SÉ m i Éi VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING KAATSHEUVEL SPRANG—CAPELLE. Een botsing met autobus. J. W. V.. uit Drunen moest terecht staan, omdat hij de veiligheid van 't verkeer in gevaar had gebracht. Maar hij kwam niet opdagen. Als getuige verscheen A. B. D., chauffeur te Drunen. Verdachte had zich niet aan de verkeersregelen gehouden en kwam toen in hotsing met een bus van de B.B.A., die door getuige werd be stuurd. Verdachte stortte met zijn motor tegen den grond en de bus werd beschadigd, waarvoor een civiele eisch werd gesteld tot schadevergoeding. Verdachte werd veroordeeld tot 10 boete en 9.50 kosten voor reparatie aan de B.B.A.-bus. W DE DIEFSTAL TE VLIJMEN. H. v. E., een alleenwonende man denmaker te Vlijmen, thans gedeti neerd, al eerder veroordeeld wegens diefstal, had een vonnis van 10 maan den wegens den hekenden diefstal van koffieboonen ten nadeele van den grossier G. v. Hest. Verdachte had de koffie uit een wagon aan het Station weggenomen en verkocht voor 30 cent per pond. De heelster van de koffie heeft deze week terecht gestaan voor den Poli tierechter. De adv. gen. eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger dhr. E. Sassen, Den Bosch, pleitte clementie op grond van verzachtende omstandigheden. Verdachte had slechts 6.50 steun en moest een hooge huishuur betalen en had het in haar eentje maar slecht. Aanbesteding. Alhier had onder architectuur van den heer A. M. Tirion, gemeente-op zichter, voor rekening dezer gemeente de aanbesteding plaats voor het ver bouwen van de dokterswoning te Kaatsheuvel. Ingeschreven werd: H. Moolenschot, K'heuvel 2705 A. Kleijngeld, K'heuvel 2695 C. van Hest, L.-op-Zand 2641 A. Vermeeren, L.-op-Zand 2527 C. Mutsaers, L.-op-Zand 2515 Gebr. Brekelmans, K'heuvel 2322 W. den Teuling, K'heuvel 2280 C. Kolsteren, K'heuvel 2275 L. v. Luxemburg, K'heuvel 2243. S. J. Pepping, K'heuvel 2219 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. V aktentoonstelling. Zondag 27 Juni a.s. zal in de zaal van den R.K. Gildenbond de jaarlijk- sche tentoonstelling gehouden worden van de werkstukken vervaardigd op den vakcursus voor schoen- en patro- nenmaken alhier. De tentoonstelling zal om 12 uur geopend worden en is voor iedereen gratis toegankelijk. Werkloosheid. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling staan heden 298 personen als geheel en 71 als gedeeltelijk werk loos ingeschreven. Het aantal tewerk- gestelden in werkverschaffing bedroeg 40, terwijl 167 personen in de steunre geling zijn opgenomen. R. K. Sport- en Wandelpark. Zondag 27 Juni a.s. zal in het R.K. Sportpark alhier een districts K.J.M.- sportdag gehouden worden, waaraan 15 afdeelingen uit Moerdijk, Zev.-hoek, Made, Waspik, Udenhout, Waalwijk, St. Jan, Waalwijk, St. Antonius, Ze venbergen, Geertruidenberg, Raams- donksveer, Moergestel, Goirle, Nieuw- kuijk, Hank, Hilvarenbeek, samen pl.m. 500 leden tellende, zal worden deelge nomen. Om 11 uur komen de deel neemsters in het Patronaat bijeen. Om half 12 zal in de kerk van St. Jan een H. Mis gezongen worden waaronder de aalmoezenier, kap. Schellekens uit Ze- venbergschenhoek een toespraak zal houden. Na de H. Mis wordt naar het Sportpark getrokken, waar de wed strijden met een toepasselijk woord van den HoogEerw. heer Deken zullen worden geopend. Gespeeld wordt vlag- genspel, knoopenspel, verovering, burchtbaL van de wal in den sloot, es- taffetteloop, kaasmarkt, seinen, E. H. B. O., reidans, korfbalwedstrijden. Voor de afdeelingen die aan alle wedstrijden het hoogste aantal punten behalen, wordt een prachtige wissel wimpel uitgeloofd. Verder nog 5 prij zen voor elke wedstrijd. Terzelfder tijd zullen door de R.K. Voetbalvereeniging DES zeer interessante voetbalwedstrij den gespeeld worden tegen een Am- sterdamsch elftal, dat met een club van 60 