Dagmeisje MuTtE KOOP VAN DE Fa. F. W. VAN LIEMPT. Wij wilden hebben rood van de volwassen vrucht. VAN LIEMPT's ROOD is PRIMA ROOD. INGEZONDEN STUKKEN. KUNST EN LETTEREN, BINNENLAND. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. SPORT Gemengd Nieuws. Gevraagd Wij hebben niet medegedaan aan den wedloop om zoo spoedig mogelijk Nieuw Rood in den handel te brengen. In verband met onze groote omzetten was onze Distillateur gaarne bereid voor onze firma het Rood extra te laten trekken van de voir ij pe zwarte bessen» kapelaan Vogels. Na de H. Mis zaten de Jonge Wacht groepen en de leden der R. K. Gymnastiekvereniging »St. Herman Joseph« aan bij het ge zamenlijk ontbijt in de groote zaal der Jongenscongregatie alhier. 't Was een welvoorziene tafel, verzorgd door de Eerw. Broeders van 't Franciscusgesticht, die alle eer werd aangedaan. Kapelaan Vogels sprak de ruim 150 aan- zittenden toe. De rondgang. Vooraf gegaan door de harmonie der Jongens Congregatie onder leiding van den heer H. Brok trokken de gymnastiekvereniging onder leiding van den heer Kuijs uit Waalwijk en de Jonge Wacht- groepen onder geleide van hun leiders en hoofdleider Jan Dekkers 't Weer werkte prachtig mee en de gymnasten in hun frissche witte pakjes met daarachter de Jonge Wacht in hun groen en geel costuum en daarbij de enorme belangstelling van Drunensch in woners, vormden een mooie propa ganda voor het R.K Jeugdwerk in Drunen. De route liep vanaf 't Patronaat naar Drunensche dijk en Remise, terwijl om 3 uur in de parochiekerk 't Plechtig H. Lof werd bijgewoond. De opening en inzegening van 't gebouw had plaats om 5 uur. Er was groote belangstelling van de zijde der autoriteiten en ouders. Kapelaan Vogels riep daar namens den Z.E. H. Pastoor de aanwezigen e^n hartelijk welkom toe. Hij achtte het een groote eer dit te mogen doen. Deze aanwezigheid bewees de belangstelling voor dit gebeuren. Hij is dankbaar voor deze belang stelling en hoopt dezesteeds levendig zal blijven. Moge met Gods milden zegen, datgene in vervulling gaan wat verwacht wordt. Pasloor Goossens de groote stuwkracht en harde werker voor 't R.K. Jeugdwerk te Drunen sprak daarna. Spreker zeide, dat dit gebouw tot stand is kunnen komen dooi de groote werkzaamheid en voort varendheid van 't Kerkbestuur van St. Lambertus, dat begreep hoe de jeugd van Drunen in moderne Katholieke geest dient te worden opgevoed om later als bruikbare Katholieken in 't leven te staan. 't Gebouw zal op de eerste plaats na de vacantie dienst gaan doen als schoollokaal voor 't geven van 't vak gymnastiek. Op de tweede plaats zal 't een waardig tehuis zijn voor de R.K. Gymnastiekvereniging, die 't ver gebracht heeftin de jaren van baar bestaan wat de door haar behaalde successen bewijzen. Spreker vraagt de medewerking der ouders. Wij moeten streng zijn en wanneer eens een jongen naar huis wordt gestuurd is dit omdat hij ongehoorzaam is. Spreker brengt hulde aan den architect den heer Baaijens uit Heusden, die met betrekkelijk weinig middelen deze mooie zaal heeft kunnen doen verrijzen in samenwerking met de bouwmeester Schapendonk en de Wit. Hij dankt 't Kerkbestuur voor hun finantieelen steun in deze. De inzegening werd verricht door den Z.E. H. Pastoor, terwijl door de aan wezigen staande 'I Veni Creator werd ge zongen. Door Kapelaan Vogels werd het vaandel ingewijd, waarvan 't ont werp is gemaakt door Pastoor Wiliems uit Elshout en dat ver vaardigd is geworden door mej. Jo van Vugt alhier. Beiden hebben eer van hun werk. Burgemeester Mr. Rv. d. Heijden is het een