Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. WEK DE GAL IN UW LEVER OP SLAATS WIL EEN AANVAL DOEN OP HET WERELDUURRECORD. RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. GEERTRUIOENBERG. WASPIK. A van Delft, Heusden, leden. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden gekozen de heeren: J. A. F. Mallens, Kaatsheuvel. J. J. Snijders, Dussen. W. Eibers, Waalwijk. Tot Secretaris werd benoemd de heer J. van Mierlo te Waalwijk. Voorts werd de rooster van aftre ding der verschillende bestuursgroepen vastgesteld, aan 't bestuur machtiging verleend contracten aan te gaan en er kenning aan de regeering aan te vra gen. Besloten werd tevens, dat het fonds zijn werkzaamheden definitief zal aan vangen op 15 September a.s. Gegund. Het bouwen van een heerenhuis aan de Hoofdstraat alhier voor reke ning van dhr. J. M. G. van Kemenade is onder architectuur van het Inge nieursbureau C. en G. C. Geenen te Eindhoven gegund aan C. Timmer mans, aannemer te Sprang voor de som van 12253. Geslaagd. Te Vught slaagde voor het R.K. Mulo-examen A o.m. de dames Jana Beekmans, Bep Grummels en Antoi nette Tuerlings, die allen hun oplei ding ontvingen aan de R.K. Kweek school der Zusters Franciscanessen te Oirschot. Uit de bocht. De gladheid van den weg was Don derdagmorgen de oorzaak dat de two- seater van den heer v. d. H. uit Waal wijk in de kromming Vaartstraat Verl. Hoofdstraat uit de bocht vloog. Het wagentje kwam met groote kracht tegen het woonhuis van den Br. terecht waarvan de voorgevel deerlijk gehavend werd. De heer van W. eveneens uit Waalwijk zittend naast den bestuurder liep een knie schijf blessure op die bij onderzoek in het R.K. Gasthuis te Waalwijk bleek gebroken te zijn. De auto was aan de voor-rechter zijde zeer gehavend en is door een kraanwagen naar Waalwijk gesleept. T.B.C.-propagandadagen. De organisatie van de t.b.c.-dagen vlot schitterend. Reeds zijn verschil lende straat-attracties gevormd waar onder we o.m. kunnen noemen een telephaat, de Canadeesche vijfling, de voddenkoopman, het oude en nieuw boerenbedrijf etc. Op de speelplaats der St. Jans- school zal met 150 medewerkende schooljongens des namiddags opge voerd worden „de Betooverde Viool". Tevens zal die dagen een bloemp jesverkoop worden gehouden en een verkoop van oliebollen en ijs alles ton bate van de plaatselijke t.b.c.-bestrij- ding. Bloemenwedstrijd. In een der schoollokalen van de St. Jansschool werd Donderdagmiddag een bloemenwedstrijd gehouden on der de schooljongens die hiervoor planten beschikbaar kregen gesteld in liet voorjaar. Een jury bestaande uit de Eerw. Br. Overste, Br. Lucas en dhr. J. Tuer lings beoordeelde de inzending waar van verschillenden blijk gaven van goede verzorging. Ter aanmoediging werden een 20-tal prijsjes toegekend waardoor de lust tot bloem.en kwee ken opnieuw bij de jongens bevorderd werd. LOON OP ZAND. Naar de Missie. Op 17 Augustus lioopt de Eerw. Zuster Petra Marie van de Congrega tie der zusters van Schijndel naar de Missie vate Sjanta vertrekken. Gen. Zuster is thans werkzaam aan de kleuterschool alliffer. Velen zullen liaar noode zien vertrekken. Kindsheidoptocht. A.s. Zaterdag zal na lange jaren wederom een keurige kindsheidop- toclit in onze parochie gehouden wor den. In den morgen zal een plechtige H. Mis worden opgedragen, terwijl in den namiddag om 3 uur de optocht een aanvang zal nemen. De opstelling heeft plaats bij de eerw. zusters in de Gasthuisstraat waarna successievelijk door Tuinstraat, Kloosterstraat, Kerk straat, Bergstraat, Hoogensteenweg en Gasthuisstraat zal worden getrokken. Als hoofdgroepen zullen in den stoet meegaan zinnebeelden van de 3 Pauselijke missiegenootschappen Voortplanting des Geloofs, St. Petrus Liefdewerk en de