kaatsheuvel. KERKNIEUWS ADVERTEEREN DOET UCD"nnDCK| GEMENGD NIEUWS. OUSSEN. NIEUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. HEUSDEN. dag de tweede ronde van Dongen, aldaar verreden. De uitslagen luiden Amateurs: 1 v. d. «Heyden, Wouw, 70 K.M. in 1 uur 44 min. 4 sec.; 2 P. van Dooreinalen; 3 F. van Rooy; 4 ex aequo J. de Kort, T. Pijnenburg, Jansen, A'dam; H. Montfrooy, A. v. Tichelt, A. Steenbak kers; 10 B. Titskie; 11 W. Tilleman. Profs en onafhankelyken1 Saasloos 136 K.M. in 3 uur 3 min. 22 sec.; 2 Loop- mans. Op 200 M. 3 Gyzen; 4 J. Heere; 5 G. Peters. Op 1 min. 35 sec.J. v. Velt- hoven; 7 Cavé. Op 3 min. 8 v. d. Ruijt; 9 Dictus; 10 C. Valentijn. Den uitslag van de nieuwelingen heb ben we hier niet by vermeld, doch wy willen hier wel even de aandacht vesti gen op den jeugdigen Waalwyker P. Tim mermans, die een kracht van meer dan gewone beteekenis belooft te worden. De Amateurs en Nieuwelingen die 70 K.M. hadden 'te verrijden, waren gelijk ge start. P. Timmermans slaagde erin zich in dezen wedstrijd tweede te klassceren, in denzelfden tijd als de winnaar van zyn categorie, B. v. Krimpen, en in den zelfden tijd ook als de winnaar van de amateurs. Ongetwijfeld een pracht prestatie. Thans zal alhier ook »Hel Hoog« en de Peperstraat op de electrische lichtleiding worden aangesloten. Met de werkzaamheden zal zeer spoedig een aanvang worden ge maakt. Dat dit gemak en deze ver betering door de bewoners dezer wijken ten zeerste wordt toegejuicht laat zich begrijpen. Door de bijenhouders werden deze week de bijenkorven van de heide terug gehaald. In geen jaren is het gebeurd, zoo verzekerde men ons, dat het honinggewin zoo slecht was. De meeste korven werden terug gehaald zooals ze waren ge bracht. SPRANG In de godsdienstoefeningen van j 1. Zondag werd in de Geref. Kerk alhier herdacht dat Ds. A. Merkelijn, missionaris-dienaar des Woords te Magalang (Ned. Üost-Indië) namens de Geref. Kerken van Noord - Brabant, Limburg en Zeeland, al daar den Zendingsarbeid begon. Dankbaar kon daarbij worden ge waagd van den rijken zegen die deze arbeid van een kwarteeuw te zien geeft. Een extra-collecte werd als dank offer gevraagd voor de scholen op dit zendingsterrein, terwijl een Gedenkboek der Zending door de Geref. Zendingsvereeniging alhier bij de gezinnen zal worden aange boden, waarvoor tevens een gave voor de Zending wordt gevraagd. Tot voorzitter van de Geref. Jongelingsvereeniging »Timotheus« alnier, in de vacature Tom Fijan, die naar Indië vertrok, is benoemd A. Braspenning Gz. Tot alg.-adjunct werd benoemd G. Fijan. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging „Troffel en Zwaard"' alhier, ver gaderde j.l. Maandagavond in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, on der leiding van haren voorzitter, dhr. C. Nieuwenhuizen. Na opening met Schriftlezing en gebed, werden de no tulen der vorige vergadering gelezen, waarna door het lid Paans een onder werp Gewijde Geschiedenis ter bespre king werd ingeleid, naar aanleiding van een gedeelte van Lucas 9. Een flinke en leerzame bespreking volgde, waar na de bijeenkomst met dankgebed werd gesloten. De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle zal in den aanstaanden winter wederom een vijftal cursus-vergaderingen hou den, waarop, aan de hand van daar voor door het C.N.V. beschikbaar ge stelde schetsen onderwerpen zullen be handeld worden. Het programma voor het seizoen 1937—1938 bevat de vol gende onderwerpen: 1. Verbindendverklaring van on dernemersovereenkomsten en bepalin gen van collectieve arbeidscontracten. 