Binnenlandsch Nieuws. TOESTAND VAN DE GEWON DEN VAN DE „SPECHT' -RAMP. DE BLAUWE ZAND-AFFAIRE. De raadkamer der Rechtbank heeft gisteren een beschikking gegeven inza ke het bezwaarschrift, door Ir. A. A. Mus, leider van de N.S.B., ingesteld tegen de tegen hem uitgebrachte dag- vaardiging, waarbij hij werd opgeroe pen om zich ter openbare zitting te ver antwoorden wegens mishandeling, die door hem bij het bekende incident op het Blauwe Zand zou zijn gepleegd. De raadkamer achtte het verweer vaa ir. Mussert gegrond en was van meening, dat hier sprake was van noodweer, zoodat de rechtbank ir. Mussert buiten vervolging stelde. De officier van justitie is tegen deze beslissing van de raadkamer in hooger beroep gegaan bij het gerechtshof. Blijft deze beslissing ook voor het hof gehandhaafd, dan zal ir. Mussert dus niet voor de rechtbank terecht staan. DEFENSIE KOOPT VLIEGTUIGEN. Naar het ,,U. D." verneemt, heeft de Nederlandsche regeering een zeer be langrijke vliegtuigorder geplaatst bij de Fokkerfabrieken te Amsterdam. Het betreft de bestelling van vele tientallen vliegmachines in vier ver schillende typen, te weten: Jagers, G-l; en twee typen luchtkruisers. Hiermede is een flinke stap gezet op den door de Regeering uitgestippelden weg tot versterking van Nederland s weerkracht in de lucht. De thans be stelde machines zijn in hoofdzaak be stemd voor de landmacht. Het is een zeer verheugend feit en een voor beeld dat tot navolging wekt dat t Departement van Defensie deze om vangrijke order bij de Nederlandsche industrie heeft ondergebracht. Spoedig zijn definitieve mededeelingen omtrent het juiste aantal, den leveringstijd e.t.q. te verwachten. MAATREGELEN TEGEN DE ZEDENVERWILDERING AAN DE BELGISCHE GRENS. De procureur der Konings te Ton geren heeft een begin gemaakt met in grijpende maatregelen tegen de zeden verwildering in de Nederlandsch-Bel- gische grensstreek, waarover ook van Nederlandsche zijde herhaaldelijk is geklaagd. Ook van regeeringszijde wordt sinds eenigen tijd tusschen de Nederlandsche en de Belgische politioneele autoriteiten overleg gepleegd naar aanleiding van het toenemend bezoek, dat door Ne derlanders gebracht wordt aan drank huizen op Belgisch grondgebied als ge volg van den voor Nederlanders gun- stigen stand van het Belgische beta lingsmiddel. In regeeringskringen heeft men daarom alle waardeering, dat van Belgische zijde krachtig wordt opge treden tegen het misbruik van sterken drank en tegen de misdragingen op ze delijk gebied, welke van dit grensbe- zoek het betreurenswaardig gevolg zijn. Met het vliegtuig de „Reiger is al hier o.m. gearriveerd professor Red- dingius, die, zooals gemeld, zich naar Palembang had begeven na het onge val van de „Specht Aan freule Smissaert heeft de profes sor vier weken van volkomen rust voor geschreven, waarna zij uit Palembang zal kunnen vertrekken. De toestand van den violist Huber- mann is inderdaad ernstig. Professor Reddingius verklaarde, dat Hubermann niet buiten gevaar is, zoolang de long ontsteking voortduurt. De verwondin gen aan zijn handen zijn daardoor van geheel ondergeschikt belang geworden. Verder verklaarde de geneesheer, dat de heer Schoch nog eenige weken in het hospitaal zal moeten verblijven, terwijl de tweede piloot Groeneveld wel spoedig als genezen zal kunnen worden ontslagen, evenals de heer Munro, die over een weekje wel naar Singapore zal kunnen terugkeeren. De toestand van de andere passa giers is eveneens gunstig. DIENSTPLICHTIGEN BIJ DE GRENSTROEPEN. Zooals bekend is, werd bij de wet van 22 April 1937, welke met ingang van Juni 1937 in werking is getreden, een zoodanige wijziging gebracht in de dienstplichtwet, dat het daardoor mo gelijk is geworden, de dienstplichtigen hun herhalingsoefeningen in meer dan twee perioden te laten vervullen. In herinnering moge worden