H.deBont-v.Hulten Plaatselijke Berichten. WRIGLEY 1 W E C K - T IJ D VERVOLG NIEUWS OIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Heerenkleeding naar maat Zaterdag 7 Augustus 1937 No. 63. De Echo van het Zuiden. Derde Blad Gegarandeerde glazen Goede kwaliteit rubber ringen Veel ringen Een vertrouwens adres. Fa. ANTON HOLTGREFE, OMEN. Geslaagd. De heeren Jan Froklage en Ad. de Jong slaagden voor het te 's Hage gehouden examen Boekhouden M.O. Beide geslaagden genoten hun opleiding aan de B K. Leergangen te Tilburg. Mej. C. Bolk, onderwijzeres aan de Christelijke School alhier, slaagde voor de acte Fransch L.O. Huldiging Frans Slaats. Zooals wij bereids reeds hebben medegedeeld heeft zich een comité gevor.nd om onzen kampioen in de achtervolging Frans Slaats te huldigen op Maandag 9 Augustus a.s. Hiervoor zal gelegenheid zijn voor het publiek en vereenigingen in de zaal bij den heer Jac. Passier, des avonds ten half negen uur. Gezien de unieke prestatie die onze kampioen hier gele verd iieeft.zou het.comité ten zeerste prijs stellen op een algemeene huldiging. Iedere stad en ieder dorp huldigt zijn kampioen. Wij als Waalwijkers mogen hierin, waar een ras echte Waalwijker dergelijke prestaties heeft geleverd, niet ten achter blijven. Daarom allen spontaan uwe hulde gebracht. Dit zal voor hem een moreele steun zijn in zijn toekomstige wedstrijden ZWEMMEN „HOEFSVEN". In ons nummer van j.l. Woensdag maakten wij met een enkel woord mel ding van de zwem- en demonstratie wedstrijden, die Dinsdagavond in het „Hoefsven" plaats vonden, en zooals in het vooruitzicht gesteld komen wij hierop nu uitvoerig terug. Dat het talrijk opgekomen publiek intens genoot van de verschillende pro gramma-nummers, bleek uit het spon taan hartelijk applaus, dat herhaaldelijk opklopte in de vredige zomeravondstilte van ons onvolprezen ven. Het begin van het programma, een 4 x 50 M. schoolslagestafette, bracht een overwinning voor onze Utrechtsche gasten, die de Waalwijksche ploeg met 3 seconden wisten te slaan. Zij maak ten namelijk een totaaltijd van 2 min. 57 sec., terwijl de onzen er juist 3 mi nuten over deden. Tegen zulk een ster ke ploeg als die van ,,U.Z.C. was dit een eervolle nederlaag; hoewel het leek alsof onze tegenstanders niet het uiter ste van hun krachten vergden. Het was verrukkelijk te zien, hoe zij schijnbaar zonder inspanning, door een kalmen, ja zelfs tragen, doch berekend effectie ven arm- en beenslag de onzen wisten vóór te blijven, terv/ijl zij daarbij ge luidloos door het water gleden. Geen wonder, dat vooral de jongere zwem mers onder de toeschouwers hen om dit kunnen benijdden, maar méér nog bejubelden. In nummer 2 van het programma: demonstratie-zwemmen door enkele U. Z. C.-ers, groeide de verbazing van het publiek uit tot verrukking over de pres taties van deze U.Z.C. cracks, zoodat een klaterend handgeklap luid opklonk ter huldiging. Vooral de nummers: draaiend rad, butterfly en keerpunten sloegen in. Bij no. 3, de 3 x 50 M. wisselslag estafette (rugslag, schoolslag en borst- ccawl) met twee ploegen van 6 man, waren de Utrechtenaren onze Waal wijkers verre de baas. Zij zwommen bijna een geheele baan uit. Dit gaf als eindresultaat voor Utrecht een totaal- tijd van 3 min 543/5 sec. en voor Waal wijk 4 min. 21 seconden. baan 1 Jan v. Tilburg, Waalwijk, 36V5 sec. baan 2 Memelinck, Utrecht, 331/5 s. baan 3 Hans Schaap, Waalwijk, 361/5 sec. baan 4 Blaas, Utrecht, 312/5 sec. De heer Blaas, Utrecht, maakte dus van beide ploegen den kortsten tijd n,l, 312/5 seconden. Het diploma-zwemmen voor de K. N. Z. B. als no. 6 van het programma had een vlot