AKKERTJES GEMENGD NIEUWS. Zoo'n erge Hoofdpijn 1 Kamer van Koophandel voor de Langstraat. Grotten van Han, Bauraing, Dinant. SPORT Antwerpen. Antwerpen lingen. De Harmonie St. Jan bracht met pittige marschmuziek opgewekt heid en marschlusl in de groote kinderstoet. R.K. Middenstandsbond. Donderdag 26 Augustus zal de Middenstandsbond alhier in de zaal van den heer Joh. Smit een verga dering houden voor iedereen toe gankelijk en speciaal gewijd aan de eischen, welke de vestigingswet in de toekomst aan den middenstander gaat stelle/i. Voor velen, kan deze vergadering van groot belang zijn, daar in 't algemeen nog weinigen met de eischen, welke deze wet stelt, op de hoogte zijn. Koninginnedag. Ter viering van Koninginnedag op 31 Aug. werd besloten tot het geven van een groot avond-concert op Dinsdag a.s. Aan dit concert werken mede de heide harmonieën Euphonia en Apollo, de zangvereeni- ging Bel Canto met Mannenkoor, Dameskoor en Gemengd koor en het R.K. Mannenkoor »Orova«. Daarnaast ligt het in de bedoeling een kinderoptocht te formeeren en zoo mogelijk daaraan'n vliegerwed strijd of iets dergelijks te laten voorafgaan. Binnen een kwartier kunt Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twee AKKER .CACHETS WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten 1, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. »De Eendracht«. •Vrijdagavond van 8 tot 10 uur inkorven duiven voor wedvlucht Pont St. Maxence 318 K.M. »W.C.B. Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wed vlucht vanuit Pont St. Maxence. Vrijdag Luxor Bioscoop «Oranje Heina. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, »De tocht naar de Stratosfeer«. Zaterdagmiddag tot 4 uur in. korven jonge duiven voor oefen- vlucht naar Breda. Paarden op hol. Angstige oogenblikken in de binnenstad van Den Haag. Twee paarden die gisterochtend te ongeveer elf uur in de Kerkstraat te 's Gravenhage op hol sloegen, hebben automobilisten, fietsers en voetgangers, die op dat oogenblik den Denneweg het Lange Voorhout en de Lange Houtstraat passeerden eeuige angstige oogenblikken bezorgd De twee paarden waren gespannen voor een vleeschwagen, welke in De Kerkstraat voor een slagerij stilstond. De voerman, een jongeman van 16 jaar, stond op een gegeven moment achter de wagen, toen de paarden er eensklaps vandoor gingen. Vermoedelijk zijn ze ergens van geschrokken. In razende vaart renden de paarden door den drukken en smallen Denneweg, de zware vleesch wagen achter zich aan sleepende. Het .eerste slachtoffer was een auto welke langs het trottoir stond ge parkeerd. Het linkervoorwiel en het spatbord evenals den bumper, wer den gekraakt. Het tweede slachtoffer was een fiets die langs den trottoir band stond Er bleef niet veel van over. Voort holden de steigerende paarden met daarachter een slinge rende wagen Op het Lange Voorhout stond om. een politieauto met twee rechercheurs. Toen deze de dolle paarden op zich zagen afkomen, renden zij den wagen uit. Paarden en wagen slingerden evenwel netjes om de auto heen. Dwars over het Tournooiveld kwamen de hollende paarden nu in de Lange Houtstraat Men zal zich de angst kunnen voor stellen van een glazenwasscher die boven op een ladder zijn werk ver richtte en de paarden recht op den ladder zag aankomen. Het was een stom geluk dat de wagen deladder