L Plaatselijke Berichten. Frans Slaats gehuldigd. WEK DE GAL IN UW LEVER OP ten Woensdag 11 Augustus 1937 No. 64. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad i. DUSSEN. DRUNEN. ïmor-j aan- vond. ant. d i;lVngeSchreven moeten ziJn bi-i Motordienst groep „Drunen" Opdracht Geen zwempak in de Drunen sche Duinen Veilingberichten Het Festival Schaken Alweer afbreken 't Was over tijd s Geslaagd. I Geslaagd voor het Practijkexamen -Duitsche Handelscorrespondentie de heer A. de Bruijn te Raams- donk(dorp.) Hij genoot zijn opleiding bij den Heer .1. Odekerken alhier. DENK OM UW RIJWIELPLAATJES! Maandag hebben de kommiezen te dezer plaatse op diverse punten contro le uitgeoefend op de naleving van de rijwielbelastingwet. Het bleek dat vele personen nog niet het vereischte plaat je bezaten en talrijke bekeuringen wer den dan ook gemaakt. AANBESTEDING. Het bouwen van een boerderij voor rekening van den heer H. Quirijns te Waalwijk, onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr., is opgedragen aan de firma Gebr. Oomens te Raams- donksveer. GEGUND. Ter gelegenheid van de s-Bossche Koninginnefeesten op 31 Aug. a.s. is de plaatsing van een groot podium op de Markt aldaar, opgedragen aan den heer Sjef Mahieu, aannemer, alhier. ZIEKENKAS DER R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Bovengenoemde instelling hield Maandag j.l. in de bovenzaal der R.K. Werkliedenvereeniging haar gewone halfjaarlijksche vergadering. De Voorzitter J. Leijtens opende de vergadering met den Chr. groet en uitte zijn teleurstelling over de buiten gewoon slechte opkomst, welke teleur stelling steeds grooter wordt naar mate er minder belangstelling is voor de vergaderingen. Het is niet bemoe digend voor het bestuur, maar des niettemin zal aan de reglementaire vergaderingen de hand worden gehou den. Vervolgens kreeg de Secr.-Penning- meester N. van Hooff gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Als punt 3 kwam aan de orde het verslag van den Penningmeester over het le halfjaar 1937. Daaraan ont- leencn wij het volgende: Ziekenkas. Inkomsten 982.26 Uitgaven 720.38 Batig saldo In kas 1 Jan. 1937 n. Dc 'roces maakt usden ustitie land •dacht usden issaris in 'I igtuig email- g Oil- in de rs teil 1, dat welke cian" emeu is de s van varen cian" ort. een chap- van e pi hel In kas 1 Juli 1937 Steunfonds. Inkomsten Uitgaven Batig saldo In kas 1 Jan. 1937 In kas 1 Juli 1937 261.88 7469.26 7731.14 357.65 325.10 32.55 3112.73 3145.28 Ook dit verslag werd behoudens een kleine aanmerking goedgekeurd. Het lid de Jong vroeg n.I. inlichtingen over een verlaging der contributie voor het steunfonds, die reeds een tijd geleden door het Bestuur was toegezegd. De Voorzitter zeide, dat reeds verlaging heeft plaats gehad, terwijl de Penning meester opmerkte, dat öok de bepa ling, dat nieuwe leden de eerste twee jaren dubbele contributie moesten be talen, al vervallen is. Namens de controle-commissie bracht G. de Jong verslag uit, waarbij hij zeide met zijn collega de bescheiden en gelden te hebben nagezien en alles in de beste orde te hebben bevonden, en tevens den penningmeester dank bracht voor zijn keurig beheer. De Voorzitter deelde toen mede dat het bestuur in zijn laatste vergadering besloten had, dat wanneer de vergade ring weer zoo slecht bezocht was, ter bevordering van het vergadering-be zoek, de aanwezigen een consumptie aan te bieden, welke mededeeling met applaus begroet werd. Na dit intermezzo dankte de Voor zitter de controleurs voor hun werk zaamheden. In de plaats van G. de Jong,, die aan de beurt van aftreden was, werd als controleur