gebracht dat de bedoeling van deze wetswijzi ging onder meer is geweest, om de ge legenheid te scheppen de dienstplichti gen, die 'n bestemming hebben bij de grenstroepen, nadat zij twee herhalings oefeningen bij 't veldleger hebben ver vuld, daarna nog één- of tweemaal te laten deelnemen aan een herhalings oefening van enkele dagen om deze dienstplichtigen Voor hun speciale oor- logstaak te bekwamen. Reeds dit jaar is door de regeering van de verkregen bevoegdheid gebruik gemaakt en in de afgeloopen week zijn de dienstplichtigen, bestemd voor de grenstroepen in de Oostelijke en Zui delijke provinciën, voor een belangrijk deel in werkelijken dienst geroepen. Bij aankomst van de dienstplichtigen bij hun onderdeel werd door de betrok ken commandanten aan allen een korte uiteenzetting van het doel en de nood zakelijkheid van de oefeningen gege ven. Dat deze uiteenzettingen en de wijze waarop de oefeningen gehouden zijn, niet hebben nagelaten een grooten in druk te maken op allen die aan deze oefeningen deelnamen, bleek ten volle uit den ernst en de toewijding, waar mede zonder uitzondering officieren, onderofficieren en manschappen gedu rende deze oefeningen hun plicht heb ben vervuld. De minister-president en de minister van Defensie hebben zich zoowel in het Zuiden als in het Oosten des lands van de doelmatigheid en de deugdelijkheid van de getroffen maatregelen over tuigd. LAAGTERECORD VOOR INKO MENS IN 1936. Uit voorloopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek die in vergelijking worden gebracht met de overeenkomstige gegevens van 1 Mei 1915 af, blijkt, dat het laagste bedrag der zuivere inkomens vóór den kinder aftrek na de in 1920 ingetreden malaise werd bereikt over 1924 1925, n.l. 3761 millioen. In verband met de ver betering van den algemeenen economi- schen toestand is daarop een stijging gevolgd tot 4367 millioen over 1930 1931, waarop als gevolg van de in '29 opnieuw ingetreden crisis een te ruggang is gevolgd tot 2656 millioen over 1936—1937. Het totaal der inko mens over laatstgenoemd jaar was hier door nog 1105 mill. (29 pet.) lager dan over 1924 1925. De vermindering van 1935 1936 tot 1936—1937 beliep 172 millioen (6 pet.). Het gemiddelde inkomen per aange slagene bedroeg over 1936-1937 2068 en bereikte hierdoor over dit jaar het laagste punt van alle sinds 1915 ver streken jaren. Het hoogst gemiddelde inkomen werd aangetroffen over de jaren 1917—1918 en 1820—1921 en be liep 2659. AVONDFEEST OP HET LOO. Zaterdagavond is ten paleize Het Loo een intieme danspartij met een souper aangeboden aan een dertigtal jonge dames en heeren van vooraan staande families uit de omgeving. Her togin Adolf Friedrich von Mecklenburg Schwerin en haar dochter die de gas ten van H. M. de Koningin zijn, ont vingen hen. Hertog Adolf Friedrich, die ook eenigen tijd op Het Loo heeft ver toefd, was inmiddels weer vertrokken. H. M. de Koningin heeft zich in den loop van den avond eenigen tijd bij het gezelschap gevoegd. Enkelen hunner zijn op het paleis blijven logeeren. HOOGE CHINEESCHE SCHEIDING. ONDER- Voor minister Colijn. United Press seint aan de „Maasbo de" uit Nanking, dat aan den Neder- landschen minister-president dr. H. Co- lijn een zeer hooge Chineesche onder scheiding is toegekend. Ter gelegenheid van den verjaardag der Chineesche republiek zijn namelijk onderscheidingen aangeboden aan 39 buitenlanders, waaronder 22 Duitschers en 7 Italianen. Aan de Duitschers Dorpmüller en Admiraal Rader en aan den Italiaan Cavagnari is een eereteeken van jade en brillant toegekend, dat wordt gedra gen aan een wit lint met rooden rand. De onderscheiding van minister Co- lijn echter is de hoogste die werd toe gekend. Zij is eveneens van jade en brillant, doch wordt gedragen aan een rood lint met witten rand. DE POST VAN DE „SPECHT". Maandagmiddag om 4.20 