H. Kindsheid. Hier om gegroepeerd zullen ook andere voorstellingen worden uitgebeeld. Geslaagd Bij de familie alhier kwam dezer dagen bericht in dat de eerw. frater Eustachio (Ant. Mutsaers) van de congregatie van Tilburg is geslaagd voor de hoofdakte. Burgelijken stand. Geboren: Wilhelmus zv. J. B. He bing en van Aa. Beerens Elisabeth dv. A. Taks en van Ja. v. Ham Franciscus zv. S. J. Beerens en van Aa. Rombouts Hendrika dv. H. Versteeg en van Ja. Nieuwenhuizen. Huwelijksaangifsten: J. J. v. Woen- sel 30 jaar en Wa. Emmers 20 jaar beiden alhier G. van Dijk 28 jaar te Best Wa. v. d. Hoven 31 jaar al hier. Ingekomen: J. Damen van Haarlem Pa. Schellen van Tilburg Pa. Franken van Breda. Vertrokken: W. in 't Groen en ge zin naar Dongen P. v. d. Linden naar Breda J. Slobbe naar Breda A. v. d. Made naar Dongen Th. Vissers en gezin naar Tilburg Ca. van Gulik naar Tilburg G. Laros en gezin naar Terneuzen J. v. Vugt en gezin naar Rijswijk Ja. Weick naar Amsterdam. SPRANG. Predikbeurten Zondag 1 Augus tus 1937: Ned. Herv. Kerk, voorm,- 9.30 uur (Bediening H. Avondmaal) en nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, voorm. 9.30 uur en n.m. half drie Candidaat Solly van Eindho ven. CAPELLE. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Stellendam (Z.-H.) is be noemd onze dorpsgenoote Mej. H. P. Dekkers Pd., thans kweekelinge met akte aan de Chr. school te Besoijen. Voor de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des avonds half zeven op te treden Ds. Hooykaas uit Dussen. 's Morgens half tien leesdienst. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. ge meente a.d. Loonschendijk op te tre den Ds. van der Roest uit 's-Grave- inoer. In de vergadering van kerkvoog den en notabelen der Ned. Herv. ge meente a.d. Loonschendijk is met meerderheid van stemmen besloten tot aansluiting bij den Raad van Be heer, zoodat het beroepingswerk voor een eigen predikant eerlang kan beginnen. VRIJHOEVE—CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fa- brieks- en Transportarbeidersbond be draagt deze week 104, waarvan 00 ge heel en 44 gedeeltlijk werkloos zijn, hieronder zijn 92 fabrieksarbeiders en 12 transportarbeiders. In de plaatse lijke steunregeling zijn 17 leden op genomen. Voor de inwoners van Sprang- Capelle zal er nog gelegenheid zijn voor het aanvragen van een kosteloos rijwielbelastingmerk op Dinsdag 3 en Donderdag 5 Aug. telkens van 68 uur in het gemeentehuis alhier. Dinsdag j.l. maakten de kinderen van de openbare lagere school uit deze gemeente met 't onderwijzend personeel een schoolreisje naar Rotterdam. Met de trein van kwart voor negen werd afgereisd en werd te Rotterdam een bezoek gebracht aan het vliegveld Waalhaven, een boottocht door de havens, een bezoek aan den dierentuin en een tramrit door. de stad. Voor de kinderen was dit een zeer leerzame en prettige reis en allen kwamen dan ook 's avonds met de trein van negen uur hoogst voldaan en in goeden welstand thuis. In de Evangelisatie »Eben_ Haezer« te Raamsdonksveer zal Zondag a.s, des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur een kerkdienst worden gehouden. Naar wij vernemen is de steenfabriek »de Dongecr alhier stopgezet en aan het personeel ontslag aangezegd. Predikbeurten Zondag 1 Aug. Ned. Herv. Kerk voorm. half 10 en nam, 2 uur Ds. Remme van Amsterdam. DE POURSUITE-KAM PIOEN VERTELT HOE HIJ DEN PIJN KLOPTE. ,Ik heb gewonnen, omdat ik er alles op had gezet". De Telegraaf bevatte in een bijzon dere correspondentie een interview met Frans Slaats, dat we hier in z'n geheel laten volgen: We ontmoetten enkele dagen gele den op een trainingsritje Jan Gommers, dien we zoo terloops vroegen: ,,En wat denk je van het kampioenschap achter volging?" „Wel", was het antwoord, „dat kan men