Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANNE zamm Buitenlandsch Nieuws FEUILLETON „ROORD BRABAIIfl" AKKERTJES Wèg die Migraine! Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD WOENSDAG 28 JULI 1937 60c JAARGANG. NUMMER 60 Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag ei Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. De spanning in het Oosten De toestand zeer ernstig. Er wordt wederom hevig gevochten. De Chineesch-Japansche spanning is eensklaps weer toegenomen, thans door een incident te Sjanghai, waar een Japansche matroos door Chineezen ontvoerd zou zijn. Men vreest, dat 't in verband hiermede tot nieuwe botsingen tusschen de Japansche en Chineesche troepen zal komen. Aanstonds na het bekend worden van de ontvoering, Zaterdagavond, werd een ernstig onderzoek naar deze ontvoering ingesteld doch alle pogingen den verminste te vinden, zijn zonder resultaat gebleven De Japanners hebben Zondag den geheelen dag gepatrouilleerd. De Chineescheautoriteiten hebben veiligheidsmaatregelen genomen. De bevolking van Sjanghei, in het bijzonder in de stadsdeelen Hong- kioe en 'lsjapei, welke zich tot nu toe zeer rustig heeft gehouden, verkeert thans in opwinding. Nieuwe gevechten uitgebroken. In de buurt van Langfeng zijn opnieuw de gevechten tusschen Chineesche en Japansche troepen uitgebroken. Eerst verschenen er een eskader vliegtuigen, bestaande uit zeven stuks, die hun projectielen richten op de in de nabijheid gelegen Chineesche militaire kazernes. De vliegtuigen verschenen om vijf uur Maandagmorgen, pl. tijd. Na het bombardement bezetten Japansche troepen het station. Tegen 11 uur in Peiping weer kanongebulder van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). Toen hij zich eindelijk omkeerde, merkte hij, dat juffrouw Jones met eer biedige nieuwsgierigheid naar hem staarde, maar ze keek dadelijk verle gen voor zich. John stelde haar nog twee vragen en na daarop antwoord gekregen te heb ben, ging hij heen. XX. Een verrassende ontdekking. Uit een telefooncel belde John Mr. Lewis Smith op: Zeg ouwe jongen, ik moet een particulier defectieve heb ben, zoo'n vent van een soort infor matieen recherchebureau; je weet wel wat ik bedoel. Mr. Lewis Smith deed nogal ver baasd. Waar heb je dien in hemelsnaam voor noodig? Ik heb er een noodig. Dat is dunkt me voldoende. worden gehoord. Uit Peiping wordt gemeld, dat de Chineesche troepen in Langfeng zijn verdreven. Zij trokken terug op Hoeangtsoen, 15 K.M. ten Zuiden van Fengtai. Het gevecht had acht uur geduurd en vele Chineezen zijn gedood of gewond. Te Tokio is bericht ontvangen uit Tientsin, dat het gevaar voor uitbreiding der vijandelijkheden ernstig wordt, doordat belangrijke Chineesche versterkingen zich in de richting van Langfeng bewegen. Het Japansche garnizoen te Tientsin heeft gemeld, dat te Langfeng Japansche versterkingen zijn aan gekomen, die dadelijk tot 'n krachtig tegenoffensief zijn overgegaan. De Chineesche troepen bedreigen de Japansche posities. De verliezen aan Japanschen kant bedragen meer dan tien man. Nieuw ultimatum. Sedert de gevechten te Langfeng tusschen Chineesche en Japansche troepen hebben zich weer nieuwe belangrijke incidenten voorgedaan, die den toestand in Noord-China weer even dreigend maken als de vorige week. In de eerste plaats heeft de Japansche generaal Katsoeki een nieuw ultimatum aan generaal Soeng Tsje-joean gezonden, waarin terugtrekking der Chineesche troe pen werd geëischt. Dit ultimatum zou, echter reeds door de centrale regeering zijn verworpen. In de tweede plaats wordt thans ook aan de Westelijke poort der Chineesche stad van Peiping tus schen Chineesche en Japansche troepen gevochten. De verbazing veranderde in geamu- seerden spot. Best, zie dat je er een krijgt. Maar waarom vraag je dat aan mij? Wij houden geen voorraad van derge lijke heeren, hoor! Doe alsjeblieft niet zoo ezel achtig. Kan je mij geen goede bezor gen? Laat eens kijken Je kon Mes sing wel eens probeeren. Hier is z'n adres. John noteerde het. Dank je, zei hij kortaf in de telefoon. Daarop Lewis Smith weer: Zeg, als je nog steeds op