Plaatselijke Berichten. Voensdag 8 September 1937 No. 72 De Echo van het Zuiden. Tweede Blad ^ARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 9 SEPTEMBER. KONINGINNE-VERJAARDAG HERDENKING. Onder begunstiging van schitterend jmerweer had 1.1. Zaterdag de fees- lijke viering van Koninginne-ver- ardag in onze gemeente plaats. Door deze feestviering is o.i. op- euw bewezen dat wij in onze ge- eente moeten komen: le. tot viering op den verjaardag zelf: 2e. tot centralisatie van 't avond feest. Men mist alle belangstelling. Waar >aren de vlaggen, de oranje-cocardes, et kinder-enthousiasme van 31 Au- ustus. Totaal afwezig: dit feest laat ich nu eenmaal niet verzetten, vooral a hetgeen de laatste jaren op dit ter- ein in 't geheele land is gebeurd. Wij dingen volstrekt niets af op t ^ede werk der organisatie der feesten loor de verschillende Oranje-comité s, jaar 't is toch opnieuw bewezen, dat fier avondfeesten een paskwil is. Hoe noemt men 't anders als de armonie St. Crispijn hare beste krach- in in v.m. Besoijen moet ten toon reiden en de leden hun vrijen feest- ivond opofferen voor een auditorium •an zeg 25 personen! als in de St. An- niusparochie 't avondfeest bestaat in jn bal in een concertzaal, iets wat der particulier kan organiseeren. ,t Was duidelijk te zien dat het entrum toch nog de attractie vormde aar de Koninklijke harmonie v.h. :oulmy en Baar onder Wierts een .arsch door het centrum maakte en iaarna op de kiosk concerteerde en •eel belangstelling trok. Waarom blijft die versinppering, als. et proefondervindelijk bewezen is dat ie decentralisatie fout is. En ook t ,ros der ingezetenen van Waalwijk icht 't uit den booze. Men wenscht de „inder- of dagfeesten in de afzonder- üjke deelen en één flink opgezet avond nest. Nu moeten nog velen, om de een f andere reden in hun eigen deel der emeente blijven, hoewel men veel lie er anders wenschte, maar dat is toch een toestand. Wij hopen dat de comi- é's en het centraal comité dit met ons (en 't grootste deel der ingezetenen ein delijk zal inzien en maatregelen nemen om aan dezen ongewenschten toestand een einde te maken. Gaarne willen wij desgewenscht een uitspraak der inge zetenen uitlokken, maar dat lijkt ons liaast overbodig, waar de feiten zoo duidelijk spreken. En nu komen we aan 't verslag der feestelijkheden: De feestelijkheden namen des mor gens om 11 uur een aanvang, met een aubade van de schoolkinderen uit de geheele gemeente onder leiding van t ouderwijzend personeel van alle scho len. Zij hadden zich daartoe op het Raadhuisplein verzameld, waar in te genwoordigheid van den Edelachtba- ren lieer burgemeester E. C. J. Moo- ncn en den gemeentesecretaris den heer J. van Mierlo, onder leiding van den heer T. v. d. Heijden een aantal liedjes werden ten gehoore gebracht. Begonnen werd met het Wilhelmus, waarna nog gezongen werden de Red dingsboot, Een lied van Nederland en Naar Zee. Hierna werden drie cheers, ingezet door den burgemeester, uitgebracht op het welzijn van H. M. de Koningin, waarna met een tractatie het eerste ge deelte van de feestelijkheden was afge- loopen. „Oranje-Huis" (Centrum). De Koninginnefeesten, georganiseerd door bovengenoemde vereeniging, mo gen goed geslaagd genoemd worden. De schoolkinderen verzamelden zich om goed 2 uur op het Raadhuisplein, waar zij werden toegesproken door den Voorzitter van Oranje-Huis", den hr. v. Mierlo, die de kinderen aanspoor de, dezen dag zoo goed mogelijk te vie ren. In eenvoudige woorden wees hij de kinderen op de zegenrijke resultaten die de regeering van H. M. Koningin Wilhelmina voor ons land gehad heeft en hij spoorde hen aan God te bidden dat Haar nog een lang, zegenrijk leven mag gegeven zijn. Na drie hoera's voor H. M. de Ko ningin werd het Wilhelmus gezongen, waarna, voorafgegaan door de harmo nie St. Crispijn, naar het W.S.C.