Plaatselijke Berichten. EdeBont-v.Hulten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 31 Juli 1937. No. 61 De Echo van het Zuiden Derde Blad Brief uit Vogelenzang. De Jamboree I We zijn er. I. Wat maanden lang de gedachten van duizenden heeft gevuld, waar we ons voorstellingen van maakten en er geen voorstelling van konden krijgen, is werkelijkheid. De Jamboree is begonnen. En nu, dezen eersten avond voor m'n tent, is 't moeilijk m'n gedach ten te ordenen en de eerste over weldigende indrukken eenigszins regelmatig te verwerken. Want overweldigend is dit ge beuren. Nog is de drukte niet geluwd, nog rijden vrachtwagens met bagage af en aan, klinken rondom nog haas tige hamerslagen aan 't nachtver. blijf, klinkt een lied van waar men er mee klaar is: in enkele uren is een stad van tenten opgebouwd. Een stad van tenten. Kamp ligt naast kamp, tent naast tent, niette overzien. Maar ordelijk. Los, maar in een heid gebonden, strak in hocfdlijn, maar in persoonlijk initiatief. Ons kamp ligt op den hoek van 'n astraat» met binnen z'n kleine oppervlakte (wel erg gelukkig ge troffen I) twee prachtige boomen. Langs de straatkant rijen zich de patrouilletenten, het middenterrein ligt er als een marktveldje met vlaggemast en programmabord, on- der den eenen boom de kruiskapel, onder den anderen de kapeltent met z'n sober, stijlvol altaar van louter berkenhout. Vanmorgen hebben we ons sub kamp 'ns rondgewandeld, enkele vluchtige indrukken opgenomen. De geweldige variëteit in tenten groote kleine, ronde en vierkante tenten tenten met 'n afdak en tenten met 'n soort galerij er voor, variëteit in keukenbouw, in pionierbouw van ingangspoorten, variëteit in duizen den kleine dingen. We zullen dagen noodig hebben alleen om ons eigen subkamp goed te bezien. De andere subkampen hebben we nog niet bezocht. Veel tijd zal er voor noodig zijn, want 't zijn af standen van 'n hall uur, drie kwar tier. Met al de drukte van ons eigen subkamp rondom ons, kun je het haast niet gelooven, dat er zoo nog 8 zijn. Juist is 't eerste nummer van de Jamboree-post verschenen, 't Schijnt dat vanmiddag de Engelschen arri- veeren. Daar moeten we heen 1 De stemming onder de jongens is allerbest (ondanks 't feit, dat twee koks gisteren 't eten 'n beetje lieten aanbranden I) Zij verzoeken me de groeten te doen aan hun ouders en alle be kenden. Als U de Jamboree bezoekt, dan Welkom op de Andreas Zijlmans- troep, subkamp Woestduin. Aalmoezenier. EXAMENS. Voor het diploma Boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden «Mej. J. de Jong en de heer L. v. d. Ven, beiden leerlingen van de R.K. Middel bare Handelsavondschool (5 j.). Ook de heer J. v. Kempen, die dit jaar eindexamen deed voor de R.K. Hoogere Handelsschool alhier, slaag de voor dit examen. Geslaagd. Voor costumière is geslaagd Mej Nelly Pullens. Zij genoot hare op leiding in het Pensionaat St. Jozef te Dongen. BEVORDERD. De heer Sjef Klijberg, alhier werd aan de R.H.B.S. „Willem II" te Tilburg bevorderd van de vierde naar de vijfde klas. BENOEMD. Mej. H. A. Dekkers, kweekelinge met akte van de Ghr. school, alhier, is benoemd tot onderwijzeres met vaste aanstelling aan de Chr. school te Stellendam. Bloemen-corso. Het comité ter organisatie van het Bloemen-corso van Waalwijks Belang op 15 Aug. is als volgt samen, gesteld Willy Moonen, voorzitster. Lambert Mombers, secretaris. Zus van Delft, Bep Hoffmans, Annie Spapens, i ieden Kees Eibers, Wal van Hilst, Piet Smelt, Door 't comité is aan de ingeze tenen de volgende circulaire ver zonden, welke wij hieronder af drukken en ernstig ter lezing aanbevelen »Zooals U bekend zal zijn organi