Gemeenteraad Vlijmen GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN, SPORT. ADVERTENTIEN Dienstbode Openbare Verkooping NOTARIS MIDDELKOOP VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Marktberichten, gevraagd Waspik en 's-Gravenmoer. VEILEN EN VERKOOPEN: Huis, Bouw-, Wei en Hooiland Donderdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare ver- gaVoor#i«éiee"de edelachtb. heer burgemeester van der en. Secretaris de heer van Hest. De heer Dobbelsteen was afwezig. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd vastge steld. i Onder de ingekomen stukken is een Kon. Besluit dat ingaande 18 September burgemeester van der Ven als zoodanig is herbenoemd. Als oudste raadslid feliciteert de heer v. d. [Griendt] den voorzitter met deze herbenoeming en hoopt dat hij nog vele jaren in het belang der gemeente zal mogen werken. Tevens wenscht hij hem beterschap met zijn echtgenoote. Voorts zijn nog ingekomen van Ged. Staten enkele goedkeuringen van raadsbesluiten. Vertrek van raadslid Dobbelsteen Verder is nog binnengekomen een schrijven van raadslid Dobbel steen, dat hij wegens vertrek naar Tilburg, niet langer als raadslid van Vlijmen kan aanblijven. Al deze ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Z.h.st werd besloten om in te gaan op het voorstel van B. en \V. om voor de bijz. lagere meisjes school in wijk Vlijmen een bedrag beschikbaar te stellen van f395,55 voor inrichting van een nieuw klaslokaal en voor wijk Nieuwkuik een bedrag van f505,voor aan schaffing nieuwe schoolmeubelen. Aan de heeren C. Kivits en A. Vermeulen werd voor een half jaar ontheffing verleend van de honden belasting. Verder werd aan B. en W. machtiging verleend tot het doen van de verpachtingen en verhuringen van landerijen der gemeente. In verband met bovenstaande vraagt de heer van Engelen, of de nieuwe pachtwet soms invloed op de pachtgronden van de gemeente kan hebben. De voorz. zegt van niet, daar deze wet alleen van beteekenis is voor uitgebreide perceelen. In verband met een verzoek van de barbiers om in den zomertijd de winkelsluitingswet te veranderen, daar de landarbeiders dikwijls laat moeten werken, werd z. h. st. beslo ten om de sluiting in den zomertijd op negen uur vast te stellen, dit geldt ook voor gewone winkels e.d. Een verzoek van de K. v. K. en Fabr. te 's Hertogenbosch, betref fende toetreding tot het borgstel lingsfonds voor den middenstand werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen afgewezen. De voorz. zegt wel met het doel van het borgstellingsfonds te sym- pathiseeren, doch toetreding kost de gemeente jaarlijks f 140,— en f 700,ineens, hetgeen vanwege den toestand van de gemeenle financiën te zware lasten zijn. Een voorstel van B. en W. tot vrijstelling van het onderwijs in lichamelijke oefening aan de L. School werd goegekeurd. Dit voor stel loopt tot 1940. Eveneens werd goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot herzie ning van de verordening op de heffing van leges ter secretarie Betreffende een voorstel van B. en W. tot hernieuwde vaststelling van de verordening op de heffing en invordering van schoolgeld, zegt de voorz. dat de bestaande school geldregeling tot 1938 is goedgekeurd. B. en W. stellen voor deze school geldregeling ook nu weer aldus vast te stellen. Z. h.st wordt hiertoe besloten. De heer v. d. Griendt vroeg nog of het niet mogelijk zijn zou, om evenals vroeger eene vergoeding te geven in de verblijfkosten van het kind van dhr. v. d. Lee, dat de achterlijke school te 's Hertogen bosch bezoekt. De voorzitter zegt dat dit niet mogelijk zal zijn, daar het van hooger hand verboden is, voortaan in de verblijfkosten van school gaande kinderen bij te dragen. Een voorstel van B. en W. tot herziening van de bouwverordening betreft in hoofdzaak enkele tech nische wijzigingen en wordt goed gekeurd. De bezoldiging