R BOEKBESPREKING. GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT IN DIT BLAD. TARZAN VAN DE APEN, Moeder gaat ook mee uit. Een gemeenschappelijk uitstapje in de vacantie, een dagje echt naar buiten 't is een genoegen, waarvan de herinnering nog lang blijft bewaard. De boterhammen gaan natuurlijk mee en ook de thermos -of veldflesschen met iets koels voor de dorstigen (koude slappe thee kan ik daarvoor bijzonder aanbevelen!). Met dat gedeelte van de huiselijke „voedselvoorziening" gaat het dus vrij wel als op gewone dagen: moeder snijdt en belegt de boterhammen alleen wat vroeger dan ze anders gewend is en ze rekent misschien op een paar siedïn meer, want de buitenlucht maakt hongerig. Ieder pakt desnoods zelf zijn portie in boterhammenpapier, en in tasch of rugzak wordt alles gemakkelijk meegenomen. Tot zoover is moeder dus uit de zorgen en kan ze echt meege nieten van het dagje-uit''. Zal straks echter niet een des te zwaardere taak haar wachten, als ze, moe van de wandeling, dadelijk aan het werk zal moeten gaan voor hel middagmaal? Noodig is dat niet: ze kan haar maat regelen zóó nemen, dat in een omme zientje en zonder inspanning allen aan tafel kunnen gaan. Laat ik maar eens een paar voorbeelden vangemakkelijke maaltijden noemen. Ten eerste: groentesoep (denvorigen dag gekookt) met als nagerecht koude stijve rijstebrij met suiker en kaneel. Ten tweede: macaroni met kaas als voedzame hoofdschotel (de macaroni kan daags te voren zijn gekookt, terwijl ze thans met een scheutje water op den bodem tegen het aanbranden voorzichtig wordtgewarmd en vermengd met de boter en des ochtends reeds gerasptekaas;mochtnagerecht gewenscht zijn, dan zou ik voorstellen: beschuiten, die den vorigen dag met een kokende bessensapsaus zijn overgoten en die dus lekker doortrokken zijn met de fris- sche vloeistof. Tenderde: sla met hardgekookte eieren en gebakken aardappelen; eieren en aardappelen zijn den vorigen dag ge kookt, en de sla is 's ochtends gewas- schen. Terwijl de tafel wordt gedekt, worden de in plakjes gesneden aardap pelen gebakken en wordt de sla ver mengd met het gebruikelijke sausje van olie, azijn, gesnipperde prei en misschien wat mostert. U doet er toch eenige druppels Maggi's Aroma door voor de geurigheid? Nog even hef recept van een eenvou dige groentesoep en van de macaroni met kaas. Macaroni met Kaas. (voedzame vóórschotel voor 4 volwassen personen). 500 G. (1 pond) macaroni, 250 G C/a pond) kaas' ongeveer 1 eetlepel zout, 100 G- (1 ons) bo ter, ongeveer 4 theelepels Maggi's Aroma, Breng een ruime hoeveelheid water met zout aan den kook, breek daarin geleidelijk de pijpjes macaroni, zóó, dat het water niet van de kook gaat. Laat op een zacht vuur de macaroni gaar worden (dikke macaroni uur, spag hetti hoogstens 15 minuten); giet er het water af (dit kan den volgenden dag o.a voor een soep worden gebruikt). Zet de macironi opnieuw op het vuur roer er de boter en de geraspte (of zeer fijngesneden) kaas door en Iaat die er in smelten. Maak het gerecht op smaak, af met de Maggi's Aroma. Eenvoudige Groentensoep. (voor 4 volwassen personen, met rijstebrei als nagerecht) 2 L. water, 100 (1 ons) vermicelli, flinke portie soepgroente, 8 Mag gi,s Bouillonblokjes- Breng het. water aan den kook los er de bouillonblokjes in op, strooi er de gebroken vermicellie in en laat die zachtjes gaar worden, af en toe roerende, tot de vloeistof voldoende gebonden is (ongeveer 3/4 uur). Maak intusschen de soepgroente schoon en hak of snijd ze heel fijn Roer ze door