Plaatselijke Berichten dussen. VERVOLG NIEUWS UIT OE LANGSTRAAT EN OMGEVING ABONNEERT OP DIT BLAD. De Echo van het Zuiden Tweede Blad. DRUNEN. GEERTRUIDENBERG, RAAMSDONK. SPRANG—CAPELLE. DE TROUWZAAL GEDEELTE LIJK GEMEUBILEERD. Waalwijks Belang biedt het geschenk aan. Maandagavond had in de mooie trouwzaal van ons raadhuis de aanbie ding plaats van het geschenk van Waalwijks Belang aan de gemeente, n.l. een monumentale tafel en dito ze tels voor de trouwzaal. Bij deze aanbieding waren tegen woordig het gemeentebestuur van Waalwijk, het bestuur van Waalwijks Belang, de gemeente-architect de heer de Hoop en namens de directie van de N.V. Kemi. de heer Jan Klerx. De Voorzitter van Waalwijks Be lang, de heer Jud. Timmermans Phzn. nam het eerst het woord. Het zij mij toegestaan, zegt spr., het woord te nemen en dan wil ik eerst even de feiten inemoreeren die ons hier samen brengen. Ik wil een greep terug doen in de geschiedenis van enkele jaren gele den en een moment stilstaan bij de tot standkoming van het gebouw waarin wij nu bijeen zijn. Het is een gelukkig besluit van den raad en van B. en W. van Waalwijk geweest om de stichting van dit ge bouw in handen te geven van een der meest vooraanstaande architecten van ons land, den heer Kropholler en ook dat de bouw werd opgedragen aan een uitvoerder die het gemeentehuis met zijne fraaie vormen en prachtig interi eur tot de trotsch gemaakt heeft van de Waalwijksche bevolking. Het is niet vreemd dat van verschil lende zijden geschenken werden aange boden, waarmede deze en gene ver- eeniging haar medeleven wilde toonen met het gebeuren in de gemeente en hare waardeering voor dit fraaie ge bouw. Ook Waalwijks Belang wilde in de ze niet achterblijven, doch door ver schillende redenen kon nu eerst tot de uitvoering daarvan worden overge gaan. Er waren namelijk twee omstandig heden die de uitvoering tegenhielden. Ten eerste de financiën en ten twee de, wat moest als waardig cadeau wor den aangeboden; ik wil dan ook wel verklaren dat deze twee punten in on ze bestuursvergaderingen bijna steeds dc volle aandacht hadden, doch de uit voering stuitte steeds op de twee hier boven genoemde bezwaren. Wij zijn er echter ten slotte in geslaagd de moei lijkheden te overwinnen en met trotsch kan ik zeggen dat de aderlating aan onze kas zoo klein is, dat deze niets be- teekent. Dit was mogelijk gemaakt door de vele vrijwillige bijdragen der leden van Waalwijks Belang. Om te komen tot de keuze van een geschenk stond voorop dat het een passend cadeau moest worden, onze vereeniging en Waalwijk waardig. Onze keuze is toen gevallen op deze prachtige massieve tafel en drie zetels ter verdere meubileering van de trouw kamer en ik geloof wel dat we met on ze keuze gelukkig zijn geweest. Hierbij wil ik dan ook een woord van dank brengen aan den gemeente architect, den heer de Hoop, die veel tot de uitvoering van deze monumen tale stukken heeft bijgedragen en aan de N.V. Kemi voor de vakkundige en kunstvolle wijze waarop deze meubels vervaardigd zijn. Deze meubels dienen niet alleen tot aankleeding van de trouwzaal, maar ook als teeken van gemeenschapszin en de goede verhouding tusschen B. en W. en Waalwijks Belang, door welker samenwerking reeds zooveel is kunnen worden bereikt. Wij vertrouwen dat het gemeentebe stuur dit geschenk, als gekomen zijnde van een groot deel van de Waalwijk sche bevolking wel zal willen aanvaar den als een passend cadeau van de vereeniging Waalwijks Belang. band tusschen de vereeniging Waal