een prijs beschikbaar wordt ae- steld. Nationaal Werkfonds. Wij vernemen, dat door 't gemeen tebestuur pogingen in 't werk worden gesteld om een gedeelte van hare we gen te doen verbeteren uit 't Natio naal Werkfonds. Daarvoor zouden dan in aanmerking komen de weg naar 't Sempke, Dorpstraat Elshout, weg Drunen—Elshout en Molensteeg. Spoorwegboom geramd. Maandagavond toen trein 1280 van de richting 's-Bosch om 19.40 uur na derde werden de spoorwegovergang in de Wolfshoek gesloten. De met zijn vrachtwagen passee- rende groentenhandelaar de Rooij uit Vlijmen zag niet dat de boomen ge sloten werden en vernielde daardoor met zijn wagen de Noorderslagboom. De trein kon tijdig stoppen en met een kleine vertraging verder rijden. Schaken. S.D.J.C. speelde voor de competitie. De uitslag was als volgt: J. de LeurCouwenberg 10 M. v. Huiten—A. Smits 0—1 A. v. Huiten—L. Brok 0—1 Bijenbond. Den Bijenbond „St. Ambrosius" hield in café de Wit-Pulles haar alge meene jaarvergadering onder presi deum van M. Timmermans. De honing werd in 't afgeloopen jaar voor eigen rekening verkocht. De ontvangsten waren 56. de uitga ven 50.65. Saldo 5.35. Het ledental bedraagt 25. De aftre dende bestuursleden de heeren J. de Wit en Nic. van Oudheusden werden herkozen. ELSHOUT. Sluiting Meimaand. Op plechtige wijze werd de Mei maand gesloten. Begonnen werd met een algemeene H. Communie en om 10 uur Solemneele Hoogmis, opgedragen door Pastoor Willems. Om 3 uur was er een zieken Lof, dat door vele zieken en gebrekkigen, spe ciaal per auto van huis afgehaald, werd bijgewoond. Om 6 uur H. Lof, waarna de plech tige Ommegang gehouden werd met 't Wonderbeeld. De triomftocht van de Moeder- Maagd door Elshout waar bij iedere woning Haar Beeltenis prachtig ver sierd voor 't raam prijkt. Aan de kapel werd gesproken door een Eerw. Pater van de Abdij van Berne en Pastoor Willems. Duizenden pelgrims trokken mee en daaronder merkten wij vele geestelij ken en wereldlijke autoriteiten op uit Elshout en omgeving waaronder wij noemen: Burgemeester Mr. R. Th. v. d. Heijden van Drunen en Mevrouw: Burgemeester Wijs uit Heusden en Mevrouw: Kapelaan Vogels uit Dru nen e.a. 't Was alles plechtig en eerbiedig, en een waardig slot van een maand vol vereering van duizenden van Els- houtsch Wonderbare Moeder. Vrijdag 25 Mei jl hield 't Water, schap «De Zuid Hollandsche Polder onder Dussen" in hotel Heessels alhier de algemeene jaarvergadering van Stemgerechtigde Ingelanden, onder voorzitterschap van den Dijk graaf A. Z Snoek Sr. Door Mr. J. Ruygrok, secretaris penningmeester van doormeld water schap werd het finantieel verslag van het dienstjaai 1 Juli 1935 tot 30 Juni 1936 uitgebracht. Totale Inkomsten f46 666 96 Totale Uitgaven f44.259.11 Batig slot f 2.407.85 De begrooting voor het dienstjaar 19371938 werd vastgesteld op f18,738.55. De overige-agenda punten zooals het verleenen der verschillende machtigingen en afkoop erfpacht, werden allen zonder bijzondere besprekingen afgewerkt. Vrijdag 4 Juni a.s. zal in hote^ Heessels alhier de algemeene ver gadering plaats hebben van de Stem. gerechtigde Ingelanden van het Waterschap »Het Zuideveld.» Aanvang 6.30 uur. De werkzaamheden aan de Molenkade alhier, welke geheel verlegd wordt, zijn reeds aange vangen. Ook de brug zal belangrijk worden verbreed Hierdoor is het verkeer omgelegd Aardbeien 26—51 Peulen 24—38 Boontjes 4054 Postelijn 56 Spinazie 27 As perges 6—22 Savoien 3—4 Rabarber 2—4'/4 alles per Kg. Bloemkool 2—11 Sla 6/10—1% Andijvie 1%3 Komkommers 37 Kom kommers groen 2—6 alles per stuk. Radijs 1—2 Kelen y21% Selderij y21 Peen 37 Rabarber 23 Peterselie 11'/2, alles per bos. Kervel 8—14 per kistje. Sinaasap pelen 5.505 per kist.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5