personen op bezoek komt. Verder tegen een scheidsrechterselftal uit Til burg en nog twee clubs uit de omge ving. Ten slotte wordt om 6 uur op ve ler verzoek nogmaals opgevoerd het Bijbelsch tooneelspel „Jecuba" van Pastoor W. J. de Klijn uit Tilburg. n Non stop programma van 'n 12- tal uren, dat elk wat wills biedt. Schietoefening Burgerwacht. Uitslag schietoefening Burgerwacht Zondag 20 Juni op de schietbaan Horst". Geschoten met scherp op 100 meter. De hoogste schutters waren: Gijsb. v. d. Hoven 53 punten; P. v. Nieuwstadt 52 p., S. J. Pepping 50 p., Frans Kolsteren 51 p., Chr. Voogt 46 j^.A. Zwaans 46 p., Jan de Rooij 45 p. Herwonnen Levenskracht. Met de a.s. Kermisdagen zal weder om het speldje van Herwonnen Levens kracht ten verkoop worden aangebo den. Kaatsheuvel, dat de ellende van de witte pest kent, doch daarnaast ook de heilzame werking van een goed ge organiseerde bestrijding, zal dezen ver koop gaarne steunen tijdens de dagen dat er ook voor ontspanning graag gele beschikbaar wordt gesteld. Kermis. Nog slechts 'n paar dagen scheiden ons van de kermis 1937. We kunnen ons moeilijk aan een voorspelling wa gen. wat ze worden zal. 't Vorig jaar waren we zeer pessimistisch gestemd en de kermis was drukker dan ooit te voren. De vreemdelingenstroom was vooral de laatste 2 dagen zeer groot. Wij willen ook dit jaar daarop gaarne rekenen. De programma's voor de avonden zijn, naar wij vernemen juist zooals gewoon. Overal gesloten of vrije bals. De morgen-uitvoeringen zijn in een tweetal zalen aanmerkelijk gewij- zigd. Het Kon. Muziekgezelschap Eu- phonia geeft dit jaar geen zaal-mati- née's, doch uitsluitend muziek in het Café, met Vrijdagavond een groote Piet Vink-uitvoering. Apollo laat zijn Zaterdag-matinée vallen doch geeft in plaats daarvan 'n namiddag cabaret uitvoering. Bel Canto is getrouw aan zijn traditie gebleven, daar zoowel het Vrijdag- als het Zondag matinée nog steeds in 't teeken van groote belang stelling heeft gestaan. Óver de enga gementen iets in ons volgend nummer. LOON-OP-ZAND. Ruiterfeest. Zondag j.l. gaf de rijvereeniging R. O. S. alhier een groot ruiterfeest, waar aan door een zestigtal rijders werd deelgenomen. De belangstelling voor deze feestelijkheden was bijzonder groot, zeker niet het minst van de zijde van het Loonopzandsche publiek. Als jury traden op de heeren G. Klein en B. de Gouw uit Elshout en de heer P. de Bondt uit Raamsdonksveer. Als ring- meester fungeerde de heer Balvers uit Berkel Enschot. De deelnemers waren over dezen functionaris bijzonder te vreden. Voor de regeling op het ter rein enz. verrichtte een terreincommis sie bijzonder verdienstelijk werk. Een aanvang werd gemaakt met den dressuurwedstrijd. Hieraan namen zes achttallen deel. De uitslag was als volgt: 1 St. Lambertus, Udenhout 122 punten; 2 R.O.S., Loon-op-Zand 117 punten; 3 Goirle N.N. 116 punten; 4 Cavallerie, Enschot 114 punten, 5 Rijdt met belijd. Waspik 107 punten, 6 Hy- pas, Kaatsheuvel 87 punten. Als tweede nummer volgde een „au torace" met de volgende resultaten: 1 A. Rombouts, Kaatsheuvel, 2 Oerle- mans, Goirle, 3 M. Schoenmakers, Waspik, 4 A. Kamp, Waspik, 5 C. v. Rooy, Loon op Zand, 6 A. de Groot, Goirle. Het springconcours bracht de vol gende winnaars naar voren: 1 C. Oer- lemans. Goirle, 2 H. de Brouwer, Goir le, 3 J. van Gestel, Goirle, 4 C. de Groot, Goirle, 5 J. Brokken. Goirle, 6 N. van Kuik, Kaatsheuvel, 7 J. v. d. Lee, Loon op Zand. Als vierde nummer werd de Stap- stap-gallop (sweepstake) verwerkt. 1 H. de Brouwer, Goirle; 2 C. Vermeer, Goirle; 3 J. v. d. Lee, Loon-op-Zand; 4 C. de Groot, Goirle; 5. J. v. Kuik, Kaatsheuvel; 6. W. v. d. Hoven, Kaats heuvel; 7 G. Wijtvliet, Loon-op-Zand; 8 J. van Gorkum, Udenhout, 9 D. Ver schuren, Waspik. Tot slot had de jury te oordeelen over het mooiste aangespannen land- üouwpaard. Hier werden de prijzen als volgt behaald: 1 C. Oerlemans, Goirle, 2 W. v. d. Hoven, Kaatsheuvel, 3 P. v. d. Hoven, Loon-op-Zand, 4 C. van Son, Loon-op-Zand, 5 C. Brabers, L.