PARIJS BOEKBESPREKING. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. AGENDA'S. ADVERTENTIEN DUSSEN. HEUSDEN. RAAMSDONK. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Marktberichten, Paulina Verhoeven Dinsdag naar da Jamboree. Woensdag naar den Haag en Scheveningen. Donderdag naar Antwerpen. Op 16, 17, 18, 19 Augustus Brief uit Vogelenzang» R D rc rc rc 'r< fr o.: ?e vc e ii< /e 1e 3e f If I re b( lit bl hi b f h ri f mise verkochi zijn aan een of an dere groot.industrie, blijken alle slechts te berusten op dingen die men gaarne verwezenlijkt zou zien. Zoo ver wij kunnen nagaan, is de tramremise nog niet verkocht. Na 't beëindigen der werkzaam heden op den Provincialen weg alhier,geraakte een derStoomwalsen te ver in den kant van den weg, waardoor het voorste gedeelte in 't riviertje »De Dusse« terecht kwam. Met een tweetal vrachtwagens werd getracht 't gevaarte weer op den weg te krijgen, hetgeen even wel niet gelukte. Eerst nadat 't be— noodigde materiaal uit Dussen was gearriveerd kon de zware kolos weer op 't droge worden gebracht. De materiale schade was gering. Donderdagmiddag werd het dochtertje van dhr. Verhoeven, bij 't oversteken van den weg voor haar woning, door 'n passeerenden auto van de firma Schouten uit Giessen gegrepen, waardoor de kleine onder een der wielen terecht kwam. Zwaar gewond aan hoofd en voetje werd de kleine door de toegesnelde moeder de woning binnengedragen. De chauffeur der vrachtauto waarschuwde onmiddellijk dr. van Vuuren alsmede de politie, welke laatste na te zijn gearriveerd proces verbaal opmaakte. Dr. van Vuuren oordeelde ten spoedigste overbrenging naar het Ziekenhuis te's Bosch noodzakelijk. Als tragische bizonderheid kun nen wij nog melden dat dit het tweede ongeluk is dat een dei- kinderen van de familie Verhoeven- Meijers alhier in een week tijd overkomt. Een ander dochtertje viel Maandag van de zolder en brak 't sleutelbeen, zooals wij reeds Woensdag j.l. hebben gemeld. Aan liet postkantoor alhier, en de daarónder ressorteerende huippostkan- toien werd gedurende de maand Juli ingelegd 26882.49 en terugbetaald 23263.80. Het laatste door liet kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 11863. RAAMSDONKSVEER. Als een loopend vuurtje verspreidde zich Woensdagmiddag op het Veer het gerucht, dat onze algemeen geachte ka pelaan den WelEerw. Heer A. van dei- Vaart door Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, benoemd was tot kapelaan te Tilburg, Parochie Gasthuisstraat, Goirke. Negen jaar is kapelaan van der Vaart in onze parochie werkzaam geweest. In dien tijd heeft WelEerw. zich doen kennen als een priester, die met veel ijver en toewijding de geestelijke belangen van de Veersche katholieken behartigde. WelEerw." wist zich bij eenieder bemind te maken door zijn vriendelijk karakter. Het spreekt vanzelf dat de parochi anen WelEerw. noode zien vertrekken. Onze beste wenschen vergezellen Wel Eerw. naar zijn nieuwe plaats. Tot kapelaan alhier, in de plaats van den WelEerw. Heer A. van der Vaart, is benoemd de WelEerw. Heer N. Bynen, die voorheen kapelaan was te Hilvaren- beek. RAAMSDONKSVEER. Zondag treedl om half tien in de Veersche en om half drie in de Dorpsche Kerk op de Eerw. Heer Bruckland van Rosmalen. Gedurende juli passeerden 1674 vaartuigen met een totaal-inhoud van 218609 ton de Rolbrug over de Donge alhier. Voorontwerp Landbouw- ordeningswet 1937 van Mr. Dr. Deckers, minister van Landbouw en Visscherij. Algemeene Landsdrukkerij,den Haag. Grond voor den Nederlander door Mr. L. Jaarsma. Drukkerij »De Toekomst*, Soerabaja