Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Sport. SPRANG—CflPELLE. u 6EERTRUIDENBEKG. FRAUDEERENDE STEUNTREKKERS. SPRANG. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE KOPENHAGEN. r H. v. d. H., een arbeider uit Vlijmen, kwam in verzet van zijn vonnis waarbij hij wegens valschheid in geschrifte ver oordeeld was tot 14 dagen gevangenis straf. Verdachte bekende met de steun- kaart te hebben geknoeid^ maar hij vond de straf zoo zwaar, 't Was de eerste keer dat hij gefraudeerd had. Het vonnis werd conform den eisch gewijzigd in een maand voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. K.N.V.B. Wie wordt tweede klasser TOP verliest. Door een omzetting in de indeeling van de Zuidelijke tweede klasse is er in de Zuidelijke tweede klasse B één plaats vrij gekomen. Daar men er niets voor voelde om het nieuwe seizoen met een tweede klasse van 9 clubs in te gaan, heeft de KNVB besloten, dat de kampi oenen van de derde klasse Gudok, TOP en Tivoli nog een halve competitie zou den spelen om een plaats in de tweede klasse'B. Zondag werd de eerste wedstrijd ge speeld tusschen Gudok en TOP. Buiten verwachting zegevierden de Tilburge- naars met 20, zoodat voor hen de eer ste schrede naar de tweede klasse reeds gezet is. WAALWIJK. W.S.C. WSC—SVW 1—2. Zondagmiddag speelde WSG 'n vriend- schappelijken wedstrijd tegen SVW uit Gorinchem. Alhoewel WSC niet geheel volledig uitkwam waren de zwarten toch goed tegen SVW opgewassen en den uitslag getuigt wel van een spannenden wed strijd. Voor de rust evenwel ga/ SVW nog al eens den toon aan en de achter hoede van WSC heeft het dan ook meer malen hard te verantwoorden en de doel man heeft handen vol werk, doch voor- loopig weet hij zijn doel schoon te hou den. Als er echter ongeveer tien minuten gespeeld zijn, slaagt SVW erin met een onhoudbaar schot te doelpunten. 01 Door dit doelpunt blijkbaar aangewak kerd, onderneemt WSC enkele aanvallen op de SVW veste, doch zonder succes. Ook de SVW'ers slagen er echter voor de rust niet meer in te doelpunten, zoodat deze ingaat met een 10 voorsprong der gasten. Na de thee is het WSC dat het eerst in den aanval is, doch door hpt minder goed afwerken der aanvallen gaan onder scheidene fraaie kansen verloren. De tweede helft is echter nog maar 7 minuten uit of WSC weet succes te boe ken, doordat haar midvoor M. Brok op fraaie wijze den gelijkmaker scoort. Het spel golft nu eenigen tijd snel op en neer, waarbij beurtelings de beide doelen nog al eens in gevaar verkeeren. De ver dedigingen verrichten echter goed werk en slaan de aanvallen terug. Na 15 min. heeft SVW echter onverwacht succes doordat zij er in slaagt het winnende doelpunt te scoren 12. WSC doet nu al het mogelijke om dezen achterstand in te loopen. Zij onderneemt aanval op aanval, alles echter zonder succes. Ook SVW slaagt er niet meer in te doelpunten, zoodat het einde komt met een 21 Gorinchemsche overwinning. Als voorwedstrijd speelde WSC 2 tegen SVW 2. De WSC'ers waren echter bij lange na niet tegen het productieve spel van hunne gasten opgewasschen en moes ten dan ook met 61 het loodje leggen, al was dezen uitslag wel eenigszins ge flatteerd. Zondag a.s. speelt WSC wederom een vriendschappelijken thuiswedstrijd, nu tegen T.E.C. 1 uit Thiel. Wij hopen hierop Zaterdag