VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING ORUNEN. OUSSEN. DÜSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. SPRANG—CAPELLE. Circa 10 uur arriveerde het gezel schap op de mooiste boot van de Holland Amerika lijn nl. de »Staten- dam« Onder geleide werden de zalen, hutten, restaurants en verdere bezienswaardigheden bezichtigd. Circa kwart voor twaalf moest de boot verlaten worden, maar voor dit geschiedde werd door Mejuffr. C. Klaasen onder hartelijke woorden het eere-voorzitterschap van »Jeugd verheugl« aan Dorothé de Munnik aangeboden, bloemen werden over handigd en ten aanhoore van vele passagiers werd haar een afscheids groet toegezongen. Om twaalf uur stak de boot van wal en onder geroep en gewuif vertrok de eere-voorzitster met haar moeder mar Amerika, vol van de dankbare herinneringen aan Waal wijk en zeker aan »Jeugd verheugt. Dienstplicht. De twee laatste dienstplichtigen van de lichting 1937, uit deze ge meente, zullen worden ingelijfd op 4 Oct. a.s. om 14 uur te 'sGraver.- hage, Bureel Commandant, 3 Half II Heg. Huzaren. Begin van brand. Maandagmiddag ontstond een begin van brand in een vuilnis- bergplaats nabij het Stations-em placement der S.S. Hoewel de motorspuit spoedig aanwezig was, kon het vuur nog met een slang op de waterleiding ge- bluscht worden. Oorzaak is vermoedelijk dat kin dei en er brandende lucifers inge worpen hebben. HANDBOOGSPORT. De 2e Serie van de 6-weeksche is j.l. Zondag onder groote belangstelling verschoten. De strijd die dezen middag te zien gegeven werd was zeer spannend, zoo dat steeds elk koppel gekeerd werd een ronde te nemen. Doch op een gegeven oogenblik zag het koppel H. v. d. Mee P. v. d. Hoven kans te ontglippen en zegevierde bij het laatste schot met een ronde voorsprong. Aan hartelijke woorden ontbrak het niet bij den Voorzitter. Nu werd de strijd nog heviger. Het koppel J. Ver hoeven—C. Pullens trachtte steeds een ronde te forceeren en het zou hen ge lukt zijn als de uitloopers niet alle zei len hadden bijgezet en zoo ging het voort tot de laatste serie, toen onver wachts het koppel C. v. d. Hoven Pz.— H. Muskens met geweld kwam opzet ten en den middag sloot met ook een ronde uit te loopen. Het was een ge zellige middag. De stand luidt als volgt: Aan den kop liggen: H. v. d. Mee—P. v. d. Hoven 196 p. C. v. d. Hoven Pz.-H. Muskens 155. Op één ronde: J. Verhoeven-C. Pul lens 167. J. Dingemans—Chr. v. d. Ho ven 166, L. v. BladelP. v. Dijk 153, P. v. Bavel—J. Klijberg 123. A.s. Zondag circa half één wordt de derde serie verschoten. OP HET NIPPERTJE. Toen Zaterdagavond om omstreeks 7 uur de familie BergmansDe Lange te v.m. Besoijen aan tafel zat, kreeg plotseling het 2-jarig dochtertje een korstje brood in het verkeerde keelgat, waardoor het kindje het zoo benauwd kreeg, dat het dreigde te stikken. Spoedig waren Dr. L. en Dr. K. ter plaatse, die door energiek ingrijpen de kleine van een wissen dood konden redden. UIT 'T JACHTVELD. Zaterdag werd op het landgoed van Noord-Brabant, jachtterrein van de heeren P. van Schijndel c.s., een witte patrijs geschoten. Toen in den nacht van Maandag op Dinsdag de jachtopziener P. Brok op bovengenoemd jachtveld op surveil lance was, merkte hij al spoedig dat men bezig was langs de z.g. groote ontginning strikken te zetten aan de omrastering. Toen hij verschillende strikken con stateerde, vele onklaar maakte en ook in sommige reeds een konijntje vond, stiet hij weldra op een paar stroopers, die later bleken een paar beruchte wild- stroopers uit Eindhoven te zijn. Met behulp van z'n politiehond wist hij een der twee, zekere B. uit Eindho ven te overmeesteren, terwijl de andere v. d. B. op de vlucht sloeg. Het bleek dat „Peerke" een prima vangst gedaan had, 't waren heeren van 't