groot genoegen zijn getukwenschen te mogen aanbieden bij 't ingebruiknemen van dit ge bouw. Pastoor Goossens steekt 't Kerk bestuur de pluim op den hoed voor zijn voortvarendheid in deze, maar de groote stuwkracht is ongetwijfeld Pastoor Goossens zelf geweest. Daarmede wordt niet alleen zorg gedragen voor Geest en Verstand maar ook voor 't lichaam. Het mag zeker een unicum genoemd worden, dat in een ge meente als Drunen thans reeds gymnastiek als leervak wordt gesteld voor de L.S. De tijdsomstandigheden zijn zoo, dat ook de gemeente de hand op de beurs moet houden en toch kwam dit gebouw tot stand. Met de beste wenschen en de hoop dat Gods rijksten zegen op dit jeugdwerk mag rusten besluit spreker zijn sympathieke rede. De heer Jehoel als voorzitter van de Gymnastiek sprak vervolgens een woord van dank en bood zijn wederkeerige gelukwenschen aan namens de vereeniging. Op de puinhoopen der oude loods is dit prachtig nieuw gebouw ontstaan en wijst daar naast op 't spreekwoord »\Vie de jeugd heeft, beeft de toekomst«. En dit zal uit komen in Drunen. Hij dankt den Z.E. IJ. Pastoor voor 't door hem geschonken vaandel en den ontwerper. Spr. hoopt, dat vooral door innige samenwerking met de Geestelijke Overheid, datgene bereikt kan wor den wat verwacht wordt. Vervolgens werden door de gym nastiek en de Jonge Wacht afwis selend demonstraties en zang en voordracht gegeven. Wie er waren. Behalve talrijke ouders en de Jonge Wacht groepen uitNieuwkuijk en Heusden en hunne leiders merk ton wij op Pastoor Wiliems uit Elshout en de W.E. Hr. kapelaan uit Elshout, Em. Pastoor Schelle- kens, den W.E. Hr. Hoevenaars, kapelaan Maas uitHeusden,kapelaan Schakenraad uit Nieuwkuyk, het convent der Eerw. Broeders en Broeder Overste Stanislaus, Burge meester Mr. R. v. d. Heijden en echtgenoote, Notaris Schreurs en echtgenoote, Gemeen te-secretaris Yeltman en echtgenoote, 't Bestuur der Jongens Congregatie, het Kerk bestuur der parochie St. Lambertus, architect H. Baaijens uit Heusden, de oud bestuursleden en oprichters der gymnasiiek-ver; eniging en vele andere notabelen uit Drunen en omgeving. Naast de vele gelukwenschen sierden ook verschillende aange boden bloemstukken de nieuwe zaal. Het avond-concert. Als waardig slot van deze in alle opzichten geslaagden Jeugddag werd door de harmonie der Jongens Congregatie een schitterend avond concert gegeven onder leiding van den heer H. Brok. Constantia gaat feesten. In de Zondagavond onder presi dium van Jan Veltman gehouden algemeene vergadering van de hand boogschutterij »Constantia« geves tigd in café Th. Elshout werd be sloten met een zestal deel te nemen aan het groot Nationaal concours van den Oranjebond hetwelk te Helvoirt zal worden gehouden rn tevens aan het concours uitgeschre ven door den Bond van handboog schutterijen «Gezellig Samenzijn« hetwelk te Herpt zal worden ge houden Besloten werd de viering van het 66 jarig bestaansfeest der vereeniging op grootsche wijze te vieren en wel op Zaterdag 4 Septembers a.s. en hieraan een groote prijsverschieting te verbinden. Tevens zal alsdan de huldiging plaats hebben van 3 jubilarissen der vereeniging wegens hun40jarig lidmaatschap en wel van deleden M. Elshout, A. van Delft en Th. Elshout. »Constantia« heeft voor dit feest grootsche plannen. Openbare vergadering van den raad der gemeente, op Vrijdag 6 Aug. 1937, des namiddags 8 uur in het ge meentehuis. Te behandelen zaken: 1." Mededeeling proces-verbaal van kasopname over het 3e kwartaal 1937. 2. Aanbieding Gemeenterekening en Bedrijfsrekeningen dienst 1936. 