advertentiênT" Dienstbode. BINNENLAND. BUITENLAND KANTONGERECHT. LAATSTE BE! GEMENGD NIEUWS. Stepdance Ballroom dance VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Weer een vliegramp in Ned.-lndië. zoekt voor direct Dansinstituut CRIELAARS Zomerpostzegels brachten meer dan 86 mille op Blijkens de officieele gegevens heeft de bruto opbrengst boven de frankeerwaarde van de zomerpost zegels 1937 f 86,921,92 bedragen. Na aftrek der onkosten blijft als netto opbrengst een bedrag van circa f 77,300 over. Bovendien is wegens extra porto, geplakt op voor den luisterwedstrijd AVRO gebruikte briefkaarten, een bedrag van f9,131,30 beschikbaar. Inzameling voor het kleeding- fonds een succes Belangrijke giften ontvangen. Bij zijn circulaire van 1 October aan de gemeentebesturen heeft de minister van Sociale Zaken als termijn voor de inzameling van gelden ten behoeve van't kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds voor werkloozen de maand October ge. steld. Minister Romme verzoekt thans te willen mededeelen, dat hij heeft besloten dezen termijn te verlengen met twee weken, dus tot 15 Nov. Uit de bijdragen, die naar aan leiding van de door den minister gehouden radiorede binnenkomen, mag reeds thans met dankbaarheid worden vastgesteld, aldus de minis ter, dat de begonnen actie zal slagen. Van Nederlanders, in het binnen- en buitenland, worden giften ontvangen, terwijl onder scheiden- landgenooten zelfs een zeer belangrijke bijdrage hebben gestort. Een geschenk aan het Stedelijk Museum. Uit Amsterdam meldt men De heer en mevrouw dr. A. F. Philips-deJongte Eindhovenhebben aan het Stedelijk Museum te Am. sterdam ten geschenke gegeven het prachtige schilderij van Breitner: Het Rokin bij avond, uit de veiling- Van Heukelom,geschenkaangekocht voor f 8400. De Duitsche verklaring inzake België. In verband met het voornemen van de Duilsche regeering, door middel van een officieele verklaring mededeehng te doen van haar wil de onschendbaarheid van het Bel gische grondgebied te eerbiedigen, wordt in Belgische officieele kringen nadruk gelegd op het feit, dat deze Duitsche verklaring unilateraal zal zijn. Van België wordt dus geen enkele tegenverklaring gevraagd. Men verwacht, dat de Duitsche mededeeling Donderdag zal worden gepubliceerd. De commissies van buitenlandsche zaken van de Kamer en den Senaat zijn tegen Donderdag middag in gemeenschappelijke ver gadering bijeengeroepen ten einde kennis te nemen van een op dit feit staande uiteenzetting van minister Spaak. De minister zal Woensdag middag de vertegenwoordigers van de Belgische en de buitenlandsche pers ontvangen. Te oordeelen naar den toon van de bladen en de ge sprekken Dinsdagmiddag in de wandelgangen in het parlement ge voerd heeft het voornemen van de Duitsche regeering in alle Belgische kringen voldoening gewekt. Het verluidt dat Duitschland deze verklaring ook ten opzichte van Nederland wil afleggen België zal mogendheden uitnoodigen. De Belgische gezant te Tokio, De Bassompiere, heeft den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken medegedeeld, dat de Belgische re geering zich ermede kan vereenigen dat de negenmogendheden-conferen- tie, zooals door de Engelsche re geering voorgesteld, tegen 25 dezer te Brussel wordt gehouden. De Belgische premier zal. over- eenkomstig artikel zeven van het verdrag, de mogendheden, die het verdrag hebben geteekend, uitnoo digen. De gezant heeft ten slotte gevraagd, welke houding de Japan- sche regeering zal aannemen, als zij wordt, uitgenoodigd. Drie Britsche anto's beschoten. Drie auto's van de Britsche am bassade, die zich van Nanking op weg bevonden naar Sjanghai werden ongeveer 25 Kilometer ten Zuiden van laatstgenoemde stad uit zes vliegtuigen met machinegeweren bestookt. De vliegtuigen zouden van Japansche