a.s. nog op terug te komen. R.W.B. Zondag a.s. wordt het nederlaag-tour- nooi van RWB voortgezet en komt de vereeniging Pazo uit Oisterwijk op be zoek. Zaterdag komen wij hierop nog even terug. KAATSHEUVEL. ZAND SCHEL. RWB etZandschel 2 25. Vorige week Donderdag speelde Zand schel 2 een uitwedstrijd tegen RWB a in Waalwijk. Het was een spannende wed strijd1 'die door Zandschel 2 met 52 werd gewonnen. RWB a die in deze zo mercompetitie op de eerste plaats van de ranglijst stond moest door deze ne derlaag de eerste plaats aan Zandschel 2 afstaan en met deze overwinning staat Zandschel 2 stevig op de bovenste plaats nog ongeslagen, n.l. 8 gespeeld, 7 gewon nen en 1 gelijk. Als de wedstrijd 15 minuten oud is neemt Zandschel 2 de leiding door den middenvoor Van Dongen, die den bal onhoudbaar in het doel knalt. Voor de rust maakt RWB gelijk 11. Na de rust neemt RWB de leiding 21. Na 10 min. volgt een snelle aanval van Zandschel en Van Dongen knalt den gelijkmaker in het doel. Vermeld mag worden dat Zand schel 2 een kwartier voor het einde nog een 21 achterstand had en door een viertal goals de overwinning veilig stel de. De goals werden gemaakt door Van Dongen 4, - Dekkers 1. A.s. Donderdag Zandschel 2Sprang- sche Boys 3. Aanvang half acht op het Zandschel terrein. S.D.O. Vergezeld van een groot aantal sup porters, per autobus en per fiets, maakte SDO 1 j.l. Zaterdagmiddag de reis naar Andel om aldaar tegen Sparta een com petitiewedstrijd te spelen voor den BVB. Van een spannende match kan hier moei lijk worden gesproken; het ging er over 't geheel slap naar toe. De thuisclub nam vry spoedig de leiding, maar onze club wist direct gelijk te maken en de stand voor de rust nog met 31 in haar voor deel op te voeren. Na de thee gingen beide elftallen vrijwel gelijk op; de thuisclub wist nog tweemaal te doelpun ten en SDO nog eenmaal, zoodat deze match in een 34 overwinning voor SDO eindigde. A.s. Donderdagavond zal op het SDO terrein alhier een competitiewed strijd voor den BVB worden gespeeld tusschen SDO 2 en Sparta 2 uit Vrijhoeve Capelle. Het derde elftal van SDO gaat Don derdagavond naar Zandschel om een competitie-match te spelen voor den BVB tegen de club van dien naam. SDO I—NEO I. A.s. Zaterdagmiddag staat er op 't terrein van SDO een belangrijke wedstrijd te wachten. Dan zal n.l de plaatselijke ontmoeting plaats hebben tusschen de eerste elftal len van SDO en NEO, welke ontmoeting voor beide clubs de beslissingswedstrijd voor deze competitie is. Dat beide ploe gen zich in dezen match geheel zullen geven en alles in het werk zullen stellen om den wedstrijd tot een voor hun club goed einde te brengen, staat vast, en wc raden de voetballiefhebbers dan ook aan, a.s. Zaterdagmiddag om half zes naar 'l SDO-terrein te gaan om dezen belangrij ken wedstrijd bij te wonen. N. E. O. Op het NEO-terrein alhier werd j.l. Zaterdagmiddag een competitie-wedstrijd gespeeld voor den BVB tusschen NEO 1 en Noad uit Wijk. Onze club was ver reweg de meerdere en wist dat ook in cijfers uit te drukken. NEO behaalde een verdiende 51 overwinning. I. V. C. B. WAALWIJK. R.K.V.V. HERCULES. De vriendschappelijke wedstrijden j.l. Zondag door Hercules gespeeld, zijn grootendeels een succes geworden. Het eerste elftal dat met een gewijzigde op stelling een wedstrijd