GEMENGD NIEUWS. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Subsidie aan Waalwijks Belang. Gewijzigde instructies voor gemeente vroedvrouw niet goedgekeurd. Aankoop pand J. de Leijer. ciale Regelingscommissie voor de paar denfokkerij in Noord-Brabant. Het aantal deelnemers bedroeg 47. Aangegeven 56. Als juryleden fungeerden de heercn A. Kooy, Kedichem; M. van Baaien, Aspe- ren en Dr. van Mensfeld, Bergenopzoom. De prijzen werden alsvolgt toegekend le prijs W. Raijmakers, Steenbergen, met Kwiria, 20,2e prijs H. den Engelschen, Lage Zwaluwe, met van Tiena 15,J. van Dam, Langeweg, met Vustia, 15,3e prijs J. Lanen, Dinteloord, met Pretania; A. Luijks, Breda, met Tabaria, W. Branderhorst, Eethen, met Udinia, A. Mulder, Stan- daarbuiten, met Tedia, H. den Engel schen, Lage Zwaluwe, met Tanita, Gebr. Oerlemans-van der Schans, Drongelen, met Ottolina, met Polona met Valine, en met Wilata, J. Ruijzenaars, Langeweg, Wobelta, allen 10, 4e prijs J. H. de Bont, Raamsdonk (dorp), met Unenda en met Wicor, G. C. de Bont, Raamsdonk(dorp), met Woma- ra, J. Lanee, Dinteloord, met Susanna, J. Boons-Stael, Raamsdonk(dorp), met Tirda, A. Mulders, Standdaarbuiten, met Upelia, H. van Engelen, Bavel, met Riet, P. van Ginneken, Lage Zwaluwe, met Rokki, A. Kamp, Waspik, met Uvia, J. van Dam, Langeweg, met Ojustia, A. A. Schoenmakers, Raamsdonk(dorp), met Tomana, J. Buinsters, Heusdenhout, met Wilvrina, M. Mersbergen, Drongelen, met Uliana, W. Snoek, Nieuwendyk, met Su- bina, C. H. Schoenmakers, Raamsdonk (dorp), met Wocora, B. de Visser, Lage Zwaluwe, met Vijlschen, Gebrs. Oerle mans-van der Schans, Drongelen, met Maline, en met Gienetje, A. van Kuijk, Bavel met Ulatra, A. D. van Buren, Meeuwen, met Kariba, J. van Bilzen, Bre da, met Odiana, A. van Bilsen, Breda, met Nimvina, allen 5. Een zeer goede collectie paarden was opgekomen, veel betere kwaliteit dan vorige jaar. Dit was nu de 10e keer dat door onze Rijvereeniging „Juliana" de verrichtings- proef werd gegeven. De verrichtingsproef moest worden afgelegd onder den man en wel 10 K.M. binnen 40 minuten, waarvan: 10 minuten draf van 300 M. in de min. is 3000 M. 5 min. stap van 100 M. in de min. is 500 M. 10 min. draf van 300 M. in de min. is 3000 M. 5 min. stap van 100 M. in de min. is 500 M. 10 min. draf van 300 M. in de min. is 3000 M. Als eisch gold het met goeden utslag afleggen van bovenomschreven snel heids- en uithoudingsproef, terwijl bij de keuring op exterieur en fokwaarde, de wijze van gaan en de conditie van het paard tijdens en na afloop van de proef werd gelet. De verrichtingsproef kan schitterend geslaagd genoemd worden. Het aantal toeschouwers was buiten gewoon groot. RAAMSDONKSVEER. Met ingang van 1 September a.s. werd de heer Drs. W. van Raamsdonk be noemd tol tijdelijk leeraar in de Wis- en Natuurkunde aan de Chr. H.B.S. te Hoogeveen. Ter hoogte van den ingang van den Nieuwenweg aan de Julianalaan, ge raakte Maandagmiddag de luxe auto van H. v. H. in den sloot. De auto die slechts weinig beschadigd was, is met den takel wagen van den garagehouder van Z. op het droge gebracht. De heer P. de Bont alhier, behaalde op de Ruiterfeesten te Waspik in het nummer luxe éénspannen den eersten prijs, en de heer H. Kuijsters in hetzelfde nummer den tweeden prijs. De heer Chr. de Bont wist in het num mer schoonste rijpaard beslag te leggen op den tweeden pi ijs. In het tijdvak van 2 tot en met 14 Aug. a.s. is de onvermengde margarine verkrijgbaar bij de volgende winkeliers Adr. de Bont, W. Vos, J. P. Kieboom en H. J. van Strien. ODHDT VOETBALSPORT W. S. C. Zondag 