Plaatselijke Berichten. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Woensdag 4 Augustus 1937. No. 62 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad. Brièf uit Vogelenzang. DRUNEN, NUMMER 63. ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1937. 60c JAARGANG, ii. Vrijdagavond. Helder, 'n beetje koel, komt de avond over Jamboreeland. Hard wordt er nog gewerkt: de laatste hand aan'n ingangspoort,'n laatste perfectie aan de keuken, 'n nieuw uitgedacht stukje kampbouw haastig uitgevoerd en alles is klaar voor den grooten dag van morgende oflicieele opening. Alles klaar: ook wat de deelne mers betreft: 28000 man liggen ge kampeerd. En met den dag van vandaag is de internationale sfeer van de Jam boree gekomen. Zooals Ton Koot het in de oflicieele KampkrantDe Jamboree-post» van vanmorgen ty peerde: »\Vat een wereld wordt het in Vogelenzang I Rondom vroolijk- heid, muziek, gejuich van binnen komende troepen. Polen kwam met volle muziek binnen, IJsland heeft zijn poort opgezet, Utrecht maakt 'n kleine Domtoren van niet minder dan zeventien meter hoogte, Tsjecho- Slowaken, Armeniërs, Syriërs,Grie ken, Japanners en Iraneezen knopen al interessante gesprekken aan met onze Hollandsche jongens en nemen een kijkje op het marktterrein, dat al een waar wereldplein wordt. Wat een wereld, en we zijn nog pas aan 't begin 1» Dat marktplein is wel het centrum van de Jamboree. Prachtig aange legd met winkelgalerijen in het rond, is het de samenkomstplaats van de jeugd van alle landen daar wordt gehandeld, daar wordt gepraat met woorden en gebaren in talen die men kent en talen die men niet kent, daar wordt bovenal »ge- changed.» Want »chango» (»ruilen») is zooals op elke Jamboree, ook hier'n manie geworden en een van de allergrootste attracties voor de jongens. Ruilen, alles wordt er geruild: nederland- sche insignes tegen buitenlandsche, postzegels, munten, kampvoorwer- pen, alles heeft ruilwaarde, onze hollandsche klompen vooral. Daar wordt van gefluisterd dat 't voortaan een vraag zal zijn, wie 't meeste klompen draagt: de Nederlanders of de Amerikanen Zaterdagmiddag. Juist zijn we thuis van de ofn cieele opening der Jamboree door H. M. de Koningin. En dit is overweldigend geweest. We wisten, hoeveel man op de Jamboree bijeen was, we wisten, dat er waren van allerhande nationali teiten, blanken, bruinen en zwarten maar nu hebben we.'n totaal indruk gekregen in 't défilé der deelnemende naties voor de eere tribune. Het is ondoenlijk in enkele korte notities als deze daarvan 'n verslag te geven. Ik neem als illustratie 'n willekeurige passage uit 't verslag van de Jamboree post«Klokslag twee gaat een schok door de massa verkenners en het publiek de koningin! De koninklijke auto rijdt het terrein op, stopt voor de eere- loge en Hare Majesteit stapt uit. Na begroet te zijn door Z.Exc. Ram- bonnet begroet Zij generaal Behrens en onderhoudt zich met Lord en Lady Baden Powell. Het Wilhelmus klinkt »800 Amerikanen openen dan de lange rij van naties, alle Amerika nen wuiven met hunne stars and stripes. Een verrassing vormt een groep Indianen met hoofdtooi. Armenië, België, China De Denen, met hun typische oude hoorns, wuiven met de hoeden in de hand. Egyptenaren met fez worden gevolgd door het Britsche Emperium. Hiervan opent Canada de rij, dan volgen het contingent forsche Australiërs, de Nieuw Zee landers, Zuid-Afrika, Iersche Vrij staat, New Foundland, enz. enz. en dan Engeland zelf met z'n duizenden en duizenden juichende kerels. Wat een massa Het hoera is minuten lang niet meer van de lucht. De Koningin buigt en buigt,glimlachend de Chief aan haar rechter en Lady Baden Powell aan Haar linkerzijde. En de Britten juichen en juichen Enthousiasme was er en wereld broederschap. Zondag, 1 Augustus. Dag van twee indrukwekkende plechtigheden voor de Kath. Ver kenners: de