OUSSEN. GEERTRUIDENBEKG. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. NIEUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. Fruit gestolen- In den afgeloopen nacht zijn weder om groote hoeveelheden perziken en appels ontvreemd uit de tuinen der landbouwers A. en D. alhier. Hoveniers bewaakt uw fruit! Koetshuis. De werkzaamheden aan het koets huis zijn reeds Vrijdagmiddag hervat kunnen worden. Slooper Klerks heeft een en ander daar op te knappen ge kregen. Gerrit Verhoeven. Dat de heer Gerrit Verhoeven een eere-medaille is toegekend hebben wij reeds eerder gemeld, maar Dinsdag is zeker voor den heer Verhoeven een onvergetelijke dag geworden. Zijn patroon (tot 1 September j.l.) den heer W. Timmermans uit Waal wijk kwam Gerrit dit eereteeken in zijn woning te Drunen en in zijn fa miliekring op de borst spelden. Den heer Timmermans heeft daarbij zijn oud-employé en zijn familie harte lijk toegesproken en daarbij den heer Verhoeven nog vele jaren van welver diende rust toegewenscht. Bij al deze gelukwenschen voegen wij thans nog gaarne de onze en wij hopen Gerrit nog vele jaren met zijn medaille op de borst te zien loopen door Drunen in de beste gezondheid. R. K. Kiesvereeniging. In verband met de toename van het ledenaantal zal het bestuur der R.K. Kiesvereeniging met een drietal leden worden uitgebreid, terwijl dhr. A. v. Dommelen ontslag heeft genomen als bestuurslid. Bedevaart Meerseldreef. De processie van Drunen, voor het eerste jaar bestaande, trok Zondag met autobus en luxe auto's naar Meer seldreef ter bedevaart. Tijdens de reis werd gebeden en ge zongen. Deze eerste bedevaart mag schitte rend geslaagd heelen, terwijl een woord van hulde past aan de initia tiefnemers va ndezen tocht. De voorbereiding voor een veldslag in miniatuur te Baardwijk. Wij kennen die streken, die troepjes jongelui, die samenscholen en dan om de een of andere nietige onbestaan bare reden ruzie zoeken en dan een zware veldslag willen uitlokken. 't Moet gebeurd zijn op een avond van een der laatste dagen in de straten van v.m. Baardwijk en midden onder een lanaarnpaal.. Bekende typen moeten er bij zijn geweest en toen wij in de huurt kwa men en op een afstandje 't geval in oogenschouw namen konden wij ook gesprekken beluisteren die boven alle geroezemoes uitkwamen. Waar het juist over ging konden wij niet direct nagaan, maar het ging in ieder geval over aanvatten en slaan en dat zou ik mijn eigen niet laten zeg gen. 't Leek op een mierennest, een hoop schooljongens, die al duwende en sarrende een tweetal van hen aan 't vechten zoeken te krijgen. 't Was mooi om aan te hooren en te zien, maar 't was zeker eentonig ge worden als niet telkens een kwinkslag der omstanders een daverend gelach ontlokte om daarmede de boosheid van de vijanden nog verder te doen afdrijven. Komt er een meisje op de fiets voorbij, dan moet zij ook in de histo rie gehaald worden en terloops ge vraagd worden om hulp te bieden in dit probleem. Even een duwerij en 't wordt weer stil. Men verzocht elkaar mee naar den dijk en met de platte hand zal 't ge vecht beslecht worden, 't Wordt niets! 't Is grootspraak zonder einde en bu rengerucht zonder doel. Menschen ko men buiten, schudden 't hoofd en den ken van alles. Nog even een oplaaiing van haal, een geschreeuw en dan komt er iemand, wie 't was weten wij niet, die 't veiliger en nuttiger oordeelt niet te vechten, maar op te stappen en de goedopgezete veldslag juist onder een lantaarnpaal van zooveel Watts sterk te gaslicht mislukt, valt in duigen en wij die gaarne meer copie hadden ge had constateeren weer, dat de mond grooter was dan de daad, en dat holle vaten 't hardst bommen. uitstorting in den voet constateerde. De vrouw van den heer Theuns te Hank (gem. Dussen) kreeg een wondje aan haar arm, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Zij moest naar het ziekenhuis