1.1. toog WSC naar Tilburg om daar in 'n vriendschappelijken wedstrijd S.E.T. I party te geven. SET is een sterke derde klasser en bezette in de afgeloopen competitie de derde plaats, zoodat WSC een zware strijd te wachten stond. Ondanks het feit echter dat WSC met een geheel veranderd en verjongd elftal in het veld trad wist zij met 42 te zegevieren. Er werd van beide zijden goed spel te zien gegeven, en WSC kan daarom met voldoening op dezen wedstrijd te rugzien. R. W. B. RWBGudok 35. Het is RWB in haar eersten wedstrijd van het nederlaagtournooi niet gelukt op Gudok eenig succes te behalen, met 35 moesten onze jongens in Gudok haar meerdere erkennen. Een resultaat dat, al is het verschil hier twee doelpunten nog niet zoo slecht te noemen is. Beide elftallen probeerden enkele nieuwe krachten in de voorhoede. Reeds vanaf den aftrap ontplooide Gudok een fraai combinatiespel, hielden het goed open, terwijl zij ook over goede schutters bleek te beschikken. De RWB-halflinie kon maar geen vat krijgen op het spel der bewegelyke Gudok-voorhoede, en werd dan ook nogal eens gepasseerd, waardoor de toch al lastige taak van de verdediging nog werd verzwaard. In deze periode was het dan ook dat Gudok enkele goede kansen kreeg en die ook wist te benut ten. RWB trachtte door enkele tegenaan vallen de kansen te doen keeren, brak enkele malen goed door de Gudok-ver- dediging, maar de midvoor zag zijn schoten door de Gudok-doelman uitste kend gestopt. Gudok daarentegen weet door uitstekende aanvallen een 40 voorsprong te nemen. RWB geeft zich echter niet gewonnen, en komt thans iets meer in den aanval, en als de Gudok- verdediging enkele malen op 't nippertje heeft gered is het toch de RWB-midvoor die hen weet te passeeren en onhoudbaar doelpunt 14. Door dit succes aange moedigd is RWB iets meer in den aan val. Spoedig krijgt de rechtsbuiten een goede kans, maar zyn schot beland tegen de doellat. Als enkele Gudok-aanvallen door buitenspel verloren zijn gegaan, is het de RWB-linksbinnen die uit een pass van de midvoor een goede kans krijgt, hij wordt echter op het kritieke momen^ ge hinderd, zoodat zyn schot achter gaat. Nog enkele corners op beide doelen die niets opleveren, en dan is het rusten. Na de hervatting is het RWB die thans met de wind mee speelt het meest in den aanval, en zij slagen erin eerst door de linksbinnen, en daarna door de rechts buiten hun achterstand met 34 te ver kleinen. Gudok het gevaar inziende trach- te door enkele uitvallen hun voorsprong te vergrooten, doch de RWB-verdediging geeft haar geen kans. Maar ook RWB kan alhoewel zij iets meer in den aanval is het niet meer tot doelpunten brengen. Als eenieder denkt dat met deze stand het einde komt, breekt Gudok nog een maal door, en het is haar linksbuiten die de stand op 35 brengt waarmede ook het einde komt van deze door beide elftallen in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd, die door den heer M. de Folter uitstekend werd geleid. A.s. Zaterdag zullen wij bekend maken, welk elftal Zondag op bezoek komt. SPRANG. N.E.O. J.l. Zaterdagmiddag werd op het voet balterrein van NEO aan het Oosteinde alhier een competitiewedstrijd gespeeld voor den Brab. Voetbalbond tegen Storm vogels uit Woudrichem. Bijna den gehee- len wedstrijd waren de Stormvogels in de meerderheid, terwijl NEO niet erg in vorm was; alleen even voor het einde begon onze club iets beter aan te pakken, maar 't was toen te laat. De uitslag was 31 in het voordeel van de bezoekers, die hierdoor hun kansen voor het kam pioenschap weer niet weinig zien