117; u" TE KOOP AFBRAAK. 32.50 LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. NETTE BURGERWONING TE HUUR KAATSHEUVEL. Centraal Tandheelkundig Instituut HEUSDEN. SPRANGCAPELLE. G. H. KRUIDBOS Salonkast- Singer-Naaimachine, U verbrand in de zoal Als de huid van Uw gelaat, hals en armen door de zon pijnlijk verbrand is, ot dat gij U bij het fietsen nebi doorgezeten, doe er dan onmiddellijk furoi op. Uit verzacht en peneest spoedig. Purol (wit en geel) beide fn doozen van 30 en 60 ct., tube 45 ct. bij Apoth. en Drogisten. door den Voorsten Hoek. Nu ook de Kerkstraat is opgegraven onder vindt üet verkeer altlier veel stag natie, daar alle verkeer nu buiten de kom om moet plaats hebben. Zilveren ambtsjubileum. Heden 1 Juni herdacht de heer W. Damen zijn zilveren ambtsjubi leum als postbode aan het kantoor der P.T.T. alhier. Daar dit jubileum voor dei jubilaris begrijpelijk vrij van dienst gaf had op het postkan toor geen officieele huldiging plaats. Door den dag echter is het geheele personeel vanaf den Directeur tot den laagsten ambtenaar den j ubilaris aan huis gaan feliciteeren. Namens het personeel weid hem hierbij een prachtig souvenir aangeboden. \V aai de heer Damen in het verenigings leven ter plaatse geen onbekende is hebben velen gebruik gemaakt om den jubilaris tijdens de receptie die in de zaal van de Jonge Werkman in den morgen gehouden werd te komen feliciteeren. Onder de aanwezigen merkten we op de gehdele geestelijkheid der beide parochies, burgemeester Mal- lens en verschillende andere nota belen, voorts de besturen van de R K. Kiesver.. de R.K. Werklieden ver., het Zieken en Doktersfonds, de t.b.c.-vereeniging en het Wit-Gele Kruis, de R.K. Leesbibliotheek etc. waarin de heer Damen bestuuis- functies vervulde. Een twintigtal bloemstukkengaven blijk van de sympathie die den jubilaris zoowel in zijn betrekking als in zijn verschillende functies geniet. Propagandavergadering Burgerwacht Kaatsheuvel. Maandagavond hield de burger wacht Kaatsheuvel in de zaal van den heer Jan van Dun een groote propagandavergadering. Als sprekei trad daarbij opdebekendecapucijnei pater Henricus uit Helmond. Aan de bestuurstafel hadden plaats genomen het bestuur der Burgei- wacht, kolonel Seijn, toegevoegd Inspecteur der Burgerwachten in Noord-Brabant -Zeeland, Burgem. Mallens, Pater Klijn, toegevoegd geestelijke en pastoor van Enschot, terwijl mede aanwezig waren kap. v. d. Wielen Broeder Overste Victor en twee Eei w. Broeders van Liefde. Voor een aandachtig gehoor hield spreker een rede over het onderwerp «Evolutie, geen revolutie.« Na een zakelijke inleiding bouwde spreker zijn rede op in drie deelen nl. schouwen, schutten en scheppen. In het eerste gedeelte behandelde hij wat de burgerwacht is, wat de ge. varen zijn die ons tegenwoordig bedreigen, om daaruit te conclu deeren dat het gezag met alle ten dienste staande middelen zoo noodig met de macht der wapenen moet geschut worden. Zonder bij alles ja en amen te zeggen moet een volg zaamheid gekweekt worden, die in eendrachtig samenwerken een pro gram kan verwezelijken, om alzoo scheppend op te bouwen wat het revolutionair idee tracht al te breken en te verhinderen. We kunnen niet in details treden, de pers heeft de laatste weken gelegenheid te over gehad om het redenaarstalent van Pater Henricus in schrift te brengen. Zijn klaar en helder betoog eindigde in een spontaan en enthousiast naar voren brengen van hét instituut burgerwacht, dat naast landstorm en een goed gedisciplineerd leger kan noodig zijn (wat God verhoede) om ons wettig gezag te steunen en te schragen. Een daverend applaus loonde de gewijde spreker voor zijn gloedvolle taal, waarop dCvoorzitter der Bur gerwacht een welverdiend dank woord aan Pa'er Henricus bracht. Kolonel Seyn, toegev. Inspect, der Burgerwachten voor Brabant en Zeeland sprak mede een propagan distisch woord, waarbij bij de afd. Kaatsheuvel om haar activiteit een waardeerend woord bracht. De voorzitter