zoek bent naar haar wees in hemels naam voorzichtig. John hing den hoorn op. Die eeuwi ge waarschuwingen en die ellendige geheimzinriigdoening maakten hem misselijk. Hij had nu eenmaal het on wrikbare besluit genomen Anne Be linda te vinden, wat er ook gebeuren mocht en wat hem ook in den weg stond. Hij begon met Messing op te zoeken, maar het gezicht van den man zijn geheele verschijning, stond hem al direct tegen. De detective zat aan zijn schrijf tafel, met een heeleboel zakelijk*, uit ziende paperassen om zich heen. In een kantoor er naast was een bediende aan het werk. John vond alles aan Mr. Messing even onsympathiek en irriteerend: zijn nagels, zijn das, zijn kraaloogjes, zijn puntneus, zijn glim- Chineezen en Japanners opnieuw slaags. Bij de Westelijke poort van Peiping zijn Japanners en Chineezen opnieuw slaags geraakt. De soldaten van het 29ste Chineesche leger moesten echter wijken, waarop de Japanners de straten aan den binnenkant van de poort in een omtrek van 300 meter bezetten. Er zijn Chineesche versterkingen onderweg, die van plan zijn de Japanners in den rug aan te vallen. Russische hulp voor China? De Japansche pers te Shanghai verklaart, datsovjet Rusland beloofd heeft, China bij te staan, in geval van algemeene vijandelijkheden met Japan, door middel van het zenden van vliegtuigen en piloten. De des betreffende bladen voegen hieraan nog toe, dat generaal Lepin, de militaire attaché der sovjets, on langs naar Moskou is vertrokken, om deze hulp te organiseeren. EEN POLIS LEVENSVERZEKERING mende geplakte haren John fronste zijn wenkbrauwen en stak van wal. Ik ik wil iemand opsporen. Dergelijke karweitjes knapt U toch op, is 't niet? Mr. Messing opende een dik, ge wichtig uitziend boek en bedekte alle gegevens, die op de pagina's voor hem waren opgeteekend, zorgvuldig met een groot vloeiblad. U zoudt verstomd staan, ver klaarde hij minzaam, als ik U vertel de, hoeveel en welke menschen wij al opgespoord hebben. Maar dat is het groote nadeel van een vertrouwens positie als de mijne je mag er niet over spreken, je mag geen reclame maken. Maar dat neemt niet weg, voegde hij er met een bescheiden, haast verontschuldigend lachje bij, dat je successen vroeger of later toch bekend raken. Nu hij doopte zijn pen in de inkt U zei, dat U iemand wenschte op te sporen? Mr. Messing sprak zonder accent, maar hij had een stem, die zoo sterk aan een accent deed denken, dat je 't er in inis.te. Ik wil een meisje opsporen. Haai naam is Annie Jones, verklaarde John bruusk. Maar terwijl de woorden over zijn lippen kwamen, sponnen zijn ge dachten: Wat een afgrijselijke vent! 't Soort kerel om je wild te maken! Het idee om zoo'n individu Anne te laten opsporen. Maar ze moest gevon den worden. Enfin, hem maar zoo weinig mogelijk vertellen. Maar hoe De verdeeling van Palestina Naar D.N,B. uit Jeruzalem ver. neemt heeft de Moefti zich meteen aantal aanhangers verschanst in de Omar-moskee. De moskee zou tot een ware vesting omgevormd zijn. Op de muren moeten geregeld wachtposten zijn geplaatst en reeds geruimen tijd geleden zou men begonnen zijn met het aan eggen van een groot wapen- en munitie depot in de moskee. Naar verder verluidt is de moskee omsingeld door een sterke afdeeling politie en militairen en zijn de straten, die hierheen leiden afgesloten. Ieder die wil passeeren moet zich legitimeeren. Het gerucht gaat verder, dat de Britsche autoriteiten den Moefti, die de leider is van de extremistische Arabieren, zouden willen arres teeren. De Spaansche Burgeroorlog. Successen van rechtsche zijde. Drunete heroverd. Na hevige gevechten hebben Franco's troepen Brunete op de regeeringstroepen heroverd. Dit plaatsje (een 22 K.M. ten Westen van Madrid), dat maanden lang in handen is geweest van de rechtsche troepen, was tijdens het jongste regeeringsoffensief weer in het bezit van Madrid gekomen. Nu, na hevige gevechten waarbij met afwisselend succes schijnt te zijn gestreden heb ben Franco's troepen het dorp weer bezet. Brunete is niet zonder strategische beteekenis Het ligt op een der wegen die naar het Escoriaal leiden. Verder vlak