stijgen. S.D.O. Onze voetbalclub ging j.l. Zaterdag naar Veen om aldaar een competitiewed strijd te spelen voor den Brab. Voetbal bond tegen Achilles aldaar. Het was hier een spannende match, die door den scheidsrechter correct geleid werd. Beide elftallen bleken zeer goed aan elkander te zijn gewaagd. Onze club had het hard tegen Achilles jte verantwoorden, wat voor een groot deel wel aan het zeer slechte terrein was toe te schrijven, waaraan de thuisclub natuurlijk gewoon is. Toch kon SDO het nog tot een kleine overwinning brengen. De uitslag was 21 in het voordeel van SDO. WAALWIJK. DUIVENSPORT. Zondag 1 Augustus hield De Eendracht een wedvlucht vanuit Halle. Los 11 uur. Eerste duif 1.58.23. Laatste 3.38.21. J. Ley ten 1 23 30, J. Kipping 2 6 17 27 32 43, B. v. d. Velden 3, C. Witlox 4 9 14 18 26 28 37 38 41 42 46 47, J. v. Bladel 5 12 15 21 40, Stokwielder 7 16 19 20 29 48 een eerste overduif, K. Broumels 8, L. van Huiten 10 22 45, A. van Eijck 11 13 33, P. Schoemans 24, Fr. van Woensel 25, C. Verhulst 31, J. Schoe mans 34 35, J. v. Dungen 36 44, Fr. Schoemans 39. Wedvlucht Halle. In concours 214 afstand 121 kin. Wind N.O. Duiven los 11 uur. Eerste duif 1.35.49. Laatste duif 3 22.7. Th. v. d. Geld 1 4 53 63, J. v. Engelen 2 7 32 49, J. de Wit 3 26„ Duyvenkam .-> 52 (i(i 70, B. v. (1. Pennen 0 8 27 42, P. v. d. Hout 9 17 22, M. Ley tens 10 28 48 72, J. Verhoofstad 11 33, J. v. Bok hoven 12 31 35, G. Strijk 13 15 23, L. Leytens 14 20, P. J. Pullens 16 37 51 57 62 67, A. de Peffer 18 29 50 54 55 65, Th. de Ronde 19 24 64, A. v. Eeten 21 44, J. Sleenhoff 25, J. Verhagen 30 47, H. Knippels 34 61, H. v. d. Wiel 36 43 69 71, A. van Hilst 38 39 56, C. Hamers 40, W. v. Bokhoven 41, 46, 59, 68, Allessie 45, A. Stam 58 60. Eerste overduif J. Allessie. DAMMEN. W. D. V. 1). Verhagen in de finale. De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap dammen van Noord-Bra bant zijn voor het jaar 1937 beëindigd. In de finale zijn geplaatst de heeren D. Verhagen „W.D.V." Waalwijk. F. Hoogland „D.O.I." Breda. A. de Graag „V.D." Heusden. Het programma is als volgt: Maandag 9 Aug. '37 8 uur nam. A. de GraagD. Verhagen Zondag 22 Aug. 11 uur voorin. D. VerhagenF. Hoogland Zondag 29 Aug. 11 uur voorin. F. HooglandA. de Graag Wij wenschen Dirk veel succes in dit zware programma. Den meester dammer en den titelhouder zullen het tegen den jongsten deelnemer niet gemakkelijk hebben. Voor den winnaar is een prachtige damklok beschikbaar gesteld. ZWEMSPORT. „GLAUKOS". Enkele leden van de Waalwijksche sportzwemvereeniging „Glaukos" zullen Zaterdag deelnemen aan den nationalen 5 K.M. zwemwedstrijd te Oosterhout. NEDERLANDSCHE ZWEMKAM- PIOEN SCHAPPEN. Zondag zijn te Wildervank de Nationale Zwemkampioenschappen verzwommen. De voornaamste uitslagen luiden 100 meter borstcrawl heeren: 1. K. Hoving (R.Z.C.), min. 1 3/5 sec.; 2 J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 1 4/5 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1 R. van Veen (R.D.Z.) 1 min. 9 sec.; 2 R. Masten broek (O.D.Z.) 1 min. 9 2/5 sec. 100 nieter rugslag heeren 1 C. J. Schef fer (D.J.K.) 1 min. 13 1/5 sec.; 2 J. Ph. van Schouwen 1 min. 14 1/5 sec. 100 meter rugslag dames: 1 Nida Senff (A.D.Z.) 1 min. 18 sec.; 2 Iet van Fegge- len, 1 min. 19 sec.; 200 meter schoolslag heeren: 1 H. Smitshuyzen(A. Z. 1870) 2 min. 53 4/5 sec.; 2. L. Korpershoek (V.Z.C.) 3 min. 1/5 sec. 200 meter schoolslag dames1 J. Waal- berg (A.D.Z.) 3 min. 6 sec.; 2 J. Groenen dijk 3 min. 10 3/5 sec. WIELERSPORT. SLAATS—PIJNENBURG WINNEN TE WIERINGEN. De uitslagen van de Zondag op de wielerbaan „Wieringen" gehouden wed strijden luidden: Omnium, Nederland, Duitschland, Bel gië, bestaande uit sprint, tydrace met vliegende start en klassementrace over 15 ronden. 