i 32. 'ui WEK DE GA. 'ü- IN UW LEVER OP VERVOLG NIEUWS UIT ÜE LANGSTRAAT EN (KI/ING LANDBOUW. ADVERTENTIEN. Centraal Tandheelkundig Instituut DUSSEN. KAATSHEUVEL, 01TUNEN. HEUSDEN. WASPIK. weel van zijn dramatische rol een pracht-creatie te geven, zoodat deze lilm in haar genre ook een uit blinker is. Zigeunerprinses. Tot besluit van dit geslaagde kermisprogram biedt Musis op Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maan dag »De Zigeunerprinses« een operettefilm met schitterende zang en muziek waarbij tevens Laurel en Hardy de beroemde komieken de hoofdrollen vervullen. Mede hier door is ook bet succes van deze film verzekerd. Wij twijfelen er intusschen niet aan of het Theater Musis Sacrum zal, gezien de werkelijk groote films die op het programma staan deze week voortdurend te klein blijken. Een kostbare aanwinst voor het Vughtsche raadhuis Het mooie Vughtsche Raadhuis, dat de bewondering opwekt van allen, die het bezoeken en dagelijks komen vreemdelingen uit alle deelen des lands is een zeer belangrijke en interessante aanwinst op kunstgebied rijker geworden. Een schenker, die onbekend wenscht te blijven, heeft niet minder dan acht kostbare schilderijen, die thans in bruikleen van de firma Catz te Dieren het gemeentehuis sieren, aan de gemeente ten ge schenke aangeboden. Daaronder zijn kostbare werken van oude meesters. Met groote dankbaarheid en enthousiasme heeft de gemeenteraad van Vught dit vorstelijk geschenk aanvaard. De contract actie in de Schoenindustrie DONGEN. N. V7. Schoenfabriek v.li. Firma Erven Jac Cloin. Woensdagvoormiddag heeft nog een bespreking plaats gehad tus- schen de Directie van de la. Cloin te Dongen en de bestuurders van den R. K." Fabrieksarbeidersbond, waarbij algeheele overeenstemming is bereikt inzake het hangende ge schil. De Directie heeft de CAO onder teekend en de arbeidersorgani satie het gestelde ultimatum inge trokken. Hiermede is dus ook voor deze onderneming, waar in tegenstelling met eerdere abusievelijke berichten niet 30 doch 55 personen werk zaam zijn, de C.A.O. komen te gelden. HILVARENBEEK. Schoenfabriek F. de Wert Zoon. In dit geschil heeft de Rijksbe middelaar, oud minister Verschuur, partijen opgeroepen voor het ver. strekken van inlichtingen op Donderdag 8 Juli e.k. ten gemeen tehuize te 's Hertogenbosch. Afscheid van den burgemeester van Helmond Bij 't officieele afscheid van den burgemeester van Helmond, den EdelAchtb. heer Mart. van Hout en welke plechtigheid groote belang stelling trok, werd door 't oudste raadslid den heer van Dijk, namens de gemeentenaren aangeboden een zilveren schaal waarop de beeltenis van het kasteel raadhuis staat afge beeld. Het was vergezeld van een 'schitterende oorkonde van de hand van Broeder Ronualdes te Waalwijk Waarschuwing. De Hoofd.Commissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het aangaan van relaties met Hendrik Anton Peter Versteeg, geboren te Amster dam 21 Januari 1894, wonende Aalsmeerweg 121 en Johannes Anto. nius de Mulder, geboren te Mook 2 Maart 1896, wonende Covert Flinckstraat 174, beiden te Amster dam. Zij noemen zich assuradeurs en bieden hun bemiddeling aan voor het verstrekken van hypotheek- gelden, doch eischen betaling van 'n zeker bedrag voor bemiddelings- kosten, onkosten en taxatiekosten vooruit en laten dan gewoonlijk na hypotheeken te verstrekken Teneinde haar lezers voor even- tueele teleurstellingen te behoeden, wordt administrateurs van perio dieken en meer speciaal vakbladen op het gebied