nationaliteit geweest zijn. De inzittenden van de auto's hebben geen letsel opgeloopen,de auto's wel. Thans schenkt Nuffield een een millioen weg. De schenkingen van lofd Nuffield bewegen zich in stijgende lijn, thans heeft hij een bedrag van een mil lioen pond sterling (circa 9 millioen gulden) aan de Oxlord-universiteit geschonken voor de stichting van een nieuw collége voor socialestudie. Tevens gaf hij nog het terrein en andere benoodigdheden voor het nieuwe college, zoodat het totaal van deze nieuwe gift 1.300.000 pond sterling bedraagt. De schenkingen, die lord Nuffield in den laatsten tijd aan diverse instellingen en personen gedaan heeft, bedragen nu al circa tien millioen pond. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. Vrijdag Luxor Bioscoop «Verliefd maar op wie Vrijdag Theater-Musis Sacrum, «Marguerite Gautier«. Mishandeling. De landbouwer P. L. V., wonende te Waalwijk, ontmoette aldaar op een Zaterdag van de maand Mei zijn zwager G. B. Beiden hadden sinds eenigen tijd oneenigheid over een kwestie. Zonder dat B. daartoe dien dag ook maar eenige aanleiding had ge geven, sloeg V. hem met een schop op het hoofd tengevolge waarvan B. een bloedende hoofdwonde be* kwam. Tegen V.. die Maandag j.l. zich wegens mishandeling voor den po litierechter te 's Bosch te verant woorden had, eischte de officier van justitie twee weken gevangenisstraf. Door den politierechter werd V. veroordeeld tot f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. y Steunfraude te Sprang-Capelle. Aan een zeer ernstig geval van steunfraude heeft zich schuldig ge maakt, de werkman H. W. uit Sprang-Capelle, want niet alleen heeft hij op de steunformulieren zijn inkomsten niet opgegeven, ten gevolge waarvan hij meer steun ont ving dan hem reglementair toekwam doch ook was hij naar zijn werk gevers gegaan en had hen uitdruk kelijk verzocht een verkeerde opgave van inkomsten te verstrekken. Wegens oplichting van den steun stond W. Maandag j.l. terecht voor den politierechter te 's Bosch. De officier van justitie eischte tegen hem twee weken gevangenisstraf. Door den politierechter werd W. veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van 3 jaar. J Voorloopige berichten uit Bata via melden dat de T 16 of T 13 tijdens een nachtvlucht tusschen Soerabaja en Batavia is verongelukt. Er zullen vermoedelijk 9 dooden te betreuren zijn. Er zijn nog geen bijzonderheden bekend behalve dat als plaats van het ongeval wordt genoemd het visschersdorp Brondong waar vroe ger ook de «Van der Wijck» is vergaan. Militair vliegtuigramp in Ned.-lndië. Verdere bijzonderheden. Batavia. Gisterenavond om half 10 is de T 13 welke zich in de nabijheid van de T. 16 bevond bij Tandjoeng Awarawar aan de Noordkust van Java loodrecht neergestort. Het moet als zeker worden aangenomen dat de 9 inzittenden zijn gedood. De cabine is verbogen. Een on derzoek binnenboord onder water is nog niet mogelijk geweest. Visschersprauwen die in de nabij heid waren verleenden assistentie. 6 Vliegtuigen zoeken de omgeving af naar drenkelingen. De inzittenden waren Kapitein luitenant ter Zee H. G. de Bruine, officier van de Marine stoomvaart dienst H. Uurbanen, eerste officier vlieger Z. Haken, Sergeant vlieger C.Spronk, Telegrafist T. H. Plevier, P. J. S, de Groot en T. J. Zuider hout militie-matrozen bij de oplei ding ter zee, G. J Rutten en A. Goedhardt korporaal vliegtuigma kers. Tragisch ongeval te Dongen Vader in het bijzijn van zijn zoon te water geraakt en verdronken Gisternacht omsteeks drie uur is aan de Loswal te Dongen bij het laden van huiden de 53-jarige A. Megens uit Oirschot uitgegleden in 't Wilhelminakanaal terechtgekomen en verdronken. De man was met zijn zoon aan het werk toen hij plotseling weggleed. Hij heeft geen kans gezien zich langs den steilen