uur is op Schiphol geland het Indië-vliegtuig „Valk", dat 7 October van Bandoeng was vertrokken en de post aan boord had van het verongelukte vliegtuig de „Specht". Dank zij de vlotte vlucht van het, onder commando van Smirnoff staande toestel, was de post op hetzelfde uur binnen als met de „Specht het geval zou zijn geweest. Gemeenteraad Sprang Capelie Esperanto-debat in den raad. - Het slipgevaar op den weg. - Benoeming controleur steun verlening en werkverschaf fing. Aanbieding gemeen terekening 1936. Aanbie ding gemeentebegrooting '38. De raad der gemeente Sprang-Ca- pelle kwam Vrijdagavond 1.1. in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de Edelachtbare heer bur gemeester Smit. Secretaris de heer v. d. Berg. Wethouder Middelkoop is afwezig. 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 25 Juni en 16 Aug.. 1937. De heer Michaël vraagt, in verband met een ingezonden stuk in „De Echo van het Zuiden", voorlezing van een gedeelte van de notulen, tijdens de rondvraag, waarbij hij heeft aangedron gen om subsidie voor de Oranjever- eeniging. De Secretaris leest dit gedeelte voor, waarna de heer Michaël er zich toch wel mee kan vereenigen, evenals de andere leden. 2. Ingekomen stukken. a. Procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. b. Van Ged. Staten, bericht dat de rekening over 1936 is vastgesteld. c. idem, dat de begrooting 1937 is goedgekeurd, met een aanmerking dat het gemeentebestuur voor de begroo ting 1938 moet voorzien in de tekorten van de Bouwvereeniging in Capelie. d. Idem, dat is goedgekeurd het raadsbesluit betreffende de verorde ning op heffing van schoolgeld.. f. Idem, tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting. g. Idem, het raadsbesluit om over te gaan tot conversie van geldleenin- gen. h. Geen goedkeuring is verkregen voor begrootingswijziging dienst 1936. i. Dankbetuiging van den heer Ben jamins voor de vastgestelde huurverla- ging. j. Voorstel van B. en W. om de begrootingswijziging van het Burgerlijk Armbestuur van Capelie goed te keu ren. k. Adres van de Centrale Esperan- to-commissie in Nijmegen, waarin ver zocht wordt om de steun van de ge meente om het Esperanto ook in Sprang-Capelle in te voeren. B. en W. stellen voor al deze inge komen stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Michaël vraagt of het niet iets moois is een wereldtaal te kunnen leeren. De Voorzitter kan dit bevestigen. De heer Michaël: Nu is het mogelijk ddf wij, er iets voor kunnen^Qen. Ik zou zeggen, laat ons ér eens goed goed ovér' dénken op welke wijze wij de heeren in Nijmegen kunnen tegemoet komen. Ik denk dat het Esperanto wel een wereldtaal zal worden, die vooral voor Hollanders makkelijk te leeren is, een het Nederlandsch De Esperanto-com is. 1. Adres van de K.N.A.C met het verzoek om verlaging van de Motor rijtuigenbelasting. De Voorzitter zegt dat indertijd in deze gemeente niet tot verhooging is overgegaan, zoodat er geen termen zijn om het veizoek van de K.N.A.C. in te willigen. B. en W. stellen daarom voor, hierop afwijzend te beschikken. Aldus geschiedt. Voorts is er ingekomen een m. vooral daar moeilijke taal missie vraagt toch ook niet om geld, wanneer dit wel het geval was, zou ik het er mee eens kutinen zijn, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Voor menschen die in het buitenland werk willen gaan zoeken, zou het zeer ge makkelijk zijn, ook gezien de tegen woordige toestanden. Men kan b.v. ge ronseld worden voor Spanje en wie zal dan wat te zeggen hebben, wanneer men geen Esperanto kent? De heer Verheijden zegt dat een an der het Esperanto wel als een mooi iets kan beschouwen, maar spr. be schouwt het als gemakzucht. Ik weet niet precies, zegt spr., welke school U (Michaël) heeft gehad, maar ik heb Fransch, Duitsch en Engelsch geleerd, waarmede ik in de wereld goed over