1 Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Buitenlandsch Nieuws FEUILLETON ANNE Binnenlandsch Nieuws. „nOOADBRABAÜD" Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1937. NUMMER 64. 60c JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag d Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. China en Japan Terwijl van beide zijden steeds meer oorlogsmateriaal wordt aan gevoerd, blijven de onderhande lingen nog voortduren, tot dusverre zonder veel resultaat. Uit Nanking wordt aan het blad »Nitsji-Nitsji« gemeld, dat de leden der Japansche ambassade en de militaire en marine-attaché's Kawa- goe, den Japanschen ambassadeur, die op het oogenblik te Shanghai vertoeft, hebben doen weten, dat zij zijn komst naar Nanking nutte loos achten, daar de tegenwoordige toestand elke mogelijkheid tot vreedzame regeling door diploma, tieke onderhandelingen uitsluit. De spanning tusschen Japan en China is nog aanzienlijk verscherpt door een ernstig incident, dat zich heeft voorgedaan op hetvliegveld van Shanghai. Een Japansch officier en een Japansche marinier» die tot de onlangs in Shanghai ontscheepte troepen behooren, werden daarbij door Chineesche soldaten beschoten en gedood. De Chineesche politie autoriteiten geven de volgende lezing van het gebeurde:Twee Japansche militairen trachtten met een vrachtauto het Hoengjau vliegveld op te rijden. Aan den ingang van het terrein werden zij evenwel door de Chi neesche wachtposten aangehouden, die de Japanners vroegen, wat zij van plan waren. Dezen begonnen daarop op de Chineezen te schieten en toen hun munitie was uitgeput, sprongen zij van den vrachtauto en probeerden te ontvluchten. Door de Chineezen werden zij toen be schoten en gedood. van „De Echo van het Zuiden' Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 42). Is ze niet bewonderenswaardig? hijgde Webster. John vond Mrs. Fossick Yates zoo bewonderenswaardig, dat het hem moeite koste om weerstand te bieden aan de opwelling om haar met het zwaarste exemplaar van haar kostba re bronzen kunstvoorwerpen de her sens in te slaan. XXII. DE JACHT BEGINT John zag Anne niet weer dien avond. Mr. Fossick Yates bracht hem in eigen persoon naar de deur en nadat hy hem achtereenvonlgens 3 verkeerde hoeden had gegeven, vergezelde hij John op het tochtige portaal en voleindigde het der tig jaar ou,de verhaal van hoe hij in Duitschland den trein had gemist. John luisterde maar half zijn ge dachten waren vervuld van de vraag op welke manier hij Anne toch te spreken zou kunnen krijgen. Binnenmeisjes had- Met het oog op de toch al ge prikkelde stemming aan beide zijden kan het incident wel eens ernstige gevolgen hebben. De toestand in Spanje Van de Spaansche fronten is er al heel weinig nieuws. Alleen de vliegtuigen maken slachtoffers, maar meestal onder schepen van vreemde nationaliteit, wat de Franco-regeering een ernstig protest van den Britschen gezant bezorgd heeft. Zooals men weet is de Neder- landsche waarnemer voor non interventie luitenant de Bruyn op een Italiaansch schip, waarvan de kap tein gedood werd. ernstig ge wond. Hij wordt in Algiers ver pleegd. Gisteren werd weer een Grieksch schip gebombardeerd. Uitbreiding der Sovjet vloot Naar vernomen wordt, heeft de sovjet Russische regeering de onder handelingen voor den aankoop van drie slagschepen, die in de Ver e^nigde Staten moeten worden ge bouwd, heropend. Op het oogenblik wordt onder handeld over een slagschip van 35,000 toen, bewapend met kanon nen van zestien duim. Naar gemeld wordt, zou de sovjet- Russische fegeering eventueel drie schepen wenschen te koopen. De kerkstrijd in Duitschland Te Dahlem, waar dr. Niemoeller, die zich momenteel in hechtenis bevindt, voorganger is, is gister avond door de geloovigen een openbare demonstratie gehouden ten gunste van de gearresteerde den meestal een vrijen middag; zou Anne wel eens 's-middags vrij zijn? De weg was heel steil en stoffig, vervolgde de gastheer, ernstig. En we hadden allemaal een geweldigen honger. Als ik geen chocolade in mijn zak had gehad Misschien was Mr. Fossick Yates wel zoo bijzonder, dat ze haar binnenmeisje I geen vrijen middag toestond. Wat een vrouw! Hemel-nog-an-toe, wat 'n vrouw! Maar weet U, het beroerde van cho colade is, dat je er zoo'n geweldigen dorst van krijgt. En zooals ik U al zei. John bedacht, wat de kleine fossick Yates zou zeggen, als hij hem plotseling bij zijn revers pakte en zou vragenWan neer heeft