de kokende soep, maar laat ze slechts even mee koken (niet langer dan 5 a 10 minuten) De club »Van Zessen Klaar*. Door C. Joh. Kieviet. Ingen. f 1,00, gebonden f J,65. De bekende schrijver van jongens boeken C. Joh. Kieviet voert ons in dit boek mede naar een dorpje in Noord-Holland om ons in kennis te brengen met een 6-tal vroolijke jongens die hun vacantietijd op aangename wijze •welen te vullen. Verschillende avonturen die dit zestal meemaakt, worden op onder houdende wijze beschreven en de goede eigenschappen der club wor den daarin duidelijk op den voor grond geschoven. Als vervolg op dit vlotte jongens boek heeft C. Kieviet geschreven: DE CLUB OP REIS. Dit boek brengt ons met hetzelfde aardige stel in aanraking als in het bovengenoemde boek beschreven, maar dan een jaar later, wederom in de vacantie. Zij zijn dan een jaar ouder en krijgen daarom van hunne ouders toestemming om door middel van een flinke reis per fiets wat levens wijsheid op te doen. Behalve die levenswijsheid bele ven zij echter een menigte avontu ren, waarvan de jonge lezers wen schen zouden, ze zelve te hebben mogen meemaken. UitgaveN.V. van Holkema en Waren- dorf Amsterdam. Huismus door Willy Pétillon Ing. fl.00. Geb. f165 Dat het leven vele moeilijkheden biedt wordt ons in dit vlotte meisjes boek duidelijk aangetoond. Toch is het geen droefgeestig werk, integendeel het sprankelt op vele plaatsen van humor en opge wektheid. De schrijfster geeft met dit werk te kennen, dat er nog in iets anders geluk te vinden is dan enkel en alleen in dancing en bioscoopzalen en wel in het huiselijk leven, door zooveel mogelijk te trachten elkaar het leven te vergemakken en elkaar in de moeilijkheden te ondersteunen, ook dat schept geluk en vreugde. Een boek dat door ieder meisje met graagte gelezen zal worden en ook nuttig is. UitgaveN.V. van Holkema en Waren- dorf Amsterdam. SPORT. VOETBALSPORT JULIANA. Ter oefening voor de a.s. competitie speelt he4 le elftal Zondag a.s. zijn eerste wedstrijd en neemt deel aan de serie- wedstrijden bij DEVO in Den Bosch, wel ke ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan door deze vereeniging worden gehouden. Het lot heeft onze geel-zwarten tegen een sterke tegenstander gebracht n.l. tegen BW 2 uit 's-Bosch. Het zal dus een zware wedstrijd worden voor onze geel-zwarten daar BVV over een sterk elftal beschikt. Wij vertrouwen echter dat er Zondag alles opgezet zal worden om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken, en zien met belangstelling den uitslag tegemoet. R.W.B. I—Gudok I. Nedcrlaag-tournooi. Zooals wij reeds berichten zal Zondag a.s. op het RWB terrein de eerste wed strijd gespeeld worden van het door RWB georganiseerde nederlaagtournooi, waarvoor elf paar voetbalschoenen be schikbaar zijn gesteld. Het hier in Waal wijk zoo gunstig bekend staande Gudok zal de eerste zijn die het tegen onze jongens zal opnemen. Gudok staat be kend als een sterk elftal dat in ieder seizoen steeds een vooraanstaande rol weet te spelen. Ook dit seizoen wisten zij wederom het kampioenschap te be halen, en al waren zij in de promotie niet gelukkig, zeker is het dat zij tot een van de sterkste derde klassers hier uit het Zuiden behoren. Wat zullen onze jongens tegen dit elftal presteeren? Een voor spelling in deze zou te gewaagd zijn, want ook RWB heeft zich de laatste jaren uitstekend kunnen opwerken, en dank zij de goede geest welke momenteel in het elftal heerscht, ook dit seizoen het tot de derde plaats weten te brengen. Met dit al kan men een