WEK DE GAL IN UW LEVER OP BUITENLAND. BINNENLAND. SPORT. UW KRANT ,De Echo van het Zuiden Rechtzaken. Het Chineesch— Russische niet—aanvalsverdrag Het Nazi-Congres te Neurenberg De conferentie van Nyon De Fransche Franc Ned. In- en Uitvoer. Geschenk voor jonge moeders. Het Luchtverdedigingsfonds steunt de zweefvliegerij. Nederland en Spanje Het Koninklijk Mausoleum De Jaarbeurs. Nieuwe strijd in de schaakwereld. Ronselaar bekent: 42 jonge menschen geleverd KAATSHEUVEL. MOET Z IJ N Waalwijksche en Langstraatsche «Courant. De Chiueesche Volkenbonds delegatie heelt een communiqué uitgegeven om te protesteeren tegen de tendentieuse berichten als zou het Chiueesch-Russische non-agres siepact de bolsjewiseering van China beteekenen. Het communniqué wijst er op, dat vroegere overeenkomsten tus- schen beide landen van kracht blijven en noemt in dit verband het op 31 Mei 1924 gesloten verdrag, waarbij bepaald werd dat de beide landen geen bewegingen in hun geoied zouden dulden die gericht waren tegen eikaars politiek regiem en dat zij zich ook niet met el kanders binnenlandsche politiek zouden inlaten. Na een schitterende parade van het arbeidersfront, waarbij ook een afdeeling meisjes heelt Hitier den eersten steen gelegd voor een nieuw stadion, met 4U0,UUÜ zitplaatsen. 't Is een schitterend ontwerp, waarvan de zij torens 100 M. hoog zullen worden. Ür. Goebbels heeft een rede ge. houden over Rusland en den toe stand in Spanje. Hij zeide dat in Spanje de be slissing moet vallen tusschen bolsjewisme en anarchie eenerzijds en orde en opbouw anderzijds. De komintern, aldus Goebbels, wordt niet moede, de openbare meening der weield te doen ge- looven, dat de nationale beweging in Spanje een militaiie opstand is van reactionnaire generaals, waar tegen het Spaansche volk als één man gekant is. De waarheid daarentegen is, dat deze beweging een uiting van nood weer is tegen den opstand der com munistische partij in Spanje,die in Juni 1936 ontketend had moeten worden, doch tot Augustus 1936 is uitgesteld. Men moet, zoo verklaarde spr., de naïvieteit bewonderen, waarmede vooraanstaande staatslieden en journalisten van het democratische Westen voor het verschrikkelijke communistische gevaar de oogen sluiten en stereotyp volgens de methode Coué herhalen, dat zij niet willen dulden, dat Europa in twee kampen verdeeld wordt. Wij hebben, ging Göbbels voort, in den tijd, toen ook voor onze poorten de roode vijand stond, voor ons volk den strijdkreet »Duitschland ontwake« aangeheven. Thans gaat het er niet meer om, ons eigen vo k lot ontwaken te brengen, thans moet Europa ont waken. En wederom zien wij bij ons beroep op de wereld dezelfde krachten teginover ons geplaatst, die zich indertijd bij ons beroep op het eigen volk tegen ons schaar den. Het Duitsch.Italiaansche besluit, niet deel te nemen aan de confe rentie te Nyon, wordt te Londen zeer betreurd. De aanwezigheid dei- beide mogendheden zou naar Brit- sche meening de practische taak der conferentie zeer vergemakkelijkt hebben. Toch kan er geen sprake zijn van annuleering der conferentie. De Fransche en de Britsche regeeringen zullen aan de confe rentie van Nyon een nieuw veilig heidsplan voorleggen, volgens het welk de oorlogsschepen in de Middellandsche zee voortaan de koopvaardijschepen van iedere nationaliteit zullen beschermen. Het Fransche egalisatiefonds heeft den franc voorloopig losgelaten. Het betaalmiddel zakt en men kan niet voorzien op welk punt hij weer tot rust zal komen. Hij daalde te Londen tot het laagste punt sinds 27 November 1926 en de centrale verleende geen