weg heb gekund, vooral met het En gelsch, dat toch ook een wereldtaal is. Ik geloof niet, zoo vervolgt spr., dat de Engelschen zelf zich veel aan het Esperanto laten gelegen liggen, even min als ik geloof dat zij er ook maar aan zullen beginnen. De heer Michaël: Wij hebben maar een platte school gehad en geen Fransch, Duitsch of Engelsch geleerd. „Yes en Oui" kan ik wel zeggen, al heb ik het nooit geleerd. Zoo zijn er vele, vooral oudere menschen, die ook nooit geen talen geleerd hebben en reeds te oud zijn om nu nog Fransch, Duitsch of Engelsch te gaan leeren, daar deze talen moeilijk zijn. Esperanto is echter een heel makkelijke taal en kan door iedereen vlug geleerd worden. Als bedrijfsleiders van de gemeente (hi lariteit) moeten wij dergelijke dingen goed onder de oogen zien en het is wel degelijk onze plicht deze zaak eens goed te overwegen. Mocht dan het Es peranto hier ingevoerd worden, dan kunnen wij elkaar in deze wereldtaal voortaan de huid volschelden. Men zou bijv. een Esperanto-cursus kunnen op zetten en dan pas krijgt men menschen die de wereld kunnen ingaan. De heer Verheijden: Wij zitten thans ,n het jaar 1937 en dit jaar is voortaan zoo afgeloopen. Ik weet nog dat een jaar of twintig geleden de raad van Capelie hoofden van scholen heeft be noemd, die hiervoor niets waard wa ren. Men had dat toen moeten doen zo» als dat een 60 of 70 jaar eerder ge beurde. Toen had men die oude libe ralen. die de leerlingen onderwezen en die ellen een acte hadden in Fransch Duitsch en Engelsch. Aan die personen toen, heeft Capelie het te danken ge had, dat cnog kopstukken uit deze gemeente de wereld ingingen, die iets hebben kunnen presteeren. De. Voorzitter zegt dat B. en W. het nut yqn.het Esperanto nog niet kunnen inzien. Wanneer iemand deze raa wenscht te leeren, dan moet hij dit maar doen op eigen initiatief. Daar het voor stel van den heer Michaël niet werd ondersteund, kan dit punt niet voor stemming in aanmerking komen. adres van den landbouwer N. C. van Ommeren, onderteekend door 'n groot aantal landbouwers, met het verzoek om het wegdek van de twee opritten aan de brug in Capelie, met zand wat stroever te maken, vanwege het slip gevaar voor de paarden. De Voorzitter zegt dat B. en W. 't niet noodzakelijk vinden om aan dezen weg iets te veranderen. B. en W. stel len daarom voor, afwijzend op dit ver zoek te beslissen. De heer v. d. Hoeven drukt er zijn verwondering over uit dat B. en W. voorstellen op dit verzoek afwijzend te beschikken. Spr. zou het niet zoo'n groote moeite gevonden hebben, wan neer op deze stoepen eerst wat teer ge daan werd, waarna met zand de weg stroever zou worden; gezien ook het aantal handteekeningen die op 't adres voorkomen, had spr. niet anders ver wacht, of het verzoek aan den raad gericht, zou met algemeene stemmen worden aangenomen. De heer Michaël zegt meermalen met verschillende menschen over deze kwestie te hebben gesproken. Hij kan niet begrijpen, hoe men een dergelijk adres durft in te sturen. Wanneer men daar een paard gewoon zijn gang laat gaan, zal het niet uitschuiven, maar wanneer men telkens aan de burries gaat hangen en maar heel voorzichtig wil doen, dan is het paard wel voor uitschuiven vatbaar. Wanneer wij dit verzoek zouden aannemen, zegt spr., dan zouden de autobestuurders ook wel kunnen komen om een stroever weg dek. Het slippen ligt nergens anders aan dan aan den bestuurder zelf. Wan neer een autobestuurder zegt, ik slip niet, dan slipt hij ook niet. Zoo is het ook met het paard gesteld. Wanneer men een paard zelf zijn gang laat gaan, zal er niets gebeuren, maar wanneer men het hem moeilijk maakt, dan komt hij op zijn twee achterste beenen te recht, inplaats van op zijn voorste. Men zal met het paard absoluut geen last krijgen, wanneer het goed in de hand gehouden wordt, dan kan men het zelfs