Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING Heereokleediog naar maat HEUSDEN. Zaterdag 4 September 1937 No. 71. De Echo van het Zuiden. Derde Blad DRUNEN. OUSSEN. NIEUWKUiJK. RAAMSDONK. WASPIK, NUMMER 72. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1937. 60e JAARGANG. GESLAAGD. Te Eindhoven slaagde voor de akte Handenarbeid, onze stadsgenoot, de 'i heer H. de Valk, leeraar aan de Don Boscoschool. R.K. HOOGERE BI A TE WAi *GERSCHOOL i WIJK. Na de op 2 Sepir gehouden toela- tings- en her-examens zijn alsnog toe gelaten: Tot de 1ste klas H.B.S. C. Hobbe len, J. Kroot en Th. v. d. Weiden te Waalwijk, H. v. d. Pol te Wijk c.a. en J. de Vaan te Heusden. Tot de 2de klas: A. Schaap, J. Ver meer en L. v. Zeist te Waalwijk, J. v. Bommel te Hedikhuizen en A. Klerks te Elshout. Tot de 3de klas: J. Koeken, H. de Kort, A. Sevenster en J. Spitters te Waalwijk en C. v. Opstal te Loon-op- Zand. Tot de 5de klas: W. v. d. Heijden te Geertruidenberg. Afgewezen werden: Voor de 1ste klas 4 leerlingen en voor de 3de klas 1 leerling. Zonder examen zijn toegelaten: Tot de 2de klas H. v. d. Wee te Kaatsheuvel; tot de 3de klas S. Oerle- mans te Sprang-Capelle; tot de 4de klas L. Verwiel te Waalwijk. CURSUS HANDENARBEID. Met de intrede van de Don Bosco school hier ter stede heeft niet alleen een nieuw onderwijs zich hier geves tigd, maar volgens in dit blad voorko mende advertentie wordt aan belang stellenden in Waalwijk en Omstreken de gelegenheid geboden om zich voor de akte Handenarbeid te bekwamen. Voor het onderwijzend personeel een gelegenheid om met beide handen aan te grijpen, niet alleen om de wel dadige ontspanning van lichamelijk werk van de dagelijksche geestelijke inspanning van het gewone klasseon- derwijs,, maar tevens en vooral tot breeder inzicht van het eigen vak. Ook voor de studeerende jeugd, die overdag in de scholen en 's avonds met hun studie in geestelijk blijvende span ning verkeert, zei het een verade ming geven zich enkele uren in de week te ontspannen, met de vreugde van productieven lichamelijken arbeid en zijn groote opvoedende waarde, en wenschen wij dezen jeugdcursus van harte succes. ORANJEVEREENIGING „KONINGINNEDAG". Tot medebestuurslid van de Oranje- vereeniging „Koninginnedag" te v.m. Besoijen is benoemd de heer G. F. Couwenberg, aldaar. SLUITINGSUUR. De café's mogen ter gelegenheid van de Koninginnedag-viering, hedenavond tot één uur geopend zijn. De winkels mogen tot 12 uur geopend blijven. Voor het volledige programma der feestelijkheden verwijzen wij naar ons nummer van 1.1. Woensdag. Tenslotte wordt dringend verzocht algemeen te vlaggen. POSTDIENST. (Viering verjaardag H. M. de Koningin.) Op Zaterdag 4 September a.s. is het kantoor wel open voor alle geldzaken, maar sluit om 13 uur voor den post dienst. Voorts vervallen op dien dag de avondbestelling en de laatste buslich- ting (uitgezonderd die van de bus aan het spoorwegstation). Van 19.30 tot 20 uur bestaat gele genheid tot kosteloos afhalen van de correspondentie. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst op die dagen is nor maal als de overige werkdagen. Bovenstaande regeling geldt ook voor de postagentschappen te Baard wijk en Besoijen. SCHOENFABRIEK OPGEHEVEN. Wij vernemen, dat ingaande Zater- iag, 11 September a.s. de schoenfa briek van de firma G. Vrinte, St. Anto- liusstraat, alhier, zal worden opgehe- en. R.K. KAPPERSPATROONS. Tn de deze week gehouden vergade- j.