kanaaldijk omhoog te werken. Door de duisternis kon men den drenkeling geen hulp bieden. Het lijk is later door de politie opgehaald en naar het ziekenhuis te Dongen overgebracht. Meisje door tram gegrepen. Aan de gevolgen overleden. Gisteravond ongeveer negen uur is op den Biltschenweg bij Utrecht een meisje door den Zeister tram gegrepen. Twee vriendinnen, beiden dienstboden van het sanatorium «Zonnegloren» le Soestduinen, ko mende uit de richting Utrecht, staken per fiets den straatweg over zonder op te merken dat de tram Utrecht—Zeist in aantocht was. Een der twee de 20 jarige G. S., werd door den tram gegrepen en een twintigtal meters meegesleurd. Beide beenen werden de ongelukkige zoo goed als afgekneld. De gemeentelijke geneesknndige dienst uit Utrecht, welke gewaar, schuwd was, bracht het slachtoffer over naar de rijksklinieken, waar het meisje spoedig na aankomst overleed. Het andere meisje kon op het laatste oogenblik nog van de fiets springen en bleef ongedeerd. Oneerlijke postbeambte in Den Haag aangehouden. De Haagsche politie heeft dezer dagen aangehouden de postbeambte N. G., werkzaam op het hoofdpost kantoor te 's-Gravenhage. Hij werd er reeds sinds geruimen tijd van verdacht poststukken, inhoudende geldswaardige papieren, te hebben gestolen. Hoewel de man aanvankelijk be weerde onschuldig te zijn, heeft hij na een streng verhoor bekend. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Mevrouw GUTHMANN, Waalwijk, EEN GESCHIKTE WAALWIJK. AANVANG MEDIO OCTOBER Leider M. L. J. CRIELAARS maal heter WSC'ers. WSC 4 toonde zich met 75 de meer dere van RWB 4. A.s. Zondag WSC—Baardwijk. JULIANA. Juliana speelde Zondag voor de com petitie tegen Vlijmen, welke wedstrijd eindigde met 21 in het voordeel van Vlymen. Juliana verschijnt met 1 invaller en is in het begin steeds in den aanval, maar voor doel worden de mooiste kansen niet benut zoodat doelpunten uitblijven. Vlijmen werkt hard, terwijl het in de Juliana-voorhoede heel slecht gaat in dezen wedstrijd. Vlijmen weet bij een aanval te doelpunten 01. en komt met dezen stand rust. Na rust is Juliana steeds in de meer derheid en na 20 min. weet de rechts buiten met een mooi doelpunt gelijk te maken 11. Hoewel nog verschillende gevaarlijke oogenblikken voor het Vlij- men-doel ontstaan, komen er geen doel punten. Enkele minuten voor het einde komt een doelpunt waar het niet wordt verwacht. Bij een -Vlijmen-aanval. wordt met een kopbal gedoelpunt 12, en komt met dezen stand het einde. Juliana 3 wist weder een 32 over winning te behalen op Vlijmen 2. R.W.B. RWBHaaf ten 55. Na een door beide elftallen uitstekend gespeelden wedstijd, is deze, hoewel hier tot aan bet einde geen zekerheid voor bestond, in een gelijk spel geëindigd. Reeds vanaf den aftrap nemen de bezoe kers den bal mee, hun rechtsbuiten lost een vliegend schot, dat via de vuisten van den RWB-doelman tegen den paal uitvliegt. Beide elftallen spelen in een hoog tempo, en zijn om beurten in den aanval. Haaften beschikt echter over betere schutters dan RWB want met 2 goede schoten hebben zij spoedig een 20 voorsprong. Hoewel RWB haar ach terstand spoedig weet te verkeinen, ge lukt het haar niet den gelijkmaker te scoren. Haaften slaagt er zelfs in haar voorsprong te vergrooten waarmede de rust ingaat. Reeds spoedig na de hervatting heeft RWB succes, maar ook nu weer doel punt Haaften 42. RWB zet thans alles op den aanval en met succes, want zij weet haar achterstand niet alleen ge heel in te loopen, maar zelfs de leiding te nemen 54. Enkele seconden voor 't einde weet Haaften nog gelijk te maken, en alzoo een gelylc spel uit het vuur te sleepen. RWB 2 wist het bij PSV 4 niet tot suc ces te brengen; onze jongens kregen er een flinke nederlaag te slikken. Het vierde elftal liet het tegen WSC 4 leelijk zitten. Na