seert Waalwijks Belang ter feeste lijke herdenking van hel 30—jarig bestaan der vereeniging en ter be vordering van het Vreemdelingen verkeer een tweedaagsch feest op 14 en 15 Augustus a.s. Behalve concerten, turn-en zang demonstraties, bal.champêtre enz zal een der hoofdpunten van het programma bestaan uit een BLOEMEN-CORSO op Zondagmiddag 15 Augustus. Het is reeds lang geleden dat 'n Bloemen corso in onze gemeente gehouden werd en ongetwijfeld zal het groote belangstelling trekken. Daarvoor is echter noodig dat ieder die daartoe eenigszins in de gelegenheid is, zijn medewerking verleent, wat juist in dezen tijd, nu er volop bloemen zijn, al heel gemakkelijk is. Wij doen daarom een beroep op particulieren, vereenigingen en bedrijven, om ten spoedigste plannen voor deelname te ontwerpen en die in daden om te zetten. De bedoeling is om de deel name te bepalen tot auto's, be spannen voertuigen, motoren en rijwielen die bereden kunnen wor den, zoodat het tempo van den stoet niet te langzaam behoeft te zijn, wat voor de auto's noodzakelijk is en waardoor een groot deel der ge meente kan worden bezocht. Laat allen meewerken, opdat wij inwoner en vreemdeling opnieuw kunnen toonen wat onze gemeente ook op dit gebied vermag. Men geve zich zoo spoedig moge lijk voor deelname op aan hel Secretariaat van Waalwijks Belang, Grootestr. 205 of aan de leden van't Comité voor 't Bloemen Corso. De gymnastiekverenigingen diedeelnemen aan den turnmarsch en demonstratie op 14 Augustus zullen elk van hun eigen lokaal marcheeren, ieder door een deel der gemeente, zoodat de geheele gemeente ongeveer bezocht wordt. Zij komen ten 5'/4 uur op 't raad huisplein bijeen om daar een programma van 12 nummers »vrije oefeningena te doen uitvoeren door aspiranten en leden. Het programma dat de Kon. Erk. Harmonie »Concordia« van Loonopzand, directeur de heerA.A. Groot, op Zaterdagavond 14 Aug. zal ten gehoore brengen luidt als volgt 1 The mad Major, March K. Alfordt. 2 Carnaval Romain, Ouverture H. Berlioz. 3 Elfengeflüster, Intermezzo L. Liede. 4 Ballet uit de opera »Faust« In zeven deelen. Ch. Gounod. Pauze 5 Okél Marsch A. A. Groot. 6 Ouverture »Oberon« C. M. Weber. 7 Schatz-Walzer Joh. Strauss. 8 Fête aux Flambeaux G. Wettge. 9 Finale. Het programma dat door de gezamenlijke gezelschappen Zater dag 14 Augustus wordt uitgevoerd luidt als volgt: Voor allen gezamenlijk. 1. Feestlied, speciaal gedicht dooi den heer A. C. v. d. Heijden. Mannenkoren 2. Opwaarts, R. Hol. 3. De rots in zee, R.Hol Gemengde Koren 4. O, Gouden Hoofd, Bonzet. 5. 't Geuzenvendel, Spreij. Het leggen van 'n plancher op het raadhuisplein voor de feesten van W. B. op 14 en 15 Augustus, is opgedragen aan den heer A. van Hulten-Krol. R K. Middenstandsvereeniging. Woensdagavond hield de R. K. Middenstandsvereeniging in de zaal Musis Sacrum eene algemeene ver gadering. De heer J. de Leijer nam als bestuurslid ontslag, zulks met het oog op zijn vergevorderden leeftijd. De Voorzitter wees er op dat de heer de Leijer zeer vele jaren de functie van penningmeester tot volle tevredenheid heeft waargenomen. Alhoewel hij dhr. de Leijer noode ziet heengaan moet hij diens besluit toch eerbiedigen. De heer de Leijer is steeds een zeer actief bestuurslid geweest,die nimmer een vergadering verzuimde. Op voorstel van het Bestuur werd de heer de Leijer het eere-bestuurs- lidmaatschap, met recht alle ver gaderingen te bezoeken,aangeboden. DeVoorzittersprak den wensch uit dat de vereeniging nog lange jaren van de ervaring van den heer de Leijer zal kunnen profiteeren. Tot Bestuurslid werd gekozen de heer van Os, die zijne benoeming aannam. Vervolgens