De schrijver behandelt het vernieu. wingsverbond in Indië en acht intrekking daarvan een levensbelang voor midden stand en maatschappij. Ger. F. Adolfs verzorgde de teeke- ningen. Nederland en het Oorlogsgevaar? Onder bovenstaanden titel is verschenen een zeer actueel werkje, uitgegeven door de Vereeniging van Nationale Veiligheid, een vereeni ging niet van militairen, maar van vooraanstaande burgers, die in tijden van dreigenden nood het Nederlandsche volk hebben wakker geschud, uit den dommel van on verschilligheid en zelfvoldaanheid op het terrein der verdediging van 't vaderland. Wanneer men dit boekje gelezen heeft zal men een goeden kijk ge kregen hebben op alles wat er zooal komt kijken en noodig is bij de militariseering van ons leger, zoowel als van de moeilijkheden waaraan men bij een vredespolitiek steeds blootstaat. Ook het oorlogsgevaar voor Nederlandsch Indië wordt terdege en duidelijk belicht. Wanneer men alles eens terdege nagaat moet men wel eenigszins huiverig worden van de vele mogelijkheden die een vijandelijken staat in tijd van oorlog ten dienste staan om ook ons land binnen te vallen. Men voelt dat er een tekort is, dat ten spoedigste hersteld moet worden. Wij halen aan »In 1914 klonk het »Ik zal hand. havener, krachtig en vastberaden naar alle zijden over onze grenzen«. Niet minder vastbesloten dan in het verleden, zal in de toekomst onze neutraliteits wil zijn. Het zal afhangen, ook dan weer, van het ontzag, dat de Nederland sche weermacht weet in teboezemen. De bekende schrijver Dr. van Dal heeft met deze brochure een goed en vaderlandslievend werk verricht, dat wij het gaarne in ieders handen wenschen. Dat kan, waar het tegen den prijs van slechts 25 cent verkrijgbaar is bij den uitgever N. V. Drukkerij Ilenri Bergmans, Langestraat 35, Tilburg. in. Woensdagavond. Vandaag is de zon ook in letter lijken zin doorgebroken over het jamboreeterrein en nu is het een feest geworden van kleur, licht en vroolijkheideen prachtigen dag voor het groote gebeuren van heden middag: het feest der welpen. Een korte passage uit het verslag van de Jamboreepost, om er u tenminste eenigszins een indruk van te geven. »Om half twee vulden de tribunes rond de arena zich al. Om kwart over twee arriveerde ministei Steenberghe, even later gevolgd door Lord en Lady Baden-Powell. Onder het spelen van 't Wilhel mus verschenen om half diieH.M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard, vergezeld van Z.Exc. J. J. Rambonnet, den hoofdverkenner van Nederland en Generaal Behrens, in de eereloge Correct kwamen de 5000 welpen op de maal der muziek en onder de goede zorgen van honderden akela's de arena binnenmarcheeren Sluiks hielden ze hun ballonnetjes achter hun rug. De middelste vorm. den een enorme W op het veld. Na een Leve de Koningin door alle Welpen stegen de duizenden roode—witte - blauwe en oranje ballonne'jes op, alle voorzien van naam en adres der welpen. De raadsrots wordt binnengedragen. De totemgidsen stellen zich in hoefijzervorm op. Z.K.H Prins Bernhard en Lord B. P. begeven zich het veld op en tot alle vreugde beklimmen beiden de raadsrots. Het ja-la hiii wordt door een luid ja la hiiii van alle welpen beant woord De Welpen hebben voor twee dagen de Jamboree veroverd. Nu is 't Donderdagavond. De zon, die vandaag weer heerlijk over de Jamboree heeft geschenen, gaat on der, de bezoekers moeten de sub kampen verlaten, langzaam komt er rust over het uitgestrekte kamp. Vlug gaat de Jamboree vooibij, té vlug. En och, eigenlijk is 'tgeen wonder. lederen dag iets nieuws, iederen dag