- van de R.K. Kapperspatroons afd. IWaalwijk kwam een voorstel ter tafel, lom over te gaan tot sluiting van de ^kapperszaken op Dinsdagmiddag. Het voorstel werd voorloopig aan- cenomen, en zal bij de bondsvergade- ing en B. en W. ter goedkeuring wor den voorgelegd. HEROPENING HOEDENMAGA- ZIJN „MAISON CHIC". Gisterenmiddag om 4 uur heeft de heropening plaats gehad van het be kende dames- en kinderhoedenmaga- zijn „Maison Chic", Stationsstraat 29, alhier. Deze gunstig bekende zaak, voorheen d->or de firma Gez. de Groot gedreven, ;al in het vervolg voortge zet worden door dhr. A. Robeersf. De nieuwe zaak, ziet er keurig uit en een uitgebreide collectie dames- en kinderhoeden biedt zelfs de meest ver wende koopsters, een uitgelezen keuze van de allernieuwste wandel-, trouw en gelegenheidshoedjes. Ook de etalage is smaakval voorzien van de modernste modellen in alle prij zen, terwijl een keurig ingerichte pas kamer het koopen bijzonder aange naam maakt. Wij wenschen den nieuwen eige naar in deze up-to-date zaak dan ook het beste succes. AANRIJDING. Toen gistermorgen te v.m. Besoijen de chauffeur C. R. van de firma Teur- lings alhier, met een vrachtauto ach teruit een dam wilde uitrijden, naderde juist een personenauto, bestuurd door P. V. uit Boxtel. Een aanrijding volgde, waarbij het linkerportier van de luxe auto ernstige schade opliep. De politie heeft de zaak in onder zoek. Wij vernemen, dat de schadevergoe ding echter onderling geregeld is. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1937 ingelegd f94 208.24. Terugbetaald f54.915.03. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 16993. Waalwijksche biljartbond. In het café van den heer Jac. Passier zal de Waalwijksche biljart bond een algemeene vergadering houden op Maandag 6 Sept. a.s. Een zeer belangrijke agenda zal te behandelen zijn zoodat aller op komst dringend noodzakelijk is. Waalwijksche biljartvereenigingen welke zich nog niet als lid opgaven kunnen zich op deze vergadering doen vertegenwoordigen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE TILBURG DRINGT AAN OP BEËINDIGING VAN DE OMZETBELASTING. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Tilburg, heeft een schrij ven tot den minister van Financiën gericht, waarin wordt aangedrongen om de Omzetbelasting op te heffen. In bedoeld schrijven wordt deze be lasting tot de meest drukkende gere kend en gekenmerkt als een typische bedrijfsbelasting. Er wordt dan ook op aangedrongen deze belasting voor zoo ver ze drukt op machines en bedrijfs- hulpmiddelen op te heffen. Tevens werd bepleit de beëindiging der heffing van de gewone invoer rechten die krachtens de Tariefwet worden geheven op machines en ma- chine-onderdeelen. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. BIOSCOPEN. THEATER „MUSIS SACRUM". „De Charge van de Licht Brigade" Een episode uit de Krimoorlog omweven met fantasieën romantiek. Een onbeschrijflijke Climax. Musis Sacrum projecteert deze week een film van ongelooflijke schoonheid, een film zóó buitenge woon van opzet en zoo enorm van regie als wij nog nimmer zagen. Het is de geschiedenis van het 27e regiment lanciers in de Krimoorlog in Britsch-Indië, in de sfeer van tropische hitte, van gevaar en onrust waarachter ieder rotsblok een in lander met geweer kan liggen en men nooit zeker weet of de op patrouille gezonden kameraden terug zullen keeren. Zoo begint »De Charge van de Lichte Brigade». Dit leven in een grensgarnizoen leeft men dan mede. De hoofdpersonen uit dit drama, kennen wij uit die andere spannende film «Captain Blood». De achter grond van de film wordt gevormd door de politieke en militaire troebe len aan de Afghaansche grens,waar Rusland met zijn geweren, beloften en goud intrigeert tegen het Engelsch Bestuur. Hier bevindt zich de sluwe Soerat Khan, die doet denken aan de panters, die hij zoo gaarne jaagt en die aanleiding geven tot spannen de jachtscènes in het oerwoud. Hier begint de Lichte Brigade haar haat tegen Soerat Khan. Zoo komt men dan aan de onbeschrijfelijke climax van de film een doodenrit van zeshonderd ruiters in donderend galop over de oneffen bodem, terwijl de batterijen vuur schieten en rond. om paarden en menschen in doods- AAN BED GEKLUISTERD DOOR RHEUMATISCHE RUGPIJN. Nu geen spoor van pijn meer. „Ik leed gedurende jaren aan rheu- matische pijnen in mijn rug. Van tijd tot tijd moest ik zelfs een paar dagen in bed blijven. Ik kon niet loopen of