had eene bespreking plaats van de Wet op de Vestigings. eischen De Voorzitter wees op deze be langrijke aangelegenheid en deelde mede, dat speciale cursussen voor het verkrijgen van een diploma van vakbekwaamheid en handelskennis moeten worden opgericht. Waalwijk beschikt over een goed ingerichte Middelbare Handels avondschool. Met het bestuur van de school zal worden besproken den cursus zoo in te richten dat deze beantwoordt aan de door den Mi- nieter gestelde eischen. Hij drong er bij de leden op aan hun kinderen, de opvolgers van de zaak, met Sept. reeds naar dezen cursus te zenden. KOOKSCHOOL SI'. THEKES1A-OES i ICHI. lot onze groote voldoening konden wij aan 15 onzer leerlingen een diplo ma uitreiken, daar zij met goed ge volg hebben voldaan aan bet examen, dal bij het eindigen van den cursus werd gehouden. Hoewel de leden van deze cursussen niet verplicht zijn aan een examen deel te nemen, achten wij het toch zeer gewenscht, als prikkel om de lessen geregeld en nauwkeurig te volgen. Geslaagd zijn de dames: Lena v. Bokhoven en Adri v. d Schans te Waalwijk; Ria Kieboom Clara Kieboom en Annie van Loon te Raamsdonk; Elisabeth Merkx, Annie Merkx en Antoinetta Merkx te Raams donksveer; Dingena voor de Poorte te Capelle; Hendrika Donken te Dronge len; Dirkje Vos en Wilhelniina Ha verhals te Sprang; Cornelia Arts te Kaatsheuvel; Gerdina van Buuren te Meeuwen; Koosje Mouthaan te Gen- deren. Op 1 September a.s. zullen de nieuwe cursussen beginnen n.l.: volks keuken, betere en fijne keuken, waar voor vanaf heden blijkens voren staande advertentie gelegenheid is, zich aan te melden. De lessen zijn 's avonds van 6.30 8.30 uur en op Woensdag na- en Za terdag vóórmiddag, doch met beschik bare tijd van leerlingen wordt reke ning gehouden. Een volkscursus be gint met September a.s. en kan ver deeld worden in twee tijdperken n.l. SeptemberDecember en Januari April. Wij vestigen voorts de aandacht op de mededeelingen in de advertentie betreffende de toelating tot de school L.O., eventueel M.U.L.O.-school en de te geven piano-lessen; mededeelingen die voor de ouders uit plaats en streek van groot belang zijn. BURGERWACHT. Tot ondercomandant van de Burger wacht alhier is benoemd de heer A. F. Thomas. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Welpen op naar de Jamboree! Ook de Welpenafdeeling van de »Andreas-Zijlmansgroep» gaat onder leiding van Akela Witlox en Baloe Snijders, van 4 tot 6 Aug. naar de Jamboree. In den vroegen morgen van 4 Aug. zal de reis per autocar worden aan gevangen en zullen zij 's middags met nog vijf duizend andere welpen voor de Koninklijke Familie defi- leeren en demonstraties geven. De horde wordt in een der scholen van Haarlem ondergebracht Rijwielplaatjes. Wacht niet met het koopen van rijwielplaatjes tot 1 Augustus. Koopt ze reeds nu. Gij voorkomt daardoor het lange wachten aan de loketten en bevor dert den geregelden verkoop. Bovendien kan het uitstellen voor U zelf schade opleveren. Ooievaarsleed. Sedert eenige jaren komt een ooievaarspaar terug op het nest in den tuin van Mevrouw Gragtmans HOOFDPIJN, LUSTELOOS EN ALTIJD MOE. Nu totaal veranderd. ..Ongeveer acht jaar geleden voelde ik mij dikwijls niet goed, altijd moe en lusteloos, terwijl ik 's morgens maar het liefst in bed zou willen blijven lig gen. Daarbij kwam nog een chronische hoofdpijn. Vanaf de eerste flacon Kru- schen Salts, die ik probeerde, ben ik echter een andere vrouw geworden. Ik neem nu iederen morgen een beetje in mijn thee en kan Kruschen niet hoog genoeg roemen". Mevr. W. S. D. te P. Alle klachten, welke deze dame had, zijn het typische gevolg van één en de