van de ambtenaren ter Secretarie. Dan komt aan de orde een voorstel van B. en W. in verband met een brief van den Minister van Binnenl. Zaken ten geleide van een Kon. Besluit, houdende voorstel tot de verhoogiug van de bezoldi- ding van de Ambtenaren ter secre tarie. Namens B. en W. stelt de voorz. voor het salaris van den eersten ambtenaar te verhoogen van f1500 tot f 1800, van den tweede van f 1100 tot 1500, van nummer drie van f 700 tot f 1100 en van den vierden ambtenaar van f 400 tot f 700. De heer v. d. Meerendonk kan zich met dit voorstel van B. en W. niet vereenigen, de reden waarom, heeft hij reeds voldoende in de vorige vergadering uitgelegd. Spr. zou echter wel eens inzage willen krijgen van de corresponden tie die er betreffende dit punt met Ged. Staten gevoerd is, daar hij betwijfelt of B. en W. hierin de motieven waarom de raad niet tot verhooging wil overgaan wel vol doende hebben uiteengezet Hij zegt dat zoolang de gemeente Vlijmen voor dergelijke belastingen zit, dat de hoogste opeen ten geheven moeten worden, hij zijn stem niet aan dit voorstel geven kan. Zoo juist nog, zegt spr., werd een verzoek om toetieding tot het Mid denstands-borgstellingsfonds, van wege den financieelen toestand van de gemeente, afgewezen en nu zou dit punt, dat wanneer het wordt aangenomen, voor de gemeente de vaste last van f 600 'sjaars mede brengt moeten worden goedgekeurd. Spr. is hier beslist tegen. Voor het prestige van den raad acht hij het ook niet juist om toe te geven. De voorz. zegt dat er reeds zoo veel en zoo dikwijls over dit punt gesproken is, dat de zaak wel van allekantenis belicht. Hij is er van overtuigd dat mocht de raad het voorstel verwerpen, de bedoelde verhooging toch zal komen. Met uitzondering van de beide wethouders, wordt hierna het voor stel met algemeene stemmen ver worpen. In overleg met den Inspecteur van het Lager Onderwijs door B. en W. een voordracht opgemaakt, voor de benoeming van een hoofd der O. L School. Deze voordracht bevat de vol gende namen: J. v. Heyst, Engelen Smits, Nijmegen; Pijnenburg, Haa- ren; v. Herwijnen, Tilburg. Met algemeene stemmen werd de heer v. Heyst als dusdanig benoemd, de benoemde is de zoon van het oud hoofd der school. Z.h.st. werd het voorstel van B. en W. om f 25,— vergoeding te geven aan den controleur van de werkverschaffing, voor ondeihoud rijwiel goedgekeurd. Eveneens werd z.h.st. goedgekeurd het voorstel van B. en W. om aan het Armbestuur van wijk Vlijmen een subsidie te geven van f3500,— en aan het Armbestuur van wijk Nieuwkuik f1500,—. Deze subsidies zullen worden afgeschreven van 't batig saldo van f 10,000,— van den dienst 1936. Aangeboden werd de gemeente rekening 1936, die voor den gewonen dienst een batig saldo vermeldt van f10,168,en voor den kapitaaldienst eveneens een batig slot van f7134,Deze reke ning werd voor controle in handen gegeven aan de leden van de controle commissie te weten de heeren v. d. Meerendonk, Boom en v. d. Griendt. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur van wijk Nieuwkuik geeft een nadeelig slot aan van f1639 en die van wijk Vlijmen een idem van f3786. De voorzitter zegt dat deze na- deelige saldi door de juist verleende subsidies worden gedekt. Enkele wijzigingen van de be grooting 1937, hoofdzakelijk van administratieven aard werden goed gekeurd. Daar er niets meer aan de orde was, werd hierna de openbare vergadering gesloten. Wielrijder door een auto overredenen gedood. Te Bolsward is gistermiddag de ruim vijftigjarige landbouwer Nanne de Boer, uil Eemswoude, die daar fietste, toen hij den weg naar links wilde oversteken, aangereden door een vlak achter hem rijdende per sonenauto, waarin was dokter M. ten Cate en zijn chauffeur welke laatste aan het stuur zat. Het slachtoffer werd ernstig gewond en is spoedig overleden. De heer de Boer was een bekende