staan. Daar mijn vader van dezelfde pijnen verlost werd door Kruschen Salts probeerde ik het ook. Nu heb ik niet het minste teeken van pijn meer. Mijn vader die al over de 80 is, heeft nooit ergens last van dank zij Kru schen Salts". Mevr. H. R. Evenals bij deze dame en haar va der zullen ook bij anderen die geregeld hun kleine dagelijksche dosis Kru schen Salts nemen, allerlei klachten als rheumatische pijnen, hoofdpijn, consti patie enz. niet bestaan. Door de aan sporende werking van Kruschen Salts op de inwendige organen blijft uw or ganisme vrij van alle schadelijke stof fen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40. 0.75en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A dam, voorkomt. nood zich over den grond wentelen, terwijl de garnizoensplaats met alle vrouwen en kinderen volkomen wordt uitgemoord. En geweldig is ook het einde van Soerat Khan en en zijn onverzoenlijken vijand, de commandant van de Lichte Brigade majoor Vickers, een Britsch Indische veete uitgevochten op het barre Krimschiereiland. De film is één groot meesterstuk van regie en film kunst ongewoon enerveerend en zóó overweldigend, groots, boeiend en ontstellend, als wij nog nimmer zagen! LUXOR BIOSCOOP. Schimmen uit het Verleden. De film die onder bovenstaanden titel vertoond wordt, zal iederen be zoeker ontroeren, door het prachtige spel der hoofdpersonen en tevens in spanning houden om de sensationeele avonturen die er in voorkomen. Het is de geschiedenis van een meisje dat huwt met een vlieger en na dat deze als vermist wordt opgegeven, hertrouwt zij met een beroemd dokter. Later blijkt echter dat haar eerste man nog leeft en van dit feit is tevens een andere vrouw op de hoogte, die hieruit munt weet te slaan door de doktersvrouw van bigamie te beschul digen, wanneer zij niet regelmatig be taalt. Haar eerste man. die aan een slee- pende ziekte is gaan lijden komt hier ook van op de hoogte en daar het le ven voor hem toch geen waarde meer heeft, offert hij zich op, door de vrouw die chantage pleegde te vergiftigen. Dit is in het kort de geschiedenis van dezen film, die alleen reeds een bezoek aan de Luxor Bioscoop ten volle waard is. Als tweede hoofdnummer draait evenwel nog de super-sensatiefilm Patrouillewagen 99. Deze buitengewoon spannende en realistische politiefilm brengt een beeld van het dagelijksche werk van de Staatspolitie van Michiqan, hetgeen voor den gewonen sterveling iets adembenemends is. Er mag op worden gewezen dat het geheele scenario inderdaad gebaseerd is op gevallen die zich in de praktijk van het genoemde dorp hebben voor gedaan. Echter is het hoofdbestanddeel van deze film in den strijd met een ge raffineerde misdadigersbende vinden wilde achtervolgingen en vuurgevech ten plaats vol onverwachte wendin gen en sensaties. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen over de navolgende gevonden voorwerpen Een blauwe portemonnaie, een idem ceintuur, een dynamo merk Lucas, een lichtblauwe kinderpor- temonnaie, een bruin lederen ta bakszak, een kinderportemonnaie inhoud f 0,50. (Zie verder vervolg provinciaal nieuws). Gerrit Verhoeven gaat met pensioen! Na ruim 40 jaar trouw en accuraat in dienst te zyn geweest als wissellooper der firma W. Timmermans Zonen te Waalwijk, is hem met ingang van 1 Sept. j.l. op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder het genot van een flink pensioen. Wfj zullen Gerrit de volgende week eens iets laten vertellen over zijn 40-jarig werk langs Gods wegen. Vele jaren van prettige rust zijn hem gaarne gegund. Kevelaar. Op 5 en 6 Sept. a.s. zal de bedevaart naar Kevelaar gehouden worden. B. V. L. By de gehouden schietwedstrijden van het afgeloopen jaar van de B.V.L. werden de pryzen behaald als volgt in honderd schoten Klasse A (Scherpschutters) 1 M. Brok 8,91; 2 C. Brok 8,76; 3 L. de Wit 8,67; 4 M. de Wit 8,56; 5 N. Smits 8,44; 6 J. v. d. Bosch 8,24; J. M. van 'ilborgh 8,13. Klasse B (Schutters le klas) 1 A. Klerks 8,75; 2 Th. v. d. Bosch 8,66; 3-A. van Spijk 8,43; 4 H. v. Huiten 8,17; 5 C. Cales 7,83; 6 F. van Delft 7.25. Klasse C.