te Raamsdonks- veer worden overgebracht. Haar toestand was niet van gevaar ontbloot. HANK. Met de kermis j.l. alhier, werd door een zekeren V. uit Kaatsheuvel bij den Gemeenteveldwachter te Hank aangifte gedaan dat hij een armbandhorloge tijdens een ritje in de Zweefmolen had verloren. Dit horloge was opgeraapt door een onbekende, die het in zijn zak had gestoken. Het is den veldwachter in samenwerking met de Rijksveld wacht mogen gelukken den dader, een zekeren J. te .Teteringen, op te sporen. Hij had het horloge nog in zijn bezit en uit getuigenverhoor bleek dat hij van plan was dit voor zichzelf te behouden. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. Zaterdagavond kwamen twee wielrijders, een zekere B. uit Raams. donksveer en H. van hier op den Buitendijk te Hank met elkander in botsing. De beide wielrijders brach ten het er goed af, doch beide rijwielen waren nogal zwaar be schadigd. Aangifte bij den Gemeente-veld wachter volgde, die een onderzoek naar de schuldvraag instelt. Maandagmorgen maakte zich een schipper, die gelost had aan de papierfabriek »De Maasmond« alhiei, over een betalingskwestie tegenover een der heeren van het Kantoorpersoneel zoo kwaad, dat de hulp der plaatselijke politie werd ingeroepen. Deze was spoedig ter plaatse, maar de »Held« was intus- schen zoo verstandig geweest de plaat te poetsen. Aangifte bij de politie volgde, die van het geval proces-verbaal opmaakte. DRAISM-van-VALKENBURG e A LEVER ler-ÜACHT VAN SMAAK -PRUS 70ct*~ Bij zijn werkzaamheden op het land geraakte de landbouwersknecht T, Rijken alhier onder een zware boerenwagen, waarbij een der wielen over zijn voet reed. De getroffene moest per auto naar huis worden vervoerd, alwaar de inmiddels ontboden geneesheer naast inwendige kneuzingen een bloeds- Maandagmorgen is een aanvang gemaakt met de verbetering van den stationsweg in deze gemeente. Wei een teeken dat het nog wel eenigen tijd zal duren eer de vernieuwing van de rolbrug over de rivier de Donge een feit zal zijn. Under de gemeente Poederooijen is Zondag 19 September j.l dooi de rijksveldwacht in de rivier de Maas drijvende gevonden het lijk van den 51 jarigen gehuwden P. uit Geer- truidenberg die sedert Zondagavond 12 September j.l. was vermist Maandag 13 September werd zijn rijwiel langs de Maas onder de ge meente Veen gevonden. Men ver moedde toen dat hem een ongeluk was overkomen en is toen begonnen met dreggen in de rivier de Maas. P. was verzekeringsagent van de «Assumy» te Amsierdam en stond als een buitengewoon goed paarden kenner bekend. Tot Geestelijk Adviseur van den kring Geertruidenberg van den R.K. Smedenpatroonsbond is benoemd kapelaan N. A. Bijnen utt Raams donksveer. Naar we vernemen is de N.V. v. d. Schuijt Stoombootrederij terug gekomen op haar voornemen om de Heusdensche boot uil de vaart te nemen. Voor belanghebbenden zal dit 'n prettige tijding zijn geweest. Voor het vernis- en behang- werk in het stadhuis alhier, werd als volgt ingeschreven Verniswerk Behangwerk M. v. Diggelen 22o.13U. P. Verheij 244.— 137.— J. Boeien 253.— 144.— Jo Deurlo 269.50 149.50 J. Engelen 264.147. Het werk is gegund aan M. van Diggelen als laagste inschrijver. De uitslag van de 3e ronde jubileumwedstrijd bij de damclub V. D. alhier is als volgt; Groep I. Fr. v. Munster-Jac. Timmermacs2-0 Gerr. Jonker—C. Schaap 2—0 B. Klerks J. Deurloo 2 0 A. de Graaf—C. Bax 2—0 Groep II. Gijs Jonker—F. Spierings 1 1 R. Kamminga—B. Aarts 2—0 M. v. Bijnen—J. Andriese 0 2 J. Heuveling—W. v. Munster uitgest. Aanrijding. Met de dienstbus van de B.B.A. had Zaterdagavond om kwart over vijf een ernstige aanrijding plaats in de Gast huisstraat alhier. Het 9-jarig dochter tje van IJpelaar-Opperman uit de Marktstraat kwam uit den winkel van de firma v. d. Assem-Borsten eigena ren de firma Ploegmakers en stak plotseling de straat over, juist toen de B.B.A.