VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING DRUNEN. KAATSHEUVEL. niet aan blijken van belangstelling /al ontbreken en dat z'n vele za kenvrienden op bijzondere wijze van hun sympathie willen doen blijken. iegelijk met dit jubileum mogen we nog een ander teit naar voren brengen. Met ingang toch van 1 September zijn üe trausport-maat- schappijen «binneveld en Schellen« en de Vervoermaatschappij «Botter dame gecombineerd en is de heer Kees Aujus benoemd tot een der directeuren der thans gevormde N. V.Transport-Maatschappij»Binne veld en Scüellen«. Wij feliciteeren den geachten heer Ahaus van harte met deze twee belangrijke teiten. T. B. C. Aan de ingezetenen uan Waanvijk. De T. li. C. Commissie doet bij deze een ernstig beroep op Uwe medewerking. Het loopende jaar levert een be langrijk tekort op, zoodat de Com missie haar werk zal moetensiaken, tenzij aanzienlijke steun wordt ver. leCnd. Weet U, dat in 1937 ruim 40 kinderen zijn uitgezonden naar de Vacantiekolonies Hebt U wel eens kunnen consta- teeren welke resultaten deze uitzen dingen opleveren en hoe de/.e kin deren gesterkt en belangrijk in ge zondheid toegenomen, terugkomen? Weet U, dat de uitzending van één patiënt naar het Sanatorium aan de Commissie een bijdrage vordert van 1.75 per dag I Een en ander is dan ook oorzaak, dat er een tekort dreigt over dit jaar, groot f 1500. Het Dames Comité heeft zich be reid verklaard hiervoor Uw steun te vragen, hetzij voor een jaarlijk- sche bijdrage, hetzij voor een gift ineens. Tot nu toe heeft de Commissie steeds aan alle aanvragen kunnen voldoen. Van U zal het afhangen of zij er aan zal blijven kunnen voldoen 1 Het Bestuur rekent op Uwe medewerking. De T. B. C. Commissie: Dr. H. G. LANGEME1JEB, Voorzitter. A. SCHAAP, Penningmeester. C. J. PULLES, Lid. A. VAN GENT, Lid. H. JANSEN, Lid. Koninginne-verjaardag. Verschillende malen hebben wij aangedrongen om de viering van Koninginne-verjaardag te stellen op den dag zelf, vorige week nog in ons verslag der festiviteiten, waaruit duidelijk bleek dat de herdenking op een lateien datum een paskwil is. In dit verband weet het D. v. N. te melden uit goede bron, dat het thans reeds vrijwel vaststaat, dat het 't volgend jaar op 31 Augustus wordt gevierd. Als 't blad bedoelt dat de alge- meene opinie er sterk voor is en ook vermoedelijk de leden dei- verschillende oranje-comité's indi vidueel, dan is dit juist. Men voelt er algemeen voor, maar eenig besluit daaromtrent is nog niet genomen, waar het centraal-comité nog geen vergadering heeft gehouden en dus ook dit punt nog niet ter sprake is gebracht en vanzelfsprekend geen beslissing is genomen. Men verwacht echter hieromtrent wel eenstemmig heid, temeer waar achteraf gebleken is. dat men van de zijde van de fabrikanten toch wel op meer mede werking zal kunnen rekenen, dan men aanvankelijk meende. Of over't tweede belangrijke punt, één avondfeest voor de geheele ge meente, zooveel eenstemmigheid zal te bereiken zijn, meenen wij voor alsnog te moeten betwijfelen. En toch moet het er op de een of andere wijze van komen Bijz. Vrij willigen Landstorm. Door 11 leden der afd. Baardwijk van den Bijz. Vrijw. Landstorm werd Zaterdag deelgenomen aan den Landstormschietdag te Tilburg, georganiseerd door het Landstorm- korps »De Meijerij.» Voor de schutters die in grooten getale waren opgekomen,waren 120 prijzen beschikbaar gesteld. 