3. Benoeming van een commissie tot onderzoek der rekening dienst '36 en tevens tot onderzoek der be grooting dienst 1938. 4. Wijziging van de begrooting der Stedelijke Godshuizen dienst 1936. 5. Ingekomen stukken. 6. Reclames. v Gecompliceerd ongeval. - Tijdens het overhevelen van kokende azijn, kreeg de arbeider B. V. uit deze ge meente, werkzaam aan de uienfabriek van de firma Spijer-Brothers alhier, een hoeveelheid kokend water in zijn mond met zulk een ernstig gevolg, dat over brenging naar het St. Agnesgesticht noodzakelijk was. Een broer van den getroffene die enkele uren later bij hem een bezoek bracht en daarna zich per fiets naar huis begaf, werd tijdens het fietsen plotseling onwel, waardoor hij kwam te vallen en een gapende hoofd wonde opliep. Dokter Jaspers verleen de ook hier de eerste geneeskundige hulp. - Broedmachine in beslag genomen. Door de crisiscontroledienst werd bij Geurs aan de Centraleweg alhier een broedmachine met een capaciteit van 350^kuikens in beslag genomen. Prachtig succes. Op de gehouden gewestelijke schietwedstrijden van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm te Made op Zaterdag j.l. behaalde de af- deeling Geertruidenberg-Raamsdonks- veer met 458 punten den eersten prijs, zijnde een verguld zilveren medaille. Dit is reeds de 4e maal achter elkaar dat deze afdeeling op de gewestelijke schietwedstrijden een le prijs verwierf. Bovendien behaalde de afdeeling on geveer 34 der personeele prijzen. Een fraaie prestatie, waaraan menige afdeeling van den B.V.L. een goed voorl^eeld kan nemen. De uiencampagne aan de groen- tenzouterij van de firma Spijer-Brothers alhier is dit jaar niet zoo druk als an dere jaren. De aanvoer van uien is minder terwijl ook het aantal uien- schoonmakers minder is dan vorige jaren. Ook de campagne zal vanwege de slechte teelt een tweetal weken minder duren. Zondag 10 October a.s. zal het 35 jaar geleden zijn, dat de muziekver- eeniging de Fanfare der H. Familie" door wijlen Deken Bijnen werd opge richt. 1®, De Eerw. Zuster Albertine hoopt op 8 September a.s. haar gouden kloos- terfeest te vieren. Alsdan zal zij ruim 40 jaren aan de school der Eerw. Zus ters alhier, werkzaam zijn. Dit jubileum zal feestelijk herdacht worden. Een Uitstapje! Maandag maakten de jongens van het knapenkoor alhier, onder leiding van den heer J. Tuerlings een uitstapje naar Rotterdam. De knapen, die reeds lang in spanning waren over deze be looning voor hun geregelde repetitie's en uitvoeringen, vertrokken met 36 personen om half 8 met een B.B.A.-bus over Tilburg Breda naar de groote Moerdijkbrug. Onderweg was het een drukte van padvinders en verkenners, die in groote en kleine groepen met fiets en bus opgingen om iets van de wereldjamboree te gaan zien. Bij de Moerdijkbrug werd even halt gehouden om eenige filmopnamen te maken van dit machtige wonder van technipk. Een enorme drukte maakten de jongens mede in Dordrecht, waar niet minder dan 150 auto's en bussen en file ston den om te worden overgezet. In de Maasstad werd even gerust en een bo terhammetje gegeten, waarna een be zoek werd gebracht aan het postkan toor, de dierentuin en de bijenkorf. Met de Spido werd een haventocht gemaakt en een bezoek gebracht aan de Waalhaven, waar de aankomst en het vertrek van twee D.C. II vliegtuigen, ,.de Haan" en ,,de Edelvalk", werd meegemaakt. Onder keurige leiding werden de jongens in weinig tijd met veel nieuws uit de vliegwereld op de hoogte gebracht, de Waalhaventen toonstelling en de hangars bezocht, waarna met de Spido werd