VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. DRUH. GEERTRUIDENBERG. JlÉRPT. HEUSDEN. RAAMSDONK. SPRANGGAPELLE. SPORT Sprutol Bij Apoth. en Drogisten. Pater Andreas, 0. M. Cap. Geestelijk Adviseur. Het Gironummer der vereeniging is: 180498. Feest bij Piet Elshout Onder groote belangstelling wer den Donderdag in Drunen de diverse feestelijkheden oer familie Elshout—Brok gevierd. In den morgen werd het huwelijk ingezegend in de parochiekerk van »St. Lambertus« van den heer M. Elshout, een der firmanten der »Rex« en Florida« schoenfabrieken een zoon van Piet Elshout alhier en mej. Joh. Brok, eveneens uit Drunen. Op den zelfden dag herdacht het echtpaar Piet Elshout.van Gorcum zijn 30 jarig huwelijksfeest, terwijl daarmede samenviel het eerste lustrum van den heer P. Elshout als voorzitter van het Mannenkoor «Zang en Vriendschap«. Vele bloemenmanden en geluk- wenschen bereikten de feestvierende families. Te kwart over acht trok het Mannenkoor «Zang en Vriend schap« met 't vaandel voorop naar de woning van den heer Elshout om hun voorzitter een serenade te brengen. De heer Klerks sprak namens het Mannenkoor zeer waardeerende en diepgevoelde woorden. Hij prees in den heer Elshout zijn onver moeide werkkracht en reuze energie, die nergens voor heeft teruggedeinsd en daarom zich en zijn kinderen heeft weten te plaatsen op een waardige trap in de maat schappij. Als vereenigingsman verrichtte en verricht de heer Elshout veel zijdig en goed werk. Ook prees spr. den jubilaris in zijn joviale omgang. Met de beste wenschen voor het jonge paar, aan den heer Elshout en familie, sluit de heer Klerks deze gevoelige speech, die op ieder indruk moet hebben gemaakt. Onder leiding van den heer Jan Merkx zong «Zang en Vriendschap« eenige feestnummers, waarna den heer Elshbut getroffen door al deze attenties zijn mannen hartelijk dank zegde, zooals wij dat van hem gewoon zijn. Aanrijding Donderdagavond had op het kruispunt nabij de R.K. Kerk een aanrijding plaats, die zeer goed mag afgeloopen heeten. Wielrijder Timmermans kwam uit een zijweg terwijl uit de richting Waalwijk de vrachtwagen van Meulenmans uit Ravenstijn naderde. T. had daar waarschijnlijk geen erg in en reed pardoes tegen den wagen. Zijn rijwiel was totaal ver. nield, terwijl hij zelf met den schrik vrij kwam. Hij nam zijn gehavend rijwiel ras op den schouder en verdween. D.W.V. In verband met het laat afkomen der goedkeuring van de bevoegde instanties zullen de door de D.W.V. vastgestelde watersportfeesten niet op Zondag 4 Juli a.s. kunnen doorgaan, maar eerst in begin Augustus kunnen gehouden worden. Jeugdwerkloozenzorg De collecte der R.K. Jeugdwerk loozenzorg heeft in Drunen ruim f53,— opgebracht. Werkloosheid Was voor eenige maanden het aantal werkloozen boven de 100, zoo is dit thans gedaald tot 98, waarvan 9 gedeeltelijk en 89 geheel werkloos. Bezoek De R.K. Huishoudschool van de Eerwaarde Zusters van J.M.J. te 's Bosch bracht een bezoek aan de duinen alhier. Na in de zalen der Meisjes congregatie den inwendigen mensch versterkt te hebben werd een tocht naar de heide en duinen gemaakt, waarbij onder veel plezier genoten is van Drunens mooi natuurschoon. Opdracht Aan de firma P. Kramer te Genderen is opgedragen 't bouwen van een boerderij voor rekening van A. Musters alhier voor f3436, onder architectuur van N. de Bont te Nieuwkuijk. Zang en Vriendschap Wij vernemen, dat, gezien de groote herleving van't Mannenkoor »Zang en Vriendschap« toch nog de groote mogelijkheid bestaat, dat bij gelegenheid van hun eerste lustrum een festival zal gehouden worden. Duiven De postduivenvereen., gevestigd in café A. v. d. Geld houdt Zondag na de Hoogmis een algemeene vergadering in haar clublokaal. B.V.L. De Landstormkring Oost Lang straat zal op Zondag 11 Juli haar eerste concours houden op de banen der afdeeling Haarsteeg. Marktberichten Drunen 30 Juni '37. De Lang