Plaatselijke Berichten. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 28 Juli 1937. No. 60 De Echo van het Zuiden Tweede Blad DRUNEN. JAARMARKT IE WAALWIJK OP DONDERDAG 29 JULI. Waaiwijks Belang. Zooals beKeml zal de vereeniging Waaiwijks belang» die in Maarl 1.1. op meer ollicieele wijze Haar dü-jarig beslaan berdacüt, dit tbaus op feestelijke wijze nerbalen door in gezelenen en vreemdeling een twee- daagscn leest aan le bieden, mede tol bevordering van bet vreemde lingenverkeer naar onze gemeente op Zaterdag 14 en Zondag 15 Aug. a.s. Wij kunnen hieronder reeds bet voorioopig programma afdrukken, waaruit men ziet dat een mooi leest gaat gevierd worden, een volksfeest in den waren zin des woords, daar alles wat geboden wordt, geheel gratis aan inwoners en bezoekers wordt voorgezet. Wij willen van deze plaats een ieder aanraden zooveel doenlijk mede te werken wanneer die mede werking gevraagd wordt, speciaal doelen wij op de deelname aan het bloemen corso dat onze plaats en streek in jaren niet gezien heetten zoo schitterend kan zijn vooral in dezen tijd van bloemen-overvloed, waardoor zonder veel kosten iets moois bereikt kan worden. Vooruit onderdeel der feestviering zal een sub.comité worden opgericht. Wij zullen het voor ditmaal bij bovenstaande laten en geven thans* het voorloopig programma GROJUIE FEESTELIJKHEDEN ter herdenking van het 30-jarig bestaan van «Waaiwijks Belang» en tot bevordering van het Vreemde- lingeoverkeer op Zaterdag 14 en Zondag 15 Aug. a.s. te Waalwijk. Zaterdag 14 Augustus. 57 uur: Turnmarsch fjoor de ge zamenlijke Gymastiek-ver. U.K. »W. G. V.», »Kunst en Kracht», »Orova», «S. S. S.», «Krachten Vlugheid» en »Ons Huis» en demonstratie op het Raadhuis plein. 7 uurZangdemonstratie op het Raadhuisplein door alle be staande zanggezelschappen «Oefening en Vermaak» met Gemengd koor, »Tot Bloei der Toonkunst», «Vereenigde Zan gers», »Halleluja"h» en «Vooruit gang zij ons Doel». 8'/a uurGroot Avondconcert door de Kon. Erk. Harmonie »Con- cordia» van Loon-op-Zand, directeur de heer A. A. Groot. Zondag 15 Augustus. 4'/a uur Schitterend Bloemencorso voor auto's, motoren, rijwielen, bespannen voertuigen. 7—Ö'/a uur: Groot Concert welwillend aangeboden door de harmonie »St. Crispijn», directeur de heer G. Duivelaar. 97a—12 uur: Bal Champêtre op 't plancher op het Raadhuisplein. Orgel muziek door het nieuwe, grootste Concertorgel van Nederland van den heer Jos. Slaats. Bezoekt dus allen de schitterende feesten te Waalwijk, die alle geheel gratis worden aangeboden. HET BESTUUR. GEMEENTERAAD. Praeadviezen. Prae-advies punt 6. De vereeniging »Waalwijks Be- langct is voornemens om op 14 en 15 Augustus a.s. door het houden van feestelijkheden haar 30-jarig bestaan te vieren. Deze feestelijk heden zullen o.m. bestaan uit muziek-, zang- en gymnastiekuit- voeringen, te geven door alle plaat selijke vereenigingen op dit gebied en voorts door het houden van een bloemencorso, een openluchtbal enz. De kosten, verbonden aan deze feestelijkheden, welke ongetwijfeld voor de gemeente van belang zijn, vraagt van de vereeniging Waai wijks Belang groote geldelijke offers. Op grond hiervan vraagt zij een gemeentelijke bijdrage van f 100.