ergens anders heen, de tijd vliegt voorbij. Nu vanavond moeten we nog onze kapeltent doen verhuizen Die valt buitengewoon in den smaak en is uitverkoren voor de H. Mis met Algemeene H. Communie van morgen, eerste Vrijdag, voor het geheele Subkamp Woestduin. Fijn, dat we zoo goed voor den dag komen. Ik moet dit briefje sluiten, anders is 't niet meer op tijd. De jongens maken 't best. Ze groeten hun ouders en alle beken den. Dinsdag tegen den avond zijn we thuis AALMOEZENIER. voor den heer H. Quirijns alhier, onder Architect van den heer A. van Huiten Jr. Gebr. Brekelmans, Kaatsheuvel f4974.— J. v. d. Meijs, Waalwijk 4615.— Gebr. de Graauw, Waspik 4596.— G. van Heesch, Waalwijk 4575.— L. Kooien, Waalwijk 4569.— M. Koenen, Kaatsheuvel 4529.— C. Treffers, Waalwijk 4495.— J. Quirijns, Capelle 4375.— W. van den Broek, Dussen 4366.— A. den Teuling, Waalwijk 4362.— J. Nieuwenhuizen, Sprang 4345.— A. Willemsz, Capelle 4343.— Gebr. Spierings, Capelle 4325.— J. van den Broek, Waspik 4296.— P. Kramer, Genderen 4289.— Th. de ^raauw, Waspik 4264.— H. Kramer, Waalwijk 4262.— A. Kramer, Heusden 4253. H. Wagemakers, Capelle 4227.— L. Fitters, Waspik 4114.— A. Roovers, Waspik 4058.— Gebrs. Oome, Raamsdonksveer 3890.— Keesje de Ruijter. Dat onze jongste Waalwijksche Bil jarter Keesje de Ruijter alom ten lande groote vermaardheid heeft, bewijst het groote|getal aanvragen om biljart-seances te komen geven. Daar kleine Kees nu vacantie heeft is er ook gelegenheid voor hem om deze uitnoodigingen te aanvaarden. Deze week heeft Keesje gespeeld in Rotterdam. J.l. Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag heeft hij in steeds verschillende zaken van Rotterdam gespeeld. De toeloop van het publiek is enorm en het succes dat kleine Kees heeft is nog grooter. Zijn spel dat gespeeld wordt met zeer fijne kleine trekstootjes, rapel Ietfes, doorschieten, piquees en massees wordt met den dag beter- De echte kenners op biljartgebied kunnen niet begrüpen dat een zoo'n jong klein kereltje dit spel in deze hooge instantie kan uitwerken. De partijen die hij deze week in Rotterdam gespeeld heeft hierbij weer te geven zou te veel zijn. Keesje heeft in 't geheel 10 partijen van 200 caram boles gespeeld en heeft er slechts een van verloren. Zijn minst gespeelde partij was met een gemiddelde van 7 40. Zijn hoogst gespeelde partij was 10.85, algemeen gemiddelde over 10 partijen 20.35 punten was 8.35, waarvan 5 partijen cader en 5 partijen liber- Hoogst gespeelde serie 69 caramboles. De jeugd van Rotterdam bracht hem Vrijdagmorgen een ware ovatie toen kleine Kees voor eenige dagen met de boot huiswaarts toog. Door de grootste jongenssportvereeniging te Rotterdam is Keesje uitgenoodigd om a s. Maandag in de groote zaal van den Werklieden- bond demonstraties te komen geven. Verder speelt Keesje deze week weer eiken dag in Rotterdam en 's-Graven- hage, De uitslag van deze wedstrijden zullen wij in het eerstvolgend nummer bekend maken en wenschen hierbij kleine Kees veel succes- Volgens den correspondent van de »Nitsji Sjimboen» te Shanghai heeft maarschalk Tsjang Kai Sjek last gegeven, dat Japan de oorlog moet worden verklaard, zoodra Japansche troepen te Tsing Tau aan land worden gezet. Zevenduizend Amerikanen, voor het meerendeel oorlogsveteranen, hebben zich bereid verklaard, in Noord-China tegen de Japanners ten strijde te trekken. Een vliegtuig van de lijn Praag- Moskou der Tsjecho-SIowaaksch- Russische luchtvaartmaatschappij, is in het Roemeensche departement Bistritza neergestort. Alle zes in zittenden werden gedood. Onze regeering