eerst een 51 voor sprong te nemen moesten zij nog met 7—5 de vlag stryken. Het programma voer Zondag a.s.: Heusden 1—RWB 1 en RWB 2—BW 3. Waalwijksche Jeugdcompetitie. De huldigingswedstrijd SDOKeur- plftal, welke Zaterdag j.l. is gespeeld, is door de kampioenen verdiend met 20 gewonnen. Na afloop van den wedstrijd zijn de SDO-junioren door den heer G. de Jongh gehuldigd omdat de voorzitter de heer M. K1 ijn hiertoe verhinderd was, en heeft hun het (lipoma met den wisselbeker aangeboden. De aanvoerder van SDO G. Haverhals dankte den spreker voor zijn aanwezigheid en tevens voor de leiding van den wedstrijd en bracht ook dank aan de andere elflallen voor de sportieve houding in deze competitie. De voorzit ter der vereeniging SDO bracht een woord van hulde aan het bestuur der Waalwijksche Jeugdcompetitie en in het bijzonder aan den heer v. d. Hammen voor de leiding aan deze competitie ge geven. Ten slotte dankte den heer van der Hammen namens het bestuur den W.J.C. voor de vriendelijke woorden ook weder aan zijn adres gewijd. Nog eenigen tijd bleef men gezellig bijeen. Het programma voor a.s. Zaterdag 10 Oct. is SpartaWSC Joh. Spuibroek. RWBSDO G. de Jongh. NEOBl.-Wit Joh. Mayers. Voorloopig programma voor 23 Oct. a'WSC—RWB SDO—NEO BI. WitSparta WW BLAUW WIT. De wedstrijd Zondag j.l. door de Blauw- Witten gespeeld heeft alle verwachtingen overtroffen. Hij is namelijk in een ver diende 42 overwinning voor Blauw wit geëindigd. Als afgetrapt is zijn aan stonds beide elftallen beurtelings in den aanval, doch de Blauw-Witten hebben het eerst succes. Als de linksbinnen L. Schapendonk inschiet is dit schot den Zandschel doelman door de gladheid van den bal te machtig 10. De vreugde is echter van korten duur, want door slecht wegwerken van de Blauw Wit achterhoede is de stand in een oogwenk 21 in het voordeel van Zandschel. Toch weet de linksbuiten voor half time den stand nog op gelijken voet te bren gen. Na de thee zetten de Blauw Witten een geweldig offensief in, terwyl de achterhoede, nu L. Schapendonk weer linksback speelt, weder op volle kracht is. Er is voor Zandschel geen doorkomen meer aan. Blauw Wit daarentegen weet door goed combineeren nog twee doel punten aan de score toe te voegen door schoten van linksbuiten Sjcf v. Schaijk en rechtsbinnen J. Rombouts. Zoo kwam het einde van dezen spannenden harden, doch fairen strijd met een 42 zege voor Blauw Wit. Scheidsrechter Duquesnoij uit Bcsoijen leidde schitterend. SPRANG. S. D. O. Huldigings wedstrijd Kampioenschap S.D.O.-Junioren. J.l. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van de voetbalvereeniging S.D.O. alhier een huldigingswedstrijd gespeeld in verband met het behaalde kampioen schap door de S.D.O.-Junioren van de Waalwijksche Jeugdcompetitie, tus- schen de jeugdige kampioenen en het Bondselftal van de Waalwijksche Jeugdcompetitie. Het was een mooie wedstrijd, die door onze junioren met 2—0 werd ge wonnen. Na afloop had in het verenigings lokaal van S.D.O., bij den heer G. v. Caem, de overdracht plaats van den mooien kampioens-wisselbekèr en de uitreiking van het diploma, waarbij het woord werd gevoerd door dhr. G. de Jong, namens de Waalwijksche Jeugd competitie, die de S.D.O.-junioren har telijk feliciteerde met het behaalde suc ces. waarna de aanvoerder van het ju niorenelftal, dhr. G. Haverhals alhier, een dankwoord sprak. De voorzitter van S.D.O., dhr. Joh. Spuijbroek, sprak daarna nog een woord van dank, gericht aan het be stuur van de Waalwijksche Jeugd-com- petitie. DUSSEN. RKVV Dussensche Boys. Lang, zeer lang hebben de aloude Boys tusschen hemel en aarde gezweefd, of zij vasten voet zou verkrijgen of niet. Zoo goed als elke vereeniging heeft haar ups en downs, en ten tijde van tegenslag wordt er veel, zeer veel van het bestuur verlangd, om