2. Een economisch onderwerp, wat nader zal worden vastgesteld. 3. Het arbeidsrecht in het kader van de sociale wetgeving. 4. Het economisch leven in ver band met de technische ontwikkeling. 5. Het economisch leven in ver band met den bevolkingsopbouw. VRIJHOEVE-CAPELLE Zaterdagmiddag werd alhier op het weiland van den heer P. van der Hoeven aan de Hoogevaart de 2e Landdag gehouden van het district Langstraat van den Geref. Zendingsbond, onder leiding van Ds. J. Cuperus, Ned. Herv. predi kant alhier. Als sprekers traden op Ds. Monster van Aalburg (in de plaats van Ds. Zandt, die tele grafisch bericht van verhindering had gezonden) Ds. Lokhorst van Hilversum, Ds. Vroegindeweij van Waddingsveen en Zendeling Belks- ma. Ds. Cuperus sprak een slot woord. Het weer was koud en guur, zoodat slechts een 400-tal personen dezen landdag bezocht. De Ned Herv. Mannen- vereeniging alhier houdt a.s. Woens dag 15 September, des avonds half acht in de consistoriekamer haar jaarvergadering onder leiding van Ds. J. Cuperus. Belangstellenden zijn welkom. Door het gemeentebestuur is vergunning verleend voor het houden van een bloempjesdag ten bate der T.B.C.-bestrijding aan de plaatselijke commissie van het C.N.V. op Zaterdag 18 Sept. a.s. We verzoeken allen krachtig mede te werken tol liet slagen van dezen dag. Dil kan geschieden door mede zich beschikbaar te stellen, om als collectant geiden in te zamelen, alsmede door milddadig te geven. Laat Sprang-Capelle nu een goed figuur maken 1 De zaak is hel ten volle waard. Aanmelden voor collectant bij den Secretaris penningmeester den heer Jac. Vos, Hoogevaart 113. CAPELLE Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk is beroepen de Eerw. heer A. Vroeg in de Weij, canüidaat tot den Heiligen Dienst te Waddinxveen. Door de plaatselijke commissie inzake Ruilverkaveling zijn tot leden der schatlingscommissie be noemd de heeren G. van dei- Hoeven, J. van Beek en A. Oerle- mans. Zoowel in de collecte voorde kerkvoogdij als in die voor de diaconie in de Ned. Herv. Kerk, werd een extra gilt van 12o,— gecollecteerd. De postduivenvereniging »De Luchtvaart«, gevestigd m nel café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zon dag met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Vilvoorde, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 10,7,10 en de laatste prijs winnende duii om I0,2y,ló en waarvan de uitslag de volgende was J. Meter 1 4 13, B. Hartman 2, Arn. de Jung 3 8 24, C. Rosenbiand 5 9 1U 16, bt. van Peer 6, Vos 7 13, Uebr. van Unzenoort 11 12 32, Hdr. öakkeren 14 30, C. Verhagen 15, lh. van Beek 17, H. Daimeijer 18, J. Versteeg 20 21 29, M. Mesch 22 25 28 Ph. van lilborgn 23, P. Nieuwenhuizen 26 E. Haveihals 27, J. üe Jong 31. Lerste overduu J. Versteeg. Aangetoonde duiven J. Meter, B. Hartman, C. Kosenbrand en üebr. van Uüzenoort. o/ A.s. Zaterdagmiddag wordt een concoursvlucnt gehouden ten bate van de plaatselijke afdeeling van 'l Groene Kruis vanaf Eijsden. Voor deze vlucht zijn door ver schillende winkeliers en particu lieren waardevolle en degelijke prijzen beschikbaar gesteld. De duiven voor deze Groene Kruis-vlucbt worden Vrijdag 17 dezer des avonds tussche* 7 en 8 uur in het clublokaal ingekorfd. 