figuur in landbouwerskringen. Hij was bestuurslid van de afdeeling Bolsward van de Friesche Maat schappij van Landbouw. Op den Drentschenweg te Doesburg is Woensdagochtend om elf uur zekere Leisink, toen hij op de fiets plotseling den weg overstak onder een auto gekomen en op slag gedood. De 36 jarige ongehuwde arbeider S F. te Ferwerd is Woensdagmiddag door een vrachtauto van de Basalt Mij. J. v. Drooge te Harlingen aan gereden en op slag gedood. De chauffeur is doorgereden. Naar lager gastarieven! Naar wij vernemen heeft het college van B- en W- van Waalwijk besloten om gegevens te doen verzamelen ter bestudeering van een toekomstige alge meene wijziging resp. verlaging der gas-tarieven. Om na te gaan hoeveel gas nog meer kan worden afgegeven wanneer andere brandstoffen door gas worden vervan-' gen, zou voorloopig voor den duur van 6 of 12 maanden bij een beperkt aanta willekeurig gekozen verbruikers een proef-tarief worden ingevoerd waarbij een hooger verbruik dan in 1936 tegen sterk verlaagden prijs kan worden betrokken. Uit de resultaten van deze proef kunnen dan gegevens worden verkregen waaruit eventueel 'n algemeen verlaagd tarief kan worden samengesteld. Rijksvakschool. Nu de lessen aan de Rijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers weer begonnen zijn, kunnen wij een volledig overzicht geven van 't aantal nieuwe leerlingen. De afdeeling Leerlooierij telt 7 nieuwe leerlingen, wat een zeer goed getal is. De afd- Schoenmakerij (Bovenwerk- afdeeling) 9 nieuwe leerlingen en de Onderwerk afdeeling 9 leerlingen, een totaal dus van 26 nieuwe leerlingen, wat een heel bevredigend aantal genoemd mag worden. Alleen de onderwerk-afdeeling kon beter bezet zijn. in zooverre dat deze afdeeling 't dubbele aantal leerlingen kon tellen, zonder dat het onderwijs daarvan schade zou ondervinden. Er is de eerste dagen nog gelegenheid zich te laten inschrijvenmogen toch de jongelui en de ouders het groote nut beseffen, zeker voor den toe- komstigen looier öf schoenfabrikant, maar ook voor den leerhandelaar en ieder die met het artikel te maken heeft, is de school van buitengewoon belang. Christelijk Historische Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" Waalwijk. Donderdagavond vergaderde het Be stuur van deze vereeniging. Onder de ingekomen stukken was ook het antwoord van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant inzake het verzoek tot afschaffing van de provin ciale wegenbelasting voor fietsen. Gedeputeerde Staten antwoorden dat om financieele redenen op dit verzoek niet kan ingegaan worden. Ter wille van de bij de laatste verkiezingen algemeen gepropageerde gezinspolitiek, meende het bestuur dezen weg tot het einde te moeten afloopen en dit hangende vraagstuk nogmaals op nieuw te moeten aanblazen. Het besloot dan ook den Ministerraad gemotiveerd te verzoeken a. Te willen bevorderen dat de dubbele belastingheffing op fietsen in Brabant komt te vervallen b. Tot opheffing van den veelvoudigen diefstal van rijwielplaatjes, het rijwiel plaatje af te schaffen. c. Hiervoor in te voeren één voor het geheele land geldende uniforme rijwielkaart, die gesteld is op merk en nummer van de fiets (systeem Brabant). d. Hierbij kinderkaarten in te voeren, waardoor kinderen tot b.v. 16 jaar voor half belastinggeld een fiets kunnen rijden. Een dergelijk reductie-systeem vindt reeds lang toepassing bij het personen vervoer van spoor-, tram- en stoom bootwezen. Aan de hand van gemeenschappelijk beleden beginselen vraagt het bestuur aan de Regeering ernstige en welwil lende overweging van dit verzoek. Een afschrift zal gezonden worden aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, den Heer Commis saris der Koningin in Noord-Brabant en den Heer Burgemeester van Waalwijk. Verder besloot het bestuur in de komende winterperiode een eenigszins uitgebreide ledenvergadering