Pontificale H. Mis, op gedragen door Z. H. Exc. Mgr. Giobbe Pauselijke Nuntius, op het prachtige hiervoor beschikbaar gestelde terrein bij Teilingerbosch, waarbij we allen, van alle naties, tesamen de Grego riaansche Gezangen zongen en het werd 'n machtige uiting van de eenheid der Kath. Kerk en de Christus-Koning hulde in de St. Bavo te Haarlem met toespraak van Mgr. Huibers Nu is het avond en tijd voor de jongens om te gaan slapen. Allen maken het uitstekend. En het lampje voor de Lieve Vrouwe-kapel brandt den ganschen nacht, midden in het kamp. AALMOEZENIER. Geslaagd. Voor het te Breda gehouden exa men Hoofdacte slaagde o.m. de Eerw. Zuster Maria Allegonda in de wereld Mej. Tina Mahieu. Benoeming kapelaan. De Weleerw. Heer J. Verwiel, die onlangs de H. Priesterwijding ontving en in de kerk van St. Jan alhier zijn eerste plechtige H. Mist opdroeg is door Z. H. E. den bisschop van 's Bosch benoemd tot kapelaan te Zevenbergen- schenhoek. ,,'t IS DIKKE MIK". Natuurlijk is het dikke mik, hoe zou het ook anders kunnen worden dan dikke mik, wanneer de R.K. Jonge Middenstand zich ergens voorspant. Maar hoe dik die mik wel zijn zal daar kan men vooreerst nog geen slag naar slaan, daar zullen de bezoekers zich bij de opvoeringen in Sept. a.s. zelf van moeten overtuigen. Een ding is zeker, de mik zal respec tabele afmetingen hebben, zoo groot, dat geen enkele bakker er zijn krachten aan durfde wagen, zelfs de groot- broodfabrikanten konden hiertoe niet bereid gevonden worden. Maar de K.J.M.V. zal er, met behulp van eerste klas medewerking, een mik van maken, waarvan iedereen vol be wondering zal zijn en waarvoor de hakkers van verbazing zullen achter- wer-slaan. Komt dus allen, op 19, 26 of 27 Sept. j.s. dezen dikken mik bewonderen, een avond van humor en vermaak is ge waarborgd. UITSTAPJE. De Waalwijksche Vergunninghou ders zijn voornemens om Donderdag, 19 Augustus a.s. gezamenlijk een uit stapje te maken naar het bekende Ouwehands dierenpark te Rhenen. EEN RONDE VAN WAALWIJK? Naar wij vernemen bestaan er ern stige plannen om binnen korten tijd een ronde van Waalwijk te orga- niseeren. Bereids is van Ged. Staten goed keuring voor dezen wedstrijd ontvan gen, terwijl ook toestemming aan de N.W.U. gevraagd is. Het ligt in de bedoeling alleen ama teurs en nieuwelingen te laten starten, terwijl de route voorloopig is vastge steld door Grootestraat, Groensteeg, Winterdijk, Wagenstraat. EEN LANGSTRAATSCHE BILJARTBOND? Maandagavond vergaderden in het café van den heer A. v. Berkel alhier, de biljartverenigingen uit Waalwijk waarbij plannen besproken wer den om te komen tot oprichting van een Langstraatschen Biljartbond. In principe konden de aanwezigen zich allen met de totstandkoming van een dergelijken bond vereenigen, wes halve oj) 16 Aug. a.s. een nieuwe ver gadering is belegd in het café van den heer Frans v. Helvoirt, waar de biljartverenigingen zich door een af gevaardigde kunnen laten vertegen woordigen, en waar men dan met na dere plannen komen zal. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJDEN. Ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan van het kruisbooggezelschap „De Eendracht", gevestigd in het café van den heer L. Leijten alhier, werden Zaterdag en Zondag 1.1. groote natio nale schietwedstrijden gehouden. Tevens vierden de heeren A. de Graaff en J. v. d. Hoven hun dertig jarig jubileum, resp. als voorzitter en secretaris van bovengenoemde ver- eeniging. Er is door de deelnemende vereni ging met veel animo gestreden en beide dagen heerschte er onder de deelnemers een opgewekte stemming. De prijzen werden door de volgende verenigingen behaald Corpsprijs eerste zestallen. lste prijs De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 76 punten; 2e pr. Rozen- plant in het woud, Tilburg, 75 p.; 3e pr. Al doende leert men, Herpt, 74 p.; 4e