1/De tentoonstelling van de dit voorjaar aan de leerlingen der O L. schooi in de Kom uitgereikte en door hen opgekweekte bloemen en planten zal worden gehouden op Vrijdag 24 en Zaterdag 25 dezer in het gymnastieklokaal der school. 1/De N'ed. Herv. Zondagschool bestaat dit jaar 25 jaar. Dit zilveren jubileum zal herdacht worden op Woensnag 22 Sept. a.s. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse gehou den extra collecte ten bate van de kerkvoogdij heeft, naar we ver nemen ruim 154,— opgebracht. Zondag de eerste der drie Kermisdagen kermerkte zich door een zeer opvallende stilte, wat voor namelijk zijn oorzaak vond in 't feit dat geen enkele vermakelijkheid dit jaar Dussen met een bezoek heeft vereerd. Ook in de café's was 't niet erg druk. Maandag gaf de fanfare Wilhel- mina in hotel Koppelpaarden haar jaarlijksch Kermismatinée met medewerking van 't duo Joe en Nelli uit Utrecht. Een propvolle zaal heeft genoten van het eerste optreden van dit duo dat tegelijk aller harten heeft ver overd. Hun spel was in alle opzichten af, daar zij 't ernstige met 't meer humoristische op de hun eigen wijze wisten te harmonieeren. Van de verschillende dansgelegen heden werd Maandag druk gebruik gemaakt evenals Dinsdag. In 't algemeen mag gesproken worden over een ordelijk verloopen doch niet in alle opzichten geslaagde kermis. Naar we vernemen heeft t dagelijksch bestuur van de Ronde van Dussen, welke op 2 October a.s, gehonden wordt inschrijvingen ont vangen van de bekende Belgische wegrenners Dictus en Duerlo en vele anderen. De he.r P. Krols alhier is benoemd tot leeraar aan de Geer lruidenbergsche Avondnijverheids- school voor jongens. De dienstplichtigen J. Maarssen, F. Jurrien, L Leseman en J. Vis zijn overgeplaatst van Breda naar de afdeeling Politietroepen te Geer truidenberg. Sedert Zondag j.l. wordt te Geertruidenberg vermist de 51 jarige gehuwde P. Men vreest dat hem een^ongeluk is overkomen. - Op den weg van Geertruiden berg naar Made, onder Steelhoven is door een automobilist Maandag morgen een meisje afkomslig uit Made die zich naar haar werk te Geertruidejberg begaf, aangerand. Op het hulpgeroep van het meisje sprong de automobilist weer in zijn wagen en reed verder. Het meisje had de tegenwoordigheid van geest bin nog het autonummer op te nemen. Aangifte bij de gemeente politie volgde die met behulp van de rijksveldwacht den dader wist te sporen. - Inderdaad, den Berg zal een kookschool gaan krijgen. Het is links en rechts al ruchtbaar ge worden in de laatste dagen dat katholiek Geertruidenberg aan hel werken is om te komen tot een kookschool waaruit later, naar wij hopen, een volledige huishoudschool zal groeien. Dank zij de subsidie die men mocht ontvangen van ver schillende zijden is het al mogelijk nog in October aan te vangen met het geven van lessen, waartoe een gediplomeerde leerares reeds bereid is gevonden. Dit kookonderwijs is van het grootste belang voor iede- ren stand. Daarom is deze poging voor een plaats als deze van het allergrootste belang en het is te hopen dat vooral de ouders deze gelegenheid niet onbenut voor hun kinderen laten voorbijgaan want het is een voorname factor in de opvoeding van de schoolvrije en rijpende jeugd. De cursus zal wor den gegeven in de jeugdherberg aan de Haven en is voor alle gezindten Ljegankelijk. De uitslag van het op Zondag 1.1. gehouden vischconcours is als volgt 1 K. de Leeuw, 2 S. van Eeuwijk, 3 D. van Diem, 4 J. Toethuis, 5 K. v d. Velden, 6 W. van Balkom, 7 P. van Deursen, 8 L. van Webbe, 9 P. v. d Oever. 