niet te voren zeggen, maar één ding staat vast. Slaats gaat enorm en Pijn zal er z'n handen aan vol hebben". Het is inderdaad zoo uitgekomen. Pijn had er zelfs meer dan zijn handen vol aan. Hij werd onttroond. En nu heeft het aardige stadje Waalwijk een kampioen. Een kampioen die z'n titel waardig is en vastbesloten is hem met enthousias me en met al z'n macht te verdedigen. Een kampioen die zich zelfs in staat voelt, een aanval te wagen op het we relduurrecord dat nog steeds op naam staat van Richard. Een eenvoudige jongeman, zonder veel pretenties, die Frans Slaats. Een beetje stroef in den omgang, maar tij dens het vertellen doorleefde hij nog eens het moment, dat hij een Neder- landschen specialist poursuite klopte. „Hoe ik gewonnen heb? Wel, een voudig, omdat ik wilde winnen. Ik heb alles op alles gezet en tot het uiter ste doorgezet. Het ging verdraaid hard, dat kan je trouwens wel opmaken uit den tijd dien we maakten." „Je tijden in de series waren anders niet zoo heel best", merken we op. „Nee, dat is zoo. In m'n eerste serie tegen Louike van Schijndel ging ik zeer stroef. En ook tegen Jan Gommers, ter wijl het in de laatste serie tegen Savel- bergs al wat beter ging. Maar ik voel de toch wel, dat ik in vorm was. Want in geen van de drie series heb ik me heelemaal moeten geven, 'n Paar ron den flink doorgaan en dan had ik al zoo'n voorsprong, dat de classeering me niet meer kon ontgaan!" „Tegen Pellenaars ging het heel wat gemakkelijker, niet?" „Ja, waarom zouden twee ploegma ten elkaar afmaken", en een breede lach trekt over het gelaat van den Waalwijker. „We moesten en we zou den één van twee het kampioenschap hebben. Maar Pel heeft me eigenlijk een goe den tip gegeven. Gewoonlijk rijd ik met 278, terwijl Pijn gewoon is 246 te draaien. En daar komt me vlak voor de finale Pel aanstormen met de mede- deeling, dat Pijn 256 had opstaan. Op goed geluk heb ik toen 288 op gezet. Ik had nooit gedacht, dat te kun nen duwen, maar 't is me erg meege vallen." „Gebruikte je licht of zwaar mate riaal?" „Nou, ik had allebei bij me. Toen ik van huis ging, wist ik nog niet wat ik zou gebruiken. Maar m'n series heb ik gereden met m'n zwaar soort banden. Maar toen ik die groote versnelling ging opsteken, durfde ik toch die niet meer gebruiken. Ik heb er toen heel lichte wieltjes ingezet en uiterst lichte bandjes. En het resultaat was 6.26. Op die zware, stroeve baan een zeer goe den tijd, die me vertrouwen geeft voor de toekomst. Ik liep ongeveer tachtig meters in. Pijn haalde de laatste ronden nog en kele tientallen meters op. Maar een beetje over de helft keek ik 'm in den rug. En als het een kortere baan ge weest was, had ik 'm ingehaald. Het was een buitengewoon zware rit, dien ik alleen heb kunnen winnen, omdat ik wou winnen en alles op alles zette, 't Was er ook goed weer voor. Absoluut windstil, de vlaggen verroer den niet eens en de temperatuur was niet te koud. Maar 't was veel te laat afgeloopen. Half één is toch geen tijd meer!" Aanval op Richard. „En ga je je nu specialiseeren?" „Dat niet! Van den zomer rijd ik niet veel achtervolgingen meer. 't Put je uit. En ik wil den prachtigen vorm dien ik momenteel heb, trachten te bewaren voor den winter. Ik wil in 't wintersei zoen 'ns wat achtervolgingen gaan rij den. Dat heb ik nog nooit gedaan. En dan op het eind van Augustus ga ik probeeren om 't record van Richard neer te halen. Als er niet te veel werk aan den winkel is, trek ik dan 'n dag of veertien naar Milaan. Zou het niet lukken dan is 't nog zoo heel erg niet. Maar ik heb er zin in en ik ben in vorm". „We hebben je dit jaar zoo weinig op den weg gezien, hoe kwam dat?" „Veel werk op de piste hé! Je kunt niet alles ineens. Maar ik heb toch een viertal contracten voor