— in de te maken kosten. Wij zijn van oordeel, dat het toekennen der gevraagde bijdrage alleszins gewettigd is en geen af wijking vormt van het in Uwe vergadering van 30 April 1937 ge nomen beginselbesluit om voortaan bij dergelijke gelegenheden alleen garantie te verleenen, aangezien er in dit geval uitsluitend uitgaven worden gedaan, waar geenerlei in. komsten tegenover staan. Prae.advies punt 7. Wij hebben de eer U hierbij ter vaststelling aan te bieden de nieuwe ontwerp-instructiën voor het perso neel van den vleeschkeuringsdienst. De vaststelling van nieuwe in- structiën houdt verband eensdeels met de nieuw-vastgestelde gemeen schappelijke regeling met de ge- meenten Drunen, Loon op Zand en Sprang-Capelle en anderdeels met de in iy34 vastgestelde nieuwe rechtstoestandveiordening voor het gemeen tepersoneel. De aangebrachte wijzigingen in de instructiën komen dan ook in hooidzaak hierop neer, dat deze in overeenstemming zijn gebracht met de bepalingen der nieuwe gemeen schappelijke regeling en der nieuwe rechts toestand verordening. Uitgebreid Lager Onderwijs voor meisjes. Wij vernemen met belangstelling dat het in de bedoeling ligt van de Eerw. Zusters van het St. Iheresia- gesticht alhier, bij voldoende be langstelling, over te gaan tot stich ting van een Mulo-school voor meisjes. Men begrijpt dat wij dit goede nieuws gaarne publiceeren, wijl hieraan voor plaats en streek groote behoefte bestaat, zoowel als aan middelbaar onderwijs voor meisjes. Onze gemeente telt uitstekende inlichtingen van onderwijs voor jongens, maar voor meisjes is en was er nog een groot tekort op dit terrein. Dat de ouders nu ook hun daad werkelijke belangstelling toonen voor de mogelijke gelegenheid om hun dochters uitgebreider onderwijs te laten genieten. Geestelijken-bijeenkomst. Maandagmiddag had in het K J.V. huis alhier een bijeenkomst plaats van de geestelijkheid uit de deke naten Waalwijk,Geertruidenbergen Heusden ter bespreking van het catechismus-onderricht, Dit onderwerp werd voor deze vergadering ingeleid door den Zeer- Eerw. Heer Heezemans, pastoor van St. Jan alhier. Een patronaat in de parochie St. Jan. Naar wij vernemen heeft het Kerkbestuur van St. Jan het gebouw aangekocht in de Stationsstraat, eigendom der Ned. Handel-Maat schappij, waarin vroeger 'n schoen fabriek, laatst de kousenfaoriek »Seta» gevestigd was. Het gebouw is bestemd om daarin te vestigen een Jongenspatronaat. Men hoopt met de verbouwing en inrichting tegen November a s. ge reed te zijn, om het dan voor het beoogde doel, waarvoor het door z'n groote ruimten bijzonder ge schikt is, in gebruik te nemen. Brandweerwedstrijd. Zaterdag j.l. werden te 's Bosch ter gelegenheid van het 2e Lustrum der Bossche Brandweervereniging, vaardigheids-wedstrijden gehouden, waaraan ook onze plaatselijke brand weer deelnam. De uitslag was als volgt Plaats Tijd met inbegrip fouten 1 Voorburg B 8.1 la/a 2 Vught B 8.2072 3 Voorburg A 8.45 4 Nijmegen A 8.46'/s 5 B 8.57 6 Orthen ft.47'/i 7 Oirschot A 10.41 8 Vught A 10.46 9 Oirschot B ll.077a 10 Waalwijk 11.217j 11 Zaltbommel 11.487, 12 Dordrecht B 12.12 13 St. Oedenrode 12.12 14 Vlijmen 13.587a 15 Etten 14.337a 16 Dordrecht j.v.d. H. 14.55 17 Dordrecht A 20.47 18 Dordrecht C niet gewerkt. Voor nadere bijzonderheden over dezen wedstrijd verwijzen wij naar 't Ingezonden Stuk van den Brand weer-Commandant den heer de Hoop in dit nummer. Daaruit blijkt, wat ons van verschillende zijden beves tigd werd, dat onze mannen bij zonder goed gewerkt hebben. Op vattingen der ïury in deze materie zijn zeer wisselvallig. Die b.v. van de jury 't vorig jaar in Roosendaal scheelde hemelsbreed met deze, daar zouden onze jongens zeker met werk van thans vooraan gestaan hebben. Enfin, voor hun ambitie en pres taties onze hulde en wij vertrouwen dat vele ingezetenen hunne belang stelling zullen toonen voor de de monstratie die