zelfde gezelschap dat vorig jaar dit jachtveld onveilig maakte en toen ook geknipt werd. Tegen den gearresteerde zekeren B., een berucht heer uit Eindhoven, die de liefelijke bijnamen van „boeienkoning" en degenslikker' voert, werd proces verbaal opgemaakt en nadat hij de noo- dige inlichtingen verschaft had, werd hij vrijgelaten. Er bleken niet minder dan 480 strik ken langs dit weiland gezet te zijn. waarvan eenige al dienst hadden ge daan. Men wou juist beginnen de beest jes in de strikken te drijven, toen de heeren overmand werden. Als men el- ken strik op 1 M. ijzerdraad rekent, dan is er door de heeren heel wat werk verzet! Er is dus door jacht-opziener Brok, die al weken op de loer had gelegen een mooie vangst gedaan! EEN SCHOENEN-EXPORT BUREAU? Als gevolg van eenige (M.) artikelen ir het Vakblad ,,De Schoen'' betreffen- den export van schoenen, heeft dezer dagen te Amsterdam een vergadering plaats gehad van schoenfabrikanten ter bespreking van de exportmogelijkheden van alle soorten schoenwerk. Diverse ideeën werden besproken en lijnen aangegeven hoe deze te verwe zenlijken. Algemeen was men van meening dat export eer. dringende noodzakelijkheid was en er pogingen op breede basis gedaan dienen te worden in het belang van de geheele schoenindustrie. Staande de vergadering werd een commissie benoemd, ter bestudeenng van dit vraagstuk, met opdracht om spoedig rapport uit te brengen in een binnen eenige weken te houden bijeen komst, waarbij een groot aantal fabri kanten die interesse bij export hebben zullen aanwezig zijn. Voorloopig werd als secretaris aan gewezen de heer J. A. Melhado te Am sterdam. L>aar het dringend noodig is dat er iets gebeurt in het belang der schoen industrie, hopen wij dat deze ernstige poging zal slagen en ieder die er toe in staat is, zijn vollen steun er aan zal verleenen. 's-HERTOGENBOSSCHE VEREE- NIGING VAN POSTZEGELVER ZAMELAARS VERGADERT TE WAALWIJK. Op Zondag 5 September a.s. zal bo vengenoemde vereeniging haar jaar- lijksche Zomervergadering" houden in Hotel Verwiel te Waalwijk, dat als gevolg van het op de laatstgehouden ledenvergadering genomen besluit. Als groote vereeniging telt de ,,'s-Herto- genbossche" een belangrijk aantal le den, die buiten de stad woonachtig zijn. Om aan den uitgesproken wensch dezer ieden te voldoen, alsook uit het oogpunt van propaganda is voor eenige jaren overeengekomen, dat iederen zo- nier cén vergadering buiten Den Bosch zou worden gehouden. Het bijwonen van deze vergadering is ook opengesteld voor postzegelver zamelaars of anderen, die belang stel len in de philatelie, zonder dat zij lid van de vereeniging zijn. Als gebruikelijk zal op deze bijeen komst een uiteenzetting worden gege ven van de voordeelen aan het lidmaat schap verbonden, terwijl tevens een overzicht zal worden gegeven over den vooruitgang der vereeniging, in het bij zonder in het laatste jaar. Tevens wordt er een gratis verloting van postzegels gehouden, waaraan alle aanwezigen deelnemen. Belangstellenden, die deze bijeen komst willen bezoeken, mogen wij er op wijzen, dat deze ten 4 ure n.m. aan hangt. Dokterswoning. Aanbesteding woonhuis Dr. Akker mans onder architectuur van den heer Etmond-Nijsten 's-Bosch. Ingeschreven werd als volgt: Gebr. de Bont Nieuwkuik 15660. Pennings en Lamoen St. Michiels Gestel 16250.- De Leeuw 16350,— Vaessen Vught 16500. H. Jahoel Drunen 16500.— Gebr. Merkx Drunen 16600. F. Tressen Drunen 16600. J. de Bont Nieuwkuik 16875. Meijs te Den Dungen 17696. Gebr. de Wit Drunen 17975. De Graauw, Waspik 18066. Fitters en Roovers Waspik 18214. L. v. Oers Drunen 18273. v. Heertem 18500. Gebr. Timmermans Helvoirt 18448. Roovers Waspik 18500. Wed. Aarts Waalwijk 18680.- Nieuwenhuizen Sprang 18995. Kramer Heusden 20778.