steun. DE „ZUIVERING" IN RUSLAND. Behalve Ljoebimof, den commissa ris van de lichte industrie, heeft het centraal uitvoerend comité de onder commissarissen van deze industrie, Mychkof en Jeremin, van hun ambt ontheven. Het commissariaat van de lichte industrie was aanzienlijk ten ach ter bij het productieplan voor het eer ste halfjaar. Thans is het hooge personeel, dat de leiding heeft over de Sovjet-Russische industrie, vrijwel geheel vernieuwd. De beweging tot verjonging van het kader duurt nog steeds voort. Van de zeventien volkscommissarissen, die in het diplomatieke jaarboek van 1936 voorkomen, zijn er slechts acht in func tie. De Nederlandsche invoer bedroeg in Augustus f123 (v.j 82) millioen, de uitvoer f96 (v.j. 63) millioen, het dekkingspercentage is gestegen. Al eerbiedigt het Nederlandsche volk den wensch van het Prinselijk Paar geen geschenken te willen ontvangen ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis, toch hebben velen gemeend van hun vreugde blijk te moeten geven door anderen daarin te laten deelen. Rotterdamsche vrouwen namen het initiatief, maar haar voorbeeld wordt al druk na gevolgd. Aan minstens honderd aanstaande moeders, die evenals de Prinses in Januari 1938 een baby verwachten, zal een volledige luiermand worden geschonken. De manden, die tegelijk als wieg gebruikt zullen kunnen worden, worden vervaardigd door de blinden. Aan de vulling kunnen alle vrouwen meehelpen. Behalve een zeer uitgebreide sorteering kleertjes, zal elke mand ook een matrasje, lakentjes en een deken bevatten. Deze laatste zijn aange boden door de firma, die de dekens leverde voor de «Piet Hein« en zij zullen een getrouwe nabootsing zijn van degene, die de bedden op het Prinselijk jacht sieren. Naar wordt gemeld' heeft het dagelijksche bestuur van het Lucht verdedigingsfonds besloten een be drag van f 10.000 beschikbaar te stellen ter bevordering van de zweefvliegerij. Volgens buitenlandsche berichten zou ook de Nederlandsche regeering worden uitgenoodigd tot deelname aan de Middellandsche Zee confe rentie te Nyon, maar daarvan was in het midden der week nog niets officieels in Den Haag bekend. Het is overigens duidelijk, dat we met onze vaart op Indië groote belangen hebben bij de veiligheid van het verkeer in deze zee. Om deze veiligheid zooveel mogelijk te verzekeren heeft de minister van defensie dezer dagen voor onze schepen daar bepaaldten allen tijde goed zichtbaar de Nederland sche vlag te voeren, in reuzenletters Holland op de scheepswanden te doen schilderen, een Nederlandsche vlag en een wit doek met den naam »Holland« op het dek ge spreid te houden, des nachts een en ander doelmatig verlicht. Ook voor de vaart langs de kust van China gelden deze bepalingen. Gezellige tijd tegenwoordig! Hij herinnert op angstwekkende wijze aan de jaren van 19141918. De laatste rustplaats der Oranje's, het koninklijk Mausoleum te Delft, heeft thans zijn waardige entourage herkregen door de restauratie van de eeuwenoude Nieuwe Kerk te Delft, waarin dit Mausoleum is gevestigd. Deze Delftsche restauratie is met zorg verricht en ze is grondig ge weest. De muren zijn waar noodig, ingeboet, alle ramen zijn vernieuwd, waarbij de groote dichtgemetselde Westramen in eere zijn hersteld, hetgeen de belichting van de zij beuken zeer ten goede is gekomen. De kappen zijn grondig nagezien en versterkt, een nieuwe beschieting met genuanceerde leibedekking en een geheel nieuwe, hoogere ge welfbeschieting van eikenhout is aangebracht. Het zou te ver voeren alle ver. beteringen, welke tijdens de restau ratie zijn aangebracht, te