wijks Belang en het gemeentebestuur nog worden versterkt en zullen wij bei den, ieder op z'n eigen terrein, werken voor het belang van Waalwijk. Een dankwoord aan de firma Klerks, die zich op schitterende wijze van zijn moeilijke taak gekweten heeft is hier ook zeker op zijn plaats en hiermede verklaar ik het geschenk van Waal wijks Belang in dank te aanvaarden. AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding van 2 woningen in de Putstraat, voor reke ning van den heer J. van Iersel; archi tect de heer Jos. van Huiten. H. Maas, Waalwijk 5725 Chr. Treffers, Waalwijk 6112 K. Hees, Waalwijk 5579 Verhagen, Capelle 5366 Aarts, Waalwijk 5980 v. Huiten, Waalwijk 5594 H. Kramer, Waalwijk 5540 C. Timmermans, Sprang 5965 v. Loon, Drunen 5536 Hogendoorn, Waalwijk 5847 Rovers, Waspik 6200 Nieuwenhuizen, Sprang 5739 C. Fitters, Waspik 5697 T. H. Grouw, Waspik 5699 P. H. Kramer, Genderen 5883 Raaijmakers, Waalwijk 5530 Couwenberg, Waalwijk 5388 Jos. Leijten, Raamsdonksveer 5454 Gebr. Grouw, Waspik 5742 L. Kooien, Waalwijk 5497 W. v. d. Broek, Waspik 5515 J. v. d. Broek, Dussen 5670 Gebrs. de Bont, Nieuwkuik 6568 Gegund aan Verhagen te Capelle. Gisteren trad te Waalwijk in T huwelijk de eenige dochter van den uitgever-redacteur van dit blad Mej. Mies Tielen met den heer Mr. Th. Ta min ia u te Tilburg. Dankwoord Edelachtb. heer Burgemeester E. C. J. Moonen. Het geschenk dat de vereeniging Waalwijks Belang ons zoo juist bij monde van haren voorzitter heeft aan geboden en dat in de toekomst een waardig sieraad van Waalwijks trouwkamer zal zijn. is een geschenk van symbolische beteekenis. De plechtige gebeurtenis van het burgerlijk huwelijk zal door de stem mige aankleeding van deze trouwzaal nog aan aantrekkelijkheid winnen. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst en vanwege de meer plechtige voltrekking van het burgerlijk huwe lijk zal de jeugd makkelijker tot het nuwelijk komen, hetgeen niet anders dan ten goede kan komen aan Waal wijks bevolking. De vereeniging Waalwijks Belang, die onlangs, haar dertigjarig bestaan herdacht, heeft van een gezonden ge- dachtengang blijk gegeven bij de keu ze van een geschenk voor ons schoone raadhuis. Als voorzitter van het gemeentebe stuur ben ik het bestuur van Waalwijks Belang dankbaar dat het door dit ka raktervolle geschenk deze trouwkamer aantrekkelijk heeft willen maken, die reeds door de prachtige wandschilde ring van den heer Th. v. Delft een bij zonder cachet verkreeg. Door dit waardevol geschenk zal de DE WAALWIJKSCHE GILDEN. De Waalwijksche Gilden, t.w. de vereenigingen St. Crispijn en Crispi- nianus en St. Ambrosius, hebben Zon dag met succes deelgenomen aan den derde Gildedag van den Kring Maas land te Berlicum. De volgende prijzen werden behaald: Origineelste groep binnen den kring: lste prijs St. Crispijn en Crispinianus en St. Ambrosius. Verstkomend gezelschap: lste prijs St. Crispijn en Crispinia nus. Korpswedstrijd: 2 St. Ambrosius, 3 St. Ambrosius, 5 St. Crispijn en Crispinianus, 9 St. Cris pijn en Crispinianus. Personeele prijzen: 5 Th. Pullens van St. Ambrosius. 13 W. Pulles van St. Ambrosius. R.K. DIOCESANE BONDSDAG. Zondag 27 Juni werd door de W. G. V. deelgenomen aan de jaarlijksche bondswedstrijden van den Dioc. R.K. Gymnastiekbond, georganiseerd door de R.K. Gymn. Ver. „Excelsior" te Nijmegen. Behaald werden de volgende prijzen: lste prijs Vierkamp gymnastiek lie graad. lste prijs Vierkamp gymnastiek Ille graad. lste prijs Vierkamp gymnastiek adspiranten 14—17 jaar. 3de prijs Vierkamp gymnastiek adspiranten onder de 14 jaar. lste prijs Marschwedstrijd. 