- op-Zand. Na elk nummer werden de uitslagen per microfoon bekend gemaakt, terwijl tusschen de verschillende nummers en ter afwisseling gramofoonmuziek werd gegeven. De rijvereeniging R.O.S. mag op een }ijzonder geslaagden dag terug zien. ammer voor de organisatoren dat het weer niet in alle opzichten meewerkte. De ruiters hebben er zich echter niet door uit het veld lat enslaan. H. Priesterwijding. Naar wij vernemen zal onze oud dorpsgenoot de heer H. v. d. Steen op Zondag 11 Juli a.s. in de kapel van het St. Joseph-College te Mill-Hill (Lon den) de H. Priesterwijding ontvangen en zal de eerw. heer op Zondag 18 Juli zijne eerste plechtige H. Mis in onze parochiekerk opdragen. Van de bij die gelegenheid te houden feestelijkheden zullen wij tegelegenertijd nadere bij zonderheden vermelden. Juvenaat Eerw. Broeders. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld heeft de Broederscongre gatie van Dongen een uitgestrekt ter rein aangekocht langs den provincialen weg naar Tilburg. Dit terrein waartoe ook behoort het perceel waarop thans het fabriekje van de heeren Frings staat, zal worden bestemd voor den bouw van een Juvenaat voor ongeveer 180 jongens. Het tegenwoordige is te klein, zoodat uitbreiding noodzakelijk was. Deze bouwplannen kunnen niet an ders dan onze sympathie hebben nu binnenkort hier een gebouw gaat ver- 1 rijzen dat zeer zeker de aandacht zal trekken en het noodige vertier zal me debrengen. De plaats waar het gebouw zal wor den opgericht is bijzonder gunstig ge legen en biedt den toekomstigen bewo ners een aangename en rustige omge ving. SPRANG. Predikbeurten Zondag 27 Juni: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m 3 uur Candidaat B. Jongeling van Rot terdam. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Coöp. Broodbakkerij alhier kwamen de leden met hunne vrouwen Donderdagavond in de zaal van den heer J. van Zwietering in feestelijke vergadering bijeen. Door het bekende trio De Laat uit Tilburg werd een pro gramma afgewerkt dat bij de aanwezi gen zeer in den smaak viel en waar mede deze veel succes oogstten. Het ging er den geheelen avond gezellig toe. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag op te treden Candidaat de Boer van Uithuizen. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fabr. en Transportarbeidersbond bedraagt momenteel 99, hiervan zijn 59 geheel en 40 gedeeltelijk werkloos, waarvan 83 fabrieksarbeiders en 16 transport arbeiders. In de plaatselijke steunrege ling zijn 26 leden opgenomen. In ver band met de slapte in de schoenindus trie wordt het aantal werkloozen steeds grooter. Op het d.d. 23 dezer te Middel- burg gehouden examen voor Zieken verpleging A, slaagde Mej. Co Heij- mans. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half zeven op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag\des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Lans uit Waspik en des namiddags 2 uur Ds. Louwe Kooijmans uit Baard wijk. In verband met herstelwerkzaam heden aan de brug over de haven in de Kom is deze voor het verkeer afgeslo ten en wordt het doorgaand verkeer voor de richtingen Waalwijk en Was pik geleid over de sluis in de Binnen haven. De korfbalclub „Kiol speelt a.s. Zaterdag voor de competitie van den Dordtschen korfbalbond te Herwijnen een wedstrijd tegen „Herovina". VOETBALSPORT. K.N.V.B. ESV—TOP. Wie wordt Tweede Klasser? De groote strijd die bovengenoemde vereenigingen gestreden hebben, ESV om het behoud van het tweede klasser- schap en TOP om het tweede klasser- schap te verkrijgen, zal dan hoogstwaar schijnlijk morgen beslist worden. Deze wedstrijd zal gespeeld worden in Helmond op