6 leden van de afd. Baardwijk wisten op een prijs beslag te leggen nl. M. Pullens no. 2 met 50 punten W. van der Mee no. 14 met 49 punten; W. Pullens Azn. no. 40; J. Pullens Mzn. no. 60; Th. Pullens no. 66 en Adr. Maas no. 81. De laatste vier elk met 48 punten. De heer M. Pullens behoorde tot de 5 beste schutters en kreeg extra een medaille, welke was beschikbaar gesteld door het dames—vaandel comité te Tilburg. Gezien het groote aantal deel nemers aan den wedstrijd, moeten wij constateeren dat de afdeeling Baardwijk een mooi succes behaald heeft. Vogelliefhebbers Den Jaatsten tijd zijn hier en daar nogal eens vogels ontvreemd,dezer dagen weer een elftal uil de volière van den heer J. P., Burgemeester Smeelelaan. IN- EN UITVOER VAN SCHOENEN. Aan het maandblad van de Statistiek van Nederland ontleenen we, dat over de maand Augustus, aan schoe nen, laarzen en pantoffels werd inge voerd In 1937, 23806 paar voor 77U00 In 1936, 29638 paar voor 90000 Oyer de maanden Jan. tot en met Aug. In 1937, 306059 paar voor 862000 In 1936, 348980 paar voor 804000 Uitgevoerd werden in dezelfde periode: In 1937, 5139 paar voor 19000. In 1936, 3444 paar voor 7000. Over de maanden Jan. tot en met Aug.: In 1937, 61338 paar voor 245000. In 1936, 24857 paar voor 73000. RUILVERKAVELING. Vrijdag jM. werd ten gemeentehuize alhier een vergadering gehouden van de besturen der polders in de gemeen te Waalwijk, met uitzondering, van Besoijen, waarbij tegenwoordig waren namens de gemeente Waalwijk, wet houder Eibers en de heeren Ir. Kruger te Tilburg en Ir. de Swart van den cultuur-technischen dienst te Utrecht. Een bespreking werd gehouden over het onderwerp ruilverkaveling in de gemeente Waalwijk. Een besluit kon nog niet genomen worden, wijl men niet volledig was en Ir. Kruger belast te zich met een bespreking met de polderbesturen in v.m. Besoijen. Spoe dig zal dan opnieuw een vergadering worden gehouden waar een voorloopi- ge schets van een eventueele ruilver kaveling ter tafel zal komen, om deze aan later in een algemeene vergade ring van ingelanden te brengen. STATENKIESKRING-ORGANI. SATIE 's-HERTOGENBOSCH* Genoemde organisatie vergaderde Zaterdag te Den Bosch in „Lohengrin" onder voorzitterschap van den heer M. Krijgsman. Het jaarverslag van secretaris P. Hoogers vermeldde o.m. de aanwinst van 3540 nieuwe leden der R.K. Staatspartij in het afgeloopen jaar in dezen kieskring. Dat van den penning meester J. Meijring wees bij een totaal van ontvangsten van 2357.09 en van uitgaven a 2295.51 een gering batig saldo uit van 79.58 hetgeen hoofd zakelijk hieraan te wijten is, dat de Rijkskieskring, ondanks het door de verkiezingspropaganda dure jaar, tot nog toe niet volgens toezegging gelde lijk bijsprong, hoewel de statenkies- kring 1500.aan de centrale af deeling afstond. Naar den kaderdag te Nijmegen werden afgevaardigd de voorzitter en den secretaris. Aan de orde was voorts bespreking van het resultaat der 2de Kamer-ver kiezingen, waarin de voorzitter aan de hand van de stemmencijfers conclu deerde. dal NSB: noch S.D.A.P. op het platteland in dezen kieskring in vloed hadden, dat echter een actie van dissidenten voor de katholieke kie zers gevaarlijk is. In de grootste plaats van dezen statenkieskring echter is de aanhang van N.S.B., S.D.A.P. en actie Bouman veel te groot gebleken. Met een opwekking tot groote acti viteit, ook in niet-verkiezingstijd en een woord van afscheid en dank tot de afgevaardigden, die na de vierjarige periode thans voor het laatst in deze samenstelling bijeen waren, omdat in de afdeelingen thans opnieuw afge vaardigden zullen worden gekozen, werd' de vergadering besloten. De Musls Sacrum-Tausch Prijsvraag Het door de jury vastgestelde tijdstip, waarop de moord op Diana Uoggers in de film »Tusschen 5 en 6« in Musis Sacrum zou zijn geschied, is 17 uur en 5 minuten. Er zijn 4 bezoekers die juist ge raden hebben, n.L: Mej. Tonny Emmen, Groote- straat 200. Mej, M. Bergmans, Grootestr. 306, beiden te Waalwijk. De heer P. Vos, Grootestr. 