der burgerwacht beval daarop het kleedingfonds tot uniformeering der burgerwacht in de belangstelling der burgerij aan, overtuigd dat de sympathie door de beide sprekers voor het instituut gewekt in daad zou blijken. Burgemeester Mallens dankte het bestuur der burgerwacht dat hij in de gelegenheid was gesteld te ge nieten van de rede van den gewijde spreker. Hij onderschreef ten volle de woorden door den voorzitter gesproken in het belang der afd. Kaatsheuvel. Nadat het officieel der vergadering besloten was trad Pater Henricus opnieuw naar voren om nogmaals te verduidelijken dat hij opgetreden zijnde voor een instituut dat een instelling der wet is, zich heeft ont houden van het uitspreken van zijn meening als Roomsch-Katholiek priester, waar het betreft zaken die op deze vergadering in het algemeen moesten behandeld worden. Hij schenkt de vergadering thans echter de gelegenheid om door het stellen van vragen andere punten nader te bekijken. Gevolg hiervan was dat de begaafde redenaar opnieuw on geveer een half uur zijn gevoelen liet gaan over de politieke toestand die wij beleven en mogelijk in de naaste dagen nog beleven zullen, waarbij speciaal het passeeren van de R.K. Staatspartij bij het in op dracht geven tot vorming van een kabinet de hoofdschotel voimde. Een treffend afscheid. Zaterdag nad aan de St. Bernar- dusschool der Eerw. Broeders van Liefde alhier het afscheidsfeest plaats van den Eerw. Broeder Ce- ranus Hermans, die vanaf de op richting der scnool als hootd fun geerde en die na acht jaren zijn begaafde krachten aan de opvoeding en vorming der Kaatsheuvelsche school- en schoolvrije jeugd besteed te hebben, het moederland gaat verlaten, om op de Midden Java- missie te worden tewerkgesteld. Veel heeft Kaatsheuvel aan dezen onvei moeiden, krachtigen en onver saagden werker te danken. Een geboren onderwijzer met groot ge zag, aat tevens de ontzag en liefde wekte voor zijn persoon, was zijn onderwijs een voorbeeld voor allen. Buiten school was hij de organisa tor van alles wat de schoolvrije jeugd kon interesseeren. De R.K. Voetbalclub D E S. zal hem immer dankbaar blijven vooi de opleiding die reeds de school jeugd in deze sport van hem ont ving- De R.K. Gymnastiekclub is nim mer trotscher geweest, en met recht, dan toen Broeder Ceranus een legertje met aspiranten, onder zijn vaste, doch grage discipline, dooi de straten deed marcheeren. De Jonge Wacht verliest in hem een leider, die met den Eerw. Broeder Vivinus, de pionier van dit jeugdwerk, mag genoemd woi- den en ver naar buiten gro°le naam had in organisatie, en ïnitia tiefgeest en wiens taak moeilijk door een ander zal kunnen worden vei- KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 22.3 's-HERTOGENBOSCH. Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins, dag. Donderdag en Vrijuag van 7 9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHANDELIN8 U IT S L UIT EN 0 DOOR TANDARTS. Zijn ijzeren wil en doortastend heid was mogelijk niet steeds een ieder lief en aangenaam, doch steeds sprak daaruit zijn groote liefde voor het jeugdwerk, zijn geest van opoffering en zijn werklust. De school en de grootere jeugd verliest in Broeder Ceranus een groote kracht en het jeugdwer k een onvermoeide, onbaatzuchtige werker. Was het dan ook wonder, dat de school in een groot feest afscheid nam van zijn geiiefd hoofd en dat de Jonge Wacht zich spontaan opgemaakt had om den beminden Broeder een laatste vaarwel toe te zingen in zang en muziek. De Eerw. Broeder Jonathus was natuurlijk de groote leider aan school. De mondharmonicaclub ondei den Eerw. Broeder Galenus,speelde marschen en walsen. Broeder Ci- reanus kwam met zijn klas met declamatie uit; het knapenkoor zong Maleische liederen en een at- scheidslied; een groot spreekkoor zegde met veel zeggingskracht het schoone werk van den missionaris voor het heil der zielende klein tjes boden geschenken van school en missiebond; de jongeheer Jos van Gestel sprak een afscheid na mens de schooljeugd, waarop de missionaris met een hartelijk dank woord sloot. in de blokhut ging het s avonds op dezelfde hartelijke wijze toe in den geest en op de wijze zooals Jonge Wachters dat gewoon zijn, enthousiast en spontaan, 't Was een bonte avond, vol variatie en naar buitenslaande jongensvreugde. 