-ter rein werd gemarcheerd. De kinderspelen, die hier gehouden werden, zijn een groot succes geweest en ieder kind kon een prijs verstrekt worden, terwijl zij tevens nog werden getracteerd op ijsco's en andere versna peringen. Alle kinderen waren buiten gewoon opgetogen en tevreden, even als het bestuur trouwens, dat verklaar de niet dikwijls zulk een succesvollen middag meegemaakt te hebben. De Koninklijke Harmonie 's-Herlogenbosch. V/aren de kinderfeesten goed ge slaagd niet minder was dit het geval met het concert met rondwandeling, door de Koninklijke Harmonie 's-Her- togenbosch, onder leiding van Joh. Wierts. Den heer Joh. Wierts, die ter gele genheid van Koninginne-verjaardag met goud geridderd was, stond nog een onverwachte huldiging te wachten. Nadat het gezelschap zich namelijk om 6 uur had opgesteld op het Raadhuis plein, werd de heer Joh. Wierts opge wacht door het volledig Oranje-comité. Namens dit comité werd de heer Joh. Wierts toegesproken door den voorzitter dhr. J. van Mierlo. Spreker zeide dat het hem oprecht verheugde dat de Koninklijke Harmonie 's-Her- togenbosch, onder leiding van den eminenten directeur Joh. Wierts hier aanwezig kon zijn om deze Koninginne feesten op te luisteren. Het comité wil de dit feit niet zonder meer, laten voor bijgaan, te meer niet, daar het H.M. de Koningin behaagd had dhr. Joh. Wierts te ridderen voor zijn groote verdiensten op muzikaal terrein, maar ook voor zijne groote verdiensten voor de ge meenschap. Ook bracht spreker een woord van hulde aan het kranige mu ziekcorps, dat onder een dergelijke lei ding wel moet groeien en bloeien. Als bewijs van hoogachting en er kentelijkheid werd hem hierna een schitterende bloemenmand aangebo den. De heer Joh. Wierts, zeide zeer ge troffen te zijn, door deze onverwachte hulde. Een groot deel van genoemde verdiensten bracht spreker echter over op zijn corps, waarmede hij steeds in de beste verstandhouding staat. Spr. noemde het een groot voorrecht hier n Waalwijk te mogen komen concertee ren en zeide steeds voor Waalwijk disponibel te staan. Hierna ving de rondmarsch door de gemeente aan. Honderden menschen volgden het. muziekcorps of hadden zich langs de straten opgesteld en clen aanblik van dit inderdaad keurige corps was dan ook ten volle waard. Ónder weg bracht het corps een muzikale hulde aan den burgemeester, die door dezen zeer op prijs werd ge steld. Om half negen ving het groot avondconcert aan dat door ontelbaren werd bijgewoond. (Voor het program ma verwijzen wij naar ons blad van vorig week Woensdag). De wijze waarop de nummers wer den uitgevoerd getuigden van hooge muzikale opvatting, ijverige studie on der voortreffelijke leiding. Het was in een woord een concert, dit keurige corps waardig en wij ho pen, dat Waalwijk weer spoedig in de gelegenheid zal zijn van de talenten van dit keurcorps te genieten. En hiermee waren de feesten voor 't Centrum ten einde: alleen hotel Ver- wiel