gekozen J. Swinkels. Daarna kam aan de orde: Voorstel van iiet Bestuur om een bedrag be schikbaar te stellen voor een steunac- lie met Kerstmis, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangeno men. De Voorzitter bracht de vergadering dank voor dit besluit en hoopt dat de kas in staal zal blijven dit bedrag be- beschikbaar te kunnen stellen, daar er velen van de leden mede geholpen kunnen worden. Bij de mededeelingen gaf de Voor zitter het lid de Jong antwoord op zijn in de vorige vergadering gestelde vraag betreffende het ziektebewijs, en d/il bij de bedrijfsvereeniging, waarbij de looiers zijn aangesloten geen ziektebewijs meer noodig is en die ucix \0jr (|e ziekenkas dus kunnen troon met Gen bGWijs Van den Pa" Vnnrlm'ende de ziektewet, deed de uorziiiHr nog voorlezing van een cm Jjveiwyan den Dioc. Werklieden- 70 3ook werknemers van 65— e, JfÏTijfsvereeniging voor Zieken- f J/itkeering, aangezien alle loon- rekkende arbeiders volgens de Ziek tewet verzekerd moeten zijn. De Voorzitter deelde ook nog mede, dat binnenkort het reglement geheel herzien zal worden, aangezien het niet meer aan zijn doel beantwoordt. Dit gewijzigde reglement zal dan eerst met het Bestuur der R.K. Werklieden vereeniging besproken worden, waar na hel in de algemeene vergadering der Ziekenkas aan de orde komt. De Voorzitter zeide nog, dat bij de opening van het filiaal der R.K. Coöp. Broederhulp alhier, in samen werking met andere instellingen een bloemenhulde was aangeboden. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend, sloot de Voorzitter de vergadering met den Chr. groet. ONTZETTEND ONGELUK. Zondag vertrok de heer J. J. M. Nij- man, apotheker alhier, met echtgenoote en dochtertje naar Abcoude om eenige dagen bij zijn ouders aldaar door te brengen. In de trein die om 14.39 uit Culemborg vertrokken was, voelde de heer Nijman zich door de geweldige hitte niet erg lekker en opende het por tier van den diesselwagen om wat meer frissche lucht te krijgen en plaatste zich daarvoor. In een bocht, die de spoorlijn bij Schalkwijk maakt, is hij in groote vaart uit den wagen geslin gerd, met het gevolg dat hij vrijwel op slag gedood werd. Hij had een sche delbreuk bekomen, een arm gebroken en een hand ontveld. Men kan zich de ontzetting begrij pen, van zijn echtgenoote, die getuige was van dit verschrikkelijke ongeval. De trein was spoedig tot stilstand gebracht en nadat nog het H. Oliesel was toegediend, werd het stoffelijk overschot naar de kapel van de R.K. Begraafplaats te Schalkwijk overge bracht. Denzelfden avond werd het per lijk-auto naar Waalwijk vervoerd, waar het om omstreeks elf uur aan het St. Nicolaas-Ziekenhuis aan kwam. De heer Nijman was drs. in de phar- macie en vestigde zich in Juni '34 te Waalwijk als apotheker, waar hij alle achting genoot. Hij was geboren te Ei bergen en studeerde te Amsterdam; hij was eerst 28 jaar. Hedenmorgen had onder groote deelneming de plechtige lijkdienst plaats in de parochiekerk van St. Jan, waarna de begrafenis. MISSIENAAIKRING. De Missie-naaikring van St. Jan maakte 1.1. Maandag per autobus zijn jaarlijksch uitstapje. Via 's-Bosch, Utrecht, Amsterdam en Haarlem werd naar Vogelenzang gereden voor een bezoek aan de Jam boree. Hier troffen de dames het al bi zonder, waar zij getuigen konden zijn van het slot-defilé der 28.000 padvin ders van 43 landen en het afscheids woord van den chief-scout lord Baden- Powell tot de padvinders der geheele wereld. Daarna reed men naar Den Haag, waar gedineerd werd, om vervolgens nog eenige prettige uren aan 't Sche- veningsche strand door te brengen. Via