nog wel hard de stoep laten afloopen, zonder dan er iets gebeurt, maar als men het allemaal voorzichtig aan wil doen en het paard wil tegenhouden, dan ligt ie zoo te kijken. De heer Kraak drukt er zijn verwon dering over uit dat een dergelijk adres niet eerder in den raad is gekomen. Spr. is dagelijks op den weg en heeft meermalen gezien dat een paard de grootste moeite had om op de been te blijven. Uit het gezegde van den heer Michaël, aldus spr., blijkt dat hij nog nooit achter een paard heeft gezeten. Spreker zelf echter meermalen en kan dus ook uit ervaring praten. De heer J. Vos is er ook van over tuigd dat de weg daar ter plaatse zeer glad is. Spr. vraagt of het niet moge lijk zou zijn eens een proef te nemen. De heer Verheijden, wjl de al of niet noodzakelijkheid van een mogelijke ver betering in het midden laten. Als spr. in zijn jeugdjaren gaat kijken en dan ziet hoe hij met zijn tilburytje één of twee keer in de week naar Oisterwijk of Tilburg reed, dikwijls op spiegel gladde kinderhoofdjes en nooit tegen de vlakte is gegaan, kan hij ook niet begrijpen dat er nu op zoo'n prima weg aanmerkingen worden gemaakt. Mocht het per sé noodzakelijk zijn, dan wil spr. de menschen echter wel graag te gemoet komen. De Voorzitter zegt, dat zij het eeni gen tijd te goed gewend zijn geweest. De weg is namelijk nog niet zoo lang geleden vernieuwd, waardoor er zand is blijven liggen, zoodat hij eenigszins stroever was. Dit zand is echter nu al lemaal weggereden en de boeren dach ten, dat was toch wel makkelijk zoo, dat moest zoo kunnen blijven. Boven dien zou de weg heelemaal ontsierd worden, wanneer hier een lap en daar een lap zand werd aangebracht. De heer v. d. Hoeven is er van over tuigd dat het er op den duur toch wel van zal moeten komen, vooral als het warm is, is het onmogelijk dezen weg goed te berijden. De heer Michaël zegt dat er aan den weg absoluut niet geprutst mag wor den. Men mag het paard niet tegen houden, want dan schuift hij op zijn k...d. Er is niet één paard dat op een gladden weg uitschuift. De heer Kerst vraagt of er wel eens iets is voorgevallen dat een maatstaf kan zijn om op het verzoek in te gaan. De Voorzitter zegt dat er eens een keer een paard gevallen is, dat daarbij zijn knieën een weinig bezeerde. De heer Verheijden blijft erbij om te gen het verzoek te stemmen. Destijds heeft spr. erop gewezen, dat aan den Oost- en Westkant van den weg bij de Binnenhaven van Capelie, toen die ver beterd moest worden, men hoog voor aan den weg moest beginnen. Dit is toen niet gebeurd en nu ziet men de re sultaten zegt spreker. De Voorzitter is van meening dat er nu genoeg over deze zaak gesproken is en vraagt of iemand het voorstel van den heer J. van der Hoeven onder steunt. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren Kraak en J. Vos, zoodat het in stemming wordt gebracht en verwor pen wordt met 5 tegen 4 stemmen. Tegen waren de heeren Michaël, v. Willigenburg, Timmermans, G. Vos en Verheijden. Voor stemden de heeren J. Vos, Kraak, v. d. Hoeven en Versteeg. De heer Kerst wenschte buiten stem ming te blijven. 3. Vaststelling „Voorwaarden voor dienstneming op arbeidscontract". De Voorzitter zegt dat er in verband met de benoeming van een controleur de steunverleening een arbeids voor contract moet worden vastgesteld. Dit heeft voor de leden ter inzage gelegen en B. en W. stellen voor het concept dienovereenkomstig vast te stellen. Spr. vraagt of de heeren zich hiermede kun nen vereenigen. De heer Michaël zegt dat men toch nog geen voorwaarden kan gaan vast stellen voor iemand die er nog niet is. Wordt echter iemand benoemd dan is het nog maar de vraag of hij met de voorwaarden genoegen zal nemen. De Voorzitter zegt dat er in de ad vertentie die voor de oproeping ge plaatst is, er op gewezen werd dat eventueele aanstelling geschiedde op arbeidscontract. De sollicitanten kenden dus de voorwaarden, zoodat dit argu ment van den heer Michaël niet opgaat. De heer Michaël: Of het opgaat of niet, kan me niets schelen. Maar ik wil er iets over vertellen. De menschen sol liciteerden op een salaris van 500.