Ons Lager Onderwijs. Plaatselijke Berichten H.deBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 26 Juni 1937. No. 52 De Echo van het Zuiden. Derde Blad. BELANGRIJKE FILMS WELKE BINNENKORT WORDEN VERWACHT i. Art. 195 van onze Grondwet be paalt, dat het lager onderwijs een voor werp van aanhoudende zorg van de Regering is. Dit artikel is waarlijk geen dode letter. Dit is zonder meer duide lijk voor dengene, die gelegenheid ge had heeft, onderwijstoestanden in bin nen- en buitenland met elkander te ver gelijken en dan tot de overtuiging is gekomen, dat ook op dit gebied ons land een ereplaats inneemt, al zullen wij goed doen, steeds op de hoogte te blijven van hetgeen door het buitenland wordt gepresteerd. Hoezeer we echter deze zorg van de Regeering op prijs stellen, de overgrote meerderheid van ons volk wenst geen zuivere staats school. De schoolopvoeding is een noodzakelijke aanvulling, een verleng stuk, van de gezinsopvoeding, en ge zin, school en kinderen kunnen er slechts voordeel bij hebben, als de band tussen gezin en school zo hecht moge lijk zij, en het kind in de school zoveel mogelijk een soortgelijk milieu vindt als in huis. Dit betekent niet, dat de ouders recht hebben in te grijpen in alle interne aangelegenheden van de school. Terwille van de gezagsuitoefe ning dient het personeel, meer in het bijzonder, het hoofd, zelfstandig te kunnen optreden, aan de school moet zowel van de kant van de ouders als van de staat autonomie worden ver leend, geen onafhankelijkheid. De grote lijnen dienen te worden getrokken door ouders en staat, (niet andersom!). Nu valt in dat opzicht in ons land nog veel te verbeteren. De bijzondere lagere school is hierin altijd in het voordeel geweest van de openbare, vroeger mis schien meer dan nu. Vóór de financiële gelijkstelling van openbaar en bijzon der onderwijs moesten de bijzondere schoolbesturen voor de ontbrekende credieten zorgen en moest men zich wel voor de school interesseren. Nu die fi nanciële zorg op weloverwogen billijk heidsmotieven is verdwenen, vatten vele schoolbestuursleden hun taak te zeer als sinecure op, te veel wordt ge dacht, het gaat, zonder ons, ook wel goed. Dit gebrek aan belangstelling van de kant van schoolbestuursleden, die meestal tevens als vertegenwoordigers van de ouders te beschouwen zijn, is niet in het belang van de jeugd en wordt door welmenende onderwijzers betreurd. De Wetgever heeft in 1920 gevoeld, dat ook voor de openbare school een schakel tussen de ambtelijke overheid en de school moest worden ingevoegd en stelde de mogelijkheid open tot het oprichten van oudercom missies, welke, althans ten dele, dezelf de taak kunnen vervullen als de bestu ren der bijzondere scholen. Daarnaast dienen echter ook andere, liefst alle, ouders van schoolgaande kinderen op de hoogte te blijven van de gang van het onderwijs in hun school. Oudersavonden kunnen vrucht baar werk doen, maar het komt mij voor, dat er in deze bijeenkomsten vaak te weinig persoonlijk contact is. Een theoretische beschouwing over opvoe ding wordt wel op prijs gesteld, maar dan liefst gehouden door iemand die aan de school verbonden is, of althans met de maatschappelijke toestanden van de bevolking in plaats en streek nauw keurig op de hoogte is. De ouders zouden zeker belang stel len in wat er het afgelopen jaar is ge beurd, waarbij gerust ook de minder aangename aangelegenheden kunnen worden vermeld, mits natuurlijk niet persoonlijk. Op de vergadering moeten door de