Rotterdam, Dordrecht ging het toen huiswaarts, waar men laat, maar uiterst voldaan, aankwam. FEESTEN „WAALWIJKS BELANG De voorbereidingen voor de feeste lijkheden van W. B. op Zaterdag en Zondag a.s. zijn in vollen gang. In ons volgend nummer zullen wij nogmaals het geheele definitieve pro gramma afdrukken. ST. AMBROSIUS. Op den Zondag j.l. gehouden lande- lijken schutterswedstrijd, behaalde het St. Ambrosiusgilde alhier den tweeden corpsprijs. Tevens werd nog door de volgende schutters beslag gelegd op de personeele prijzen: G. Beijnen 5e, W. Pullens 7e, N. Klerx 9e, J. Loeff 14e, J. Baijens 17e, Th. Pullens 18e, A. Baijens 19e, Jos. v. Huiten 24e, J. van Beijnen 25e, Joh. Klijberg 35e, W. de Jong 38e. EENDRACHT MAAKT MACHT. Zondag j.l. behaalde bovengenoem de schuttersvereeniging op de banen van ,,Ons gezellig samenzijn" met hun le zestal den 2e korpsprijs, terwijl het 2e zestal beslag wist te leggen op den kampioensprijs. ORANJE BOVEN. J.l. Zondagavond organiseerde bo vengenoemde vereeniging in de zaal van W. van Helvoirt een Oranje-bal, ten bate van het te vieren Oranjefeest bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus. Waar aan dit bal ook een aardige at tractie was verbonden in den vorm van een loterij, waarvan de prijzen door Baardwijk's burgerij waren geschon ken, bracht dit voor de vereeniging Oranje Boven een mooi bedrag in het laadje. TERUG VAN DE JAMBOREE. Gisteravond circa half elf arriveer den hier de Verkenners van de „An dreas Zijlmans" groep, die hebben deel genomen aan de wereldjamboree te Vogelenzang. Onder vroolijk gezang arriveerden zij wederom aan hun kamp in de school van de Eerw.Broeders. Ongetwijfeld zullen zij bij hunne thuiskomst veel te vertellen hebben ge had en waarschijnlijk de eerste dagen ook wel niet uitgepraat komen over al hunne avonturen op de Jamboree be leefd. Naar wij vernemen hebben onze 19 Waalwijk eert zijn kampioen. Het zal onze lezers ongetwijfeld nog wel versch in het geheugen liggen op welke schitterende wijze Frans Slaats zich op Dinsdag 27 Juli 1.1. van den titel van kampioen van Nederland in de achtervolging verzekerde. Tallooze gelukwenschen in allerlei vorm had onze populaire Frans toen in ontvangst te nemen en er was niet een die hem dit succes niet van harte gun de, of het moest zijn de geslagen fina list ,,de Pijn". Was het daarom wonder dat ter stond plannen werden beraamd om Frans ook in zijn geboorteplaats een passende hulde te brengen. In alle haast werden spoedig enkele vergaderingen belegd en een huldi- gings-comité samengesteld, bestaande uit de heeren: Jos. Klerkx, voorzitter, Jan de Graaff, secr., G. v. Oostrum, penningmeester en de heeren A. Roxs en E. Verdurmen als leden. Dit huldigings-comité ging direct ijverig aan het werk, met het resultaat dat Maandag 1.1. de huldiging kon plaats vinden. Onder overweldigende belangstel ling afgehaald door de harmonie St. Crispijn, die Frans eerst vooraijn wo ning een serenade bracht, ging men naar het café van den heer Jac. Pas- sier. Hier stond een haag van Excelsior- leden opgesteld om Frans binnen te lei den tegelijk met zijn ouders, familiele den en zijn koppelgenoot, den niet min der populairen „Peil" met verloofde. Nadat allen hadden plaats genomen in de feestelijk versierde zaal, nam de voorzitter van het huldigings-comité, de heer Jos. Klerkx, het woord, die Frans Slaats als volgt toesprak: „Geachte aanwezigen. Het ligt nog versch in ons geheugen hoe onze favoriet Frans Slaats op 2 April 1936 den datum van den zes- daagsche te Amsterdam, uit een sterk bezet veld als overwinnaar uit 't strijd perk trad. Het was toen