niet raakte, maar op nauwelijks 10 cm. er langs scheerde De wagen van den glazenwascher die enkele meters verder stond, werd wel ge raakt en beschadigd. Het vierde slachtoffer was weer een personen auto welks spatborden en bumpers in onzachte aanraking kwamen met den slingerende vleeschwagen. Op het Plein pleven de paarden uit eigen beweging staan. Een van de beesten had een snijwond aan den hals ge kregen, het andere paard was onge deerd. De vleeschwagen werd niet noemenswaardig beschadigd. Het tramverkeer in de Lange Houtstraat en op het Plein was geruimen tijd gestagneerd. Doodelijk ongeluk te Noordwijkerhout. Maandagmorgen klom het vijfjarig zoontje van den tuinder N. van G. te Noordwijkerhont, ongemerkt op de treeplank van een stilstaanden zwaren bloemenauto van den heer M. S. uit Rijnsburg. Zonder dat de bestuurder het kind gewaar werd reed hij weg. Vijftig meter verder hoorde hij een kreet van een meisje, dat de jongen in de gevaarlijke po sitie zag. De bestuurder remde on- middelijk, doch juist op dat oogen blik viel de jongen van de treeplank, vóór een der dubbele achterwielen, dat hem over het hoofd ging. De jongen was op slag dood. Fietser tegen auto opgereden Gistermiddag is de wielrijder Van Kan uit Melik op den Capellerweg bij Roermond door verkeerd uitwij ken gebotst tegen een personenauto bestuurd door B. H. uit Roermond. De fietser vloog door de voorruit en liep een gapende hoofdwond enin wendige kneuzingen op. Hij is in ernstige toestand naar het zieken huis te Roermond vervoerd. De fiets werd geheel vernield. De auto, die licht beschadigd was, in in be slag genomen. Rijwielplaatjes drama. Nauwelijks is omstreeks den eersten Augustus het eerste belastingplaatje aan een fiets bevestigd of de dieven van deze blijkbaar goed verhan delbare koperen dingkes, komen met vernieuwd energie in actie. Zoo bont echter als ze nu in het Lim- burgsche dorpje Keipen Oler hebben gemaakt, zal wel nimmer zijn ver toond. Naar de „N. Koer" meldt, is n.l. gedurende de vroegmis j. 1. Zondag aan de St. Liduinakerk aldaar door tot nu toe onbekende personen een aantal fietsplaaljes weggenomen tot een getal van ruim 50. Op de meest geraffineerde wijze waren de plaatjes van de fietsen afgehaald, wat wel bewijst, dat er werkelijk „vakmen- schen'' aan het werk zijn geweest. Verdenking bestaat er tegen een paar jongelui, maar arrestaties heeft de politie nog niet verricht. Door een. auto aangereden en gedood. Gisteravond zes uur is op den Rijksweg Amsterdam Velzen de 45-jarige werklooze arbeider D. v. Campen uit IJmuiden, toen hij van den Spaardammerweg wilde over steken, gegrepen door een auto be sluurd door ir. v. d. L. De man vloog door de voorruit en werd een eind meegesleurd. Hij was op slag dood Hij was gehuwd doch bad geen kinderen. Doodelijk ongeval te Geleen Gisteiavond omstreeks negen uur is te Geleen de negenjarige zoon van den heer D. te Lutterade door een vrachtauto met aanhangwagen van den kermis exploitant S. uit Heeilen overreden. De knaap zat bij een anderen jongen op den bagagedrager van de fiets. Toen hij de auto hoorde nade ren, werd hij bang en sprong van de bagagedrager af. Daarbij had hij het ongeluk te struikelen, waardoor hij onder de wagen raakte. De jongen was op slag dood. VRIJHOEVE-CAPELLE. V. V. SPARTA. Onze voetbalvereeniging Sparta