de zaken goed te doen marebeeren. Aan enkele aloude beken den, die nog steeds niet kunnen besluiten de schoenen aan de wilgen te hangen, is het gelukt de vereeniging weer op nieuw leven in te blazen. Het eerste succes was overweldigend. Meer dan 25 leden meldden zich aan. Doch het ontbrak ten eene male*nog aan goede spelers. Zondag j.l. zou men 't wagen, en stak men met zeer gevarieerd spelers-materiaal van wal en sloeg men de SNP-reserves met 94. Voetbal blyft een raar spel. Elf ongetrainde spelers, die elkaar nauwelijks in het gewone dagelijksche leven gepasseerden zomer gezien hebben, laat staan in sport-tenue, speelden een behoorlijke partij voetbal en wonnen met 9—4. Waar blijft nu alle techniek, waar alle deskundige voorlichting? Genoeg over dit alles! Waspik, wij geven elkaar een hand! De Boys speel den zooals gezegd een friendly game tegen SNP 2 te Geertruidenberg en won nen met 94 na met 31 te hebben ach ter gestaan. Het begin is er jongens, en nu de com petitie in! De rest komt wel klaar. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys. Een gecombineerd elftal van de Veer sche Boys speelde Zondag een vriend- schappelyken wedstrijd tegen SNP te Geertruidenberg. De Veersche Boys waren buitengewoon op dreef. Nog voor de rust wisten de Bo :ys een voorsprong te behalen van 31. Na de rust kreeg SNP het nog zwaarder te verantwoorden. De SNP'ers bleken op geen stukken na opgewas- schen te zijn tegen de Boys, wat wel be wees de eindstand, want ze kregen een nederlaag te slikken 'van 84. R.K. Voetbalbond Den Bosch. Weer een voetbalclub in Elshoat. Nadat het oude ESC voor enkele maan den werd opgeheven, na al haar zaken op keurige wijze geregeld te hebben, werd j.l. Zondag een oproep gedaan om te komen tot oprichting van een voet balclub op de Jongens-Congregatie. Kapelaan v. d. Berg heeft succes ge had met zijn oproep. Een aantal jongelui hebben zich opgegeven, zoodat te ver wachten is, dat Elshout weer spoedig een voetbalclub zal kennen. U.K. Juniorenkring ,,Drunen en Omstreken". De competitie-leider heeft besloten de competitie op 17 October a.s. te doen aanvangen. In den kring zijn voorloopig ingedeeld 2 elftallen van „VJC" Druilen: le elftal van „SDO" Nieuwkuijk en le elftal van „Vlym. Boys" te Vlijmen. RADION-PROP AGANDA- VOORSTELLING. Wie heeft er niet gehoord van het bekende Radion-waschmiddel, pro duct der Unilever zeepmaatschappij N.V. te Vlaardingen en de overige producten van dit wereldconcern. Sunlight, Vim, Lux en Persil, op z'n minst genomen toch wel iedere huis vrouw. Hoe algemeen deze waschmiddelen zijn, toch heeft de Unilever liet niet kwade idee gehad een propaganda- tournee door ons land te organiseeren, waarbij ook Waalwijk werd aange daan. Tallooze dames zijn hierdoor in de gelegenheid geweest nog nader met de bekende producten der Unilever ken nis te maken en dit in een zeer aan gename middag of avond. Om te beginnen werd een actueele journaalfilm vertoond uitgebracht door Polygoon. Een schitterende propaganda-film liet het geheele ontwikkelingsproces zien van de vervaardiging der Uni- lever-producten, terwijl hierna een waschdemonstratie de kwaliteiten diei producten aantoonde. Een tweetal geestige teekenfilms cn een gratis verloting met mooie prij zen, bracht het slot. Ongetwijfeld zal een dergelijke pro paganda voor Waalwijk e.o. zijn doel niet gemist hebben. WAALWIJK W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 6.45 uur Adspiranten III en van 7.30—10 uur leden. Deelnemers(sters) in Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" Cursus meergevorderden. Deelnemers(sters) in de zaal THALIA (v. Boxtel) Cursus beginnelingen Inschrijving dagelijks aan het privé adres Burg. v. d. Klokkenlaan 91. Off. Erk. Dansonderwijzer.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8