zelfde oorzaak: verslapte werking der inwendige organen, waardoor het bloed verontreinigd wordt en men zich moe, oud en futloos voelt. Kruschen Salt spoort op geheel natuurlijke wijze de afvoerorganen aan tot actievere werking, met als gevolg een hernieuwd gevoel van jeugd, levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erken de drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. en telken jaren verheugt bet zich in een nest niet flinke jongen. Typisch tevens, dat telken jare om en bij 't uitvliegen een van deze jongen aan 't een of ander ongeluk ten offer valt. Twee jaar geleden werd er een doodgeschoten, 't vorig jaar een door den bliksem gedood en nu weer plaatste zich een der jongen bij t uitvliegen op den rand van den schoorsteen der lederfabriek der fa. L. Mombers en stortte in den schoorsteen omlaagI OPENBARE SCHENNIS DER EERBAARHEID. De gemeentepolitie, alhier heeft proces-verbaal opgemaakt, tegen een individu, die Donderdagmiddag op den Kanaaldijk, bij een kampeerende dame, openbare schennis der eerbaar heid trachtte te plegen. FIETS GESTOLEN. Toen de heer G. v. W. Woensdag- avond vanuit den Gildenbond zich per fiets naar huis wilde begeven, kwam hij tot de minder aangename ontdek king, dat zijn karretje uit den dam verdwenen was. De gemeentepolitie heeft de zaak in onderzoek. KAMPIOENSCHAP ACHTER VOLGING FRANS SLAATS. Naar wij uit goede hron vernemen, bestaan er plannen om onzen achter volgingskampioen Frans Slaats, die wij onze hartelijke gelukwenschen met z'n succes aanbieden, te huldigen op Maandag 9 Augustus a.s. in de zaal van dhr. Passier. DE VETERANENCLUB „ONS HUIS". De veteranen-gymnastiek-club „Ons Huis" zal deelnemen aan de Athletiek- wedstrijden te Oss op Zondag 22 Aug. a.s. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen over de navolgende gevonden voorwerpen: Een vulpenhouder, een mes, een lipssleutél T B 702, een heerenring met steen, een blauwe regenjas, een glacé heerenhandschoen, een ket tinkje met medaille, een rijwielbe- lastingmerk in etui, een handkoffer. Bedrijfsverzekering Ziekengeldverzekering in de Ned Schoenindustrie. Woensdagavond kwam te Tilburg de Bedrijfsvereeniging voor de Ziekengeldverzekering in de Ned. Schoenindustrie, onder voorzitter schap van den heer H. Mannaerts in Algemeene Leden vergaderingbij een. Het ontwerp Jaarverslag, waaruit bleek dat momenteel 47 onder nemingen zijn aangesloten, werd door de vergadering goedgekeurd. Het advies der Balanscommissie om Directie en Bestuur decharge te ver- leenen kon eveneens de goedkeuring der vergadering wegnragen. Na de rondvraag werd de samen komst met een woord van dank gesloten Gouden Bruiloft. Woensdag 28 dezer vergaderde de buurtcommissie tot viering van de Gouden Bruiloft van het echtpaar J. van Delft—v. d. Gouw in de achterzaal van Hotel Verwiel. In deze vergadering werden diverse commissie's gevormd voor de re geling der feestelijkheden. Ook werd besloten een aanvang temaken met collecteeren de gevraagde collec tanten stelden zich allen direct beschikbaar en zullen Zaterdag 31 AAN ONZE „KAMPIOEN!" Frans Slaats. Weer een mijlpaal in je leven, Op je renners-levens-baan Door heigeen je Dinsdagavond In het Stadion hebt gedaan! 't Ging daar om de suprematie Onder 't puikje van ons land 't Werd een eindstrijd vol sensatie Oog om oog en tand om tand. 'k Sprak nog pas een Would-bé-kenner Van de rensport die bezwoer, Dat jou glans al flink ging tanen „Frans die was op zijn retour!" 