straat. Bloc veiling: Erwten f 14,10 f 14,70, Kruisbessen f8,10, Fram bozen f20,90 -rf 25,per 100 K.G., Komkommers a f4,60, 5,20, b.b. c f 1,70 per 100 stuks. Naar wij vernemen is door de N.V. Centrale Suikermaatschappij te Amsterdam het beheer van haar kantoor te Stampersgat en daar onder ressorteerende fabrieken op gedragen aan den heer J. M. Lucas alhier wien hiervoor procuratie werd verleend, terwijl als plaats vervanger de heer A. de Kroon Jr. alhier is aangewezen. y Op Dinsdag 29 Juni j.l. is onze stadgenoot W. Kwaaitaal tot priester gewijd. De wijding ge schiedde in de kapel van het Missiehuis van de Congregatie der Lazaristen te Helden Panningen (L.) Zondag 4 Juli a.s. zal de neomist zijn eerste plechtige H. Mis om 10 uur opdragen in de parochiekerk van de H. Gertrudis alhier. In verband hiermede heeft zich uit de bewoners van de Veenestraat een commissie gevormd, welke voor de versiering in de Veenestraat zal zorgdragen en voor het verdere verloop der plechtigheden. Door het R.K. Zangkoor zal na de H. Mis de feestcantate van E. Brouwers (driestemmig) worden uitgevoerd. Van 1 tot 2 uur vindt er in het R. K. Parochiehuis een receptie plaats. J— Door het Provinciaal Genoot, schap voor Kunsten en Weten schappen werd een bezoek gebracht aan deze gemeente waar naast diverse oude geveltjes en het ge meentehuis nog werd bezichtigd de Ned. Herv. Kerk. Om 10 uur scheepte zich het gezelschap in aan boord van het s.s. Paulina van de reederij Arie v. d. Schuijt om een bezoek te brengen aan Heusden. De Commissaris der Koningin Jhr. van Rijckevorsel was verhinderd deze excursie mede te maken. Predikbeurten voor Zondag. Ned. Herv. Kerk des v.m.lOuur Ds. W. F. ten Bruggenkate. Evangelisatie «Eben Haezer« te Raamsdonksveer des v.m. 9,30 en des nam. 2 uur de heer v. d. Kolf uit Dubbeldam. Bij het koningschieten in de handboogschutterij «Ons Genoegen« gevestigd bij Th. van Horen café «de Ploeg« alhier wist de oude koning de heer Ant. van Horen zijn titel te handhaven en werd alzoo voor dit jaar weer koning. De v. v. Juliana alhier, heeft be sloten in de maand Juli met het le en 2e elftal een tegenbezoek te brengen bij de v. v. Blauw—Wit te Antwerpen. De 11-jarige J. Nieuwkoop, die op den rand van de ponton bij de Melkfabriek zat te visschen, had het ongeluk in de haven te vallen. De knaap was reeds enkele malen onder water geweest; op zijn hulpgeroep kwamen eenige personen toegesneld die hem behouden op het droge wisten te brengen. De fa. de Haan en Oerlemans alhier, heeft dezer dagen van een Portugeesche firma opdracht ont vangen voor den bouw van een motorkustvaartuig van ongeveer 540 ton draagvermogen. Lengte over alles 152 ft. breedte 25 ft. 7, holte 11 ft. 2. In het schip komt een Mannmotor van 350 P.K. Het schip wordt verder uitgerust met elec. lieren, kaapstand en ankerlier. Het schip wordt onder Lloyds klasse gebouwd, Portugeesche schepenwet en Board of Trade requirements. Bij de te Berlicum gehouden schietwedstrijden, uitgaande van de Bond van Schutterijgilden «Maas land», behaalde onze stadgenoot de heer P. v. d. Oever een groot zil veren medaille als eersten prijs bij het schieten door de oudste leden buiten den kring der deelnemende vereenigingen. De Edelachtb. Heer Burgemeester van Berlicum wenschte den 79-jarige schutter geluk en prees zijn schut- tersvaardigheid op zulk 'n leeftijd. De medaille werd den schutter per soonlijk door den Burgemeester overhandigd. Vele prijzen zijn door dezen schutter reeds behaald en zijn successen zijn overbekend. De vereeniging »St. Blasius» van welke vereeniging v. d. Oever lid is, behaalden op dezen wedstrijd nog een 10e prijs. Door de leden van het Pro vinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noordbrabant werd een bezoek gebracht aan onze stad. Omstreeks kwart voor twaalf arriveerde het hooge gezelschap per s.s. Paulina van de N.V. Reederij v. d. Schuijt aan de