speel de Zondagmiddag j.l. een competitiewed strijd voor den BVB op haar terrein aan den Loonschendijk tegen WW uit Wer kendam, welke match in een gelijk spel 11 eindigde. KAATSHEUVEL. DES contra een IVCIi elftal. In ons R.K. Sport- en Wandelpark had onder schitterend weerZondag een ont moeting plaats tusschen DES 1 en een IVCB elftal, gevormd uit enkele goede krachten uit het District Tilburg om te kunnen komen tot de vorming van het Districts-elftal, dat op 29 Augustus zal moeten uitkomen. DES 1 kwam uit met drie invallers, terwijl de opstelling der tegenstanders was: Doel, Van Beek (RK TVV) Achter: Hessels (Sarto) Mathijsen (WIK) Midden: Coolen (RKTVV), Van Dongen (Roda) en v. Dyk (RKTW). VoorMaurits (RKTVV), Adriaanse (Juliana), v. Beers (Sarto), de Kok (RK TVV) en v. Iersel (Sarto). Er was matige belangstelling voor deze ontmoeting, wat verklaarbaar is, daar Kaatsheuvel op hetzelfde uur nog meer te zien bood. DES heeft de Tilburgers goed partij gegeven en wist met een 42 uitslag de overwinning te behalen. De Tilburgers begonnen overrompelend, doch direct blijkt de DES-achterhoede in goede conditie te zijn. Ze slaan ver schillende goede Tilburgschc aanvallen keurig af. DES komt er steeds beter in, en goed combineerend breken zij enke le malen door. Toch weten de Tilburgers het eerste doelpunt te scoren 01, als Adriaansen met een goed schot na on geveer 20 min. Vloemans weet te pas- seeren. Doch v. Nieuwstadt antwoordt direct uit goed combinatie-spel inet een tegenpunt 11. Over het geheel blijkt Tilburg in de eerste speelhelft wel over iets betere krachten te beschikken, doch bij DES is het combinatie-spel beter. Vooral dit beter combineeren bracht in de tweede speelhelft de Dessers de over winning. Het DES-binnentrio v. d. Ven- v. Nieuwstadt-v. Boxtel is zeer goed in vorm en geholpen met enkele goede voor zetten van rechts maken v. Nieuwstadt en v. Boxtel er respectievelijk 21, 31 en 41 van. De Kok uit Tilburg wist de achterstand voor Tilburg te verkleinen tot 42. Wanneer DES blijft tarinen, zien we optimistisch de komende com petitie-strijd tegemoet. Het tournooi van de Kaatslieuvelsche Tennis-club in Zaterdag en Zondag full- speed doorgezet. Zondag zelfs met een volle-dags-programma. De uitslagen waren Dames enkel 2de rondeM. Vekemans slaat J. Vloemans 6—3, 6—4. Demi-finale: D. Schalken slaat W. v. d. Ven 36, 60, 75. M. Vekemans slaat Finale: D. Schalken slaat M. Vekemans: 6—0, 6—3. Heeren enkel: 1ste ronde: Antes slaat G. Ligtenberg: 6—0, 60. M. v. Nieuw stadt slaat J. Paro: 63, 62. B. Goin- pen slaat F. Knepflé: 64, 66, 63. 2de ronde: M. v. Tersel slaat M. van Nieuwstadt: 64. 63. C. Antes slaat Jos Schalken 75, 60. Gemengd dubbel: 1ste. ronde: Mej. Vekemans en Jos Schalken slaan Mej. G. en S. Ligtenberg: 6—0, 6—4. Mej. T. Leenaarts en W. Nieuwstadt slaan L. Huismans en F. Knepfle: 64, 75. 2de ronde: W. v. d. Ven en R. v. Ter sel slaan Mej. Wcnnekes en Dr. Cappetti 63, 1214, 62. Mej. Vekemans en .Tos Schalken slaan Mej. T. Leenaarts en W. Nieuwstadt46, 63, 75. Mej. J. Vloemans en A. Schalken slaan Mej. v. d. Ven en J. Paro: 61, 63. Dames dubbel: 2de ronde: D. Schalken en T. v. d. Linden slaan R. en C. Ligten berg: 64 en 61. Demi-finale: Mej. J. en C. Vloemans slaan T. v. d. Linden en D. Schalken 63 en- 64. Heeren dubbel: 1ste ronde: R. v. Ter sel en J. v. Delft slaan C. Antes en H. v. d. Brink: 26, 63, 64. Demi-finale: A. Schalken en M. van Nieuwstadt slaan B. Gompen en F. Knep fle: 6—2, 63. R. v. Iersel en G. v. Delft slaan Jos Schalken en Dr. Capetti: 62, 46. 