ouders geen vragen worden gesteld, dit geeft altijd aanleiding tot onaangenaamrheden. Wel kan door de ouders van te voren aan het hoofd der school worden verzocht, dit of dat punt eens te behandelen. Dit is zelfs zeer aan te bevelen. Enkele nummertjes zang of toneel door de jongens zelf worden steeds zeer gewaardeerd, kunnen ech ter niet overal worden uitgevoerd. Er is nóg een instantie, welke tussen de Regeringsinspectie en de school staat en wel de Plaatselijke Commissie van Toezicht, welke door de Gemeen teraad wordt benoemd, en voornamelijk uit ouders van schoolgaande kinderen en uit het personeel van openbare en bijzondere scholen bestaat. De samen stelling van deze commissie wijst dus op samenwerking van huis en school, maar is mede oorzaak van een twee slachtigheid, welke vaak tot non-acti viteit leidt. In verschillende gemeenten zijn deze commissies dan ook opgehe ven, te Waalwijk bestaat zij nog en heeft ook dit jaar wederom in een jaar verslag, uitgebracht aan het Gemeen tebestuur, de voornaamste gegevens op onderwijsgebied in onze gemeente ver zameld en geordend. Wij menen dat deze gegevens ook in wijdere kringen belangstelling ver dienen en zullen deze in een volgend nummer publiceeren, om daardoor een beter inzicht te geven in de onderwijs- verhoudingen in onze gemeente. G. J. DE VRIES. Koninginne verjaardag Zooals blijkt uit een bericht omtrent de vergadering van het Ceniraal Oranje—Comité in ons vorig nummer en uit eene circulaire die door verschillende fanrikanten e.d. van den voorzitter van dit comité, den edelachtb heer burge meester is ontvangen, wordt een enquête ingesteld naar de mogelijk heid van de viering van 't Koningin- nefeest op den dag van dl Aug. zelf. De vraag is n.l. of de fabrikanten en werkgevers in deze gemeente geneigd zijn om hun personeel op dien middag vrijaf te geven. Een nationaal feest kan natuurlijk alleen gevierd worden, als allen daaraan kunnen deelnemen. Wij hopen, mede in verband met 't oplevend nationaal bewustzijn en de steeds grootere behoefte om uiting te geven van onze aanhanke lijkheid aan ons Vorstenhuis dat de werkgevers bereid zullen zijn aan het verzoek te voldoen, temeer daar na onderling overleg de arbeidsinspectie wel geneigd zal zijn een regeling te treffen om den verletten tijd in te halen. Ruilverkaveling In verschillende bladen komt een bericht voor omtrent de a s. ruil verkaveling van gronden in den polder van Waalwijk. Naar wij vernemen is van dit plan hij bevoegde instanties, ge meentebestuur, polderbestuur en cultuur technischen dienst niets bekend. Gouden Kloosterfeest Sr. Josea. Woensdagmiddag had de huldi ging van Sr. Josea, ter gelegenheid van haar Gouden Jubileum door de bewaarschoolkinderen plaats. Alle kinderen brachten Sr. Josea een bloemenhulde, terwijl voorts enkele mooie en toepasselijke liedjes door de kleinen werden gezongen. Diocesane Gymnastiek Bonds dag te Nijmegen. Aan den Diocesanen Bondsdag te Nijmegen die morgen gehouden zal worden, zullen ook onze plaatse lijke Gymnastiek-vereenigingen „W. G. V." en „Orova" deelnemen. De wedstrijdturners en -turnsters vertrekken des morgens reeds om 6.15 uur, de anderen eerst om 9.30 uur met bussen vanaf de markt. Wij wenschen onze katholieke turners en turnsters veel succes. AVEHA opent zijn 30ste filiaal. Wij zijn den laatsten tijd her haalde malen in de gelegenheid geweest in ons blad de aandacht te vragen voor de zeer snelle expansie van het levensmiddelenbediijf der firma André van