strijd verwachten tusschen een elftal dat als kampioen van haar afdeeling al het mogelijke zal doen die eer waardig te zijn, en een ploeg die er een eer in zal stellen hier tegen een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Is dit op zich zelf al interessant genoeg, de mooie prijs aan deze wedstrijden ver bonden zal er niet weinig toe bijdragen dat alle elftallen zich geheel zullen geven, terwijl men tevens deze wedstrijden als een goede oefening voor de komende competitie kan beschouwen. Met dit al kan men verzekerd zijn van een aantal uitstekende wedstrijden die zeer zeker een bezoek volkomen zullen rechtvaar digen. Deze wedstrijd welke onder lei ding staat van den heer M. de Folter vangt aan om half drie. Wij maken onze Donateurs opmerkzaam dat de oude donateurskaarten niet meer geldig zijn. Zij kunnen echter Zondag aan ons loket voor hef nieuwe seizoen weder om kaarten bekomen. ZOMERAVOND COMP. IN DE LANGSTRAAT. Programma voor Donderdag 5 Aug. a.s.: RWB bRWB a P. v. Tilborgh. Sprang 2Zandschel 2 Joh. Maijers. Sprangsche B. 3Sprangsche B. 2 Joh. Spuibroek. Voorloopig programma voor 12 Aug.: RWB bSprangsche B. 3 Sprang 2RWB a Zandschel 2Vrijh. B. 2 Wedstrijduitslagen van 22 Juli: Zandschel 2—RWB a 3—2 RWB b—Sprang 2 2—13 Sprangsche B. 3-Vrijh. B. 2 24 WAALWIJKSCHE JEUGDCOMPETITJE. Programma voor Dinsdag 3 Aug. RWB—WSC Joh. Spuibroek. SDO—BI. Wit Th. Adriaanse. Sparta—NEO Joh. Maijers. De laatste wedstrijd op 10 Aug.: NEO—BI. Wit Joh. v. Beek. Wedstrijduitslagen van 27 Juli j.l. BI. Wit—Sparta 2—2 WSC—SDO 1—1 NEO—RWB 1—6 Deze laatste wedstrijd heeft een ontij dig einde genomen, daar den scheids rechter den wedstrijd staakte, en terecht, omdat een speler van NEO weigerde het terrein te verlaten. Deze wedstrijd, NEORWB. wordt als uitgespeeld beschouwd terwijl de speler A. v. Caem, lid van "NEO voor twee wed strijden wordt geschorst wegens het trappen van een tegenstander en de speler Bas Timmermans eveneens lid van NEO, wordt geschorst voor 4 wedstrijden wegens het trappen van een tegenstander en weigeren het terrein te verlaten. SPRANG. N. E. O. Hedenavond half zes speelt NEO een competitiewedstrijd tegen Stormvogels uit Woudrichem op het terrein aan het Oosteïnde. Deze wedstrijd belooft de spannendste te worden van de competitie, daar Storm vogels momenteel de leiding hebben. Wil NEO haar kans om in de bovenste regionen te blijven behouden, dan zal er van het begin af aan flink aangepakt moeten worden. Dus iets voor sportlief hebbers om op Oosteinde een kijkje te nemen. S. D. O. A.s. Zaterdagmiddag gaat SDO 1 naar Veen om aldaar een competitiewedstrijd te spelen voor den Brab. Voetbalbond tegen Achilles. J.l. Donderdagavond speelde SDO 2 op het terrein van Sparta te Vrijhoeve- Capelle een competitiematch voor den Brab. Voetbalbond tegen het tweede elf tal van Sparta. Het was een zeer span nende wedstrijd, waarin beide ploegen goed party gaven, met SDO in de meer derheid. De uitslag was 30 in het voor deel van SDO. R. W. R. WAALWIJK. BILJARTSPORT. Door de Waalwijksche Biljartclub, ge vestigd in café van Berkel, zijn alle be staande Biljart-clubs in Groot Waalwijk opgeroepen om op Maandag 2 Augustus a.s. een vergadering bij te wonen in café A. van Berkel om 8.30 uur. Deze bijeenkomst heeft het doel om biljart-wedstrijden te organiseeren voor het club- en persoonlijk kampioenschap van Waalwijk. Mochten er in Waalwijk Biljart-clubs zijn die geen oproeping ontvangen heb ben en aan deze bespreking wensclien deel te nemen dan worden zij verzocht Maandagavond