teruggeva ren langs groote en kleine aanlegplaat sen, waar onder meer de machtige Sta tendam van de Holland-Amerika-lijn voor anker lag. In een cafetaria op nieuw verfrischt en gesterkt werd om 8 uur de terugtocht in opgewekte stem ming aanvaard. Burgerwacht. Met veel succes nam de Burgerwacht Kaatsheuvel Zondag deel aan de kring wedstrijd voor den kring Oisterwijk te Moergestel gehouden. Kaatsheuvel be haalde met zijn vijftal in totaal 258 pun ten n.l. G. v. d. Hoven 54, Chr. Voogd 54, Fr. Kolsteren 51, P. v. Nieuwstadt 51 en S. Pepping 48 pnt., waarmede de 5de korpsprijs gewonnen werd. De heeren G. v. d. Hoven, C. Voogd en Fr. Kolsteren en P. P. v. Nieuwstadt verwierven bovendien een personeele prijs, terwijl de heer Voogd op de vrije baan met 35 pnt. in drie schoten nog een prijs won. ST. JOACHIMSMOER. Woensdagmorgen stierf bij den land bouwer K. alhier, een koe, die sedert enkele dagen lijdende was aan een long ziekte. In de loop van den dag is het cadaver door den destructor van den N.G.B. opgehaald en elders getranspor teerd. De verfwerken aan de Openbare Lagere School alhier, zijn bij inschrijving gegund aan de Wed. J. Mols, Loonopzand. Een bijzondere drukte heerscht 1.1. Zondag in onze parochie, wat zijn oor zaak vond in de vereering van de H. Anna. Evenals alle jaren en bij gele genheid van haar feestdag, was een Pater van de orde der Carmelieten ge komen, die de vele opgekomen pelgrims in een feestpredicatie sprak over de bij zondere vereering van deze groote Hei lige. Vanaf de eerste H. Mis te 7 uur tot des namiddags 6 uur was het een voortdurend af- en aantrekken van bedevaartgangers, die uit de omgeving kwamen aangestroomd. Maandagavond j.l. had in café Th. van der Geld een vergadering plaats ter bespreking der mogelijkheid van oprichting eener hengelsportver- eeniging. Er is in onze geméente voor deze tak van sport nogal animo, zoo dat na enkele besprekingen al direct een club werd daargesteld onder den naam van „Visschers Geduld". Staande de vergadering traden reeds een 15-tal leden tot de club toe. Het voorloopig gekozen bestuur bestaat uit de heeren W. van der Leede, G. Musters, J. van Loon, Th. van der Geld en C. Cop- pens. Er zal nu getracht worden een geschikt vischwater te vinden. In café de Bont had onder lan delijk georganiseerde aannemers de aanbesteding plaats voor het bouwen eener boerderij voor rekening van den heer A. van Schijndel, onder architec tuur van den heer Nic. de Bont. Er werd als volgt ingeschreven: A. P. Kramer, Heusden 4160 J. Blankers, Nieuwkuijk 4124 P. A. Kramer, Genderen 4095 J. de Bont, Nieuwkuijk 4075 G. Merkx, Drunen 4054 G. v. Bergeijk, Wijk 3758 Gebr. v. Wijk, Drunen 3700 M. v. Loon, Drunen 3656 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. y SPRANG. Bij de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders bedraagt het aantal leden dat werkloos is momen teel: 66 geheel en 47 gedeeltelijk, totaal 113, waarvan 16 in de gemeen telijke steunregeling zijn opgenomen. De heer H. Hooijmaijer, vroeger onderwijzer aan de Chr. School alhier, thans te Den Haag, is met ingang van September a.s. benoemd tot hoofd van een te openen Chr. school te Rotterdam (Bergpolder.) (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Het doet weldadig aan, dat de actie inzake de weggeldbelasting voor fietsen, in deze provincie zich verspreidt als een fakkel die brandt. Gemakkelijk zal opheffing wel niet gaan. Het is nu eenmaal zoo, dat als aan de hand van gemeenschappelijk beleden beginselen uit confessioneele overwegingen, de met macht