64. A. Schalken en M. v. Nieuw stadt slaan R. v. Iersel en G. v. Delft: 2—6, 6—3, 6—2. Dames dubbel finaleMei. D. Schal ken en Mej. T. Leenaarts slaan Mej. J. en C. Vloemans: 61, 60. Gemengd dubbel demi-finale: Mevr. v. d. Brink en H. v. d. Brink slaan Mej. J. Vloemans en A. Schalken 62, 63. Mei. W. v. d. Ven en R. v. Tersel slaan Mej. M. Vekemans en Jos Schalken: 75, 61. Finale: Mej. W. v. d. Ven en P. v. Iersel slaan Mevr. v. d. Brink en H. v. d. Brink: 6—4, 4—6, 6—3. Heeren enkel demi-finale: P. Antes slaat M. G. v. Delft: 6—2, 6—0. R. van Iersel slaat B. Gompen 62, 60. Finale: P. Antes slaat R. v. Iersel: 7-5, 6—3. In de zaal van Euphonia had de prijs uitreiking plaats. De voorzitter Dr. Smals reikte met een keurig toepasselijk woord je de prijzen aan de winnaars uit, waar na met een amicaal Bal het tournooi gesloten werd. Duivensport. WAALWIJK. Op Zondag 22 Augustus j.l. hield de W.C.B. een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon (Frankrijk). Afstand 276 K.M. Duiven los om 10.20 uur. In concours 59 duiven. Eerste duif 4.4.15 laatste of 20ste om 5.22.10. De uit slag is als volgt M. Lejjten 1 8, B. v. d. Pennen 2 6, J. de Peffer 3 17, A. Stam 4 7 12 15, L. Leijten 5 10 11, de Ronde 9, L. van Hel- voirt 13, Jac. van Engelen 14 18 20, G. Schoemans 16, L. Pullens 19, G. Schoemans 1ste overduif. De Eendracht. Zondag hield bovengenoemde vereeni- ging een wedvlucht vanuit Noyon. Af stand 277 K.M. Eerse duif 3.28.30. Laatste 4.29.2. Uitslag A Stokwielder 1 10, A. v. Eijck 2 6 8 11, C. Witlox 3 4 7 12 13 14 17 19 20, K. Broumels 5 15 22 23, J. Lêijten 9, C. Verhulst 1*2, Chr. v. Heeswijk 18, G. van Huiten 21, J. v. Dongen 24 en eerste overduif. Zaterdagmiddag tot 4 uur inkorven jonge en oude duiven voor oefenvlucht Breda. KAATSHEUVEL. De K.C.C. hield in samenwerking met de Dongensche postduivenvereniging Zondag een wedvlucht vanuit Noyon. De eerste duif arriveerde om 3.16.58'met slechts 8951.1 mtr. gemiddeld, de laatste om 5.8.0 met 6686.6 mtr. gemiddeld. De uitslag was: 1 F. v. Dongen, 2 9 58 59 Jos Schrau- wers, 3 P. Ligtvoet, 4 54 J. Hamers, 5 6 8 21 26 27 29 39 J. v. d. Linden, 7 M. de Bondt, 10 11 34 C. de Bondt, 12 W. Zijl- mans, 13 W. Kemmeren, 14 Joh. Verhoe ven, 15 32 46 55 Nic. v. Disseldorp, 16 A. Schaapstra, 17 28 H. Ausems, 18 A. de Bie, 19 50 J. Blijlevens, 20 Ant. Ver- meulen, 22 L. de Bondt, 23 40 W. de Bondt, 24 B. Kemmeren, 25 Jos van Gooi, 30 H. Voogd, 31 51 G. v. d. Linden, 33 27 H. Dekkers, 35 P. Rademakers, 36 P. v. Dongen, 37 W. v. Geijn, 38 49 C. v. d. Assem, 41 L. Reijen, 42 43 A. Trommelen, 44 G. v. d. Linden, 45 C. v. Roij, 47 A. Pijnenburg, 48 C. Weterings, 52 H. Pul lens, 53 J. Zijlmans, 56 IJ. Netten. Eerste overduif J. W. de Bondt. MOTORSPORT. De Vroolijke Starters te Drunen. Na tweemaal uitstellen gingen de motorwedstrijden j.l. Zondag door op 't Sportterrein te Drunen. Als gasten waren tegenwoordig de clubs van Waalwijk en Den Bosch. De publieke belangstelling was bui tengewoon groot en het aantal deel nemers liep rond de dertig, waaronder een dame, mevr. Schellekens uit Den Bosch. In den