bood met een goed strijkje nog een gezellige dansgelegenheid. „Trouw aan Oranje" (St. An- toniusparochie). De feestelijkheden werden hier reeds 's morgens om negen uur ingezet met een tractatie der bewaarschool kinderen. Des middags om drie uur werd een kinderoptocht gehouden, welke werd opgeluisterd door de harmonie „St. Jan". Aan dezen optocht, werd door een groot aantal kinderen deelgeno men, met al of niet versierde fietsen, wagentjes e.d. Wij hadden het voorrecht dezen kin- der-optocht te zien trekken en ver klaren gaarne dat hij er alleraardigst uitzag. De kleinen en hun ouders, maar ook 't comité hadden veel succes met dit nummer. Na een rondwandeling der parochie trok men naar het terrein van de R.K. V.V. „Hercules aan de 2de Zeine, Oost. De kinderspelen waren eveneens een succes en elk kind kon met een fraaie prijs tevreden gesteld worden. De feestdag werd besloten met een Oranje-Bal, des avonds om 8 uur in de zaal yan „de Lindeboom". Het be kende „The Darling Band", dat aan dezen avond zijn medewerking ver leende, zorgde er wel voor, dat de stemming er in kwam en er ook in bleef. Tevens had hier de trekking plaats van de loterij die door het Oranje- comité georganiseerd was, om de kos ten te dekken. De uitslag van deze verloting is als volgt: le prijs (een fiets) 1139: 2e pr. (step op luchtbanden) 1403; 3e pr. (rol- schuier) 768; 4e prijs (waschstel) 1436; 5e pr. (bloempot) 1323; 6e pr. (broodtrommel) 1071; 7e pr. (stel kelkbakjes) 319; 8e pr. (bonenmolen) 1058; 9e pr. (cake-doos) 1168; 10e pr. (puddingstel) 321; 11e pr. (beeldje hond) 1038; 12e pr. (keukenklok) 1192; 13e pr. (spiegel) 1034; 14e pr. (fluitketel) 667; 15e pr. (nest schalen) 636; 16e pr. (schilderijtje Ant. kerk) 349; 17e pr. (2 stuks stadsgezichten) 979; 18e pr. (beeldje-kabouter) 423; 19e pr. (beeldje 2 honden) 258; 20e pr. (aschbak) 831. „Koninginnedag" (v.m. Besoijen). Evenals in de andere wijken, had den ook hier 's middags de kinderspe len plaats, die gehouden werden op het R.W.B.-terrein en een prettig ver loop hadden. Van te voren had de Gymnastiek- vereeniging „Kracht en Vlugheid" een rondgang door v.m. Besoijen gemaakt. Aan de kinderspelen waren ook hier prachtige prijzen verbonden. Alle schoolgaande kinderen konden van een prijs worden voorzien, terwijl zij tevens een versnapering meekregen. Des avonds om half acht kon het pu bliek genieten van iets voor Waalwijk geheel nieuws, en wel het eerste op treden van het kinderkoor „Hozannah" onder leiding van den heer van der Kolk. Dit eerste optreden was voor velen een openbaring en dat het ten gehoore gebrachte insloeg, bewees wel het tel kenmale hartelijk applaus, dat de jeugdige zangers in ontvangst hadden te nemen. Na het succesvol optreden van dit kinderkoor gaven de gemengde Zang- vereenigingen „Vooruitgang zij ons doel" en „Hallelujah" gezamenlijk een zanguitvoering. Ook deze uitvoering viel zeer in den smaak van het publiek en gaf een bij zondere indruk zooals wij reeds vroe ger hebben beschreven. Hierna gaf de harmonie „St. Cris pijn" een avondconcert. Voor het pro gramma waarvan wij verwijzen naar ons blad van vorige week Woensdag. Jammer dat de belangstelling voor zulk een uitstekend concert zoo gering was. Een gezellige taptoe was het einde van de feestelijkheden. Het comité en niet minder „St. Cris pijn" aller hulde. „Oranje Boven" (v.m. Baardwijk). Des middags om twee uur, verza