1 van Schyndelvan den Broek 22 p.; 2 BillietBuysse 18 p.; 3 KilianVopel 15 p. Afvalwedstryd profs en onafhankely- ken1 Slaats. Persoonlijke achtervolging Pijnenburg Klink. Pijnenburg wint in 6 min. 19.2 sec. met een verschil van 30 M. Australische jachtrace max. 3 K.M. na 11 ronden door Slaats gewonnen in 3 min. 3 sec. Koppelwedstrijd over 80 K.M.: 1. SlaatsPijnenburg 8 p.; met een ronde achterstand: 2 BuysseBilliet 13 p.; met 2 ronden achterstand 3 van Schyndel van den Broek 18 p.; met 3 ronden ach terstand 4 Kilian—Vopel 6 p.; met 4 ronden achterstand 5 KlinkGroene- wegen 11 p. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen.) Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den edelachtb. heer burgemeester E. C. J. Moonen. Secretaris de heer J. v. Mierlo. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Van de Gedeputeerde Staten. a. Koninklijk goedgekeurde veror dening van besmettelijke ziekten- gelden, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 December 1936. b. Mededeeling verdaging beslissing omtrent het raadsbesluit van 28 Mei 1937 inzake onderhandsche aanbe steding van hel onderhoud der haven. c. Goedgekeurde raadsbesluiten van 25 Juni 1937 tot wijziging der begrootingen 1936 en 1937. d. Afschrift-besluit, houdende goed keuring van hel besluit van den raad der gemeente Beugen en Rijkevoort inzake toetreding tot het streekplan voor Oostelijk Noord-Brabant. De Voorzitter zegt dat van Ged. Staten nog een schrijven is binnen- gekomen, waarin verzocht wordt aan Art. 15 van de Politieverorde ning, betreffende het bekalken van straten, toe te voegen dat door B. en W. ontheffing van deze bepaling verleend kan worden. De heer Spijkerman zag het desbetreffende artikel liever in zoodanigen zin gewijzigd dat het alleen van toepassing zou kunnen zijn op verkiezingstijden. De voorzitter zegt dat dit moei lijk uitvoerbaar zal zijn, daar men voor alle verkiezingen, b.v. ook voor die van de Eerste Kamer dan precies die verkiezingstijden zou moeten bepalen. Spr. zegt dat de gemeente deze bepaling precies zoo heeft overge nomen van Amsterdam en dat daar buiten verkiezingstijden ook niet op overtreding van deze ver ordening gelet wordt. De heer Spijkerman is er niet van overtuigd dat de politie hier even zoo zal handelen, doch dat zij er, nu zij weet dat men in over treding kan zijn, er toch op let. De Voorzitter zegt dat de be paling zelve reeds door den raad goedgekeurd ishet gaat nu alleen over deze toevoeging. De heer van Gent zegt reeds destijds de opmerking gemaakt te hebben dat de redactie van dit artikel niet juist is. Spreker vindt een dergelijke redactie ook nadeelig voor de verordening zelf, daar er toch niet de hand aan gehouden wordt. Wanneer men het artikel consequent doorvoert, is men straf, baar, zegt spreker. De Voorzitter zegt dat de be paling in 't leven is geroepen om kalken enz. in verkiezingstijd tegen te gaanbuiten verkiezingstijden kan er echter geen bezwaar tegen zijn, dat iemand met een emmer kalk over de straat loopt. De heer van Gent is van meening dat Ged. Staten met een dergelijke wijziging toch geen genoegen zullen nemen. De Voorzitter zegt dat de raad 't toch reeds aangenomen heeft. De heer van Gent: „ja voor ver kiezingstijd" De Voorzitter zegt dat de raad van Amsterdam een dergelijke re dactie ook goedgekeurd heeft. Spr. zegt dat wanneer de politie in deze op mocht treden, hij persoonlijk zal ingrijpen. De raad kan zich hierna met de wijziging van dit artikel vereenigen. 