2de prijs Groepenwedstrijd. De groote gymnastiek-demonstratie werd ook thans weer, evenals 't vorig jaar in onze eigen gemeente, door mooi zomerweer begunstigd, zoodat deze met een zeer groote belangstelling een suc cesvolle propaganda voor de D. R. K. G. B. geworden is en voor de leden der W.G.V. een mooi uitstapje met ditmaal weer schitterende resultaten. Na afloop werden de diploma's voor keurturner, behaald op de 1.1. 31 Jan. gehouden examens, uitgereikt aan de heeren B. Mombers le graad en G. v. Huiten 2e graad. „OROVA". Ook de Waalwijksche Daniesgyni- nastiekvereeniging „Orova" heeft met veel succes deelgenomen aan den Diocesanen Bondsdag te Nijmegen. Benevens een zestal prijzen voor werktuigen behaalde „Orova" den len prijs voor den marschwedstrijd en den 3en prijs voor de groepen. De adspiranten brachten-verder nog een tweede prijs mee naar Waalwijk. „KUNST KRACHT". De Patronaats Gymn. Ver. „Kunst Kracht maakte j.l. Zondag een zeer genoeglijk uitstapje naar Nijmegen, waar dit jaar den bondsdag van den R.K. Dioc. Gymn. Bond gehouden werd. Niet alleen het sportieve gedeelte van den dag n.l. de deelname aan de diverse wedstrijden en demonstraties werd een succes, doch ook het overige gedeelte dat aan uitstapjes naar tal van bezienswaardigheden en verdere ontspanning was gewijd, slaagde uit nemend. Het is voor alle leden en niet minder voor de vele aspirantjes een heel prettig reisje geweest waaraan zij nog lang een prettige herinnering zullen bewa ren. De behaalde resultaten waren: le prijs Vierkamp Gymnastiek 3e graad. 2e prijs Vierkamp Gymnastiek As piranten boven 14 jaar. 2e prijs Vierkamp Gymnastiek As piranten beneden 14 jaar. 2e prijs Marschwedstrijd. 2e prijs Pyramide. Volksconcert. Ier gelegenheid van den verjaar, deg van Z.K.H. Prins Bernhard, gaf de Harmonie »St. Jan«, gister avond een concert op de nieuwe muziekkiosk op het raadhuisplein alhier. Het concert viel bij de vele toe hoorders in goeden smaak. Voor het uitgevoerde programma verwijzen wij naar ons nummer van Zaterdag 1.1. AMSTERDAMSCHE HUIDENCLUB G.A. Aan het jaarverslag der Amsterdam- sche Huidenclub G.A. over 1936 ont- leenen wij het volgende: Door de deviezenvoorschriften en contingenteeringen werd de export naar de verschillende landen bemoei lijkt. In 1936 hadden geen crisisslachtin gen plaats voor de regeering, zoodat de ontvangsten bestonden uit eigen in breng. In totaal werden ingebracht 253.015 huiden, 194.932 vellen en 10.802 paardenhuiden, tegen 265.641 huiden, 231.059 vellen en 10.613 paar denhuiden in 1935. De teruggang van den inbreng is te wijten aan de nog steeds achteruitloopende slachtingen. Het uitbetaalde bedrag aan de in brengers in 1936 bedroeg 2.711.029 tegen 2.333.351 in 1936, welk meer der bedrag te danken is aan de prijs stijging in de laatste maanden van het jaar. In de jaarlijksche algemeene verga dering werd besloten van het exploita tieoverschot groot 111.265 aan de leden 3J*2% (onv.) uit te keeren over de bedragen hunner leveringen in 1936, terwijl 20 (10%) zal worden terug betaald aan de oud-leden der R.H.C. hunner vorderingen, in zake ingehou den winst 1919. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren Joh. van den Veer, Utrecht, B. Cohen, Amsterdam en J. Baggerman te Rotterdam, werden herkozen. Als leden van de financieele commissie werden gekozen de heeren: Gebr. Schurman, Maastricht, H. Bak ker, Enschede, A. N. Leupen, Rotter dam, M. H. Speyer en J. Bent, beiden te Amsterdam, B. Roosendaal te Zwol-i le. Het voorstel van het bestuur om te komen tot de vorming van een eigen kapitaal lokte uitvoerige discussies uit en werd besloten te dier zake een refe rendum onder de leden te houden. M.Schapendonk Drunen H. de Wit H. Jehoel G. Merkx J. Blankers Nieuwkuijk J. van Iersel Drunen J. Snijders M. v. Loon P de Kramer 't Werk is gegun sten inschrijver. a f 4297, f4197, f 4050, f 4034, I 3936, f 3558, f 3557, f 3535, f 3436, d aan b - f 4237,— - f 3940,- den laag- Het zilveren Pastoorsjubileum van Pastoor Janssens de Horion te üussen. («.„otsehe huldiging door de Parochianen. De modder. De modder in de Pleune wiel bracht reeds veel hoofdbrekens. Men is blijven volharden paling wordt er gevangen, maar ook vanaf Maandag wordt de modder met de opgestelde installatie met succes verwijderd. Aanbesteding boerderij. Voor rekening van A. Musters werd in café v. Steenbergen onder architectuui van N. de Bont te Nieuwkuijk aanbesteed het bouwen van een boerderij, a nieuw materi aal b voorhanden materiaal. Op waarlijk grootsche en van die pen eerbied en groote aanhankelijk heid getuigende wijze, hebben de pa rochianen van Dussen hun zielenher der Zondag j.l. hij zijn 25-jarig Pas toorsjubileum een hulde gebracht, zooals Dussen nog nimmer heeft aan schouwd. Zaterdagavond werden reeds de leestklokken geluid en Zondagmorgen in alle vroegte wapperde reeds van nagenoeg alle woningen onze Neder- landsehe driekleur, die 't dorp een feestelijk aanzien gaf. Afgehaald door bruidjes en misdie naars van de pastorie, begaf de jubila ris zich, omgeven door familieleden en leden van hel comité, door de feeste lijk versierde straat, naar de prachtig versierde parochiekerk, waar Z.Eerw. om half tien een plechtige H. Mis van dankbaarheid opdroeg, geassisteerd door Pastoor Feldbrugge als diaken, Rector Rietra als sub-diaken, Rector van Waesbergen als presbyter assis- lens en Pater Jacobs als ceremonia- rius. Het koor zong op verdienstelijke wijze, onder leiding van directeur van Mierlo de driestemmige Mis van Milic ien, begeleid door den organist Vin- gerhoets. De feest-predikatie werd gehouden door een der priesterzonen der par. den Z.Eerw. beer .1. R. Rietra S.J., Rector van St. Ignatius-College te Amsterdam. In een gloedvolle rede dankte Z.Eerw. namens alle parochianen den jubilaris, voor al hetgeen Z.Eerw. in deze 2.) jaren voor het zielenheil der parochianen gedaan heeft. Na de H. Mis zong hel koor de can- - y „Priesterglorie", waarna de jubi laris met familieleden wederom door bruidjes begeleid, waarbij zich tevens nog de fanfare aansloot, naar de pas torie werd gebracht. Hierna volgde de receptie, waarvan zeer druk door de parochianen ge bruik werd gemaakt. Een ontelbaar aantal bloemstukken vulde de pastorie. Des namiddags te twee uur had de jubilaris zich begeven naar het ver- eenigingsgebouw, waarbij o.m. aan wezig waren, enkele H.H. geestelijken, de Eerw. Zusters, het feestcomité, misdienaars en verder de afgevaar digden der verschillende vereenigin gen, alsmede de leden van het Maria- Patronaat, om de hulde der parochie in ontvangst te nemen. Allereerst had Z.Eerw. een zang- hulde van de schooljeugd in ont vangst te nemen, waarbij tevens een cadeau wer daangeboden, zoo ook van het onderwijzend personeel. Hierbij voerde de heer H. Simonis, als hoofd der school, het woord. Na deze zanghulde sprak de heer A. van Honscwijk het openingswoord. In liet kort schetste spreker