verloop, zoodat alle 15 candi- daten slaagden, zooals te verwachten was. De polo-wedstrijd, die als slot volg de, gaf zulk een overwicht van de Utrechtenaren te zien, dat deze met een 5O-overwinning genoegen namen. Hoewel onze Glaukiden onversaagd voortkampten tot het einde toe, hadden zij toch weinig in te brengen tegen de grootere snelheid en betere spelvaar- digheid hunner tegenstanders. Toch moesten deze op hun hoede blijven daar de Glaukiden anders onmiddellijk een doorbraak forceerden, wat hen ook een paar maal gelukte. Doch dan bleef er nog de keeper van U.Z.C. en deze was niet te overrompelen. Vooral door het spel der Utrechtenaren had de wed strijd een levendig verloop, terwijl hij leerzaam was voor de onzen, daar hen hierdoor een beter begrip van goed polospel, waar zij allen naar streven, werd bijgebracht. Met dezen polo-wedstrijd was het programma afgewerkt, en kunnen de Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. No. 4 Schoonspringen werd onbe twist een overwinning voor onze jeug dige zwemmers Frans Kools en Piet Scholten. Hoe lenig en met welk een zelfverzekerden durf, maakten zij hun duik-, snoek-, zweef- en hurksprongen, zoodat het publiek niet anders kon dan door een hartelijk applaus deze beide koene springers beloonen. Bij no. 5 borstcrawl 50 M. door twee ploegen van 4 werd het een spannende strijd tusschen UZC en WZV. De eerste ploeg bestond uit de na volgende heeren, die de achter hun naam geplaatste tijden maakten: baan 1 Dick Horst, Waalwijk, 33 s. baan 2 v. Leersum, Utrecht, 324/5 s. baan 3 J. v. Delft, Waalwijk, 36Vö s. baan 4 Nebbeling, Utrecht, 332/5 s. waardoor van Leersum, Utrecht, eer ste werd en Dick Horst, Waalwijk, tweede, wat voor laatstgenoemden te gen zulke tegenstanders als een aardig succes beschouwd kan worden. De tweede ploeg was over het ge heel minder snel, zooals uit de hiervol- gende namen en tijden blijkt: Benoeming. Door den C. D.K. in Noord Bra- bant, is bij besluit van 20 Juli 1937, benoemd tot lid werkgever van de commissie van toezicht op de Dis tricts.Arbeidsbeurs te 's Hertogen bosch de heer A. J. de Kort, Schoen fabrikant, Mr, v. Coothstr. 49 te Waalwijk, zulks wegens vertrek van den heer J. J. M. A. Klijberg die van Waalwijk naar Bergen op Zoom is verhuisd. Oude Rijwielbelastingmerken. Men verzocht ons, de aandacht te vestigen op de bus in het postkan toor, waarin de oude rijwielmerken kunnen gedeponeerd worden. Men bevordert daarmede het mooie werk der T.B C. bestrijding, daar de opbrengst van de verzamel de oude plaatjes, aan de T.B.C.. bestrijding ten goede komt. Ernstig ongeval aan de Haven. Donderdagmiddag, omstreeks 4 uur had er aan de haven alhier een ernstig ongeval plaats, hetgeen een paard met den dood moest bekoopen, terwijl de voerman won. der boven wonder geen letsel opliep. Op genoemd tijdstip keerde een met erwten beladen boerenwagen, bespannen met paard, van den heer Klerks alhier, over de havenkade, achter de fabriek van Teurlir.gs, huiswaarts. Vermoedelijk doordat de wagen te hoog beladen was en de weg nogal sterk helde, begon deze op een gege\en moment te wankelen J NA HET ROOKEN LITER-GLAZEN Fl.0,12 ORIGINEEL WECK Fi. 0.23 3/. 0,13 0.24 17, 0,15 0,16 0,17 0.25 0.27 0.33 Geheel compleet met DEKSEL EN RING. bezorgen U geen verdriet; immers de inhoud van een flesch te moeten weggooien, is dikwijls duurder dan de flesch zelf kost. waarborgen mede een goede dichting van uw flesschen en het in prima staat blijven van Uw fruit of groenten. worden op sommige plaatsen verkocht van verlegen of slechte kwaliteit rubber; dit kunt U zelf probeeren. Een slechte ring laat zich zoodanig uitrekken, dat ze niet meer in den ouden vorm terugkeert, doch veel grooter wordt KOOPT DUS BIJ WIJ HEBBEN REPUTATIE TE VERLIEZEN! -„DE GROOTE IJZERHANDEL" - v.h BIERLAAGH VAN DER HEIJDEN TELEF. 