Uw binnenmeisje haar uit gaansdag? Maar hij bedwong de vreemd soortige opwelling om een proef in deze richting te nemen en vernam hoe het verspreide gezelschap hij 'n stroompje weer tezamen gekomen en zich met on beschrijfelijke dankbaarheid had ge laafd aan het heldere water. Nektar was 't, m'n waarde heer, godendrank in onze uitgedroogde kelen. De oogen van den kleinen man schitter den bij de herinnering. Een weldaad was het, een onver getelijke verkwikking. Eh ik ga even met U mee naar beneden, als U het goed vindt Een halve kilometer van zijn deur af, slaagde John er pas in den welgemeen- den Mr. Fossick Yates kwijt te raken en met een wild tumult in zijn gedachten, wandelde hij naar zijn hotel terug. Hij predikanten, waaraan 6 5 800 per sonen deelnamen. Het kwam tot een botsing tus schen de demonstranten en een groote politiemacht, in het verloop waarvan 160 personen werden gearresteerd, onder wie 29 predi kanten. Eenigen zijn vrijgelaten. Ds. Delius, die zoo krachtig protesteerde tegen een uitlating van minister Kerl over Christus, is vrij gesproken. Ook pastoor Cappenrende die beschuldigd werd van overtreding van de kanselparagraaf is vrijge sproken, wegens zijn zorg voor z'n parochie en loyale houding jegens den staat. Er was 6 maanden ge- eischt. De concordaatsstrijd in Joego-Slavië Zondagochtend is in de overvolle kerken van Belgrado het besluil van de orthodoxe synode voorge lezen, waarbij de zaak van negen leden der regeering en een twintigtal kamerleden van 't district Belgrado naar de kerkelijke rechtbank wordt verwezen en waarbij genoemden van hun rechten en eererechten in de kerk vervallen worden ver klaard totdat de kerkelijke recht bank uitspraak zal hebben gedaan. Het agentschap Avala heeft in tusschen in een communiqué, waarin mededeeling wordt gedaan van het besluit der heilige synode tegen de leden der regeering, ver klaard, dat men in juridische kringen, die bijzonder bevoegd zijn op het gebied van kerkelijke wet. geving, bevestigt, dat deze beslissing der kerkelijke autoriteiten volkomen onwettig is en dat zij een ernstige aanval beleekent, niet alleen op de Zuid-Slavische grondwet, doch ook op die der orthodoxe kerk. passing verklaard op de Openbare Hoogere Burgerscholen A en B. Het Kon. Besluit bepaalt, dat aan artikel 4 van het K. B. van 27 Mei (leerplan voor de Openbare Hoogere Burgerscholen A en B) de bekende spellingregels zullen worden toege voegd. Prinselijke jacht. De Piet Hein» wordt a.s. Zater dag te water gelaten en op 28 Aug. a.s. aan het Prinselijk paar over gedragen. Bij deze gelegenheid zal een groote revue van jachten enz. der water- sportvereenigingen worden gehou den. Het prinselijk jacht wordt te Am sterdam gestationeerd. K.L.M bestelt vier nieuwe Douglassen. De N.V. Ned. Vliegtuigen Fabrie ken, die zooals bekend is tevens als vertegenwoordigster optreedt voor de Douglas Aircraft Cy., heb ben bij deze fabriek een order ge plaatst voor de levering van vier harer vliegtuigen, type D. C. 3, in opdracht van de K.L.M. Deze machines zijn van hetzelide type als de tot nu geleverde, waar van de K.L.M. er 14 bezit, doch zij zullen met zwaardere motoren worden voorzien. Met inbegrip van deze order, bezit de K.L,M. dus 18 D. C. 3 vliegtuigen. Spelling-Slotemaker op H. B. S. A. en B. in leerplan vastgelegd. Het bekende Koninklijk Besluit van 18 Juli 1936, waarbij terugge komen werd op de regeling Mar- chant ten aanzien van de prono minale aanduiding, is thans bij K. B. van 28 Juli 1937 ook van toe was volkomen uit zijn gewonen doen ge bracht. Anne Belinda was de oorzaak van dit verstoorde evenwicht. Zoo'n vat had nog niemand op hem gehad. Je mocht de menschen of je mocht ze niet. Met som mige menschen werd je goede vrienden en de meesten lieten je steenkoud. Wer kelijk houden deed je hoogstens van een paar. Maar geen van deze had ooit een dergelijke verwarrende invloed uitgeoe fend. Iets over Anne Belinda te hooren was niet hetzelfde als nieuws over een ander. Anne Belinda was niet als een ander. Negen jaar geleden had hij haar mis schien twintig minuten gesproken en nooit had hij dat kunnen vergeten, niet de kleinste bijzonderheid, van haar ui terlijk niet en niet van wat ze gezegd had. Toen had hij haar twee dagen ge leden teruggezien korter dan een mi nuut en nog voelde hy haar wanhopige greep om zijn arm, de storm van haar ziele-angst schokte nog door hem heen. Maar dezen avond deze avond had de meest