— Hel werk is opgedragen aan de fir ma Gebr. de Bont te Nieuwkuijk. Pater Henricus spreekt! Maandagavond sprak Pater Henri cus uit Helmond in de zaal der Meis jescongregatie voor een groot en aan dachtig gehoor. In een vlotte, prettige rede wees hij op de gevaren van onzen tijd voor de R.K. en legde er daarbij de nadruk op, dat de huidige economische toestand ongezond is en daarbij onmogelijk nog lang kan blijven voortduren. Den heer H. Maas, voorzitter van de B.K.W.V. sprak 't openingswoord en dankwoord. Koninginnedag. Op verzoek van 't Oranjecomité was Drunen in vlaggentooi gestoken, en de jeugd vermaakte zich zelf door het vormen van optochtjes in buurten, die dan met bonte versieringen aan en daarbij meestal met een versierde hon denwagen door de straat trokken. Vanzelf moest hun werk gewaar deerd worden en van 't kijken der in woners worden de optochtmakers ook al niet vet. De beste zakenluitjes onder hen we ten dan ook hier en daar een fooitje los te krijgen, dat gemeenschappelijk bezit wordt van de heele troep en dat omgezet wordt in koekjes, appels en tofféés. Plezier hebben die mannen en men leeft met hun mee. Wij beginnen bijna te geloven, dat een georganiseerde op tocht hun niet zooveel jool zou ver schaffen. Wij vernemen echter dat de plannen in die richting vaste vormen aan nemen. Of ze centen ophaalden? Nou en of! En dan op een mooie manier! Een tweetal komen schuchter, ze nuwachtig lachend binnensehuifelen. Als ge vraagt wat ze willen hebben, dan zeggen ze, dat ze muziek hebben. Nou geef dan een nummertje. „Ja wij kannen 'l nie, nier Toon, die stoi buiten en die kan 't'\ Haalt hem dan! Nummer drie komt even schuchter binnen en een kleine trek aan z'n mo- nica begint piepend klagende toonen uit te stooten en met komt een Buis- manbusje voor den dag, dat rammelt. En je weet 't. Fiets-ongevallen. Een fiets kan ook een gevaarlijk ap paraat zijn, dat moge 't volgende be wijzen. De wielrijdster v. R. kwam in bot sing met de wielrijder v. B. Wat ver wrongen fietsdeelen een dokters-be handeling waren de gevolgen. Slager M. de G. reed zooals slagers dat kunnen, viel door zijn fiets en be kwam weer iets, waar bij niet op ge rekend bad lercT Deriuuer Onzen dorpsgenoot Gerrit Verhoeven die voor kort zijn 40-jarig jubileum vierde als wissellooper bij de firma W. '1 immermans en Zn. te Waalwijk, is door H.M. de Koningin toegekend de Eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons. De heer W. Timmermans heeft zijn employé hartelijk geluk gewenseht en hem toegezegd eigenhandig de Ridder orde op de borst te komen spelden. 't Zal nog officieel herdacht worden. HANK. Dezer dagen werd van den landbou wer K. wonende te Raamsdonksveer uit een schuurtje, staande op den polder „Janazand" alhier, een jachtgeweer ontvreemd. Hij deed daarvan aangifte bij de Rijksveldwacht, die een onder zoek heeft ingesteld. Zondagavond j.l. heeft een aan rijding tusschen twee wielrijdsters, op het rijwielpad langs den Rijksweg plaats gehad. Vrouw v. d. P. van hier werd omver gereden door een meisje, van R. eveneens wonende te Hank. Het rijwiel van vrouw v. d. P. werd zwaar be schadigd, terwijl zij zich op verschil lende plaatsen had bezeerd. Aangifte hiervan volgde bij veldwachter Keiler, die een onderzoek naar de schuldvraag heeft ingesteld. Het onlangs alhier gehouden postduivenconcours ten bate van het ,,Wit-Gele Kruis" gevestigd te Hank, heeft na aftrek der onkosten, opge bracht de niet onaanzienlijke som van ruim 52. Een woord van hulde aan de initiatiefnemers is hier zeker op zijn plaats. In hotel Leemans alhier hield de Pluimvee- en Konijnenfokvereeni- ging voor Dussen en omstreken een algemeene ledenvergadering waarop besloten werd de groote jaarlijksche tentoonste ling te hou den op 11 en 12 