Prins Hendrik, kade alhier, alwaar het werd begroet door Burgemeester Wijs, Ds. van Duijkeren en Secretaris A, v. Delft Vervolgens begaf het gezelschap zich via Wilhelminaplein, Nieuwstraat en Botermarkt naar het stadhuis. Aldaar werd het gezelschap door den Burgemeester verwelkomd. Spr. vond het jammer, dat de Voorzitter van het Genootschap. Jhr. Mr. A. van Sasse van Ysselt wegens onge steldheid verhinderd wasdezen tocht mede te maken. Spreker herinnerde, dat een broer van den Koning van Engeland in Heusden zijn zuster terug vond, gezeten aan een spinnewiel, die door den 2en Heer v. Heusden omstreeks 860 was geschaakt, en met minder aangename herinneringen Heusden verliet. Ook de Bosschenaren hadden minder aangename ervaringen van Heusden. Immers, in vroeger tijd werd Den Bosch meerdeie malen door Heusden verwoest. Spreker hoopt echter, dat de talrijke Bossche naren, die zich thans onder het ge. zeischap bevinden, aangename her inneringen zullen hebben van Heusden. Hierna dankte de vice-voorzitter van het genootschap. Baron Speyart van Woerden den Burgemeester voor zijn welkomswoorden en stelde voor aan Jhr. Mr. A. F, B. van Sasse van Ysselt namens de aanwezigen en het gemeentebestuur van Heusden, een telegram te zenden, waarin een spoedig herstel werd toegewenscht. Dit voorstel vond met een luid applaus instemming Vervolgens werd koffie, sigaren en sigaretten rondgediend, waarna het gezelschap door het stadhuis werd geleid en wearbij secretaris A. van Delft zoo noodig inlichtingen verstrekte. Hierna werd de Ned. Herv. Kerk bezocht, waarbij Ds. v. Duykeren als leider optrad. Deze wges op den ernstigen staat van verval en noemde als kosten van een grondige restauratie een bedrag vaneen kwart millioen. Voorloopig zal hiervan dus wel worden atgezien. De organist Rentie speelde op het fraaie orgel bij het binnentreden ons volkslied. Door Dr. Vermeulen uit Hage werden inlichtingen verstrekt omtrent het Kerkgebouw, hetwelk in Hollandschen trant is opgetrokken. Verschillende bijzonderheden wer den toegelicht door Ds. v. Duykeren waarna het gezelschap onder de tonen van het orgel de kerk verliet. Door de Wittebroodstraat, Sterre en Pompstraat en over den Wal ging het gezelschap omstreeks 1 uur wederom aan boord voor den tocht naar Loevestein. Gelet op de vele sympathieke uitdrukking heelt het Genootschap ongetwijfeld een aan- genamen indruk van ons stadje medegenomen. Alhier is tot onderwijzeres bij de Eerw. Znsters benoemd Mejuffr. Offermans uit Geertruidenberg. In café Modern alhier, zal a.s. Zondag om 2 uur n.m. de wedstrijd plaats vinden om het damkampioen schap van Noordbrabant tusschen de Heeren K de Galan en A. de Graag. RAAMSDONKSVEER Zondagmorgen treedt de candi daat de heer van Leeuwen uit Arnhem om half tien op in de Dorpsche Kerk op; om half drie in de Veersche Kerk Ds. W. Oost. De heer C. Swart, herdacht Donderdag 1.1. de vervulling van 25 jaren als brievenbesteller. SPRANG, Predikbeurten Zondag 4 Juli 1937 Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,3C uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 3 uur leesdienst. Het aantal werklooze leden bij de Afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks-en Trans portarbeiders bedraagt momenteel 97, waarvan 54 geheel- en 43 ge deeltelijk werkloos; 16 leden zijn in de gemeentelijke steunregeling opgenomen. CAPELLE. Gedurende de maand Juni 1937 werd op het hulppostkantoor te dezer plaatse in de Rijkspostspaarbank in gelegd 5918.24 en terugbetaald 2720.46. Het aantal inlagen bedroeg 78, dat der terugbetalingen 40. Ter gemeente-secretarie van Sprang-Capelle werden gedurende de maand Juni 1937 ingevolge de Vleesch- keuringsdienst aangegeven: 17 runde ren en 42 varkens. A.s. Zondag des morgens half 10 en des namiddags half 7 hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse op te treden Ds. Cuperus. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half 10 op te treden Ds. Oost van Raamsdonksveer. Bij het aan de Bijzondere Kweek school te Doetinchem gehouden exa men slaagde voor het onderwijzers examen onze dorpsgenoot A. C. Vos Hzn. Geslaagde en familie onze harte lijke gelukwenschen. Tot lid van het Classikaal Be stuur in de Classis Heusden is in de dezer dagen gehouden vergadering herbenoemd de heer J. A. Verheijden, ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier. VOETBALSPORT. K. N. V. B. W. S. C. De veteranen van WSC zullen morgen deelnemen aan het veteranen-tournooi, uitgeschreven door BW te 's-Bosch. Ge zien de sterkte der deelnemers beloven het mooie wedstrijden te worden die zeker veel belangstelling zullen trekken. Het programma luidt als volgt: a. 12.30 uur BWWSC, voor rust groot terr. b. 12.30 uur Wilhelmina I.ONGA, voor rust oefenterr.; 1.30 uur ElinkwykNOAD, voor rust groot terr.; d. 1.30 uur Willem IIZalt Bommel, voor rust oefenterr.; e. 2.30 uur BW Wilhelmina, voor rust groot oefenterr.; f. 2.30 uur WSCLONGA, voor rust oefenterr.; g. 3.30 uur ElinkwijkWil lem II, voor rust groot terr.; h. 3.30 uur NOADZalt Bommel, voor rust oe fenterr. Na afloop der wedstrijden prijsuitrei king in café „Wilhelmina" Willemsplein aldaar. De wedstrijden hebben plaats met toe stemming van den KNVB. WSC'ers succes! Het eerste elftal zal morgen even eens in het veld treden en wei om een vriendschappelijkcn wedstrijd te gaan spelen tegen SVV I uit Gorinchem. Ook dit belooft een spannenden wedstrijd te worden. Waalwijksche Jeugdcompetitie. Programma voor Dinsdag 6 Juli SpartaWSC L. Schapendonk. BWBSDO L. Spierings. Bl.-WitNEO C. Aarts. In de kermisweek geen wedstrijden. Voorloopig programma voor 20 Juli: WSC—Bl.-Wit SpartaRWB NEO—SDO Wedstrijduitslagen van 29 Juni: SDOSparta 03 RWB—Bl.-Wit 8—1 NEO—WSC 0—1 Zomeravond comp. in de Langstraat. Programma voor Donderdag 8 Juli: Vrfjh. Boys 2—RWB a T. v. Dongen. Sprangsche B. 3Sprang 2 A. Wagemakers. RWB b—Zandschel 2 Job. Mayers. In de kermisweek geen wedstrijden. Wedstrijduitslagen van 24 Juni: Sprangsche B. 3RWB a 13 Vrijh. Boys 2Sprang 2 G0 RWB bSprangsche B. 2 16 De vereeniging Kaatsh. Boys heeft zich met haar 2e elftal uit deze compe titie teruggetrokken. Alle wedstrijden tegen Kaatsh. Boys 2 gespeeld, komen hierdoor te vervallen. SPRANG. N. E. O. A.s. Zaterdagmiddag half zes speelt NEO I een thuiswedstrijd tegen Wilhel mina uit Aalburg voor de competitie BVB. Deze wedstrijd belooft weer spannend te worden, daar NEO alles in bet werk zal stellen om de nederlaag in Aalburg geleden, te wreken. Dus ieder sportlief hebber gaat a.s. Zaterdagmiddag naar 't NEO-terrein, Oosteinde. Op bet terrein van NEO werd Don derdagavond een competitiewedstrijd ge speeld tusschen NEO II en SDO 3. Voor deze match tusschen de plaatselijke clubs bestond veel belangstelling. Van beide zijden werd er hard gewerkt. De uitslag was 42 in het voordeel van SDO. S. D. O. Het eerste elftal van SDO alhier gaat Zaterdagmiddag naar Werkendam, om een competitie-match te spelen voor de le afd. BVB tegen de Kozakken Boys al daar. Wij zijn benieuwd of onze club te Werkendam weer een zoo groote over winning zal kunnen behalen als vorige week tegen deze club op eigen veld. Ontsierende Zomersproeten verdwijnen in korten tijd geheel door SDO II speelde Donderdagavond op eigen terrein een competitiewedstrijd tegen RWB b uit Waalwijk Besoyen, en wist met groote cyfers te winnen, n.l. 10—2. VRIJ HOEVE-CAPELLE. V. V. SPARTA. A.s. Zaterdag 3 Juli zal onze vereeni ging een thuiswedstrijd spelen voor den Brabantschen Voetbalbond tegen Achilles uit Veen. Als onze vereeniging een beetje meei geluk heeft dan in de vorige wedstrijden, geloven wy wel dat de beide puntjes in Vrijhoeve Capelle blijven. W ij hopen dan ook dat alle spelers alles in het werk zullen stellen om dezen wedstrijd te winnen. Dus voetballiefhebbers allen a.s. Za terdag naar