pr. Vriendschap onder ons, Tilburg, 74 p.; 5e pr. Godfried van Bouillon, Vugt, 73 p.; 6e pr. Geen moed verloren Oss, 73 p.; 7e pr. De geest des tijds, Tilburg, 72 p.; 8e pr. Het vrije volk, Tilburg, 71 p. Corpsprijs tweede zestallen. lste prijs Al doende leert men, Herpt, 71 p.; 2e pr. De spruit wordt een boom, Tilburg, 68 p.; 3e pr. God fried van Bouillon, Vugt, 67 p. Personeele prijzen A. Ie prijs De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 82 p.; 2e pr. Rozenplant in het woud, Tilburg, 82 p.; 3e pr. Geest des tijds, Tilburg, 81 p. Personeele prijzen B. Ie prijs Vriendschap onder ons, Til burg, 79 p.; 2e pr. De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 79 p.; 3e pr. Het vrije volk, Tilburg, 79 p. Kam pioens prijzen 1 De rozenplant in het woud, Til burg, 52 p.; 2 Vriendschap onder ons, Tilburg, 50 p.; 3 De spruit wordt een boom, Oisterwijk, 50 p. Eerekruis: M. v. d. Boomgaard, 14 pnt. en H. Heikants, 14 pnt. beiden uit Oisterwijk. NAAR DE JAMBOREE. Hedenmorgen vertrok onder leiding van Akela Witlox en Baloe Snijders ook de welpenafdeeling van de „An- dreas-Zijlmansgroep", alhier naar de Jamboree. Zij zullen hedenmiddag met nog vijf duizend andere welpen demonstraties uitvoeren voor de Koninklijke Familie, terwijl zij tevens aan het défilé zullen deelnemen. De welpen zullen zich best verma ken. ONGEVAL. Tijdens de schietoefeningen van den B.V.L. achter café ,,'t Vosje" had Zondagmiddag een ongeval plaats. De heer C. de Jong wilde een kogel tje dat eenigszins los in den huls zat wat vaster hierin bevestigen om hel z.g. „ketsen" bij het afschieten te voorkomen. Hij sloeg daartoe met het patroon oj) een tafel waarop het plots met een knal uiteen vloog. De kogel ging den heer de Jong dwars door twee vingers der linker hand en verwondde nog een der do vinger. Verder werd gelukkig niemand gedeerd. Door Dr. Kolster werd de getrof fene verbonden. Een waarschuwing, ook voor ande re schutters, om met deze „onschul dige" K.S.O.-patronen niet te licht zinnig om te springen. EEN NIEUW BATA PROCES. Zooals wel algemeen bekend zal zijn heeft ..De Schoen", inzake de uitspraak van de Arrondissementsrechtbank te s-Gravenhage in de procedure Bata- De Schoen, hooger beroep aangetee- kend bij het Gerechtshof. Los van deze procedure zijn de Ne- derl. Bond v. Schoenmakers- patroons- en Schoenwinkeliers-vereenigingen en Frans Hessels, hoofdredacteur van het Vak- en Advertentieblad „De Schoen", opnieuw door de Bata gedagvaard, om op Vrijdag 6 Augustus 1937, bij pro cureur te verschijnen ter Openbare Terechtzitting van de Rechtbank te s-Gravenhage voor het publiceeren van artikelen in „De Schoen" van 13 en 20 Mei en 15 Juli 1937, waarin eischeresse (Bata) zich gekrenkt ge voeld, schade zou hebben geleden en in discrediet zou worden gebracht. Bata eischt thans een schadevergoe ding van 10000. voorts met gebod om het publiceeren van artikelen als onderhavige te staken, met veroordee ling tot een boete voor ieder der ge daagden van 100.voor iedere over treding van gemeld gebod. Het vakblad „De Schoen", teekent hier nog het volgende bij aan: „Ondanks dit nieuwe proces zullen wij blijven voortgaan het Bata-systeem, op zakelijke en gedocumenteerde wij ze, te bestrijden. Wij achten die bestrijding noodza kelijk. Wij meenen niet te mogen rusten en het lijdelijk te mogen aanzien, dat de schoenhandel en het schoenmakersbe drijf ten gronde gaan door een stelsel, dat, indien het voort blijft bestaan, zoo als dit nu het geval is, zeker het voren- vermeld gevolg zal hebben". Rijkspostspaarbank. Totaal inlagen Rijkspostspaarbank over Juli 1937: 81141.32 Terugbetalingen: 77065.40 Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 16951. Mgr. Dr. Alphons Ariëns. Door Prof. Dr. Gerard Brom, hoogleeraar aan de Keizer Karei Universiteit te Nijmegen zal de levensbeschrijving worden