't Was een heerlijk en treffend afscheidsfeest. Broeder Ceranus Gods Zegen vergezelle U op uwe reis en zegene in uw Missiewerk. ST. JOACHIMSMOER. De landbouwer D., alhier, werd dezer dagen door een stier aange- vallen. Het dier bracht hem zoo danige verwondingen toe aan het onderbeen, dat hij zich onmiddellijk onder behandeling moest stellen van een geneesheer. Het liet zich aanzien, dat alles weldra hersteld zou zijn. Doch thans is, zooals wij vernomen hebben, het onderbeen aan het opzwellen, en heeft de pijn zich verplaatst naar het bovenbeen Den getroffene is het nu onmogelijk zich te bewegen. De collecte voorden Gewapenden Dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht f 11,87. Up 5 en 6 J uni a.s. zal vanwege het Don - Bosco Patronaat een ten toonstelling worden gehouden, waaraan tevens is verbonden een Vlaamsche kermis. Aanvang telkens 4 uur n.m. Het triduum onder leiding van een ZeerEerw. Pater Capucijn, ge geven voor de leden van de Con gregatie van O. L. Vrouw, werd Zondag beëindigd, nadat allen des Zondagsmorgens ter Generale Com munie waren opgegaan. In de namiddagoefening werden aan verschillende jubilaressen me dailles uitgereikt. SPRANG. Alhier heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan met doode- lijken afloop bij een 1 jarig doch. tertje van den heer G. V. Het aantal werklooze leden der afd. Sprang van den Chr. Fa- brieksarbeidersbond bedraagt mo menteel 98, waarvan 58 geheel en 40 gedeeltelijk werkloozen 18 leden zijn in de steunregeling opgenomen. CAPELLE. Gedurende de maand Mei 1937 werd op het hulppostkantoor alhier, in de Rijkspostspaarbank ingelegd 6807.38 en terugbetaald 4219.64. Het aantal inlagen bedroeg 73, dat der terugbe talingen 38. 1/ De postduivenvereeniging „De Luchtvaart hield j.l. Zondag een wed vlucht vanaf St. Melun, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 12.4.12 en de laatste prijswinnende duif om 12.43.47 en waarvan de uitslag als volgt luidt: Gerb. van Onzenoort 1, 4; P. Nieu- wenhuizen 2; C. Verhagen 3: H. Vos 5, 13, 19; J. Versteeg 6, 27; W. Ver steeg 7, 14, 21, 23, 24; C. Rosenbrand 8, 10; Adr. Klootwijk 9, 16; P. de Roon 11; P. Bakkeren 12, 28; G. Tref fers 15; Adr. Blom 17, 25; W. Ver steeg 18; H. van Kampen 20, 22; St. van Peer 26, 29. y In het café van den heer J. Qui- rijns aan de Vaartkant hield het Fonds tot instandhouding der muziektent te dezer plaatse j.l. Maandagavond zijn jaarlijksche vergadering onder voor zitterschap van den heer J. Michaël. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter las de secretaris, dhr. W. J. van Nieuwenhuizen, de notulen der vorige vergadering, alsmede het jaarverslag, voor, welke beide onder dankzegging werden goedgekeurd. De penningmeester, dhr. E. Colet, bracht vervolgens het financieel ver slag uit, waaruit bleek, dat de kas sloot met een voordeelig saldo. De rekening en verantwoording over het afgesloten boekjaar werden door de heeren G. A. S. de Bas en Adr. M. Verheijden nagezien en in orde bevon den, waarna deze onder dankzegging aan den penningmeester voor zijn keu rige boekhouding werden goedge keurd. Besloten werd van de rentelooze geldleening voor de plaatsing der kiosk een bedrag van 45.— uit te loten en wel 5 aandeelen van 5.— en 2 aan- deelen van 10.—. Uitgeloot werden de aandeelen 14, 6, 17, 39 en 9 van 5.