aanwezig te zijn. DAMMEN. W. D. V. Groep I. Frans v. d. GouwAnt. v. d. Gouw 20 A. Moonenv. d. Hammen 02 Groep II. P. BerriotteF. te Vruchten 11 Flip HollemansA. Hollemans 11 Met bovenstaande partijen is voor WDV de cluhcompetitie aangevangen. Wanneer men de uitslagen nagaat vallen direct in groep II de beide remise-partijen in het oog, alhoewel die beide door de wit- spelers gewonnen hadden moeten worden maar doordat zij hun eindspel niet goed wisten te behandelen zagen zij hun winst- partij in remise doen veranderen, en hierop willen wij allen wijzen om zich wat meer toe te leggen op het eindspel, waar het toch vooral op aankomt. Ernstige training, mede in verband met de naderende competitie voor den N.D.B. is voor eenieder noodig en dan zal succes niet uitblijven. A.s. Dinsdag 3 Aug. wordt de club competitie voortgezet. SCHAKEN. Euwe eerste in den vierkamp. Doordat de afgebroken partij uit de laatste ronde van den schaakvierkamp in Duitschland tusschen Aljechin en Euwe zonder verder spelen remise werd gegeven, is. dr .M. Euwe als winnaar uit den strijd te voorschijn gekomen. Leek het er aanvankelijk op alsof hem de zege in dit tournooi niet kon ontgaan, door zijn nederlaag tegen Bogoljubow kwam deze toch nog even in gevaar. Met z'n remise tegen Aljechin steeg Euwe's pun tentotaal echter tot 4, een aantal dat voor geen der anderen meer bereikbaar was. Bogoljubow voerde zijn witte stukken tegen Samisch na 46 zetten ter overwin ning, waardoor hij de tweede en derde plaats met Aljechin deelt. De eindstand in dit kleine, doch belangrijke tournooi luidt n.l.: 1. Euwe 4 p.; 2 en 3. Aljechin en Bogoljubow ieder 3.1/2 p.; 4. Samisch 1 punt. Reclamebiljet is geen tien gulden waard. Een reiziger bestelde gisteren in een café te Katwijk bij Heerenveen een glas bier, betaalde met een briefje van tien gulden, kreeg f9.75 terug en vertrok. Toen de waardin hedenmorgen haar ontvangsten na. telde, kwam zij lot de onaangename ontdekking, dat zij niet een echt briefje van tien, doch een waarde loos reclamebiljet had ontvangen. Waar het reeds enkele malen eerder is voorgekomen, dat deze truc werd uitgehaald, wordt voorzichtigheid aanbevolen Botsing tusschen motorfiets en wielrijdster. Dinsdagavond is de heer S. uit Boxmeer op den provincialen weg aldaar met zijn motorfiets geslipt, met het gevolg, dal hij de macht over het stuur verloor, op het fiets pad terecht kwam en een wielrijd ster aanreed. Beiden bleven bewus teloos en hevig bloedend liggen. Nadat ter plaatse eerste hulp was verleend, zijn zij naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd. De motorrij der liep ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen op; mej. v. D. uit Beugen had eveneens inwendige kneuzingen benevens een gebroken arm opgeloopen. Beider toestand is levensgevaarlijk. Zoowel motorrijwiel als fiets werden geheel vernield. Motor botst tegen boom. Nabij het geneeskundig gesticht »Voorburg« onder de gemeente Vught is de motorrijder H. v.d.L. rijdende in de richting Boxtel met een duo-passagier in een bocht van den weg tegen een boom gereden. Beide berijders werden van het motorrijwiel geslingerd en liepen zware verwondingen op. Zij zijn naar het Groot Ziekengasthuis te 's Hertogenbosch overgebracht. Kind aangereden. Op den Vlijmenschenweg nabij 's Hertogenbosch is gistermiddag het driejarig zoontje van den heer F. toen het plotseling den weg overstak door een auto bestuurd door H.v. E. uit 's Hertogenbosch gegrepen. De kleine werd zwaar gewond opgenomen en overgebracht naar