UW KRANT „De Echo van het Zuiden" Subsidie aan Waalwijks Belang. Gewijzigde instructies voor gemeente- vroedvrouw niet goedgekeurd. Aankoop pand J. de Leijer. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Johanna A. Riool, 70 jaar. Ingekomen Cornelia van Kuyk uit Raamsdonk Gijsberta A. Schrauwers uit Veldhoven Wilhelmus L. Baten en echtgen. uit Dinx- perlo Arnoldus Kerremans uit Hel- voirt Adrianus Paling uit Breda Gerardus Sweep uit Dussen Johanna P. de Boer uit Made. Vertrokken Margaretha van Essen naar 's-Graven- hage Roozelina Berende naar Ooster- hout Elisabeth J. Rullens naar Made Wed. J. Henraat en kleinkind naar Amsterdam. MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 29 Juli 1937. Biggen: 1822 gulden. Eieren: 44y2 cent. Veilingberichten. Drunen 29 Juli 1937. Blocveiling Roode bessen 11,9013,10 Frambozen 13.3015,20 VEILING LANGSTRAAT DRUNEN Druiven 5052, Frambozen 1430 Roode bes 510, Witte bes 610, Kruis bes 411, Braambes 1012, Pruimen 12 20, Engelsche kroten 1824, Kruisjes 1620, Jellow 415, Erlij Vict. 510, Kerwiek 39, Grenadiers 27, Zomer- appel 511, Oomskinderen 512, N.H. Suikerpeer 15, Janbaas 16, Boter peren 26, Langhalzen 38, Snijboon 811, Dubb. boon 48, Boterboon 4 6, Wagenaars 35, Tuinboon 37, Stok- princes 1219, Krom bek 512, Erwten 4—10, Peulen 613, Juin 34, Poste- lijn 37, Spinazie 26, Waschpeen 1 5, Juintjes 811, Tomaten 48, Roode kool 1.1/23, Savoie kool 1.1/43, alles per k.g. Meloenen 520, Suiker Me loenen 10—25, Sla 1/22.3/4, Andivie 12.1/4, Komkommers 1.1/22 alles p. stuk. Peen 2.1/2—6.1/2, Selderij 1/3— 1.1/3, Kroten 12, Peterselie 1/21.1/2 alles per bos. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 1 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 MAANDAG 2 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 DINSDAG 3 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche Courant. V Duncan Renaldo and Benita Hume in "Moonlight Murder" Scène uit de sensationele Metro film »De Geheimzinnige Microfoon«. Gisterenavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den edelachtb. heer burgemeester E. C. J. Moonen. Secretaris de heer J. v. Mierlo. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden zonder op. of aanmerkingen goedgekeurd Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. a. Koninklijk goedgekeurde veror dening van besmettelijke ziekten- gelden, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 December 1936. b. Mededeeling verdaging beslissing omtrent het raadsbesluit van 28 Mei 1937 inzake onderhandsche aanbe steding van liet onderhoud der haven. e. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 Juni 1937 lot wijziging der begrootingen 1936 en 1937. d. Afschrift-besluit, houdende goed keuring van het besluit van den raad der gemeente Beugen en Rijkevoort inzake toetreding tot het streekplan voor Oostelijk Noord-Brabant. De Voorzitter zegt dat van Ged. Staten nog een schrijven is binnen gekomen, waarin verzocht wordt aan Art. 15 van de Politieverorde ning, betreffende het bekalken van straten, toe te voegen dat door B. en W. ontheffing van deze bepaling verleend kan worden. De heer Spijkerman zag het desbetrelfende artikel liever in zoodanigen zin gewijzigd dat het alleen van toepassing zou kunnen zijn op verkiezingstijden. De voorzitter zegt dat dit moei lijk uitvoerbaar zal zijn, daar men voor alle verkiezingen, b v. ook voor die van de Eerste Kamer dan precies die verkiezingstijden zou moeten bepalen. Spr. zegt dat de gemeente deze bepaling precies zoo heeft overge nomen van Amsterdam en dat daar buiten verkiezingstijden niet op