melden de schoolgaande kinderen zich bij de muzieknis, vanwaar zij na een toespraak van den voorzitter begeleid door de harmonie „St. Jan optrokken naar het speelterrein aan de Baard- wijksche straat (over de spoorlijn). Op dit terrein werden de kinderspe len gehouden, die zooals gewoonlijk, ~oed slaagden en waarbij elk kind ver rast kon worden met een aardig prijsje. Des avonds om 7.30 uur werd er op de muzieknis een groot avondconcert gegeven. Aan dit avondconcert ver- Lenden hunne medewerking de har monie „St. Jan en de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zooals steeds, hebben deze beide oezelschappen het vrij talrijke publiek, weer laten genieten van mooie muziek en zang. en dat dit op prijs werd ge steld bewees wel het telkenmale her haald applaus. Een voor v.m. Baardwijk nieuw programmapunt n.l. een bal-champetre bracht 'n nieuwe attractie en werd ook oewaardeerd en hiermee kwam hier t slot der feestelijkheden. DE BURGEMEESTER MET VERLOF. Onze burgemeester gaat van 12 tot 30 September met verlof. Wethouder Eibers zal in dien tijd als waarnemend burgemeester optre den. SLOT-FEESTELIJHEDEN WAALWIJK BELANG. Het programma der feestelijkheden (op Zaterdag 11 September a.s.) ter 1-erdenking van 't 30-jarig bestaan van Wnalwiiks Belang en ter bevordering van 't Vreemdelingen-verkeer luidt als volqt: 6—-8 uur groot concert, welwillend -mnqeboden door de harmonie „St. Crispijn". dir. de heer G. Duivelaar. Programma: 1 Flight to India. Marsch. A. Dreissen 2. Cavalerie Legére, Ouverture F. v. Suppé. 3. Der Freischutz Fantasie sur l'Opera C. M. v. Weber 4. Lustspiel, Ouverture Keler Bela. 5. Koning Voetbal, Marsch W. Schootemeijer Pauze. 6. Voorwaarts Marsch Marsch- potpourri W. Ciere 7. T.ps Cloches de Corneville Fantasie sur l'Opera R. Planquette 8. L'Union fait la force Ouverture L. Canivez 9. Unter dem Siegesbanner Marsch R. v. Blon. 8.30 tot 12 uur Bal Champêtre op 't plancher op 't Raadhuisplein. Or gelmuziek door het nieuwe grootste concertorgel van Nederland van den heer Jos. Slaats. Gedurende de pauze van 10 tot 10.30 uur. Schitterend vuurwerk op den Winterdijk, van de Kon. Pyr. fa briek te Leiden, bestaande uit 43 num- STATENKIESKRINGORGANI- SATIE 's-HERTOGENBOSCH. Bovengemelde organisatie, omvat tende de kieskringen Eindhoven, Hel mond. Den Bosch. Waalwijk en Heus- den zal op Zaterdag 11 September a.s. te 3 uur n.m. te Den Bosch in Restau rant Lohengrin" vergaderen. De agenda vermeldt o.m. bespreking van het resultaat der 2de Kamerver kiezing. U LUCHTBESCHERMING. De goede werking van den Lucht beschermingsdienst hangt geheel af van de medewerking der bevolking. Het succes der genomen maatregelen is er aan evenredig. Om die medewerking in ruime mate te verkrijgen is voorlichting der bevol king noodig en deze voorlichting wordt dan ook beschouwd als een zeer voor naam onderdeel van de taak van den dienst. Om nu die taak meer doeltreffend te kunnen verrichten is eenigen tijd gele den opgericht de Nederlandsche Ver eeniging voor Luchtbescherming (N. V.L.). Deze N.V.L. is door den Minister van Binnenlandsche Zaken erkend als de eenige algemeene vereeniging op Luchtbeschermingsgebied. De Vereeniging zal zijn werk in nauwe samenwerking met de door de Overheid ingestelde Luchtbescher mingsdiensten verrichten. Daartoe is door het Hoofdbestuur dat in 's-Gra- venhage zijn zetel heeft tot de Burge meesters