Hilst alhier, dat zich langzamerhand gaat rang schikken bij de belangrijkste be drijven in die branche in ons land Donderdagmiddag werd in de ontwikkeling van dit bedrijf een mijlpaal bereikt door de opening van het dertigste filiaal n 1 te Rotterdam, welke opening onder overweldigende belangstelling plaats vond. Zeer groote belangstelling was er op de eerste plaats van de zijde van het publiek dat men niet op afstand kon houden, hetgeen wel 'n duidelijk bewijs is van de popu lariteit der AVEHA-waren en prijzen waar die zelfs in een stad als Rotterdam, waar toch een geweldige concurrentie moet zijn, opvallen. Overal voerde Aveba de boven toon, men kon nergens komen of men kwam kinderen tegen met de bekende Aveha-bali<>ns in de hand. Buitengewone belangstelling was er ook van de zijde van de leve ranciers die den voortvarenden onde-nemer hunne gelukwenschen kwamen aanbieden om van de talrijke schitterende bloemstukken, schriftelijke gelukwenschen en tele grammen nog maar niet tespreken. De van zelfsprekend keurig hygiënisch inge»ichte winkel bevatte een schat van bloemen. De toeloop van het publiek was zoo overweldigend dat telkenmale de deur gesloten moest worden, omdat de winkel alle belang stellenden niet kon bevatten en men handen tekort kwam om de kooplustigen te helpen en wij twijfelen er niet aan dat deze be langstelling ook in de toekomst behouden zal blijven. De opening van dit dertigste filiaal is, zooais men ziet, dus wel een groot succes geweest en men ziet er ook uit dat de firma André van Hilst niet bij de pakken neer zit, want onderwijl worden er alweer nieuwe plannen beraamd voor verdere uitbreiding. „Orova" De jongste garde van de Waal— wijksche Dames—Gymnastiek-ver- eeniging „Orova" maakte Woensdag. HEVIGE HOOFDPIJNEN MAAK TEN HAAR HULPELOOS. Nu sinds maanden geen pijn meer. ,,Ik heb vroeger aan ontzettende hoofdpijnen geleden. Het scheen dan of ik niet meer zien kon en ik moest uren achtereen gaa nliggen. Toen ried een tante mij aan Kruschen Salts te probeeren. Dat deed ik en sinds maan den zijn die vreselijke hoofdpijnen ge heel opgehouden." Mevr. M. W. Meestal is de oorzaak der hoofdpij nen het ongemerkt achterblijven in het lichaam van afvalstoffen, welke het or ganisme verontreinigen en de algeheele gezondheid ondermijnen. Kruschen Salts verwijdert deze stoffen en voor komt dat ze zich ooit weer vormen, zoodat de hoofdpijnen voorgoed ver dwenen zullen zijn en tevens de oor zaak van verschillende andere aandoe ningen, als rheumatische pijnen e.d., welke kunnen ontstaan, wanneer Uw afvoerorganen niet behoorlijk werken, wordt weggenomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam voorkomt. middag een uitstapje naar Tilburg waar een bezoek werd gebracht aan den speeltuin. Om 2 uur vertrokken zij met een bus van de firma Mulders Sars onder de veilige hoede van enkele dames, terwijl zij om 8 uur weer in Waalwijk arriveerden. Dat de kleintjes zich kostelijk geamuseerd hebben spreekt vanzelf. Ned. R.K Politiebond »St Michaël« Donderdagmiddag vergaderde de afdeeling Waalwijk e.o. van boven- genoemden bond fn het café van den heer A. vao der Pluijm, aan de Haven alhier. Naar het in Ju te Arnhem plaats vindende congres zal worden afge. vaardigd de heer van den Dungen uit Kaatsheuvel. In verband met de ernstige ziekte van rijksveldwachter Dekkers uit Elshout werden nog ernstige be sprekingen gevoerd in verband met de daardoor ontstane vacature. De verdere agendapunten waren van meer huishoudelijken