10 J. v. d. Donk, 11 P. Verheij, 12 J. van Beijnen, 13 W. Baaijens, 14 Verheij De le troostprijs, aangeboden door de firma van Laarhoven, werd ge wonnen door S. van Eeuwijk. De 2e, aangeboden door de firma van Eeuwijk, werd gewonnen door P v. d. Oever Zij, die lid wenschen te worden van de Heusdensche Sportvereeniging, wor den in de maanden September en October, zonder inleggeld te betalen, aangenomen. - Zondag 11. had in het café »Metropole« te Breda de finale plaats van het kampioenschap dammen voor Noord Brabant tusschen de heeren de heeren A. de Graag alhier en Hooglant, den tegenwoordigen kampioen van No°rd-Brabant te Breda. De wedstrijd werd gewonnen door A, de Graag, die hiermede in het bezit kwam van een paar prachtige medailles en een extra uitgeloofden prijs. De uitslag van de 2e ronde der jubileumwedstrijden van de damclub V.D. alhier is als volgt 2e groep. Timmermans - A. de Graag 0—2 Gerr. jonker - F. van Münster 1 1 J, Deurlo—C. Schaap 2- 0 B. Klerks C. Bax 1 1 2e groep. B. Aerts—G- jonker 1 1 H. Heuveling F. Spierings 0—2 M. van Beijnen R. Remminga 0 2 W- v. Münster-j. Andriese 0 2 ST. JOACHIMSMOER. KRUISBOOGSPORT. „Onderlinge Vriendschap". Zondag had op de banen van het Kruisbooggezelschap Underiinge Vriend schap alhier, het tweede prijsschieten plaats van de léden van dit gezelschap en Willem Teil uit Berkdyk. De uitslag hiervan was de volgende: le prijs li. Kolberg van Onderl. Vriend schap met 43 punten, 2e pr. P. Hazenberg van Onderlinge Vriendschap met 41 p., 3e pr. A. v. d. Hoven van Onderlinge Vriendschap met 4U p., 4e pr. E. Verhelst van Onderlinge Vriendschap met 4U p. 5e pr. A. v. Dongen van Willem Teil met 38 p., 6e pr. G. v. Gore urn van Onder linge Vriendschap met 38 p., 7e pr. J Zebregts van Willem Teil met 37 p., Se pr. H. Dingcmans van Onderlinge Vriend schap met 37 p., 9e pr. P. v. d. Hoven van Onderlinge Vriendschap met 36 p. lüe pr. W. Sins van Willem Tell met 36 p., lie pr. J. v.1 Wanrooy van Willem Tell met 36 p., 12e pr. G. Gommers van Willem Tell met 35 p., 13 pr. W. Klijn van Onderlinge Vriendschap met 35 p., 14e pr. A. Kouwenberg van Onderlinge Vriendschap met 35 p., 15e pr. C. van Wanrooy van Willem Tell met 34 p., 16e pr. M. Schellekens van Onderl. Vriend schap met 34 p., 17e pr. Joh. v. Wan rooi van Willem Teil met 32 p., 18e pr. J. v. Wanrooi Jr. van Willem Teil met 31 p., 19e pr. Jos in 't Groen van Willem Teil met 30 p., 20e pr. M. Maas van On derlinge Vriendschap met 27 punten. Vervolgens deelde de heer Sins, voor zitter van Willem Telt de prijzen uit, waarna hij dankte voor de prettige geest die er steeds bij deze wedstrijden heerscht, er op vertrouwende dat die geest zal bestendigd blijven en niet door overvloedige mededeelingen naar buiten zal bedorven worden. De leden der beide gezelschappen werd verzocht op Zondag 26 September tijdig aanwezig te zyn bij Oefening in den Wyngaart te Tilburg, waar de beide gezelschappen dan te gast zullen gaan. 51. JUACHiMSMOER. Zaterdagavond vergaderde de iooneeiclub T.O.G. alhier in haar lokaal. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze er zijn vreugde over uitend, dat alle leden trouw waren opgekomen. De eerste besprekingen betroffen de eerstvolgende uitvoering. Nadat door den leider een inleiding ge houden was over den aard der gekozen stukken werd als datum van uitvoering vastgesteld 26 December a.s. De rolverdeeling zal spoedig plaats hebben, zoodat gauw de repetities zullen kunnen aanvangen die weer als het vorig jaar zullen plaats hebben op Zaterdagavond Na inning der contributie, werd voorgesteld de maandelijksche bij eenkomsten zooals die bij de op richting gehouden werden in eert te herstellen, waarmee de vergade ring spoedig accoord ging. Nog werd gewezen op een belangrijki bijeenkomst op a.s. Zaterdag, waai- na de voorzitter de heer v. d. Hoven sloot met den Chr. groet. Vrijdagmorgen togen 54 bede vaartgangers per autobus van de firma Bruins uit Oosterhout van hier naar Eindhoven ter vereering van den Beschermheilige voor de veehouders, den Heiligen Nicolaas van Tolentijn. Nooit was 't aantal pelgrims zoo groot als thans; een bewijs, dal de vereering van dien Heilige in deze parochiekerk toe neemt. Het JJiocesaan Sobriëtasiverk vraagt Uw steun. De feestdag van Ü.L. Vrouw tot vrij koop van Slaven, die op 24 Sept. a.s. wordt gevierd, is voor het liefdewerk der katholieke drankbestrijding een beteekenisvolle dag. Omstreeks dien datum toch heelt het steeds een be roep mogen doen op de edelmoedige offervaardigheid der katholieken om, door hel koopen van een Sobriëtas speldje, mede te werken aan den bloei en de instandhouding van dit liefde werk. Dankbaar zij net vermeld: dit beroep werd niet te vergeefs gedauu. Maar toch, het zij ook eerlijk erkend: de Sobriëtas-Bloemendag is danig in den knel geraakt. Op meerdere plaat sen heeft hij, jammer genoeg, geheel en al het veld moeten ruimen. Dit be treuren wij ten zeerste, omdat daar door ons den financieelen steun wordt onthouden, welke wij zoozeer, vooral nu, noodig hebben. Immers door de toegepaste bezuinigingen op subsidies en bijdragen dreigt werkelijk het ge vaar, dat hetgeen met zeer veel moeite is tot stand gebracht, niet zal kunnen worden gehandhaafd. De Sobriëtas Bloemendag kan uitkomst geven! Bovendien, het mooie doel van Sobri ëtas: bestrijding van hel alcoholisme en de genotzucht, ijveren voor het be houd der goede zeden, de bevordering van de veiligheid van het snelverkeer, het voorkomen Van criminaliteit, in één woord het voorkomen van veel individueel en gezinsleed, dat alles is toch wel een klein offertje waard. Met vertrouwen gaat derhalve ons verzoek tot allen: Steunt ons liefde werk. Kunt Gij dit doen door het koo pen van hel Sobriëtas-speldje, of door den verkoop hiervan mogelijk te ma ken in Uwe gemeente of Parochie, wilt dit dan ook doen. Wij weten echter, dal op meerdere plaatsen men ons op deze wijze niet zal kunnen helpen. Daarom moge hier het adres volgen, waaraan met groote erkentelijkheid iedere bijdrage zeer welkom is: Bureau Bossche Diocesane Drankbestrijding, Postreken. 