uitge geven van wijlen den grooten so cialen werker en apostel der drank bestrijding Mgr. Dr. Alphons Ariëns. Het lijvige boekdeel over Ariëns leven en werken zal in 1938 het licht zien. HOOIBROEI. Hedenmiddag om omstreeks 12 uur sloegen plotseling de vlammen uit een hooischelf, staande op het erf van den heer C„ aan de 2e Zeine, alhier. Door den gunstigen wind en het spoedige ingrijpen der brandweer, werd uitbreiding voorkomen. De brand is vermoedelijk ontstaan door hooibroei. De schade wordt niet door verzekering gedekt. Bij den zestigsten verjaardag van den heer J. H. Pimentel. Wij zouden willen vragen: wie kent hem niet, den jarigen «Joost» zooals zijn klanten hem noemen «Zijn klanten« zeggen wij, neen, laat ons liever zeggen «zijn vrien den«, want in de geheele branche heeft hij niets dan vrienden, die hem, de één met »Joost« de ander met »Pimentel« steeds blij begroeten bij zijne vele en regelmatige be zoeken die hij aan elk van hen brengt. Als 15-jarige jongen deed hij zijn eerste ervaringen op als reiziger in schoenen. Zijn eerste reis was naar Zaandam .en hij denkt nog steeds met genoegen aan de eerste suc cessen, die hij toen boekte bij de firma's Klaas de Vries, Tolk en van Schaik. Hiermede was ook zijn toe komst vastgelegd. Hij bleef bij het eens aangenomen vak en zijn sue ces groeide met de jaren. Na eerst als reiziger te hebben gewerkt in de schoenindustrie, o.a. voor de firma G. L. Smits te Don gen en de firma Wed. J. P van Bommel te Moergestel, werd de heer Pimentel op 12 April 1901 vertegenwoordiger voor de Soc. An. Tanneries de Stavelot, waarvan des tijds de heer H. A. S. Catella hoofd vertegenwoordiger was. Hiermede deed de heer Pimentel dus feitelijk zijn intrede in den lederhandel en is hierin thans reeds meer dan 36 jaar met succes werkzaam. De heer Pimentel zou niet de man der tra ditie zijn zooals wij hem kennen, indien hij ook in het zakenleven niet de oude gebruiken hoog hield en zoo kon het gebeuren, dat hij als waardig vertegenwoordiger dei oude garde, aanvankelijk zijn klan ten nog bezocht met den hooge.i hoed op. In Januari 1915 ging hij reizen voor de Handelmaatschappij M. L. Rosenberg te Amsterdam, waarvoor hij bleef werken tot 1 October 1922. In deze periode moest ook de heer Pimentel een offer brengen aan de meer moderne ge bruiken in het zakenleven en ver dween de tradilioneele hooge hoed van het tooneel. Sedert 1 October 1922 is de heer Pimentel reeds werkzaam voor de N. V. Amsterdamsche Leder-Mij de verkooporganisatie van de Kon. Ledei fabriek «Oisterwijk»,N.V bei den te Oisterwijk gevestigd. Bij de eerstgenoemde Maatschappij is de heer Pimentel procuratiehouder. De heer Pimentel heeft langen tijd in Amsterdam gewoond, doch daar hij het nut inzag van een nog geregelder contact met de bedrijven die hij moest bezoeken, besloot hij in 1916 zijn tenten in Tilburg op te slaan. Zijn werk werd hierdoor met nog meer succes bekroond en hij heeft dezen maatregel dan ook nooit betreurd. De oud-Amsterdam mer voelt zich in deze Brabantsche omgeving, zoowel in het zaken- als in het privé leven bizonder behaag lijk en hoopt er nog tal van jaren te mogen doorbrengen. Wij wenschen den heer Pimentel en dan spreken wij namens allen voor wie de heer Pimentel een vriend en een zeer gewaardeerd vriend is nog tal van jaren in goede gezondheid en onverminderde werk lust. Wij zijn er van overtuigd, dat het vertrouwen dat de heer Pimen tel steeds zoo ruimschoots genoten heeft en dat door hem niet alleen zeer gewaardeerd wordt, doch dat hij als een vorstelijke onderscheiding steeds hoog houdt, hem het genoe gen van den arbeid ook in de ko mende jaren zal verhoogen. UITVOERING. De tooneelclub van de R.K. Werk- liedenvereeniging „D.V.S.V. alhier, heeft in studie genomen het anti-oor logsspel in drie bedrijven en een pro loog, getiteld „Ondergang" en geschre