aard. Geschenk .,Waalwijks Belang" voor het gemeentehuis. Het bestuur der vereeniging „Waalwijhs Belang" zal Maandag avond ten half negen ten raadhuize aan het gemeentebestuur aanbieden 't geschenk der vereeniging „Waal- wijks Belang" voor het gemeente huis,bestaande uit een monumentale tafel en drie dito zetels voor de trouwkamer. Nader zal op een of andere wijze een herinnering aan dit feit worden aangebracht, zoodat deze schenking ook voor 't nageslacht wordt vast gelegd. Buiten 't college van B. en W. en het bestuur van W. B. zijn tot deze plechtigheid genoodigd de directie van de K. E. M. I. die dit smaak volle geschenk maakte en de heer A. de Hoop, gemeente architect, die het bestuur met zijn adviezen ter zijde stond. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Ernstig ongeval Donderdagmiddag omstreeks 12 uur geschiedde er aan de Haven alhier een ernstig ongeval. Door onachtzaamheid ontplofte n.l. een groote bus aceton en de vlammen sloegen ongelukkigerwijze bij den arbeider P A. in 't gezicht waardoor hij hevige brandwonden opliep. Na door een lid van het Ronde Kruis verbonden te zijn werd hij door dr. Kolster naar huis vervoerd waar verdere hulp werd verleend. Baldadigheid Door enkele jeugdige deugnieten werden in het pakhuis van de firma T. aan de Haven alhier een tiental ruiten ingegooid. Eenzelfde lot ondergingen zes ruiten in de kerk van de Israëlitische gemeente te v.m. Besoijen. De jeugdige daders zijn aan de politie bekend, die mogelijk deze baldadigheid in de toekomst zal weten te voorkomen. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen Een sigarenkoker, een rijwiel belastingmerk, een pendulesleute!, twee zilveren rozenkransen, 'n bos met drie sleutels. BIOSCOPEN De laatste ronde Een film van een apail gènre Musis 5<icruui projected l deze week een film van een geheel apai l génie, een liiin njk aan alvus- seiing eu zóó vol vaiialies nat zij inderdaad welen en drinken vooi ieder publiek» kan wolden genoemd, liel boksersinnieu waaiin dc-zelilm speell met eenigc mooie bokspai lijeii zorgt voor de sensatie. Claih Ganle Mar.on Davis en Allen Jenkins zijn garant voor de h mor, de sctiitleiende revuescénes van Bob Couiiody maken uit gedeelte van den lilm lol zeer bezienswaardig Clark en Mabel zorgen lenslolle ook voor de, zoonoodige, liefde terwijl de re gisseur de vlotte verfilming van dit gevarieerde geheel op zicht heefi genomen. Claik Gable is weer de 'forsche, vlotte brutale rakker,die veel charme heeft en Marion Davies het moderne meisje, dat de strijd om hel beslaan in alle geleidingen kent. De typeerin gen zijn kostelijk, de situaties ont ketenen lach-salvo's, dikwijls is de film zéér geestig en de vooral revue dans- en zangscene's zijn zeer het aanschouwen en aanhooren waard. Er is ontzaglijk veel werk gemaakt van d^ze film. Het resultaat is dan ook volkomen: Eten en drinken voor ieder publiek! LUXOR BIOSCOOP. De Geheimen van Chinatown De Zilveren Kogel Ook deze week heeft de Luxor Bioscoop een programma dat er zijn mag en dat zelfs de meest verwenden bioscoopliefhebber niet zal willen missen. Als eerste hoofdnummer draait de mysteriefilm »De Geheimen van Chinatown. De geschiedenis speelt zich af in de Chineezenwijk van San Fran cisco waar een menigte geheim zinnige moorden gebeuren, waar door een journalist Barton de opdracht krijgt deze te ontwarren. Barton komt tot de ontdekking dat al deze moorden geschieden tegen de bezitters van een der 12 gouden munten van