van land- en tuin bouw en veeteelt uitdrukkelijk aangeraden, opneming te weigeren van door genoemde personen ter plaatsing aangeboden advertenties, welker tekst gewoonlijk luidt: «Gelden voor eerste hypotheek be schikbaar tegen 3'/2 pCt. rente«. KERKSTRAAT 40 (t.o Postkantoor) TEL. 2213 DEN BOSCH. of kies1 1< Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijdag van 7 9 uur. MONDONDERZOEK KOSTELOOS Behandeling uitsluitend door tandats Naar we vernemen worden door 't bestuur van het waterschap »HetNoor develd« alhier pogingen in 't werk gesteld om in 't walerschap de water voorziening alsmede den afvoer beter te regelen door plaatsing van schuiten en verbreeden der slooten. Getracht zal worden deze werkzaamheden in werkverschaffing te doen uitvoeren, in dien 95 °/0 subsidie op de arbeidsloo nen verkregen wordt. Mocht dit slagen, dan is hierdoor wederom een belangrijk werkobjecf geschapen. Het zoontje van de wed. Domeni alhier, werd, toen hij zich naar hun hond,, welke aan een k-.ttinglag, begaf, plotseling door deze aangevallen, er. ernstig aan hoofd en gelaat verwond. Dr. van Vuuren heeft de talrijke wonden gehecht. Hel knaapje bloedde hevig en was deerlijk verminkt. Het gevaarlijke dier is later op ver zoek der eiqenaren door gemeente veldwachter Keiler doodgeschoten. Door de vele wegverbeleringen die momenteel in onze gemeenteplaats hebben is Dussen zeer geïsoleerd ge worden De rechtstreeksche verbinding met de Langstraat, is door de afgraving van den Rommegatsch n Dijk verbroken. Door 't aanbrengen van de nieuwe verharding op den weg Dussen Meeuwen, onervindt 't doorgaand, doch nog meer 't locaal verkeer zeer veel stagnatie, evenzoo door 't omleggen der Molenkade. Het verkeer heeft nu plaats op smalle en slechte binnenwegen. Klachten over dezen toestand worden steeds veelvuldiger. T.B.C. Propagandadagen. W-d was 't stelletje moe. toen men om soed 12 uur arriveerde, doch men had genoten, meer dan een kermis kan bie den. Burgerwacht. Uitslag schietwedstrijd Donderdag 8 Juli on de schietbaan aan den Horst. Geschoten werd met scherp op 100 meter. Fr. Kolsteren 51. 2 Sim. Pepping 50, 3 .1 v. Boxtel 48, 4 J. Teurlings 47, 5 H. Molenschot 43. Dinsdag 13 Juli inleveren van de wa- r-ens lusschen 79 uur nam. ten gemeen- tchuize voor de jaarlijksche inspectie. LOONOPZAND. Dit jaar is het een kwart eeuw gele den, dat de Stoomschoenfabriek ,,Neer- landia' te Loon-op-Zand, werd opge richt, aldus de Bossche Crt." Door een drietal arbeiders werd het feit herdacht dat zij voor 25 jaar bij genoemde N'V. in dienst traden. Woens dagavond 30 juni j. 1. werden de drie jubilarissen, de heeren H- de Kok, P. v. Esch en J. v d. Sanden, alsmede het achttal arbeiders: M. v. d. Velden, M- Dankers, Alph* de Kor, C* Leermakers M. v d. Velde, J» Heuer, Lommers en J Schaafwaker, die gedurende 12' jaar hun arbeid bij „Neerlandia" ver richtten, ten kantore ontboden, alwaar zij op hartelijke wijze door de directie werden toegesproken en hun dank werd gezegd voor alles, wat zij gedurende dien tijd in dienst der N.V. hebben ge presteerd. Een speciaal woord van dank werd gericht tot de drie eerstgenoemde leden van het personeel. De directeur sprak hierbij de hoop uit, dat er spoe dig een dusdanige kentering ten goede moge komen in de schoenindustrie.dat ook de oudere arbeiders, die ten gevol ge van de slechte tijdsomstandigheden geen werk meer in de fabriek vonden, wederom te werk zullen worden gesteld. Tijdens een gezellig samenzijn werd aan ieder der jubilarissen