ven door een Waalwijksch auteur. De opvoering ervan zal waarschijn lijk plaats vinden in October a.s. ZWEMWEDSTRIJDEN. Gisterenavond werden er aan het „Hoefsven" alhier, groote zwemwed strijden gehouden tusschen de Waal wijksche Zwem- en poloclub „Glau- kos" en „N.Z.C." uit Utrecht. Over het algemeen waren onze jon gens niet tegen de Utrechtenaren op gewassen, alhoewel er toch van mooie sport te genieten viel. Zaterdag a.s. zullen wij de volledige uitslagen meedeelen. DIEFSTAL. Den laatsten tijd was het den fruit handelaar J. v. 1. herhaaldelijk opge vallen, dat er fruit op spoorlooze wijze verdween. Ook in een leegstaand winkelpand aan de Grootestraat werd diefstal ge constateerd van een looden pomp en een grooten ingemetselden koperen waschketel. De politie heefl nu de hand kunnen leggen op een viertal jeugdige per sonen van 1214 jaar, die bekenden de diefstallen op aansporing van een ouderen jongen gepleegd te hebben. Zij zeiden de gestolen voorwerpen verkocht te hebben aan den oud-ijzer- handelaar J. v. E. alhier. Proces verbaal is opgemaakt. INLEVERING RIJKSGOEDEREN. Overgang naar de aanvullings-reserve. Behoudens onvoorziene omstandig heden zullen op 1 October 1937 naar de aanvullingsreserve overgaan: a. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lichting 1922, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd: b. de gewone dienstplichtigen der landmacht van andere lichtingen, die met de lichting 1922 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen. die reeds eerder naar de aan vullingsreserve zijn overgegaan. De tot de aanvullingsreserve behoo rende dienstplichtigen zullen in geval van mobilisatie eerst behoeven op te komen, wanneer zij daartoe bij afzon derlijke openbare of persoonlijke ken nisgeving worden opgeroepen. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoemden da tum naar bedoelde reserve overgaan zullen met uitzondering van schoe nen en haarkam in de tweede helft van September of in October 1937 moe ten worden ingeleverd. Blijkt bij de in levering. dat er goederen ontbreken of dat deze niet in d envereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraf fing bloot. De ingeleverde zakboekjes worden, na wijziging of vernieuwing bij het korps, weder aan de dienstplichtigen verstrekt. Nader zal aan belanghebbenden worden bekend gemaakt wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. Het Festival. Zondag na de Hoogmis kwam het Festival comilé onder presidium van Toon Smits in café Th. Elshout in vergadering hijeen. Besloten werd eenige comité's te benoemen voor snelle en accurate afwikkeling der diverse zaken Een eere comité zal worden be noemd en met het aanzoeken der leden daarvoor werd de volgende commissie benoemd A. Priem, G Vissers, P. Jansen, Marie Elshout, P. Elshout Sr., M. Klerks. Voor de redactie voor de feest gids werden de volgende heeren aangewezen A. Priem, A. Oobens, P. Elshout, G. Mimpen en Toon Smits. Het feestterrein ligt achter café A. van der Geld en voor hel in orde brengen daarvan en regeling werden aangewezen de heeren H. Velthuizen, A. v. d. Geld, P. v. d. Ven, W. Luijben, G. Elshout, Th. Koks. De avondconcerten op Zaterdag en Zondag zullen schitterend worden en de regeling daarvoor werd op gedragen aande herren,!3. Elshout Sr. Jan Merkx, Nico Merkx, A. Priem en A. Hooijmaaier. Keukenprincessen Voor het gehouden examen koken van de Kookcursus, welke alhier gegeven werd door de Eerw Zusters J. M. J. slaagden de dames A. de Gouw, Berta van Delft, Fien de Gouw, Berta de Gouw, en Gerda Pulles allen uit Drunen; Nelly Hornman, Cor. Blankers, Dina van der Geld, Cic. Merkx, Jana v. d. Brand, Marie Houet en Marie de Bont. allen uit Nieuwkuijk. De Vakschool. Alvorens de leerlingen der Vak school voor Schoenmakers alhier met vacantie gingen, hebben deze de door hun vervaardigde werk stukken