het verzoek gericht om mede werking te willen verleenen aan de op richting van plaatselijke afdeelingen. Evenals in vele andere gemeenten is door den Burgemeester van Waal wijk aan dit verzoek gevolg gegeven en zijn reeds voorbereidende stappen gedaan voor de oprichting van een voorloopig Comité, waarvoor de heer Ir. C. van der Hoeven bereid gevon den is om als voorzitter op te treden. Wij hopen zeer binnenkort nadere mededeelingen omtrent de verdere te kunnen doen. B. V. L. De afdeelingen Waalwijk, Baard wijk en Besoijen der B.V.L. zullen a.s Zaterdag deelnemen aan den wed strijd der gezamenlijke B.V.L.-afdeelin gen in het ressort de Meijerei, die ge houden wordt te Tilburg. De verzamelplaats in Waalwijk is ten 1.30 uur op de Markt. mers. R.K. HANDELSAVONDSCHOOL. Het aantal leerlingen der R.K. Mid delbare Handelsavondschool alhier, bedraagt momenteel in totaal 126. Deze zijn als volgt over de verschil lende klassen verdeeld: Eerste klas 40; tweede klas 23; derde klas 17; vierde Idas 24; vijfde klas 22. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor de ver bouwing van het gedeelte winkelpand tot 2 winkelhuizen aan de Grootestraat voor rekening van den heer V. van Laarhoven te Waalwijk, onder archi tectuur van den heer Ed. Bossaerts te Waalwijk. H. Boot en Zn., Waalwijk 12.695 L. Kooien, Waalwijk 11.900 F. Couwenbergh, Waalwijk 11.798 W. den Teuling, Kaatsh. 11.758 C. J. Kolsteren, Kaatsh. 11.748 H. Maas, Waalwijk 11.597 H. Kramer, Waalwijk 11.574 Th. H. de Graauw, Waspik 11.560 A. Roovers, Waspik 11.545 W. v. d. Hammen, Waalwijk 11.450 L. Fitters en A. Roovers. Waspik 10.970 Kleinloog en Verhagen Vrijhoeve-Capelle 11.499 J. Hoogendoorn, Waalwijk 11.490 G. v. Heesch, Waalwijk 11.490 Fa. Wed. A. Aarts en Zn. Waalwijk 11.385 J. v.d. Broek, Waspik 11.269 P. Kramer, Genderen 11.258 J. Nieuwenhuizen, Sprang 11.258 A. v. Huiten, Waalwijk 11.029 Gebr. de Graauw Pzn. Waspik 10.976 A. Smits, Heusden 10.700 A. Kramer, Heusden 10.719 A. Raaijmakers, Hintham 10.470 A. Herijgers, Drunen 10.350 Gunning in beraad. ■EENDRACHT MAAKT MACHT". Zondag 1.1. is de derde dag van de Zesdaagsche, welke bovengenoemde schutterij organiseert verschoten. De stand is thans als volgt: 1 H. v. d. MeeP. v. d. Hoven 288 pnt., 2 L. v. Bladel—P. v. Dijk 256 pnt., 3 J. Verhoeven—C. Pullens 254 pnt., 4 Chr. v. d. Hoven Pzn. H. Muskens 242 pnt., op een ronde: 5 J. DingemansChr. v. d. Hoven 241 pnt., 6 P. v. BavelJ. Kleijberg 196 punten. KATHOLIEKE ARBEIDERS VROUWEN-ORGANISATIE. Propagandaavond. In de groote zaal van de R.K. Werk- lijiedenvereeniging, werd Maandag avond. 6 September 1.1. een groote pro- paganda-avond gehouden, ten bate van de Kath. Arbeiders-Vrouwen Or ganisatie, welke zeer goed bezocht was. De Eerw. adviseur» van bovenge noemde organisatie Kapelaan van Rooij, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en heette daarna namens het bestuur van de Kath. Arb.