een gesloten couvert aangeboden. Bevloeiïng. Ten behoeve der afwatering en mo gelijke bevloeiïng zal het uitgegraven gedeelte der Braken in verbinding worden gesteld met de bevloeiingswer ken door het leggen van een duiker onder den Heusdenschen weg. Rijvereeniging. Als terrein voor het op 18 Juli te houden concours hippique bij gelegen heid vjn het eerste lustrum der rijver. »De Echo« te Drunen is gekozen het oude oefenterrein met de daarachter- liggende weide. Wij vernemen dat vele vereenigingen hebben ingeschreven voor dit concours. Constantia. Zondag 11 Juli houdt de handboog- schutterij »Constantia«, gevestigd in café Th. Elshout haar groote prijsver- schieting en levens koningschieten. Opbrengst B. B. A. De verkooping van het overtollige B. B. A. materiaal (ruim 700 koopen) heeft ongeveer f7000.— opgebracht. Rijwieldiefstallen. In Tilburg zijn een zestal personen gearresteerd in verband met de vele diefstallen van rijwielen in Tilburg en omgeving. Onder de verdachten van heling zou ook een oud inwoner van Drunen zijn, zekere P. v. B. Door de gemeenteveldwacht van Drunen en een tweetal rechercheurs werd ook in Drunen een onderzoek ingesteld. Eigenaardig is daarbij, dat voor kort uit de garage van H.v. Son, een rijwiel spoorloos verdween. Succes schijnt men in Drunen nog niet gehad te hebben met 't onderzoek. Opdracht. Aan de firma J. v Iersel en Snijders is opgedragen het verbouwen van het woonhuis van L. van Drunen. Veilingbericht. Drunen 7 Juli 1937 »De Langstraat«. Blocveiling: Zwarte bessen 27,30 29,30, aanvoer 7000 kg.; Roode bessen 11,40- 11,90, aanvoer 19500 kg.; Frambozen 19,40; Erwten 7,20. Aan het postkantoor alhier en he daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juni ingelegd f 19059,23, terugbetaald f 17283,01. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11852. Onze stadgenoot A. de Graag, mr. dammer, won den wedstrijd om het kampioenschap dammen van Noord- Brabant van den heer J. de Galan te 's Bosch. De eerste heeft nu in zijn afdeeling alle partijen gewonnen en speelt dus in de finale. l)e heer G. wiens zoonlje j.l» Maandag het ongeluk hade onder een passeerende auto te g raken, had dezer dagen het ongeluk zoo ernstig te vallen dat hij eenige ribben brak. Dr. W. verleende eerste hulp. De heer A. G. de Bruin architect alhier, had het ongeluk van een zes meter hoogen steiger te vallen. Bewusteloos bleef hij op den grond liggen. Bij nader onderzoek van Dr. Wijfels bleek dat hij slech enkele schaalwonden en een gebrt* ken d uim 1 id opgeloopen* Het zou in de bedoeling der schoolbesturen liggen met ingang van 1 September de kinderen op school in de gelegenheid te stellen melk te gebruiken. Aan degenen die de kosten hiervan niet kunnen dragen zal toch melk worden ver schaft. De Coloradokever In een aardappelveld in Limburg is op 6 Juli een aantal larven van den Coloradokever gevonden, blijk baar afkomstig uit de eieren, die door één enkele kever over een oppervlakte van slechts weinige vierkante meters op de plantengelegd waren, De noodige maatregelen om deze haard volledig uit te roeien zijn reeds genomen door den Piantenziektenkundigen Dienst Daar het mogelijk is, dat er meer van deze kleine haarden in aardappel velden in de provinciën Limburg, Noord—Brabant en Zeeland voor komen en het voor ons land van het hoogste belang is, dat deze worden uitgeroeid, wordt een drin gend beroep gedaan op alle aard appeltelers (land-en tuinbouwers, zoowel als particulieren) om met de grootste