72 WAALWIJK HOEK RAADHUISPLEIN Blijkens de inleiding is dit werk als een dankbare herinnering en als welverdiende, eerbiedige hulde op gedragen aan de pionniers en ge vallen helden der luchtvaart. On willekeurig gaan onze gedachten dan terug naar de ramp van de »Fla- mingo», de groote slag die onze Hollandsche luchtvaart vorige week trof „China Clipper" is een film over de stichting van een luchtvaart maatschappij en het instellen van nieuwe luchtverbindingen, daarom zullen de Hollanders, wien de luchtvaart zoo na aan het hart ligt, dit spannende relaas van technische en organisatorische moeilijkheden voor het tot stand brengen van zoo'n onderneming, ten volle kunnen apprecteeren. Het is een pracht van een film, genoemd naar het nieuwe groote driemotorige watervliegtuig dat kort- geleden een passagiersdienst over de de oceaan heeft geopend. Er is geen geen enkele fout, geen enkele wan klank in deze film te ontdekken die een boeiend verhaal heeft, waarover de toeschouwer zijn handen inelkaar slaat. Er zit geweldig veel gang in. Een film is dit vol hartstochtelijke strijd, vol leven. Echt vliegersleven. Wij leven het leven van den vlieger mede. Het is één spannend gebeuren. Een film van moed en volharding. Voor de jongeren speciaal als een goed voorbeeld voor hetgeen met moed, volharding en geloof in eigen werk kan worden tot stand gebrachl; wij raden onze lezers aan, neen, 1 den wij zeggen, wij dringen er bi onze lezers op aan, deze film te gaan zien. LUXOR BIOSCOOP. Rechters der Prairiën. organisatoren met voldoening op de zen geslaagden propaganda-avond te rugzien. Een woord van lof voor den Bad meester, den hees Helmuth Frötscher kan niet achterwege blijven voor de keurige wijze waarop hij de wedstrijd- banen had ingedeeld en zijn verdere goede zorgen, die een vlot verloop van het programma mogelijk maakten. Wij hopen de Utrechtenaren van „U.Z.C." het volgend jaar weer te zien en wenschen hen op hun verder tour nee veel vacantie-genot en zwem-suc- ces. Ziekenkas R.K. Werkliedenvereniging. Algemeene Vergadering der Zie kenkas van de R K. Werklieden vereniging op Maandag 9 Augustus 1937 des avonds 8 uur precies in de bovenzaal der R.K. Werklieden vereniging. Agenda 1. Opening door den Voorzitter. 2. Notulen der vorige vergadering. 3. Verslag van den Penningmees ter over 't le halfjaar 1937. 4. Verslag der controleurs omtrent boeken en bescheiden. 5. Verkiezing van een controleur wegens periodieke aftreding van den heer G. de Jong. 6. Voorstel van het Bestuur om een bedrag beschikbaar te stellen voor een steunaclie met Kerstmis. 7. Mededeelingen. 8. Rondvraag en sluiting. Groot Oranje-Bal. Morgenavond zal er in de feestelijk versierde zaal van den heer W. v. Helvoirt te v.m. Baardwijk een groot Oranje-bal gehouden worden. Dit bal, georganiseerd door de Oranjevereeniging «Oranje Boven«, zal de bezoekers velerlei attracties bieden, terwijl voor schitterende dansmuziek is zorg gedragen. ABONNEERT U OP „De Echo van het Zuiden", en sloeg tweemaal om, paard en voerman meesleepend. Wagen en paard kwamen in de haven terecht, terwijl de heer Klerks zich nog bijtijds aan het bermgras kon vastgrijpen en alzoo aan een wissen dood ontsnapte. Spoedig kwam hulp opdagen en men slaagde erin de heer Klerks weer op den kant te brengen, waarbij bleek dat hij er met een nat pak en den schrik buitenge woon goed af was gekomen. Anders was dit het geval met het paard dat ongelukkigerwijze met den kop in de modder was blijven steken en den verstikkingsdood vond. Met vereende krachten werd de wagen op het droge gebracht, ter wijl ook een gedeelte van de lading behouden bleef. Een onaangenaam avontuur voor den eigenaar en een onverwachte schadepost. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen over de navolgende gevonden voorwerpen Zakmes, damestasch met inhoud, glacé handschoen, bruine portemonnaie met inhoud, paar grijze sokken, damespor- temonnaie met inhoud, een damespara- pluie, twee rozenkransen. „Gezellig Samenzijn". Den Bond van handboogschutte rijen in »de Langstraat« «Gezellig Samenzijn« houdt Zondag 8 Aug. a.s. haar groot bondsconcours op de banen van de Herptsche hand boogschutterij te Herpt. BIOSCOPEN. THEATER „MUSIS SACRUM". „China Clipper." Een actueele film van moed volharding, en zelfopoffering. Musis Sacrum draait deze week een filmwerk, dat in het teeken staat van de burgerluchtvaart. Als eerste hoofdnummer draait deze week wederom een spannenden wild west-film van bovenstaanden titel. Het is de geschiedenis van een goud zoekersgezin, dat overvallen wordt door een bende Indianen en waarvan de man denkt alleen gered te zijn, in werkelijkheid is ook zijn zoontje blijven leven. De goudzoeker weet dit echter niet en daar hij alles verloren heeft sluit hij zich aan bij een bende vogelvrij ver klaarden en wordt een berucht bandiet. Zijn zoon groeit echter op tot een flinke kerel die den sheriff wel tot as sistent wil hebben. Wanneer op een avond bandieten een overval plegen, wordt de leider er van gevangen genomen en voor het ge recht gesleept. Hier komt de leider, die natuurlijk niemand anders is dan de vader van den assistent van den sheriff, tot de ontdekking dat zijn zoon nog leeft. Hij maakt zich echter niet bekend om zijn zoon niet in het ongeluk te storten. Ook zijn zoon is het echter vreemd te moede, want als zijn vader berecht is, zegt hij: „Ik heb een gevoel of ik iets gevonden en weer verloren heb". Deze film alleen reeds is een bezoek aan de Luxor ten volle waard. Als tweede hoofdnummer draait de spannende sensatiefilm „De Zeebonk" waarin het bekende springwonder Dick Falmadge den hoofdrol vervult. Deze gaat met een expeditie op zoek naar een onbewoond eiland waar een schat verborgen moet zijn. Na allerlei moeilijkheden, zooals muiterij aan boord, vechtpartijen en schipbreuken, wordt het eiland bereikt en tenslotte de schat gevonden. Alles te samen een zeer aanbevelens waardig programma, dat ondanks het warme weer een druk bezoek ten volle waard zal zijn. R.K. Leergangen Voor het diploma Handenarbeid (akte R.) slaagden de volgende cursisten van de opleiding der R.K. Leergangen: te TilburgZr. Alexia te Etten, Zr. Desiderata te Etten, Zr. Margaretha te Valkenswaard, me|. J. E. Pijnenburg te Tilburg en de heeren A. van Boven te Helmond en Br. Cenericus te Tilburg. 9e R.K. Paedagogische Week. In het dezer dagen gepubliceerde bericht over de 9e R.K. Paedagogische Week te Tilburg op 16, 17 en 18 Augustus werd gemeld, dat een belang rijke tentoonstelling van leermiddelen voor alle roosters van onderwijs daarbij wordt georganiseerd. Inplaats van troosters" moet echter gelezen worden soorten» waardoor de mededeeling voor velen duidelijker zal zijn. Gelijk ook reeds eerder is bericht, zijn thans bij de Administratie der R.K. Leergangen te Tilburg programmaboekjes en kaaiten verkrijgbaar gesteld, terwijl tevens daar alle gewenschte inlichtingen kunnen worden ingewonnen. De P.N.E.M. in 1936. Aan het algemeen overzicht van het 22ste boekjaarverslag over 1936 van de N.V. Prov. N.