be- kleede overheid, door hun geestelijk kroost verzocht werd. nu ook eens daadwerkelijk nieuwe wijn te schenken, endit dan gepaard moest gaan met het brengen van een finan cieel offer, het geestelijk vaderschap met beide handen krampachtig vasthield aan het oude wijnvat met de motiveering »De oude is beter.» Met belangstelling mag de ont wikkeling van dit brandende vraag stuk gevolgd worden. Uit principi- eele overwegingen koester ik daarbij de innige hoop, waar het gaat om het daadwerkelijk dooi trekken van richtlijnen, dit m. i. separatieve, meedoogenlooze belastingsysteem, dat speciaal op hoofden van kinder rijk gezinnen lasten legt, die zwaar en kwalijk zijn om te dragen, en dat niettegenstaande ter bevoegder plaatse nog wel hardnekkige ver dedigers zal vinden, in deze kamp in de kracht van het christelijk beginsel en de weg van sociale ge rechtigheid 't onderspit zal moeten delven, U Mijnh. de Redacteur dank voor de opname, Hoogachtend X. Helene Cals t Ook voor Waalwijk geen onbekende. Zaterdag is te Rimini (Italië), waar zij tot het ondergaan van een rust kuur met vacantie vertoefde, in den leeftijd van 36 jaar overleden, de bekende Nederlandsche zangeres Helene Treep Cals. Helene Cals is te Amsterdam ge boren. Zij genoot haar opleiding aan het Conservatorium aldaar. De zangeres was zeer populair als soliste bij de A.V.R.O. en trad ook in het buitenland, laatstelijk in Duitschland als opera-zangeres op. Zij was hoofdleerares voor solo. zang aan het conservatorium te Utrecht. Ook in Waalwijk heeft men een paar maal deze begaafde zangeres kunnen hooren en bewonderen op concerten van «Oefening en Ver maak» in Musis Sacrum. dagavond een wedstrijd voor de Waal- wijksche Jeugdcompetitie tegen de Ju nioren van Blauw-Wit te Waalwijk en wist deze match met niet minder dan 11 1 te winnen. De S.D.O.-junioren eindigden met dezen wedstrijd de com petitie en bezetten de tweede plaats op de ranglijst. Donderdagavond wordt op het S.D.O.-terrein een competitiewedstrijd voor den Brab. Voetbalbond gespeeld tusschen het tweede en derde elftal van S.D.O., die beide in de 2e afd. B.V.B. voor de competitie zijn ingedeeld. Dit beloofd een interessante wedstrijd te worden. WAALWIJK. DUIVENSPORT. Stedelijk concours vanuit Dax. Los Vrijdag 1 uur. Eerste duif Zondag 0.35 voorin. Laatste duif Dinsdag 5.45 voorin. A. J. van Hilst 1 3, C. Witlox 2, J. Kipping 4, .1. Schoemans 5 0, Adr. Ver hoeven 7, K. Broumels <S, Th. Duijvekam 9, eerste overduif J. van Dungen. SPRANG. S. D. O. Het Junioren-elftal speelde j.l. Dins- W AALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15— 6.36 uur Adspiranten 1, van 6.30— 0.45 uur Adspiranten III en van 7.36—16 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. «De Eendracht«. Vrijdagavond van 8 tot 10 uur inkorven duiven voor wedvlucht Neufvilles 149 K.M. «YV.C.B. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Neufvilles. Vrijdag Luxor Bioscoop «De Zeebonk«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, «China Clipper» De nieuwe leger-organlsatie. Wij vernemen dat het leger— contingent van 1938 belangrijk hooger zal zijn dan het tot heden normale van 19.566 man, in de wet op den dienstplicht genoemd. Zij, die van de commissaris der Koningin bereids de mededeeling hadden gekregen, dat zij wegens broederdienst voor goed waren vrij gesteld van den militairen dienst, hebben thans bericht ontvangen, dat de vrijstelling hun aangekondigd wegens broeüerdienst geacht wordt, slechts voorloopig te zijn verleend. »Of», zoo luidt verder de Kennis geving van