December a.s Besloten werd in het vervolg te tatoeeren in plaats van te ringen. Tot aankoop van een tatoeertang zal worden overgegaan. Bij 't wecken kreeg de vrouw van den heer P. Teuling alhier een ketel kokend water over haar voeten, waarbij zij zeer ernstige brandwonden opliep. Dr. v.Vuuren die direct werd gewaarschuwd, verleende de eerste hulp. Het zoontje van den heer Mr. J Ruijgrok alhier kwam bij het spelen dusdanig te vallen, dat het zijn arm brak. Deze werd door dr. van Vuuren gezet. Zondag j.l. hield de R K. V.V. Duss. Boys in hotel Leemans een algemeene vergadering waarop tevens nog een groot aantal sport liefhebbers waren uitgenoodigd. De omstandigheden waren dus danig dat eigenlijk een geheel nieuwe vereeniging moest worden opgericht, waaroij zich ongeveer 35 leden aansloten. Tot voorzitter werd met alge meene stemmen gekozen de heer Qaaitaal, terwijl de verkiezing van een vice-voorzilter werd uitgesteld tol de volgende vergadering. Als scheidende voorzitter richtte de heer de Wit zich voor 't laatst lot de oude leden, waarmede hij dank bracht aar. allen die in de afgeloopen jaren spontaan mHhem hebben medegewerkt. De vereeni ging zal in aangename herinnering bij hem blijven. Op voorstel van dhr Ramakers werd de heer de Wit tot eerelid der vereeniging benoemd. Men denkt reeds a.s. Zondag met de oefening te kunnen aanvangen. Naar we vernemen is de heer L' van Moergestel elhier, door 't vertrek van den heer Ruijgrok naar Purmerend, benoemd tot tijdelijk secretaris van t waterschap »De Zuid Holt. Polder*. Zaterdagavond werd in alle stilte, door omstandigheden hiertoe genood zaakt, het stoffelijk overschot van de op zoo tragische wijze om 't leven gekomen H. Lensvelt alhier, aan de schoot der aarde toevertrouwd. Onder groote belangstelling en deel neming der parochianen had Maandag morgen de kerkelijke plechtigheid plaats. Door pastoor Janssens de Horion werd de H. Mis van Requiem opgedragen, welke door e?n groot aantal geloovigen werd bijgewoond. Bij allen was 't merkbaar dat zij diep onder den indruk waren van dit droevig gebeuren in ons dorp, dat den laatsten tijd reeds enkele malen door schokkende gebeurtenissen is opgeschrikt. Nu de burgemeester der gemeente Raamsdonk, A. Moons, benoemd is tot burgemeester der gemeente Helmond, is de algemeene gedachte van de be volking in deze en in de gemeente Raamsdonk dat de annexatiekwestie welke reeds maanden aanhangig is, thans bij deze gelegenheid wederom ter hand zal worden genomen. De •annexatie-spanning is daardoor weer wat gestegen. v Gcmeenteraadsverslag in 't num mer van a.s. Zaterdag. De heer C. J. J. van Eggelen, alhier, is aangewezen als controleur bij de steunverleening en werkverschaffing. SPRANG. Dinsdag werd op zeer verdienste lijke wijze door de Sprangsche school jeugd de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd. Om circa 9 uur waren alle kinderen op het schoolplein present. Elk streed als om strijd om een prijs te bemachti gen in den optocht met versierde wa gens, fietsen enz. Veel was door de kinderen gepresteerd om zoo schitte rend mogelijk voor den dag te komen. De jury. bestaande uit den Edel- achtb. heer Burgemeester A. Smit, den Weled. Zeergel. heer Dr. Winkelman en den gemeente-ontvanger den Weled. heer J. L. van Santen, had geen ge makkelijke taak om tot een rechte be oordeeling te komen. Toen de kinderen waren opgesteld, werden onder leiding van den heer H. A. v. d. Ham, met muziekbegeleiding een drietal coupletten van het Wilhel mus gezongen. Burgemeester Smit sprak hierna de kinderen op voor hen zeer bevattelijke wijze toe. Hierna volgde de beoordeeling der Jury, waarvan de uitslag was als volgt: Versierde wagens: le prijs H Timmermans, 2e D. v. d. Schans, 3e Kinderen Ophorst, 4e