85U3U, Vught. Geve O.L. Vrouw tol Vrijkoop van Slaven, dat vele edelmoedige zielen dit jaar ons liefdewerk zullen geden ken. Namens het Hoofdbestuur van den Bosschen Dioc. Mariabond, M. Dony-van Lanschot, Presi dente. A. van Erp, Secretaresse. P. van Grinsven, Pastoor, Geestelijk Adviseur. Namens het Hoofdbestuur van het Dioc. Kruisverbond, Dr. C. A. Verbeek, Arts, Voor zitter. J. van Genabeek, Secretaris. Joh. Brekelmans, Deken en Ple- blaan, Geestelijk Adviseur. Botsing tusschen auto en tram. Op den Rijswijkschen weg te 's-Gra- venhage heeft een ernstig auto-ongeLuk plaats gehad waarbij een doode en een zwaar gewonde zijn te betreuren. Aldaar is een motorwagen van lijn lü in botsing gekomen met een per sonenauto, vermoedelijk door het slip pen van den auto. Van de passagiers van den auto werd de heer G. C. Bordewijk uit Voor burg, zwaar gewond en de heer R. Bordewijk, uit Rijswijk, gedood. De auto werd vernield. Het voorbalcon van den tramwagen werd ingedrukt. Duizelig geworden op een ladder. In een der afdeelingcn van de N.V. Stoom-Spinnerijen en Weverijen v.h. S. J. Spanjaard te Borne, had een ern stig ongeluk plaats. De 19-jarige ar beider P. was hier werkzaam op een ladder, en werd plotseling door een duizeling bevangen. Van een vrij groo te hoogte storte hij neer en kwam op een kras-machine terecht. Met een zware hersenschudding en inwendige kneuzingen werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Hengelo ver voerd. Nader vernemen wij dat zijn toestand zorgwekkend is. „Scheldemusch" neergestort. De Lilliputter onder de sportvlieg- tuigen, de „Scheldemusch", is Zondag middag in de nabijheid van het vlieg veld Ypenburg neergestort en geheel vernield. De bestuurster, mevr. Kess- ler-Horn, liep slechts eenige lichte schaafwonden op en kreeg een metaal splinter in het rechterbeen, welke met medischë hulp direct kon worden ver wijderd. Het ongeluk is te wijten aan het defect gaan der stuur-inrichting. Doodelijk auto-ongeluk te Best. Gisteravond omstreeks half negen zijn op den Boschdijk te Best twee auto's met elkaar in botsing gekomen, waardoor de 29-jarige G. Verhulst- donk werd gedood. Op genoemd tijdstip stond ter hoog te van de Heidebloem de bakkersauto van de firma Liebrand uit Oirschot stil, terwijl de 29-jarige ongehuwde G. Verhulstdonk brood uit den auto nam. Op dat oogenblik kwam van de richting Eindhoven een groote vracht auto der firma van Loov uil Boxtel, welke geladen was met groente. De chauffeur bemerkte te laat den hak kersauto en botste met kracht tegen den wagen op. De auto werd aan den overkant van den weg in den sloot geworpen. De knecht geraakte onder de wielen van den groentenauto en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Best vervoerd. De poli tie legde beslag op de beide auto's, die veel inaterieele schade kregen. WAALWIJK. DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2: Hilversum 1875 M. Programma 3: ZIJ DIE ZICH MET 1 OCTO BER OP DIT BLAD ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Wijziging in programma voorbehouden. 8.00 Keulen. 9.50 Pauze of diversen. 11.05 Londen Regional. 2.50 Droitwich. 2.35 Londen Regional. 4.20 Keulen. 5.20 Droitwich. 0.20 Londen Regionul. 78 uur Gramofoonmuzlek v.h. R. D. R. 8.20 Londen Regional. Zangplaten. 'J.l>5 Berlijn. 10.20 Brussel Vlaamseh. 10.30 Brussel Franscli. 11.20 Berlijn. 8.00 Keulen. 9.50 Pauze of diversen. 10.35 Parijs. ■11.05 Londen Regional. 12.35 Keulen. 3.20 Londen Regional. 4.05 Droitwich. 0.20 Diversen. 7- -8 uur Gramofoonmuzlek v.h. R. D. B. Gevarieerde platen. 8.20 Brussel Fransch. 10.20 Brussel Vlaamseh. 10.40 Weenen. 8.00 Keulen. 8.50 Diversen. 10.35 Droitwich. 4.30 Keulen. 78 uur Gramofoonmuzlek v.h. R. D. B. ansmuziek 8.20 Keulen. 10.20 Parijs. 10.50 Berlijn. D

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3