verlangen van ESV, daar in Den Bosch de ronde van Den Bosch verreden zal worden, hetgeen zijn in vloed kon laten gelden op de belangstel- ling. Een prognose te maken is haast GRATIS 'HZ BIJ Q PAKKEN HZ onbegonnen werk want het is wel haast zeker dat de beide ploegen elkaar geen krimp zullen toegeven. Afgaande op de resultaten van beide vereenigingen in de promotiecompetitie geven we echter ESV een iets betere kans. WAALWIJK Waalwijksche Jeugdcoinpetitie. Wedstrijdprogramma voor Dinsdag 29 Juli SDOSparta J. Pruissers. RWBBI. Wit Joh. Maners. NEOW'SC Joh. v. Beek. Voorloopig programma voor 6 Juli: SpartaWSC RWB—SDO Bl.-Wit—NEO Uitslagen van 22 Juni: W'SC—RWB 2—1 Bl.-Wit—SDO l_6 NEOSparta 00 Daar het reeds 2 maal is voorgekomen dat geen scheidsrechter is opgekomen die de vereeniging Sparta moest zenden, verzoeken wij deze vereeniging maat regelen te nemen dat dit niet meer voor komt, want gewoonlijk wordt er de be zoekende vereeniging de dupe van. Zomeravondcompetitie in de Langstraat. Wedstrijd programma voor Donder dag 1 Juli RWB aVrijh. B. 2 J.Pruissers. Spraug 2Spraugsche B. 3 P. Molengraaf. Spraugsche B. 2RWB b Joh. Spuibroek. Voorloopig programma voor 8 Juli: Vrijh. B. 2—RWB a Spraugsche B. 3Sprang 2 RWB bZand schel 2 Kaatsh. B. 2Sprangsche B. 2 Wedstrijduitslagen van 17 Juni: RWB aSprangsche B. 3 141 Kaatsh. B. 2Vrijh. B. 2 64 Sprangsche B. 2Zandschel 2 2—2 Sprang 2RWB b 13 SPRANG. SDO. Op het terrein van SDO alhier zal Zaterdagmiddag een competitiewedstrijd \oor de le klas BVB worden gespeeld iegen de Kozakken Boys uit Werkendam. SDO 3 speelde alhier gisteravond een comp.-wedstnjd voor de 2e klas BVB tegen RWB a uit Waalwijk (Besoij- cn). De uitslag was 31 in het voordeel van RWB. SDO 2 speelde voor dezelfde com petitie een wedstrijd te Besoijcn tegen RWB b. Hier was de uitslag 61 in het voordeel van SDO. NEO. NEO gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Werkendam om een competitie-match te spelen voor de le klas BVB tegen NOVA aldaar. I.V.C.B. Programma voor Zondag a.s. Landenwedstrijd. Wéenen R.K. Oostenrijk—R.K. Nederland. Kampioenscompetitie. Groesbeek 'Treffers—HBC Maastricht RKVVLWA Promotie 2de klas Z. 2 DeuraniaVSV RodaGW Promotie 2de klas Z. C St. MichielsgestelBVC OVERZICHT De landenontmoeting staat in het teeken van belangstelling. Donderdag avond zijn de Nederlandsche spelers en officials vertrokken. Er worden in Oostenrijk twee wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd (landenontmoe ting) heeft plaats te Weenen Zondag middag om 5 uur. Dinsdag volgt de andere wedstrijd tegen Kreis Burgen- land Het elftal speelt met dezelfde op stelling als in Den Haag tegen de Oostenrijkers. Wij zijn benieuwd hoe nu de uilslag zal zijn. Met groot ver trouwen hebben de spelers de reis aanvaard en zij zijn vast besloten hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen en zoo mogelijk met twee overwinnin gen thuis te komen. Voor het vertrek spraken we Beerenschot nog, die ver telde in prima vorm te zijn en de Brabantsche kleuren hoog te houden. Hij geloofde ook in een Nederlandsche overwinning. Voor het kampioenschap van Ne derland spelen Treffers tegen HBC. Een overwinning voor HBC lijkt o.i. waarschijnlijk. Bij de ontmoeting RK VVL tegen WA heeft de Maastricht- sche club de beste papieren. Voor de promotie naar de tweede klas staat VSV aan de kop. Tegen Deurania kun nen. Roda is hier de zwakste en zal r.en. Roda is hier de wakste en zal voor GW dan ook wel moeten zwich ten. St. Michielsgestel stak goed van wal door OVC met 5—2 te kloppen. Zij zullen zich daarom door BVC, die on geveer van gelijke kracht is wel niet van de wijs laten brengen. Promotie 2de klas Z. VSV GW Deurania Roda 3 2 1 0 5 5—1 3 1 2 0 4 54 4 1 1 2 3 4—10 4 1 0 3 2 10—9 Promotie 2de klas Z. B St. Mich.