verbijsterende, gevoelens bij hem achtergelaten. Het was, alsof Mis. Fossick Yates èn haar flat èn haar diner- tje èn haar gehoorzame man èn haar be wonderende vriendin, of dit alles deel uitmaakte van een onwezenlijkcn droom, waarin hij verdoold was. Hij had zich bewogen tusschen droom gestalten en al dien tijd was hij zich be wust geweest van de tegenwoordigheid van Anne. Maar die was reëel en behoor de tot een wereld, buiten zijn bereik. Droomen verkeeren de werkelijkheid vaak in haar tegendeel. Aan tafel hadden hij en de anderen binnen de grenzen van den lichtcirkel gezeten met Anne daarachter in schemerig donker. Maar in den droom was Anne in het licht geweest de eenige die werkelijk was. En het was wanhopig-noodzakelijk om uit dien droom los te komen en naar Anne toe to Den volgenden dag ondernam hij op nieuw den tocht naar Ossington Boad. Nog had hü geen bepaald plan, hoe met Anne in contact te komen. 11ij had ei over gedacht haar op te bellen, maar werd afgeschrikt door de mogelijkheid, dat Mrs. Fossick Yates wel eens aan de telefoon zou kunnen komen, of dat ze zou staan luisteren, tcrwyl Anne met hem sprak. Ook had hij overwogen haar te schrijven. Maar stel, dat ze zyn brief kreeg en wegliep gesteld, dat ze hem den vorigen avond herkend had en dat ze al weg was gegaan! De Fossick Yates konden over hem ge sproken hebben als over Sir John, of ges zegel hebben Sir John Waveney. Al was Anne er nog maar zesendertig uur in huis geweest, ze kon zijn naam wel tien keer hebben gehoord. Ze kon hem ook één maal, maar evengoed heelemaal niet ge hoord hebben. Als ze hem gehoord had, bestond de kans, dat ze direct was weg gegaan. En wanneer ze dat had gedaan, hoe moest hy haar dan in vredesnaam terugvinden? Hij telefoneerde dien mor gen Messing af; de gedachte dat een der gelijk personage zou trachten Anne op De toestand van de Tilburgsche wol-industrie. De vereeniging van Tilburgsche fabrikanten van wollen stoffen heeft aan de arbeidersorganisaties: »St. Lambertus», »de Eendracht» en »Unitas», zulks in verband met de door deze organisaties gevoerde actie lot verbetering der arbeids voorwaarden, een schrijven doen toekomen, waarin wordt gezegd, dat al is de toestand in de industrie iets beter, de export van geen be- leekenis is, de onderlinge binnen- landsche concurrentie en de sterke stijgingder grondstoffen, economisch beschouwd geen loonsverhooging toestaan, daar de productiekosten niet mogen en kunnen verhoogd worden. Het schrijven besluit »Wij hebben het bovenstaande nog eens naar voren gebracht om U duidelijk te maken, dat en eco nomisch en sociaal aan verhooging van loonen in de Tilburgsche wol industrie zeer ernstige bezwaren verbonden zijn. Dat wij desniet tegenstaande U met een toeslag op de loonen van 5 procent zijn tege- te sporen en te bespionneeren, was hem ondraaglijk. Het was ongeveer drie uur toen hy den hoek van Malmesbury Terrace omging en langzaam Ossington Boad inwandelde. Het was een lange straat; aan het einde waren enkele winkels verderop wei den de huizen grooter en duurder. Het groote gebouw waarin de Fossick ïates hun flat hadden, bevond zich ongeveer in het midden, juist waar de weg begon te stygen. John liep nog in de nabijheid der winkels toen hy zyn gastvrouw van den vorigen avond aan zag komen, in een statig wandeltoilet. Ze naderde langs het trottoir aan de overzyde. Mrs. Fossick Yates had nog geen drie stappen gedaan, nadat John haar in het oog had gekregen of hy had reeds een heenkomen gezocht in den dichtstbijzijnde!! winkel, 'n groen te- en fruitzaak, zooals het tot hem door drong, toen hy zich omringd zag door bananen, sinaasappelen, appelen, vroege aardbeien en andere voortbrengselen van moeder aarde. Wat kon je in hemels naam in een dergelyken winkel koopen? Op een plank stonden pruimen in fles- schen, lagen bosschen uien en doozen dadels en de vloer was gestoffeerd met manden aardappelen. Hij kocht een doos dadels, vroeg toen of ze een pond konden wisselen en na een blik over zyn schouder geworpen te hebben voegde hy het verzoek er aan toe hem zes stuivers te geven voor een six-pence. (Wordt vervolgd). et Zuiden Waalwpsdie ri Ungstraatsehe Courant Zich verzekeren bi] een goede maatschappij Is een wijze voorzorgsmaatregel WIST U DAT EEN HALF MILLIOEN PERSONEN BIJ DE VERZEKER ZIJN De ..NOORD-BRABAND" betaalde In 1936 circa f 1.500.000 uit aan hare verzekerden gaan. t

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1