voor moeten leggen aan de Nijverheidscommissie welke laatste Vrijdagavond bijeen kwam voor dit doel. Naar wij vernemen is de com missie voornemens de vorderingen van de leerlingen van het le,2e en 3e leerjaar in een rapport vast te leggen en dit den Hoofd Inspecteur van 't Nijverheidsonderwijs te doen toekomen. Verschillende leerlingen van het derde leerjaar verlaten de school met'n alleszins bevredigend diploma waardoor wederom plaatsen zijn vrijgakomen voor nieuwe leerlingen voor het le leerjaar op te nemen. Ook die jongens welke nog geen 14 jaar oud zijn doch met goed ge volg de klassen der L. S. hebben doorloopen kunnen voor Vak onderwijs in aanmerking komen en \sorden geplaatst. De ouders mogen het wel eens bedenken, dat genoten vakonderwijs den jongens hun geheele verder leven van grooten dienst is. Succes. Voor het te Utrecht gehouden examen van de Ver. ter veredeling van het ambacht voor «gezel» schilderen slaagden de heeren P. v. Sambeek, Drunen J. v. d. Biezen te Nuland; A. Sonsbeek te Kessel en P. van Loon te Oss. Zij genoten hun opleiding bij onze oud-dorpsgenoot Jo v. Sambeek, wettelijk bevoegd Leeraar te 's Bosch. De Eerw. Zusters J M.J. 50 jaar in Drunen. In November a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zusters voor J. M.J. uit 's Bosch zich in Drunen vestigden en de zorgen op zich namen van 't onderwijs der meisjes. Aanbestedingen. Onder architectuur van den heer N. J. de Bont te Nieuwkuijk werd voor rekening van J. v. Schijn del te Nieuwkuijk aanbesteed het bou wen van een woonhuis. Ingeschreven werd als volgt: B 3631,- 3680- 3722, 4000.— 4050- 4100- A M. v. Moon, Drunen f 3656.— H. de Wit, Drunen 3700,- Bergdijk, Nieuwkuijk 3758,— Merks, Drunen 4054 de Bont, Nieuwkuijk 4075,— j. Blankers, Nieuwkuijk 4121,— Kramer, Genderen 4095.— Kramer, Heusden 4160, Gunning volgens bestek. Prijsuitdeeling. Door den Z.E.H. Pastoor Goos- sens werden de prijsuitdeeling ver richt voor de leerlingen (ter mris- jesschool in de groote zaal der meisjes-coi gregatie. 't Voltallige personeel was daarbij aanwezig en de leerlingen zorgden voor een goede afwisseling. De gouden, blauwe en zwarte kaart met aardige verrassingen wa ren de bewijzen van al of nie! he toonde ijver en gedrag in 'l afge loopen jaar. „D.W.V.". Hedenavond (Woensdag) houdt de watersportver. «D.W.V een al- gemeene vergadering in café van Keulen in «de Steegerf«. R.K. V V Sporters. De R.K.vv. »Sporlers« houdt Maandag 9 Aug. a.s. haar algemcene jaarvergadering in haar clublokaal café Rogaerts. Wie wordt de caféhouder? Wij vernemen, dat het nieuw ge bouwde clublokaal niet door Spor ters zelf geëxploiteerd zal worden, doch alle caféhouders in Drunen e.a. in de gelegenheid worden ge steld voor deze exploitatie in te schrijven. ELSHOUT. B.B A.-vrachtwagen over de kop. Ten gevolge van te snel rijden vloog de vrachtwagen van de B.B A. bestuurd door Karei Erkeland uit Tilburg uit de bocht even huiten Elshout. Een telefoonpaal werd geramd, waai na de wagen aan de andere kant van den weg in een drooge sloot terecht kwam. De chauffeur kon zich nog be- vrijden uit de vernielde wagen, die na revisie wederom voor de eerste maal in dienst was. E. begaf zich naar II Klijn.doch zakte daar ineen. Dr. Akkeimans verleende eerste hulp, waarna E. per ziekenauto naar Tilburg werd vervoerd. Hij had een hersenschudding op- geloopen en enkele iihben gebroken. In de loop van den avond werd de vernielde vrachtwagen opgesleept Het knechtje Muskens uit Kaats heuvel is mei de schrik en een schaafwond vrijgekomen. R.K. Jeugddag te Drunen De R.K. Jeugdbeweging vierde Zondag hoogtij. De dag werd begonnen met een algemeenc H (.ommunie van de leden der mannelijke R.K. Jeugd organisaties te Drunen order de H. Mis van half 7, die werd opge dragen door den Wel Eerw. Heer

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5