a! hetgeen de pastoor voor de parochianen ge daan had in deze 25 jaren, welke een groot deel van zijn leven uitmaken. !n zijn hoedanigheid als president der St. Vincentiusvereeniging en voorzit ter van liet Armbesluui dankte spre ker ook namens de armen van Dus sen. In h"t bijzonder vestigde spreker ook de landacht op 'l .fraaie cadeau, bier aanwezig, bestaande uit een twee tal coimnuniebankkleeden, door mej. M. v. Steen zelf vervaardigd. Burgemeester Snijders als voorzitter van het feestcomité, bracht dank en hulde aan den jubilaris. Spreker bracht dan', voor de aan gename samenwerking steeds onder vonden en eindigde met het 'mnbieden van hel fraaie geschenk dooi de pa rochianen geschonken, bestaande uil een vloerkleed in het Priesterkoor. Achtereenvolgens verkregen daarna nog het woord de heeren Berm, na mens het zangkoor, Schelle namens de R. K. Werk lieden vereeniging, R. K. Landarbeidersbond en Wit-Gele Kruis, de heer Jongbloets namens fanfare ilheimina, R.K. Tooneelvereeniging en R.K. Voetbalvereeniging. Namens de misdienaars, de leden A. v. Mierlo en Lcnsvelt en tot slot de heer Mr. Ruygrok, die 'l woord voerde namens zijn gezin en verders alle vaders en moeders der parochie. Ook deze sprekers lieten hun wensch vergezeld gaan van het aan bieden van een geschenk. Op waarlijk indrukwekkende wijze voerde de leden van hel Maria-Patro— naat onder leiding van Zr. Matheo een spreekkoor met zanghulde uil. het geen pianist Eichhout verdienstelijk begeleidde. I'ot slot heeft de jubilaris ontroerd zijn dank gebracht, waarbij 't Z.Eerw. merkbaar was dat hij door zulk een hulde diep onder den indruk was ge komen. Des namiddags te half vier droeg de jubilaris een plechtig Lof op, waar onder hij zich tot zijne parochianen richtte. Tot slot van deze, voor Dussen nooit te vergeten gloriedag, werd des avonds door de fanfare Wilhelmina aan den jubilaris een serenade ge bracht. In den Voorsten Hoek alhier, had een aanrijding plaats tusschen een luxe wagen, bestuurd door dhr. Eichhout alhier eii een vrachtwagen geladen met olievaten. De luxe wagen kwam in een sloot terecht, doch de inzittenden bleven, evenals de bestuurder ongedeerd. Later is de auto per tractor op 't droge gebracht. Hij bleek nogal averij te hebben bekomen, terwijl ook de vrachtwagen materieel schade op liep. Door het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant zal evenals andere jaren dit jaar en wel op 29 Juni een excursie worden gemaakt. Dit maal zal o.m. een bezoek gebracht worden aan Geertruidenberg. Om 9 uur v.m. komen de gasten te Geertruidenberg bijeen waar o.m. de Ned. Herv. Kerk val worden be zichtigd. Als gids zal optreden het medelid dr. F. Vermeulen uit 's Gra venhage. Omstreeks 10 uur begeeft het gezelschap zich aan boord van het s.s. Paulina van de reederij Arie v. d. Schuijt. Achtereenvolgens zal een bezoek worden gebracht aan Heusden, Wijk, Aalburg, Veen, 1 oederooijen en het slot Loevestcin. Nadat het genootschap de gemeente oudnehem nog zal hebben be zichtigd, keert men terug naar Geertr uidenberg. Aan boord zal de koffietafel en de thee worden gebruikt. De Commissar s der Koningin in de Provincie Noordbrabant, Jhr. \an Kijckevorsel zal deze excursie meemaken. RAAMSDONKSVEER. Op Dinsdag 29 Juni jl. (feestdag van de H H. Petrus en Paulus) heeft A H.Exc. Mgr A. Goudron, Bisschop van Evreuse (Fr.) aldaar in dc Kathedrale Kerk het H. Priester schap toegediend aan onzen land genoot J. P. M. Simons te Hans- weert die Zondag 4 Juli a.s. zijn Eerste H. Mis hoopt