-Vrou- wen Organisatie allen hartelijk wel kom, in het bijzonder ook de spreek ster van dezen avond, Mej. Reijntjens uit Tilburg, die het doel van de orga nisatie zou komen uiteenzetten. Naar sprekers meening kan dit doel geen ander zijn, dan door de organi satie der Katholieke Arbeidersvrou wen invloed uit te oefenen op het ar beidersgezin. Deze taak is volgens spr. een hoogst belangrijke, daar het alge meen en bijzonder welzijn van de in richting van het huisgezin afhangt. Ook heeft dit zijn invloed op de maat schappij. De maatschappij immers is niets anders dan de inrichting van vele huisgezinnen en met den bloei of het verval van het huisgezin, houdt gelij ken tred de bloei of het verval van de maatschappij. De vrouw staat aan het hoofd van dit gezin, waarin feitelijk allen haar genoegen en ontspanning vinden moe ten, het doel van de arbeidersvrouw in de organisatie is dan ook, een welda- digen invloed uit te oefenen op het ar beidersgezin en de uitbreiding van deze organisatie is het doel van dezen avond. Spreker hoopt dan ook dat onder Gods zegen, deze bijeenkomst moge slagen en dat velen van de aanwezigen het besluit mogen nemen zich aan te sluiten bij de Kath. Arbeiders Vrou wen Organisatie, die dan zal mogen werken tot groei en bloei van het ar beidersgezin. Na deze inleiding van den Eerw. adviseur werd gezamenlijk Roomsche Blijdschap gezongen, waarna door een aantal kinderen enkele declamatie's en spreekkoren werden uitgevoerd, die zeer in den smaak van de aanwezigen vielen. Spreekbeurt Mej. Reijntjens. Hierna was het woord aan mej. Reijntjens uit Tilburg, die het doel van de organisatie zou komen uiteenzetten. Zij sprak o.m. als volgt: Hier voor me zie ik vele vrouwen en meisjes die de arbeidersgezinnen vormen. Ik weet heel goed, hoe er in sommige kringen soms met minach ting over de arbeidersvrouw gespro ken wordt, doch aan deze gesprekken behoeven we ons niet te storen, zeker niet omdat men in die krin gen meestal niet in staat is, over ons te oordeelen. Hiermede wil ik nu niet zeggen, dat er niets waars in die gesprekken schuilt, integendeel. Er zijn inderdaad vele mistoestanden en de oorzaak hiervan is. dat de menschen elkaar zoo slecht verstaan. Er is ook veel ellende, die echter weer een ge volg is van gebrek aan samenwerking. De arbeidersvrouw of het arbeiders meisje, wordt dikwijls niet genoeg ge waardeerd, doch komt dit niet omdat we ons zelf ook niet genoeg waardee- ren. Hoe vele arbeidersvrouwen of -meisjes zijn er niet die zich schamen over hun stand, men komt ze overal te gen. Ma^r gelukkig zijn er nog zeer velen die trotsch op hun stand gaan en uwe aanwezigheid hier is een tee- ken dat gij er anders over denkt, dan de hierboven bedoelde personen. De verheffing van dezen arbeiders stand is een der domineerende facto ren in onze organisatie. Ook onze man nen werken reeds jaren voor de ver heffing van hun stand en toch zijn er velen die zich hiervan afzijdig houden, alhoewel zij toch mee profiteeren van de behaalde voordeelen. Dit moet bij de arbeidersvrouwen anders gaan. Alle arbeidersvrouwen moeten meedoen, zij moeten zich allen organiseeren. Gij moet als vrouwen en moeders meewerken met uwe mannen en met hen schouder aan schouder staan bij den strijd in de maatschappij. Door den geheelen arbeidersstand te omvatten, kunnen we ook het ar beidersgezin omvatten. God heeft dit gezin een grootsche taak opgelegd en met het gezin speciaal de moeder, die een fundamenteele taak in de maat schappij heeft. Het voorlichten van deze moeders nu, is de taak van de or ganisatie. Door het geven van ver schillende cursussen, wil deze organi satie meer welvaart en geluk in het ar beidersgezin brengen. Gelijk de man nen reeds jaren lang strijden voor be tere arbeidsvoorwaarden, zoo moeten de vrouwen strijden voor betere le vensvoorwaarden. In dezen strijd moet echter een band zijn en die