werkelijk een voldoening voor ieder inwoner van groot Waalwijk, toen W. B. het initia tief nam U voor deze prestatie een ver diende hulde te brengen die in alle op zichten slaagde. Maar thans, nu Uw naam gesierd is met een titel als kampioen van Neder land 1937 in een achtervolging, nu Uw naam voor komt in de rijen van kam pioenen van Nederland, heeft een co mité de gelegenheid aangegrepen, U een verdiende hulde aan te bieden, op de eerste plaats namens alle lichame lijke sportbeoefenaars en op de tweede plaats namens vele belangstellenden. Welkom aan Uwe geachte familie, aan Uwen koppelgenoot Pellenaars en verloofde, aan afgevaardigden van di verse vereenigingen en verdere belang stellenden. Sportvriend Frans, Toen Gij op 19- jarigen leeftijd, 1931, Uw vak vaarwel zei en Gij U geheel ging wijden aan de wielersport, hadden wij niet die ver wachtingen van U, die thans na 5 jaren verwezenlijkt zijn. Maar dat er bij U een wilskracht bestond, dat wisten we wel. Immers, dat beweest Gij als amateur op de wegwedstrijden, waar Gij her haaldelijk lauweren oogstte. Van toen af aan was het oog op U gericht, niet alleen van Uw stadsge- nooten, maar ook van ver buiten de grenzen. Het was een verheugend feit, toen bekend werd gemaakt, dat Gij mee zoudt rijden in den Amsterdamsche 6- daagsche. Toen waart Gij immers in Waalwijksche deelnemers zich uitste kend vermaakt. In het kamp is alles in de beste orde en regelmaat verloopen, alhoewel er verscheidene bij waren, die ook door de Jamboree-ziekte, het „sjee- zen" waren aangetast. Zij hebben een prachtige en leerrijke vacantie gehad en zullen ongetwijfeld vele indrukken bewaren voor hun later leven van dit bijzonder verbroederings festijn, waar ze met jongelui van de heele wereld kennis maakten en samen leefden, een voorrecht dat weinigen ge noten en dat zij wellicht in hun leven niet meer zullen meemaken. UITSTAPJE. Zondag 1.1. maakten de leden van de Waalwijksche Kappersvereeniging gezamenlijk een uitstapje naar Ant werpen. De reis, die gemaakt werd per luxe- touring-car, had een aangenaam ver loop alhoewel men wel eens klaagde over het te mooie weer. de gelegenheid Uw kunnen, Uw wils kracht en Uw volhouden te ontplooien. Toen waart Gij in een veld bezet door sterren op wielergebied. Zeker, het was voor jou ook altijd niet, zooals men dat wel eens zegt: „Je loopt op rozen", of „Rijden zonder pechduivel- tje", want enkele kleine ongevallen noopten U meermalen tot gedwongen rust. Memoreer ik dan nog even de schit terende overwinning in den 6 daag- schen te Kopenhagen 1936 en te Ant werpen dit jaar in 1937, dan kunnen wij U als drager van de oranjetrui van harte gelukwenschen met Uw behaald kampioenschap van Nederland in de Achtervolging. Maar wanneer wij" U gelukwenschen gaat dit niet minder gepaard met geluk wenschen voor Uwe geachte familie, voor Uw Vader en Moeder, waarvan Gij zooveel financieele en moreele steun ondervond, waarvan Gij gekre gen hebt de eenvoud zelve, een parel in Uw levensloop, een parel in Uw wielercarrière. Het verheugt ons dat hier tegen woordig zijn Uw koppelgenoot Pelle naars en verloofde, temeer daar jullie bewezen hebben twee snaren te zijn, die elkander aanvoelen. Frans, het comité heeft gemeend, U een blijvend souvenir aan te moeten bieden in den vorm van een oorkonde. Wij hopen dat dit bewijs van erkente lijkheid een bescheiden plaatsje mag vinden als aandenken aan deze hulde voor onzen favoriet Frans. Hierna werden aan de moeder van den renner en de verloofde van. Kees Pellenaars door twee dochtertjes van den voorzitter bloemen aangeboden. Namens de Waalwijksche