te houden en daarin het 30-jarig bestaan van de vereeniging te herdenken. Het hoopt dan op een of andere wijze de kas middelen iets te kunnen versterken, die uitgeput raken. Hierbij wordt deze bestuursvergade ring op gebruikelijke wijze met dankgebed gesloten. „S. S. S." Zondag toog een 40-tal adspirant. leden onzer vereeniging op stap voor een bezoek aan Rotterdam. Met een autobus werd 's morgens om acht uur de reis aanvaard. Bij aankomst te Rotterdam werd na. tuurlijk allereerst den inwendigen mensch versterkt, waarna men in gesloten formatie naar den Dieren tuin marcheerden. Het spreekt vanzelf dat de apen de grootste attractie vormden en de leiders hadden dan ook moeite de jongens en meisjes er vandaan te krijgen, aangezien er nog meer op het programma stond en men toch de apen ook eenige rust moest gunnen. Na den Dierentuin kwam Waal haven aan de beurt waar onder deskundige leiding, een rondgang gemaakt werd. Vooral het af- en aanvliegen der groote machines, maakte indruk op de kindereu en noode stapten ze weer in de bus om een tocüt langs de havens te maken. Tot slot werd nog de geheele Moerdijkbrug overgewandeld, waar na het lull-speed huiswaarts ging. Te ca. lü uur werd Waalwijk weer bereikt, waar de ouders hen stonden op te wachten en druk vertellend werd de laatste etappe, nl. van het clublokaal naar huis, aanvaard. Ongetwijfeld zal dit reisje bij de adspiranten lang in hun geheugen blijven en het behoeft geen betoog dat de animo onder hen aanmer kelijk gestegen is. Indiende financiën het toelaten, zal het volgend jaar wederom zoo'n reisje gemaakt worden. De Lichte Brigade naar „De Charge van de Lichte Brigade". Ter gelegenheid van de première van het filmwerk »De Charge van de Lichte Brigadeoc, waren het Be stuur en de leden van de kortge leden opgerichte Vereeniging van Leden van het Vrijwillig Landstorm, korps Motordienst, groep Waalwijk« gisteravond de gasten van de Di rectie van Theater Musis Sacrum Vele leden hadden gehoor gegeven aan de vriendelijke uitnoodiging terwijl ook de sectie-commandant van het Landstormkorps Motor- dienst, de adjudant o.o. Nic. Thiery uit 's Hertogenbosch door zijn aan wezigheid blijk van belangstelling 8af- Door den directeur van theater Musis Sacrum, den Heer Kila,wer den de gasten verwelkomd, waarna met de vertooning van het sublieme programma een aanvang werd ge maakt. Voor uitvoerige bespreking van het alleszins geslaagde filmwerk »De Charge van de Lichte Brigade» ver wijzen wij naar onze rubriek «Bioscopen.» Het gezelschap heeft met groote belangstelling de film gevolgd en toonde zich zéér enthousiast Na de voorstelling dankte adj. Thiery de directie, gaf niting aan zijn groote bewondering voor dit filmwerk en wenschte hen hiermee veel succes. Bata begint in Indië. Indertijd hebben wij gemeld, dat van Gouvernementswege plannen in studie zijn geweest voor de oprich ting van een rubber-schoenfabriek, die echter eerst tot stand zou komen wanneer geen particulier initiatief hierin tot uitvoering zou komen. De belangstelling van particuliere zijde bestaat wel, en niet alleen bij eenige Indische particulieren, die reeds een uitgewerkt plan voor de vervaardiging van rubberschoenen bij de afdeeling Nijverheid hebben ingezonden, doch ook bij Bata, welk concern eveneens met een uitgewerkt werkprogram en bedrijfsopzet zich tot het departement van Econ. Zaken gewend heeft. Om begrijpelijke redenen worden nadere gegevens ten aanzien van terrein en fabrieksgebouwen, pro ductiecapaciteit en afzet van beide concerns niet gepubliceerd, doch het „Nieuws" kan mededeelen. dat de plannen van Bata gericht zijn op een groote dagelijksche productie. Voorts verneemt het blad, dat de machines voor het in te richten rubberschoenen- bedrijf reeds gerui- men tijd geleden in Tsjecho.Slowa- kije besteld zijn. Gebouwd zal worden volgens een- zelfde plan