PYGMALION IHEATER musis SACRUM Plaatselijke Berichten. IR Tweede Blad Oe volmaakte Nederlandse film Nieuws uit de Langstrr.at en Omgeving. DRUNEN. Doorloopend gelegenheid tot plaatsbespreking aan de zaak Doorloopend gelegenheid tot plaatsbespreking aan de zaak 'T IS „DIKKE MIK". t Was werkelijk „dikke mik" die aan de uitverkochte zaal van den R. K. Werkliedenbond Zondagavond gebo den werd en wel van de beste kwali teit! De lachsalvo's waren niet van de lucht om de goede humor, de leuke sa- tyre op plaatselijke Waalwijksche toe standen van vroeger en nu, die ons in rijken overvloed geschonken werden, naast de mooie shows, de leuke taferee- len en de goede muziek in de eerste re vue van den Waalwijkschen Katholie ken Jongen Middenstand. Velen met ons en de vereeniging zelf niet 't minst zullen wel ietwat sceptisch gestaan hebben tegenover de eerste po ging voor een echte revue. Maar nau welijks was 't gordijn open, vertoonden zich de mooie décors en kwam Siep, de komiek, de drager der revue, op z'n kinderfietsje binnengepeddeld of deze gesteldheid was reeds voor een groot stuk voorbij. Met z'n grime a la Buziau, met z'n uitnemende komische voordracht, z'n leuke en smeuige teekening van plaat selijke toestanden, had hij weldra alle aanwezigen gepakt en ontstond er een contact van zoo bijzonderen aard tus- schen Siep en 't publiek, dat beiden er den geheelen avond in gevangen zaten. „Siep" is de drager der revue, zeiden we terecht en hij is nog veel meer, maar daarover straks. Wat is er gelachen, geschaterd om dezen echten Waalwijkschen humor en de goed geplaatste zetten. De satyre was altijd kostelijk en steeds geestig. Ja, wat kwam er al niet aan de orde: 't ko nijnen-monument, de groote waarschu- wings-borden in 't park, de toestand in de industrie waarin de tegenwoordige jeugd-exploitatie danig aardig gehekeld werd. Bunschoten, de afwijking der verschillende klokken in onze gemeen te, waarin op fijne manier de goede huidige samenwerking tusschen 't ge meentebestuur en Waalwijks Belang naar voren kwam, de steeds achterloo- pende klok van den middenstand, de verkeersproblemen, waarbij 't tooneel "een bosch van verkeerspalen te zien gaf, gedemonstreerd door een agent, die om 12 uur het verkeer aan de Markt „in- de-war-moest-gaan-regelen En zoo ging 't maar verder. Men be- Met gerechtvaardigde trots delen wij mede, dat binnenkort in ons theater zal worden vertoond (Filmex-Cinétone productie.) tnet zoveel gezonde vrolijkheid, /.oveel vaart, vlotheid, satire en temperament als nimmer tevoren. HET THEATER MET DE BESTE FILMS begeleiding, dan zal men begrijpen dat deze afwisseling van goede humor, rake satyre, dans, zang, declamatie enz. het publiek een zeer bijzondere avond heeft bezorgd, waarvoor dit zich ook zeer dankbaar toonde, een avond die ieder Waalwijker meegemaakt moet hebben en daarvoor is dan Zondag en Maan dag gelukkig nog gelegenheid. Zooals wij hierboven schreven is het succes van den avond voor „Siep", die hier we zouden haast durven zeg gen „geniaal" werk heeft gedaan. Met belangstelling vernemen wij dat hij straks in Tilburg zijn hoogere studies gaat beginnen, maar wij ver trouwen dat hij dan toch nog gelegen heid zal hebben zich mede te blijven wijden aan den „Jongen Middenstand", opdat het prachtige winter-programma zal kunnen worden doorgevoerd en op dat uitingen als we thans genoten, zich nog meermalen onder zijn leiding mo gen herhalen. Den Jongen R. K-. Middenstand pro ficiat met dit succes, niet alleen om deze