zal de uitnoo- diging van de regeering der Ver- eenigde Staten tot deelneming aan de wereldtentoonstelling 1939 te New-York aanvaarden. De voetballer Bakhuys heeft een contract geteekend als beroeps speler bij een Fransche club. Geslaagd. De heer M. Goudberg hoofd der Nuts Muloschool alhier, slaagde voor de akte Handelskennis L. O. De heer E. W. Treffers, stu dent aan het Rheinisch Technicum te Bingen a/Rh., slaagde voor het Ingenieur diploma, vliegtuigbouw, vliegtuig en automotoren. Aanbesteding Uitslag der gehouden aanbesteding voor het bouwen van een boerderij RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. ZONDAG 8 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.30 Brussel Vlaamsch. 12.20 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Diversen. 2.45 Droitwich. 5.20 Londen Regional. 6.35 Droitwich. 7.05 Londen Regional. 8.15 Keulen. 10.20 Diversen. 10.30 Brussel Fransch. MAANDAG 9 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 8.00 Keulen. 10.05 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.05 Londen Regional. 12.05 Droitwich. 1.20 Brussel Vlaamsch. 2.05 Droitwich. 2.35 Keulen. 3.20 Droitwich. 4.20 Londen Regional. 5.20 Brussel Fransch. 6.20 Londen Regional. 78 uur Gramofoon v. h.' R.D.B. Lichte muziek: 11.20 Berlijn. DINSDAG 10 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 10.05 Diversen. 10.35 Radio Parijs. 11.05 Droitwich. 12.05 Londen Regional. 4.50 Keulen. 5.20 Droitwich. 6.20 Londen Regional. 78 uur Gramofoon v. h. R.D.B. Wals - en Marschprogramma 8.05 Deutschlandsender. 8.30 Keulen. 10.20 Londen Regional. WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: 8.00 Keulen. 10.05 Diversen.' 11.05 Londen Regional. 2.35 Keulen. 3.20 Radio Parijs. 3.35 Londen Regional. 4.50 Keulen. G.20 Brussel Vlaamsch. 78 uur Gramofoon v. h. R.D.B. Dansmuziek. 8.00 Diversen. 8.20 Droitwich. 8.55 Londen Regional. 9.40 Diversen. lO.OOLonden Regional. 10.25 Droitwich. Familiedrama te Hoensbroek. Onder de gemeente Herten bij Roer mond is Maandag het lijk van een meisje en zijn gisteren de lijken van een man en vrouw opgehaald. Hier blijkt een drama in het spel te zijn, waarbij een gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, om het leven is ge komen. Het zijn de 35-jarige mijnwer ker A. Sievert uit Hoensbroek, diens vrouw, de 31 jarige A. Sievert—Worms een achtjarig dochtertje en een zesjarig zoontje- Zooals gezegd, werd Maandag het lijk van het meisje opgehaald, waar van de indentiteit tot gistermiddag on bekend bleef. Een dokter constateerde, dat het lichaam zeer kort in het water moest hebben gelegen. Gistermorgen werd wederom een lijk opgehaald onder de gemeente Roermond en wel dat van een man, terwijl eenige honderden me ters verder onder de gemeente Herten het lijk van een vrouw werd gevonden. Uit de papieren, die de man bij zich droeg, bleek spoedig de indentiteit. De recherche te Roermond stelde zich in verbinding met de politie te Hoensbroek Toen deze zich cp het aangegeven ver voegde' bleek de deur van de woning gesloten te zijn, Na zich toegang te hebben verschaft vond men op tafel twee brieven, gericht aan de familie van den man en van de vrouw, welke bei den families in Duitschland wonen. Het lijkje van het meisje is door de buren herkend. Uit een nader onderzoek is gebleken, dat het gezin Zondagavond per tram en onderzoek naar Roermond is gekomen. Omtrent de oorzaak van dit drama tast men nog geheel in duister. Ook de buren, die het gezin goed kennen, kun nen hiervoor geen verklaring geven. Het lijkje van het zesjarig jongetje is tot nu toe niet