overtreding van deze ordening gelet wordt. De heer Spijkerman is er niet van overtuigd dat de politie even zoo zal handelen, doch zij er, nu zij weet dat men in over treding kan zijn, er toch op let. De Voorzitter zegt dat de be paling zelve reeds door den raad goedgekeurd ishet gaat nu alleen over deze toevoeging. De heer van Gent zegt reeds destijds de opmerking gemaakt te hebben dat de redactie van dit artikel niet juist is. Spreker vindt een dergelijke redactie ook nadeelig voor de verordening zelf, daar er toch niet de hand aan gehouden wordt. Wanneer men het artikel consequent doorvoert, is men straf baar, zegt spreker. De Voorzitter zegt dat de be paling in 't leven is geroepen om kalken enz. in verkiezingstijd tegen te gaanbuiten verkiezingstijden kan er echter geen bezwaar tegen zijn, dat iemand met een emmer kalk over de straat loopt. De heer van Gent is van meening dat Ged. Staten met een dergelijke wijziging toch geen genoegen zullen nemen. ook ver- hier dat De Voorzitter zegt dat de raad 't toch reeds aangenomen heeft. De heer van Gent„ja voor ver kiezingstijd" De Voorzitter zegt dat de raad van Amsterdam een dergelijke re dactie ook goedgekeurd heeft. Spr. zegt dat wanneer de politie in deze op mocht treden, hij persoonlijk zal ingrijpen. De raad kan zich hierna met de wijziging van dit artikel vereenigen. 2. Aanbieding verslagen gemeente bedrijven over 1936. Goedgekeurd. 3. Aanbieding gemeente-rekening over 1936. De gewone dienst wijst een totaal aan inkomsten aan van f664.715.80 en aan uitgaven van f659.680.49 zoodat aan voordeelig saldo f 5035,31 overblijft. Kapitaaldienst Uitgaven f 220897.09 Inkomsten f 185621.66 Nadeelig saldo f 35275,43 De Voorzitter zegt dat het batig saldo momenteel f5000.— tegen vorig jaar 10.000.— bedraagt. Dit batig saldo loopt regelmatig terug omdat er voortdurend be knibbeld moet worden. Goedgekeurd. Hierna ging men over tot ver kiezing van 3 Commissieleden om de rekening na te zien. Na diverse stem- en herstemmin gen werden benoemd de heeren Spijkerman (7 siemmen), C. Pullens (7 stemmen) en Passier (6 stemmen.) 4. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1937. Goedgekeurd. 5. Voorstel inzake omzetting van geldleeningen in. leeningen met een lageren rentevoet. In het uitvoerig prae-advies van B. en W. worden een 15-tal leeningen opgesomd waarvoor men reeds geslaagd is ze tegen een lageren rentevoet te converteeren. De Voorzitter zegt dat er reeds twee leeningen zijn opgezegd. Door deze diverse converteeringen zal 'n besparing van ruim f 10.000.. verkregen worden. Deze besparing zal niet geheel op de gemeente-begrooting tot uitdruk, king komen, daar een groot deel hiervan de gemeentebedrijven en de bouwvereenigingen ten goede komt. Behalve de voorgestelde zal er nog voor een bedrag van ruim f 1.000.000 geconverteerd worden. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Voorstel tot het verleenen eener subsidie aan de vereeniging „Waal wijks Belang" voor de viering van het 30-jarig bestaan dier vereeniging. Zie prae-advies in ons nummer van Woensdag 1.1. Wordt z. h, st. goedgekeurd. 7. Voorstel tot vaststelling van instructiën voor het personeel van den vleeschkeuringsdienst. Zie prae-advies in ons nummer van Woensdag 1.1. De heer v. d. Waerden vond de cijfers betreffende de opklimming van de salarissen hier wat eigen aardig. De Voorzitter zegt dat dit aan de salarissen zelf niets aldoet, daar de minima en maxima gelijk blijven. 