criteriums. En die ga ik rijden..." „En winnen?..." „Nou, als ik niet veel pech krijg... en eventjes staart hij met een ernstig ge zicht door het raam naar de straat, die juist vol is met arbeiders, die van de fabriek huiswaarts keeren. En dan in eens: „Dat ze Van de Vijver geklopt hebben, begrijp ik niet". Die zenuwen „Maar ja, het was één bonk zenu wen, toen hij aan den start kwam. Hij kwam bijna niet meer van z'n plaats af. Ja, ja, de zenuwen kunnen je parten spelen. En Jaak van Egmond werd royaal geklopt hé. Van Vliet heeft souplesse en vitesse, terwijl z'n eind- spurtje fraai is. Hij wandelde over Van Egmond heen in de laatste manche." „Blijf je nu met Pellenaars rijden?" „Ja, natuurlijk. We zijn de beste vrienden en hebben veel steun aan el kaar. Nee, dat marcheert opperbest..." En dan gaat eensklaps de telefoon. Een reden voor ons om te verdwijnen en Frans over te laten aan z'n zorgza me huisgenooten, die natuurlijk wat trotsch zijn op hun kampioen. Het drama in het woonwagenkamp te Dussen. De rechtbank deed uitspraak in de strafzaak tegen Cornelis Raaymakers, 21 jaar, wagenbewoner, zwervend koopman, thans gedetineerd. Aan verdachte werd ten laste gelegd dat hij in het woon wagenkamp te Dussen den wagenbe woner zijn oom A. J. van Duppen van het leven heeft beroofd door hem met een mes te steken en te slaan tengevolge, waarvan van Duppen is overleden. Verdachte heeft ontkent opzettelijk gestoken te hebben. Hij beriep zich op noodweer, omdat naar hij het voorstelde, Van Duppen het eerst met een geopend mes op hein was afgekomen. Het O.M. achtte de schuld van ver dachte bewezen en eischte onder kwa lificatie van het misdrijf als „mishande ling met doodelijken afloop" drie jaar gevangenisstraf. UitspraakWegens „mishandeling" 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Margarine gemaakt. De winkelier M. en zfjn dochter uit Vlijmen stonden terecht wegens over treding der Crisiszuivelwet. De dochter had margarine gemaakt en is er eerder al eens om veroordeeld. En vader had het toegelaten en was daarom mede schuldig. De man ontkende. Hij wist niet dat de dochter boter maakte en 't kon hem ook niet bewezen worden, dat hij het wel wist. Hij werd schuldig verklaard, echter zonder toepassing van straf, terwijl 5 boete was geëisclit. De dochter werd conform den eisch veroordeeld tot 10.boete. Venter of bezorgerl D. B. een vischkoopman uit Heusden, moest terecht staan wegens venten, ter wijl hij toch een ventvergunning had kunnen vragen. De man, die niet verschenen was, had aan de politie gezegd, dat hij bestelde visch had thuisgebracht. Neen, beweerde Inspecteur Houben, ik heb het wel bij zes mensehen gevraagd. Hij komt met visch langs de deur, zooals een groen- tenman en een melkboer en vraagt of er wat noodig is. Maar de interpretatie van het vent- verbod moet zoo worden verstaan dat het bedoeld verkapte bedelarij tegen te gaan, oordeelde den kantonrechter. Een visch verkoopcr, die zijn klanten afgaat kan toch niet gelijk gesteld worden met die menschen die het publiek lastig vallen met potlooden en veters enz. Hij had vergunning kunnen krijgen, al dus de politieman. En omdat hij die niet had werd hij dan ook veroordeeld tot ƒ4.boete. UITSPRAKEN. A. V., te Loon op Zand, kraam plaatsen opverboden terrein, 1.boete C. J. G., Heusden, binnenaanvaringsregle- ment, 2.boete H. V., Drunen, Vuurwapenwet, 25.boete en ver beurdverklaring van geweer C. J. v. H., Heusden, Invaliditeitswet, 2. boete G. H. B., Waalwijk, geen rich ting aangeven, 3.boete W. A. V., Waspik, geen richting aangeven, 3. boete H. M. K., Drunen, verboden weg berijden, 4.boete H. C. R., Was pik, minderjarig, rijwiel zonder licht, 3.boete D. v. d. S., Sprang-Capel- le, rijwiel zonder licht, 3.boete H. P. M., Waspik, wagen tekort aaige- boiden, 3.