speelde in Kaats heuvel tegen Rapid, behaalde een 53 overwinning. Het tweede elftal speelde thuis tegen Sporters 2 uit Drunen. Hier werd van beide zijden goed spel gegeven, hoewel Hercules beter samenspeelde, zoodat ten slotte onze reserve's met 42 zegevier den. Het 3de elftal speel'de tegen Sporters 3 en verloor op onfortuinlijke wijze met 54. Dit had evengoed een overwinning of tenminste een gelijk spel kunnen zijn. WASPIK. WVR—Waspik 3—4. Vorige Zondag speelde ons eerste elf tal zijn 2de oefenwedstrijd tegen WVR. Nauwelijks is de bal aan het rollen of onze voorhoede is in den aanval en het doel der gastheeren ontkomt ternauwer nood aan een doorboring. De thuisclub probeert hetzelfde te doen, doch onze achterhoede geeft voorloopig geen kans. Een voorzet van linkt komt bij den rechtsbuiten terecht. Deze geeft keurig door naar den rechtsbinnen die met een onberispelijk schot ons de leiding geeft. De thuisclub doet er nu een schepje op en de druk op ons doel wordt grooter. Een gevaarlijke aanval strandt op bui tenspel, doch alweer is de voorhoede der gastheeren voor ons doel en een goed gericht schot van den middenvoor brengt de stand op 11. Na de thee is onze ploeg overwegend sterker. Herhaaldelijk trekken ze ten aan val, en met succes. Spoedig is het 21. Kort daarop 31 en zelfs 41. Dit wordt de thuisclub toch wel wat te kras. Alle zeilen worden bijgezet en ten slotte bezwijkt de achterhoede, 42. Even voor het einde weten ze nogmaals te scoren en zoo eindigde deze vriendschappelijken wedstrijd met een 43 overwinning voor onze ploeg. WIELERSPORT. FRANS SLAATS DE ACHTERVOL- GINGS-KAMPÏOEN. Met Pijnenburg tevens winnaar van den koppelwedstrijd. Onder ongedacht fraai zomerweer or- geniseerde de Alkmaarsche Wielerbaan Zondag ter gelegenheid van de Alkmaar sche kermis groote wielerwedstrijden, waaraan door Nederlandsche, Belgische en Deensche renners werd deelgenomen. Het talrijk opgekomen publiek heeft van een spannenden en goeden strijd kunnen genieten. Inzonderheid Frans Slaats, die op (j September a.s. te Milaan het wereld-uuv- record van Richard hoopt te breken, bleek de favoriet van den dag te zijn. De uitslagen waren 4 landen-omniumwedstrijd voor profs: 1 Pijnenburg 12 pnt., 2 G. Kilian 9 pnt. 3 van Meerschaert 6 pnt., 4 Christensen 4 pnt. Achtervolging over max. 4 K.M.in een machtig tempo haalde Slaats den Wieringer D. Klink in: Tijd 2 min. 16.8 seconde. Omniumwedstrijd voor amateurs: 1 Leene, 2 Derksen, 3 Pronk. Afvalwedstrijd voor profs en onaflian- kelijken 1 H. Vopel, 2 J. Groot, 3 H. Dieterman, 4 K. Magnussen. 10 K.M. wedstrijd voor profs en on- afbankelijken 1 D. Veld 13 min. 16 sec., op 1 ronde: 2 Middelkamp, 3 Boeyen. Internationale koppelwedstrijd voor profs en onafhankelijken over 60 K.M. (360 ronden) Deze wedstrijd werd een zeer over tuigende zege voor SlaatsPijnenburg, die hun grootste tegenstanders, Kilian Vopel en Middelkampvan Meerschaert met groot gemak achter zich lieten. Na dat de Duitschers al spoedig een jacht ontketend hadden, kwam dit koppel met het Hollandsche koppel op 1 ronde te liggen. Toen Middelkamp daarna even eens een jacht ontketende toonden Pij nenburgSlaats hun kracht. Met het grootste gemak namen zij opnieuw een ronde, terwijl zij direct daarop met de Duitschers nogmaals een ronde