vermelden. Een voornaam punt is de vrijma king gebleken van de zijbeuken, waar in den loop van tijden allerlei ontsierende afscheidingen en be timmeringen waren aangebracht. De restauratie heeft vele jaren gevorderd. Woensdagmiddag is de kerk in een plechtige bijeenkomst weer in gebruik genomen. Stemmig licht doorstraalt thans weer de vensters van het koor en valt neer op het monument voor den Vader des Vaderlands, op het graf der gestorvenen uit ons Vorstenhuis. De Jaarbeurs te Utrecht wordt druk bezocht, vooral de agrarische afdeeling, waar schitterend stam. boekvee en paarden geëxposeerd zijn. De landbouw afdeeling is bui tengewoon verzorgd en trekt dan ook groote belangstelling, zooals trouwens alle afdeelingen. Als Euwe van Aljechin wint, dan zal hij in 1938 een revanche-match spelen tegen den ex-wereldkampioen Capablanca. Dat de politie een goede daad heeft verricht met de arrestatie van den 35-jarigen communistischen varensgezel en ronselaar Van So lingen is nu wel overtuigend komen vast testaan. Nadat hij aanvankelijk pertinent ontkende, iets met deze minderwaardigepraktijken uitstaan de te hebben, heelt hij na een langdurig verhoor door de politie en justitie eindelijk bekend, dat hij zijn bemiddeling heeft verleend bij het leveren van 42 jonge menschen aan de regeeringspartij in Spanje in opdracht der communistische partij te Amsterdam. K. N. V. B. REIMS DOET BAKHUYS PROCES AAN. Volgens een bericht in „l'Auto" heeft de advocaat van de Stade de Reims per aangeteekenden brief Bakhuys gesom meerd zich naar Reims te begeven om zijn middenvoorplaats in haar elftal in te ne men. Deze brief is thans, volgens ge noemd blad, ongeopend uit Venlo terug gekomen. De Fransche club wenscht het hierbij niet te laten en zij zal Bakhuys een proces aandoen. Genoemde club weet natuurlijk wel van te voren, dat hier niet veel aan te doen zal zijn, doch, naar het heet, heeft de Stade de Reims altijd haar verplich tingen nagekomen en de club wenscht dit ook van hen, met wie zij contracten aangaat. In het bericht wordt ook melding ge maakt van het feit, dat de voetbalclub F. C. Metz aan den Nederlandschen spe ler een bod heeft gedaan, dat voordeeli- ger is dan dat van Reims. Dit zou de re den zijn, dat Bakhuys geweigerd heeft naar Reims te gaan. Wat van dit alles waar is, kan natuurlijk alleen de Neder landsche speler zelf het beste weten. Ook dient te worden genoteerd, dat de Stade te Reims zich in het in twijfel ge trokken contract schijnt te hebben ver galoppeerd. Er is in elk geval sprake van dat de club van den Franschen bond een boete zal kunnen oploopen. Ondanks dit feit wil de club van Reims het er niet bij laten en Bakhuys een proces aandoen. DE OLYMPISCHE SPELEN. Japan en de organisatie der spelen in 1940. In een bijeenkomst van het Japansch Olympisch Comité onder voorzitterschap van Prins Tokoegawa is besloten, on danks de ongetwijfeld aanwezige moeilijk heden, aan de organisatie van de Olym pische Spelen in 1940 vast te houden. Verscheidene ministers en economi sche deskundigen zijn echter een andere meening toegedaan en gevoelen weinig voor de organisatie der spelen. Minister-president Konoye verklaarde andermaal, dat binnenkort een beslissing der regeering in deze aangelegenheid mag worden verwacht. SPRANG. N. E. O. Zaterdagmiddag gaat het eerste elftal van onze voetbalvereeniging NEO naar Andel om aldaar een competitiewed strijd te spelen tegen Sparta. S. D. O. Voor den competitiewedstrijd SDO 1 Stormvogels, die a.s. Zaterdagmiddag op het SDO-terrein alhier staat gespeeld te worden, bestaat groote