Wieler club „Excelsior" werd het woord ge voerd door den voorzitter, den heer Collard, die zeide dat zij, zoodra zij het bericht van het behaalde kampioen schap vernamen, meer dan menig ander konden begrijpen wat deze overwinning voor Frans beteekende. Spr. zeide trotsch op zoo n kampioen te gaan, temeer daar hij eerelid der ver eeniging is. Wij zullen je steeds als voorbeeld bij onze jongeren voorhou den, zegt spr. en hij hoopte dat Frans nog vele jaren in de gelegenheid zal zijn groote daden te verrichten, waar bij hij steeds op volle belangstelling zal kunnen rekenen, ook wanneer hij naar Milaan gaat ter verbetering van het werelduurrecord. Ter afwisseling werden dan door de harmonie „St. Crispijn" enkele vroolij- ke noten ten gehoore gebracht, waar na het woord werd gevoerd door den heer Lou van Drunen namens de Baardwijksche R.K. Gymnastiekveree- niging „Kunst en Kracht" en de Vete- ranenclub „Ons Huis". Namens deze beide vereenigingen feliciteerde de heer v. Drunen Frans met zijn schitterende overwinning op den zoozeer gevreesden „Pijn", welke overwinning hem het kampioenschap bracht. Ook wenschte spr. zijn koppel genoot Pellenaars en de ouders van Frans geluk met het schitterende suc ces door hun zoon behaald en waartoe zij niet weinig hebben bijgedragen. Deze mondelinge felicitaties gingen allen gepaard met een hartelijk applaus waaruit de populariteit van Frans dui delijk naar voren kwam. Schriftelijke gelukwenschen waren er nog binnengekomen van Weth. Smol ders, R.K. W.G.V., Waalwijks Be lang, V.V. „Baardwijk, terwijl geluks telegrammen ontvangen waren van „De Echo van het Zuiden", W. V. V. „W.S.C." en tal van particulieren. Wij zagen voorts vele schitterende bloemstukken, o.a. van den heer Jac. Passier, W.C. Excelsior, Gymnastiek- vereeniging S.S.S., Veteranenclub Ons Huis en R.K.V.V. Hercules. Talloozen kwamen nog van de gele genheid gebruik maken om Frans per soonlijk geluk te wenschen, o.a. de le den van „Excelsior" in club-costuum. Tot slot dankte Frans voor de hulde en de belangstelling; op de eerste plaats het huldigings-comité en de harmonie „St. Crispijn", verder alle supporters en vereenigingen die aan dezen avond hebben meegewerkt. Tot slot van dezen buitengewoon ge slaagden avond bracht de voorzitter van het huldigingscomité nog dank aan de Harmonie, verder aan de sprekers van dezen avond, voor de rijke bloe menhulde, de vele schriftelijke felicita ties en aan de pers. ONGEVAL. Het dochtertje van dhr. v. d. Gr. trapte Zondagmorgen aan den Roestel- berg in een stuk glas, waardoor een voetje bloedend verwond werd. Het Roode Kruis verleende de eerste hulp. VERKEERSSTREMMING. Van 1219 Augustus is de weg Eethen—Dussen wegens te verrichten werkzaamheden voor t verkeer geslo ten. PROVINCIALE WEGEN BELASTING. Door de S.-D. Statenfractie in onze provincie is een adres aan de Prov. Staten gezonden, houdende verzoek maatregelen te nemen, die tot spoedige verdwijning van de provinciale weg gelden kunnen leiden. HULDIGING BURGEMEESTER VAN OOSTERHOUT. In tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en genoodigden is Zater dagmiddag in het natuurbad „De Wa rande te Oosterhout de bronzen pla quette aan den burgemeester F. M. A. J. Ridder de van der Schueren aange boden. De heer Slootmakers sprak namens de vier standsorganisaties te Ooster hout. Hij wees er op, hoe thans met de ze huldiging de kroon op het werk werd gezet. Zeventien jaar stond de burge meester aan 't hoofd der gemeente en niet weinig is Oosterhout onder zijn wijs beleid in aanzien gestegen. Hij roemde zijn bezielend werk bij het tot standkomen van het