8. Voorstel tot vaststelling eener gewijzigde instructie voor de gemeen te-vroedvrouw. (Zie prae-advies in ons nummer van Zaterdag 1.1.). De heer Strijk is tegen dit voorstel, daar hij van meening is dat de gemeen te de dubbele betrekkingen er mede in de hand werkt. De Voorzitter zegt dat Ged. Staten toch bij hun voorstel zullen blijven en doet voorlezing van de betreffende dit punt gevoerde correspondentie. De heer Pullens is van meening dat van overheidswege meer op het gelde lijk- dan op het sociaal belang gelet wordt. Door de voorgestelde wijziging zouden jonge vroedvrouwen belet wor den zich ergens te vestigen. Dit is een punt dat bij spreker zwaar weegt. De Voorzitter zegt dat wanneer er meerdere vroedvrouwen komen er con currentie komt met de gevolgen van dien, hetgeen ook geen sociaal belang is. Spr. is ook niet voor aanhouding bij een huwelijk, maar vanwege de hou ding van Ged. Staten en den Inspec teur der volksgezondheid kan men toch niet anders. De heer Pullens vindt ook een punt van belang dat de gehuwde vroed vrouw haar plichten niet altijd naar be- hooren kan vervullen. De heer Spijkerman deelt volkomen de meening van den heer Pullens en vindt dat de gehuwde vrouw in het huishouden thuis hoort. De Voorzitter zegt deze bezwaren ook gevoeld te hebben, doch mocht men het voorstel niet aannemen, dan zal de inspecteur zich tot de Kroon wenden, waarna men toch genood zaakt zal zijn de voorstellen van Ged. Staten aan te nemen. Spr. wil het voor stel wel uitstellen en andere gemeenten die wel een gehuwde vroedvrouw heb ben eens polsen. De heer Roxs vraagt of de vroed vrouw na haar huwelijk de prak tijk toch voor zich nog mag blijven uitoefenen. De Voorzitter bevestigt dit. De heer v. Gent stelt voor bij het be sluit van B. en W. te blijven en het punt van den heer Pullens nog eens naar voren te brengen bij Ged. Staten. De Voorzitter zegt dat dit reeds ge daan is, doch dat Ged. Staten bij hun standpunt blijven. De heer Spijkerman zegt dat de ge meenteraad zijn standpunt ook kan blijven handhaven. Ook de heer Pullens zegt dat men het er nu maar eens op aan moet laten komen. Ook de heer v. d. Waerden is deze meening. in het algemeen belang, toe gedaan. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en met op 2 na algemeene stem men verworpen. Alleen de beide wethouders stemden voor. Aanvullingsagenda. Dan werd er nog een punt aan de agenda toegevoegd betreffende mach tiging aan B. en W. om de woning be- hoorende bij het oude raadhuis te v.m. Besoijen te verhuren, hetgeen werd goedgekeurd. Hierna ging de raad over in geheime zitting, betreffende aankoop pand Sta tionsstraat van den heer J. de Leijer, kadaster sectie C. nos. 1160 en 1161, groot 0.11.55 ha. Na heropening keurde de raad z.h.st. een aankoopsbedrag van 12.000. goed. Hierna werd de openbare vergade ring gesloten en kwam de raad in ge heime vergadering bijeen, o.m. om de raad in de gelegenheid te stellen vragen te richten en voor de behandeling van enkele bezwaarschriften schoolgeld en straatbelasting. WAALWIJK. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie Mannen koor O. en V. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Zaterdag en Zondag Luxor Bios. coop »Door het noodlot veroor deeld». Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »De Geheimzinnige Microfoon«. Onderwijs-Jubileum. Vandaag herdenkt mej. A. van Dooien alhier den dag waarop zij voor 25 jaar tot onderwijzeres werd aangesteld. Gedurende 23 jaar was zij werk zaam aan de school te Waspik, terwijl zij sinds November 1935 onderwijzeres is aan de Mariaschool van de Zusters van J. M. J. te voor malig Baardwijk. De zusters en de schoolkinderen hebben dezen jubileumdag tot een waren feestdag gemaakt. Te 9 uur hedenmorgen werd in de kerk van St. Clemens een H. Mis opgedragen,, welke door alle leer lingen der meisjesschool werd bij. gewoond. Daarna verelnigden allen zich in de gymnastiekzaal van genoemde school waar door de verschillende klassen een heel programma ten beste werd gegeven bestaande uit voordrachten, verzen, reidansen, enz., terwijl tevens een feestlied, speciaal voor deze gelegenheid in gestudeerd, door alle kinderen werd gezongen. Ook werden door de leerlingen bloemen aangeboden. De jubilaresse liet zich niet on betuigd en alle kindereu werden gul getracteerd. Ook van andere zijden mocht mej. van Dooi en op dezen jubileum- dag vele blijken van belangstelling ontvangen. R.K. Bakkersvereeniging De R.K. bakkersvereeniging «Een dracht maakt Macht«, vergaderde Woensdagavond in hotel de »lwee Kolommeu« alhier. Er werd op deze vergadering een nieuw bestuur gekozen, dat er als volgt uitziet Voorzitter Th. Festeu, vice-voorz. J. B. Ver wiel, secretaris A. Ver- hoeven, penningm. E. v. Beijnen. lot commissarissen werden be noemd de heeren Pulles—Aarts, Pulles—Heesbeen en van Mierlo. Na afhandeling van een meer vertrouwelijke agenda nam de heer de Gruijter uit den Haag, bestuurs lid van den Lundelijkeu Bakkers patroonsbond het woord. In een uitvoerig en duidelijk betoog zette spreker de groote voordeelen uiteen \an een goede landelijke organisatie, die voor een vooruitstrevend zakenman onmis baar is. Spreker mocht voor zijn keurige rede een hartelijk applaus in ont vangst nemen. Groote Brandweerdemonstraties. Onder leiding van den opper- brandmeester, den heer de Hoop, gaf de Waalwijksche Brandweer gisterenavond eenige brandweerde- monstraties op de Markt en achter het raadhuis. Voor deze demonstraties bestond zeer groote publieke belangstelling en onze brandweer heeft wederom getoond in geval van nood steeds met prima materiaal en niet minder met uitstekend geoefende krachten gereed te staan. Het waren interessante oeleningen. De brandweerlui zagen er met hun fraaie brandweerpeiteu en over alls, welke werden geleverd door de Fa. L. v. Adelberg, alhier, kranig uit. Geslaagd. Voor het examen R.K, Industrie- onderwijs »St. Anna« slaagde voor costumière de jongejullr. Anna van Tuyl en voor lingerie de jongedames Tonny van Duyl, Betsie Dumoulin en Maria Vugts, die hun opleiding genoten bij de Eerw. Zusters, St. Ant. Parochie, alhier. Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en Langstraatsche Courant. Wijziging in programma voorbehouden. 8.30 Brussel Vlaamsch. 12.20 Keulen. I.20 Brussel Vlaamsch. 1.30 Brussel Fransch. 2.35 Droitwich. f.,20 Radio Parijs. 7.05 Droitwich. 8.20 Keulen. 9.20 Rome of diversen. 8.00 Keulen. 10.05 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 12.20 Droitwich. 1.20 Brussel Vlaamsch. 1.35 Londen Regional. 2.35 Keulen. 3.20 Droitwich. ■1.20 Keulen. 5.20 Brussel Fransch. 0.20 Londen Regional. 78 uur Gramofoonmuziiek v. li. R.D.B. Populaire Muziek. 8.20 Londen Regional. 9.20 Keulen. 9.55 Boedapest. 10.50 Berlijn. 8.00 Keulen. 10.05 Diversen. 10.20 Keulen. 10.50 Radio Parijs. II.05 Droitwich. 12.05 Londen Regional. 5.20 Brussel Vlaamsch. 6.05 Keulen. 6.45 Droitwich. 78 uur Gramofoonmuziiek v. li. R.D.B. Dansmuziek 8.00 Londen Regional. 9.00 Radio Parijs. 9.20 Brussel Fransch. 10.50 Londen Regional. 8.00 Keulen. 10.05 Diversen. 11.05 Droitwich. 2.35 Keulen. 3.20 Droitwich. 3.35 J-onden Regional. 5.20 Radio Parijs. 78 uur Gramofoonmuziiek v. h. R.D.B. Dansmuziek 8.00 Londen Regional. 8.20 Droitwich. 9.20 Keulen. 10.20 Weenen. Gemeenteraad Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 11