Vrijdagavond voor 't publiek zal gegeven worden en waar voor wij opnieuw verwijzen naar bovenbedoeld ingezonden stuk. Missienaaikring. De Missienaaikring van St. Jan zal Maandag 9 Augustus per autocar een uitstapje maken naar de Jam boree te Vogelenzang en Haarlem. Tentoonstelling. Ter gelegenheid van de sluiting van het schooljaar werd Zonoagin de lokalen van de Bewaarschool in de St. Crispijnstraat, alhier, een tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen van de naai school en van de kinderen der Fröbelschool. Deze tentoonstelling kenmerkte zich door een overgroote belang stelling. Het heeft er gewoonweg van des morgens 8 tot 's avonds 7 uur stormgeloopen en meermalen kwam het voor dat de overigens toch zeer ruime lokalen alle belangstellenden niet konden herbergen. Was dit dus reeds een groot suc ces, een even groot succes was het werk dat tentoongesteld was Men kreeg hier een beeld van datgene wat de meisjes onder de gedegen en beproefde leiding van de Eerw. Zusters in slechts een jaar tijd hebben weten te bereiken. De mooie stands van de afdee- lingen lingerie en costumière had den dan ook ieders volle belang stelling. Ook het fröbelwerk der Bewaar schoolkinderen was zeer beziens waardig. Het was èn voor de Eerw. Zusters èn voor de meisjes een succesvolle dag. Ook in de lokalen van de meisjesschool te v.m. Baardwijk had Zondag een tentoonstelling plaats van werkstukken vervaardigd door de leerlingen der naaischool, alsmede van het fröbelwerk der bewaarschool-kinderen. Het tentoongestelde werk recht vaardigde de overgroote belangstel ling ten volle. Een Waalwijksche revue ,/t IS DIKKE MIK!!" Het Waalwijksche publiek staat iets geheel nieuws te wachten, iets wat hier nog nooit vertoond is, een echte, sappige, humoristische revue. Deze revue die zal opgevoerd worden op 19, 26 en 27 Sept. a.s. belooft iets geweldigs te worden. Men moet niet denken dat het zoo maar iets zal worden, o, nee, alles zoowel muziek, grime, als cos- tumeering, decor en verlichting zal door eerste klas yakmenschen ver zorgd worden. De revue zelf belooft boven alle verwachtingen uit te zullen gaan en wanneer we ons oor hier en daar eens te luisteren leggen, dan blijkt ons dat ze met de beste revues, opgevoerd door beroepsgezelschap pen kan wedijveren. Wat betreft de verschillende scènes zullen deze in ieder geval het publiek meer bieden dan andere revues vanwege het specifiek Waalwijksche karakter die deze revue dragen zal. Wanneer we dan tot slot nog vertellen dat de organisatie van dit festijn in handen is van de R. K. Jonge Middenstands ver. welker naam op het gebied van het organiseeren van uitvoeringen wel algemeen bekend is, dan weet iedereen dat in het najaar Waalwijk drie dagen van echte, vroolijke ontspanning te wachten staan. R.K. Jonge Middenstands vereenigingen. De K. J. M. V. toog Zondag naar het mooie Oisterwijk om daar de groote Kringbijeenkomst bij te wonen van de K. J. M. Ver uit Tilburg. Raamsdonk en Kaatsheuvel. De bijeenkomst die gehouden werd achter Hotel Gemullehoeken was goed bezocht. Na een gezellige pic-nic, die de deelnemers zich goed lieten smaken nam de Voorzitter van de J. W.