natuurbad. Na mens de vier standsorganisaties bood spr. een door den bèeldhouwer Van Aalst vervaardigde plaquette aan. Wethouder Oomen bracht dank voor het prachtige geschenk. Als voorzitter van „Oosterhout Vooruit" wees hij op de groote beteekenis van dit bad voor het vreemdelingenverkeer. Deze ver eeniging is niet weinig trotsch op dit werk van den burgemeester, die zoo onvermoeid voor deze totstandkoming en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de Inge- wanden doen vloeien. Wanneer de galafssheiding on voldoende ls. wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal. waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bU apo thekers en drogisten in flacons van 0.75. heeft gewerkt. De heer Kremer, voorzitter der „Stichting De Warande" huldigde eveneens den burgemeester en bood na mens de zwem- en poloclub Oosterhout een bloemstuk aan. Nadat de heer Simons en pastoor Asselbergs nog het woord hadden ge voerd, dankte de burgemeester alle sprekers voor hunne sympathieke en waardeerende woorden. Hij stelde de aangeboden plaquette op hoogen prijs, maar wees een groot deel der hulde te rug naar wethouders en raadsleden. Hij wees op de minder prettige zijde van deze totstandkoming, n.I. dat deze kwam in een tijd van groote werkloos heid, waarin gedurende twee jaar zoo vele ingezetenen slechts een schamel stuk brood konden verdienen. Daarte genover stond echter, dat zonder deze periode van werkloosheid Oosterhout nooit dit bad zou hebben gehad, daar de kosten nooit te betalen zouden zijn geweest. DE BRUG TE HEDEL. Met groote energie wordt aan den afbouw van de brug te Hedel gewerkt. Naar bericht wordt, zou ze 18 Decem ber van dit jaar reeds geopend worden. Normaal zou men 4 jaar noodig hebben voor 't geen thans in ruim 2 jaar ge beurt. Nieuws uil de Langstraat en Omgeving. GOUDEN BRUILOFT VAN DELFT-VANDER GOUW. In de Maandagavond gehouden be stuursvergadering voor bovengenoem- den bruiloft is het volgende eere-comité samengesteld: Mevrouw B. Timmermans-Verschu- re, Eere-Voorzitster; Eere-leden: W. Eibers, C. Eibers. Mej. B. Geers, Not. A. Schaap, H. Wiesman, H. Houben, Dr. H. Langemeijer, G. v. Loon-van Wagenberg, J. van Iersel, H. Gruppe- laar, 'P. van Schijndel, J. de Kort-van Erp, Th. van Delft, J. van Helvoirt, Mevr. van Wijk, Ds. Muhlnickel, Not. L. Christ, H. Hoffmans, C. Witlox, N. Gragtmans, André van Hilst, P. Mom bers, C. Raming, J. Spijkerman, N. van Loon, J. Tielen. Verder werden nog een feestcomité en een versieringscomité samengesteld, terwijl besloten werd deze maand nog maals te vergaderen in Café van der Pluijm. De giften voor een succesvolle viering komen ook reeds vlot binnen. Door bijzondere omstandigheden kon de districtsvergadering Altena- Langstraat van den Nederl. Bond van Luxe Verhuur- en Taxi-Auto- Ondernemers in hotel Leemans alhier geen doorgang vinden. Deze wordt thans gehouden a.s. Donder dag om 8 uur eveneens in hotel Leemans. Spreker is dhr. Lokman. HANK Zaterdag j.l. hij prachtig zomer weer, heelt de jaarlijksche processie der 11. Martelaren van Gorkum van hier naar Brielle, per boot plaats gehad. Des 's morgens 5,3U uur vertiok men vanaf den Peeren- boom en is aldaar des avonds circa 8 uur weer gearriveerd. Circa 3UU personen namen aan de processie deel. liet geheel stond onder leiding van pater Liberius, waarnemend pastoor te Hank. A.s. Vrijdag zal de nieuw oenoemde pastoor, de ZeerEerw. neer VV. H. Damen, thans Vicaris te St. Antomus, albier zijne plechtige intrede doen. Hij zal worden ver welkomd door verschillende ver eenigingen aan degreus der parocnie hij den Uijksweg, komende