Confucius daar de bezitters van alle 12 munten de sleutel heeft tot een machtig rijk£ Na allerlei sensationeele avon turen, slaagt Barton er in de be drijvers van de moorden te ont dekken, maar wordt dan zelf door hem gevangen genomen. In een onbewaakt oogenblik weet hij echter de telephoon te bereiken en zijn krant op te bellen De stadsredacteur met enkele helpers en een politieagent komen hem te hulp en slagen er in hem op het laatste moment te bevrijden. De Zilveren Kogel De Sh'riff van het stadje Chico weet op wonderbare wijze den leider van een bandietenbende te arresteeren en als blijk van waar deering krijgt hij van de dochter van den burgemeester Nora een patroon met een zilveren kogel. legenvsuoiclig Walen is o.in. een untvitur iti.ii. uuituu ucr uunitiiitii Mel inbaiib van 1 J uil u, beiiocuiu lui unecieur van liel leciiiiiscUv. nuieau uci Uoiueinen bij nel ue pal temenl van linancien, n. A. U ei iioev tn, liiaiii) nuuluinbeiiieui uei uuuieinen, aiuus» ineiui ue N.R.L.I. Ir. V emoe ven is genuien le apianb (N.Br.) en is 'n zoon van uuu WelÜoUüei, Ue bekenuelandbouwei en vee specialist wijlen den ücei Bart Veiuueveii. Hij studeerde,na de R tl B 5 le 's ilerlogenboscü le Hebben doorioopen. van loUÓ 191o aan de Technische Huogeschool te Delft en behaalde aldaar in 1910 hel diploma van civiel ingenieur. Met mgang van 1 Maart 1911 trad hij als adjunct hooldopziener der domeinen in Zeeland, in siaatsdiensi werd op 1 Juni 1915 bevorderd tot ingenieur en op 1 Mei 1931 tol hoofdingenier der domeinen. Doen wij een greep uit de talrijke door hem onder zijn leiding ont worpen en tot uitvoering gekomen domeinwerken, die alle óf direct rendabel ót een rendabelen onder grond hadden, dan verdienen zeer zeker vermelding: de bedijkings-en kanaalwerken in het Zuidelijk deel van den Braakman, de bedijkings- werken in het Kreekgat en die in het Hellegat. Sinds 1920 hebben onder zijn leiding plaats de op zijn voorstel ter hand genomen vastleggings- en bebosschingswerken der dominale duinen op schouwen. Met dr. J. de Hullu, oud—rijks archivaris gaf hij in 1920 uit hel z.g. Tractaat van dijekagie, welk boek met atlas verscheen als no. 20 der kleine serie van 'sRijks geschied kundige publicatiën. In dit werk vindt men beschreven den stand van het bedijkingswezen in de 17e eeuw en in de inleiding o. m. de ontwik keling sindsdien. Voorts publiceerde hij de volgende verhandelingen Aanteekeningen over landaan winning en dijkbouw in Zeeland; het ontstaan en de inpoldering van den Zuid Hollandschen Biesbosch, terwijl in het vroegere maandblad Flevo gewijd aan de droogmaking der Zuiderzee waarvan hij één dei- vaste medewerkers was, van zijn hand verscheidene bijdragen ver schenen. Ten slotte zij nog vermeld, dat hij sinds 1922 voorzitter is van de permanente examencommissie voor waterbouwkundig opzichter (het De bandiet weet echter te ont snappen en de schuld van die ontsnapping wordt op den Sheriff, Tom Henderson, geschoven. Daags daarna wordt de bank van 't stadje overvallen en niemand wil Tom helpen om de daders op het spoor te komen. Hij gaat nu alleen en weet de geheele bende buiten gevecht te stellen. Intusschen zijn de mannen van de districts gevangenis gekomen om den ontsnapte bandiet te halen en met hen komt ook Nora. Zij komen juist op tijd om den bankdirecteur, die kwam om de buit te verdeelen, gevangen te nemen terwijl de zilveren kogel van Nora, Tom's leven redt. Tom heeft intusschen zijn naam van eiken smet gezuiverd en ge