als te Calcutta. UitZlin in Tsjecho-Slowakye zijn reeds vier deskundigen vertrokken, die bij de nieuwe fabriek te werk zullen worden gesteld. Ten slotte wijst het blad nog op de groote activiteit, welke Bata aan den dag legt ten aanzien van de fa- bricage van lederen schoenen. Vdn een klein proefbedrijf in Tandjong—Priok is sinds eenige weken een niet onbelangrijke schoe. nenfabriek gegroeid, welke thans een productie heeft van 1000 paren per week, waarvan een gedeelte naar Singapore wordt geëxporteerd. Hbld. RADIO—DISTRIBUTIE—BEDRIJF WAALWIJK. Programma I Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 Gistermiddag is een Spaansch stoomschip onverhoeds uit deRotter- damsche haven vertrokken. Drie Nederlanders zijn tegen hun zin mee naar zee genomen en pas bij de loodsboot afgezet. Inmiddels was Hr. Ms. Medusa in gereedheid ge houden om in te grijpen. Er was eerst muiterij aan boord uitgebroken. De Haagsche politie heeft de daders van den de vorige maand gepleegden overval op een dokter in Den Haag gearresteerd. Te Tokio is een Japansch— Duitsche conferentie gehouden, wel ke ten doel had, de samenwerking tusschen beide landen tegen het communisme te verstevigen. Engeland zou voornemens zijn aan de Middellandsche Zee-conle- rentie belangrijke plannen voor te leggen. Het verwacht, dat Italië aan de bijeenkomst zal deelnemente Rome wordt evenwel te verstaan gegeven, dat Genève vooralsnog voor Italië als conferentie-stad niet in aanmerking komt. Sovjet Rusland is een en al opwinding en woede over de tor pedeering van een Russisch vaartuig en uit felle dreigementen aan het adres van de »Italiaansche piraten, die Ruslands wraak niet zullen ontgaan«. De Chineezen hebben de linies der Japanners bij Shanghai op vijf plaatsen doorbroken. De Japanners zouden ernstig gevaar loopen in de Wangpoe gedreven te worden. In de buurt van Florida is het vrachtschip »Tarpon« met 25 opvarenden gezonken. 15 personen worden vermist. Het bezoek van Mussolini aan Hitier wordt thans door het Duitsche Nieuwsbureau officieel aangekondigd tegen de tweede helft van September. R.K. V. V. W.V.B. Morgen speelt ons eerste elftal een oefenpartijtje tegen de Sporters uit Drunen. Na een rtistig zomerseizoen, waarin de spelers terdege door trainer Spijkers uit Tilburg zijn onderhanden genomen, zijn wij benieuwd, wat de oranjehemden morgen zullen presleeren. Zoo men weet, zijn de Sporters dit jaai naar den IVCB gepromoveerd en naar verluidt beschikken zij over een behoor lijke ploeg, die zijn weg in de nieuwe omgeving wel zal vinden. De oranjeman nen kunnen er dus van op aan, dat zij in De Sporters een geducht tegenstander zullen ontmoeten, waarbij nog komt, dat de gasten er een zekere eer in zullen stellen de overwinning van hun nabu rige rivalen af te snoepen. Een en ander doet ons veronderstellen, dat het een spannend partijtje zal worden, waarbij de thuisclub de beste papieren in han den houdt. Aanvang 2 uur. Om 12 uur speelt WVB 2 tegen Spor ters 2. Ook hier verwachten wij een ont moeting van twee gelijkwaardige ploegen, waarvan de uitslag een gelijk spel niet ver zal ontloopen. Verder spelen de junioren om 4 uur legen Hercules. R. K. Voetbalvereen. Hercules. Het 2e elftal speelt a.s. Zondag een vriend8chappelijken wedstrijd in Kaats heuvel tegen het 3e elftal van Des. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek 11 uur. Het 3e elftal speelt om 12 uur thuis tegen Blauw Wit St. Joachimsmoer. Het A Elftal der Junioren gaat even eens naar Kaatsheuvel en speelt om 12 uur een wedstrijd tegen het B Elftal der Des-junioren, Voor het le elftal zal alsnog getracht worden voor a s. Zondag om 2 uur een thuiswedstrijd vast te stellen. HONDENSPORT. Kynologenclub de Baronie Breda. Op Zondag 5 September a.s. zal de Kynologenclub de Baronie, wederom hare jaarlijkpche hondententoonstelling houden. Deze tentoonstelling is de vijftiende show welke de K.C. de Baronie te Breda in gebouw Concordia organiseert. Het aantal ingeschreven honden be draagt 195, een mooi getal voor een ge wone Tentoonstelling. Alle rassen zijn vertegenwoordigd, waarvan vooral groo te inzendingen voorkomen hij de wind honden, Herdershonden en Terriers. Als bijzonderheid kan genoemd worden een inzending van zeven mopshonden. De tentoonstelling zal om 10,30 offi cieel worden geopend door den Wel EdelAchtbaren Heer B. W. T. van Slobbe Burgemeester van Breda. Waalwijk, 3 Sept. '37. Eieren Biggen 5 cent. f 15.5 f 18.- WAALWIJK. Zaterdag 1.302.45 uur Dames, aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zaterdag en Zondag Luxor Bios. coop «Patrouillewagen 99«. Zaterdag, Zondag en Maandag Theater Musis Sacrum »De Charge der Lichte Brigade«. Zondag 12 uur. Repetitie Liedet tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur repetitie mannen koor in Musis Sacrum. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. enV. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdagavond 8 uur Damavond Café Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten II. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. tegen 1 Oct., kunnende koken en netjes werken, bij A. JANSEN, Stationsstr. 107. van onder Op DINSDAGEN 14 en 21 SEP TEMBER 1937, telkens des avonds om 6 uur, ten koffiehuize van den Heer JAN DE BONT te Waspik,zal te Capelle, in het openbaar A. Voor d> erven van don Hoor C. de Klijn te Waspik. KOOP 1. Het huis onder Was pik, F 39 met het recht van opstal, kad. bek. sectie F no. 1045, groot 36 cA. KOOP 2. Een perceel bouwland onder Waspik, gelegen bij köop 1, kad. bek. sectie F no. 169, groot 24.60 A. KOOP 3. Twee perceeltjes hooi land onder Waspik in de Buiten- dijksche Velden, kad. bek. sectie F no. 338, groot 1,82 A. en no. 343, groot 2,47 A. KOOP 4. Een perceel hooiland onder Waspik in de Buitendijksche Velden, kad. bek. sectie F no's. 358, 359 en 360, tez. groot 37,60 A- Koop 1 te aanvaarden 1 Nov. a.s. Koopen 1,2,3, eind seizoen 1937. B. Voor den Heer A. J. Kuijten te Waspik. KOOP 5 Een perceel bouwland onder Waspik, Bovenkerk, kad. bek. sectie E no 177, groot 38,60 A, KOOP 6. Een perceel hooiland onder het kanaal te Waspik, in «De Dellen», kad. bek. sectie D no. 402 en 412, groot 1,36,60 H-A. In huur bij G Kamp te Waspik voor f20 per jaar tot eind 1939. C. Voor den Heer A. Brouwers te Waspik. KOOP 7. Een perceel hooiland onder 's Gravenmoer, Oost van de 's Grav. sloot in de Beijsters, kad. sectie A no. 932, groot 15,20 Aren. In huur bij H. Brouwers te Waspik voor f 15 per jaar tot eind 1938. Breed bij biljetten. 58140 Wvjz'lfing >n programma voorbehouden. ZONDAG 6 SEPTEMBER 1937. 8.30 Brussel Vlaamsch. 12.20 Keulen. 1.20 Brussel Vlaamsch. 1.50 Brussel Franscli. 2.35 Brussel Vlaamsch. 2.45 Droitwicli. 4.20 Keulen. 5.20 Londen Reglonnl. 6.35 Droitwicli. 7.20 Londen Regional. 8.20 Keulen. 10.25 Droitwicli. 10.50 Weenen. MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937. 8.00 Keulen. 9.50 Pauze of gramofoonmuilek. 11.05 Droitwieh, 1.20 Brussel Vlaamsch. 2.20 Keulen. 3.20 Droitwicli. 4.20 Londen Regional. 5.20 Brussel Franscli. 7—8 uur Gramofoomnuziek v.h. n. D. B. Kamermuziek. 8.20 Londen Regional. 9.05 Radio Parijs. 11.35 Droitwieh. DINSDAG 7 SEPTEMBER 1937. 8.00 Keulen. 10.05 Diversen. 11.05 Droitwieh. 1.20 Keulen. 2.20 Londen Regional. 5.20 Keulen. 78 uur Gramofoomnuziek v.h. It. I). B. Dansmuziek. 9.05 Radio Parijs. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937. 8.00 Keulen. 9.50 Pauze of grainofoonniuziek. 11.05 Droitwieh. 12.20 Ixmden Regional. 2.35 Droitwieh. 4.20 Keulen. 5.20 Droitwicli. 6.20 Keulen. 78 uur Gramofoonniuziek v.h. R. D. B. Opera en Operettemuziek. 8.20 Droitwieh. 10.05 Londen Regional. 10.35 Droitwicli.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 10