namen. Deze veilige voorsprong wisten Pijnen- burg-Slaats te handhaven en elke poging van hun concurrenten werd terstond ge smoord. De andere koppels kwamen op het tweede plan en vooral de Denen ChristenenMagnussen stelden teleur. De uitslag luidde1 PijnenburgSlaats 9 pnt. in 1 utir 23 min. 54 sec.; op 1 ronde 2 KilianVopel 0 pnt., op 2 ron den 3 Middelkampvan Meerschaert 14 punten. JO VAN GEENE. Er is voor onze populaire Waalwijk- sche Wielrenner Jo van Geene de eerste dagen weer genoeg te doen. Donderdag (morgen), avond rijdt hij in Tilburg met als koppelgenoot v. Hel- voirt. Zaterdag, in Den Bosch met Buchly, eveneens in een koppelwedstrijd tus schen een zeer sterk bezet veld van eer ste klas internationale krachten. 's Zondags neemt hij deel aan de wie lerwedstrijden te Boxtel, waar hij Gerritje Boeyen tot maat heeft. Zooals men ziet zijn het weer drukke dagen voor hem, doch ongetwijfeld zal Jo zijn beste beentje voor zetten om weer enkele mooie successen trachten te behalen, hegeen wij hem van harte toe- wenschen. Sjef v. d. Vijver, wereldkampioen Sprint Amateurs. Ooms derde Weer is gebleken dat Nederland op 't gebied der Wielersport toch ook nog wel wat in de melk te brokken heeft. Op overtuigende wijze heeft Zondag de Rozendaler Sjef v. d. Vijver het we reldkampioenschap sprint voor Amateurs behaald, een resultaat dat niemand, dooi de blessures van Vrijdag bij een val op gedaan, zou verwacht hebben. Wieier-Nederland, dat al zooveel jaren trotsch gaat op, zijn antateursprinters, kan opnieuw juichen. Het rijtje Neder landsche amateursprint-wereldkampi oenen werd niet met Arie van Vliet af gesloten. Bravo voor den Brabander v. d. Vijver, den nieuwen naam op de eere- lijst der wereldbesten op den korten af stand. Van der Vijver kroonde zich te Kopen hagen tot wereldkampioen. Onze land genoot Ooms veroverde den derden prijs. Een dubbele glorie in dubbelen zin. Want deze schoone uitslag werd boven dien bereikt in een tournooi, waarin de drie Nederlandsche sportsmen v. d. Vij ver, Ooms en Kropman, welke laatste in de kwartfinale 'uitgeschakeld werd, voorbeelden van sportiviteit waren. Wederom werd door Nederlandsche amateurs het pad van den roem betreden, zooals het aan dragers van oranje-truien betaamt. Nadat Kropman zich niet meer had kunnen plaatsen, door in de achtste fi nales te verliezen, kwamen Sjef van den Vijver in de halve finales tegen Pola "uit en Ooms tegen Georget. De strijd van v. d. Vijver tegen Pola was er een van de allerhoogste klasse. Bleek van nervositeit ging v. d. Vijver naar den start, doch eenmaal op de fiets leek het alsof alle angst van hem afge vallen was. Resoluut trok hij zich voor Pola en legde de eerste baanronde in snel tempo af. Precies tegenover de start lijn demarreerde hij voor zijn eindrush die phenomenaal zou worden. Pola sprong in de bocht nog tot naast v. d. Vijver's voorwiel, doch dan ging de Ne derlander in tomelooze vaart het rechte einde in. Pola de groote favoriet werd geklopt door v. d. Vijver's sublieme 11 4'5 seconde over de laatste 200 meter. Ooms slaagde er niet in om over den tactischen Franschman te zegevieren, zoodat v. d. Vijver en Georget in de fi nale kwamen. In de eerste rit be,ging onze landge noot de domheid zich door het gerafi- neerde rijden van Georget een korten