-bus van uit den Bosch kwam aanrijden. De bus had een matige gang en ofschoon de chauffeur krachtig remde en zooveel mogelijk naar rechts uithaalde om 't van links komende kind te ontwijken, werd het meisje door de rechtervoorzijde van de bus tegen den grond gesmakt. Bij v. D. binnengedra gen moest dokter Vercauteren een schedelbasisfractuur constateeren. Overgebracht 'naar het ziekenhuis te Waalwijk werd noodig geoordeeld om het kind de laatste H.H. Sacramenten toe te dienen. In verband met de aanrijding van het 9-jarig meisje G. Y. door de B.B.A.- bus op Zaterdagavond kunnen we thans tot ons genoegen mededeelen, dat' de toestand van het kind goed vooruitgaande is en het gevaar als ge weken beschouwd kan worden. Wisselprijswedstrijden. Zondag had op de schietbanen aan den Moerscheweg onder Loon-op- zand de eerste ontmoeting plaats voor de schietwedstrijden om den Gemeen telijken Wisselprijs tusschen de weer baarheidscorpsen uit onze gemeente. Er werd geschoten op 100 meter. De uitslag was: B.V.L. Loonopzand 249 188, V.B.W. Loonopzand 240 217; B. V.L. Berkdijk 212 187; B.V.L. Kaats heuvel 232; V.B.W. Kaatsheuvel 247 217. Zondag wordt geschoten op de banen te Kaatsheuvel. Van niemand bang. Zondag j.l. maakte P. L. een wande ling langs diverse café's om behalve door menig offertje aan Bachus zijn goeden smaak te demonstreeren ook meteen te laten hooren aan wie het hooren wilde dat hij van niemand bang was. De een laat zoo'n demon stratie langs zijn koude klèeren loo pen, een ander meent als tegendemon- stratie te moeten toonen dat hij zoo'n uiing als een uitdaging mag beschou wen en zich zelf dan laf moet noemen als hij niet in daden toont wat de an dere in woorden uit. Dat ondervond P. L. toen hij in café v. d. A. zijn zelfde opschepperig taaltje liet hooren wat noch den kastelein, noch de andere bezoekers aanstond. Toen L. dan ook verzocht werd heen te gaan, en hij hieraan geen gehoor gaf, werkte de kastelein hem op hard handige wijze buiten, doch nog was L's monddurf niet geweken. In den zelfden toestand landde hij bij zekere C. S. aan op den Hil, die hem even eensniet bang zijnde de wo ning ontzegde en hem dreigde buiten te gooien als hij niet gauw en goed willig ging. L. toonde zich niet bang en ging niet heen, doch dit kwam hem duur te staan, want in een minimum van tijd rolde hij bloedend aan zijn hoofd en gezicht de straat op, waar hij bewusteloos bleef liggen. De moedige uitsmijter was zoo „coulant" om zelf den dokter te waar schuwen die een heele verbandkist- materiaal noodig had om den getroffe ne „in te pakken". Na zich van deze plicht gekweten te hebben? ging zich S. bij de gemeentepolitie aanmelden, die van een en ander verbaal op maakte. Maandagmorgen kon de ge troffene zelf ten bureele gehoord wor den. De rechtbank spreekt in deze zaak vermoedelijk nog wel een woordje mee. ST. JOACHIMSMOER. Onderlinge Vriendschap had Zondag j.l. bij M. Maas haar drie- niaandelijksche bijeenkomst ter be spreking van enkele interne aange legenheden: als verdere verbetering van den doel, 't koningschieten en de daaraan verbonden verplichtin gen. Als datum voor jaarvergadering, koningschieten en feestavond werd vastgesteld Zaterdag 6 November aanvangende te 5 uur. De voorzitier verzocht den leden om aller medewerking ter dekking van de vele uitgaven over het af geloopen seizoen, dat met een aan zienlijk tekort zal sluiten. Zondagmorgen vertrokken een groep bedevaartgangers per autobus van de fa. Bruyns uit Oosterhout, naar het genadeoord te Meersel- Dreef. In een vrome stemming keerden de pelgrims des avonds huiswaarts. Zondagmiddag werd op het S.D.O terrein een voetbalwedstrijd gespeeld waarvan de opbrengst ten bate was gesteld onzer plaatselijke jeugdvereenigingen. De wedstrijd werd met muziek opgeluisterd door de harmonie »De Eendracht«. Het publiek was, gezien het goede doel, in