uitnemend geslaagde revue, maar om deze getuigenis van frisschen moed, energie, .pit bij de jongeren, een geluk kig en noodzakelijk symptoom voor een toekomstig oplevenden middenstand in onze gemeente, welks „klok thans ge regeld achter loopt", zooals „Siep" te recht bemerkte. De waarnemende burgemeester wet houder Eibers en wethouder Smolders danig benoemd is te vm. Baardwijk. Zeer zeker zullen velen der ge meente Besoijen dezen bekwamen en talentvollen musicusen kerkzang- begeleider noode zien vertrekken. R. K. VROUWENBOND. Een uitstapje naar Rotterdam. Het uitstapje dat de R. K. Vrouwen bond gisteren naar Rotterdam maakte, mag bijzonder geslaagd genoemd wor den, zoowel wat betreft het weer als de groote deelname en hartelijke ont vangst in de Maasstad. Niet minder .dan een 50-tal dames vertrokken 's morgens met de trein van 8.30 uur, voor welke gelegenheid een aparte salon-wagon gereserveerd was. Bij aankomst in Rotterdam werd het gezelschap ontvangen door een dame van de Blue-Band fabrieken, waarna deze fabrieken bezocht werden. Bij aankomst aldaar werd het gezelschap hartelijk door de directie begroet en werden ververschingen aangeboden; hierbij waren tegenwoordig de dames van de R.K. Vrouwenbonden van Kam pen en Nieuwendam, die eenzelfde uitstapje maakten. Om 12 uur werd door dit gezelschap onder deskundige leiding een rondgang door het geweldige bedrijf gemaakt, waarbij men algemeen vol bewondering was over de hygiënische bereiding der bekende Blue-Band boter. Na dezen leerzamen en interessanten rondgang werd door de directie om 1.30 uur een lunch aangeboden, die bui tengewoon goed verzorgd was, waarna door de presidente Mevr. Hoffmans- v. d. Schoot, woorden van waardeering en dank werden gesproken. Hierna wa ren de dames vrij, van welke gelegen heid velen gebruik maakten om te win kelen of familieleden te bezoeken. Een aantal bleef echter bijeen en maakte een rondvaart door de havens, terwijl tevens aan Waalhaven een be zoek werd gebracht. Om 8 uur werd de terugtocht aan vaard. Het is te begrijpen dat ieder zeer te vreden was over dezen schitterenden dag en opgetogen arriveerde men weer ter plaatse. Het bestuur van den R.K. Vrouwen bond is dan ook voornemens volgend jaar wederom iets dergelijks te organi- seeren. Weer staking te Hilvarenbeek. Thans bij de fa. Jos. Blankers Co. Het personeel van bovengenoemde onderneming heeft besloten Maan dag 20 Sept. '37 in staking te gaan, omdat de werkgever weigert de c. a. o. te onderteekenen. Donderdag j.l. heeft op het ge meentehuis te Tilburg nog een be spreking tusschen de partijen onder leiding van de Rijksbemiddelaar, mr. F. Verschuur, plaats gehad, doch deze is zonder reeultaat ge bleven Daarop is Vrijdag in een perso neelsvergadering met algemeene stenynen besloten in staking te gaan. Behoudens een enkele uitzondering is het geheele personeel georgani seerd in de R.K. Fabrieksarbeiders- bond, die alleen dus bij deze staking is betrokken. Installatie Burgemeester van Helmond. Onder groole belangstelling van heel de burgerij. Zaterdagmiddag is de nieuwe burgemeestei van Helmond, de heer A J. W. M. Moons op plechtige en feestelijke wijze geïnstalleerd. Langs de geheele intochtroute was een versiering aangebracht. Aan de grens der gemeente op den Bakel- scheweg, waar een eerepoort was opgericht, werd de nieuwe burge meester en zijn gezin door mr. F. J. van Thiel, voorzitter van de V.V.V. «Helmond Vooruit« namens de bevolking der stad verwelkomd. In open auto's met den commissaris