belangstelling. Het beloofd dan ook een spannende match te worden, waar er voor de bezoe kers veel op het spel staat. Daarentegen zal SDO naar wij vertrouwen zich niet gemakkelijk gewonnen geven. De wed strijd vangt aan te half zes. Op het SDO-terrein werd Donder dagavond een competitiewedstrijd ge- speeld voor den BVB tusschen SDO 2 en RWB a. Het was een slappe wedstrijd, welke eindigde met 3—0 in het voordeel van SDO 2. Duivensport. De K.C.C. gevestigd hij den heer Jan van Dun hield Zondag een wedvlucht van uit Duffel. De eerste duif werd ge constateerd om 9.39.18, de laatste om 9.53.56. De uitslag was: 1 C. Verboven, 2 P. Snoeren, 3 54 85 A. Vugts, 4 19 75 83 J. Remmeren, 5 L. de Bondt, 6 46 74 A. Zacht, 7 8 60 H. Netten, 9 72 G. v. Dongen, 10 37 P Stok- kermans, 11 15 24 80 L. v. Rooij, 12 V. Remmeren, 13 48 B. Remmeren, 14 21 81 W Bergmans, 16 69 L. v. d. Ven, 17 22 42 50 M. v. d. Velden, 18 28 G. v. Boxtel, 20 76 J. Hamers, 23 41 J. Bergmans, 25 A. Lensveld, 26 E. Stubbe, 27 38 66 C. v. d. Assem, 24 44 52 Jac. Vloemans, 30 47 A. Schaafstra, 31 Chr. Steenbergen. 32 F. v. Beers, 33 35 36 C. de Bondt, 34 35 58 F. Damen, 39 84 W. v. d. Ven, 40 C. Groenenveldt, 43 51 H. Rlis, 45 J. Brouwers, 49 57 71 M. v. Boxtel. 55 8? Chr. Oerlemans, 56 W. v. Rest. 59 73 J. Opperman. 61 J. Snoeren, 62 63 A. Mon- tee. 64 J. Zijlmans. 65 B. Oerlemans. 68 A. Pijnenburg. 70 79 P. de Nijs, 77 J. v. Boxtel, 78 A. Ven. WIELERSPORT. SCHERENS EN GEORGET NAAR AMSTERDAM. Woensdagavond 14 September zullen in het Olympisch Stadion te Amsterdam wederom groote wielerwedstrijden plaats vinden. De directie is er in geslaagd, ook Scherens te engageeren, zoodat we thans de twee finalisten van de wereldkampi oenschappen, van Vliet en Scherens, te gen elkaar zullen zien; ook de derde en vierde aankomende te Ropenhagen, Rich ter en Gérardin, zullen acte de presence geven. Ook bij de amateur-sprinters krijgen we een volledige revanche van Ropenha gen, aangezien behalve Jef van der Vij ver, Pola en Ooms, die gisteravond reeds tegen elkaar uitkwamen, ook de tweede aankomende bij de wereldkampioen schappen, de Franschman Georget, naar Amsterdam zal komen. DE RONDE VAN DONGEN. Morgen zal de Ronde van Dongen wor den verreden. Over deelname behoeft 't comité niet te klagen. In totaal schreven 280 renners in, waarvan 130 amateurs en 150 onafhankelijken. Bij de amateurs vindt men de namen van Schulte, Dein- menie, Hofman, enz. Bij de profs en on afhankelijken de Hollanders Joh. Bras- penninx, van der Ruit, P. v. Nek, Jan Gommers, Bronger, Stuits, Gijzen enz. en de Belgen Duerloo, G. Reijns, Balemans, Leo de Rijcke, M. v. Veldhoven, Albert Franken, Schillemans, Huijbrechts enz. Het parcours is niet zooals het vorig jaar, maar als volgt: Start in den Hoo- genham nabij de 2 bankkantoren, door Lagen Ham, over ouden en nieuwen weg, terug Hoogeham, Geer, Oranjeplein, Tramstraat, Hoogeham. Het parcours is 7 K.M. lan'g, dat door de amateurs 10 maal en door de profs en onafhankelij ken 20 maal wordt gereden. De amateurs en nieuwelingen starten om 12 uur, de profs om 3 uur. S - r - JIIIPIMI GROOT INTERNATIONAAL WIELERCRITERIUM „DE WARANDA", OOSTERHOUT Op uitnoodiging van het Bestuur der Stichting Natuurbad „De Warande" heb ben wij Dinsdag, 7 September j.l. een be, zoek gebracht aan de terreinen, waarop Zondag, 19 September a.s. het groot in ternationaal wielercriterium „De Waran de" zal worden verreden. O]) de persconferentie, welke aan de bezichtiging voorafging, was o.a. aanwe zig het dagelijksch Bestuur van voormel de stichting, t.w. de Edelachtbare Heer F. M. A. J. Ridder de van der Schueren en de WelEdele Heer F. A. J. van Oers, de Heer Alph. van Turnhout te Breda als afgevaardigde van de Nederlandsche Wielren Unie en tal van sportredacteuren van diverse hladen uit Nederland en België. De Voorzitter van het Stichtingsbestuur gaf, na allen welkom te hebben geheeten en namens het Bestuur dank te hebben gebracht, speciaal aan den heer van Turnhout als vertegenwoordiger der N. W.