het Sparta-terrein. Aanvang half zes. ZANDSCHEL. oensdag jl. speelde Zandschel een uitwedstrijd en ging op bezoek bij Wil helmina te Wijk bij Heusden, voor het nederlaag-tournooi. Zandschel wist met een zes-tal invallers den wedstrijd te winnen met 41 A.s. Zondag speelt Zandschel I een thuiswedstrijd tegen Good-Luck uit Geer truidenberg. De wedstrijd vangt aan om 1 uur op tiet Zandschel-terrein bij café N. Groenedaal. I. V. C. B. DRUNEN. Sporters. Sporters spelen a.s. Zondag om 2 uur bun groote match, waarvoor hen voor een groot deel het al of niet overgaan naar den IVCB afhangt. Bekijken wij de kansen naar aanlei ding van datgene wat in Oss werd ge presteerd jl. Zondag, dan hebben wij voor hen goeden moed en voorzeggen hen dan ook een goede kans. W ij mogen hen er echter wel op attent maken het geval niet te licht op te nemen, want men weet nooit hoe een dub beltje rollen kan. Is het waar, dat Hercules Waalwijk zonder promotie-spelen overgaat naar de IVCB, dan is een gelijk spel voor Spor ters a.s. Zondag voldoende. W ij zullen het daar dan maar op hou den en hen er even op attent maken zeker hun beste en al hun krachten te geven om hun mooie kansen op 't laat ste moment geen schipbreuk meer te zien lijden. Dat de noodige supporters en belang stellenden uit de omgeving zullen aan rukken om getuigen te zijn van een even- lueele Sporters promotie, behoeft geen betoog. Trouwens een spannende match moet het zijn omdat OSS ook haar kansen voor behoud in de IVCB tot het uiterste zal verdedigen. ELSHOUT. ■ESCMSV Rosmalen ESC in Elshout verkeert in een bij zonder geval. Zij staan voor de deur van de derde klasse en alsmaar spelen zij degradatie-matche's. A.s. Zondag zullen zy als gast ontvan gen MSV uit Rosmalen, die reeds ge noemd is als de candidaat der tweede klasse B. ESC zal zich echter in die match tot het uiterste weren om eindelijk de eer eens te redden en op zijn minst voor ge lijk spel zorgen. WIELRENNEN. SlaatsPellenaars winnen! De laatste dagen hebben de twee Ne- dcrlandsche koppels, die momenteel naar de suprematie in de Europeesche wieler- wereld dingenSlaatsPellenaars en PijnenburgWals tweemaal met elkaffr geduelleerd. Het eerste treffen dat Zondag in de Wieringermeer plaats vond, heeft niet tot een peilen van van eikaars werkelijke krachten geleid daar de vier renners van begin tot einde een soort bewakingstak- tiek op elkaar hebben toegepast. Het eenigst wat zij hiermee bereikten was, dat.... de andere ploegen gelegenheid kregen, om ronde na ronde uit te loopen en zoo zagen Middelkamp en Meerschaert kans de overwinning te behalen. Van Schijndelvan den Broek bezetten de tweede plaats, KlingBoeyen de derde, terwijl de „koningsploegen" op 5 en meer ronden achterstand geklasseerd werden. Het eigenlijke groote duel heeft eerst dezen Maandag plaats gevonden. Het was een koppelwedstrijd over 275 ronden. „Nooit," zoo vertelde Pellenaars, „hebben Slaats en ik zoo'n inspannenden wedstrijd gereden als deze. Bij een uit looppoging (voor een ronde voorsprong) hebben wij niet minder dan tachtig ron den achtereen het slechts tot een halven toer kunnen brengen, maar ten slotte slaagden wy er toch in PijnenburgWals achter ons te laten. Intusschen kwamen deze tijdens een aflossing te vallen. Wals keerde niet meer op de baan terug, terwijl Pijnenburg mcerendeels slechts aan de sprints deel nam. Later hebben ook LonckeDeneef een ronde kunnen nemen, maar Slaats Pellenaars hadden een flinke punten- voorsprong, zoodat de zege hen niet meer ontging. MartensBoeyen, die eveneens een praclitigen wedstrijd reden klasseerden zich op de derde plaats. Van Schijndel gaf op, toen nog 25 ronden gereden moesten worden. SlaatsPelle naars wonnen in dezen wedstrijd tevens een achtervolging op Vara Schijndel van den Broek, terwijl Wals in een om nium zegevierde over Pijnenburg. SportersOSS.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7