bestemming en inlijving «deze vrijstelling later zal moeten worden ingetrokken, dan wel of zij zal overgaan in een vrijstelling voorgoed, zal afhangen van een beslissing, welke genomen zal wor- den, nadat een te wachten nadere wet zal zijn tot stand gekomen. Indien de vrijstelling wordt inge trokken, zal u o.a voor eerste oefening moeten opkomen.» Deze toevoeging aan genoemde kennisgeving duidt er op. dat bij deze nadere wet de voorloopige vrij stelling inderdaad zal worden inge trokken. Anders ware de nadere wet ook wel totaal overbodig. De ramp van de Flamingo. Brand ontstaan in de cabine. Meende men aanvankelijk dat de ramp van de Flamingo ontstaan was door een motorstoring, nu is wel zoo goed als zeker komen vast te te staan, dat er niets aan de motoren gehaperd heeft even voor dat het ontzettende ongeluk zich binnen enkele minuten voltrok. Volgens de Belgische deskundigen heeft het onderzoek der motoren thans reeds uitgewezen, dat deze perfect in orde zijn geweest. Maar wat kan er dan wel gebeurd zijn Een volledig antwoord hierop kan men daarop ook nu nog niet geven, doch met groote zekerheid weet men thans, dat er in de cabine on verwacht en zeer plotseling een hevige brand is ontstaan, die zich met een ontzaglijke snelheid door het geheele vliegtuig heeft voort geplant, een brand, die achterin het betrekkelijk kleine compartiment moet zijn uitgebroken en dien de leden der bemanning nog hebben probeeren te blusschen Maar de vlammen moeten met zulk een hevigheid om zich heen hebben gegrepen, dat er niets meer le blusschen, niets meer te redden viel. Marktberichten Drunen. Rlocveiling. Siiijboonen 8.30 Dubbele boonen J 6,20 Koode bessen 9.70 Fram bozen 13.40 Komkommers 1.50. Boerderij afgebrand. Vannacht hall een is vermoedelijk door hooibroei brand ontstaan in de boerderij van den heer S. J. Wes- tensteyn aan den Woudschenuijk te Leimuiden. De bewoners wisten zich te redden. De boerderrij is af. gebrand. De brandspuit van Lei muiden weigerde dienst te doen. Kinderen te Roosendaal in kokend water gevallen. In het gezin van L., aan de Gel- denbondstraat te Roozendaal, is gistermiddag een twee-en-een-half- jarig jongetje, in een onbewaakt oogenblik, in een waschkuip met kokend water gevallen. Met brand wonden overdekt is het kind door Dr. Konings naar het Ziekenhuis Charitas overgenracht, waar het ventje na eenige uren is overleden. Een ander kindje, het twee»en»een halfjarig dochtertje van de fam. S. wonende aan de Wouwsche baan alhier, had het ongeluk in een teil met kokend zeepsop te vallen met het gevolg, dat het kind ernsige brandwonden opliep. In zorgwekken de toestand is dit meisje door dok ter Hellemans naar Charitas ver- voerd, waar zij ter verpleging moest worden opgenomen, Verduistering van f. 2500. Maandagavond heeft zich bij de Haarlemsche politie een 29-jarige reiziger uit Hillegom gemeld, die mededeelde, dat hij ten nadeele van 'n firma te Lisse, f2500 heeft verduis terd Hij heeft het bedrag geïnd en voor zich zelf gebruikt. De man is aan de politie van Lisse overge geven. GEBOREN HANS Zoon van L. v. ROOSMALEN en A. v. ROOSMALEN-BRUNS. Waalwijk, 3 Aug. '37. 58004 of voor dag en nacht. ANT. BERGMANS Schoenhandel Grootestraat 153. van een mooi Heerenhuis te Waalwijk, bewoond geweest door den Heer MORTIER aan de Haven. Pannen, waalsteenen, plan ken, opleggers, ribhout, mar meren schoorsteenmantels, ramen en deuren, closetpotten, tegels, te veel om op te noemen, op het werk bij den slooper NIC. DE WIT. NIEUW ROOD

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6