van politie voorop werd naar het centrum der stad gereden. Duizen den belangstellenden stonden langs den weg geschaard. Op de Markt waren de 4500 schoolkinderen der stad opgesteld, waarvan een 1500- tal onder leiding van den heer Th. Driessen den burgemeester een zanghulde bracht. Op het plein van het kasteel-raadhuis werd de heer Moons verwelkomd door de drie wethouders en den gemeentesecre taris. Te ruim 4 uur nam de plechtige raadszitting een aanvang, welke werd bijgewoond, behalve door wethouders en raadsleden door oud burgemeester Mar. van Hout, levenskrachten bij haar wereldver maarde industrieën. Daarom is er weer plaats voor een met nieuwen moed bezielden arbeidsstand, voor een middenstand die daaruit nieuwe levenskracht putten kan, zoodat alle mogelijkheid bestaat dat deze de pressie overwonnen wordt. Hij be groette ook de geestelijkheid dei- stad en zegde samenwerking toe. De heer Moons aanvaardde het burgemeestersschap met den wensch, dat God zijn arbeid zegenen zal en hem de kracht geven zal om voor Helmond een goed burgemeester te zijn. Direct na de plechtige raadszitting begaf zich burgemeester Moons op het Raadhuisplein om Helmond's bevolking, die bij duizenden voor het kasteel stonden opgesteld, toe te spreken. Waar Helmond zoo zwaar door de economischedepres- sie getroffen werd zal zijn eerste aandacht moeten worden besteed aan de vermindering van de hier nog zoo sterk heerschende werk loosheid. Spr. wilde ook op deze plaats nog eens herhalen dat hij naar Helmond gekomen is om een goed burgemeester te zijn. Een ovationeel gejuich steeg als spontaan antwoord uit de menigte op. In een der zalen volgde te halfG een receptie, welke zeer druk be zocht was. Des avonds werd een lakkei défilé gehouden en een tocht met versierde kano's en bootjes op het Kanaal besloot de feestelijkhe den. J. van Schuppen gedecoreerd. Bij Kon. besluit van 18 Augustus is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau de heer J. van Schuppen Hz., directeur van de Ritmeester sigarenfabrieken te Vee- nendaal. R.K. Leergangen. Bij de feestelijke herdenking van het zilveren feest der R.K. Leer gangen op Zaterdag, /5 September zal Excellentie de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen ook tegenwoordig zijn. VOOR DE HENGELAARS. l)e vischclub „Maar geduld hebben", kon Zaterdagmiddag in het Zuideraf wateringskanaal een mooi succes boe- grijpt dat de „dure" lantaarn op 't raadhuisplein, de bouw van den de Gruyter-winkel die op koffie „kiosken en galerijen" cadeau geeft, niet verge ten werden, evenmin natuurlijk als „de Echo"! We noemen dan nog de aardrijks kundeles over Waalwijk met de meest koddige antwoorden van 't zoontje, 't postkantoor waar het soms lange wachten op leuke manier „geïmiteerd" werd, evenwichtsproblemen, de over peinzingen van een oud-schoenma kertje, pakkend van inhoud en op tref fende wijze door Siep voorgedragen en niet te vergeten „de geschiedenis onzer veemarkt", waar 't eenige beestje half- automatisch gemolken werd en dan ten slotte nog „kruis en munt". Deze doode opsomming kan natuur lijk niet in de verste verte den indruk weergeven, die een en ander op t pu bliek maakte en die was geweldig, waartoe de voordracht van Siep (de voorzitter van den Kath. Jongen Middenstand Christ Klerx Jr.) 