390 A Ie Sprang en Den heer H. Schönfeld, Vaart straat 79, Kaatsheuvel. In verband met de groote belang stelling is het aantal prijzen uitge breid, zoodat aan ieder een prijs is toegekend. Mishandeling Na afloop van de feestelijkheden van W. B. kreeg de heer H. v. M. alhier Zaterdagnacht van zekeren v. d. H te voorm. Besoijen onver wachts 'n fiksche klap op 't oog, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellëh. Tegen v. d. H. is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling. GEMEENTEBEGROOTING. Naar wij vernemen zijn B. en W. na vele weken arbeid, met de begrooting voor 1938 gereed gekomen en zal deze in de vergadering van 1 October wor den aangeboden. Zijn wij goed ingelicht, dan is de begrooting sluitend gemaakt zonder belasting-verhooging, wat in deze tijden al een goed geluid is. WAARSCHUWING. De Commissaris van politie te Apel doorn maakt bekend, dat bij hem tal rijke berichten zijn binnengekomen, waaruit blijkt, dat door het Adverten tiebureau „Evident" of door het Natio naal Bureau „Actief", beiden te Apel doorn, advertenties worden geplaatst in of ter plaatsing worden aangeboden aan diverse bladen, waarbij onder het hoofd „Taxateurs door geheel Neder land" tegen betaling van 0,60 aan geboden wordt de toezending van den tekst van een ministerieele kennisge ving, de benoeming van leden of plaatsvervangende leden van pachl- kamers betreffende, alsmede van een model-verzoekschrift, om voor een be noeming als zoodanig in aanmerking te mogen komen. Ten einde zooveel mogelijk te voor komen, dat gegadigden door deze ad vertenties te hooge verwachtingen gaan koesteren ten aanzien der gelde lijke vergoeding, vestigt genoemde Commissaris van politie de aandacht van belanghebbenden op den inhoud van art. 57 der Pachtwet, luidende: „De niet tot de rechterlijke macht behoorende leden van de pachtkamers en hun plaatsvervangers genieten ver goeding van reis- en verblijfkosten en verdere vergoeding volgens de regelen door ons te stellen". Ten aanzien der „verdere vergoe ding" nu is nog geen regeling getrof fen, zoodat men met betrekking tot de hoegrootheid eener mogelijke „ver dere vergoeding" in het onzekere ver keert en hiermede bij zijn verwach tingen rekening dient te houden. Bovendien zij opgemerkt, dat de pachtkamer bestaat uit den kanton rechter als voorzitter en twee (even tueel vermeerderd met eenige plaats vervangers) niet tot de rechterlijke macht behoorende personen, die des kundig zijn ten aanzien van de ver houdingen op pachtgebied. Voor hen, die deze deskundigheid niet bezitten, is het inzenden van een verzoekschrift nutteloos en heeft het voor zulke sollicitanten geen zin 0.60 te offeren voor ministerieelen tekst en model verzoekschrift. De B.V.L. boekt successen. De afdeeling B.V.L., alhier nam deel aan de Landstormschietdag te Tilbug. Zij boekten daar een aantal mooie suc cessen. In de corpswedstrijd behaalde C. Brok het hoogste te behalen aantal p. (50), J. v. d. Bosch (49) werd nummer 13, M. de Wit no. 43 (48), Th. v. Delft no. 90, A. Klerks no. 101, Th. v. d. Bosch no. 103, H. v. Hulten no. 110, C. v. Wezel no. 117 alien met 47 punten Op de vrije baan werd M. de Wit no. 4 met 59 punten, 't maximum was 60 punten. Sociale cursus. Kapelaan Vogels zal in de a.s. win termaanden een sociale cursus geven voor de leden van de R.K. Jonge Boe renstand. Tuinbouwcursus. Zij, die wenschen deel te nemen aan den deze winter te beginnen 2-jarigen tuinbouwcursus dienen zich voor Za terdag a.s. aan te melden bij den heer C. Brok Arn.zn., alhier. De kosten bedragen 2.50 per jaar. De brand op Zondagavond. 't Zou een titel voor een roman of film kunnen zijn, maar dat is het niet geachte lezer. 