lukkig sluit hij Nora in zijn armen. R.K. Middenstandscongres Op het twaalfde congres van den Ned. R.K. Middenstandsbond te Den Bosch waar ook drie afge vaardigden van den R.K. Midden standsbond uit onze gemeente bekende Zeeuwsche diploma), in gesteld door de Groep Waterbouw kundige Amhtenann in Zeeland EEN POLDERVERGADERING MET HEFTIGE DEBATTEN. Donderdag 24 Juni j.l. werd in Hote Vissers te Drunen de jaarvergadering gehouden van de Stemgerechtigde in gelanden van het Waterschap „Hei- o Meerdijk en Binnen- en Buitenpolder van Drunen", onder voorzitterschap van Mr. R. J. Th. v. d. Heijden. Na een welkomstwoord door den voorzitter en lezing der notulen, maakt het lid R. v. Drunen de opmerking dat in de notulen niets vermeld staat over het debat tusschen den voorzitter en hem op de vorige vergadering gevoerc en waarbij de voorzitter spr. o.m. heeft verweten niet met den toestand van 't waterschap op de hoogte te zijn en waarbij spr. tevens het woord is ont nomen. De voorzitter zegt toe dit alsnog te laten opnemen, alsmede op verzoek van het lid R. v. Drunen de rond vraag te zullen toestaan, alhoewel het waterschap deze niet kent, mits er geen misbruik van wordt gemaakt. Het proces-verbaal van kasopname aij den secretaris-penningmeester wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij den oproep der stemgerechtigde ingelanden bleek dat 183 stemgerech tigden vertegenwoordigd waren. De rekening van inkomsten en uitga ven „Binnenpolder" en van den „Bin nen- en Buitenpolder" (bevloeiing) over het dienstjaar 1935/'36 wordt vastgesteld op een bedrag aan inkom sten resp. 2130.355 en 3036.53; aan uitgaven 2116.54 en '3406.34. Wij ontleenen hieraan: opbrengst waterschapslasten 1660.58 en 2298.67; geleverde materialen 469.42; kosten uitbreiding bevloei ingswerken 850.63. Kapitaaldienst, inkomsten opbrengst van geldleeningen 20400. Uitga ven, aankoop, terreinen 1355.46, oprichting bevloeiings - installatie 19450.91. De begrooting voor het dienstjaar 1937/'38 wordt eveneens vastgesteld en wel aan inkomsten resp. 2081.40 en 3400.—, aan uitgaven 2081.40 en 3400.waarbij voor onvoorziene uitgaven resp. 45.40 en 67.11. De voorzitter zegt dat het nadeelig saldo voortkomt uit den langeren duur der bevloeiing met ]/2 maand; even eens is dit het geval met de rente, die ook over een langeren duur dan 1 jaar loopt. Het lid H. van Son verklaart zich te gen goedkeuring der rekening en ver antwoording. Vaststelling omslag 1937/'38 voor de beide polders. De voorzitter deelt mede dat de om slag voor de beide polders als volgt wordt vastgesteld: van de ongebouwde eigendommen in den buitenpolder 2.50, in den binnenpolder 1. de gebouwde eigendommen zijn vrij van bevloeiingskosten. Het lid R. v. Drunen vraagt of het niet mogelijk is voor de ingelanden op de Hei een klassificatie voor de hef fing van den omslag in te voeren. De Voorzitter zegt dat hieraan voor eerst niet gedacht kan worden. Ook de Prov. Waterstaat is er tegen. Mogelijk kan t.z.t. een klassificatie worden inge voerd. Het lid R. v. Drunen dringt met klem aan op ontheffing dier ingelanden; deze hebben van de bevloeiing nog niets geprofiteerd en zullen dit z.i. nooit kunnen zonder het maken van heel groote kosten. Spr. noemt het een er gerlijke toestand. De Voorzitter had meer waardee ring verwacht voor al hetgeen het bestuur reeds heeft gedaan. Men kan niet zeggen dat het bestuur niet alles in het werk stelt om ieder tevreden te stellen. Alles kan echter niet in eens