(Schutters 2e klas) 1 C- van Wezel 8,21; 2 A. Smits Azn. 7,74; 3 S. IJpelaar 7,38; 4 L. v. Halder 7,20; 5 J. v. d. Hoven 7,20; 6 de Geus 6,81. Het scherpschulterschap werd be haaldA. Klerks Mzn., Th. v. d. Bosch, N. Smits en J. v. d. Bosch. Appeldieven Geruimen tijd werden de fruit- boomen in den tuin van dokter van Setersdoor onbekenden geplukt. Dezer dagen had de knecht het geluk de dieven op heeterdaad te betrappen, 't Bleken een drietal opgeschoten jongens te zijn. Constantia jubileert De handboogschutterij »Con stantia« zal Zaterdag (heden) haar diamanten bestaansfeest op groot sche wijze herdenken. Op dienzelfden dag zullen 'n 3 tal jubilarissen m,n. M. Elshout, Th. Elshout en A. van Delft gehuldigd worden bij gelegenheid van hun 40-jarig jubileum als lid der schutterij. Zeer gaarne hadden wij een brok geschiedenis gegeven van deze schutterij, maar het geheugen der menschen, die er iets van konden weten, bevatten niets of heel weinig omtrent de schutterij. Van hooren zeggen zou 'n zekere v. d. Oudenhove, vroeger hootd der openbare school een der op richters zijn. is dit zoo, dan aan deze school meester nog een eere-saluut voor zijn durf en voortvarendheid van de oprichting van een gezelschap, dat de edele sport hoog en in eere houdt. De stille getuigen, in dit geval de notulen gaan slechts terug tot voor een twintigtal jaren. Brand zou de vroegere docu menten hebben verwoest. De prijzen kast bewijst echter voldoende. Wij willen daar thans daarom niet verder op ingaan en even aan stippen, dat Zaterdag voor »Con- stantia« een onvergetelijken dag moet worden. Om 2 uur beginnen reeds de groote prijsverschietingen en dan is er om half zes een koffietafel, waarna dit maal de eer aan de dames zal zijn om de prijzen uit te kiezen. Om 8 uur zal de voorzitter van »Constantia« Jan Veltman de drie jubilarissen huldigen. Des avonds wordt verder gevuld met muziek, terwijl de leden en hunne dames een diner wordt aangeboden. Wij wenschen »Constantia« en haar jubilarissen van harte geluk en roepen hun een »Ad Muitos Amos« toe. Aanrijding Toen mevr. van Drunen door den Overlaat wandelde werd zij door een wielrijdster zoodanig aangereden, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Serenade. Bij gelegenheid van de decoratie van den heer Gerrit Verhoeven, lid van Verdiensten der Kon. Erk. Harmonie »De Volharding« heeft deze harmonie hem hedenavond een serenade gebracht aan zijn woning. Namens de harmonie sprak de heer Hooymaaier. Marktberichten. Blocveiling: Snijboonen 4,20; Spekboonen 4; Pronkboonen 2,6 2,7Stokprincessen 16,5. Oud ijzer heeft waarde. 't Rijwielpad ten N. van den Hei. dijk naar Giersbergen was keurig afgezet met ijzeren palen. In den afgeloopen nacht zijn er een groot aantal spoorloos verdwe nen, benevens die, waaraan de plaatjes »Rijwielpad« zijn bevestigd. Aan oud ijzer is't een flinke waarde. De politie stelt een onderzoek in om de »gappers« te pakken te krijgen. Bestuurs-vacatures. In het bestuur van de Kon. Erk. Harmonie »De Volharding« zullen een tweetal vacatures komen n.l. die van voorzitter, wegens vertrek van den heer Hooymaaier naar 's Bosch en vice-voorzitter, wegens vertrek van den heer L. Molenaar naar Tilburg. Wij vieren Oranjefeest. Koninginneverjaardag wordt a.s. Zondag op een bescheiden wijze gevierd met het geven van concerten. Op de »Steegerf« concerteert de harmonie »De Volharding« onder leiding van A. v. Huiten en op de nis der R.K. Jongens Congregatie concerteeren de harmonie derJ.C. onder leiding van H. Brok en het R.K. Zangkoor onder leiding van P. v. Rooy. Indien het goed weer is zal het niet aan belangstelling ontbreken. Naar wij vernemen bestaan er plannen om de a.s. feesten van 't Koninklijk Huis wederom opgroot- sche wijze te vieren. De motorspetters jaarvergaderen. De motorclub »De