Ü. voor de enthousiaste en uitstekende medewerking bij het organiseeren van deze wielerwedstrijden, een uitvoerige uitleg van het te verrijden criterium als mede van het prachtige parcours, om geving en organisatie en deelde tenslotte verschillende namen van renners, die reeds hadden ingeschreven, mede, waar uit ons hleek, dat inderdaad ook het ren nersmateriaal ten volle aan de grootsch opgezette organisatie beantwoordt. Waar de inschrijvingstermijn voor de renners eerst 14 September a.s. gesloten wordt is het ons niet geoorloofd thans reeds namen te noemen, doch wij kunnen wel reeds meededen, dat, de beste ren ners aan deze wedstrijden deelnemen, alsmede renners, zoowel amateurs als professionals, die ons land op de onlangs te Roiienhagen verreden wereldkampi oenschappen zoo goed vertegenwoordig den. Ook buitenlandsche wegrenners van groot formaat en diverse opkomende „sterren" zullen elkaar hier bekampen én om de eer én om in het bezit te komen van de hiervor uitgeloofde schitterende prijzen van 150; 100; 75; enz. enz. Het parcours bestaat uit een keurig gelegd tegelplateau van 900 Meter en is gelegd rondom de alom bekende vijver van het Natuurbad „De Warande" te- miden van een fraai omgeving. Door de omstandigheid dat het circuit ter plaatse veeal wordt begrensd door heuvels en taluds is men er eigenlijk vrij gemakkelijk in geslaagd aan tienduizen den toeschouwers gelegenheid te gevef. het geheele parcours vanaf elk punt vol ledig te overzien. Voegt men hierbij h'et feit, dat ook de coureurs elkaar steeds in het oog kunnen houden dan kan men wel begrijpen, dat dit criterium reeds door de ligging van het circuit eenig is in zijn soort en een van de mooste, zoo niet het mooiste, van geheel Nederland beloofd te worden. Ook de organisatie met betrekking tot de verschillende entree's met de in de onmiddellijke nabijheid daarvan gelegen parkeerplaatsen leggen getuigenis af van het feit, dat het Bestuur der Stichting Nauurbad „De Warande" onder deskun dige leiding van de N.W.U. alles ernstig heeft voorbereid om van dit voor de eerste maal te verrijden wielercriterium een „wielersportevenement" te doen zijn in den waren zin des woords. Wat wij hier thans aan voorbereiding reeds zagen overtrof onze verwachtingen en wij durven onze wielersportliefheb bers gaarne in overweging te geven dit wielersportgebeuren met eigen oog te gaan zien, want ook Uwe verwachtingen zullen dan stellig worden overtroffen. FRANS SLAATS. Wij vernemen dat Frans Slaats van zijn oorspronkelijk plan, om reeds Vrij dag, gisteren dus, naar Milaan te ver- trekken is afgeweken. De datum van vertrek is nu bepaald op morgen, doch eerst zal hij hedenmiddag nog deelnemen aan de internationale wielerwedstrijden op de 's-Hertogen- en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafseheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apo. thelcers en drogisten in flacons van ƒ0.75. bossche Wielerbaan, waar hij met zijn koppelgenoot Rees Pellenaars, o.m. zal uitkomen in den 60 K.M. koppelwedstrijd. DAMMEN. W.D.V. De clubcompetitie van WDV die weke- lijks (Dinsdags) gespeeld wordt heeft een spannend verloop zoowel in de eerste als in