— en de nummers 5 en 51 van 10. De concerten voor het aanstaande seizoen werden voorloopig vastgesteld op Zaterdag 5 Juni, Zaterdag 17 Juni, Dinsdag 31 Augustus en Zaterdag 25 September a.s. Na de rondvraag, waarbij nog en kele zaken van huishoudelijken aard aan de orde kwamen, werd deze ver gadering gesloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Naar men ons mededeelt is door de firma A. Moonen, schoenfabriek al hier, en de samenwerkende arbeiders organisaties een collectieve arbeids overeenkomst afgesloten welke vorige week is ingegaan. Het bouwen van een landbouw- schuur voor den landbouwer Oerle- mans aan de Regtvaart is opgedragen aan den aannemer J. Michaël alhier. De voerman A. H., werkzaam bij Oerlemans Bouwmaterialenhandel alhier, had het ongeluk onder een kar met grind te geraken, zoodat hij naast verschillende schaaf- en kneuswonden ook een tweetal ribben brak. RADiO-DISTRIBUTIE-BEDRlJ F WAALWIJK. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 DONDERDAG 3 JUNI 1937. 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoomuziek. 10.35 Londen Regional. 3.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 7-8 uur gramofoonm. v.h. R.D.B. Bonte Avond: 2395 Goldelfchens Hochzeitsdag. Aufzug der Clowns. 2179 Glatteis. Perpetuum mobile. 3800 Alt-russischer Husarenmarsch Kasbek. 4265 Uber land und meer. 3563 Berlin wackelt. 3841 Das lachende saxophon. Margit polka. 3638 Electrische girl. Farbenspiele. 3696 Anything goes. 3386 Die lustigen Witwe. 8.20 Droitwich. VRIJDAG 4 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 12.10 Droitwich. 1.20 Londen Regional. 5.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur gramofoonm. v.h. R.D.B. Lichte Muziek: 1094 Aufforderung zum Tanz. 3775 Rendez-vous bei Lehar. 5405 Comme ci, comme ca. Liebesgruss. 3039 Dividenden. 3968 Elfengefluster. Puppenspiele. 3767 Altes ungarischen Czardas potp. Zigeunerlied. 3430 So singt man nur in Wien. 3431 Troika. Wolga. 8.00 Droitwich. ZATERDAG 5 JUNI 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Pauze of gramofoonmuziek. 10.35 Londen Regional. 1.05 Droitwich. 2.50 Londen Regional. 3.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 6.50 Brussel Vlaamsch. 78 uur gramofoonm. v.h. R.D.B. Dansmuziek: 2232 Donna Juanita. Akrobatik. 4112 About a quarter to nine. Go into your dance. 6190 Haunting me. Mit dem Rucksack auf dem Rucken 6269 Heimatland. Nur du solist meine Freundin Sein 7243 Rumba Medley. 6957 Mein Gorilla hat 'ne Villa im Zoo O Annabella. 6679 Rendez vous der Puppen. Sternschnuppen. 5845 Eine Nacht auf Java. Ja, bei Nacht. 6760 Quecksilber. Kaskaden. 8.00 Droitwich. 10.50 Londen Regional. Nieuwe handels- en reisovereen- komst met Duitschland Bij de te 's-Gravenhage gehouden besprekingen tusschen deNederland- sche en Duitsche regeeringscommis- sies is overeenstemming bereiki over een belangrijke vermeerdering van den uitvoer van goederen van Ne derland en onze overzeesche gewes- ten naar Duitsland in het derde kwartaal van 1937 Dit geldt den export van industrieeleen landbouw producten en koloniale artikelen. Verder is een nieuwe reisovereen- komst gesloten, welke een gunstiger regeling voor Nederland inhoudt. De Duitschers mogen f 300 reis geld meenemen. DUITSCHLAND TEGEN 'T VATICAAN. DUITSCHLAND - SPANJE. WAALWIJK VV.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repelitïe Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht« Donderdagavond van half acht lot tien uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Dourdan. »W.C.B Donderdagavond van half 7 tot 9 uur inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Dourdan. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. »l)e Vechtersbaas Vrijdag Theater-Musis Sacrum. »Op 'n avond in Mei!» DRUNEN. SPORTERS. DUIVENSPORT. WAALWIJK Postduivenver. „de Eendracht". SPRANG A 245a. Belast zich met Invullen met aangifle-biljetlen. Opmaken van bezwaarschriften Adviezen in belastingzaken. gelegen Besoijenscbestraat. Prachtige gang, kamer en suite, keuken, groote bijkeuken en Tuin. 57688 Te bevr. Resoiienscheslr. 13. zoo goed als nieuw. Moet weg aan spotprijs, f85 00. Antonius-parochie 124, 57690 Waalwijk. Nog dagelijks TE KOUP: Ramen, deuren, vloer en rib hout, latten, planken, trap, gootsteen, marmeren schoor steenmantel, 500 bossen dek- riet, 2 Winkelpuien mei winkel deur 2.70 x 2.25 m plavuizen. Alles te bevragen op het verk hoek Stationsstraat of hij CH. KLERKS, Slooper, Drunen, B 111. 