— beweging uit Nijmegen het woord. In welgekozen en enthousiaste bewoordingen zette spr. het a. s. Winterprogram uiteen, hetgeen door de aanwezigen met veel aandacht werd gevolgd. Na nog enkele besprekingen werd deze bijeenkomst met den jeugd - groet gesloten. Jubileum Spaarkas „De Vriendenkring." In het bekende café van den heer A. van Berkel was het Zondag feest vanwege 'n dubbel zilveren jubileum van de aldaar gevestigde Spaarkas »De Vriendenkring», terwijl nl. de heer Hombergen tevens zijn zilveren jubileum als Voorz. vierde. Reden te over dus om er een feestdag van te maken. Om ongeveer twaalf uur ver zamelde zich de voltallige vereeni ging in het café om den Voorzitter geluk te kunnen wenschen. Namens Een fietstocht door 't land? Purol geneest doorzitten en zonnebrand. alle leden bood de tweede Voorz. de heer J. van Geenen den jubilaris een prachligen leunstoel aan, hetgeen door dezen bijzonder op prijs werd gesteld en met een hartelijk applaus gepaard ging. Hieina vei huisde men naar de zaal van de Luxor-Bioscoop waar het bestuur zich installeerde voor de receptie die om 127, uurbegon en waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Vele personen kwamen den jubi laris feliciteeren en daaimede na tuurlijk ook de jubileerende vereeni ging en talrijke bloemstukken wer den aangeboden. Wij noemen de bloemenhulde van de zustervereeniging »De Vol harding», dekaartclu» «Tijdverdrijf» bij monde van dhr. Dorus v. Eggelen en van den eigenaar den heer A. van Berkel. Namens de Waalwijksche Biljart club bood de heer J. Hornes een prachtige ledenlijst aan vervaardigd door den Waalwijkschen calligraaf, den heer van Beurden. Tot slot voerde de heer Siegen- thaler nog het woord, die de deug den van den jubileerenden Voorz. naar voren bracht en wees op de groote verdiensten die deze voor de vereeniging nog steeds heeft. Spr. bedankte allen voor de hartelijke hulde en hoopte dat het de ver eeniging onder dit prachtige bestuur nog jarenlang goed mag gaan. Hierna werd de eerewijn geser veerd, waarna men nog langen tijd gezellig bijeen bleef. Geslaagd. De heer J. Gruppelaaralhier werd aan de R. H B. S. te 's Herlogen- bosch bevorderd van de derde naar de vierde klas. Voor het diploma A der R.K. Mulo-school te Tilburg slaagde dezer dagen de jongejuffr. T. Huijsmans alhier. R.K. Middenstandsbond Woensdag 28 Juli 1937 des avonds om 8,30 uur algemeene ledenver gadering in de achterzaal van hotel »de Twee Kolom men Aan de orde 1. Opening door den voorzitter. 2. Verkiezing bestuurslid, wegens vacature J. de Leijer. 3. Bespreking v. d. Wet op de Vestigingseischen, in te leiden door den voorzitter. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Afscheidssoirée Vakschool studenten. Gisterenavond gaven de studenten van de Vakschool in Musis Sacrum, een afscheidssoirée met medewer king van het bekende «The darling Bandcc. Als van ouds kunnen we zeggen dat deze avond weer buitengewoon geslaagd is. Er heerschte een bijzonder opgewekte stemming en de talrijke aanwezigen hebben weer genoegelijk kunnen profiteeren ATHLETIEK. Een tweetal leden van de Patron. Gyran. Ver. „Kunst en Kracht" te v.m. Baardwijk nam Zondag j.l. deel aan de wedstrijden om de diocesane athle- tiekkanipioenschappen die op het Mulo-terrein te Helmond gehouden werden. Zij wisten beiden in hun nummers schitterende successen te behalen. H. Lombarts werd eerste in de Hinkstapsprong, met een sprong van 12.44 meter en tweede in het ver springen met een sprong van 6.27 me ter, waarmede hij slechts een paar centimeter beneden het bestaande re cord bleef. A. Schapendonk wist zich in het nummer los-hoogspringen met aan loop wederom als eerste te plaatsen. Beide athleten, die ook vorige jaren reeds zoovele overwinningen in deze nummers op hun naam brachten hebben zich wederom kranig gehou den en wij wenschen hen het beste succes bij de komende nationale kam pioenschappen. Opgebracht Bij de gemeente politie