bij den weg, die ia San Martin de Valdeiglesias naar Avila voert. Generaal Franco heeft er klaarblij kelijk een gevaar in gezien, wanneer de regeeringstroepen weer vasten voet op deze wegen zouden krijgen en alles in het werk gesteld Brunete te heroveren. Rechts offensief bij Teruel. De rechtschen opmarsch in den sec weinig zou dat kunnen zijn? Annie Jones. Mr. Messing doopte zijn pen weer in en schreef den naam in het boek. Ja, gisteren kwam ze uit Hollo- way Bent U naar de politie geweest? Neen, ze werd gisteren in vrij heid gesteld en ging toen familieleden buiten de stad opzoeken. Omstreeks half zeven moet ze in Londen zijn te ruggekomen, aan Waterloostation, Haar familieleden zijn ongerust over haar en zouden graag willen weten waar ze nu is, omdat ze bang zijn, dat ze geen geld bij zich heeft. Hm! En 't adres van die familie leden? Dat kan ik u niet geven. Het komt er alleen maar op aan, uit te vinden waar ze naar toe is gegaan toen ze in Londen terugkwam. Heeft ze ook familie of vrienden in Londen? Ze heeft zich niet met hen in verbinding gesteld ze hebben niets van haar gehoord daarom zijn ze zoo ongerust. Hm! Signalement? Gruwelijk in een woord, om aan dit siisterei sujel een gedetailleerde be schrijving van Anne Belinda te moe ten geven. Maar er zat niets anders op ze moest immers gevonden wor den. Daarbij was al het andere van geen belang. Donker haar, kort geknipt (de herinnering aan haar lange donkere vlechten gaf John een pijnlijken Als de dag voor U verloren lijkt, als alles U hindert: licht, reuk en geluid, dan werken als 'n wonder tor van Albarracin (front Teruel) is voortgezet. Een tiental belangrijke stellingen van de regeeringstroepen zijn veroverd. De rechtsche troepen bevinden zich reeds op vijftig kilo meter afstand van het punt van uitgang. Zeer binnen kort zal Cuenca uit htt Noorden worden bedreigd. Uit Albarracin wordt gemeld, dat de bevelvoering der regeeringstroe pen last heeft gegeven een weer standslinie in de provincie Cuenca snel in gereedheid te brengen, teneinde den opmarsch der opstan delingen te stuiten. Barcelona hevig gebombardeerd. Barcelona is Zondagmorgen hevig door rechtsche vliegtuigen gebom bardeerd volgens berichten uit Ma drid zouden 65 menschen zijn gedood en 150 gewond. Het luchtafweerge schut van Barcelona heeft de vlieg tuigen tenslotte gedwongen zich te verwijderen. 500,000 soldaten in het veld. Van rechtsche zijde gaat momenteel een geweldige militaire actie uit. De nationalisten hebben een half millioen manschappen tegelijk in het veld ge bracht die op vijf fronten de regeerings- stellingen belagen. De hevigste gevechten sinds het uit breken van den oorlog zijn thans aan den gang en er wordt met verwoedde bitterheid over een oppervlakte van niet minder dan vijf en zeventig vierkante mijl gestreden. De aanvallen der strijdkrachten van generaal Franco concentreerden zich op prik). Bleeke gelaatskleur (maar ze zou toch wel niet steeds zoo bleek blijven, als toen ze zich aan zijn arm had vastgeklemd' en hem aangestaard had met groote blauwe oogen, die ,niets schenen te zien). Bleeke gelaatskleur, herhaalde Messing schrijvend. Donker blauwe oogen. Donkere wimpers. (I>ie zo,uden nu Wel niiet meer doorweekt zijn van tranen). KI ceding? Grijs mantelpakje en een klein zwart hoedje, een soort muts, die het haar heelemaal bedekt. Bijzondere kenteekenen? Het kleine hartvormige moeder vlekje stond John weer levendig voor den geest; maar voor geen geld ter wereld zou hij hierover tegen Mr. Mes sing hebben gerept. Hij schudde het hoofd. Annie's lengte. Hij wist, dat ze tot zijn: schouder kwam, maar dat was alweer iets dat hij toch niet vertellen kon. Snel rekende hij even en tax eerde één, meter vijf en zestig. Heel middelmatig, vond Mr. Mes sing, heel middelmatig. Nu, nog mijn heer pardon, ik geloof, dat ik uw naam niet goed verstaan heb. Robinson, antwoordde John prompt. (Wordt vervolgd). Waalwpsclie Langstraatscie Courant* GESLOTEN BIJ DE GEEFT ZEKERHEID VOOR DE TOE- KOMST VAN U EN DE UWEN. Volgens recept van Apotheker Dumont I

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1