'k Ben een leek maar in de fiets-sport Zoodat ik niets zeggen kon, 't Antwoord zou jij zelf wel geven In 't Olympisch Stadion! En je antwoord is gekomen Jij schonk 's-nachts daar „klarewjjn" Door je keurige overwinning Op den zoo gevreesden „Pijn!" Hulde aan den overwonnene Die gedaan heeft wat hij kon, Grooter hulde aan den leerling Die den meester overwon. Wij gaan trotsch op zulke kerels Waalwijk drukt jou warm de hand, Frans toon straks je titel waardig „Kampioen van Nederland!" H. VAN ENGELEN. dezer hiermede beginnen. De vergadering had een geani meerd verloop: de comité's zullen alles in het werk stellen een prachtig feest te organiseeren. BIOSCOPEN. THEATER „MUSIS SACRUM". „DE GEHEIMZINNIGE MICROFOON". Theater Musis Sacrum projecteert deze film het nieuwe Metro product „De Geheimzinnige Microfoon". Deze boeiende detective-film speelt in de opera-wereld en zoo kan het gebeuren, dat men een muzikale „criminal" te aanschouwen krijgt, die boeit om de spanning en tevens door de schitte rende zang, want niemand minder dan Leo Carrillo, de wereld beroemde Amerikaansch-Italiaansche tenor zorgt op verdienstelijke wijze voor het vo cale gedeelte. Zijn fragmenten uit de opera „II Trovatore" zijn kostelijk. Is het muzikale gedeelte goed, niet minder is het gesteld met 't sensatio- neele gedeelte van deze muzikale thriller. Chester Morris en Madge Evans zorgen daarvoor, terwijl de be kende komiek Frank McHugh de vroolijke noot voor zijn rekening neemt. Zoo ontstond een zéér smake lijke filmisch cocktail waarvan een ieder zal genieten. Om wille van de spanning zullen wij de lezer niet inlichten omtrent het verhaal. Hieromtrent kunnen wij vol staan met te zeggen, dat het een ver bluffend en ingenieus mysterie is, waarvan bijna niemand te voren de oplossing zal kunnen geven. Bij deze zeer goede film loopt in het voorprogramma de zeer vermake lijke klucht, die de levenservaren titel heeft „Vrouwen zijn lastig!" Inder daad blijken er, op deze film althans, zéér lastige vrouwen te zijn. Alles bijelkaar draait Musis deze week een programma, dat allerzins vermag te amuseeren. Een bezoek aan dit theater kunnen wij dan ook warm aanbeve len. LUX OR BIOSCOOP. Door het noodlot veroordeeld. De Wreker. Als eerste hoofdnummer draait deze week in het Luxor Theater een spannend crimineel drama met als titel „Door het noodlot veroordeeld". Het is de geschiedenis van een radio zangeres, Jane Merrick, die zonder adres achter te laten, plotseling niet vacantie gaat. De directeur van een omroepmaat- schappij die die in stilte verliefd op haar is, doet ale mogelijke moeite haar te vin den, totdat het bericht hem bereikt dat Jane vermoord is. Nu wordt het een strijd tusschen een knappe vrouwelijke detectieve en een jonge verslaggever, welke laatste op de eerste verliefd is, om de moordenaars te vinden. Gezamenlijk slagen zij hier na allerlei spannende avonturen in, waarna een happv-end hen wacht. Als tweede hoofdnummer draait weder om een scn^aMoneele Wild-West-film, ge titeld ,.De Wreker". Deze wreker is een jonge man John n, die na 8 jaar weer op de plaats fenigkomt waar vroeger zijn ouders ver moord werden, die hij nu komt wreken. De moordenaar, Zanti, krijgt er de lucht van dat men hem op de hielen zit en slaagt erin te ontkomen door de woes tijn, waar hij echter uit een vergiftige bron drinkt en sterft. John is getuige van de laatste oogen- blikken van den handiet. welke zaak dus thans voor hem heeft afgedaan. Ondertusschen is hii echter verliefd geworden op een meisje, Rlibv, dat hij uit de handen van een stelletje bandieten redde, waardoor de liefde wederkeerig wordt en een huwelijk spoedig het ge volg is. Wederom een zeer aanbevelenswaardig programma, dat het bekijken zeer zeker ten volle waard is.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9