nauwkeurigheid hun gewas op de aanwezigheid van de oranje roode larven van den Colo radokever en van de door deze veroorzaakte gaten in de bladeren le onderzoeken. ^Het is in verband met dea ontwik kelingstoestand der larven nu het beste oogenblik, om eventueele aanwezigheid van die larven vastte stellen en uitroeiing van zulk een haard is thans nog mogelijk, als daarvoor de noodige maatregelen worden getroffen, door den daartoe aangewezen Dienst. De belangen, die hierbij op het spel staan zoowel voor onze aardappelencul tuur als voor onzen uitvoerhandel van land- en tuinbouwproducten zijn zoo groot, dat niemand in dezen mag ach terblijven. Onmiddellijk nadat men iels gevonden heeft, moet daarvan aangifte gedaan worden ten gemeentehuize en bij een ambtenaar van den Plantenzie k tenhundigen Dienst, waarna door dezen Dienst de noodige maatregelen tol uit. roeiing worden genomen. Laat iedereen zijn plicht doen en daarom, nu meer dan ooit: LET OP DEN COLORADOKEVER Wil men geheel op de hoogte zijn van hetgeen in Waalwijk, de Langstraat en omgeving geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslagen, berichten, beschrijvingen uit Waalwijk en de plaat sen uit de Langstraat? Zoo ja dan abonneere men zich op „De Echo van het Zuiden", AROSA in Melk is goed voor elk. AROSA in Puur piitig en niei duur Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van ,"1 c?rj pijnloos trekkenA Geheel boven-of ondergebit A n 50 met garantie, eveneens met I I inbegripvanpijnloostrekkcn A II Pijnloos trekken van tand Kostelooze rijwielmerken. I)i' ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Waalwijk brengt ter kennis van belanghebbenden, dat koste looze rijwielmerken geldig voor het jaar ingaande 1 Augustus 1937, behalve ge durende de normale kantooruren, ook Ie zijnen kantore kunnen worden aange vraagd op 19, 22, 20 en 29 Juli a.s. des avonds van 6 lot 8 uur. Verder kan ook nog aanvraag worden gedaan le. wat betreft de wijken A., E., F., en G. der gemeente ten huize van den dienst- geleider te Dussen IJ. 75 aldaar, op de Woensdagen 21 en 28 Juli en 4 en 11 Augustus des avonds van 7 tot 9 uur en op de Zaterdagen 24 en 31 Juli a.s. des namiddags van 3 tot 5 uur. 2e. wat betreft de wijken 13., C. en D. der gemeente Eethen en de gemeente 1 luisden in een lokaal van het gemeente huis te Heusdeu op de Donderdagen 15, 22, 29 Juli, en 5 Augustus en op de .Maan. dagen 19 en 20 Juli en 2 en 9 Augustus a.s. telkens des avonds van 6 tot 8 uur. 3e. wat betreft de gemeente Sprang- Capelle in een lokaal van het gemeente huis te Vrijhoeve-Capelle op de Donder dagen 22, 29 Juli en 5 Augustus, en op de Dinsdagen 20 en 27 Juli en 3 Augus tus a.s., telkens des avonds van 0 tot 8 uur. 4e. wat de gemeente Loon op Zand betreft, ten huize van den dienstgeleider te Kaatsheuvel, Julianastraat 51 aldaar, op de Donderdagen 22, 29 Juli en 5 Augustus en op de Maandagen 19, 26 Juli en 2 Augustus a.s. telkens des avonds van 0 tot 8 uur. (Zie Vervolg Provinciaal Nieuws Vierde Blad). Donderdag 8 Juli vergaderde de T.I3. C.-vereeniging bij den heer Jan van Dun ter definitieve regeling der komende T.B.C.-propaganda-dagen Ook in 1937 moeten deze dagen een succes voor de T.B.C.