op te dragen in de parochiekerk te Hansweert. De Raamsdonksche kermis is dit jaar druk geweest, vooral de Zondag was het zeer druk. De café houders waar gelegenheid tot dansen was, zullen wel niet te klagen hebben, ook de kermisexploitanten hebben Zon dag goede zaken gemaakt. Geen wanklank hebben we ver nomen. er is echt gezellig kermis gevierd, zoodat we met genoegen op de kermis kunnen terugzien. Op 22 Augustus a.s. zal alhier het 10 jarig bestaan gevierd worden der B. K. Voetbalvereeniging »de Veersche Boys.» Het is de bedoeling dat dien dag verschillende sportfeesten zullen worden gehouden. Gevonden een damesrijwiel te bevragen aan het bureau der ge meente politie. Verder is nog ge vonden een kosteloos rijwielplaatje en een damesring, die terug zijn te bekomen bij de marechaussee. Alhier is Zondagnamiddag aan gehouden een 16-jarige jongen, ge naamd A. T., uit Amsterdam^ die «le ouderlijke woning had verlaten. Door Je marechaussee werd de minderjarige Maandagochtend op transport gesteld naar Amsterdam, en aldaar ter beschikking gesteld van de politie. In den nacht van Zondag op Maandag werd ingebroken in de Veersche Christelijke School Het doel was de inhoud der Zendings busjes. De buit was al heel gering nog geen 10 cent. Alhier had de eerste wedstrijd plaats om het persoonlijk Kampioen schap van Noord.Braband tusschen de heeren J. C. Schot en P. Jonge- neelen uit Roosendaal, waarvan de overwinning naar Roosendaal ging; de tweede partij zal in Ginneken gespeeld worden tegen den Heer P. Ponsijn. De uitslag van de onderlinge damwedstrijd was als volgt: M. Timmermans H. Rolffs 2 0 P. Blom G. van Beek 1 1 H. Blom—H. BollTs 2—0 G. van Erk -Joh. Faro 0—2 Joh. Spuybroek N Snijders0 2 H. Heurter—J. C. Schot 1 —1 G. van Beek P. Blom 2—0 J. Steigenga M.Timmermans2—0 Mejuffrouw E Vroomans her dacht dezer dagen onder talrijke bewijzen van belangstelling het feit dat ze 25 jaren onafgebroken in «lienst is geweest van de Familie Simonis SPRANG. Ter gelegenheid van den verjaar dag van Z. K. H. Prins Bernhard. wap perde alhier van den gemeentetoren alsook van zeer vele woningen der in gezetenen de nationale driekleur. Des avonds werd door de fanfare „Sirena" een muzikale wandeling door voorm. Sprang gemaakt, wat begrijpelijker wijze een groote drukte teweeg bracht. Op Vrijdag j.l. werd in de zaal van den heer van Zwietering door de Coöp. Broodbakkerij Broederhulp een feestavond gegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Dezen avond mag in alle opzichten uitstekend ge slaagd heeten; de Coöperatie had voor deze gelegenheid de medewerking in geroepen van den Humorist Aug. de Laat uit Tilburg met zijn ensemble, wat een gelukkige keuze bleek te zijn. Aug. de Laat die nog nimmer te Sprang was opgetreden heeft zich door zijn succes vol optreden van een gunstige zijde doen kennen, zijn liedjes en komische voordrachten hadden zeer groot suc ces en wel zoodanig dat het aanhou dende applaus mee.rmalen noodzaakte tot bisseren, doch ook de Dame van dit gezelschap had met haar leuke liedjes grooten bijval en vooral ook nog in de duo's uitgevoerd met Aug. de Laat; het was een zeer varieerende avond, waarbij de lachspieren danig in bewe ging werden gebracht. Ook Mej. Ca roline de Laat kweet zich als pianiste op uitstekende wijze van hare moeilij ke taak en heeft veel bijgedragen tot het welslagen van dezen feestavond. - f 4137. - f 3912,— - f 3835,— - f 3497,- f 3499,— - f 3450,— f 3316,—

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5