de tweede groep. In de laatste partijen die van Dins dag merken we een paar verrassende uitslagen op, ten eerste van Frans van dei Gouw op D. Verhagen, hetgeen niemand har verwacht, temeer daar Verhagen nog in het einspel met twee schijven voor stond. Ten tweede de nieuweling Irik wist zijn partij op overtuigende wijze te winnen van Berriotte. ïn de onderlinge competitie is nog van alles mogelijk en het is moeilijk te voorspellen' wie er met de medaille zal gaan strijken. Voor de goede orde laten we nog even de stand volgen Groep I. Verhagen 2 10 12 F. v. d. Gouw 6 3 12 7 v. d. Hammen 5 2 12 5 A. v. d. Gouw 4 2 0 2 4 A. Moonen 4 2 0 2 4 Brouwers 10 0 10 Groen II. A. Hollemans 6 4 2 0 10 Fr. Hollemans 5 2 2 1 6 Fr. te Vruchten 5 2 2 1 6 Joh. Hulst 4 2 115 J. Irik 2 10 12 P. Berriotte 6 0 15 De inbraak bij Mr. van Ommeren te Heusden. De rechtbank te Den Bosch behandelde de strafzaak tegen twee beruchte inbre kers, die al heel wat op hun kerfstok heb ben W. H. J. L. van B„ 43 jaar, schoen maker te Den Haag, gedetineerd te Arn hem in verband met een ander misdrijt en J. B. van der N., 43 jaar, colporteur te Den Haag, eveneens gedetineerd te Arnhem, aan wie was ten laste gelegd, dat zij in December 1936 te Heusden, geld, flesschen drank, sigaren en tabak na inklimming en verbreking van 't slot ecner kast hadden gestolen bij Mr. van Ommeren. Wachtmeester Geerts van de mare chaussee te Heusden verklaarde als ge tuige, dat hij na de inbraak het huis van Mr. van Ommeren had onderzocht en bevonden had dat verschillende kamers in wanorde waren gebracht en dat het slot ecner kast verbroken was. Een ven ster vertoonde bovendien sporen van inklimming. Voorts werden do beide inbrekers te gen elkaar als getuigen gehoord. Van der N. zei. dat hij eigenlijk altiid met den ander was ongetrokken, die de aanstoker was. Hij had ook meestal meer on den uitkijk gestaan en bij deze inbraak had hii twee flesschen limonade gegant. De subst. officier van Justitie, Mr. van der Burg memoreerde in ziin reouisitnir o m. dat deze twee overal in den lande inbraken hebben genlee^d. Zij zijn be rucht. Snr. voelde er niets voor, v. d. N. als minder scbuldi«t aan te zien. De oisoh luidde tegen beiden twee iaar govango- nistraf. Beiden zijn reeds elders veroordeeld tot vüf 'aar gevangenisstraf en moeten hinnpnknrf weer in Utrerhf terechtstaan. Uitcnraak over 14 dagen Fen die neen fnl mnn het at en Voor de rechtbank verscheen P. C. S., 38 jaar, vrachtrijder te Dongen, ter zake dat hij op 12 Mei 1937 te Waspik getracht heeft H. Hamers van het leven te beroo- ven door, toen Hamers op den weg was gaan staan om tolgeld te innen van ver dachte, die met zijn auto aan kwam rij den, eerst te stoppen en vervolgens met een flinke vaart op Hamers in te rijden, die zijn leven slechts kon redden, door op het laatste moment ter zijde te sprin gen. Uit het getuigen verhoor bleek, dal verdachte, toen hij met zijn auto stopte, veel spektakel had gemaakt omdat hij tol moest betalen. Hij kwam uit de auto, rukte de tolboom uit de hand van tol baas Hamers en reed toen recht op hem in. Hij zou hem haast te pletter hebben gereden. Tegen hem werd geëischt 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Politierechter Breda. L. L. te Dussen, heling, aannemen van een jas, waarvan hij kon weten dat deze van diefstal afkomstig moest zijn; 14 dagen hechtenis. Th. H. V., Kaatsheuvel, mishandeling gepleegd op P. J. 0„ aldaar; 10 boete of 10 d. Ca. Ma. S. te Kaatsheuvel, beleediging van P. in 't G. aldaar, 10 boete of 10 d.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6