het groot ziekengasthuis. De wagen is in beslag genomen. HOND VEROORZAAKT MOTOR ONGELUK. Gisteravond omstreeks half zeven heeft een overloopende hond op de Jo- han de Wittlaan tegenover de Bijn- kershoekstraat te Arnhem, een ernstig verkeersongeval veroorzaakt. Een uit de richting Westervoort komende mo torrijder is namelijk in aanrijding met den hond gekomen, ten gevolge waar van de motor omsloeg en de berijder een schedelbasisfractuur en een hersen schudding bekwam, terwijl hij tevens vermoedelijk eenige ribben heeft ge broken. De hond bekwam verwondin gen aan den kop en linkerachterpoot. Het motorrijwiel was niet ernstig be schadigd. De motorrijder is per zieken auto naar het gemeenteziekenhuis al daar overgebracht en ter verpleging opgenomen. DE VERBORGEN SCHAT. Een Velpsch ingezetene deed bij de politie aangifte, dat te zijnen huize was ingebroken. Uit een schrijfbureau was een bedrag van 250 aan bankpapier vermist en als zeer verdachte bijkom stigheid deelde de gedupeerde mede, dat zoowel de voordeur als een tuin deur op 'n kiertje hadden gestaan. De commissaris en eenige recher cheurs verschenen onmiddellijk ter plaatse en troffen er de situatie, zooals beschreven. De politie was vooralsnog niet bereid aan te nemen, dat een inbreker, die toch koortsachtig gehaast naar buit pleegt te zoeken, naderhand de sporen op zijn gemak gaat uitwisschen als ware hij een goed gedresseerde dienstbode. Daarom richtte de politie haar volle belangstelling op Gretchen en 't merk waardigste was, dat de maagd, instede hevig te blozen, doodelijk bleek werd. Kort en goed: zij bekende het geld te hebben weggenomen en dit te hebben verstopt in den tuin van een nabijgele gen huis. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Op den Hemweg, nabij Wester oord" is gisteravond omstreeks elf uur een 47-jarige wielrijder uit Zaandam door een auto aangereden. De man be kwam een schedelfractuur en is door den G. D. naar het Binnengasthuis ver voerd, waar hij ter verpleging is opge nomen. Door EDGAR RICE BURROUGHS. 13. Toen de koning het overschot van wat eens Lord Greystoke was, einde lijk losliet, keerde hij zich naar de kleine wieg. Kala was hem voor en eer hij het kon verhinderen had zij het kind gegrepen, legde haar eigen dode kindje in de wieg en snelde de hut uit. Hoog in de takken van een oude boom hield zij het huilende kind je tegen zich aan. Ze gaf het eten en spoedig werd het rustig. De zoon van een Engelse Lord en een Engelse Lady werd nu gevoed door Kala, de grote apin. Intussen onderwierpen de bees ten alles in de hul aan een nauwkeu rig onderzoek. Nadat Kerchak gezien had, dat de beide witte „apen" dood waren, nam hij er verder geen notitie meer van, doch greep naar een van de geweren, die aan de muur hingen. Eindelijk trok hij er een van de spijker en draaide het naar alle kanten om. De andere apen gingen dicht bij hun koning zitten. Opeens kwam Kerchak met een van zijn vingers aan de trek ker. Een oorverdovend geluid weer klonk. De apen rolden in hun haast om weg te komen over elkaar heen. Kerchak, eveneens geschrokken, gooi de het geweer weg en sprong door de deur, die acnter hem stevig in het slot viel, naar buiten. Toen de apen enige tijd later weer de hut binnen wilden gaan, vonden zij de deur stevig ge sloten. Na enkele vergeefse pogingen aanvaardden zij de terugweg en Kala volgde de troep met het mensenkind in haar armen. (Wordt vervolgd). Opp|!.l, lm, b; EH.,, Bio, Burroughs Ik- Ail riffat. r*Mrre4.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8