Vroolijke Starters« komen Maandagavond om half negen bijeen in hun clublokaal voor het houden der jaarvergade ring. De agenda vermeld bestuurs verkiezing enz. Kookcursus dames? Diegenen, die wederom of voor de eerste maal wenschen deel te nemen aan een kookcursus die nen zich op te geven bij soeur Regina. De Eerw. Zr. Honorata alhier is overgeplaaist naar 't klooster te St. Michielsgestel, terwijl de Eerw Zuster Walthères van Moergestel naar hier werd overgeplaatst. Op 15 Sept. a s. hoopt de Eerw. Zuster Salesiana, in de wereld mej E. v. d Plas, in het klooster der Eerw. Zusters alhier, haar gouden klooster feest te vieren. Door omstandigheden zal dit heugelijk feit in 't klooster alhier reeds op 7 Sept. worden herdacht. Zuster Salesiana werd geboren te Udenhout den 15 December 1869 en trad op 18-jarigen leeftijd tot de Orde toe op 15 Sept. 1887- Van haar 50-jarige Zuster loopbaan bracht zij eerst drie jaar door in Den Haag. alwaar zij ook de Eeuwige Gelofte aflegde. Daarna 26 jaar in het St. Bernardusgesticht te Amsterdam, 3 jaar te Kampen, 2 jaar te Oss, 9 jaar te Strijp en vanaf 1930 in 't klooster alhier. Al deze jaren tot 1934 toe heeft Zr. Salesiana gearbeid aan de opvoeding der meisjes en zoo na lag haar de vorming der jeugd aan 't hart dat zij na 't bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd in 1934, toen zij van de haar toevertiouwde kinderen scheiden moest, zij zich nog verdienstelijk wilde maken door 't geven van Fransche lessen. De jaren dat de nu 68 jarige jubilaresse alhier heeft doorgebracht, heeft zij zich doen kennen als een hoog begaafde opvoedster, als ean liefde-zuster in den waren zin des woords. Het paard van den landbouwer B-, gespannen voor een kar, sloeg plotseling op hol en rende met den wagen een erf op, waar eenige kinderen aan 't spelen waren Geen hunner werd echter gewond. De zoon van den heer B. die 't dier mende, werd meegesleurd en kwam onder de kar terecht, doch toevallig luist tusschen de wielen, zoodat hij 't er met slechts enkele lichte bles sures afbracht. Het paard liep tegen een varkenshok op, dat werd geramd, waarna 't dier met kar en al in den z.g n. „Vijver" terecht kwam. Het dier bleek geen ernstig letsel te hebben bekomen. Den volgenden dag is de wagen uit 't vrij diepe water gehaald. In hotel Heessels alhier hield den Onderlingen Bond van Autoverhuurders in het Land van Heusden en Altena een algemeene vergadering, waarop een uiteenzetting werd gegeven van de verplichte verzekering. Door verschillende langdurige dis cussies kon de vergadering niet worden afgewerkt. Zooals wij reeds eerder in ons blad hebben gemeld, zou alhier in de maand Augustus of begin September een „Ronde van Dussen" worden georganiseerd. Waar evenwel de heer Bruin, de ziel van het comité, nog steeds niet is genezen van het ongeval hem eenige weken geleden overkomen, is deze nu verschoven en zal thans gehouden worden op 2 October a.s. Van de bevoegde instanties is reeds goedkeuring verkregen. Het traject is 4 K.M. lang. Op een en ander zullen we in ons blad nog uitvoerig terugkomen. Gistermorgen te kwart over 6 had op de Papierfabriek «De Maas mond» te Geertruidenberg Ti ernstig ongeluk plaats. De arbeider C. van Olst uit Dussen was bezig met het doortrekken van de papierbaan tusschen de cylinders, toen zijn hand gegrepen werd en tusschen het vilt en de cylinder mee door- geperst werd. De hand werd ernstig verminkt. Dokter Jaspers van G'berg verleende de eerste hulp, waarna hij naar het ziekenhuis te R'veer werd overgebracht. In de gehouden ledenvergade ring van de Damvereeniging V. D. alhier, werd besloten om ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan der vereeniging, onderlinge jubileum wedstrijden te organiseeren. De bedoeling is te spelen in A en B groep, elk van 8 spelers. In principe werd besloten een balavond te houden in het begin van October, terwijl in Januari en Februari een nederlaag-tournooi zal worden