gevonden De overigen lijken zijn inmiddels door de justitie vrijgegeven; Hevige brand in Antwerpen. Door tot nog toe onbekende oorzaken is Donderdagavond om acht uur een geweldige brand uit gebroken in een groot warenhuis aan de Groenplaats te Antwerpen. üm zeven uur, toen het personeel de lokaliteiten verliet, was er niets abnormaals opgemerkt, maar een uur later stond de afdeeling speel goed in lichte laaie. Het vuur werd ontdekt door eenige vrouwen, die aan het schoonmaken waren en die er allen zonder moeite in slaagden de uitgangen te bereiken. Het vuur greep niettemin bliksemsnel om zich heen en had weldra een heelen vleugel van het gebouw aangetast. Het mag wel een geluk heeten, dat de wind niet zooals bijna altijd uit het Westen waait, anders ware het een catastrofe te vreezen ge weest. Aan de Oostzijde van het brandende gebouw, slechts er van gescheiden door een zeer smalle straat, bevindt zich het Antwerpsche torengebouw, dat met zijn 26 ver diepingen een hoogst gevaarlijk object voor het vernielende vuur zou zijn geweest. Zoowel de bazar als het daarnaast liggende torenge bouw werd opgetrokken op de plaats waar in October 1914 een heel blok huizen tot den grond toe afbrandde ten gevolge van de beschieting van de stad door de Duitschers. Twee groote branden in Italië. In de motjrrenbaan te Turijn is gis terenmiddag een hevige brand uitge broken. Ongeveer 6000 vierkante meter van den aanleg waren spoedig een prooi der vlammen. Het groot9te deel der tribunes is ingestort. WIELRIJDER DOOR TOURING CAR AANGEREDEN. Gisteren is de 25-jarige G. Gerritsen, uit Arnhem, die met zijn verloofde een fietstocht maakte, op den Rijksstraatweg ter hoogte van de buitenplaats Serre schans te Nieuwersluis door een touring car uit Amsterdam aangereden. G. kwam te vallen en bleef ernstig gewond op den weg liggen. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis te Utrecht gebracht, waar hij 's middags is over leden. WAALWIJK. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios. coop »De Zeebonk«. Zaterdag en Zondag Theater Musis Sacrum »China Clipper«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur gezamenlijke repetitie mannenkoren voorj ubileum Waalwijks Belang in Musis Sacrum. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Itoode Kruis O. L. School. Waalwijk, 6 Aug. '37. Eieren4 cent. Biggen f 18.5 f 23. f f Heden overleed tot f onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, tijdig voorzien van de H. Sacramenten der Sterven den, onze beminde echt- genoote, moeder, behuwd- en grootmoeder Echtgenoote van Antonius Jan Baptist Boom in den ouderdom van 63 jaar. A. Boom M. van Oers Boom W. van Oers en kinderen E. van Mierlo Boom J. van Mierlo en kinderen A. ThijssenBoom M. Thijssen en kinderen Jo Boom en verloofde J. Boom D.Boom DerKinderen en kind Adra. Boom en verloofde Corn. Boom en verloofde Nelly Boom en verloofde Jos. Boom Waalwijk, 5 Aug. 1937. De plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben op Maandag 9 Augustus a.s. des v m. 9 uur in de parochiekerk van den H. Clemens te Waalwijk. Per persoon f2.25. Kinderen f 1.80. Per persoon fl.75. Kinderen fl.40. Per persoon fl.40. 4 DAGEN NAAR Met dag en avond rondrit, bezoek aan Versailles en R h e i m s met Slagvelden. A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK I 'I .0( i.O; .0; i.2( 5.2' i.4! {.01 {.2 ).3. ).2i I >.4; T< »ri 3.o 0.0 t.o 3.3 3.4 4.4 4.5 6.2 K.( 9.c Jr 8.( 0.( o i.( 1.: 5.: 8J 9.: 0.! NX BC c gc rii ai Wyzijring in programma voorbehouden.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10