gebeuren, ook al vanwege de te hooge kosten, maar het vraagstuk heeft de volle aandacht van het bestuur. Het lid H. v. Son klaagt over de slech te aflossing van 50 H.A. op de Hei de en leest een tweetal brieven van Ged. Staten betreffende die kwestie voor. Spr. windt zich heftig op en richt diverse grove verwijten aan het adres van den voorzitter. Daar deze kwestie niet aan de orde is en v. Son blijft in- terumpeeren ondanks herhaalde aan maningen van den voorzitter, ontneemt deze hem het woord. Even later ziet de voorzitter zich genoodzaakt het lid v. Son door den sterken arm te laten ver wijderen, waarna de rust weerkeert. Op zijn verzoek wordt den secreta ris-penningmeester, Arn. Brok, op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit zijn functie. De voorzitter richt eenige waardee- rende woorden aan het adres van den scheidenden functionaris voor de 9 ja ren dat hij zijn beste krachten heeft ge geven in het belang van den Polder. Deze functie vraagt veel van den per soon en geeft slechts een geringe ver goeding. Brok was iemand die den noodigen tact bezat in zijn optreden en dat heeft spr. veel genoegen gedaan. Zekerheidsstelling van den te benoe men secretaris-penningmeester. De voorzitter stelt voor de zekerheid te laten stellen door een persoonlijken borgtocht van 2500. Aangenomen. Bij de gehouden stemming werd de heer P. Elshout Thzn. gekozen met 161 stemmen; 14 op C. v. Drunen Nzn. en 3 op C. van Spijk Czn. De gevraagde machtiging voor de onderhandsche aanbesteding van een te leggen duiker onder den Heusden- schen Steenweg, voor de lossing van de Braken, wordt verleend. De machtiging tot het uitvoeren van werken in eigen beheer wordt even eens verleend. Het lid J. v. Wezel vraagt om verbe tering van de aflossing in de „Kievits- waardHet water kan hier niet in of uit. De voorzitter zegt verbetering toe. AANBESTEDING. Woensdag werd door de Rijkswa terstaat te 's.Hertogenbosch o.m. aan besteed. Bestek No. 181: Het verrichten van verf-, silicaat- en behangwerk aan: le. kunstwerken en gebouwen, behoo. rende tot de gekanaliseerde Dieze, 2e. het veerhuis te Hedel, 3e. kunstwerken en gebouwen behoorende tot het af wateringskanaal van Den Bosch naar Rrongelen, in 3 perceelen. Raming 1ste perceel 2250. Raming 2de perceel 250. Raming 3de perceel 900. Raming massa 3400. itauiUUC aall^enuuicil, waal in K.ucnub vs ui ui aaiigcuiou^tll cp IjCI Uliv aai uibili u uiiuuuaclllju Uifeuui.u UjuciijK vei boa ulli lai*-i le nuuieli tui eeil biljveliue be petHciJue leveling vooi ue upl»cnuiib \aii nieuwe e u Uiiuicluuig v«u ucMuuuue giooiwiiiKcloiiUcine Uiliigeli. Ucze ics^luile ls aan vaal u na bcuaiiuciüig van l piae aUvieo lel zake ungcu.acni eu vei üeuigu uoui pi uiui. ue tjaay van u». i\.iv. ilauueiouuogeocuuui^ie iliuu»b. ir. A. Vornueven. Titei Hoofdrollen Onderwerp Waar Hoe? JIJ BENT MIJNLEVEN Benjamino Gigli Hel leven van een Opera zanger Musis Sacrum Schitterende zangfilm ZAKEN ZIJN ZAKEN Joe E Brown Dick Foran Brown als auto handelaar. Musis Sacrum Komischer en sen sationeeler dan ooit- DE VERBODEN VRUCHT Gustav Fröhlich Maria Claudius Romence aan de Rivièra. Musis Sacrum Vroolijk, boeiend en charmant. MEISJES PEN SIONAAT Angela Solloker De geheimen en de gevolgen van het pensionaat leven Musis Sacrum Prachtige speelfilm. ZIGEUNER PRINSES Stan Laurel Oliver Hardy Een opera comique als ,.Fra Diavolo Musis Sacrum Een k mische operette film van de eerste orde.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9