-kas worden. Besloten werd als datum vast te stel len 7 en 8 Augustus a.s. De medewerking van allen, die vorige jaren hun diensten lieden is weer verzekerd. De officieele opening heeft weer 's Zaterdags avonds plaats op de Markt. Op de medewerking van de Harmonieën en de Zangvereeni- ging wordt gerekend. Bij de opening zou Siqua en een Thelepaat optreden! Buiten de straat-attractie's zou op Zon» dag een bonte avond gegeven worden in den Gildenbond, een variété-avond in Blokhuis of Patronaat, een jongens-uit voering op de speelplaats der St. Jans- school, en zoo de toestemming hiervoor verkregen wordt een dansavond in di verse zalen. De medewerking van Jonge Wacht, Jonge Werkman, Jonge Boeren- stand en Jonge Middenstandsbond is be- icids toegezegd. Dé definitieve indiening r plannen is binnen enkele dagen te wachten. Laten we hopen, dat de rcsul- laicn weer in evenredigheid staan tot de ambitie, waarmede de promotors «le zaak opzetten. Straat ver betering. De verbetering en verbreeding van onze straten heeft hij voortduring de aandacht van ons gemeentebestuur. Is voor de Kermis de Hoofdstraat aan de beurt geweest, die thans van weerszijden voorzien is van een rijwielpad, thans wordt de Tramlaan aangepakt, die van een verbreed klinkerdek voorzien wordt. Was de entree vanaf den Provincialen weg alle autorijders steeds een ergernis, wanneer deze beklinkering klaar is, zal zeker deze ergernis plaats maken voor een woord van lof over het goede wegen net, in onze gemeente heeft. Keuring certificaat K.N.P.V. Op Maandag 19 Juli en de daarop vol- onde drie dagen zal aan den Galgenwiel pp de goederen van de heeren Timmer mans uil Waalwfjk de keuring plaats hebben voor het certificaat politiehond van de K.N.P.V. Onder de aangeboden honden zal er ook een gekeurd worden voor het certificaat speurhond. Wij ver wachten weer groote belangstelling voor de/e keuring, daar onze streek in het geheide land als het centrum van goede politiehondensport bekend staat. Herwonnen Levenskracht. De bloem pjesverkoon van Herwonnen Levenskracht heeft het niet onbelangrijk bedrag van 82.54 opgebracht. In dezen tijd van malaise, waarin een bloempjes- verkoop hij herhaling voorkomt, mogen we dit resultaat zeer gunstig noemen. Het bestuur van H. I.. dankt alten die tot het slagen hebben medegewerkt. Schooluitstapje. On Kermis-Zaterdag maakte een groep leerlingen der beide Broedersscholen nl. di Mondharmonicaclub en de Toneel club een reis naar Noordwijkerhout, om daar in het groote St. Bavo-gesticht der F.erw. Broeders van Liefde een groote uitvoering te geven. Met drie groote bussen van de bus onderneming Gebr. van Tersel uit Oister- wijk werd dc reis gemaekt via Dor drecht. Rotterdam, Den Haag en Leiden. Lr was onderweg voor de jongens, die allen een uitgewerkt reisplan in handen hadden, veel leerzaams le zien. Voordat St. Bavo werd bezocht ging het een uur- De naar het stille strand dwars door de duinen, die daar een natuurbeeld bieden a's nergens elders. Moe en hongerig was men goed 1 uur op St. Bavo. Alle moeheid was echter gauw verdwenen, want de ontvangst was allerhartelijkst en de keuken met de bediening prima. Om 3 uur werd „De Wraak der Kabouters" gespeeld voor de Ferw. Broeders en verplegers met een groep verpleegden van de - inrichting. Onze iongens saven zich geheel en boden en snel, dat bewondering wekte bij alle toeschouwers. Na de inrichting gedeel- hik bezichtigd te hebben en andermaal van de milde gaven van broeder kok ge noten te hebben ging de reis huiswaarts over Bodegraven, Utrecht, .s-Rosch en Waalwijk. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam. U raakt verstopt. Uw organisne wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van U.75. Ë&Ï.A iliriSJl'i .r_l .i H^\ MS(\

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10