behendigheidswedstrijd kwa men de goede rijders voor den dag en de rijders in spé. Jammer genoeg ble ken enkele motoren juist tijdens den rit onwillig te worden. Alles verliep vlot en tot groote te vredenheid der gasten uit Waalwijk en Den Bosch. Te half 10 werden door den voorzit ter der Vroolijke Starters, den heer Toon Smits, de prijzen uitgereikt. Spr. dankte daarbij de deelnemers voor hun opkomst en bood mevr. Schellekens uit Den Bosch als eenige dames-deelneemster een souvenir van Drunen aan. Door de heeren Van Os en Geerts uit Den Bosch werd 't woord gevoerd namens ,,B.M.C." Onder groote gezelligheid werd deze schitterend geslaagde motordag van Drunen besloten. De gedetailleerde uitslag luidde: 1. M. Elshout, Drunen, 5 strafp. (Sparta); 2 J. van Drunen, Drunen, 10 strafp. (Sparta); 3 T. Smits, Drunen, 10 strafp. (T.W.N.); 4 M. Schuur- mans, Den Bosch, 10 strafp. (D.K.W.); 5 Voorbraak Waalwijk 12 strafp. (La dy): 6 Fluitsma, Den Dungen 14 straf- pnt. (Triumph): 7 M. van Delft, Dru nen, 15 strafp. (Excelsior); 8 M. v. d. Lee, Drunen, 15 strafp. (F.N.); 9 J. Elshout, Drunen, 20 straf. (F.N.); 10 J. Schuurmans, Den Bosch, 20 strafp. (D.K.W.); 11 Sambeek, Den Dungen, 22 strafp. (Triumph); 12 v. Gerven, Den Bosch, 24 strafp. (Ariel); 13 Ad. Donkers, Waalwijk, 25 strafp. (Lady), 14 Floor, Den Bosch, 25 strafp. (Spar ta); 15 Vos, Den Bosch, 25 strafp. (D. K. W.); 16 C. van Loon, Drunen, 25 strafp. (Dollar); 17 Ven, Den Bosch, 35 strafp. (New Imperial); 18 Os, Den Bosch, 37 strafp. (Royal Enfield); 19 Dankaert, Waalwijk, 40 strafp. (D. K. W.); 20 Mevr. Schellekens, Den Bosch 40 strafp. (T.W.N.); 21 R. de Gouw, Drunen, 42 strafp. (Triumph); 22 C. Persoon, Drunen, 47 strafp. (B.S.A.); 23 C. de Gouw, Vlijmen, 49 strafp. (Panther); 24 Th. Geerts, Den Bosch, 49 strafp. (Triumph); 25 J. IJpelaar, Drunen, 55 strafp. (B.S.A.); 26 P. van Sambeek, Drunen, 57 strafp. (Tri umph),-27 H. Brok, Drunen, 60 strafp. (B.S.A.). Van de kinderwagenrace werd Leij ten, Waalwijk, op D.K.W., nummer één en Fluitsma op Triumph nummer twee. HANDBOOGSPORT. Zondag j.l. werd op de banen van Eendracht maakt Macht" de eerste serie van de Zesweeksche verschoten. Circa half één waren ale koppels op de banen verzamelt. Ook de bescherm heer, de heer Jos. van Heijst, was bij deze gelegenheid aanwezig. Nadat de voorzitter allen een hartelijk welkom had toegeroepen en den beschermheer een hartelijk woord van dank bracht voor zijn belangstelling, loste de heer Jos. van Heijst het startschot, waarna de strijd een aanvang nam. Niemand kreeg deze middag kans een ronde uit te loopen. De stand luidde bij de laatste serie als volgt: 1 H. v. d. MeeP. v. d. Hoven 89 p. 2 J. Dingemans-Chr. v. d. Hoven 83. 3 L. v. Bladel—P. v. Dijk 76 p. 4 J. VerhoevenC. Pullens 73 p. 5 Chr. v. d. Hoven Pzn.—H. Mus- kens 71 p. 6 P. v. Bavel—J. Klijberg 58 p. A.s. Zondag half één wordt de wed strijd voortgezet. DAMMEN. W. D. V. De uitslagen van de j.l. Dinsdag voortgezette club-competitie van W. D. V. zijn als volgt: Groep I: F. v. d. Gouwv. d. Ham men 0—2; Groep II: Joh. Hulst—P. Berriotte 20; F. HollemansF. te Vruchten 1 1. Persoonlijk kampioenschap Dammen Noord-Brabant. De tweede partij in de finale om bo vengenoemd kampioenschap is in remi se geëindigd; de stand is thans: A. de Graag 2 110 3 F. Hoogland 10 10 1 D. Verhagen 10 0 10 A.s. Zondag v.m. 11 uur wordt alhier de laatste partij gespeeld tusschen de heeren D.