— boete A. R. S., Druien, venten, 4.boete Chr. v. d. A., Waalwijk, voetballen op verbodep ter rein, 3.boete J. v. E., Loon op Zand, drie personen op één rijwiel, 2—, boete. v ERNSTIGE AANRIJDING. Op den provincialen weg tusschen Diemen en Weesp is gisteravond een bewoner van de Soembawastraat aan gereden door een auto, die in snelle vaart van de Bijlmerbrug afkwam. De chauffeur van de auto reed geheel links van den weg. Met een schedelbasis- fractuur, een gebroken sleutelbeen en inwendige kneuzingen is het slachtoffer in het Binnengasthuis opgenomen. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN VRACHTAUTO. In de Rochussenstraat te Rotterdam heeft ter hoogte van het G.E.B.-gebouw een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van lijn 15, bestuurd door den 47-jarigen P. F. de W. uit de Ru benstraat en een vrachtauto bestuurd door den 37-jarigen chaffeur J. G. G. uit de Coloniostraat. De tramwagen werd aan de rechter zijde vernield, doch kon op eigen kracht wegrijden. De bestuurder van de vracht auto bekwam eenige schaafwonden aan het gelaat. HAAR BROERTJE GERED. Dapper meisje zelf door den trein gegrepen. Woensdagmiddag zouden drie kin deren uit het gezin van den spoorweg arbeider Van Lith, die bramen ge plukt hadden, den onbewaakten over weg passeeren in de Tuunte nabij Win terswijk, juist toen een trein naderde uit de richting Groenlo. Hoewel de op lettende treinmachinist direct de stoom fluit in werking stelde, wisten de kin deren zich niet tijdig genoeg in veilig heid te stellen. Het oudste kind, een meisje van elf jaar, haar jongere broer tje in ernstig gevaar ziende, deed een uiterste poging om het ventje van den spoorweg af te trekken, wat gelukte. Dit werd het dappere meisje zelf even wel noodlottig. Wel remde de machi nist uit alle macht, maar hij kon helaas niet voorkomen, dat het kind nog juist door de locomotief gegrepen werd en zeer ernstige wonden aan het hoofd kreeg. In uiterst zorgwekkenden toe stand is het meisje op advies van ijlings ontboden geneesheeren opgenomen in het Roomsch-Katholieke ziekenhuis al hier. Ernstig ongeluk op onbewaakten overweg. De gemeente-werkman H. van Poppel moest gisterenmorgen om. streeks 10 uur met een vrachtauto te Valkenswaard den onbewaakten overweg in de Boschstraat passeeren. Hij heeft er blijkbaar niet opgelet, dat omstreeks dien tijd de trein uit de richting Eindhoven nadert. Mid den op den overweg werd de auto in de llank gegrepen en een eind meegesleurd, om vervolgens, geheel vernield, langs de spoorlijn te blij ven liggen. Met veel moeite be vrijdde men den bestuurder, die in de cabine bekneld zat. Nadat ge neeskundige hulp was verleend, is de man naar het St. Joseph-zieken- huis te Eindhoven vervoerd. Het slachtoffer heeft een beenlractuur, benevens ernstige verwondingen aan hoofd en bovenlichaam opgeloopen. Zijn toestand is bedenkelijk. Voor groot bedrag aan aandeelen gestolen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de woning van W. v. d. V. aan den Beukels- dijk te Rotterdam, die met zijn familie op een vacantiereis is. De inbrekers hebben zich toegang tot de woning verschaft via een kel derraampje en, naar men aanvan kelijk vermoedde, slechts kleeding- stukken meegenomen. Thans is echter komen vast te staan, dat zij ook voor een be langrijk bedrag aan aandeelen en tevens eenige spaarbankboekjes heb ben meegenomen. Het bedrag zou ruim vijf en zeventig duizend gul den beloopen. iA j I "T- j LliLUll I i on U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisne wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bh apothekers en drogisten in flacons van 0.75. w 4. MAM! I nLl'l I 5": 'I.! 'jtj

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7