Gez. v. Willigenburg. Versierde fietsen: le prijs M. de Jong, 2e J. v. Schup- pen, 3e Piet Vos, 4e Joh. Molegraaf, 5e D. de Rooij, 6e Jan Pomper. Versierde autopeds: le prijs Bas Werther, 2e C. v. d. Hoven. Diversen: le prijs M. Braspenning, 2e Anna Kuijsten, 3e Ida Nieuwenhuizen, 4e Jet Waterman, 5e Marie Bogers. Groepen: le prijs Dina Heurter, 2e A. Boezer, 3e Nieta van Zeist. Voor deze uitslag echter aan de deel nemers werd bekend gemaakt, trok de optocht onder de vroolijke toonen van de muzikanten door de gemeente, on der groote belangstelling van de bur gerij. Toen de stoet van het Oosteinde te- rugkeerend aan de school aankwam, werden de kinderen vooraleer men naar het Westeinde trok, getracteerd op limonade enz. Opgefrischt en vroo- lijk trok men daarna weer onder het zingen van verschillende vaderland- sche liederen verder, onder leiding van het personeel der school en het Oranje comité, dat gezorgd had dat alles cor rect in orde was en zeer vlot verliep. Van het Westeinde aan de school teruggekeerd, werd door den waarn. voorzitter van het Oranje-comité, dhr. W. M. Dalmaijer, de uitslag der Jury bekend gemaakt, waarbij werd meege deeld dat aan allen die met een of an dere versiering aan den optocht hadden deelgenomen en die niet voor een prijs in aanmerking konden komen, een troostprijs zou worden uitgereikt. Des middags werden de prijzen aan de school afgehaald, waarbij tevens aan 75 kinderen een troostprijs werd uitge reikt. Dhr. Dalmaijer bracht nog hartelijk dank aan het adres van de heeren jury leden voor hun belangelooze medewer king. De kleinen werden hierna nogmaals ruimschoots onthaald op limonade, cho colade, enz. waarna deze voldaan huis waarts keerden. Hiermede waren de feestelijkheden voor de jeugd afgeloopen. Een en an der had bij het prachtige zomerweer een schitterend verloop, waarvoor al len die hieraan hun medewerking ver leenden een woord van hartelijken dank niet mag worden onthouden, al was het, ook voor de ouders van de schooljeugd, een teleurstelling dat dit jaar in tegenstelling met vorige jaren, in den namiddag geen kinderspelen werden gehouden. Door de ingezetenen werd algemeen gevlagd. Het bestuur van den Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle, kwam Maan dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bij een. Na breedvoerige bespreking werd besloten per autobus met een 20-tal be stuurders der aangesloten afdeelingen deel te nemen aan de districts-kader- vergadering van het C.N.V. op a.s. Zaterdag te Dordrecht. Het aantal werklooze leden van de afdeeling Sprang van den Nederl Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders bedraagt momenteel 96, waarvan 63 geheel- en 33 gedeeltelijk werkloozen; 14 leden zijn in de steun regeling opgenomen. Einde Juli j.l. wa ren deze cijfers resp. 113, 66, 47 en 16. CAPELLE. Door B. en W. der gemeente Sprai g-Capelle zijn voor het tijdvak van 28 Aug. tot en met 12 Febr. d.a.v. als winkeliers, belast met de distributie van onvermengde mar. garine en bak- en braadvet, aange wezen A. Paans, alhier, J. van Kiel te Vrijhoeve Capelle, G. van der Have te Sprang en H. Nieuwen huizen te dezer plaatse. Voor hetzelfde tijdvak zijn als slagers, belast met de distributie van gehakt, aangewezen A. Kerst en C. P. van Ooslerhout alhier en M. Rijkers te Sprang. Behalve een eersten prijs met lof der jury met 375 punten be haalae de Gemengde Zangvereeni ging 't Rozeknopje op het vorige Donderdag te Schiebroek gehouden muziek- en zangconcours ook in den eere wedstrijd met algemeene stemmen der jury den eersten prijs Door bijzondere omstandig heden is het concert, dat bij ge legenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin op de muziekten

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6