't Is een doodgewone gebeurtenis, misschien te nietig om er over te pra ten qua de omstandigheden, waaron der 't plaats vond, maar zeer zeker de moeite waar om te vertellen. Wat er in Drunen op Zondagavond gebeurde behoeven wij niet nader uit te leggen dan met dit: Behoudens een enkele uitvoering of concert leeft daar iedereen even rustig als op andere avonden. De ouderen zijn thuis of elders en de jongeren zoelten hun Vermaak op de Congregatie of ook elders, terwijl de scharrelende paartjes zeer zeker doen, wat reeds meer en ook reeds vroeger gedaan werd en thans nog ge daan wordt door lieeie volksstammen. Daar zand over en verder: „Er is brand" 't Klinkt angstig, maar 't houdt togli tevens iets in van een attractie waar velen op belust zijn en dan ook vliegensvlug heensnellen naar de plaats van de ramp. „Er is brand" klonk 't ook Zondag avond door Drunen, terwijl de helver lichte lucht nabij de tramremise deze bewering onderschreef. Auto's en motoren, fietsen, voetgan gers snelden, in die richting. 't Vuur laaide ondertussclien steeds hooger op. Een railip scheen over Dru nen te komen. Geruchten als „half Drunen" brand af, zweefden reeds door de lucht. Booze veronderstellin gen werden gemaakt en als vaststaan de beschouwd. De remise was het al vast niet 't Was te doen achter 't café van Piet Klerks. Pas getrouwd en dan al afbranden, dat is ook al minder prettig. Ook daarbij werd de noodige scherts ge bruikt. De oploop was geweldig. Honderden menschen, tientallen auto's en fietsen hoopten zich op in den weg langs café Klerks. En wat was er gaande Door onvoorzichigheid is mogelijk een hoop vuilnis langs dezen weg in brand geraakt. Een oude knotwilg, oud en uitgeteerd, kurkdroog en ver- olmd stond daar dicht bij en vormde een groote vuurzuil met meters hooge vlammen. Hij trok de menschen om hun ge tuigen te doen zijn van zijn afsterven Had de boom kunnen praten in de laatste «ogenblikken van zijn bestaan, dan zou hij allicht menig geheimpje van gepaarde menschen, die bij hem hadden gestaan of hem waren gepas seerd in den loop der tijden, hebben kunnen vertellen. Dat was hem echter niet gegeven en zoo onwetend als hij was in zijn leven, evenzoo onwetend heeft hij Zondag avond nog menig jeugdig hartje eens plezier gedaan, door af te branden op een tijdstip, dat nog velen er naar snakken om met een fatsoenlijk smoesje even thuis weg te komen. En toen men het er weer over eens was, dat brand in den avond bedriegen kon enz. gingen vele nieuwsgierigen naar huis. De Jongeboeren vergaderen. De jonge boeren kwamen in alge meene vergadering bijeen onder presi dium van dhr. Jos Peijnenimrg. Den heer J. P. v. Rooy heeft ont slag genomen als technisch adviseur der vereeniging. Zijn plaats zal mogelijk Worden in genomen door dhr. Kamp, onderwij zer aan de R.K. JongensscHbol, alhier. Bij voldoende deelname zal deze winter een tuinbouwcursus gegeven worden voor de jonge boeren door dhr. Kamp. Het plan om gezamenlijk de ten toonstelling te bezoeken te Haaren kon niet doorgaan. Het meerendeel der le den zal deze tentoonstelling op eigen gelegenheid bezoeken. Marktberichten. Pronkboonen 3,303,70; Princes- sen 15,20. Ernstig ongeval. Toen de wielrijder Nico Boom met flinke vaart over den Heusdenschen weg reed, begaf het plotseling zijn voorband, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor, over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Naast zware verwondingen liep hij een hersenschudding op. Dr. Akkermans verleende genees kundige hulp en de ongelukkige fiet ser werd in zorgwekkenden toestand naar zijn woning vervoerd. De B.V.L. schoot prijs. De B.VL.