't zijne, we moeten zeggen haast alles bijdroeg! Een geboren komiek met een actie, een dictie, een grime, als men ze zelden in de beste revue's aantreft. Dat was werkelijk een openbaring, doch dit niet alleen. Als we nu vertellen dat Siep alle komische gedeelten voor z'n reke ning nam en dat waren er wat en dat op een manier dat de zaal bulderde, dat hij de geheele revue schreef, in elkaar zette, regiseerde, alle tooneelen, decors ontwierp en vervaardigde, de costumee- ring voor alle shows vaststelde, dan zal men 't beamen als wij zeggen dat hij het geheel droeg; een reuzen-arbeid waarvoor 't publiek in een overweldi gend applaus en ten slotte in een ware ovatie hem terecht hulde en dank bracht. Voegen we daarbij de schitterend verzorgde tafereelen als „Dansfeest in den Pruikentijd", de roofoverval op den Calif van Bagdad, de uitstekende bariton-soli, de Italiaansche- en Neger zangen, de mooie plastische standen in „Opgang" met toelichting, de declama ties „Oorlog en Vrede", de onder lei ding van Louis Sars prima verzorgde woonden met de geestelijkheid van Waalwijk deze première bij en hebben na afloop „Siep" en z'n mannen harte lijk gecomplimenteerd. De schitterende costumes waren van de fa. Boomsma uit Groningen en de sminck op uitstekende wijze verzorgd door de fa. Scheefhals te 's-Bosch. Wij willen er nog op wijzen dat van t gerucht dat alle plaatsen reeds uit verkocht zijn, geen woord waar is. Er is zeer veel belangstelling voor Zon dag en Maandag, maar er is op alle rangen nog plaats genoeg. Werkloozen. Bij het gemeentebestuur van Waalwijk is bericht ontvangen, dat legen a.s. Maandag 40 werklooze steuntrekkers beschikbaar moeten gesteld worden voor de werkver schaffing in 't Winterbed van den Nieuwen Maasmond, tot het uit baggeren van sloten enz. wat onder leiding der Heide Maatschappij al daar geschiedt. AANBESTEDING. Onder architectuur van J. v. Huiten Jr. is aanbesteed het bouwen van een voetbaltent voor de voetbalvereeniging „Juliana" te v.m. Baardwijk. Ingeschreven werd als volgt: H. Boot en Zn., Waalwijk 666 J. Kooien, Waalwijk 692 J. Mahieu, Waalwijk 698 Herrijgers, Drunen 720 L. Kooien, Waalwijk 734 A. v. Hilst, Waalwijk 750 H. de Wit, Drunen 753 Brekelmans, Kaatsheuvel 796 A. v. Hulten-Krol, Waalwijk 819 J. Vermeer, Waalwijk 852 Wed. Aarts, Waalwijk 878 Gegund aan den laagsten inschrijver. Ned. Herv. Kerk (vm. Besoijen Onze plaatsgenoot den heer H. C. v. d. Hammen heeft met ingang van 1 Oct. a.s. bedankt als organist welke functie hij gedurende ruim negen jaar op de hem eigen wijze heeft vervuld der Ned. Herv. Kerk te vm. Besoijen,daar hij als zoo- Merkwaardig. in deu tuin van den heer hl. Uiootestraat alhier doet zien hel merkwaardige verschijnsel vouruai een peerenhoom voor de tweede maai 111 dit seizoen in vollen bloei blaat. Bijz. Vrijw. Landstorm, Zaterdag had op de schietbaan in uen tuin van het ealé «Het Vosje» ue jaarlijksche schietwedstrijd plaau van den Bijz Vrijw. Landstorm. De uitslag was als volgt 1 VV. Pullens Hzn 98, 2 L. v. d. Sanden 95, 3 VV. v. d. Mee 94; 4J. Baijens 945 C. de Jong 93; 0 W. Pullens Arnzn. 92; 7 A. v.TuijlCz. 92 8 M. Pullens 919. E.de Vries 9i 10 Th Pullens 90; 11 H. Mul ders 90; 12 R. v. d. Heijden 90; P. v. d. Velden 90; 14 J. J. Pullens 89; 15 B. Kolsteren 88; 1(5 Adr. Maas 8(5; 17 J. Kleijberg 85; 18 A. van Tuijl 84; 19 M. vau Leent 83; 20 A de Beer 81; 21 C. Krol 80; 22 C Boom 77; 23 H. Verhoeven 72; 24 Chr. Kleijberg 0725 Adr. de Jong (54. Per schutter werden 10 schoten gelost. Te behalen punten 100. OPLICHTERS. Vorige week vervoegden zich bij le derhandelaar T. eenige opkoopers voor oude snippers. Nadat zij een partij hadden afgewo gen, betaald en weer vertrokken wa ren, bleek dat