groote getalen aanwezig en was het weer beter geweest zeer zeker zouden er nog velen meer present geweest zijn. Toen de wedstrijd dan ook juist begonnen was moesten allen voor het opkomend onweer vluchten. Maandag j.l. maakte de boe- rinnenbond alhier onder leiding van den Zeereerw. heer Pastoor een excursie naar deland en tuinbouw tentoonstelling te Haaren. Allen waren ten zeerste content over dit nattig en genoeglijk uitstapje. RAAMSDONKSVEER. Dertig-jarig bestaan der R.K. Werkliedenuereeniging Zondag en Maandag j.l. hield de R. K. Werkliedenvereeniging »St. Joseph« een feestvergadering bij gelegenheid van haar30-jarigbestaan. Het feest werd begonnen Zondag met een algemeene H. Communie der leden. Onder de H. Mis zong het Mannenkoor »Amicitia«, een onder-afdee ing der R.K, Werklie denvereeniging, een feestcantate. 's Middags van 12 tot 1 uur was het receptie in het St. Henricus- gebouw. Verschillende felicitaties mocht de vereeniging in ontvangst nemen, bloemenmanden werden aangeboden door de R.K. Midden- standsvereeniging, de afdeeling Hoe pelmakers,deafdeeling Bouwvakken, de R.K. Tooneelvereenigirg »Kunst na Arbeid«, de afdeeling de Jonge Werkman en de R.K. Voetbalver. »Veersche Boys«. Om zeven uur ving de feestver gadering aan in het St. Henricus. gebouw, die toegankelijk was voor de leden en genoodigden. De zaal was voor die gelegenheid keurig versierd, op het tooneel prijkten de verschillende vaandels derafdeelin- gen en onder.afdeelingen der R.K Werkliedenver. Het tooneel was verder bedolven onder bloemen en bloemenmanden. Tegenwoordig waren o.a. op de feestvergadering Mr. Th. Heere, loco-burgemeesterde gemeente secretaris A. Kieboom de ZeerEerw. Heer Pastoormetdebeide kapelaans; Prof. Heezemans, die de feestrede zou uitspreken; de WelEd. Heer Ant. van Reijen, Voorzitter van den Bosschen Diocesanen Werklieden- bond de WelEd. Heer P. Koppens, ambtenaar van het diocees; de Eerw. Fraters; Heeren Onderwijzers, het Bestuur der R.K. Middenstands- vereeniging; de besturen der R.K. Werkliedenvereenigingen van Geer truidenberg en Raamsdonk(dorp.) De opening der vergadering ge. schiedde door den heer A. Kanters, Vice-voorzitter, daar de voorzitter wegens werkzaamheden verhinderd was. Hij sprak een welkomswoord op de eerste plaats tot Mr. Th. Heere, loco-burgemeester dezer gemeente en tot de verdere genoodigden, die hun belangstelling toonden in de viering van het 30 jarig jubileum. Daarna werd het strijdlied door alle aanwezigen gezongen, gevolgd door een feestcantate die schitterend uitgevoerd werd door het Mannen koor »Amicitia«. Hierna werd het woord verleend aan Prof. Heezemans, die in een gloedvolle rede het ontstaan der organisatie besprak en daar ook in aantoonde, hoede oudere de pioniers er voor gewerkt hebben om de or ganisatie te maken tot wat zij thans is. Spreker stelde de ouderen tot voor beeld aan het opgroeiend geslacht, want alles zoo zegt spreker, wat op het Veer is tot stand gekomen, hebt gij te danken aan de ouderen. Na het uitspreken van deze schit terende rede volgde een daverend applaus Het Mannenkoor»Amicitia« voerde daarna op keurige wijze een paar zangnummers uit. Verder voerde nog het woord de ZeerEerw. Heer Pastoor, die de vereeniging feliciteerde met haar 30-:arig jubileum. Spreker zeide trots te gaan op deze zoo bloeiende vereeniging. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den voorzitter van den Bosschen Diocesanen Werklieden, bond Ant. van Reijen, mede-oprich ter van de organisatie. Hij besprak in het kort de moeilijkheden diebij de oprichting der organisatie alhier geweest zijn, door eendrachtigsamen werken is echter alles in goede banen geleid. Vooral moest spreker nog tot voorbeeld stellen de overleden secretaris der vereeniging, de heer A. van der Pluijm. Spreker hoopte dan ook dat de R.K. Werklieden, vereeniging van het Veer moge blijve wat zij thans is. Daarna werd door het mannen koor de Zangersmarsch gezongen, waarna door den geestelijken adv. het slotwoord tot de aanwezigen en een dankwoord tot de verschil lende sprekers werd gesproken. Deze druk bezochte vergadering werd besloten met het zingen van het lied »Aan U o Koning der Eeuwen«. Maandagavond werd een feest vergadering gehouden voor de vrou wen der leden, die ook druk be zocht was. De vergadering werd geopend door den voorzitter der jubileerende vereeniging den heer P. Zijlmans, die hierna het woord verleende aan Mej. Reijntjes, uit Titbuig, die het onderwerp besprak »de Vrouw en de Standsorganisatie«. Spreekster gal een uiteenzetting wat eigenlijk een organisatie is, welk doel zij heelt en welke voordeelen verbonden zijn aan de organisatie. Een daverend applaus volgde, toen de rede geëindigd was. Daarna volgde een traclatie. Het verdere gedeelte van den feestavond werd gezellig doorge. bracht met zang en muziek. Mede werking hiervoor verleenden het Mannenkoor »Amicitia«, de ver schillende katholieke jeugdvereeni gingen. Het geheel was een echt gezelligen avond. Na het slotwoord dat werd gesproken door den geestelijken adviseur, werd nog ge zongen het lied »Roomsche Blijd- schap«, waarmee de feestavond was geëindigd. Zondag j.l. hield de combinatie van postduivenverenigingen G.E.O. een wedvlucht vanuit Mons (B.) Afstand 151 K.M. In concours 35 duiven. Los 8,20 uur. De prijzen werden alsvolgt toegekend N. van den Bosch 1 3, P. Broeders 2, H. Verschuren 4, F. Hanegraaf 5 7 8, C. Pruijsten 6 9. Eerste duif 10,19,19. Laatste prijs winnende duif 10,30,13. Vrijdag 1 October a.s. hoopt de heer C. Sneep zijn 40 jarig jubileum te vieren als onderwijzer aan de Chr. School alhier. Het zal meester Sneep dien dag voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. Vrijdagavond reed op den Rijksweg nabij Keizersveer een vrachtauto welke naar Waspik moest. Nabij den zijweg naar de Wedkampen zette de chauffeur zijn richtingsaanwijzer uit en op het moment, dat hij links wilde afslaan, naderde met groot snelheid eveneens vanuit de richting Keizei s- veer een personenauto van Engel» sche nationaliteit, welke wagen nog wilde passeeren. Daar hiervoor op het laatste cogenblik geen gelegen heid meer bleek te zijn, trachtte de bestuurster een botsing te voor. komen door het stuur naar rechts om te werpen. Hierdoor reed de wagen echter den berm af, met het gevolg, dat de auto, een open wagen omsloeg en met de wielen naar boven bleef liggen. Alle inzittenden geraakten onder de auto en konden eerst met behulp van toeschietende arbeiders en voorbijgangers worden bevrijd. Enkelen hunner bleken ernstige kneuzingen te hebben op- geloopen en moesten naar het Ziekenhuis te Raamsdonksveer wor den overgebracht, waar zij door dokter Lips werden behandeld. De auto werd zwaar beschadigd en moest met den takelwagen van den garagehouder van Zwol worden weggesleept. Door de marechaussee wordt naar een en ander een onder zoek ingesteld. Bij een drietal landbouwers, Jac. v. d. H., Arn. J. van D. en Hendr. J. de B. is onder het vee de besmettelijke ziekte Mond- en klauwzeer geconstateerd. De ver- eischte maatregelen zijn genomen om uitbreiding van deze gevreesde ziekte te voorkomen. SPRANG. Onder leiding van den voorzitter, den Weleerw. Heer Ds. W. Bousema, vergaderde j.l. Maandagavond de burgerafdeeling Sprang-Capelle van de Nationale vereeniging JöPro Rege« in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Na opening, en het lezen der notulen werden eenige vereenigings- aangelegenheden behandeld en werd voorts besloten dat de recruten welke in militairen dienst worden opgeroepen door het bestuur zullen worden bezocht, om hen op te wekken in hun garnizoenplaatsen de Chr. Militaire Tehuizen te be zoeken. Verder werd besloten na

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6