sprint te laten opdringen, waardoor hij geslagen werd. In den tweeden rit werd Georget ech ter gediskwalificeerd wegens een zwie per in de laatste bocht. Nu kwam de derde en beslissende rit, die het ant woord op de vraag: „Wie wordt wereld kampioen?" zou geven. De Franschman glipte tusschen v. d. Vijver en den onderrand der baan door. Doch v. d. Vijver had onmiddellijk het juiste antwoord gereed. Het schitterende gevecht tusschen de twee snelste ama teur- athleten ter wereld vond eerst in de laatste tien meter zijn beslissing. Met een machtigen eindsprong veroverde v. d. Vijver de regenboogtrui. In deze regel matig gereden belle was hij inderdaad ver uit de beste. Hierna reed om den derden en vierden prijs, Ooms tegen den wereldkampioen '34, Pola, Italië. De eerste rit werd ge wonnen door Pola, die het eveneens als Georget op een korte sprint liet aanko men. In de tweede rit volgde Ooms ech ter een andere taktiek en reeds in de voorlaatste bocht zette hij zoo'n flitsende demarrage in dat Pola reeds op een honderdtal meters voor de finisch ge slagen was. De beslissende rit had hetzelfde ver loop als de tweede, maar thans was Pola te vermoeid om nog iets te presteeren tegen de prachtige eindrush van Ooms ingezet met een verrassende demarrage op circa 250 meter voor de finish. Met lengten werd Pola verslagen. De huldiging van Sief van den Vijver te Roozendaal. Op hartelijk grootsche wijze is de nieuwe kampioen Maandagavond in Roo zendaal gehuldigd. Duizenden en duizenden menschen wn ren op de been om hem van den trein te halen en hem een huldiging te berei den als eenig is in de geschiedenis van Roozendaal. Wanneer aan het station dan de eer ste begroeting heeft plaats gehad, heeft de plechtige ontvangst op het stadhuis plaats, waar Sjef van den burgemeester en nog zeer vele andere personen, woor den van gelukwenschcn en hulde in ontvangst had te nemen. Het was voor hem zeer zeker een onvergetelijken dag. De wereldkampioenschappen op den weg voor profs. Het wereldkampioenschap wielrennen op den weg voor professionals Maandag verreden over een afstand van 300 K.M., heeft tot resultaat gehad, dat de Belg Meulenberg den titel heeft gewonnen, doordat bij zich den snelsten sprinter toonde uit het leidende peleton van 5 renners. Van de 34 renners, die in deochtend- uren startten, gingen er slechts acht door de finish. Tot deze acht behoorde ook onze landgenoot Van Amsterdam, die op de 6e plaats beslag legde. De andere Ne derlandsche renners, t.w. Braspenninx, Stuyts en Verveer staakten den strijd. De volledige uitslag van den wedstrijd, die over hel algemeen een teleurstellend ver loop had, luidt: 1 Meulenberg (België 297,5 K.M. in 7 uur 59 minuten 48 seconden), 2 Kyewski (Duitschland) op 1,1/2 lengte. 3 Egli (Zwitserland) zelfden tijd. 4 Majeurs (Frankrijk) zelfden tijd. 6 Van Amster dam (Nederland), in 8 uur 6 min. 50 sec. 7 D'IIooge (België) zelfden tijd. 8 Wec- kerling (Duitschland) zelfden tijd. De amateurs op den weg. Ook in deze categorie hebben de Ne derlanders zich uitstekend geweerd, al was het jammer dar Schutte, die met nog vier anderen de leiding had, in de elfde ronde buiten zijn schuld werd ge diskwalificeerd. De einduitslag luidt: 1 en wereldkampioen Leoni (Italië) 5 uur 48 min. 20 sec., 2 Soerensen (Dene marken), 3 