band wordt gevormd door de organisatie. Deze organisatie biedt de arbeiders vrouw vele voordeelen. Men heeft er vergaderingen, waarin uwe belan gen besproken worden; er gaat een godsdienstige werking van uit, waar door aan velen een stevige rugge- graat gegeven wordt; er worden cur sussen en lessen gegeven in kooken, naaien, knippen enz.; voorts nog moe derdagen, excursies, films e.d. Uit het hier aangehaalde kan men eenigszins een beeld krijgen van de organisatie. Vrouwen, nu is het woord aan u! Alle gehuwde vrouwen en meisjes bo ven de 25 jaar kunnen zich opgeven. De contributie bedraagt slechts 6 cent ZIJ DIE ZICH MET 1 OCTO BER OP DIT BLAD ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. per week. Laat niemand achter blijven. Mejuffrouw Reijntjens had aan het eind van haar spreekbeurt een harte lijk applaus in ontvangst te nemen en dat haar spreekbeurt succes had, be wees wel het groot aantal opgaven, zoodat er, naar wij meenen, slechts een minimum aantal zijn achtergeble ven. In de hierna volgende pauze werden tractaties uitgedeeld, waarna nog enkele spreekkoren, declamaties en lie deren volgden. Tot slot werd nog een groote gratis verloting gehouden, die een zeer ge animeerd verloop had en waarvoor vele prachtige prijzen waren beschik baar gesteld. De presidente van de Kath. Arb.- Vrouwen Organisatie sprak een slot woord, waarbij een speciaal woord van dank aan mej. Reijntjens voor de fraaie spreekbeurt. Zij deelde tevens mede dat van den burgemeester, de Eerw. Geestelijken en Eerw. Broeders bericht van verhinde ring was ontvangen. BEKRONINGEN. Bij de te Breda, Zondag 1.1. gehou den internationale hondententoonstel ling, zijn ook verschillende prijzen mee naar Waalwijk gekomen. De heer v.d. Griendt, werd met zijn New-Foundlander in de jeugdklasse, bekroond met 1. G. De heer de Folter behaalde bij de boxers in de openklasse den tweeden prijs Z.G. en voorts nog een speciale prijs uitgeloofd door den heer H. Dup- pen, die hem ter beschikking van den keurmeester had gesteld. Voorts behaalde de heer v. d. Meer- akker in de open- en jeugdklasse bij de St. Bernhard'shonden twee speciale prijzen en 2 G. POSTZEGELVERZAMELAARS IN WAALWIJK. De 's-Hertogenbosche vereeniging van Postzegelverzamelaars vergader de 1.1. Zondag in de achterzaal van hotel Verwiel, alhier. Als groote Vereeniging telt de ,,'s-Hertogenbosche" een belangrijk aantal leden, die buiten de stad woon achtig zijn en om aan den wensch de zer leden te voldoen, alsook uit oog punt van propaganda, werd voor eeni ge jaren besloten, iederen zomer, één vergadering buiten den Bosch te hou den. De voorzitter, de heer Roelands, zette in zijn openingswoord, de groote voordeelen van de vereeniging uiteen. De contributie bedraagt 4.80 per jaar en ƒ1— entreegeld, terwijl men dan het maandblad voo*r de philjatelie, dat 5.— per jaar kost, gratis krijgt. Voorts bestaat er meer gelegenheid tot ruilen, er is een assurantiefonds, een rondzendingsdienst, een falsificatenal- bum, een bibliotheek enz., en dit alles staat tot de beschiking der leden. De voorzitter hoopt dat deze verga dering uit propagandistisch oogpunt voor Waalwijk waarde zal hebben en enkele nieuwe leden het gevolg zullen zijn. Hierna werd een gratis verloting gehouden, die zeer geanimeerd verliep, waarna de leden onderling hun ruil- manie konden botvieren. DE RONDE VAN WAALWIJK. Wij vernemen dat de Ronde