alhier werd voorgeleid een zekere R. uit Amsterdam, verdacht van diefstal van een kraam. R. had, om op de kermis alhier wat te kunnen verkoopen 'n kraam gehuurd van een persoon uit Haar lem, die hij op den laatsten kermis dag echter verkocht aan den fruit handelaar KI. alhier. Proces-verbaal is tegen hem op gemaakt. Bevorderd Mefuffrouw Carla Langemeijer alhier werd aan het gymnasium A van 't Maria Lyceum te 's Bosch bevorderd naar de zesde klas. Ongeval. Maandagmiddag had de land bouwer J. de H., het ongeluk zich bij het korenmaaien zoodanig met de zicht aan het hoold te verwon den dat hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen 500 Fransche Verkenners naar Den Bosch Op Woensdag 11 Augustus a.s. zullen des morgens om hall negen niet minder dan 500 Fransche ver kenners een bezoek brengen aan den Bosch. Met een extia trein zullen zij des morgens om half negen aankomen. Aan het station zullen ter be groeting en verwelkoming aanwezig zijn het bestuur van V.V.V. en de plaatselijke leiding der verkenners. Om 12 uur zal burgemeester F. van Lanschot de padvinders bij de St. Jan ontvangen en onder zijn eminente leiding zullen de pad vinders de Kathedrale Basiliek van St. Jan bezichtigen. Hierop volgt een ontvangst in de tennishallen waar de burgemeester een toespraak zal houden. Hier zal ook de lunch worden gebruikt. Om 2,37 uur verlaten de ver kenners weer Den Bosch om naar Vogelenzang terug te keeren. Schaken S.D.J C. zette haar competitie vooit. De uitslag van den laatst gespeelden wedstrijd is: Th. Couwenberg - j. v. d Leur 1—0 M. v. Huiten-F. van Leest 10 F. BoelenA. van Huiten 1—0 A. Smits L. van Huiten 1—0 Benoeming Onze oud-dorpsgenoot de heer C. Maas, thans veldwachter te Engelen is in gelijke betrekking benoemd te Lieshout De tramremise De tramremise is leeg 1 »Wat zal daarmede gebeuren De groote vraag. Wij informeerden: 't Resultaat 't Gebouw is te koop I Allicht! Sloopers hebben geld geboden! f 2200 Tsvee firma s wilden 't gezamen lijk koopen D'een voor 'n fabriek, d'ander voor een bergplaats. 't Slot was Gesloopt zal 't wel niet worden Wij hopen dus op een of andere industrie of i.d. en daarmede eenige opleving in het bedrijfsleven in Drunen. Hooymaaier Van wel ingelichte zijde vernemen wij, dat de heer Hooymaaier vanaf September a.s. benoemd is als chef werkmeester bij 't B.. B. A. bedrijf te 's Bosch. Daarmede maakt den heer H. een mooie promotie na reeds ruim 36 jaar bij H.B. en B.B.A. in dienst te zijn geweest. Hij zal in den Bosch daarmede de leiding krijgen over 't materiaal enz. van het voor kort door B.B.A. overgenomen autobusbedrijf Bosch. Vucht-Voorbtirg en de lijn's Bosch- Waalwijk-Til burg. Marktberichten Blocveiling. Roode Bessen f 12,70 Snijboonen f8,30, Dubbele boonen f 7,20—f7,40. Solisten Nationaal Concours te Drunen Op 8, 9 en 16 Januari 1938 zal bij gelegenheid van het 55-jarig bestaan der harmonie der Jongens- Congregatie een groot nationaal muziek concours, georganiseerd worden voor solisten, duetten, terzetten en kwartetten. Secretaris is den heer J. Thijsen, Torenstraat A 111 te Drunen. De Postduif »De Postduif« te Drunen hield Zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde 98 K M. De uitslag was Gebr. van Ravensteijn 1, 4, 7, 8, 9, 15, 17, Viveen-v. Ravesteijn 2, 3, 5, 18, van Dommelen 6, 12, 14, P. Willemse 10, 16, J. Veldman 11, v. Huiten v. d. Hoven-v. Halder 13. le overduif Maas Pulles Speciaal Viveen v Rpvestf iir. Los 8 30 uur. Aankomst le duif 9,40,27 uur.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5