vanaf de richting Dussen. Hoe of alles zal worden geregeld, zal nog nader worden besproken. Maandagvoormiddag j.l. is door de rijksambtenaren in ver eeniging met de rijkspolitie, voor bet eerst controle gehouden op de nieuwe rijwielbelastingmerken. Ver schillende personen, wiens rijwiel niet was voorzien van een geldig rijwielbelastingmerk, liepen hierbij een bekeuring op, die meeslal bij transactie werd opg eheven. Zaterdag n.m. geraakte op den Rijksweg alhier de kap waarop koffers van 'n autobus uit Amster- dam in brand. Zoo gauw de brand oemerkt werd stopte de chauffeur, waarop een oogenblik een paniek onder de reizigers uitbrak, doch allen konden zonder ongelukken de bus verlaten. Door het afgooien der koffers en met emmers water uit een nabije sloot was de brand spoedig gebluscht. Juist passeerde de verkeerspolitie uit Den Bosch, die een onderzoek instelde. De oorzaak van den brand moet vermoedelijk worden gezocht in een brandend eindje sigaret of sigaar, tijdens den rit weggeworpen door het open bovenluik der bus dat tusschen de lichtbrandbnre koffers is terecht gekomen. De bus kon de reis voortzetten, daar de auto slechts licht beschadigd was. Verzekering dekt de schade. Dinsdagavond kwamen de leden van het Landstormcorps motor- dienst in café H. van Son in ver gadering bijeen. Aanwezig was adjudant Thierry uit 's Bosch. Besloten werd een groep »Drunencr op te richten, de derde in 't district 's Bosch Tot voorloopig commandant der jroep werd aangewezen korporaal Th. van Son. Een viertal leden zullen deel nemen aan de groote manoevres. Zoo mogelijk zullen de cursussen op Donderdagavond gegeven wor den. Aan de aannemersfirma G J. Vissers alhier is opgedragen het maken van rioleeringswerken en bestrating in de gemeente Helvoirt voor de somma van f10770,— De gedetailleerde uitslag dezer aanbesteding was als volgt: Gebr. Timmermans, Helvoirt f13307 Brekelmans, 1 12475 van Rooij. f12149 van Iersel. f11680 G. J. Vissers, Drunen f 10770 Drunen beschikt over prachtig natuurschoon in de vorm van heide en duinen. Daar wordt dan ook niet geduld, dal hier door menschen aanstoot wordt gegeven door onvoldoende kleeding enz. Dat ondervonden een aantal jongedames, die in zwemcostuum rondliep en inde duinen en zich daar mede een proces-verbaal op den hals haalden. »De Langslraat« 6 Augustus. Snijboonen f7,20 Blocveiling 9 Augustus. Snijboonen van f6,— tot f6,30. In de Zondagmiddag in hotel Vissers alhier gehouden vergadering van 't iestivalcomité weid besloten de termijn van inschrijving tot deelname te sluiten op Zondag 15 Aug. a.s Enkele comité's werden geinstalleerd. De samenstelling van het eere-comité zal in den loop van deze week geschieden. Tot heden is de inschrijving tot dcelnamezeerbevredigend en mogen we rekenen ojv een groot muziek feest. De uitslag van de voortgezette competitie van S.D.J.C. is: F. Boelen—M. van Huiten 1 0 J. v. d. Leur—F. van Leest 1 0 Th. Couwenberg L. v. Huiten 1-0 A. Smits—A. van Huiten 1_0 Naar Ulecoten Op Zondag 22 Aug. a.s. gaat de processie van Drunen ter bedevaart van den II. Bernardus te Ulecoten. Aan de slooperstirma Chr Klerks is opgedragen het sloopen van een heerenhuis van den heer V. van Laarhoven te Waalwijk. De klok kan soms vlug loopen althans zonder dat voldoende aan dacht wordt besteed aan den tijd dien zij ondankshaar regelmatige snelheid op een zeker moment voorgeeft. Zoo was 't ook in een café. De klok wees reeds een half uur over 11 uur n.m. en daarmede een half uur over sluitingstijd, toen nog een viertal heeren rustig een kaartje

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5