van Waalwijk dit jaar niet zal doorgaan. De tijd is namelijk te kort gebleken om in het zomerseizoen nog een ronde te kunnen organiseeren, terwijl ook nog geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten verkregen was. Dit uitstel is evenwel geen afstel, want er bestaan vaste plannen om deze ronde het volgend jaar te houden. De opzet zal dan evenwel grooter zijn, als voor dit jaar bedoeld was, men zal dan namelijk trachten ook be roepsrenners te laten deelnemen. VERPACHTING VAN BOUWLAND. Gisterenmiddag, om 12 uur heeft ten gemeentehuize de inschrijving plaats gehad voor de verpachting van bouw land langs de Westerhavenkade in 4 perceelen. Ingeschreven werd als volgt: G. v. d. Broek, 88. voor perceel 1; C. J. Klerks ƒ103.-, 89.-. ƒ76.-, en ƒ96.respectievelijk voor perceel 1, 2, 3 en 4; W. Kuysten 88. voor perceel 2 en 81. voor perceel 3; C. Musters ƒ70. voor perceel 4; v. Loon 123. voor perceel 2, en 108.voor perceel 4; (allen te Waalwijk). W. de Wit, Raamsdonk 376.voor de massa; E. Vos, Sprang 79.voor perceel 2; C. Mayers, Sprang ƒ81.voor perceel 1; A. v. Veldhoven, Waalwijk 123.voor perceel 1; A. Kuysten, Waalwijk 75.voor perceel 1; W. de Bie, Sprang ƒ95.20, ƒ91.20, 89.20 en 80.20 respectievelijk voor de percee len 12, 3 en 4. Gegund aan de hoogste inschrijvers, ver. WAALWIJKSCHE BILJARTBOND. De vergadering van den Waalwijk- schen Biljartbond, bijeengeroepen te gen Maandagavond in café Passier, is niet doorgegaan, wegens gebrek aan belangstelling. Om deze reden werd tevens besloten verdere pogingen te - staken en is dus de Waalwijksche Bil jartbond althans voorloopig geheel van de baan. Typisch is het dat de correspondent van de Bossche Crt. een verslag geeft van deze niet gehouden vergadering, n.l. dat de voorzitter de vergadering met een welkomstwoord opende, dat hij de bespreking van 't reglement aan de orde stelde, dat aan een breedvoeri ge gedachtenwisseling werd onderwor pen enz. Fantasie is ook wat! BIOSCOOP. MUSIS SACRUM TAUSCH-PRIJSVRAAG. TUSSCHEN 5 EN 6. De directie van Theater Musis Sacrum heeft voor haar film „Tus- schen 5 en 6", welke vanaf Vrijdag a.s. loopt een zeer origineele reclame be dacht. In samenwerking met de firma J. Tausch, horloger alhier, heeft zij een hoogst interessante prijsvraag verbon den aan het bezoeken van deze film. De opgave is: te bepalen hoe laat- precies tusschen 5 en 6 de hoofdper soon uit die film is vermoord. De hoofdprijzen bestaan uit eenige ontbreekbare-stofdichte Pontiac horlo ges van hooge waarde. De jury be staat uit de heeren N. Hoeben Inspec teur van Politie en Jan Tielen, Redac teur-Uitgever van dit blad. Ongetwijfeld zullen velen deze week in Musis Sacrum hun puzzle-knobbel geweld aan doen! ONGEVAL. Toen de jeugdige van B. zich Za terdagmorgen naar school wilde bege ven, kwam hij tengevolge van stoeien, met een makkertje zoodanig te vallen, dat hij een beenbreuk opliep. De kleine die eerst bij den sigaren winkelier J. Moonen was binnenge dragen, werd later naar het St. Nico- laasziekenhuis vervoerd waar genees kundige hulp kon worden verleend. ANRIJDING. Zondagmiddag had er bij de Markt een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door den heer C. v. P. agent van politie te Amsterdam en den wielrijder P. v. Sch., alhier. Het rijwiel werd licht beschadigd. De schade werd onderling geregeld. i

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5