-afdeeling hield onder lei ding van commandant M. de Wit een groote prijsverschieting met scherp op haar baan. De uitslag is als volgt: 1 J. v. d. Bosch 95 p., 2 M. Brok 95 p., 3 N. Smits 95 p., 4 L. de Wit 91 p., 5 M. de Wit 88 p., 6 H. v. Hulten 88 p., 7 C. Brok 88 p., 8 Tb. v. d. Bosch 87 p., 9 C. Cales 87 p., 10 A. v. Spijk 86 p., 11 A. Klerks Mzn. 85 p., 12 C. v. Wezel 85 p., 13 M. van Tilborgh 82 p., 14 S. IJpelaar 81 p., 15 F. v. Delft Jzn. 76 p., 16 J. de Geus 75 punten. Deken Wouters op visitatie. Donderdag a.s. zal den HoogEerw. Deken Wouters uit Heusden ter visi tatie komen op de pastorie, alhier. Zij die Z.E. wenschen te spreken, dienen zich tijdig aiui te melden. Jongste lid van de Eindhovensche Zweefvliegclub. Zondag j.l. schreef de Eindhoven sche Zweefvliegclub haar jongste lid in n.l. de 14-jarige jongeheer Erie v. Gorcum uit Drunen. Schaken. Uitslag schaakwedstrijd tusschen Schaakmat en S.D.J.C. E. IJ se ld ijkM. v. Hulten 10 E. MustersTh. Couwenberg 10 A. IJseldijkF. v. Boelen 10 J. VerdiesenFr. van Leest 01 G. VestersA. Smits 01 J. MerkxB. v. Hulten 01 3—3 ELSHOUT. Veldwachter Dekkers. Veldwachter Dekkers is uit het Zie kenhuis te s-Bosch ontslagen. Zijn toestand is vooruitgaande en binnen afzienbare tijd zal hij weer in functie kunnen treden. Voetbal. DES ISCO 1 Oosterhout 2—4. In het fijne zomerzonnetje speelde DES een goed oefenpartijtje legen het sterke SCO uil üosierhuut. Ondanks haar twee invallers heelt DES bewezen in goede conditie te zijn, al heeft ze met 42 hel onder spit moeten delven, wat voornamelijk te wijten was aan het uitvallen van den rechtsback van Boxtel, uie een fijne partij speelde. Van het begin af gaat de wedstrijd snel op en neer met DES iets in de meerderheid. Vooial de voornoede combineert goed, wat niet zonder resultaat bleef, want na een kwartiertje maakt de midvoor met een uitgemeten schotje 1—Hoe SCO ook werkte, ze bleken niet bij machte de hechte DES achterhoede te passeeren. lot de rust heelt de wedstrijd veie mooie momenten vooral door het goede combinatiespel. Na de rust nemen liet de Dessers wat kalmer op, waar van SCO al direct weet te protiteeren met een kogel van de midvoor. Nu raakte van Boxtel jammerlijk ge blesseerd en moest het veld verlaten. De aalvlugge SCO-voorhoede wist hiervan natuurlijk handig te profi- teeren en voor het einde werd vloemans nog driemaal gepasseerd met enkele onhoudbare kogels van den Oosterhoutschen midvoor 24. Een drukke Zondag op het Sportpark. Opening Handboog doelen uan de »Sporlparkschutters<f.. Om twaalf uur had onder flinke belangstelling de opening plaats van de zeer gunstig gelegen handboog, doelen op het Sportpark. De Hoog Eerw. Heer Deken van den Brekel sprak in passelijke woorden de openingsspeech waarin hij de nieuwe sportclub proficiat wenschte met haar prachtige baan. Na het eerste schot gelost te hebben, werd de baan door de verschillende bekende schut ters geprobeerd. Onder de autoritei ten merkten we vooral op Burge meester Mallens,de Heeren Doctoren, het Sportparkbestuur, de Voorzitter van den Alg. Ned. Bond van Hand- boogschutters en de verschillende besturen van de deelnemende ver- eenigingen. Om drie uur werd met enkele keurige woorden het concours ge opend door den voorzitter van de Sportparkschutters, den heer van Bijsewijk. Het concours had een zeer vlot verloop, wat vooral te danken was aan het actieve bestuur van de or- ganiseerende vereeniging. Ook van publieke zijde genoot deze nieuwe sportparksport al de vurige belang stelling. De uitslagen luidden Eerste Zestallen Nao 203 pnt.; de Vriendschap 194 pnt.; Glaudi Internos 145 pnt. Moed en Vlijt 134 pnt.; Capelle Doel 180 pnt. Tweede Zestallen: De Vriendschap 156 pnt.Glaudi Internos 101 pnt.Capelle Doel 113 pnt. Het eerekruis werd behaald door den heer B. Vriens van »Moed en V1 ijtmet 25 pnt. Wanneer deze sport dezelfde po pulariteit van het Kaatsheuvelsche publiek blijft genieten als dezen middag zal de reeds in de pen zijnde overdekking van de baan slechts een kwestie van tijd zijn. Ter opluistering gaf de vooruit strevende Mandolineclub «Edel weiss® een zeer in den smaak vallend concert. Vooral de heel goed uitge- 'i '.-i

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6