2. Aanbieding verslagen gemeente bedrijven over 1936. Goedgekeurd. 3. Aanbieding gemeente-rekening over 1936. De gewone dienst wijst een totaal aan inkomsten aan van f664.715.80 en aan uitgaven van f659.680.49 zoodat aan voordeelig saldo f5035,31 overblijft, Kapitaaldienst Uitgaven f 220897.09 Inkomsten f 185621.66 Nadeelig saldo f 35275,43 De Voorzitter zegt dat het batig saldo momenteel f5000.— tegen vorig jaar 10.000.— bedraagt. Dit batig saldo loopt regelmatig terug omdat er voortdurend be knibbeld moet worden. Goedgekeurd. Hierna ging men over tot ver kiezing van 3 Commissieleden om de rekening na te zien. Na diverse stem- en herstemmin gen werden benoemd de heeren Spijkerman (7 stemmen), C. Pullens (7 stemmen) en Passier (6 stemmen.) 4. Voorstel tot wijziging der begroo ting 1937. Goedgekeurd. 5. Voorstel inzake omzetting van geldleeningen in leeningen met een lageren rentevoet. In het uitvoerig prae-advies van B. en W. worden een 15-tal leeningen opgesomd waarvoor men reeds geslaagd is ze tegen een lageren rentevoet te converteeren. De Voorzitter zegt dat er reeds twee leeningen zijn opgezegd. Door deze diverse converteeringen zal 'n besparing van ruim f 10.000.. verkregen worden. Deze besparing zal niet geheel op de gemeente-begrooting tot uitdruk, king komen, daar een groot deel hiervan de gemeentebedrijven en de bouwvereenigingen ten goede komt. Behalve de voorgestelde zal er nog voor een bedrag van ruim f 1.000.000 geconverteerd worden. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Voorstel tot het verleenen eener subsidie aan de vereeniging „Waal wijks Belang" voor de viering van het 30-jarig bestaan dier vereeniging. Zie prae-advies in ons nummer van Woensdag 1.1. Wordt z. h, st. goedgekeurd. 7. Voorstel tot vaststelling van instructiën voor het personeel van den vleeschkeuringsdienst. Zie prae-advies in ons nummer van Woensdag 1.1. De heer v. d. Waerden vond de cijfers betreffende de opklimming van de salarissen hier wat eigen aardig. De Voorzitter zegt dat dit aan de salarissen zelf niets afdoet, daar de minima en maxima gelijk blijven, 8. Voorstel tot vaststelling eener gewijzigde instructie voor de gemeen te-vroedvrouw. (Zie prae-advies in ons nummer van Zaterdag 1.1.). De heer Strijk is tegen dit voorstel, daar hij van meening is dat de gemeen te de dubbele betrekkingen er mede in de hand werkt. De Voorzitter zegt dat Ged. Staten toch bij hun voorstel zullen blijven en doet voorlezing van de betreffende dit punt gevoerde correspondentie. De heer Pullens is van meening dat van overheidswege meer op het gelde lijk- dan op het sociaal belang gelet wordt. Door de voorgestelde wijziging zouden jonge vroedvrouwen belet wor den zich ergens te vestigen. Dit is een punt dat bij spreker zwaar weegt. De Voorzitter zegt dat wanneer er meerdere vroedvrouwen komen er con currentie komt met de gevolgen van dien, hetgeen ook geen sociaal belang is. Spr. is ook niet voor aanhouding bij een huwelijk, maar vanwege de hou ding van Ged. Staten en den Inspec teur der volksgezondheid kan men toch niet anders. De heer Pullens vindt ook een punt van belang dat de gehuwde vroed vrouw haar plichten niet altijd naar be- hooren kan vervullen. De heer Spijkerman deelt volkomen de meening van den heer Pullens en vindt dat de gehuwde vrouw in het huishouden thuis hoort. De Voorzitter zegt deze bezwaren ook gevoeld te hebben, doch mocht men het voorstel niet aannemen, dan zal de inspecteur zich tot de Kroon