Scheller (Duitschland), 4 J. J. Demmenie (Nederland), 7 H. de Hoog (Nederland) allen in denzelfden tijd. De Stayers. Onze beide stayers P. v. Kempen en Snoek Jr. zijn er niet in geslaagd zich in de finale te plaatsen. Het rijden van P. van Kempen is geweldig tegengevallen, terwijl Snoek Jr. zich kranig geweerd heeft. n SPRANG. Evenals vorige jaren zal de ver jaardag van H. M. de Koningin met de kinderen der Chr. School alhier feestelijk worden gevierd. Daartoe in de gelegenheid gesteld door de ruime giften door de ingezetenen bij een voor dat doel gehouden collecte geschonken, zullen door het Oranje-comité en het personeel der school een kinderoptocht en kinderspelen worden georganiseerd, waarvoor aardige prijsjes beschikbaar worden gesteld. Wanneer het Oranjezonnetje mede werkt belooft het voor de jeugd een prettige dag te worden. VRIJHOEVE-CAPELLE. De verjaardag van H. M. de Koningin zal in de gemeente Sprang- Capelle op grootsche wijze gevierd worden. Naast de feestelijkheden voor de kinderen zullen des middags om 2 uur de volksspelen beginnen. De fees telijkheden worden gehouden op het terrein naast het Gemeentehuis te Vrij- hoeve-Capelle en op het weiland van den heer G. Stam aan de Nieuwevaart te Capelle. Er zal een gecostumeerde korfbal- en een gecostumeerde voetbal wedstrijd plaats hebben. Des avonds om 7.45 geeft de Chr. Gymn. vereeni ging Pro Patria demonstraties, waarna om 8.30 uur de concerten aanvangen te geven door de fanfarecorpsen Kunst na Arbeid" en Sirena en de Zangver- eenigingen Exselsior, Hallelujah en 't Rozeknopje. De heer W. K. Benjaminse is benoemd tot onderwijzer bij het Chr. Onderwijs (Oranje-school) te Rotter dam. CAPELLE. Bij de dezer dagen gehouden aan besteding van het bouwen van een win kelhuis voor mej. Wed. J. van Wijlen te Vrijhoeve-Capelle werd als volgt in geschreven: Kleinloog en Verhagen, 3745 Joh. Kleinloog 3735 J. Quirijns 3660 H. Wagemakers/J. Molegraaf 3555 Alb. Hoefnagel 3522 C. B. Timmermans 3427 Gebr. van Willigenburg 3427 J. W. Nieuwenhuizen 3575 A. H. Willemsz 3368 D. van Oversteeg 3333 Gebr. Spierings 3295 Het werk is opgedragen aan Gebr. Spierings alhier. k/ De postduivenvereniging ,,De Luchtvaart", gevestigd in het café van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield met oude en jonge duiven een' wedvlucht vanaf Noyon, waarvan de uitslag voor wat betreft de oude duiven de volgende is: J. Meter 1 en 4, W. Versteeg 2, J. de Jong 3 en 8, P. de Roon 5 en 7, M. Mesch 6, P. Nieuwenhuizen 9 en Adr. Spierings 10. Eerste overduif: C. Rosenbrand. Aangetoonde duiven M. Mesch. De uitslag voor de jonge duiven luidt als volgt: E. Haverhals 1, 16, Adr. Spierings 2. 6, 13, Gebr. van Onzenoort 3, 5, 14. Adr. Klootwijk 4, 9, 10, 12, St. van Peer 7, 17, J. Meter 8, P. Nieuwen huizen 11, P. de Roon 15. Aangetoonde duiven: E. Haverhals, St. van Peer, Adr. Klootwijk en Adr. Spierings. 