gehouden. In plaats van Zuster J. B. v. d. Wijst, hoofd der Bijz. Meisjes, school alhier, is als zoodanig be noemd Zuster E. J. v. Velthoven, komende uit Udenhout. Op Zondag 5 September a.s. zullen alhier ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin kinderspe len worden gehouden. Des namiddags zal de harmonie „De Eendracht" een muzikale rondgang doen door 't Dorp. Direct hierna zal begonnen worden met de kinderspelen voor jongens en meis jes. Voor deze spelen zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Aan de kleinere jongens en meisjes zullen versnaperin gen worden uitgedeeld. Gedurende den avond zullen de harmonie en de lie dertafel op een daarvoor te bouwen kiosk concerteeren. Door groote onvoorzichtigheid van den 16 jarigen B kwam deze in de ruiten terecht van het café der wed. H. Kanters in de Schans straat. Van de vier ruiten werden er 3 ingedrukt, zelfs de sponningen braken. Genoemde B. kwam met zijn rijwiel uit de richting Waspik. Had hij de regels van den weg ge volgd, dan zou hij daar niet zijn terecht gekomen. Toen de Wed. K. in het café kwam, was de vogel reeds gevlogen. Nu is de vraag, ie dat betalen zal. RAAMSDONKSVEER. Gedurende Augustus werd aan het Postkantoor Raamsdonksveer inge legd ƒ52714.77 en terugbetaald ƒ39716.42. De Christelijke Nat. Werkmans bond houdt Zaterdag haar vergade ring o.m. teneinde te bespreken de voorstellen voor de Bondsvergadering. De verjaardag van 's Lands Vorstinne is alhier weer op schitte rende wijze gevierd. In den morgen wapperde van schier alle woningen de driekleur, wat aan onze gemeente reeds een feestelijk aanzien gaf. In den voormiddag had de auto tocht van ouden van dagen plaats. De reis ging dit jaar naar Willems dorp, om de Moerdijksche brug te bezichtigen. Voor de 86 oudjes die er aan deelnamen, was het een on vergetelijken dag. Vijftien aulo's, waaronder twee groote autobussen, waren disponibel gesteld. Om negen uur had het vertrek plaats vanaf het Heereplein. Zonder oponthoud arri veerde men te Moerdijk, waar de Moerdijk waar de brug werd bezich tigd. Daarna werd de reis voortgezet naar Willemsdorp, waar in hotel Waterloo gebak en chocolade werd toegediend, die gratis beschikbaar waren gesteld. Dan werd de terug reis aanvaard, en om circa een uur arriveerde alle aulo's weer te R'veer. Van 2 6 uur in den namiddag werden op een terrein aan de Steen straat de Volksspelen gehouden, die evenals andere jaren weer veel be langstelling trokken. üm acht uur had een fakkeloptocht plaats, waaraan de Kon. Erk. Harm. »De Eendracht» haar medewerking verleende. De concerten die daarna werden gegeven op de kiosk op het Heere plein door de Gem. Zangvereeniging wExcelsior» en de Kon. Erk. Har monie »De Eendracht», onder lei. ding van den Dir. N. Snijers, mogen buitengewoon geslaagd heeten. Tot slot kregen we nog een schit terend vuurwerk, dat een groote menschenmassa naar het Heereplein lokte. En hiermee werd het mooie feest gesloten. Donderdagmiddag j.l. werd onder leiding van een Oranje-Comité en liet personeel der Chr. School, ter eere van den verjaardag van H.M. de Koningin, een welgeslaagd kinderfeest gehouden. Onderscheidene winkeliers hadden fraaie pryzen beschikbaar gesteld. In aansluiting op het vorige bericht betreffende diefstal met in braak in het filiaal der N V. »EDAH» wordt nader medegedeeld, dat de inbraak is gebeurd des avonds om ongeveer 9 uur, terwijl de bewoners afwezig waren. De dieven zijn binnengekomen door verbreken van een ruit aan de achterzijde van het pereeel. Een der bovenvertrekken werd grondig doorzocht er. de zich aldaar bevindende kast geheel over hoop gehaald. Een geldkistje, be vattende een geldswaarde van on geveer f 10 en een spaarbankboekje werd buitgemaakt. De zich in het kantoor bevindende brandkast werd onaangeroerd gelaten. Hoewel de politie een ernstig onderzoek instelt, ontbreekt tot heden elk spoor.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9