wenden, waarna men toch genood zaakt zal zijn de voorstellen van Ged. Staten aan te nemen. Spr. wil het voor stel wel uitstellen en andere gemeenten die wel een gehuwde vroedvrouw heb ben eens polsen. De heer Roxs vraagt of de vroed vrouw na haar huwelijk de prak tijk toch voor zich nog mag blijven uitoefenen. De Voorzitter bevestigt dit. De heer v. Gent stelt voor bij het be sluit van B. en W. te blijven en het punt van den heer Pullens nog eens naar voren te brengen bij Ged. Staten. De Voorzitter zegt dat dit reeds ge daan is, doch dat Ged. Staten bij hun standpunt blijven. De heer Spijkerman zegt dat de ge meenteraad zijn standpunt ook kan blijven handhaven. Ook de heer Pullens zegt dat men het er nu maar eens op aan moet laten komen. Ook de heer v. d. Waerden is deze meening, in het algemeen belang, toe gedaan. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en met op 2 na algemeene stem men verworpen. Al]£ en de beide wethouders stemden voor. Aanvullingsagenda. Dan werd er nog een punt aan de agenda toegevoegd betreffende mach tiging aan B. en W. om de woning be- hoorende bij het oude raadhuis te v.m. Besoijen te verhuren, hetgeen werd goedgekeurd. Hierna ging de raad over in geheime zitting, betreffende aankoop pand Sta tionsstraat van den heer J. de Leijer, kadaster sectie C. nos. 1160 en 1161, groot 0.11.55 ha. Na heropening keurde de raad z.h.st. een aankoopsbedrag van 12.000.— goed. Hierna werd de openbare vergade ring gesloten en kwam de raad in ge heime vergadering bijeen, o.m. om de raad in de gelegenheid te stellen vragen te richten en voor de behandeling van enkele bezwaarschriften schoolgeld en straatbelasting. Drie ernstige vliegrampen. Totaal 15 dooden Drie ernstige vliegtuigongevallen hebben zich Zondag en Maandag voor gedaan, die aan niet minder dan 14 menschen het leven hebben gekost De ergste ramp speelde 2ich af op het vliegveld Wadi-Halfa te den Soedan. Een groot Italiaansch vliegtuig is daar n-1 bij het landen in brand gevlogen en volkomen vernield. Vijf leden der bemanning en vier passagiers vonden den dood. De tweede ramp vond plaats nabij Oslo Een vliegtuig van de Wideröes Luchtvaartmaatschappij, dat opgestegen was voor een rondvlucht boven de Noorsche hoofdstad, is er vermoedelijk ten gevolge van een explosie aan boord in zee gestort. Ook hier zijn alle in zittenden, vijf in getal, omgekomen. Een derde ramp betrof een Neder- landsch sportvliegtuig dat Maandag avond, bestuurd door den heer K. Schütt, administrateur van de thee onderneming Njalindoeng, bij een nood landing in brand gevlogen. Bij dit ongeluk is een mede-inzitten de, de 55-Jarige mej. R M. Weber een huisgenoole van den heer Schüt verbrand, daar zij niet tijdig tus- schen de vleugels van het toestel weg kon komen. De heer Schütt verkeert in een zoodanig overspannen toestand dat hij niet met zekerheid weet, hoe hij gered is. Vermoedelijk is hij intuïtief uit het toestel gesprongen, doch hij gelooft zelf, dat hij er door inlanders is uitgetrokken, hetgeen vrijwel on mogelijk is, gezien den zeer korten tijd, welke verliep tusschen het neer komen op den grond en den brand. Door een auto overreden en gedood. Gisteravond isde 17-jarige fabrieks arbeider G. Gritter op den weg Meppel-Bellen door een hem ach terop komenden personenauto, pe- stuurd door den heer D. uitAssen, gegrepen en op slag gedood. De jongeman zou met zijn fiets plotselingnaar links zijn uitgeweken, zonder daarbij richting aan te geven, een aanrijding was toen onvermij. del ijk. Gemeenteraad Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3