de verkochte partij veel zwaarder was dan door de oplichters was aangegeven. Terstond werd de politie gewaar schuwd, die het tweetal in Tilburg wist te achterhalen. Het bleken te zijn een zekere B. en een zekere V. Proces-ver baal is tegen hen opgemaakt. Dr. M. C. Cartier van Dissel. Zaterdagmorgen is in het diaco- nessenhuis te Breda na langdurige ziekte in den ouderdom van 69 jaar overleden de bekende chirurg dr. M. C. Cartier van Dissel. deken Bath en overige pastoors der stad, pater gardiaan der p.p. Capucijnen, de chefs van alle tak ken van dienst, de burgemeesters der gemeenten Deurne, Aarle-Rixtel, Bakel, Mierlo, Stiphout en Nistel- rode, ds. Wristers, B. en W. van Raamsdonk, den voorz. en secr. van V.V.V. «Helmond VooruiU, ds. Pelinck ter Haseborg en het be stuur der Waterleiding Mij. Noord- Westbrabant. De loco burgemeester, wethouder Ebben, opende de vergadering en heette vervolgens burgemeester Moons welkom. Aan het hoofd van de gemeente is thans een man, die in andere leidende functies zijn sporen reeds heeft verdiend en die getoond heeft de kwaliteiten te be zitten, die men van het hoofd van een belangrijke gemeente verwach ten mag. Als burgemeester van Raamsdonk heeft de nieuwe burge meester veel baanbrekend werk verricht. Dit geeft een waarborg, dat ook onze gemeente voortgestuwd zal worden op den weg van den vooruitgang, die voor Helmond nog groote perspectieven biedt. Spr. eindigde met den wensch, dat het burgemeestersschap van den heer Moons vruchtbaar en zegenrijk zou zijn en verklaarde hem vervolgens onder 't omhangen van den ambts ketting tot burgemeester geïnstal leerd. De nieuwe burgemeester beant woordde de toespraken en zegde toe te zullen trachten aan de ver wachtingen, welke door wethouder en raadsleden zijn uitgesproken te voldoen. Hij aanvaardt gaarne het bestuur over de stad Helmond. De schitterende hulde van Helmond's bevolking heeft hem diep getroffen. Spr bracht hulde en dank aan den vorigen magistraat, Mar. van Hout, die gedurende 24 jaren hem is voorgegaan in plichtsbetrachtingen ongeëvenaarde arbeidskracht. De economische depressie heeft de stad zwaar getroffen, maar gelukkig schuilen er ook nog vruchtbare ken, door met liet net in enkele trek ken zoo'n groote vangst binnen te ha len, dat hiervan 's avonds een 60-tal leden in café van Cromvoirt een heer lijk vischniaal konden genieten. De pachters van de Uiterwaarden der Bergsche Maas hebben van den ontvanger der Domeinen, te Dordrecht een schrijven ontvangen, waarin wordt verzocht hengelaars vergunning te verleenen zich over deze perceelcn te bewegen. Men verwacht dat zoo spoedig mogelijk een dusdanige bepa ling in het pachtcontract zal worden opgenomen. Mond en Klauwzeer. Onder het vee van den landbouwer G. v. Huiten te Drunen is een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd. Dat was een peer De heer Jan Peldcrs alhier, heeft een handpeer geteeld met het respec tabele gewicht van ruim 1 y2 pond. 't Zwembassin. De werkzaamheden aan 't zwem bassin in de Pleune Wiel zijn reeds ver gevorderd. I)e beide bassins zijn gereed geko men en thans is het nog werken aan de afwateringsslooten om 't water in 't bassin op peil te houden. „De Opkomst." Na eenige proefvluchten gemaakt te hebben is de postduivenvereenging „De Opkomst" thans definitief opge richt en is het bestuur als volgt sa mengesteld: A. Brok, voorzitter; W. Peijnenburg secretaris en A. Smits penningmeester. 't Is KkkeMk

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5