1/ Mej. H. P. Dekkers alhier heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. School te Stellendam aangeno men en zal 1 Sept. a.s. aldaar in functie treden. (J Bij het spelen had het jongste dochtertje van den heer K. het ongeluk te vallen met het noodlottig gevolg, dat het kind een beentje brak. Dr. Roos achtte overbrenging naar het zieken huis te Raamsdonksveer, waar het beentje gezet werd, noodzakelijk. u De gemeengde zangvereeniging 't Rozeknopje zal a.s. Donderdag deelne men aan het muziek- en zangconcours te Schiebroek en uitkomen in de Supe rieure afdeeling. We wenschen direc teur Snijers en de werkende leden dien dag veel succes. Op Zaterdag 11 Sept. a.s. zal de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm onder leiding van den heer P. van der Schans deelnemen aan de schietwedstrijden te Tilburg. Naar wij vernemen zal de heer Roubos alhier in de Nieuwstraat een drukkerij oprichten. Op initiatief van het personeel der O. L. school en de Oudercommissie zal de verjaardag van H.M. Koningin Wil- helmina met de leerlingen dezer school feestelijk worden herdacht. In verband met de organisatie van een bazar, waarvan de opbrengst zal strekken tot stijving der kas van het muziekgezelschap Sirena te Vrijhoeve- Capelle, heeft zich naast het uitvoerend comité een dames-comité gevormd, waarin zitting hebben de dames mevr. de Roy van Zuydewijn, mevr. E. Rij ken, mevr. A. Oerlemans en mej. H. Gouda. De Coöp. Aankoopvereeniging „Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang w.a." houdt Woensdagavond 7 uur in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een algemeene leden vergadering. Aan de orde komt: 1 Betaling van achterstallige gelden voor geleverde goederen, 2 Contributie 1937, 3 Aan schaffing veevoeder, hulpmeststoffen, kolen, enz. Bij den landbouwer v. d. H. in de Nieuwstraat had dezer dagen een poes, welke toevallig jongen had, zich het lot van een viertal moederlooze haasjes, welke in den tuin gevangen waren, aan getrokken. Tegelijk met haar eigen jon gen zoogde zij ook de kleine hazen. Jammer genoeg is de proef, om de haasjes op deze manier in leven te hou den en op te fokken, niet gelukt, want na een paar dagen waren de diertjes dood. Ly Oranje-vereeniging. De Oranjevereeniging Geertruiden- berg richt het beleefd verzoek tot alle ingezetenen dezer gemeente om op Ko ninginnedag blijk te geven van sympa thie met ons Vorstenhuis door het uit steken van de vlag, zoo mogelijk met oranje-wimpel. Tevens richt het comité een verzoek tot de winkeliers om op Koninginnedag hun etalages door mid del van versiering en verlichting er zoo aantrekkelijk mogelijk te doen uitzien. Op 31 Augustus wordt den Berg door een groot aantal vreemdelingen bezocht en door een mooie versiering de aandacht op de zaak te vestigen wordt hiermede een goede reclame be reikt. Bij de bespreking welke tusschen het bestuur van de Oranje-vereeniging en de sub-comité s plaats vond voor de volksspelen, bleek, dat heel wat liefheb bers om aan die spelen deel te nemen zich hadden opgegeven. Voor de nummers touwtrekken en zakloopen alleen voor jongens en voor step-wedstrijden, hardloopen en turf rapen voor meisjes bestaat nog gelegen heid zich aan te melden. Tevens zal een kinderoptocht worden georganiseerd. Na een rustperiode van enkele weken is Good-Luck weer te voorschijn gekomen met een voetbalwedstrijd te gen S.E.M.O. uit Amsterdam. Deze laatste vereeniging speelt eerste klas Amsterdamsche Voetbalbond, zoodat "t ook geen wonder was dat Good-Luck het loodje moest leggen, n.l. met 5 3. Gezien echter den uitslag heeft onze plaatselijke vereeniging zich toch nog kranig geweerd.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3