-B. Electrici- teits Maatschappij ontleenen wij De stijging van productie en af levering heeft ook in het afgeloopen jaar aangehouden en wel in iets ruimere mate dan in het jaar 1935. De metaalindustrie en de schoen en lederindustrie vertoonden in het "aatste kwartaal een opmerkelijken vooruitgang van het electriciteits- verbruik. De daling van het electricileits- verbruik, welke het vorige jaar bij enkele grootindustrieën werd gecon. stateerd, heeft zich in 1936 verder voortgezet; evenals toen werd die daling ook nu weer opgevangen door de stijging van het verbruik van andere fabrieken, zoodanig, dat per saldo voor de geheele cate gorie van grootverbruikers nog een accres van ruim 1 millioen k.W.h. kon worden geboekt. Ook de andere groepen van af nemers werkten mede aan de toe neming van ons debiet. Gesplitst naar de verschillende categorieën van afnemers was de afname in 1936 als volgl: Grootindustrie en andere groot verbruikers 78.816.428 k.W.h Ge meenten engros-Lvering 39 070.721 k.W.h.; Gemeenten detail-levering 8.735.438 k.W.h.Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij 1.610 534 k.W.h. Totaal 128.233.121 k.W.h. De ontvangsten wegens geleverde electriciteit waren in 1936 f 58 439.77 hooger dan in het voorafgaande jaar. Zij bedroegen f 4.848.841.57 tegen in 1935 f 4.790,401.80. Deze toeneming is het gevolg van het grooter verbruik door de afnemers. Het bedrijfsresultaat werd mede beïnvloed door de hoogere kosten van steenkolen met rond f 35000 wegens stijging der kolenprijzen en door de meerdere kosten van on derhoud van centra en, hoog- en laagspanningsaanleg met f 158.000. Ten gevolge van een en an dei- was het bedrag, dat thans voor extra-afschrijving kan worden aan gewend, iets lager dan het vorig jaar. Hel bedroeg f 876.693.24 tegen f 883.046.30 in 1935. Daartoe in staat gesteld dooi de gunstige financieele uilkomsten van ons bedrijf, kon wederom tot tariefs verlaging worden overgegaan. Voorts werden nog verlaagd de normen van hel vaslrechltariel van kleinverbruikers. Tenslotle werd besloten om mei inpang van 1 Januari 1937 voor kleinverbruikers een nachtstroom- tarief voor warmwaterbereiding ge durende de nachturen in te voeren. Mede als gevolg der door ons successievelijk ingevoerde tariefs verlagingen en van de door ons verstrekte voorlichting kan weder om -een bevredigende toeneming worden geconstateerd van het aantal grootverbruikers, wier installaties rechtstreeks op ons hoogspannings net zijn aangesloten. Met de Nederlandsche Spoorwe gen zijn onderhandelingen aange knoopt tot het afsluiten eener overeenkomst \oor levering van electriciteit ten behoeve der electri- ficatie van de spoorlijn VHertogen- bosch Eindhoven. Onze propiaganda-campagne lot bevordering van electrisch koken werd in het afgeloopen jaar voort gezet. Het aantal kookapparaten geplaatst bij particulieren wordt ook langzamerhand grooter. Geslaagden. Hoofdakte. Onze dorpsgenoot W. v. Weert (Frater Wilbertus) thans verblijvend in Oss, slaagde voor 't examen Hoofdacte te Breda. Landbouw L. O. De heer Bram Kamp, onderwijzer aan de ILK Jongensschool, slaagde te Wageningen voor het examen Landbouw L. O. 't Zwembad komt klaar! De modder in de Pleune Wiel is bijna opgeruimd, dank zij 't flink aanpakken. Mogelijk wordt Zaterdag daar mede opgehouden, hoewel ook de kans bestaat, dat nog eenigen tijd wordt doorgewerkt om de modder geheel te verwijderen. In ieder geval komt er thans pers. pectief in 't tot stand komen van 't zwembassin. Al weer niet waar! De geruchten als zou de tramre- PER PAKJE 5 CT. F DE VOLMAAKTE KAUWGOM I HR 2' 11 li 11 11

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9