-Gest. BVC OVC 1 1 0 0 2 5—2 2 10 12 6—6 1 0 0 0 0 1-4 DE T.T. TE ASSEN. Nu de deelname voor de Asser T. T.- Races bekend is en in de lange lijst van pl.m. 80 rijders ook in de laatste dagen niet meer zoo heel veel verandering ko men zal, mag niet deze lijst als basis voor i1 .-bespiegelingen wel worden gecon stateerd, dat op het circuit van Drenthe felle strijd kan worden verwacht. En dat is dan ook de voornaamste spil waarom alles draait en wat de menschen in dichte drommen naar Assen doet ko. men. En „strijd" als eerste attractie geldt zoowel voor de morgen- als voor de mid dagraces. In den namiddag eerst komt den groo- len strijd los, ook hier strijden achter de kepgroep 'n aantal internationale krach ten van den eersten rang, artisten achter hel motorstuur, die niet alleen in staat zijn de spanning in het middenveld hoog op te voeren, maar van elke fout van de leiders gaarne gebruik zullen maken om raar den voorgrond te dringen. Gezien de omstandigheid, dat het cir cuit in hesten toestand verkeert, en de machines van '37 sneller zijn dan ooit, moet het Zaterdag a.s. wel heel hard gaan in Drenthe. Als weers- en andere omstandigheden mee werken, zou het ons al zeer verwon deren als de tienduizenden eri tiendui zenden, die om liet circuit samenstroom den geen record-prestaties te aanschou wen zouden krijgen. Reeds nieuwe records. W oensdag heeft men een aanvang ge maakt met de training voor de aanstaan de T. T.-races, welke Zaterdag 26 Juni cp het circuit van Drenthe worden ge houden. De Nortons waren nog niet ver» schenen, doch de zware BMW-s draai den reeds enkele trainingsronden. Zoo slaagde Otto Lev er in een ronde af te leggen in den tijd van 6 min. 40 sec., d.w.z. met een gemiddelde snelheid \:>n 148 km. per uur, hetgeen een nieuw ronderecord beteekende. Het oude re cord stond op 6 min. 47,4 sec. (146 km. per uur). Ook in de 250 c.c.-klasse viel reeds een record. W. Winkler bracht met DKW den sneisten rondetijd op 7 min. 37 sec. Het oude record was 7 min. 40,4 sec. De gemiddelde uursnelheid van Winkler steeg tot 130 km. BOKSEN. Tommy FarrMax Schmeling om het wereldkampioenschap. andaag is te Londen definitief een ge vecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht afgesloten tusschen den Duitschen kampioen Max Schmeling en den Britschen litelhouder Tommy Fair. De wedstrijd zal in September worden gehouden, waarschijnlijk in het White Lily Stadion te Londen. De contracten hiervoor zijn reeds onderteekend. Max Schmeling verklaarde, dat de datum t.z.t. zal worden vastgesteld. In ieder geval is men oveeen gekomen, in deze ontmoeting den wereldtitel op het spel te zetten, on verschillig hoe de uitslag van den wed strijd tusschen Braddock en Louis, welke le (.hicago is gehouden, zou luiden. Schmeling verklaarde verder, dat men in Engeland op hetzelfde standpunt staat als in Duitschland wat betreft den wed strijd tusschen Braddock en Louis. Na dat hij (Schmeling) Joe Louis heeft ge slagen en Braddock geweigerd heeft, met hem om den wereldtitel te boksen kan het gevecht BraddockLouis nooit als wereldkampioenschap gelden. Zoodat men dus een Amerikaansche en een Europeesche wereldkampioen krijgt. En hoe moet het nu met de ont moeting tusschen den winnaar van Brad dockLouis tegen Fair om den wereld titel, welke op 30 Juli zou worden ge houden? Demuyter verovert Gordon Bennett, beker. Evenals verleden jaar heeft ook dit maal de vermaarde Demuyter met zijn ballon „Belgica" den wedstrijd om den Gordon Bennott-beker gewonnen. Maandagmiddag omstreeks 4 uhr is hij in Letland gedaald en wel te Tukums Ques op 40 KM ten Westen van de hoofd stad Riga. Zoodoende heeft hij, sinds hij Zondag in het Hevsel-stadion te Brussel opsteeg, een afstand van omstreeks 1450 kilonieter afgelegd. I GEEN BETER ZELFWERKEND WASCHMIDDEL DAN. 7 H1J9-A

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7