-Verhagen en F. Hoogland, waarover Zaterdag meer. D. Lederhandel. De allesbehalve rooskleurige toe stand, die de lederhandel in 1935 doormaakte, vertoonde de eerste acht maanden van 1936 weinig verandering. De ledercontingenteering was ook in 1936 een ernstige handicap en de import- en exportzaken, die toch reeds door de vele formaliteiten en restriclies werden bemoeilijkt, hadden met., nieuwe moeilijkheden te kampen. Een enkele maai meende men een opleving te mogen consta- teeren, doordat de huidenprijzen eenige verhooging vertoonden, met als gevolg iets hoogere lederprijzen, doch spoedig daarna kwam weder om een inzinking en was het ver trouwen met de daaraan verbonden kooplust verdwenen. De credietverleening in de schoen industrie eischte ook in 1936 spe ciale zorg en de verschillende fail lissementen, stopzettingen en reor. ganisatie s, die zich in de Neder landsche schoenindustrie voordeden waren een dubbele stimulans om zeer voorzichtig te zijn met het afsluiten van groote orders op crediet. Er werden tot ongeveer September 1936 zeer slechte prijzen gemaakt, hetgeen deels zijn oorzaak vond in een grooter aanbod dan vraag, maar voornamelijk in het feit, dat zich in de schoenindustrie een zoodanige, funeste concurrentie onderling ontwikkelde, dat koopers telkens opnieuw de prijzen trachtten te drukken. Van een omzet met redelijke winstmarge kon dan ook tot September 1936 geen sprake zijn. De devaluatie van de Nederland- sche munt, die ongeveer gepaard ging met een plotseling vrij sterke verhooging der ruwe vellen- en huidenprijzen, deed vanaf October 1936 een gunstige invloed gelden op den lederhandel, vooral op de nationale lederhandel. De terug houdendheid der koopers verander, de in een levendige vraag en er werden ook in de laatste drie maanden door de lederhandel be duidend betere zaken gedaan dan. in de voorafgaande negen maanden. Het abnormale lage prijsniveau is vermoedelijk nu voorloopig geheel van de baan en tot einde 1936 zijn de ruwe vellen en huiden dusdanig gestegen, dat aan een inzinking tot vóór de devaluatie niet meer te denken valt. Als voornaamste grondstof voor de Nederlandsche schoenindustrie, voor wat betreft overleder, kan worden genoemd Boxcalf, zwarten gekleurd, Chroomgeitenleder, zwart en gekleurd, Suède, zwart en ge kleurd, Rundbox en Javabox, zwart en gekleurd, Rosschevreaux in di verse fantasiekleuren. De prijzen van zooileder onder gingen eveneens een flinke verhoo ging, deels op grond van de deva luatie en deels op grond van de sterke verhooging der huidenprijzen. Het verbruik van rubber en crêpe, rubber werkte ook in 1936 rem mend op de afzet van zoolleder. De prijzen van voeringleder stegen ook zeer sterk op dezelfde gronden en er werden flinke aken in voe. ringleder gedaan. Hoofdzakelijk werd naturel-voering gebruikt, ter wijl voor de fabricage van het betere genre schoeisel voeiingleder in di verse kleuren werd verwerkt. Donderdag 26 Aug. naar Per persoon 1.40 Kinderen 1.— Dinsdag 31 Aug. naar Per persoon fl. 3.50 Dinsdag 31 Aug. naar Per persoon 1.40 Kinderen 1 A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK. Volgens recept van Apotheker Dumont Tennis-tonrnooi.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6