- en dat zou weggegooid geld zijn. Wij moeten de zaak maar heelemaal niet meer ter sprake brengen. Het is nu reeds een half jaar goed gegaan, waar om zouden we daar nu verandering in gaan brengen. De Voorzitter zegt dat dit punt toch gehandhaafd kan blijven, want mocht er geen controleur benoemd worden, dan vervalt dit punt van zelf. Goedgekeurd. 4. Benoeming controleur steunver leening en werkverschaffing. De Voorzitter zegt dat op verzoek van de raadsleden destijds een adver tentie is geplaatst om sollicitanten voor deze betrekking op te roepen. Verschil lende personen hebben toen op die ad vertentie geschreven, doch B. en W. hebben door de ingekomen sollicitaties geen reden gevonden om af te wijken van het oorspronkelijk plan om den heer W. J. van Wilibenburg te benoe- rnen. B. en W. stellen daarom thans voor dezen persoon tegen 15 October a.s. te benoemen tegen een salaris van 500.— per jaar. De heer Michaël zegt dat al wel een half jaar geleden besloten is deze sol licitanten op te roepen, in dien tus- schentijd is alles goed gegaan, zoodat spr. van meening is dat zoo'n controleur voor de gemeente Sprang-Capelle ab soluut geen nut heeft. Wanneer er toch een controleur moet zijn, vraagt spr., of het dan de menschen van de secre tarie niet kunnen, of beter nog de poli tie, die dit baantje steeds heeft opge knapt. Nu gaat alles goed, zegt spr., laat daarom de toestand zooals ie is. Zoo'n controleur kost bovendien de gemeente en het rijk ieder nog 250.- en dat is nergens voor noodig. De heer Verheijden wenscht aan gaande dit punt het volgende te zeg gen: Wij hebben den tijd gehad hierover eens rustig na te denken. Het departe ment van Sociale Zaken keurde de aan stelling van de twee veldwachters als controleur af 100.— per jaar voor bei den goed. De Provinciale Griffie keur de deze aanstelling af. Nu moet men een semi-ambtenaar op 500.— 's jaars aanstellen, die wel eens permanent kan blijven. Volgens officieele statistische gegevens is hier de werkeloosheid het minst afgenomen tegenover het geheele buitenland. Ik vraag in 't belang der belastingbetalers, of de PrtJvinciale Griffie te 's-Bosch, een staat is in den Staat? De ontzettende oorlog in het Oosten, die in dit werelddeel tot totale verarming moet leiden, krijgt zijn te rugslag op de grondstoffenmarkt in ons Indië. Indië is de kurk waarop het moe derland is drijvende gebleven. Is het dus geen zaak, om nog steeds de groot ste bezuiniging te betrachten op 't ge bied der Nederlandsche alombekende ambtenarij? Waarlijk men heeft op 't platteland 'n betere kijk op de zaken dan op de Provinciale Grieffies. Ik pro testeer met klem tegen dit dwangbevel. Beide veldwachters hebben betrekkelijk weinig om handen in ons rustig dorp. Deze twee Heeren zullen beter controle uitoefenen als een burger-ambtenaar voor een blauwen Maandag. Hun be lang eischt terdege toezicht te houden op de werkeloozen, daar hunne betrek king, die hen een jaarlijksch inkomen verschaft van zestigduizend gulden 3% Nederland geheel op 't spel komt te staan. Ik vraag, kunnen wij dit dwang bevel niet voor kennisgeving aanne men? Ik gun de sollicitanten deze tijdelijke betrekking, doch wij moeten hier tevens de belastingbetalers toch in de eerste plaats dienen. De Voorzitter brengt den heer Mi chaël in herinnering dat de ruime loop tijd een gevolg is van het verzoek van den raad om sollicitanten op te roepen. De gemeente is bovendien verplicht een controleur voor de steunverleening en werkverschaffing aan te stellen,

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 2