57689 Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheel boven- of ondergebit 50 met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand f 4 o£ kiesI Jls vc Wijziging in programma voorbehouden. Kipping 3 5 7 9, C. Witlox 4, K. liroumels 8 cu le overduif, F. Schoemans 11, J. Leijten 12 13, van Hultcn 1-4 15, J. Schoemans 10. Donderdag inkorven voor Dourdani van 7 1 ƒ2 10 uur. Men seint uit Rome: Daur de onderhandelingen tussclien den H. Stoel en de Duitsche rijksregeering betreffende de verklaringen van Kardinaal Mundeleiu, aarts bisschop van Chicago, tot nu toe geen uitzicht op een accoord boden, werd de Duitsche am bassadeur bij den H. Stoel, von Bergen, genoopt, zijn post tijdelijk te verlaten. Dit beteekent echter formeel nog geen afbreken der diplomatieke be trekkingen. Reuter verneemt in Duitsche politieke kringen dat de nota der rijksregeering aan den Heiligen Stoel als een ultimatum moet worden beschouwd, waarin den Paus te kennen wordt gegeven, dat de diplomatieke betrekkingen zouden kunnen worden verbroken, tenzij de Heilige Stoel kardi naal Mundeleiu berispt. Ook de nuntius verlaat Berlijn. De toestand klaart wel eenigszins op en in de politieke centra van Europa hoopt men op een kalm verloop der kwestie. Minister Eden hoopt te kunnen voldoen aan den Duitschen elsch om waarborgen tegen her haling van 't voorgevallene met den kruiser Dcutschland. Eden heeft voorgesteld, dat de vier maritieme mogendheden, die de vlootcontrole rondom Span je uitoefenen, t.w. Groot-Britanië, Frankrijk, Duischland en Italië, onmiddellijk in nader over leg zullen treden, ten einde een plan uit te wer ken voor waarborgen tegen elke mogelij c moles tatie van de internationale patrouille-schepen. Deze waarborgen zullen vermoedelijk neerkomen op liet instellen van veiligheidszones, zoowel ln de havens als op dc reeden, die de patrouillce- rende oorlogsschepen aandoen. Van de beide Spaansche regceringen zou dan verlangd worden, dat zij op zicli zullen nemen, deze zones te eer- oiedigen en zich daarin van welke militaire actie ook, geheel te onthouden. Duitschland zou met dit voorstel accoord gaan. Gehuldigd. Sporters speelde in een felle zonnewarmte een match thuis tegen Berkdijk uit Kaatsheuvel. Sporters speelde met enkele invallers terwijl de derde klasse IVCB er nagenoeg compleet bleek te zijn. De lieer Wagemakers van Rapid feliciteerde Sporters niet hun succes en bood bloemen aan. Verhoeven van Sporters dankte voor deze hul de, waarna de match een aanvang nam. Vanzelfsprekend deed het weer en 't gehaven de Sporters-elftal afbreuk aan 't goede spel. Berkdijk was sterker en Sporters misten diver se mooie kansen. Met rust leiden de gasten met 3—2, welke voor sprong met 't einde wordt opgevoerd tot 42. „Het Hulsgezin maakt melding van een inci dent op het terrein tusschen een tweetal spelers. Persoonlijk hebben wij de match meegemaakt, maar wat daar gebeurd is komt in de meeste of althans ln vele wedstrijden voor. Een minder zachte botsing, misschien met eenige moedwil <n de heel wijze daad van den arbiter om de moest schuldige speler van het veld te zenden. Van een „vechtpartij' waarvan voornomd blad melding maakt is geen sprake geweest, waarom wij hier een on ander trachten te rectificeeren. Zondag hield de Postduivenvereeniging „Dfl Eendracht" twee wedvluchten vanuit Melun en Noyon inet de volgende uitslag: Melun 393 K.M. K. Broumels 1 8 9 22, Jos van Bladel 2 30, A. Stokwielder 3 L2, Luchters 4 10 23, J. van Dongen 5 7 24, C. Witlox 6 21, J. Kipping 11 11 15, van Woensel 13, Chr. van Hecswijk 16 18, J. Leijten 17 25, C. Verhulst 19 26 29, P. Schoe mans 20, D. v. d. Boomgaard 27, P. v. d. Velden 28. Noyon 277 K.M. A. Stokwielder 1 6 10, Jos van Bladel 2, J.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6